BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Delite | 

Carnex a.d. Vrbas - CRNX

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Marjeta
Just looking
Just looking

Broj poruka : 19
Datum upisa : 19.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/21/2010, 07:16

Na lokalnoj televiziji Bačka generalni direktor je pozvao sve male akcionare da ne prodaju akcije manipulantima jer će akcija vredeti mnogo više, od maja kreće masovan izvoz u Rusiju i deliće se dividenda.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator

Broj poruka : 11214
Datum upisa : 03.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/21/2010, 09:04

@Marjeta ::
Na lokalnoj televiziji Bačka generalni direktor je pozvao sve male akcionare da ne prodaju akcije manipulantima jer će akcija vredeti mnogo više, od maja kreće masovan izvoz u Rusiju i deliće se dividenda.

Kada je to rekao? Koja emisija je u pitanju? Da li su vesti ili neka posebna emisija (voleo bih da gledam reprizu) vezana za Carnex?

To bi bilo sjajno, o dividendi i da ne govorim. Do sada je nisu delili, nagomilalo se iz prošlih godina dosta, zvanično prema finansijskom izveštaju za 2008. na raspolaganju je bilo 1.191.295.000. rsd (oko 12 miliona eura). Kada se doda i ono što je ostvareno tokom 2009. cifra bi trebala biti oko 18 - 20 miliona eura.

Bilo bi dobro da nam na neki način dokažeš svoje tvrdnje. Meni se možeš obratiti i na PM, veoma sam zainteresovan za Carnex.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Kobe Bryant
VIP
VIP

Broj poruka : 2729
Godina : 41
Datum upisa : 22.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/22/2010, 14:33

@Bond ::
U skladu sa mojim prethodnim postom idu i sledeće

Promene: 26.01. - 12.02.2010. (T-3) ili 21.01. - 09.02.2010.

Ovo je istrgovano 08.02. a cena je oborena za 9,32 %. Fima je prodala, tražnja samo tih 5 komada. Da li je kupac svestan šta radi?

BOGDANOVIĆ DRAGAN
15.12.2009. - 09.02.2010.
Hartija 15.12.2009. 09.02.2010. Razlika

MTLC 10 90 80
AIKB 0 70 70
VDAV 0 70 70
MLSU 0 55 55
CRNX 0 40 40
AGBN 0 25 25
ALFA 72 82 10

Bez promena
PTLK 98 98 0
SMPO 48 48 0
VITL 70 70 0

Bond, oprosti mu Pape :D ovaj nije svestan sta radi!!

Just looking
Just looking

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/24/2010, 01:58

Kada je to rekao? Koja emisija je u pitanju? Da li su vesti ili neka posebna emisija (voleo bih da gledam reprizu) vezana za Carnex?

To bi bilo sjajno, o dividendi i da ne govorim. Do sada je nisu delili, nagomilalo se iz prošlih godina dosta, zvanično prema finansijskom izveštaju za 2008. na raspolaganju je bilo 1.191.295.000. rsd (oko 12 miliona eura). Kada se doda i ono što je ostvareno tokom 2009. cifra bi trebala biti oko 18 - 20 miliona eura.

Bilo bi dobro da nam na neki način dokažeš svoje tvrdnje. Meni se možeš obratiti i na PM, veoma sam zainteresovan za Carnex.

Intervju sa gospodinom Hugh McRaynoldsom prikazan je pre deset dana. Za reprizu zovi Rtv Bačka Vrbas, 021/700-344, urednica emisije Zdenka Slavujević.
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP

Broj poruka : 497
Datum upisa : 16.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/24/2010, 11:04

Hm, a ja nadjo ovo

POZIVAMO

NA HITAN RAZGOVOR RUKOVODSTVO SAMOSTALNOG I NEZAVISNOG SINDIKATA U INTERESU SVIH RADNIKA KOMPANIJE „CARNEX“ KAO I ZABRINUTOSTI ZA OPSTANAK „CARNEX“-a, I TO ZBOG:

1. SMENE DIREKTORA

2. PORAŽAVAJUĆE SITUACIJE U POGONU TRAJNE ROBE

3. SMANJENE PROIZVODNJE I PRODAJE

4. PISANJA U LISTU „TABLOID“ I PRIČE O POSTOJANJU NEKIH NEZAKONITOSTI U KOMPANIJI „CARNEX“

NA SEDNICI I. O. ODRŽANOJ 06.02.2010. god. DONEŠENA JE ODLUKA O NAŠEM ANGAŽOVANJU ZA OČUVANJE KOMPANIJE „CARNEX“. TRAŽIMO VAŠ HITAN ODGOVOR U ROKU OD 3(TRI) DANA O NAŠEM SASTANKU I ZAJEDNIČKOM DELOVANJU U IME SVIH RADNIKA „CARNEX“-a.

http://radnickicarnex.org/
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Mitar
VIP
VIP

Broj poruka : 729
Datum upisa : 14.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/24/2010, 12:09

Ako neko strucan pogleda bilanse CRNX videce da firma jako dobro posluje tako da izmedju ova dva oglasa je jasno koji je istinit.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag

Broj poruka : 5249
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/24/2010, 13:17

He, he... TABLOID!!!

Pa taj tekst je pisao naš član Igi-Bg inspirisan našim komentarima!
8) ❤

Just looking
Just looking

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/25/2010, 03:42

Pametan čovek i domoljub može lako da uvidi ovu idealnu priliku!

U ponudi je paket od 1435 akcija po ceni od 17 €.

Kupac ovog paketa od 25 000 € u raspodeli dividende automatski zarađuje ovaj račun!

Znamo da je neraspoređena dobit oko 20 miliona €
Ukupna dividenda po akciji 12.25 €
Na ovih 1435 akcija raspodela dividende:
10% neraspoređene dobiti (dividenda) 1750 €
30% neraspoređene dobiti 5250 €
50% neraspoređene dobiti 8800 €
100% neraspoređene dobiti 17500 €

Šta se čeka moliću lepo, gospodo!
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/25/2010, 09:53

@marjeta,
ja jesam domoljub, a da nisi ti Vladimir Pavlović, FimaProActiv - nekadašnji aktivni fudbaler i ski instruktor, pa broker, a sada - jedan od najtraženijih finansijskih stručnjaka Srbije koji je ušao u CRNX po zadatku sa tudjim parama.

Sve ovo napisano stoji u bilansima i ja se sa tim slažem, ali zašto ovaj stručnjak iz FIME prodaje po niskim cenama kad je sve OK.

Misliš li da će većinski vlasnik podeliti nešto od ovih 20 mil. sa manjinskim akcionarima ili će da ide na neku drugu varijantu u sprezi sa ljudima iz FIME (koji rade sa tudjim parama,a da pomognu ASHMORU)?
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Greta
VIP
VIP

Broj poruka : 1263
Datum upisa : 28.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/25/2010, 10:34

Bravo GogaAna! :king:

Moderator

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/25/2010, 20:30

Nema me dva dana a vi se raspričali na mojoj omiljenoj hartiji.. Mora da će biti nešto :lol:
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Marjeta
Just looking
Just looking

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/26/2010, 01:54

Narodna banka Srbije često interveniše prodajom deviza iz rezervi, da bi se sprečilo divljanje kursa - jačanje evra i da bi se obezbedila likvidnost tržišta. Isto to radi menadžer Pavlović. Ubacuje akcije iz rezervi, slaže ih po nivoima da bi se zaustavio trend rasta i da bi se obezbedila likvidnost ostalih akcija.
Vi dajte ponudu od par hiljada akcija pa se uverite u profesionalnost i nameru menadžera. Istorijska je prilika zato što su u ponudi akcije Raiffeisen fonda. Ostali akcionari će vam prodati kad na vrbi rodi grožđe, a menadžer Pavlović kad rode banane.
Blefiraju vas, slepi ste pored očiju.
Umesto da se zahvalite na informacijama, vi sumnjate i izmišljate.
I najvažnije od svega je činjenica da nemate para.
Zašto na ovom forumu stalno pišu ljudi koji nemaju para?
Pravi domoljub ne plaši se jednog ski instruktora!
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP

Broj poruka : 476
Datum upisa : 05.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/26/2010, 08:35

@Marjeta
1. Zašto bi Fima zaustavljala trend rasta?
2. Zašto oni ne kupe od Raiffa, ako je to "istorijska prilika"?
Nazad na vrh Ići dole
Marjeta
Just looking
Just looking

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/26/2010, 08:45

Zato da se budale čude!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP

Broj poruka : 2729
Godina : 41
Datum upisa : 22.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/26/2010, 10:08

Pravi domoljub ne plaši se jednog ski instruktora!
lol!

Nisam do sada uvidjao potrebu da mali akcionar treba da bude i dobar domoljub??
Mozda je berza propala zato sto na njoj nema pravih domoljuba, mozda je to razlog...

:joker: :joker: :joker:

Dr. Economy
Dr. Economy

Broj poruka : 2983
Datum upisa : 30.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/26/2010, 10:48

Zato da se budale čude!

Marjeta, obrati pažnju na način ophođenja prema drugim članovima foruma.
Ovo sledeći put će biti ban na nedelju dana!

Friz
VIP
VIP

Broj poruka : 1665
Godina : 47
Datum upisa : 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   2/26/2010, 15:43

Istorijska je prilika zato što su u ponudi akcije Raiffeisen fonda.
I najvažnije od svega je činjenica da nemate para.
Zašto na ovom forumu stalno pišu ljudi koji nemaju para?

Nadam se da ti imaš dovoljno para pa lepo počisti tablu na Carnexu i mi ćemo ti aplaudirati.
Kupujemo druge akcije pa eto prilike tebi da pokupiš svu "dividendu"!!
alien
Umesto da se zahvalite na informacijama, vi sumnjate i izmišljate.
Hvala ti PUNO, (u ime svih nas) i javi se kad opet budeš imala neku interesantbu "istorijsku" 🤡 priliku!!

A domoljublje nešto u posljednje vrjeme nije baš neki argument!!
Imaj to na umu.

EDIT:
1. CARNEX HOLDINGS DOO 837480 51.30656
2. ASHMORE CARNEX LIMITED 666936 40.85852
3. KOMERCIJALNA BANKA-KASTODI 7686 0.47087
4. KOMERCIJALNA BANKA-KASTODI 7104 0.43521
5. GLOBAL REAL ESTATE INVESTMENT 2100 0.12865
6. BABIĆ BORKO 1590 0.09741
7. UNICREDIT BANK KASTODI RACUN 1532 0.09385
8. ROGANOVIĆ DAMIR 1005 0.06157
9. ĐIKANOVIĆ MAGBULE 755 0.04625
10. RAIFFEISENBANK HRVATSKA 597 0.03657

Kažeš "istorijska" prilika!!
Ko to po tvom mišljenju (ili znaju) izlazi iz Carnexa??
Raiffeisen? Možda je Roganović Damir?

Beli Mag
Beli Mag

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/1/2010, 19:28

Nema me dva dana a vi se raspričali na mojoj omiljenoj hartiji.. Mora da će biti nešto :lol:

Bond, već duže se lomim... nemam srce da ti kažem, al JEDNOSTAVNO MORAM !!
Nema ovde ništa za male akcionare, prodaj ako ovo imaš ... sačekaj tu "dividendu" ako je bude i
beži glavom bez obzira!!
Čak je Neoplanta zbog državnog udela bolja od ovoga ...

Moderator

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/1/2010, 19:33

@Sneki ::

Nema ovde ništa za male akcionare, prodaj ako ovo imaš ... sačekaj tu "dividendu" ako je bude i
beži glavom bez obzira!!

Posedujem akcije Carnex - a. Ne znam šta da očekujem, videćemo. Razmišljam na duže staze, za sada sam spreman da rizikujem.
U svakom slučaju, poštujem tvoj stav i hvala na prijateljskom savetu.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Sneki
Beli Mag
Beli Mag

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/1/2010, 19:37

Bond, većinski je na oko 93% !!!
I kad poželi dokupiće tih 2% (uz Fimu ili već koga) jasno je da neko za nj.
održava cenu na ovom i sl. nivou... ne znam kad si ušao, ali nema
hleba ovde, veruj mi!!
Nemam razloga da te foliram!

Moderator

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/1/2010, 20:34

Bond, većinski je na oko 93% !!!
I kad poželi dokupiće tih 2% (uz Fimu ili već koga) jasno je da neko za nj.
održava cenu na ovom i sl. nivou... ne znam kad si ušao, ali nema
hleba ovde, veruj mi!!
Nemam razloga da te foliram!

Verujem da ne foliraš, razumeli smo se preko PM, ali da objasnim svoj stav zbog ostalih forumaša:

Priča oko Carnex - a je veoma neizvesna, oba ishoda su moguća, zavisi koliko je ko spreman da rizikuje. Moj ponder je znatno veći od trenutne cene pa je glupo da izađem u ovom trenutku. Sa druge strane NADAM SE povoljnom ishodu jer da je većinski želeo (mogao) da poveća svoj udeo preko 95 % pa time stekao i pravo da otkupi preostale akcije bilo bi logično da je to uradio u trenutku kada je cena akcije bila na duplo nižem nivou od trenutne.. U ove dve rečenice su stala sva moja razmišljanja o ovoj temi.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Sneki
Beli Mag
Beli Mag

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/1/2010, 20:45

OK... znači čekaš da sadašnji vlasnik preproda firmu?
Jel tako? Jeste ! :)

I sad ja dodjem i kažem večinskom, daću ti xy evra, al ako ja kupim od tebe, a ostane onih nekih sitnih akcionara (Bond, Rajden, Rusti...) onda i njima moram da platim akcije kao tebi... zato, izvoli, otkupi to od nj. po tržišnoj (mizernoj) ceni pa onda pravimo dil!! Ionako ti nedostaje samo 2%, ako treba ja ću da platim!!!

Primer: Apatinska pivara je dugo imala 99% akcija i nije to otkupljivala... (ostatak), ALI - kada je našla kupca (izašli iz ovog dela Evrope da bi ušli u SAD) onda je dao ponudu malim akcionarima... da bi novi kupac bio miran i da ne bi plaćao neke gluposti...
Nadam se da sam bila jasna (tj. da nije suviše konfuzno)!

VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/1/2010, 21:08

@Sneki
slažem se sa napisanim, i samo da podsetim da smo FIMU+DRŽAVU već imali na delu pri ponudi za preuzimanje na CNTP(kada su strpali u džep za sebe lepe provizije).
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Marjeta
Just looking
Just looking

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/2/2010, 01:26

@BoS ::
@Marjeta

Kakva su ovo pitanja? Zar je to važno?
Ovo je jedinstvena prilika za svakog pametnog poduzetnika i domoljuba zato što 3% akcija ne može skupiti na ovoj ceni ni Sveti Petar!!!
Nazad na vrh Ići dole
Marjeta
Just looking
Just looking

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/2/2010, 01:44

beži glavom bez obzira!!

Ovako nešto može da napiše samo zla, zla i veoma zla osoba koja želi da sve propadne!!!
Nazad na vrh Ići dole
raspolozen
never learning

Broj poruka : 120
Datum upisa : 10.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/2/2010, 02:48

Sneki, daj da više propadnu te akcije Carnexa, da imate jednu temu manje za kvalitetne diskusije, dokle ćete više da se prepirete oko bezvrednih akcija? :)

Bond, obavezno kad prodaš akcije Carnexa, onda kupi MOPOM :-)

Verovatno nikada niste čuli za Moravu požarevac, i ne znate da li se radi o cigarama ili o reci, ali znate kad to kupite možete tamo da idete na pecanje, i da u senci nekog drveta mirno se odmarate i pijete BIP pivo (koje je uveliko preuzeo Haineken) ponosni na vaše BIP-ove ili MOPOM akcije :)

Možete da probate i sa AIKB na kojoj su investitori pukli preko 10.000 rsd u proseku, ili AGBN u proseku pucanje oko 20.000 rsd po akciji do sada. Te cene nikada više neće biti postignute, a i to je sasvim normalno, jer te banke nisu nigde rejtingovane, nisu ni u 20 u evropi, nikada nisu ni bile. To je bila prevara veka, koju pokušavaju da ponove.

Tako da znate svi vi investitori koji prvi put ulažete u berzu, kada vam brokeri kažu da kupite AIKB, AGBN, ENHL, TIGR, ili SJPT to je zato što su pukli pa žele da spasu što se spasiti može - Sizifov posao, a kada vam savetuju da nešto ne kupite o tome treba da razmislite. Možda je moguće podići cenu za koji euro na AIKB, ali desetine miliona eura se bacaju, bez ikakvih rezultata. To je klupko koje nema kraja, crna rupa. 50% rasta vam je povećanje za 125 miliona eura kapitalizacije.

Možete da izračunate da je dnevna fluktuacija cena na AIKB oko 10 dinara do 100 dinara. Tu ne može niko da zaradi, to su očajnički pokušaji spasa tzv. "likvidnih akcija" ili blue chipova - odavno propalih akcija koje su bile napumpane u nebesa, biodizel varijante. 250 miliona eura Mcap hahahaha....... kao da je jedina banka u Srbiji koja radi, ove ostale mogu komotno da se zatvore.

Akcije ne treba da imaju fundamentalnu vrednost da bi se na njima zaradilo. Bitna je laka upravljivost, svi ostali kvaliteti mogu samo da idu u prilog, kao što je profitabilnost, brend, prepoznatljivost, tržište, većinski vlasnik.

Velike emisije su čist promašaj za vreme krize i malih obima. Možete da investirate i desetine miliona eura, uzalud je. Za 50% rasta potrebno vam je 10 - 20 tak miliona eura, a pitanje je da li će brokeri uspeti da navataju nove naivne investitore kojima ćete to prodati u novom ciklusu rasta. To je p...... niz vetar, na kraju sami sebe uprskate. Svako treba da trguje naspram svojih mogućnosti. Vaše mogućnosti nisu 250 miliona eura. Vi ne možete ni free-float AIKB da kupite, sa dnevnim prometima od 500.000 eura. Da nema ovih što brane cene na veliko, i ulivaju neki optimizam, to bi se srušilo kao kula od karata.

CRNX je jedina holding kompanija koja ima veći profit od AIKB i od AGBN, a vredi mnogo mnogo manje po kapitalizaciji, desetak puta. Zato se guranjem u minus pokušava sakriti realna vrednost.

Ta profitabilnost doći će do izražaja, ne može to večno da se krije. Lako će stranci saznati šta vredi, proceniće šta i kako posluje u Srbiji. Na kraju krajeva to su male pare za strance. Male su i za domaće investitore, al tako je to oduvek bilo, kud svi turci tu i mali Muja. Zato su nam Hrvati sve pokupovali.

Mnogi vole da budu mali Muja, i da kupuju ono što nije u top 20 banaka regionu, a da ne kupuju najbolji brend u Srbiji.

Sneki i company podcenjuju Pavlovića, a jasno je da je FIMI to najjača pozicija. Brokeri su plaćeni da odvraćaju od ove akcije, da nije tako bilo bi više jačih investitora u strukturi.

Kako je rekao Einstein, dve stvari na ovom svetu su beskonačne, svemir i ljudska glupost.

p.s. Kako da gledaju svoja posla kad ga nemaju? :)

Raiden
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/2/2010, 13:00

@AdmiralMarkets ::
Kolege,
... i 99% akcija je u tako ocajom stanju da je vise smesno bilo sta trgovati. Sto se mene tice dok belex ne dodje do 1500 ovde srece nema.
Vreme ce reci,samo treba biti strpljiv. ( samo da ne padne ispod 350)

Potpisujem!!

P.S. Pa gde si ti crni Raiden, ja se vec zabrinula za tebe...
8)

@raspolozen ::
Zato su nam Hrvati sve pokupovali.

Ti si li taj "domoljub"???
:D

never learning

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/5/2010, 16:12

A gde si ti Sneki, Gandalfe beli? Da li možeš da mi nabaviš jednu kosilicu za travu preko Mopom-a, ili neku prskalicu?

Uopšte se ne slažem sa tvojim prognozama. Godinama potenciraš neka preuzimanja, i tih 3%, a svi vide da se taj procenat ne smanjuje. Počinjem da sumnjam da ti radiš za fondove i da lobiraš da se ne kupuje za njihov interes.

Kako objašnjavaš, da Fima sa 2 miliona eura pod imovinom, mora povremeno da proda 5 akcija da bi menadžer kupio hamburger, a ti nemas 2 miliona eura pod upravom, nemas čak ni akcije pa brines za njihovu imovinu? Kako to da se ne brineš za tvoje akcije Mopom-a koje imaš, a brineš se za one koje nemaš?

Ne vidim kako može Fima da propadne pored postojecih 15.000 akcija kad uporno neće da ih rasproda. U ovih ostalih 7% taman ima dovoljno da još dvojica kupe po 3% i pregovaraju sa većinskim, ili za jedno 10 investitora poput Fime - pošto ima oko 110.000 raspoloživih akcija za trgovinu.

Za mene ne moraš da brineš, ja imam babine akcije, a moja baba neće da proda, čekaće dividendu, i zato planiram ovih dana da je pošaljem na kurs da polaže ispit za portfolio menadžera. Šta će ona stara žena, likvidnija je sa svojom malom penzijom nego što je to jedan portfolio menadžer Raiffeisena sa ukupnom imovinom.

Videću da uzmem od babine penzije koji dinar pa da joj dokupim par akcija, kad menadžerima opet bude zatrebalo za burek.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/13/2010, 09:17

Promene: 12.02. - 12.03.2010. (T-3) ili 09.02. - 09.03.2010.

Mali je promet, nije vredno pomena ali da zabeležim da Fima nastavlja po starom.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Greta
VIP
VIP

Broj poruka : 1263
Datum upisa : 28.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/13/2010, 15:05

-11,59% !

.

Moderator

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/15/2010, 16:33

Promene: 12.03. - 15.03.2010. (T-3) ili 09.03. - 10.03.2010.

I danas su spustili cenu sa 2 kupljene akcije - 10.43 %
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Marjeta
Just looking
Just looking

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/16/2010, 14:24

[quote="BoS"]@Marjeta

Svaka čast domoljubu koji se danas pojavio da kupi 5 akcija i ne pita za cenu!
Taj narodni heroj danas je pao pod pritiskom u black-out zoni, večna mu hvala i slava!

Minutom ćutanja odajmo mu priznanje!
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner

Broj poruka : 186
Datum upisa : 17.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/17/2010, 14:58

Upravo smo dobili poziv od sindikata Carnexa. Po njihovim informacijama predstavnici neke brokerske kuće su ovih dana posetili upravu u vezi prodaje akcija. Navodno je sproveden i popis inventara, ali niko ne zna ni ko bi ni koliko da prodaje.
Da li neko ima slične informacije?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/17/2010, 15:47

@Igi-bg ::
Upravo smo dobili poziv od sindikata Carnexa. Po njihovim informacijama predstavnici neke brokerske kuće su ovih dana posetili upravu u vezi prodaje akcija. Navodno je sproveden i popis inventara, ali niko ne zna ni ko bi ni koliko da prodaje.
Da li neko ima slične informacije?

Prvi put čujem za tako nešto ali je činjenica da u poslednje vreme jako malo informacija izlazi iz Carnex - a. Malo novih vesti a i fabrički bilten nije izašao tri meseca.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
raspolozen
never learning

PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   3/18/2010, 14:43

Kakve vesti da objave kada su svake godine 15-25 miliona eura slabiji od Matijevića sa profitima. Fima spušta cenu sa 2 akcije na 10 eura, obezvređuje kapital većinskog vlasnika za 50 tak miliona eura. I takvima je privredna komora dodelila nagradu za najbolji korporativni brend u Srbiji, to je pravi primer korporativnog upravljanja.

To nema nigde na svetu, u normalnoj zemlji menadžeri bi bili pohapšeni kao npr. u Hrvatskoj, fondovi bi dobili trajne zabrane i oduzimanje dozvola. Akcijski fond je svojih 40% prodao za sadašnju tržišnu vrednost 100% vlasništva koju je svima FIMA formirala sa 1% tj sa čitavih 5 akcija. Ako su već tolike "Face" neka rasprodaju svih 15000! Privatizaciju Carnexa treba poništiti kao što su poništili za BIP.
Nazad na vrh Ići dole

Carnex a.d. Vrbas - CRNX
Nazad na vrh 
Strana 6 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: