BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)

Ići dole 
+51
Voiceoflaw
gogloee
JelenaS
philips1
Dejansss
Ivan 011
Bojjan
LUMTDZOS
Bond
Dragot
Dmitar
Posejdon
Rale
Friz
Sneki
Bulat
Pekinis
Kobe Bryant
Limited011
Zoranecc
BuffetSon
Marioss
Zagorr
Nikola
Popaj
Ars Vivendi
Steve McQueen
geogsi
Smile
Boj
Polos
milarosa
kivebusla
Dax
Mendo
Magi2
Dalaj Lama
Maca
GogaAna
Goast
Slovenac1
Drag65
minumim
iki
Momir
Vladulns
Fast
Matthew Greenburgh
bokixxl
Ilija
Zopr
55 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
kivebusla
Just looking
Just looking



Broj poruka : 14
Points : 14
Datum upisa : 18.07.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: s   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/1/2012, 16:07

Video sam poruku i moje je mišljenje da za neku pravdu šanse postoje samo ukoliko se udružimo sa stranim akcionarima.
Ovo zasnivam na činjenici, da uopšte nemam poverenje u pravosudni sistem koji fukcionište "kadija te tuži, kadija ti sudi".
Evo jednostavnih razloga koji to potvrđuju:
- zašto je na neke komentare na ovom forumu administrator imao reakciju i na kraju ugasio forum;
- zašto ne sme da se kaže da je za uništenje Agrobanke, zajedno sa prethodnim menadžmentom, krivo i sadašnje Džambić-Miladinović;
- zašto ne sme da se kaže da su prethdna dvojica stopirali prinudnu naplatu dugovanja "partijskih drugova" (Zekstra, Košarkaški klug Crvena zvezda, FMP,....od 26.05. do 30.09. u višemilionskim iznosima);
- zašto ne sme da se kaže da su zaposleni Agrobanke sa svim relevatnim činjenicama pre više od mesec dana obavestili skoro sve pisane medije u Republici Srbiji - i zamislite niko nije smeo ništa da objavi;
- zašto ne sme da se kaže da je Odlukom o izdavanju obveznica definisano da se iste ne mogu zalagati, a Džambić-Miladinović su ih zaožili kod NBS za KREDIT od 20 miliona evra sa kamatnom stopom od 12,5% godišnje i za tu kamatu Agrobanka za 3 meseca platila NBS 800.000 evra likvidno;
- zašto ne sme da se kaže da je Džambić-Miladinović pre mesec dana od donošenja neustavnog Zakona izvršili PRENOS SVIH LIČNIH PODATAKA KLIJENATA AGROBANKE, kršeći član 42. Ustava i Zakon o bankama;
- zašto ne sme da se kaže da je štedionica prekršila sve ugovore klijenata Agrobanke, time što je blokirala njihova sredstva na računima, naplatila kreditne kartice, ukunula dozvoljena prekoračenja, zahtevala od korisnika kredita da potpisuju posebne izjave da će kredit otplaćivati i sl.;
- zašto ne sme da se kaže da niko nije video UGOVOR O PREUZIMANJU, kao i da niko nije definisao kriterijume za preuzimanje zaposlenih;
- zašto ne sme da se kaže da je štedionica preuzela od zaposlenih Agrobanke baš - Ž.Davidović, specijalnog savetnika D.Antonića i njenog sestrića, obe sekretarice D.Antonića koje nikada nisu radile na šalteru i .........
Iz ovih i još mnogih razloga neću više učestvovati u razmeni mišljenja na ovom forumu, za koji je potvrđeno da je politički obojen. heng
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/1/2012, 16:43

Eto, neka si im rekla.... ajkula

Ovo više nema nikakve veze s akcijama,
izgleda da su temu preuzeli kinvini i prekobrpjni ranici AGBN.
Imam razumevanja za njihovu muku, ali ne vidim kako da im pomognemo?

scratch

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 632
Points : 835
Datum upisa : 21.05.2007

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/1/2012, 18:18

kivebusla ::
Video sam poruku i moje je mišljenje da za neku pravdu šanse postoje samo ukoliko se udružimo sa stranim akcionarima.
Ovo zasnivam na činjenici, da uopšte nemam poverenje u pravosudni sistem koji fukcionište "kadija te tuži, kadija ti sudi".
Evo jednostavnih razloga koji to potvrđuju:
- zašto je na neke komentare na ovom forumu administrator imao reakciju i na kraju ugasio forum;
- zašto ne sme da se kaže da je za uništenje Agrobanke, zajedno sa prethodnim menadžmentom, krivo i sadašnje Džambić-Miladinović;
- zašto ne sme da se kaže da su prethdna dvojica stopirali prinudnu naplatu dugovanja "partijskih drugova" (Zekstra, Košarkaški klug Crvena zvezda, FMP,....od 26.05. do 30.09. u višemilionskim iznosima);
- zašto ne sme da se kaže da su zaposleni Agrobanke sa svim relevatnim činjenicama pre više od mesec dana obavestili skoro sve pisane medije u Republici Srbiji - i zamislite niko nije smeo ništa da objavi;
- zašto ne sme da se kaže da je Odlukom o izdavanju obveznica definisano da se iste ne mogu zalagati, a Džambić-Miladinović su ih zaožili kod NBS za KREDIT od 20 miliona evra sa kamatnom stopom od 12,5% godišnje i za tu kamatu Agrobanka za 3 meseca platila NBS 800.000 evra likvidno;
- zašto ne sme da se kaže da je Džambić-Miladinović pre mesec dana od donošenja neustavnog Zakona izvršili PRENOS SVIH LIČNIH PODATAKA KLIJENATA AGROBANKE, kršeći član 42. Ustava i Zakon o bankama;
- zašto ne sme da se kaže da je štedionica prekršila sve ugovore klijenata Agrobanke, time što je blokirala njihova sredstva na računima, naplatila kreditne kartice, ukunula dozvoljena prekoračenja, zahtevala od korisnika kredita da potpisuju posebne izjave da će kredit otplaćivati i sl.;
- zašto ne sme da se kaže da niko nije video UGOVOR O PREUZIMANJU, kao i da niko nije definisao kriterijume za preuzimanje zaposlenih;
- zašto ne sme da se kaže da je štedionica preuzela od zaposlenih Agrobanke baš - Ž.Davidović, specijalnog savetnika D.Antonića i njenog sestrića, obe sekretarice D.Antonića koje nikada nisu radile na šalteru i .........
Iz ovih i još mnogih razloga neću više učestvovati u razmeni mišljenja na ovom forumu, za koji je potvrđeno da je politički obojen. heng
Sve sami politicari na forumu... od .

Kako ne sme da se kaze??? Pa sve ste rekli...

_________________
Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
kivebusla
Just looking
Just looking



Broj poruka : 14
Points : 14
Datum upisa : 18.07.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/2/2012, 22:34

[quote="Limited011"]Eto, neka si im rekla.... ajkula

Ovo više nema nikakve veze s akcijama,
izgleda da su temu preuzeli kinvini i prekobrpjni ranici AGBN.
Imam razumevanja za njihovu muku, ali ne vidim kako da im pomognemo?

Pogrešan zaključak.
Ovo veoma ima veze sa akcijama, a i sa zaposlenima. Kako?
Pa ukoliko se odlučite da potražite pravdu na sudu RS, na žalost tamo neće pomoći "rekla-kazala" i sama činjenica da smo vlasnici akcija. Treba materijalnim dokazima pokazati nameru da se oduzme imovina i označiti učesnike u toj aktivnosti.
Lično imam kontakte te vrste pa smatram da nije bez značaja,a u cilju obezbeđenja potrebnih dokaza uključiti u ove aktivnosti i "jadne, kivne i prekobrojne radnike AGBN".
Ko razume shvatiće,.....
Za administratora:
Nisam politički opredeljen, već na žalost ovo je politika koja život znači!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/4/2012, 19:06

kivebusla ::

Treba materijalnim dokazima pokazati nameru da se oduzme imovina i označiti učesnike u toj aktivnosti. Lično imam kontakte te vrste...
Ko razume shvatiće,.....

Dokazati nameru...
Pa baš bi bilo lepo da ih prezentuješ.
Ali, pazi, treba imati materijalne dokaze koje će sud da prihvati!
sesir



_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Posejdon
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 42
Datum upisa : 07.10.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/4/2012, 22:53

Dokazati nameru...
Pa baš bi bilo lepo da ih prezentuješ.
Ali, pazi, treba imati materijalne dokaze koje će sud da prihvati

Znam samo da bez materijalnih dokaza, ne bi trebalo bacati pare na sudove i advokate. Sama činjenica da posedijemo akcije nije dovoljna da osujeti namere koje su očigledno imali određeni krugovi (kao što vidite strani akcionari pravdu traže na međunarodnoj arbitraži, a ne na domaćim sudovima).
Prvi dokaz bi svakako bio nezavisna revizija završnog računa za 2011. godinu, koji je kako sam čuo fingiran, a onda sve odluke Vlade, NBS, Agencije za osiguranje i sl.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/4/2012, 22:57

Pretnje medjunarodnom arbitrazom mogu da dovedu samo do politicke odluke da se izvrsi neka vrsta kompenzacije. Medjunarodni sud ne prihvata tuzbe ako se u drzavi u kojoj se odvio predmet spora ne iskoriste sva pravna sredstva. Mislim da je vreme da akcionari prihvate cinjenicu da nece biti obesteceni.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Goast
Our family
Our  family



Broj poruka : 151
Points : 221
Datum upisa : 08.09.2009

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/6/2012, 12:29

Copy paste:

Ko zna kako upotrebiti Protokol Evropske konvencije coveskih prava, clan 1. Mislim, da bi dobro argumentovana tuzba podneta sudu, u tom smislu, mogla biti uspesna, ako ne pre, na kraju u Strasburu!

Da cujem mnenje pravnika, kojeg sigurno ima na forumu.

Ilija, hvala na pozivu!
Nazad na vrh Ići dole
Eliot Ness
Just looking
Just looking



Broj poruka : 12
Points : 12
Datum upisa : 14.01.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Obaveštenje malim Akcionarima Agrobanke.   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/6/2012, 13:17

Obaveštenje malim Akcionarima Agrobanke.
Ja sam predstavnik malih akcionara AGBN, udruženje Eliot Ness.
imamo zajedno oko 5000 akcija.

imam sastanak sa timom advokata u sledeci Utorak 13.11 na kojem cemo definisati strategiju i korake koji nas očekuju u tužbi protiv Agrobanke i Države Srbije kao njenog najvećeg akcionara koja je po nama i najveći krivac jer je podržavala Dušana Antonića još od 2006 u njegovim malverzacijama.

Ako želite i vi da se priključite javite mi se.

Pozivaju se samo ozbiljni ljudi koji neće odustati na prvoj prepreci.
Srdačan pozrdav,
Knežević
AGBN2012@yahoo.com
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/6/2012, 13:46

posejdon ::

dokaz bi bio završni račun za 2011. godinu, koji je kako sam čuo fingiran,

Možda si čak i dobro čuo, samo je pitanje jel imaš dokaz za to?


_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 326
Localisation : NBgd
Points : 1026
Datum upisa : 28.07.2010

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/6/2012, 15:04

Boranija ::
posejdon ::

dokaz bi bio završni račun za 2011. godinu, koji je kako sam čuo fingiran,

Možda si čak i dobro čuo, samo je pitanje jel imaš dokaz za to?


Pokusavam ali mi neuspeva da razumem. Jel' zavrsni racun postoji ili ne postoji? Ako postoji, u cemu je problem u dokazima?
Obrazlazuci sve ovo oko AGBN Dinkic iznese gomilu podataka o fingiranjima, Cvetkovic svu svoju odbranu zasniva kako nista nije znao a sada se od nas trazi jos neki dokaz. Ili sam ja zaista glup ili su zakoni napravljeni tako da samo sirotinja strada ako slucajno nesto ne plati ili zakasni da plati. Ovi mogu da rade sta hoce i da se pored svih cinjenica traze neki novi dokazi.
A, resenje je prosto samo ako ima neko zelju da resi problem. Pogledas ko je i kada uzeo pare iz banke, koliko je jos duzan. oduzmes mu sve do petog kolena dok ne izmiris dug i...nikada vise niko nece da se usudi ovako pljackati.
Nazad na vrh Ići dole
Goast
Our family
Our  family



Broj poruka : 151
Points : 221
Datum upisa : 08.09.2009

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/6/2012, 15:32

Da ne zaboravimo!

Samu u razmislak, moze i Dinkicu, koji tvrdi, da bi AGBN morala u stecaj vec odavno:


06.11.2007.Prvi Balkanski Blue-Chip index - DJ STOXX Balkan 50



Vodeći indeks provajder u Evropi, STOXX Ltd., od 5.novembra 2007.godine proširio je svoju lepezu indeksa i lansirao prvi Balkanski Blue-Chip index DJ STOXX Balkan 50. Ovo je jednako ponderisani indeks koji prati performanse 50 najvećih i najlikvidnijih kompanija u Srbiji, Bugarskoj, Hrvatskoj, Grčkoj, Makedoniji, Rumuniji, Sloveniji i Turskoj, koji omogućava značajno učešće svih osam zemalja u indeksu. Takođe, na ovaj način se vrlo efikasno skreće pažnja svetske investicione javnosti na finansijsko tržište Balkana i omogućava im se učešće u ekonoskom razvoju ovog regiona.

Kompanije koje će predstavljati Srbiju u DJ STOXX Balkan 50 su Komercijalna banka a.d. Beograd, Metals banka a.d. Novi Sad, AIK banka a.d. Niš, Energoprojekt holding a.d. Beograd i Agrobanka a.d. Beograd.


Ako je Dinkic u pravu, ko je onda lopov Berza, NBS, Minstarsvo finansija, Komisija za hartije od vrednosti?
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/8/2012, 03:18

Crvena Zvezda pred stečajem
Stefan Pantović navodi da se „preko 90 odsto blokade odnosi na kredite tri banke, dve domaće i jedne strane, koje su kredite proglasile dospelim jer su se i same našle u problemima“.

AGBN je davala kredite, Antonić je spasavao nacionalni brend?




_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Posejdon
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 42
Datum upisa : 07.10.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/9/2012, 20:42

A, resenje je prosto samo ako ima neko zelju da resi problem. Pogledas ko je i kada uzeo pare iz banke, koliko je jos duzan. oduzmes mu sve do petog kolena dok ne izmiris dug i...nikada vise niko nece da se usudi ovako pljackati.[/quote]
"ko je i kada uzeo pare"
E u tom grmu leži zec,....zna se i ko i kada i koliko??? ali nije "lepo" da se opanjkavaju kolalicioni partneri (a nije ni moguće jer onda ni mi ne bi bili na vlasti).
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/9/2012, 23:05

posejdon ::
A, resenje je prosto samo ako ima neko zelju da resi problem. Pogledas ko je i kada uzeo pare iz banke, koliko je jos duzan. oduzmes mu sve do petog kolena dok ne izmiris dug i...nikada vise niko nece da se usudi ovako pljackati.
"ko je i kada uzeo pare"
E u tom grmu leži zec,....zna se i ko i kada i koliko??? ali nije "lepo" da se opanjkavaju kolalicioni partneri (a nije ni moguće jer onda ni mi ne bi bili na vlasti).

Isto pitanja: gde da nadjemo pisane dokaze o tome?
Kako do njih doći ako uopšte i postoje...
Nema kriminala ako nema dokaza koji to potvrdjuju!


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/10/2012, 01:16

Odlican tekst>
http://blog.b92.net/text/21271/Pravno-nasilje-Agrobanka-i-PS/
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/13/2012, 18:02

Eliot Ness ::
imam sastanak sa timom advokata u sledeci Utorak 13.11 na kojem cemo definisati strategiju i korake koji nas očekuju u tužbi protiv Agrobanke i Države Srbije ... Ako želite i vi da se priključite javite mi se.

Ima li nešto novo, jeste li se dogovorili za strategiju i da li imate nešto što bi moglo da nas opredeli na udruživanje?
Nazad na vrh Ići dole
TrgovacZR
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 2
Datum upisa : 13.02.2009

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/14/2012, 18:59

Ja mogu samo da kazem da se javite coveku na meil.On je sastanak sa advokatima odrzao i sada je postupak prikupljanja dokumentacije oko AGBN .

Jos jednom javite mu se , da li ce svima odgovoriti ne znam ali okvirno covek treba da zna koliko ce nas biti.AGBN2012@yahoo.com

Isto tako i za Akcionare koji se okupljaju u Subotu, kontaktirajte ga, meni je poslao na meil sta su mu sve advokati rekli, koliko ce to da kosta , sta sve mora da prikupi od dokumentacije itd.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/14/2012, 23:27

Pa što ne preneseš i nama šta ti je rekao?
Informiši nas .
Nazad na vrh Ići dole
Posejdon
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 42
Datum upisa : 07.10.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/15/2012, 00:26

Isto pitanja: gde da nadjemo pisane dokaze o tome?
Kako do njih doći ako uopšte i postoje...
Nema kriminala ako nema dokaza koji to potvrdjuju!

Već sam pisao o tome, ali su neki pogrešno shvatili poruku.
Povezivanje sa zaposlenima, koji nisu izvršavali naloge prethodnog menadžmenta i dvojca Džambić-Miladinović, već samo stručno i profesionalno obavljali svoj posao, a takođe nezakonito ostali bez posla uz mnogobrojna kršenja sistemskih zakona, bi bio jedini način da se dođe do materijalnih dokaza i konkretnih izvršilaca svih kriminalnih radnji oko AGBN.
U sudskom postupku, sud ili advokat mogu da traže određena dokumenta, ali budite sigurni da se neka dokumenta mogu sačiniti očas posla od istih onih koji su i činili kriminalne radnje. Samo nekorumpirani zaposleni mogu dati PRAVE I ISTINITE dokaze.
Tako ja mislim.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/15/2012, 08:14

Ne treba tu puno dokaza. Pitanje je na šta se žališ, ako se žališ da je neko potkradao banku to nema veze, moraš da juriš lopove i to danas nije zanimljivo.

Postoje sistemski postupci nakon tih kradja sprovedeni od strane države, a to su neutvrdjivanje iznosa gubitka i protivzakonite odluke od strane države na likvidaciji banke i oduzimanje imovine akcionara i mogućnosti da se naplate. To treba da bude okosnica tužbe.
Nazad na vrh Ići dole
Posejdon
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 42
Datum upisa : 07.10.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/16/2012, 00:09

Naslov: Re: AGBN - u stečaju... (7. DEO) Pet Okt 05, 2012 7:47 pm
Opservacije malog domaćeg akcionara
Kome još uvek nisu jasne stvari neka ponovi znanje iz teksta pod navedenim naslovom (po meni jedini precizan i predviđen scenario svih događanja). Na žalost predviđanja su se ostvarila.
Napomena:
U Novoj Agrobanci u stečaju kao "konsultanti" stečajnog upravnika su zaposleni-
Milorad Džambić i Julije Miladinović???!!!
Nazad na vrh Ići dole
milarosa
Just looking
Just looking



Broj poruka : 27
Points : 27
Datum upisa : 16.08.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/16/2012, 12:32

posejdon ::
U Novoj Agrobanci u stečaju kao "konsultanti" stečajnog upravnika su zaposleni-
Milorad Džambić i Julije Miladinović???!!!

Prosto neverovatno.
Umesto u zatvoru, oni su konsultanti (čitaj„nadgledaj“) stečajnog upravnika NAGB Pera Radovića, koji je i suprug člana bivšeg Upravnog odbora NAGB. Sve u režiji Agencije za osiguranje depozita . . .
zatvor
Ekspert Živana Davidović, kameleon (specijalni savetnik D.Antonića - za posebne kijente, na primer Habit , . . . potom izvršni direktor Sektora za upravljanje rizicima od posebnog poverenja M.Džambića), . . . je sasvim slučajno u Poštanskoj štedionici smeštena baš pored ćerke čuvenog M.Džambića stečajnog upravnika srpskih banaka (Agrobanka, Nova Agrobanka, . . . ,Beobanka, Investbanka, . . .) titanik

Sve slučajno, spontano, . . . kao i kod urušavanja Agrobanke (M.Džambić, Z.Nikezić, M.Cvetković, D.Dragutinović) neverovatan splet preplitanja kadrova od poverenja, . . .

Samo domaći mali akcionari nikako da uoče sistem i prozovu ’’zaštićene’’ na odgovornost za nečuvenu nacionalizaciju i rasprodaju njihove akcionarske imovine. cekic

Prosto neverovatno. veshtica
Nazad na vrh Ići dole
Posejdon
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 42
Datum upisa : 07.10.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: AGBN   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/16/2012, 21:36

http://blog.b92.net/text/21271/Pravno-nasilje-Agrobanka-i-PS/
Još jednom, ko pročita ovaj tekst, sve će mu biti jasno!!!???
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/17/2012, 13:37

posejdon ::

Povezivanje sa zaposlenima, koji su nezakonito ostali bez posla bi bio jedini način da se dođe do materijalnih dokaza i konkretnih izvršilaca svih kriminalnih radnji oko AGBN.

Samo nekorumpirani zaposleni mogu dati PRAVE I ISTINITE dokaze.
Tako ja mislim.

Tebi je karma negativna. Ti si besan jer si ostao bez posla ili neko koga znaš i sada bi da se svetiš... To može da ti naruši auru!

Karmu ne možeš da prevariš.
Koji bi to bili "dokazi"? Ako ih ima "poveži" se već jednom i daj te dokaze stavi ovde na forum, u suprotnom će ti se od besa zatvoriti neka od čakri, a onda ti ni AGBN ni "kriminalci" neće više biti važni!
explod


_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Posejdon
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 42
Datum upisa : 07.10.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/17/2012, 17:36

Dalaj Lama ::
posejdon ::

Povezivanje sa zaposlenima, koji su nezakonito ostali bez posla bi bio jedini način da se dođe do materijalnih dokaza i konkretnih izvršilaca svih kriminalnih radnji oko AGBN.

Samo nekorumpirani zaposleni mogu dati PRAVE I ISTINITE dokaze.
Tako ja mislim.

Tebi je karma negativna. Ti si besan jer si ostao bez posla ili neko koga znaš i sada bi da se svetiš... To može da ti naruši auru!.


Hvala na brizi za moju "auru"!!!???
Svi koji su izgubili imovinu treba da imaju "pozitivnu karmu" a i oni koji su nezakonito izgubili posao,................???
Zaposleni će podneti tužbu sa svim potrebnim materijalnim dokazima, a "mali domaći akcionari" neka samo slušaju "Dalaj Lamu".
Vrlo brzo će se čakra zatvoriti, kada se proda imovina što je ostala i otpišu "drugarski" krediti.
Živi bili, pa videli.

Edit: Puno sreće vama zaposlenim i onima koji su dobili
otkaze žele svi sa ovog foruma. Nastavi time da se baviš,
a male akcionare prepusti njihovoj sudbini.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Posejdon
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 42
Datum upisa : 07.10.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/17/2012, 21:56

Umesto što zamlaćujete i trošite vreme malih akcionara, bolje bi bilo da im na bilo koji način pomognete.
Koliko vidim ovaj forum je za zabavu a ne za ozbiljne teme "a male akcionare prepusti njihovoj sudbini". Ja nisam zaposlen AGBN ali sam mali akcionar koji malo više razmišlja od jeftinog prepisivanja.
Prepustiću male akcionare njihovoj sudbini, pa kao što rekoh jednog dana "živi bili, pa videli".
Nazad na vrh Ići dole
Goast
Our family
Our  family



Broj poruka : 151
Points : 221
Datum upisa : 08.09.2009

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/20/2012, 10:47

Priveden Jožef Kasa

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=11&dd=20&nav_category=16&nav_id=661676
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime11/28/2012, 13:48

AGBN-radnici dobili otpremninu od po 300 evra za godinu staža!

Pa lepo ste prošli s obzirom kako ste radili....
Ja vam ne bih dao ni dinara!
kalas

A koliko čujem još bolje su prošli "radnici" iz Nove AGBN???

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Goast
Our family
Our  family



Broj poruka : 151
Points : 221
Datum upisa : 08.09.2009

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime1/3/2013, 11:42

Danas ALO:



http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/afera-agrobanka-oterala-investitore/8020

Agrobanka loša reklama. Srećna 2013 svima!
Nazad na vrh Ići dole
Posejdon
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 42
Datum upisa : 07.10.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime1/22/2013, 22:49

"ali umesto toga naišli su na zid ćutanja i nezainteresovanosti, što ih kako poručuju neće spriječiti u nameri da dovedu pravdu do kraja."
Iskreno sumnjam, jer će to platiti ne Srbija, već svi mi.
Kako su samo M.Dinkić, D.Dragutinović govorili o šteti iz budžeta, a prava istina je da po svaku cenu (naravno iz budžeta) treba staviti pod tepih velike kredite "koalicionih partnera", po mugućnosti ih otpisati a onda prodati. Evo najsvežijeg primera AD Dragan Marković se prodaje El Dahri, a duguje Agrobanci samo 109.998.000,00 RSD (26. maja 2012.).
Kako ono beše: "negativna karma", "čakre",...videćemo, a pamtimo.
Nazad na vrh Ići dole
Posejdon
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 42
Datum upisa : 07.10.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime1/22/2013, 23:04

Kaže A.Vučić na RTS-u - "reprogramirali kredit od 5 miliona evra, sa grejs periodom od 2 godine, a Nova Agrobanka osnovana na rok od 2 godine. Oni su se igrali i nas zavitlavali."
Ti "oni" su M.Džambić i J.Miladinović - sadašnji VD Direktor Agencije za osiguranje depozita i njegov zamenik. Postavljeni verovatno za "dobro i efikasno obaveljen posao" u Agrobanci.
Da li još nešto reći,.....???
Nazad na vrh Ići dole
milarosa
Just looking
Just looking



Broj poruka : 27
Points : 27
Datum upisa : 16.08.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: aa   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime1/23/2013, 00:10

Glavni krivac za sve što se dešavalo oko Agrobanke je neodgovorna uprava - Milorad Džambić i Julije Miladinović, dovedena od strane Vlade na čelu sa M.Cvetkovićem . . .jer je nad Agrobankom dva puta otvoren stečaj, da li slučajnim odlukama dovedene uprave ?
Danas ’’nenaplativa potraživanja Agrobanke“ . . . država prodaje arapima, a takih potraživanja ima podosta, država će ih prodavati i puniti budžet . . .a bogami i vratiti pare domaćim i stranim malim akcionarima, čije je razumne zahteva na žalost ignorasala i dalje ignoriše i NBS, i ona je bila nadležna . . . i nije „razumela“ nepovoljne uzroke privrednog ambijenta, dužničke krize, uslovno nenaplativih potraživanja zbog kojih je i iskazan fingiran i nerealan gubitak, a ne kako mnogi misle da je prethodna uprava radila u svoje ime a za račun banke . . . Pravi vinovnici dešavanja oko Agrobanke su izgleda nagrađeni . . . to može samo samo kod nas
Nazad na vrh Ići dole
Posejdon
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 42
Datum upisa : 07.10.2012

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime1/24/2013, 00:04

http://blog.b92.net/text/21271/Pravno-nasilje-Agrobanka-i-PS/

Bez obzira što je "arhiva", da se podsetimo. Ovo se ne sme zaboraviti.
Nazad na vrh Ići dole
Goast
Our family
Our  family



Broj poruka : 151
Points : 221
Datum upisa : 08.09.2009

AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)   AGROBANKA u stečaju... (7. DEO) - Page 8 Icon_minitime1/29/2013, 10:40

Radna grupa MUP-a je u međuvremenu otvorila slučaj Agrobanke u kojem su otkrivene direktne veze "Galenike" sa preduzećem "Habitfarm"



http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/135/Hronika/1255902/Radna+grupa+MUP-a+istra%C5%BEuje+%22Galeniku%22.html
Nazad na vrh Ići dole
 
AGROBANKA u stečaju... (7. DEO)
Nazad na vrh 
Strana 8 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)
» Agrobanka - AGBN (IV DEO)
» Agrobanka - AGBN (III DEO)
» Agrobanka - AGBN (5. DEO)
» Agrobanka - AGBN (6. DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: