BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO

Ići dole 
+123
boban75
Nisam lep al sam glup
Cicija
MaltaResident
Colle
Roman Abramovich
marjanovicgane
petronije
(NE)sudjeni milioner
Delboj
mili61
Aca123
zoki zoca
Keops
Von Misha
Big Brle
Jegulja
Tomislav
Nikolaj3
Stane Dolanc
Lucca Brazzi
Neki
Alonisos
real_finanza
malaga
Nisimo23
Bobo011
Pripravnik
vladica
beaglle
Cope
nemusns
Gocili
pepermint
gaggii
trind
Berza011
Dragan555
Nebosky
Jovan I
Joca
Zeljko321
Zexx
pvarot
ivvan
Colin Farrell
Djepeto83
Smile
Dragot
Trade Now
Taliban
goxi
Beli
boxxi
Dejan71
muitobom
Lolita
Dalaj Lama
Matans
philips1
Boranija
Red max
Cucla
Fast
Nemesis
Sahbaz
Danx
BuffetSon
Jerry Springer
Boza Belex
Aritmeticar
FatCat
Bombica
Toplica 1
Drag_Mlad
Frenky
Teletrader
Maca
Moma
Drasko
Beko
Mistery 011
Prokuplje
Folio
Banaćanin
Boby
beljic100
Dragan11
Bookmaker
DI
Sutra
MYSTIC021
Momir
Ceras
Slovenac1
Infinity
Big Mile
Steve McQueen
Limited011
Atomski mrav
Jumbo
Ars Vivendi
MilanLaki
Aleks
Jankiss
Mitar
Igor-NS
Milica1
gogloee
Bond
Greta
iki
StefanMR
Sneki
bonum.mm
Kobe Bryant
Dusan
masni1
AliAli
mirami
Alec
nervozaniglup
Dr Zuk
127 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 26  Sledeći
AutorPoruka
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13744
Localisation : Novi Sad
Points : 51442
Datum upisa : 03.06.2009

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime11/25/2011, 16:37

Promene: 23.11. - 25.11.2011. (T-3) ili 18.11. - 22.11.2011.

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 O90fa8
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime11/25/2011, 19:24

Moma ::
Nisam ucestvovao u splitu i podeli akcija.
Interesuje me jel na kraju bilo masno?

Masno. Kako si to mogao propustiti?
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/14/2011, 13:48

Evo da malo opišem moje dopise sa Komisijom.

Prvo svaka čast na brzini. kako im pošaljem dopis, kroz par dana dobijem odgovor.
Nažalost u odgovorima mi ne daju za pravo i brane odluke kojima sam zakinut za 50 akcija.
Prvo su mi napisali da se dividenda, tj. V emisija provela na akcije koje sam ja trebao dobiti...pa kad sam im ja odgovorio da je na skupštini odlučeno da se V emisija može provesti samo na IV emisiju, a ne na ono što bi se trebalo provesti, onda su mi napisali da se IV emisija i provela, ali da ja opet nisam u pravu.

Malo pojašnjenje. U odlukama skupštine jasno stoji da će se dividenda, tj V emisija provesti na IV emisiju, a IV emisija će biti zamjena za III emisije i to na način da se podupla broj akcija.
Nigdje, ali baš nigdje, kako god čitali odluke skupštine, se ne spominje mogućnost da se dividenda, tj V emisija obračunava na broj akcija koje bi ja dobio s obzirom na broj akcija IV emisije, koje bi imao 25.10.....a upravo na taj način je meni dodjeljena dividenda.
Po odlukama skupštine ja sam morao dobiti upisane akcije IV emisije, koje tek tada postaju osnova za dodjelu dividende.
To što se sve do 7.11. trgovalo akcijama III emisije, pa tako ja nisam prodao akcije IV emisije, kao što sam mislio, nego III emisije je njihova greška, jer ako je dan dividende prošao 25.10. a po odlukama skupštine dividenda se djeli na IV emisiju....dakle ne na broj koji bi bio da je provedena IV emisija....onda su morali ili provesti IV emisiju sa 25.10. ili obustaviti trgovanje do provedbe IV emisije.
Ovo špto su napravili u mom slučaju, ali i u slučaju još 6000 prodanih akcija je bilo u suprotnosti sa odlukama skupštine.

Opet se ja raspisao.
Uglavnom sad mi ostaje obratiti se višoj istanci, što je vjerojatno neki sud.Kako će tamo trebati dizati tužbu, pokušat ću okupiti i ove druge oštećene, pa da zajedničkom tužbom smanjim si troškove.

Nisam imao namjeru rušiti Komisiju, jer je ona ipak ovdje dosta odgovorna i nadao sam se nekom mirnom rješenju, ali ne želim izgubiti novce tuđom krivicom.

Jel mi netko može pomoći u traženju drugih oštećenih.
Ako je moguće i dalje nastaviti proces, bez velikih troškova, najrađe bi nastavio sam, jer ova okupljanja izgledaju kao neka zavjera, a ja samo želim svoj novac, koji sam izgubio zbog pogrešnog tumačenja odluka skupštine.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/14/2011, 19:00

@Jumbo

Zasto me nisi poslusao i iskulirao tih 15 dana. Ne samo mene, skoro svi su napisali da treba sacekati da se zavrsi proces. Na kraju je sve doslo na svoje. Hteo si da lovis u mutnom i ispao si na pogresnoj strani.

Naravno da bi najbolje bilo da je sve bilo cisto i da se sve znalo na vreme. Ti svoja prava NIKAD neces isterati zato sto bi to znacilo da bi ih ili mi svi ostali proporcionalno izgubili, ili da bi izgubio onaj koji je lovio u mutnom sa suprotne strane vase trgovine.

Hteo si vece, a izgubio i ono iz vrece kao sto kaze stara narodna poslovica.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/14/2011, 19:28

sutra ::
@Jumbo

Zasto me nisi poslusao i iskulirao tih 15 dana. Ne samo mene, skoro svi su napisali da treba sacekati da se zavrsi proces. Na kraju je sve doslo na svoje. Hteo si da lovis u mutnom i ispao si na pogresnoj strani.

Naravno da bi najbolje bilo da je sve bilo cisto i da se sve znalo na vreme. Ti svoja prava NIKAD neces isterati zato sto bi to znacilo da bi ih ili mi svi ostali proporcionalno izgubili, ili da bi izgubio onaj koji je lovio u mutnom sa suprotne strane vase trgovine.

Hteo si vece, a izgubio i ono iz vrece kao sto kaze stara narodna poslovica.

Interesantno gledanje na stvari...

Ja sam prije te prodaje dobro proučio odluke skupštine i vidio sam da me po zakonu ne mogu preveslati. To što su me mimo zakona preveslali....pa to možeš i ti doći kod mene doma i uz prijetnju pištolja mi uzeti novac. Oprosti ali to su gluposti.

Oni su nešto odlučili na skupštini i u provedbi toga se zeznuli što prvo nisu proveli IV emisiju, pa tek onda V, nego su, zbog toga što iza dana presjeka dividende nisu zaustavili trgovanje do proknjiženja bar IV emisije, "kombinatorikom" izračunali koliko tko treba dobiti V emisije, a IV provodili sa stanjem 7.11.
Ako ta njihova provedba nema temelja u odredbama skupštine, a jedini osnov za to su bile odluke skupštine, kako možeš reći da sam ja izgubio, jer sam lovio u mutnom. Prvo, izgubio nisam, jer ću to tjerati do kraja, a drugo nisam ja lovio u mutnom, nego njihovi postupci provedbe su mutni, tj. pogrešni.
Šta bi ja sad trebao reći: Dobro, zeznuli su me, ali nema veze.
Da su mi dokazali da sam ja pogriješio, pokrio bih se ušima i šutio.

Nema tu tko izgubiti, osim onoga, koji je kupovao od mene. On je lovio u mutnom, kako ti kažeš. On ni po kojoj osnovi nije imao prava na dodatne akcije, a dobio ih je, a meni, kojemu su te akcije trebale pripasti po odluci skupštine ih nisam dobio.. Malo se komplicira što su IV emisiju provodili poslje presjeka , a na tu IV emisiju su radili V emisiju po presjeku 25.10....ali to nije moj problem.
Mene su oštetili i sada mi moraju vratiti te akcije, a dali će oni sve poništiti ili će Komisija kupiti toliko akcija na burzi, pa ih meni transferirati, mene nije briga.
Ja ću istjerati pravdu, sviđalo se to nekome ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13744
Localisation : Novi Sad
Points : 51442
Datum upisa : 03.06.2009

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/15/2011, 09:12

Mislim da je Jumbo u pravu i da je dobro objasnio situaciju.
I treba da tera do kraja, niko ne treba da trpi zbog tuđih grešaka.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/15/2011, 09:35

Ne znam da li će mu uspeti da istera pravdu u ovoj jadnoj državi ali slažem se
da je Jumbo potpuno u pravu. Totalno su zabrljali i nije u redu da on snosi
posledice njihove greške.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/15/2011, 12:37

Hvala momci na podršci.

Ne razumijem zašto je Sutra protiv toga da se borim za prava akcionara Fitofarmacije, a sam je među njima.
Pa zar misli da bi cijena poslje 7100 prije splita pala na 1650-1800 da je bilo sve transparentno izvedeno. Sadašnja cijena odgovara bivšoj od 3300-4800....zavisno kako tko gleda na raspodjelu dividende u akcijama. S time da firma i dalje odlično radi, a i najavili su da menadžment i radnici neće u idućoj godini dobiti nagrade, pa ostaje više za isplatu akcionarima.
Realno je cijena trebala rasti, tj. sada je trebala biti preko 2400 dinara, pa kad čak uračunamo ukupan pad akcija od cca 5-10 % nikako nije trebala biti ispod 2100.
Sve što su trebali napraviti zaustaviti trgovanje od presjeka za dividendu do provedbe novih emisija....ili su mogli 1. provesti povećanje kapitala IV emisijom, pa onda najaviti presjek za dividendu i onda provesti V emisiju. Tada gotovo da nebi trebali zaustavljati trgovanje....najviše na dan-dva.

Oni su se odlučili za neku međuvarijantu, ni sami ne sluteći da će tako oštetiti neke akcionare, a sada kad se traži da isprave pogreške, prave se ludi.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/15/2011, 14:46

Jumbo teraj do kraja. Ovde vlada uverenje da se ne vredi žaliti, pa se niko i ne žali... a oni koji se žale i imaju živaca do sada su sasvim solidno prolazili na našim sudovima, važno je biti uporan.
Na primer: niko nije ni pomišljao još pre 2 godine da će Sanader biti u ćuzi, pa ipak je tamo!
Samo guraj, a skeptici neka kukaju.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/16/2011, 00:04

@Jumbo
Tvoj poriv je bio da PREVARIS nekoga. Da li na zakonit ili nezakonit nacin, ali to ti je bio cilj.

Nemojte da mesate radnje koje su protiv akcionara, kao pekabeta naprimer sa ovim slucajem.

Ti si Jumbo hteo da prodas firmu sa kapitalizacijom od 35 miliona za 55 miliona i nisi uspeo. Sad ti je djavo kriv. Isto tako bih pisao i da si ti uspeo a da se druga strana zali. Jasno je bilo i malom detetu da ne treba cackati mecku. Zasto ti je bilo hitno da prodas te akcije, a ne par dana kasnije.

Naravno da je cilj svih igraca na berzi da zarade, ali ti si hteo da zaradis na neznanju i nesreci drugih i nije ti uspelo, drugi put hoce pa ce se neko drugi zaliti.

Jos jednom za kraj. Naravno da bi NAJBOLJE bilo da je sve bilo poznato unapred, ali 99% akcionara je iskuliralo te dve nedelje i mirno su spavali i to je bilo sledece najbolje resenje. Ja sam bio medju njima.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/16/2011, 00:24

Ars Vivendi ::
Jumbo teraj do kraja. Ovde vlada uverenje da se ne vredi žaliti, pa se niko i ne žali... a oni koji se žale i imaju živaca do sada su sasvim solidno prolazili na našim sudovima, važno je biti uporan.
Na primer: niko nije ni pomišljao još pre 2 godine da će Sanader biti u ćuzi, pa ipak je tamo!
Samo guraj, a skeptici neka kukaju.

Da li znaš tko je sada nadležan.

Malo glupo od mene je bilo za očekivati da će Komisija sama priznati da je pogriješila, jer iako nije ona donjela odluku o povećanju kapitala na ovaj način kako je sprovedeno, ipak su dali dozvolu da se tako sprovede i kada bi sada rekli da je pogrešno učinjeno, iz Fitofarmacije bi njih prozvali.

Ja osobno ne mislim da se tu itko urotio da nekoga prevari. Vjerujem da je ovo 1. slučaj da se istovremeno zamjenjuje stari ISIN broj i na novi isplaćuje dividenda i kako nisu odmah zaustavili trgovanje onda su odlučili podjeliti dividendu po broju akcija "koje bi akcionar dobio na dan presjeka" u IV emisiji, koju su naknadno radili.
Kako ste i vi ovdje uvidjeli da ovo što navodim jedino može biti točno, tako vjerujem da je i njima naknadno postalo jasno da će tu neki akcionari biti oštećeni i sada im je jasno i da sam ja u pravu, ali sada im nema natrag i spremni su ponavljati da je sve bilo ispravno, sve u nadi da ću ja odustati.
Na njihovu žalost, a na vašu sreću, jer mislim da će od ovog slučaja svi akcionari imati koristi, jer više nikad Komisija neće olako shvaćati povećanja kapitala i slične stvari, ja nikad ne odustajem, kad sam 100 % siguran da sam u pravu.
Već sam nekoliko slučaja na BLSE istjerao na čistac u kojima sam isto bio u pravu, a recimo jednu situaciju kod jedne firme, kada su mi obećali isplatu akcija i sami se pozivali na zakon po kojem to moraju napraviti i kada je došao dan isplate, oni su jednostavno odustali, iako sam ih htio tužiti, shvatio sam da po zakonu postoji mala šansa da izgubim spor, tj. slovo zakona po kojem su me trebali isplatiti moglo se dvojako čitati i ja sam odustao od tužbe. Mogao sam ih tužiti za pružanje lažne nade i troškove koje sam imao zbog radnji koje sam morao preduzeti da do te isplate dođe, ali i od toga sam odustao.
Ako nisam 100 % siguran da sam u pravu ne ulazim u spor.
Niti ovdje nisam želio tjerati ovo do suda i davao sam im priliku ili da to isprave ili mi dokažu da sam u krivu. Prvo sam se obrati Fitofarmaciji, a kako to nije dalo rezultata, Komisiji.
Nažalost i jedan i drugi bi morali priznati da su pogriješili i bilo je jednostavnije tvrditi da sam ja u krivu, ali za to nisu pružili niti jedan dokaz. Sad ću morati ići na neki neovisam sud, koji bi im trebao naložiti da pogrešku isprave.
Spreman sam da i prvostepeni sud stane na njihovu stranu...ipak su oni puno jači igrači od mene, ali ne vidim razloga da stvar ne tjeram do kraja, kad su svi dokazi na mojoj strani.

Trebam malu pomoć.
Kojim redosljedom se sada mogu nastaviti žaliti i da li se može izvući tko je sve prodavao kad i ja, da pokušam i sa njima stupiti u kontakt?

Zahvaljujem
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/16/2011, 00:36

Комисија за хартије од вредности Републике Србије
Љубинка Вучетић главни инспектор 00381 11 3116029

Pitaj ovu tetku gde da se žališ na njihovu odluku, ne vidim razlog da ti ne kaže.

Držim ti fige (palčeve) !
viljuska


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/16/2011, 00:57

@jumbo
Ako Komisija nema drugu instancu odlucivanja, pravna logika nalaze da se treba zaliti visem upravnom sudu.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/16/2011, 01:02

sutra ::
@Jumbo
Tvoj poriv je bio da PREVARIS nekoga. Da li na zakonit ili nezakonit nacin, ali to ti je bio cilj.

Nemojte da mesate radnje koje su protiv akcionara, kao pekabeta naprimer sa ovim slucajem.

Ti si Jumbo hteo da prodas firmu sa kapitalizacijom od 35 miliona za 55 miliona i nisi uspeo. Sad ti je djavo kriv. Isto tako bih pisao i da si ti uspeo a da se druga strana zali. Jasno je bilo i malom detetu da ne treba cackati mecku. Zasto ti je bilo hitno da prodas te akcije, a ne par dana kasnije.

Naravno da je cilj svih igraca na berzi da zarade, ali ti si hteo da zaradis na neznanju i nesreci drugih i nije ti uspelo, drugi put hoce pa ce se neko drugi zaliti.

Jos jednom za kraj. Naravno da bi NAJBOLJE bilo da je sve bilo poznato unapred, ali 99% akcionara je iskuliralo te dve nedelje i mirno su spavali i to je bilo sledece najbolje resenje. Ja sam bio medju njima.

Uopće neću ovo gore komentirati, samo ću ti reći kako si ti prošao, a kako ja.

Zbog ovakvog netransparentnog i pogrešnog vođenja dokapitalizacije cijena je umjesto na 2300-2400 dinara, pala na 1650-1800 dinara...to se nadam se, slažeš. Znači ti sada gubiš po svakoj akciji 6-7 €, od one cijene koja je bila prije dokapitalizacije. Ej, sadašnja cijena treba ići 40 % gore da ti dođeš do para koje si imao prije 25.10. Znači to što su svojim radnjama totalno zamutili vodu i što ti gubiš veliki novac, zbog toga, nije ti problem.
Ja sam dio prodao po 3300 i s obzirom da na to nisam dobio dodatne akcije, ali sam dobio dividendu, sada bi trebao kupiti po 1650 da sam u istoj situaciji, kao što sam bio, tj kao što si ti, koji si tako pametno postupio. Da ovog časa skinem sa prodaje po 1800 izgubio bi samo 1,5 € po akciji za onaj prodani dio, ali kako se situacija razvija, možda ih kupim i ispod 1650, pa ću onda bolje proći od tebe.

Ti ne vidiš da su oni zahebali i tebe i mene, ali ti nemaš nikave osnove za žalbu...ali ja imam i iskoristit ću je....i drugi put će i firma i Komisija sve poduzeti da se sve provodi transparento...i tada nećeš morati čekati da ti akcije skoči 40 % da budeš na istom, kao prije dokapitalizacije.

Ti moje ponašanje u skladu sa odlukama skupštine nazivaš porivom da nekog prevarim....svaka čast....i o kojim ti kapitalizacijama pričaš? FITO je prije dokapitalizacije imao tržišnu kapitalizaciju 31 mil.€, a sada ima 23 mil....evo što ti je donjela logika: Jasno je bilo i malom detetu da ne treba cackati mecku.
Ja kad sam prodavao po 3300 sam mislio da će se cijena tu negdje i zadržati i da su sve dokapitalizacije i provedene, kako je trebalo biti po odlukama skupštine.
Što bi značilo da je cijena ostala 3300?
Firma je splitovala akcije 1 za 2, a s obzirom da je cijena prije bila 7100, moglo se očekivati pad na 3550, ali s obzirom da je firma podjelila i dividendu, mogao se očekivati dodatni pad. Kako je na taj način smanjen iznos zadržanih dobiti, ali kako se i obećalo da u sledećoj godini menadžment i radnici neće dobivati nagrade iz ostvarene dobiti, zbog očekivanja veće dividende akcionarima objektivan pad cijene nije trebao biti do 2350 (to je iznos koji nosi istu kapitalizaciju, kao i prije dokapitalizacija), nego manji. Osobno sam očekivao 2800-3000 dinara, kako se i dan prije moje trgovine tržilo na 3000.

Eto to su bila realna očekivanja da je sve učinjeno kako treba i transpaentno. Izračunaj koliko bi sada imao više para da je sada cijena 2800-3000 ili makar 2350, pa će ti biti jasno da se ja borim za tebe, koliko i za sebe i ako mi već nećeš pomoći, niti reći hvala, barem mi nemoj podmetati klipove.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/16/2011, 01:28

Ok, necu vise pisati o ovome i podmetati klipove.

Ni sam nisam zadovoljan kako je firma postupila, koje su posledice nastupile i na prolece ces me videti na prodajnoj strani table.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13744
Localisation : Novi Sad
Points : 51442
Datum upisa : 03.06.2009

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/16/2011, 16:36

Promene: 25.11. - 16.12.2011. (T-3) ili 22.11. - 13.12.2011.

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 35promene251116122011
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13744
Localisation : Novi Sad
Points : 51442
Datum upisa : 03.06.2009

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime12/29/2011, 16:56

Promene: 16.12. - 29.12.2011. (T-3) ili 13.12. - 26.12.2011.

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 36promene161229122011
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13744
Localisation : Novi Sad
Points : 51442
Datum upisa : 03.06.2009

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime1/10/2012, 07:15

Promene: 29.12.2011. - 09.01.2012. (T-3) ili 26.12.2011. - 04.01.2012.

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 37promene29122011090120
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime1/19/2012, 15:45

Ej ljudi ovo je super....već drugi put mi je obrisan kompletni post na ovoj temi.
ajkula

Napisao sam jedan jučer, ali ga danas nisam našao...pa sam naivno mislio da sam zaboravio stisnuti Poslati.

Kako je ponovo izbrisan kompletan post, koji se tiče pogrešnog rada uprave Fitofarmacije, možete sami zaključiti, tko i zbog čega to radi.....ova informacija je jako zanimljiva, bar meni zatvor

S obzirom da očekujem da će i ovaj biti brzo obrisan, preporučam da ovu obavijest prosljedite dalje.... samuraj

Edit:
Nije brisana, sve tvoje poruke su na novoj temi!!
Ovde [You must be registered and logged in to see this link.]
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime1/19/2012, 15:55

Čekaj ti misliš da ne radiš cenzuru i u ovom slučaju direktno ideš na ruku Fitofarmaciji, ako mi tekstove bez mog znanja i ikakve obavijesti prebaciš na neki dio Foruma, koji se jednom u nedjelju gleda?

Gle, neću smatrati da si njihov, ako mi jedan taj post vratiš na ovu stranu. Da sam htio pisati negdje gdje nitko ne čita, onda ne bi ni pisao.

Uostalom kakve veze ima ona općenita tema s ovim što ja pišem. To je čisto guranje pod tepih.

Edit:
Bitićeš iznenadjen, Miškec, taj podforum je jako posječen!
BTW čestitke, postao si VIP!
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime1/19/2012, 16:24

Nervoza nikamo ne vodi!
Osim Akcija ima jako zanimljivih tema na podforumima INFO, Arhiva Belex Cluba, BERZA, trendovi, aktuelnosti...
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime1/19/2012, 23:44

Jumbo ::


Edit:
Bitićeš iznenadjen, Miškec, taj podforum je jako posječen!
BTW čestitke, postao si VIP!
Admin

Ma vidim....danas tri teme komentirane, od toga ja na zadnjoj u 12:55. Burazer, nemoj mi pomagati, leba ti (što bi vi rekli)
Ajd dobro, možda sam malo nervozno reagirao....valjda mi to i donjelo VIP status.....hebate imam više zvjezdica neg ruski đeneral....sad će mi garant sve krenuti super u životu od

A dobro premještaj ti što te volja, zato valjda i jesi Admin, samo me bar upozori na to.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13744
Localisation : Novi Sad
Points : 51442
Datum upisa : 03.06.2009

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime1/30/2012, 16:42

Promene: 09.01. - 30.01.2012. (T-3) ili 04.01. - 25.01.2012.

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 2d0e7me
Nazad na vrh Ići dole
Beko
VIP
VIP
Beko


Broj poruka : 192
Points : 633
Datum upisa : 29.12.2007

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime2/3/2012, 11:22

[You must be registered and logged in to see this link.]



Umrtvise je splitovanjem....sigurno jedna od tri najbolje hartije na berzi!
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime2/3/2012, 19:39

Druze Bond mogu li ovde promene ,unapred hvala !
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13744
Localisation : Novi Sad
Points : 51442
Datum upisa : 03.06.2009

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime2/3/2012, 20:55

Promene: 30.01. - 03.02.2012. (T-3) ili 25.01. - 31.01.2012.

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 39promene300103022012
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime2/5/2012, 16:50

Da li je sada pravi trenutak da se udje u ovu hartiju, nisam je pratio vidim da se svasta nesto izdesavalo, uglavnom su pozitivni komentari vezano za rad kompanije pa bih svoj kes da ubacim malo i ovde,... vidim da su u prosloj godini ostvarili odlicne rezultate, kava su ocekivanja u ovoj godini,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13744
Localisation : Novi Sad
Points : 51442
Datum upisa : 03.06.2009

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime2/7/2012, 21:39

Promene: 03.02. - 07.02.2012. (T-3) ili 31.01. - 02.02.2012.

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 333eutk
Nazad na vrh Ići dole
Toplica 1
Still learning
Still learning



Broj poruka : 46
Points : 138
Datum upisa : 01.12.2011

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime2/9/2012, 19:23

Drag_Mlad ::
Da li je sada pravi trenutak da se udje u ovu hartiju, nisam je pratio vidim da se svasta nesto izdesavalo, uglavnom su pozitivni komentari vezano za rad kompanije pa bih svoj kes da ubacim malo i ovde,... vidim da su u prosloj godini ostvarili odlicne rezultate, kava su ocekivanja u ovoj godini,...

Ne ulazi ovde iznad 1900 din.
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime2/9/2012, 20:48

Toplica 1 ::
Drag_Mlad ::
Da li je sada pravi trenutak da se udje u ovu hartiju, nisam je pratio vidim da se svasta nesto izdesavalo, uglavnom su pozitivni komentari vezano za rad kompanije pa bih svoj kes da ubacim malo i ovde,... vidim da su u prosloj godini ostvarili odlicne rezultate, kava su ocekivanja u ovoj godini,...

Ne ulazi ovde iznad 1900 din.


Mudar savet ali tesko izvodljivo...cak i na 2.000 ulaz
Nazad na vrh Ići dole
Toplica 1
Still learning
Still learning



Broj poruka : 46
Points : 138
Datum upisa : 01.12.2011

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime2/10/2012, 00:01

Mitar ::
Toplica 1 ::
Drag_Mlad ::
Da li je sada pravi trenutak da se udje u ovu hartiju, nisam je pratio vidim da se svasta nesto izdesavalo, uglavnom su pozitivni komentari vezano za rad kompanije pa bih svoj kes da ubacim malo i ovde,... vidim da su u prosloj godini ostvarili odlicne rezultate, kava su ocekivanja u ovoj godini,...

Ne ulazi ovde iznad 1900 din.


Mudar savet ali tesko izvodljivo...cak i na 2.000 ulaz

Da, mozda malo da se saceka - da se ne zalece. Meni ova hartija izgleda prilicno "napeto", lici mi na vreme kada je Imlek drzao cenu od oko 2 000. Mozda u kasnijem nekom periodu vredi oko 3 000 kratko receno lici mi na Imlek.
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime2/10/2012, 00:44

Mitar ::
Toplica 1 ::
Drag_Mlad ::
Da li je sada pravi trenutak da se udje u ovu hartiju, nisam je pratio vidim da se svasta nesto izdesavalo, uglavnom su pozitivni komentari vezano za rad kompanije pa bih svoj kes da ubacim malo i ovde,... vidim da su u prosloj godini ostvarili odlicne rezultate, kava su ocekivanja u ovoj godini,...

Ne ulazi ovde iznad 1900 din.


Mudar savet ali tesko izvodljivo...cak i na 2.000 ulaz

Vec sam usao na 1971, pre neki dan, ali nisam mnogo 15 komada,... mozda dokupim jos ako ode dole,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Bombica
Still learning
Still learning
Bombica


Broj poruka : 64
Points : 273
Datum upisa : 14.04.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime3/13/2012, 19:21

Jedna analiza, mozda pomogne.

Outlook points
• Outlook for 2012: The company expects to see further rise in sales during 2011, at first place on the domestic market but in a long run Fitofarmacija will tend to focus on the products which are created under EU standards in this area which will enable regional expansion and rise in export. We expect the company to come out with its projections for 1H12 by the end of April. We have forecasted rise in sales by 10% y/y for this year which should reflect rise in export and domestic placements. As we expect the company to retain high profitability we expect to see rise in net profit in line with sales increase.

• Dividend payment in 2012: We expect the company to payout around 20% of its 2011 earnings. This will imply around RSD 117 per share which gives around 6.4% yield on the current market price. Record day is about to be determined probably until May (it should be somewhere in June –last year case). Fitofarmacija is among rare companies on BSE which pay cash dividend each year.

• Longterm objectives: Strategic commitment of the company is to develop, (within the next 5 to 10 years), own sustainable portfolio that will enable it to survive in the local market, and at the same time to create a potential for more serious entrance on the European market. A formulated strategy requires high investments (about EUR 10m) for creating of registration files. This implies selection of about 20 own products that have a future from the perspective of quality of the active substance, market potential and profitability, ensuring registration files for the selected products and increase sources of income through export into the EU market.

• Domestic position remains strong: Galenika Fitofarmacija (FITO) is the largest domestic manufacturer of plant protection products based on high quality generic active substances. The company is the leader in this field with a market share of nearly 25%in terms of production volume. Galenika Fitofarmacija also owns largest production capacity in Serbia for this particular segment of chemical industry and well preserved leadership position in Serbian market. Domestic sales account around 90% of total revenues. As food industry continues to gain more importance in the country’s economy and food prices continue to grow we expect more investment in advanced agro-technical measure and continued demand for agro-chemicals.

• Valuation: On a 2012F PE of 3.0x this company trades at a huge 75% discount versus similar companies available for comparisons. Even though these are much bigger and recognizable companies we think that such heavy discount is not justified as the company has an opportunity to post solid growth rates in a future on the back of export expansion which is at a very low level at the moment. Profitability on the domestic market is expected to reaming strong as the company maintains leading Position he market.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13744
Localisation : Novi Sad
Points : 51442
Datum upisa : 03.06.2009

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime3/16/2012, 17:27

Promene: 07.02. - 16.03.2012. (T-3) ili 02.03. - 13.03.2012.

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Bs0o
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO   Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO - Page 8 Icon_minitime3/16/2012, 18:27

Usli smo u indeks. Ova hartija mi je jedan od najvecih pozicija u portfoliu i jedna od retkih kandidata da ostanem u njoj posle maja, ili bar delom da ostanem.
Nazad na vrh Ići dole
 
Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO
Nazad na vrh 
Strana 8 od 26Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 26  Sledeći
 Similar topics
-
» Galenika
» Ikarbus a.d. Zemun - IKRB
» Navip a.d. Zemun - NAVP
» Pinki a.d. , Zemun - PNKZ
» Veterinarski zavod Zemun VETZ

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: