BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Carnex a.d. Vrbas - CRNX

Ići dole 
+89
Formalista
Lilihip
Light
Prokuplje
bokixxl
Pripravnik
Lord Stem
Vladulns
HUACHUMA
Radec
SabanNonda
Folio
Nemesis
Banaćanin
Dalaj Lama
Big Mile
Miladin
Petar5
JMBR
Guinness
Sutra
Vukasin
Pera Božić
Dragan11
Ceras
Ljubisa45
Dosije
Djepeto83
Mitke
Rogy
Limited011
Pekoilic
Kurajber
Hese
Steve McQueen
Teletrader
Frenky
Milica1
Aleks
MORNAR
Sofke
Boranija
Sahbaz
bonum.mm
Dmitar
Mikans
Mrgud
MarkoJTD
KRUSKA
Ars Vivendi
pepsiman
RobinHood
Momir
StariHrast
Saber Rider
Dnenad85
Sasa965
Non-ProfitOrganization
Igi-bg
raspolozen
Friz
BoS
Mitar
nepet
Marjeta
Greta
Kupi akcije
GogaAna
Djuka
Ris
Kobe Bryant
Maca
StefanMR
Bond
gogloee
Dusan
maleckiakcionar
odisej
Pijacar
shema
tigrovic
Ivona
BojanNS
Dr Zuk
Sneki
Raiden
Rade
Milos86
ntvala
93 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/6/2010, 16:27

Promene: 04.10. - 06.10.2010. (T-3) ili 29.09. - 01.10.2010.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 156r4ea
Nazad na vrh Ići dole
raspolozen
never learning
raspolozen


Broj poruka : 120
Points : 443
Datum upisa : 10.10.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/6/2010, 20:21

Sahbaz

Treba proveriti da li je informacija tacna.

Posto nedostaje samo 3% za prelazak u zatvoreno drustvo Ivica Todoric bi nakon preuzimanja mogao tu sicu da dokupi. Kad moze Coca Cola po 52 evra da skuplja 5% i to na duplo vecoj emisiji zasto ne bi mogao Agrokor? Nekako mi Todoric ne izgleda kao covek koji bi zaobilazio zakone i napravio slucaj Podravke u Srbiji, sto se za Kostica ne moze reci. Zanimljivo je da FIMA ne prodaje CCHS iako nema toliki udeo kao ovde. sesir
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/6/2010, 20:26

Moze jedna informacija za nas manje upucene u promene u CRHoV- preko kojih fizickih lica ili kastodija Fima upravlja akcijama?


I inace nema sigurnijeg mesta za kapital u ovome trenutku nego u akcijama Coca Cole tongue
Nazad na vrh Ići dole
raspolozen
never learning
raspolozen


Broj poruka : 120
Points : 443
Datum upisa : 10.10.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/6/2010, 22:10

Fima upravlja preko komercijalna banka kastodi.

Sve potencijalne mete preuzimanja koje su spominjane u medijima IMLK, BMBI, MLSU pa i CCHS imaju veci PB ratio, kupuju se iznad knjigovodstvene cene.

CRNX P/B 0.45 21 milion
CCHS P/B 2.70 186 miliona
IMLK P/B 1.81 168 miliona
BMBI P/B 1.89 60 miliona
MLSU P/B 1.48 39 miliona

Ko zna matematiku moze primetiti da se na 100% vecoj ceni od trzisne PB penje na 0.9 pa je to opet vrlo nisko za preprodaju ili zatvaranje u odnosu na ove ostale mete preuzimanja.

Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/7/2010, 16:43

Promene: 06.10. - 07.10.2010. (T-3) ili 01.10. - 04.10.2010.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 35promene061007102010
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/8/2010, 16:26

Promene: 07.10. - 08.10.2010. (T-3) ili 04.10. - 05.10.2010.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 36promene071008102010
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/9/2010, 03:11

raspolozen ::
Sahbaz

Treba proveriti da li je informacija tacna.

Posto nedostaje samo 3% za prelazak u zatvoreno drustvo Ivica Todoric bi nakon preuzimanja mogao tu sicu da dokupi. Kad moze Coca Cola po 52 evra da skuplja 5% i to na duplo vecoj emisiji zasto ne bi mogao Agrokor? Nekako mi Todoric ne izgleda kao covek koji bi zaobilazio zakone i napravio slucaj Podravke u Srbiji, sto se za Kostica ne moze reci. Zanimljivo je da FIMA ne prodaje CCHS iako nema toliki udeo kao ovde. sesir

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Pumpa_hromV

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/9/2010, 17:15

Voleo bih ja da je tako, ali ne bih se oslonio na efikasan rad Komisije ili postovanje zakona u zemlji Srbiji gde svakog mozes podmititi (narocito kada su ovoliki novci u pitanju)
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2164
Points : 6022
Datum upisa : 25.07.2010

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/12/2010, 12:35

Koja je cena na preuzimanju carnex realna?
Jel ima neko ideju.
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/12/2010, 13:38

Boranija ::
Koja je cena na preuzimanju carnex realna?
Jel ima neko ideju.
pa valjda po kigovodsrvenoj vrednosti,ali ko te pita za to,bice kako se dogovore ako se dogovore armo
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/12/2010, 14:25

Sofke ::
Boranija ::
Koja je cena na preuzimanju carnex realna?
Jel ima neko ideju.
pa valjda po kigovodsrvenoj vrednosti,ali ko te pita za to,bice kako se dogovore ako se dogovore armo
Odakle ti ideja da bi takav gigant i brend trebao da ode po knjigovodstvenoj, koja je uzgred budi receno po mojoj proceni takodje potcenjena? Zar mislis da bi neko tim parama mogao da napravi takvu firmu? Po mom skromnom misljenju Carnex je vrhunska firma, a druga je stvar sto se Fima igrala sa cenom akcije, sto je kriza pa su mnoge dobre hartije jeftine i sto u Carnex-u prikrivaju dobit. Nego, gde su nam Fima i Raspolozeni... ne brine me toliko ovaj rast koliko njihovo odsustvo? Prosli put je cena ovako skocila zbog glasina o preuzimanju. A sada?

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/12/2010, 17:22

Sneki ::
Dobro, bre Raiden... koja je po tebi "realna" cena ove akcije?
Da nas više ne :bangbang:

Raiden ::
Sneki, ako uzmeš da u cenu ulazi kapital, prihodi i profit realna cena je minimalno 40.000 dinara !

armo

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/12/2010, 17:23

Ja sam cuo da je neko ucinio velikodusnu ponudu vecinskim akcionarima, a oni su je odbili, ocenivsi da firma vredi 30% vise.
Nazad na vrh Ići dole
raspolozen
never learning
raspolozen


Broj poruka : 120
Points : 443
Datum upisa : 10.10.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/12/2010, 19:53

Pinto ::
Ja sam cuo da je neko ucinio velikodusnu ponudu vecinskim akcionarima, a oni su je odbili, ocenivsi da firma vredi 30% vise.

Koja je to cena velikodusne ponude?

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 File

Mene zanima kakva je ovo vrsta naloga kada su obelezeni rozom bojom kao trzisni a nisu se uparili kupovni i prodajni?

Za Imlek kazete da ce se preuzeti na minimum 200-300 miliona evra, PB>2 na
10 Carnexa?
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/12/2010, 19:57

To su obicni nalozi, sa limitima, a zasto nisu prikazani normalno ne znam, ali znam da i ja kad dam limit naloge za MPC u 11:54:49 (npr.) oni se meni pojave kao da su market nalozi koji minut kasnije... Isto mi nije jasno na koji nacin neki nalozi budu prikazani tek posle 11:58...


Edit: Tema preseljena u podforum edukacija!
https://www.aikb.net/edukacija-f6/mpc-trgovanje-t1145.htm#60722
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/13/2010, 10:13

Sahbaz ::
Sofke ::
Boranija ::
Koja je cena na preuzimanju carnex realna?
Jel ima neko ideju.
pa valjda po kigovodsrvenoj vrednosti,ali ko te pita za to,bice kako se dogovore ako se dogovore armo
Odakle ti ideja da bi takav gigant i brend trebao da ode po knjigovodstvenoj, koja je uzgred budi receno po mojoj proceni takodje potcenjena? Zar mislis da bi neko tim parama mogao da napravi takvu firmu? Po mom skromnom misljenju Carnex je vrhunska firma, a druga je stvar sto se Fima igrala sa cenom akcije, sto je kriza pa su mnoge dobre hartije jeftine i sto u Carnex-u prikrivaju dobit. Nego, gde su nam Fima i Raspolozeni... ne brine me toliko ovaj rast koliko njihovo odsustvo? Prosli put je cena ovako skocila zbog glasina o preuzimanju. A sada?
ja nisam pametan previse samo se pozivam na knjige,a tamo pise
Obračunska vrednost akcija izvedena je iz Bilansa stanja za 2009. godinu i predstavlja ukupnu poslovnu imovinu Izdavaoca – aktiva umanjena za gubitke. dugoročna rezervisanja. pasivna vremenska razgraničenja i obaveze. podeljena sa ukupnim brojem emitovanih hartija-akcija i iznosi 2.870,21 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/13/2010, 16:25

Promene: 08.10. - 13.10.2010. (T-3) ili 05.10. - 08.10.2010.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 37promene081013102010


Poslednji izmenio Bond dana 10/14/2010, 17:03, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/13/2010, 19:09

Sofke ::

ja nisam pametan previse samo se pozivam na knjige,a tamo pise
A onda pogledas npr. moj post sa prethodne strane o imovini u Hrvatskoj, pa procenis na osnovu navedenih brojki kolika je u odnosu na trzisnu kapitalizaciju, pa razmislis ima li toga i u drugim bivsim jugoslovenskim republikama, pa pogledas posto je hektar poljoprivrednog zemljista, a onda vidis koliko toga ima Carnex, pa onda koliki je % udeo na trzistu i koliki im je profit u odnosu na druge slicne firme sa znacajno manjim % udelom na trzistu, pa pogledas rezultate istrazivanja o poznatim srpskim brendovima, pa razmislis koliko se ciljevi vecinskog poklapaju sa tvojim, pa kakav je menadzment, zaradjivacki potencijal (narocito imajuci u vidu da moramo razvijati izvoz, da vlada planira subvencije poljoprivrrednoj i preradjivackoj industriji, da nam kao liderima i faktorima u regionu pasteta ne gine, itd.)... Ova firma je daleko masniji zalogaj nego sto izgleda, bez obzira na to sto proizvode pastetu. Ali ne zelim da je reklamiram, ni ja je necu kupovati ako ostane ova cena. Ispod 3000 uopste ne razmisljam o prodaji (na toj ceni pocinjem da razmisljam samo zato sto jos traje kriza), a kupovina samo do 1200, jer preko toga ima i drugih povoljnih akcija koje bih rado posedovao. Verovatno to nije najbolji plan i vrlo je moguce da je bolje prodavati na 1500, pa kupovati ponovo na 1000-1200... to samo vreme moze pokazati. Mene nekako mrzi da prodajem akcije dobre firme. Nego, ja se raspisah, a ti mi nisi odgovorio na pitanje: odakle ti ideja da se firma preuzima po knjigovodstvenoj vrednosti. Pitao sam jer se ne slazem sa tim, a pomislio sam da imas neku informaciju, zato sto mi uopste nije jasan ovaj poslednji skok cene? Nemoj sad da se vadis kako nisi previse pametan, samo ja sam previse pametan! Ti u stihu, ja u prozi, boz' pomozi. :bla:

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/13/2010, 20:39

Sahbaz ::
odakle ti ideja da se firma preuzima po knjigovodstvenoj vrednosti.

Nema ovde (ako ga bude) klasičnog "preuzimanja". Verovatno te to zbunjuje?
Očigledno si zanemario da onaj ko hoće da kupi ovu firmu ne može da kupi ni 7% a kamo li 25% da bi dao ponudu za preuzimanje...

Ovde se radi o kupo-prodaji jer većinski ima oko 93%!
Takav smo (sličan) slučaj imali na STGR,
https://www.aikb.net/akcije-fun-club-f1/stari-grad-up-ad-beograd-stgr-t5-34.htm?highlight=stgr

Kupovina takvog paketa se zvanično prodaje po ceni KKV !!
Da li tu ima neke isplate u kešu... to se nikada neće saznati.

Cenim da će prodaja usledeti (ako je bude) početkom 2011.
Ide kraj godine, pa se i tu (nov prospekt) pruža mogućnost da KKV "poraste" ili padne... (ili da se "našteluje" na zvanično dogovorenu cenu...

Kupac može da traži i vanrednu procenu vrednosti firme (to je bio slučaj na STGR) i to je onda ta zvanična cena po kojoj se obavlja kupovina!!
A ponuda ide posle toga i ostalim (malim) akcionarima, uvek po ceni po kojoj je realizovan pretovar...

Ne zaboravi da i mali akcionari imaju pravo da traže od novog vlasnika da i od njih kupi akcije po ceni koja je bila zvanično obznanjena kao kupo-prodajna.


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/13/2010, 21:18

Sneki ::
Sahbaz ::
odakle ti ideja da se firma preuzima po knjigovodstvenoj vrednosti.
Kupovina takvog paketa se zvanično prodaje po ceni KKV !!
Hvala, bas to nisam znao. Ako ti nije tesko, molim te napisi odakle ti to. Da li se slicne paralele mogu povuci i sa IMLK i ostalim metama eventualnih preuzimanja (ili nesto-nesto) koje su odavno iznad knjigovodstvene?

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/13/2010, 21:40

Vidim da nisi znao (što nije sramota), a i nisi pažljivo čitao moj post (što vredja moju intelegenciju)!! Sve sam ti lepo objasnila...
TUCA

Molim te pročitaj JOŠ JEDNOM MOJ PRETHODNI POST pažljivo!!


A za IMLEK (koji još nije u istoj situaciji kao CRNX), pa do pre neki mesec je free float bio OK, a cena skače jer većinski kupuje... sada je vidim na preko 81% !!

Ali na CRNX nje takav slučaj i zato ne brkaj babe i žabe!!
Ovde većinski sa svojih 93% može mirno da spava i da pregovara o prodaji po ceni za koju se dogovori sa kupcem!

Na STGR (slobodno pogledj tu temu na ovom forumu) kada se pročulo da se firma prodaje, cena je čak išla preko dogovorene, ali to nije bilo važno..

Lepo ti kažem: ovde se ne radi o klasičnom preuzimanju, jer je to nemoguće!
Ovde se radi (kada dodje vreme) o prodaji (skoro) 100% firme, a to zvanično ide po KKV ceni!!

A ti ne moraš da mi veruješ, ako nećeš... Like a Star @ heaven

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/13/2010, 22:27

Sneki ::
Vidim da nisi znao (što nije sramota), a i nisi pažljivo čitao moj post (što vredja moju intelegenciju)!! Sve sam ti lepo objasnila...
TUCA
Nije "intelegencija" nego inteligencija. Izvini ako sam te uvredio.

Ako zelis da pazljivo prokomentarisem tvoj post, samo cu ti ukazati na jednu nepreciznost, da ne sirimo pricu jer to moze lose uticati na efikasnost, narocito kada ja (ovako glup, netelegentan) ne razumem sta hoces da kazes:
"Ocigledno si zanemario da onaj ko hoce da kupi ovu firmu ne može da kupi ni 7% a kamo li 25%"
Mislim da to nije tacno. Moze da kupi oko 93%? Molim te da se vrlo precizno izrazis jer ja (ovako glup, netelegentan) jedino tako mogu da razumem sta zelis da kazes.
Sneki ::
A ti ne moraš da mi veruješ, ako nećeš... Like a Star @ heaven
Stvarno ne razumem sta zelis da kazes i zasto bih ti slepo verovao. Nadam se da ces se sloziti da nema nista od dizanja buke. Lepo sam te pitao, a ti ne odgovaras, jos se nalazis uvredjenom- kako sam se usudio da te to pitam? Nema tu sta dalje da se diskutuje. Jos jednom te molim da procitas moj prethodni post i odgovoris na pitanje ima li tvoja tvrdnja o prodaji CRNX po knjigovodstvenoj vrednosti ikakvo uporiste u zakonu ili podzakonskim aktima i u cemu je principijelna razlika izmedju CRNX i IMLK (ili BMBI)?

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/13/2010, 22:34

100% si u pravu!

Pobedio si...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/13/2010, 22:48

Sneki ::

Pobedio si...
Ne gledam ja tako ( TUCA ) na ovaj forum. alien

Hvala ti sto si pokusala da me prosvetlis. scratch Meni, kao sto vec rekoh, ta cena ne bi smetala, samo ne vidim razlog da tvrdim da ce (ako uopste ode) otici po toj ceni.

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Dnenad85
VIP
VIP
Dnenad85


Broj poruka : 410
Godina : 38
Localisation : pickovac
Points : 1545
Datum upisa : 28.01.2010

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/13/2010, 22:54

Sahbaz ::
Sneki ::

Pobedio si...
Ne gledam ja tako ( TUCA ) na ovaj forum. alien

Hvala ti sto si pokusala da me prosvetlis. scratch Meni, kao sto vec rekoh, ta cena ne bi smetala, samo ne vidim razlog da tvrdim da ce (ako uopste ode) otici po toj ceni.
Sta se primas na Sneki,to je moja devojka.........oladi malo..... sesir
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/13/2010, 22:56

He, he.... :twisted: Sneki ima kratak fitilj!!

Što se odmah naljuti... cccc!

Shavaz jel tebi jasno da ako kupuješ firmu gledaš KKV jer ako je prospekt objektivan i tačan, onda je to
cena 1 akcije x broj akcija?

Da si ti kupac, šta bi gledao?

Ako ne veruješ prospektu onda tražiš procenu nezavisnog ili svog procenitelja i to je to!!

Cena nije nešto što je imaginarno!!!!!

Sneki ti je lepo objasnila a ti joj nalaziš gramatičke greške??
Kuda ide ovaj svet? coca

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/13/2010, 23:01

Nema razloga da se svadjate.
Mozda postoji malo nerazumevanje, ali to je sve.

Ja iskreno nisam cuo da je neki investitor slepo verovao u book value i po toj ceni kupio firmu. Ili je platio vise, ili je platio manje.

A, u situaciji u kojoj jedno lice poseduje 93% firme, jasno je da niko nece isplatiti sve ostale da bi bio vlasnik 7%. Nema logike za takav potez.
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/14/2010, 00:41

Kobe Bryant ::

Sneki ti je lepo objasnila a ti joj nalaziš gramatičke greške??
Izgleda da je ti razumes, posto "greske" po meni nisu gramaticke prirode, stvarno mi nije jasno sta je zelela da kaze. Evo kako sam ja razumeo: tako je bilo u jednom slucaju, znaci da ce tako uvek biti!!! Naravno da mislim da sam pogresno razumeo. Dao sam i primer IMLK. Ispada da ce ljudi koji to kupuju debelo da omanu. Zasto njih niko ne upozorava da ce im akcije otici po knjigovodstvenoj? Pitam jer me stvarno interesuje. Ono sto je napisao Pinto za 7% po meni vazi i za 20% u situaciji kada neko drugi ima ostatak akcija. Ovaj forum valjda sluzi da zajedno dodjemo do sto boljeg stava o nekoj akciji i tako sebi ustedimo koju sitnu paricu.

Kobe Bryant ::

Da si ti kupac, šta bi gledao?
Da sam ja kupac gledao bih koliko para ta firma moze da mi napravi u narednim godinama. To bi naravno valjalo uskladiti sa ocekivanom inflacijom (i kursom) u tom periodu i proceniti da li je to povoljnije od drugih mogucih investicija.

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
raspolozen
never learning
raspolozen


Broj poruka : 120
Points : 443
Datum upisa : 10.10.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/14/2010, 03:05

Sneki ::
Sahbaz ::
odakle ti ideja da se firma preuzima po knjigovodstvenoj vrednosti.

Ovde se radi o kupo-prodaji jer većinski ima oko 93%!
Takav smo (sličan) slučaj imali na STGR,
https://www.aikb.net/akcije-fun-club-f1/stari-grad-up-ad-beograd-stgr-t5
-34.htm?highlight=stgr

Kupovina takvog paketa se zvanično prodaje po ceni KKV !!
Da li tu ima neke isplate u kešu... to se nikada neće saznati.

Cenim da će prodaja usledeti (ako je bude) početkom 2011.
Ide kraj godine, pa se i tu (nov prospekt) pruža mogućnost da KKV "poraste" ili padne... (ili da se "našteluje" na zvanično dogovorenu cenu...


Midland je zaradio mnogo vise na preprodaji Carnexa nego na Starom Gradu (min 40 miliona), i nabavna cena Ashmora je automatski veca od KV  samo na 51% transakcije Midland Ashmore. Kad se na to doda prodaja akcijskog fonda za 16 milona evra i investicija Carnexa od 60 miliona evra, investirana  cena vecinskog je 116 miliona evra, to vam je vec 2.5 KV

Bogoljub Karic i Delta nisu uspeli da kupe ni na 1 KV, a jedan giga fond iz Londona koji upravlja sa 20 milijardi funti i koji je ulozio iznad KV  preprodace na KV posle 5 godina investiranja?    :valjanje:  

http://www.carnex.rs/media_centar/vesti/carnex_najavljuje_investicioni_
plan_za_naredne_tri_godine_u_vrednosti_do_60_miliona_evra/

60 miliona evra investicija je 1.5 KV
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/14/2010, 17:08

Promene: 13.10. - 14.10.2010. (T-3) ili 08.10. - 11.10.2010.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 38promene131014102010
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/15/2010, 08:10

U postu od 06.10. kolega raspolozen je napisao isto ono što možete pročitati u današnjem "Blicu":

Miodrag Kostić kandidat za kupca „Karneksa“
R. Ivanoska | 15. 10. 2010. - 00:02h | Foto: G. Dobrilović | Komentara: 1

Samo nekoliko meseci nakon što su obe strane negirale priču da hrvatska kompanija „Agrokor“ i Investiciona kuća „Ašmor“, kao većinski vlasnik, pregovaraju o prodaji „Karneksa“, Vrbasom ovih dana šapatom govore da je ovog puta kompanija „MK grupa“ Miodraga Kostića pri kraju uspešnih pregovora o preuzimanju „Karneksa“.

Iako u upućeni tvrde da je gotovo izvesno da će ovaj dogovor i biti realizovan već na početku sledeće poslovne godine, i u beogradskom sedištu „MK grupe“, kao i u predstavništvu „Karneksa“ nisu ni potvrdili ni negirali ove navode uz slično obrazloženje da „ne žele da komentarišu nezvanične informacije i spekulacije“.
Kako saznajemo iz izvora bliskih „MK grupi“, ova kompanija je pregovore sa vlasnicima „Karneksa“ započela u jeku medijske pompe da navodno hrvatski „Agrokor“ preuzima vrbaskog mesnog giganta.

Ovu informaciju potvrđuju i navodi članova Nezavisnog sindikata u „Karneksu“ koji su povodom medijskih spekulacija u julu, zahtevali razgovor sa predstavnicima rukovodstva. Na tom prilikom održanom sastanku sa Hjuom Mekrejnoldsom, generalnim direktorom fabrike, potvrđeno im je da su za „Karneks“ trenutno zainteresovana dva kupca - „Agrokor“ i „MK grupa“, ali da su pregovori daleko od konačnog dogovora. Prisutni na sastanku su zamoljeni da ova informacija, barem zasad, ostane interna.
I u vrbaskoj šećerani, koja je u većinskom vlasništvu „MK grupe“, i u „Karnkesu“ glavna tema sada su najnovija nagađanja da će Miodrag Kostić već početkom sledeće godine kupiti „Karneks“. U jednoj od najčešćih verzija pominje da će „MK grupa“ u ovaj posao ući sa već ranije pominjanim „Agrokorom“.


„Jasna indicija da se priprema prodaja ’Karneksa’ jeste da se poslednjih meseci raščišćava finansijska situacija. Izmiruju se zaostale obaveze, naplaćuju potraživanja što se inače radi kada se priprema prodaja. Nemamo nikakvih zvaničnih potvrda da je dogovor sa Kostićem već sklopljen, ali je neosporno da je on taj drugi potencijalni kupac kojeg je rukovodstvo imenovalo na sastanku sa predstavnicima radnika.


S druge strane, izvesno je da ove priče imponuju „Ašmoru“ jer na taj način podižu cenu kapitala“, kaže sagovornik „Blica“ koji je želeo da ostane anoniman. O navodima da će „MK grupa“ preuzeti „Karneks“ u partnerstvu sa „Agrokorom“ on kaže:


„Logično je da je u ovoj priči Kostić zainteresovan za poljoprivredu, tj. za više od pet hiljada hektara zemlje i značajni stočni fond, ali problem je što je ’Karneks’ vertikalno integrisana kompanija što znači da je teško deljiva. U tim slučajevima uvek postoje različiti interesi potencijalnih kupaca i tu je uvek posredi vrlo komplikovana poslovna kombinatorika“, kaže naš sagovornik.


Za više od 2.000 zaposlenih u vrbaskom „Karneksu“ učestala nagađanja o promeni vlasničke strukture u „Karneksu“ znače period strepnje za buduću egzistenciju. U slučaju da se kuloarska nagađanja realizuju, kolektivni ugovor će ih štititi narednih godinu dana.

Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/15/2010, 10:01

raspolozen ::
Saber Rider ::
A šminka se firma od spolja i iznutra. Da li se to nešto krčka? Silne investicije, a proizvodnja i prodaja drastično opale.

Ti placeniku bolje da cutis. Kako te nije sramota da lazes? Sada kada su izbacili tri nove pastete opala proizvodnja...
Bond ::

Vrbasom ovih dana šapatom govore da je ovog puta kompanija „MK grupa“ Miodraga Kostića pri kraju uspešnih pregovora o preuzimanju „Karneksa“.


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/15/2010, 17:30

Promene: 14.10. - 15.10.2010. (T-3) ili 11.10. - 12.10.2010.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 I1jwxf
Nazad na vrh Ići dole
Marjeta
Just looking
Just looking
Marjeta


Broj poruka : 19
Points : 47
Datum upisa : 19.02.2010

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/16/2010, 12:25


http://www.seebiz.eu/cg/kompanije/agrokor-i-mk-grupa-zajedno-u-preuzimanje-carnexa%3F,95182.html

"MK-grupa" dala je pre mesec dana investicionom fondu "Ašmor" ponudu za kupovinu vrbaske industrije mesa "Karneks", međutim odgovor još nije dobila, saznaje "Dnevnik".
Karte su i dalje otvorene i "MK-grupa" nije odustala od kupovine, rečeno nam je nezvanično u ovoj kompaniji.
– Očekivali smo od "Ašmora" da nam odgovori najkasnije desetak dana nakon naše ponude, ali još nije. Voleli bismo da znamo da li će nam neko odgovoriti i kako – kažu u "MK-grupi"
Radnici „Karneksa“ tvrde da su predstavnici „Agrokora“ već nekoliko puta posetili fabriku.
– Bili su već nekoliko puta, obišli su sve pogone, uzeli sve podatke o poslovanju i po onome što smo čuli od tih ljudi, oni će definitivno preuzeti fabriku početkom 2011. godine.


http://www.dnevnik.rs/sr-lat/node/10408

Informacija je cenzurisana na economy forumu.


Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 10 Icon_minitime10/18/2010, 23:25

Obori! Ali ne oni za svinje, nego povik iz kola... armo Arrow
18.10.2010.
Još jednom demantiramo da Agrokor želi kupiti Carnex.
Kod:
http://www.jatrgovac.com/2010/10/agrokor-ne-zeli-kupiti-carnex

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
 
Carnex a.d. Vrbas - CRNX
Nazad na vrh 
Strana 10 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Vital a.d. Vrbas - VITL
» Medela a.d. Vrbas - MDLA
» Central a.d, Vrbas - CTVB

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: