BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Ići dole 
+100
piol
muitobom
MilanR
Anam
Cucla
mili61
LUMTDZOS
Zwiebel
Kobe Bryant
Vladulns
Dragan
Jumbo
Urosk
Voiceoflaw
Pripravnik
Dejansss
pakodazna
hey-ho
Mc.Intosh
Roman Abramovich
Zile
Drag65
Centrum
zveki
Bookmaker
C R A Z Y
Miros Lav
Nenadnenad67
Kupi akcije
Friz
Tenergy
Lolita
J_stojan
BoS
Matans
insajderxxx
Zeljko321
Dusan
gogloee
Smile
Maca
MORNAR
Teletrader
Gocili
Boranija
Bochek
mr Bean
Al Kapone
Maxx
Sneki
Dragan11
DelBoy
StariHrast
Folio
Karlo
Mendo
Nikola
Enron
Boza Belex
Sasuolo
Zmark
Slovenac1
Ilija
BuffetSon
Steve McQueen
Delboj
Retenzija
Ars Vivendi
Bond
philips1
Boby
Aleks
Cermet
Racunarko
Marioss
ILoveRoses
Jerry Springer
JelenaS
BojanNS
FatCat
Dmitar
Boki72
Baki. V
geogsi
Ivan2211
Firke77
Djavo
Taliano
Non-ProfitOrganization
Dragot
Sutra
Momir
Fast
Bojjan
Fmember
Drasko
Big Mile
Aritmeticar
Red max
Limited011
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/26/2013, 21:56

Postovani Buranija, 
Izvinjavam ako sam povredio vasa osecanja, ako ce vam biti lakse izmenicu moj originalni post da glasi na nacin koji vam je prihvatljiv.
Srdacan pozdrav

Editovano:
Previše lično shvataš postove.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/26/2013, 22:48

Racunarko ::
Citat :

Registrovali ste se pre 2 godine, a tek sada prvi post.
Vidiš da se čovek sunča i uživa u dividendi.
Pa mu malo dosadno na plaži Akapulka - i hajde malo da "sitnoj buraniji" objasni kako stoje stvari, nevoljno i sa prezirom, onako sa visine...

Sunčajte se Uruše i ne trošite vaše dragoceno vreme na gluposti koje se ovde pišu.
Samo pazite da ne izgorite... da Vas sunce ne "sprži"!

Uglavnom, dobro nam došao, vreme je bilo da se i na ovom forumu pojavi neko iz jet-set Srbije!
BTW lepo bilo da postaviš ovde neku fotku iz Akapulka da i mi mali miševi malo parimo oči!
suny

 Zaboravih.

Kada ste vec spomenuli akapulko, nisam bio tamo ali mogu da vam preporucim kankun, hotel fiesta americana, sve sobe gledaju na plazu,  za preporuku za maldive mozete da mi se javite na pp.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/27/2013, 00:01

Prodaja porasla za 26%,proizvodnja u PA porasla  za 21% izvoz porastao 50% poreska davanja porasla 36% i iznose 14mlrd rsd.Ovo su ipak vrlo respektabilni podaci za H1!
Da nije NIISa Srbija bi bankrotirala!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/27/2013, 11:56

Rezultati su ipak ispod očekivanih, što je jasno na osnovu tog što cena pada.

Više nema navale na strani kupovine kao do objave Q1 rezultata, a pad se nastavio i nakon Q2.

Kratkoročno pad, srednjoročno rastući trend ali ne onakav kao početkom godine

Onaj ko trguje sa količinama od nekoliko stotina akcija mogao je u jednom danu da izadje po 900-100 pa da se vrati po 810-820 i da ima veću zaradu nego na dividendi. 


Onaj ko ima nekoliko stotina hiljada akcija taj verovatno ne gubi vreme na ovom forumu.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/27/2013, 13:05

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Slatko10

Ma evo i ja sam na nekom kratkom krstarenju, ali nisam smatrao da to forumaše može da fascinira...
Sirotinjski, Pakleni otoci, (Hvar i okolica) hvala za Sejšale, ali ova brodica ne može da dobaci do tamo.

BTW Bio je lik na fijaskonomiju sa nikom urosk, deo one "izabrane" ekipe, ekipe koja se nudila da za naknadu od 20%-50% zarade forumašima vodi portfolio?
Kako ono beše: za izuzetne transakcije koje donose 100% zarade za 5-6 dana 50% ??
Možda se opet preporučuješ?
ajkula

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/27/2013, 15:04

Što se mene tiče stvari stoje ovako:recimo da dobit u 2013 g bude 20% manja,na cijeni 1000 dinara to je P/E 4,još uvijek daleko niže od konkurencije i opravdava rizik države.
U 2014 godini ponovo očekujem rast dobiti,bila bi i ova fantastična da  se država nije razmahala sa porezima.
Ako nastave sa cijeđenjem NIIS više neće biti ni upola tako dobra prilika,ali da sam na mjestu Rusa ja bi u tom slučaju odustao od investicija i sve podijelio kroz dividendu.
Mislim da nitko nije glup da ulaže silne pare pa da mu država kroz poreze većinu oduzme.

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/27/2013, 17:44

Nije ni normalno da stalno profit raste,rekao sam da je mozda i preterano ocekivati da to uvek ide gore.Ove godine se malo spusti pa opet,Posle izvesnog vremena ce i investicije da se pocnu vracati.Cena od 1000 je bila postignuta zahvaljujuci DDOR penzionom fondu,kao i na AERO sto je doslo do 500 din...neka cena na kojinm vidim nis u 2013-2014 DO SKUPSTINE JE od 770-980 DIN,ogradicu se da je tomoj licni stav,moje interesovanje za ovu artiju na BUY strani ce poceti ispod 800rsd.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/27/2013, 22:24

Boby ::
Nije ni normalno da stalno profit raste,rekao sam da je mozda i preterano ocekivati da to uvek ide gore.Ove godine se malo spusti pa opet,Posle izvesnog vremena ce i investicije da se pocnu vracati.Cena od 1000 je bila postignuta zahvaljujuci DDOR penzionom fondu,kao i na AERO sto je doslo do 500 din...neka cena na kojinm vidim nis u 2013-2014 DO SKUPSTINE JE od 770-980 DIN,ogradicu se da je tomoj licni stav,moje interesovanje za ovu artiju na BUY strani ce poceti ispod 800rsd.

 Moram priznati da si me zaintrigirao sa ovim "DO SKUPSTINE".

Ostatak posta mi je jasan, ali ne razumem kakav ce uticaj biti skupstine sledece godine?
Vidim iz cele diskusije ovih 2-3 dana da se uglavnom svi slazu da ce cena manje vise biti stabilna (-10%) ili (+10%), sto nije bas od velikog uticaja. Ali, ovaj momenat skupstine mi nije jasan. I kako vec sada predvidjas da ce se desiti nesto bitno?
Hvala unapred na pojasnjenju.comp
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/27/2013, 22:37

Racunarko ::
Boby ::
Nije ni normalno da stalno profit raste,rekao sam da je mozda i preterano ocekivati da to uvek ide gore.Ove godine se malo spusti pa opet,Posle izvesnog vremena ce i investicije da se pocnu vracati.Cena od 1000 je bila postignuta zahvaljujuci DDOR penzionom fondu,kao i na AERO sto je doslo do 500 din...neka cena na kojinm vidim nis u 2013-2014 DO SKUPSTINE JE od 770-980 DIN,ogradicu se da je tomoj licni stav,moje interesovanje za ovu artiju na BUY strani ce poceti ispod 800rsd.

 Moram priznati da si me zaintrigirao sa ovim "DO SKUPSTINE".

Ostatak posta mi je jasan, ali ne razumem kakav ce uticaj biti skupstine sledece godine?
Vidim iz cele diskusije ovih 2-3 dana da se uglavnom svi slazu da ce cena manje vise biti stabilna (-10%) ili (+10%), sto nije bas od velikog uticaja. Ali, ovaj momenat skupstine mi nije jasan. I kako vec sada predvidjas da ce se desiti nesto bitno?
Hvala unapred na pojasnjenju.comp


Nisam nista posebno mislio,uzeo sam to kao neki target od ,recimo ,godinu dana.Sve sto sam napisao je moje vidjenje stvari.Predpostavka je da posle skupstine ,cena sklizne za iznos dividende,sto je i normalno.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/28/2013, 10:48

Boby ::
Citat :
... Predpostavka je da posle skupstine ,cena sklizne za iznos dividende,sto je i normalno.

 Meni ovo nije normalno, mada se po pravilu dešava.
Čemu onda dividenda?
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/28/2013, 12:17

Boranija, svaka cast, to su prave prirodne lepote, samo opušteno, batali ova naklapanja na forumu!!!sesir,suny ,piju
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/28/2013, 12:27

ilija, pa zar ti nije palo na pamet da je zbog te iste dividende cena pred presek i otišla gore. Da bi zaista zaradio na nekoj hartiji moraš je kupiti znatno pre preseka, onda imaš 2 opcije, da zaradiš na skoku ili uzmeš cistu dividendu i izadješ na ceni na kojoj si i ušao. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/28/2013, 14:52

Boby ::
Nije ni normalno da stalno profit raste,rekao sam da je mozda i preterano ocekivati da to uvek ide gore.Ove godine se malo spusti pa opet,Posle izvesnog vremena ce i investicije da se pocnu vracati.Cena od 1000 je bila postignuta zahvaljujuci DDOR penzionom fondu,kao i na AERO sto je doslo do 500 din...neka cena na kojinm vidim nis u 2013-2014 DO SKUPSTINE JE od 770-980 DIN,ogradicu se da je tomoj licni stav,moje interesovanje za ovu artiju na BUY strani ce poceti ispod 800rsd.

 Cena ne bi trebala da ide previse dole posto je losiji rezultat ipak ocekivan i najavljivan od strane uprave, za mene bi bilo iznenadjenje da po objavi 3 i 4 kvartala cena ide drasticno dole, s druge strane nema pozitivnih vesti sto u samom nisu sto na politickoj/ekonomskoj sceni koje bi ulili optimizam kod investitora s toga ocekujem tavorenje na 800-850.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/28/2013, 17:31

Ilija ::
Boby ::
Citat :
... Predpostavka je da posle skupstine ,cena sklizne za iznos dividende,sto je i normalno.

 Meni ovo nije normalno, mada se po pravilu dešava.
Čemu onda dividenda?

Posto trgujem napolju,znam da se to gotovo uvek desi,trgovanje prvog dana posle preseka pocne sa cene nize za iznos dividende,e sada to se posle izvesnog vremena ispegla....samo sam na to mislio sesir
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/28/2013, 18:09

@Bobi,
nemam primedbi na tvoj tekst (to mi je bio samo šlagvort).
Nego ideja o dividendama mi je nenormalna, ako cena posle dodele dividende obavezno drastično padne, a kod nekih hartija se i ne vraća na neke nivoe od pre. Smatram da je ideja investiranja da neki iznos uloženog kapitala uglavnom stoji (kao osnovica), a da se na njega dobije prinos (kamate, dividende, raspodela dobiti itd).
Na Belexu važi samo nadmudrivanje, ko će kada prodati... I manji broj ljudi ima utisak da u nekom vremenu profitira, a do kraja svi gube (i oni koji su sada ubedjeni da su u dobitku), jer ili vrednost akcije stalno opada, ili firme padnu u stečaj ili ih većinski vlasnici (ili država) do kraja preveslaju. 
Ako ovde bude izuzetak, ne znači da ne potvrdjuje pravilo.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/29/2013, 08:02

Pa tvoja razmisljanja stoje,cak bi mozda sve to tako i trebalo da bude,ali da ne odemo od NIS-a...

Ako si svoju hartiju kupio po da kazemo 700,ne mora nize ,mada se i moglo...nemas ti nikakav problem da primis dividendu i sada i naredne godine a da ti je i cena u odnosu na ulazak dobra.

Drugo,grupacija ljudi u koju ubrajam i sebe,POKUSAVA da zaradi vise,HVATA TIKOVE,nas cesto zovu pogrdnim imenima,ali bez nas likvidnosti na berzi nema.

Cenim da se tako moze trgovati ako ti kapital nije preko 10 miliona dinara,preko toga si vec prinudjen da delom svoga novca radis kao fond.

Berza je osmisljena i za jedne i za druge,a napolju gde je likvidnost...ohohoooo,i za mnoge druge,koji pozajmljuju artije,ugovore...

Da ne kontaminiramo temu,GMON,MTLC,su ti primeri za ovu godinu odlicni...

Sto se tice OSECAJA PROFITIRANJA NA BERZI,Kostolanji je lepo rekao,CRTU PODVLACE NASLEDNICI A NE MI.....sesir 
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/29/2013, 10:16

Ilija ::
@Bobi,
nemam primedbi na tvoj tekst (to mi je bio samo šlagvort).
Nego ideja o dividendama mi je nenormalna, ako cena posle dodele dividende obavezno drastično padne, a kod nekih hartija se i ne vraća na neke nivoe od pre. Smatram da je ideja investiranja da neki iznos uloženog kapitala uglavnom stoji (kao osnovica), a da se na njega dobije prinos (kamate, dividende, raspodela dobiti itd).
Na Belexu važi samo nadmudrivanje, ko će kada prodati... I manji broj ljudi ima utisak da u nekom vremenu profitira, a do kraja svi gube (i oni koji su sada ubedjeni da su u dobitku), jer ili vrednost akcije stalno opada, ili firme padnu u stečaj ili ih većinski vlasnici (ili država) do kraja preveslaju. 
Ako ovde bude izuzetak, ne znači da ne potvrdjuje pravilo.

Ilija, to sa padom cene posle podele dividende vazi samo za male spekulante, 
neka neko proba sa 300.000 akcija da izadje pre isplate dividende...
pa cena bi pala preko 50%

trend akcije odredjuju veliki investitori, koji ulazu velike sume dugorocno. 
manji spekulanti mogu da ućare te razlike pre i posle isplate ali samo na relativno manjim kolicinama.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/29/2013, 17:38

www.dropbox.com/s/qlg55hwklz482qm/Presentation_Results_Q2_2013_ser.pdf

aplauz 

Evo zvanične prezentacije rezultata.Po mom mišljenju sve je ovo extra!! Jedino dug Srbijagasa  scratch

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/29/2013, 17:55

Malo sam zaspo na prezentaciji  Suspect   jesu li rekli da će zadržati dividendu  iz 2013 na 25% dobiti,a dividendu  iz 2012 isplatiti do kraja avgusta-ili sam sanjao?! jedrenje

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/30/2013, 13:57

Obrisao sam prethodnu poruku. Promena misljenja nije mana, nego vrlina, narocito u nasem poslu.

Mislim da neću kupovati NIIS na preko 750 dinara. Knjigovodstvena je 806 trenutno, sve firme za sirovine polako padaju ispod knjigovodstvene. Nocas se desila katastrofa sa fosfatima, iako nisu direktno povezani sa naftom sve je vise i vise sirovina koje se vracaju na cene od pre 10 godina.

NIIS je sve manje sigurna investicija, a tu uopste ne mislim na menadzment ili na drzavu Srbiju, nego iskljucivo na sektor kojim se bave. Podsecam da je proletos Gasprom bio na 0.3 knjigovodstvene, a to bi za NIIS bilo 240 dinara. Naravno da ne mislim da ce NIIS toliko pasti, ali apsolutno ima prostora da u avgustu padne na 750, gde je VELIKA tehnicka podrska jos od prosle jeseni pa da razmotrimo sta dalje.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/30/2013, 13:58

Šta znači to velika tehnička podrška?
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/30/2013, 14:37

Boza Beleks je strucnjak za tehnicku analizu, a ima jos takvih ovde, tako da nije na meni da pricam, ali definitivno znam osnovne stvari, a jedna od njih je da ceni UOPSTE nece biti lako da padne ispod 750 dinara, cak i sa umereno losim vestima.

A mogu da dodam i to da ako slucajno padne, onda ce tehnicari misliti da akcija vise ne vredi, pa ce se pojacati prodaja i pritisak na cenu. E tu se vec ne bih slozio, mislim da kada se ne krade u kompaniji, sto je cena niza to ce vlasnik akcije vise zaraditi jednog dana kada je bude prodao.
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/30/2013, 14:40

Gasprom ima problema zbog niske cijene plina a ne nafte,nema nikakve veze sa NIIS.
Nego što je bilo sa onim da rafinerija u Pančevu radi sa 40% kapaciteta?
Kiril kaže:
- Obim prerade nafte u Rafineriji Pančevo porastao je za 21 odsto i iznosi 1,4 miliona tona. Nakon rekonstrukcije više ne proizvodimo gorivo koje nije evro kvaliteta. Većina proizvoda, kada je reč o benzinima je evro 5 kvaliteta a takođe proizvodimo i dizel goriva čiji kvalitet u potpunosti odgovara standardima evropskog zakonodavstva. U junu smo počeli rekonstrukciju drugog velikog kompleksa fluidnog katalitičkog krekinga čime ćemo povećati proizvodnju derivata za kojima na tržištu postoji veća potražnja, kao što je tečni naftni gas.

- Mi smo tu investiciju koja je unapredila i modernizovala rad rafinerije shodno postignutim dogovorima sa državom realizovali u potpunosti u toku prošle godine. To postrojenje sada radi bez zastoja i čak radi bolje nego što smo planirali da će biti s obzirom na tehničke karakteristike. Taj projekat je važan i za državu Srbiju, koja je manjinski akcionar u kompaniji, jer je rafinerija u Pančevu potpuno modernizovana i osposobljena da proizvodi gorivo najvišeg kvaliteta. Takođe treba naglasiti da je modernizacija značajno unapredila faktor bezbednosti i umnogome smanjila ekološke rizike. To naravno nije poslednji korak kada je reč o rekonstrukciji ove Rafinerije, već naprotiv nameravamo da u narednom periodu povećamo obim njene modernizacije. Druga faza modernizacije je duboka prerada koja će nam omogućiti veći stepen iskorišćenosti belih, kvalitetnih derivata.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/30/2013, 14:42

Sutra ::

NIIS je sve manje sigurna investicija
Kratkoročno nema mnogo brige, bice perioda kad je dobro prodati i perioda kad je dobro kupiti.

ali dugoročno je neizvesno. svet se menja sve brže. 

pitanje je da li ce za 10 godina biti automobila na fosilna goriva


Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/30/2013, 15:47

Fmember ::
pitanje je da li ce za 10 godina biti automobila na fosilna goriva

  ... plastične aute (ko ovaj BMW i3) proizvodili su oni drugi Nemci dosta ranije (Trabant :)

A "naš" elektroauto, Tesla Motors, Inc. (TSLA), za oko 4 meseca skoro utrostučio vrednost i, izgleda, nema namere da stane:

http://finance.yahoo.com/echarts?s=TSLA+Interactive#symbol=tsla;range=6m;
compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0
;logscale=off;source=undefined;
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/30/2013, 17:34

Cermet ::
Šta znači to velika tehnička podrška?

Ti kao da si od juče na forumu i da ne znaš za "sutra"? od 

On je samo hteo da ispadne jako pametan i sofisticirano se izražava ubedjen da time može da fascinira...

Ono što je hteo da kaže jeste: Jako ću se radovati ako bude cena 750, a ako bude još niža radovaću se do neba i spremam pare za taj dan...
Sve ostalo je ikebana.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/31/2013, 12:18

http://www.danas.rs/danasrs/ekonomija/rast_poreskih_davanja_uvecan_za_14_milijardi_dinara.4.html?news_id=265196
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/31/2013, 13:25

Za mene,najvažniji pokazatelj za H1(2013) je taj da je NIIS prodao 26% više naftnih prerađevina nego u prvih 6meseci lane. kafa 

Ne vidim razlog za bilo kakav pad cene-naprotiv.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/31/2013, 14:07

Kao pretnja je istaknut veliki dug koje javno preduzeće Srbijagas ima prema njima i koje je dostiglo skoro 24 milijarde RSD (210m EUR) bez ideje kako će se sve ovo rešiti. Dug JAT-a je oko 1,9 milijardi RSD i računaju da će najavljenom privatizacijom od strane Etihada i taj problem biti rešen u dogovoru sa državom pošto je ona naslednik svih dugova JAT-a.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/31/2013, 14:24

Dug Srbijagasa se mora rešiti međudržavnim dogovorom.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/31/2013, 15:54

Taliano ::
Dug Srbijagasa se mora rešiti međudržavnim dogovorom.

 
znaci jedan deo eps-a ili telekoma ide rusima a kako i kamata nije mala na ovoliki dug.........
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/31/2013, 17:56

Neto dobit NIS a.d. prema rezultatima prvog polugodišta 2013. godine iznosila je 19,1 milijardi dinara, što je za 13% manje od rezultata za isti period prošle godine. Pad neto dobiti kompanije uslovljen je padom cena za ugljovodonike – naftu i prirodni gas, prisutnim od početka godine, kao i rastom poreskih davanja. Plaćene poreske obaveze kompanije, uključujući akcize, porez na profit i druga
poreska davanja premašile su prošlogodišnji pokazatelj za 37% i iznose 52,2 milijarde dinara.

U prvom polugodištu 2013. godine nastavljen je trend pada potrošnje na domaćem tržištu goriva, što je takođe negativno uticalo na finansijski rezultat kompanije.

Operativna dobit pre uplate kamata, poreza za profit i amortizacije (EBITDA) iznosila je 27,9 milijarde dinara, što je za 24% ispod istog pokazatelja za prošlu godinu.

Bez obzira na pad potrošnje na ključnim tržištima Balkanskog regiona, zahvaljujući doslednoj politici razvoja maloprodajne mreže i dugoročnih odnosa sa korporativnim klijentima, NIS je uspeo da poveća obim prodaje derivata za 26% u poređenju sa pokazateljem prvog polugodišta 2012. godine. U prvom polugodištu 2013. godine kompanije je prodala 1,350 miliona tona derivata nafte. Obim prodaje „belih“ derivata sa visokom maržom porastao je za 41%.

Obim prerade nafte u Rafineriji kompanije porastao je za 21% i iznosi 1, 404 miliona tona. Proizvodnja nafte i gasa na ležištima kompanije za 4% je veća nego prethodne godine. U I polugodištu 2013. godine NIS je proizveo 817,8 hiljada uslovnih tona nafte.

http://www.nis.rs/prescentar/vesti/nis-rezultati-prvo-polugodiste?lang=sh
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/31/2013, 18:26

Reda velicine kada veliki duznici vrate dugove,drzava vise nema nista.89 
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/31/2013, 18:28

NIS ::
Operativna dobit pre uplate kamata, poreza za profit i amortizacije (EBITDA) iznosila je 27,9 milijarde dinara, što je za 24% ispod istog pokazatelja za prošlu godinu.


Ovo nema veze s državom.

A koliko vidim stranci im ne veruju da je prodaja porasla, nasuprot:
NIIS EBITDA 27.9 Bl rsd, falls 24%, niis cites lower oil gas prices, falling consumption, investments rise 40% to 24 b rsd
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 17 Icon_minitime7/31/2013, 22:02

Ako im je porasla prodaja dok je ukupno gledano pala potrošnja goriva to može značiti samo jedno,da su uzeli tržišni udio od konkurencije
 "Moram da naglasim da je po količini prodatog goriva po benzinskoj pumpi NIS pretekao svoje najveće konkurente na tržištu MOL i EKO."

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
Nazad na vrh 
Strana 17 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: