BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Kosovo

Ići dole 
+55
philips1
Huls
Boranija
C R A Z Y
Cicija
Al Kapone
FatCat
MORNAR
Gocili
Roman Abramovich
Zile
Dragan555
BBrroo
Stane Dolanc
Tenerife
Momir
Ars Vivendi
Ghostface
Jaca
Dalaj Lama
Prokuplje
LUMTDZOS
Fmember
Popaj
Drasko
Maca
Boby
Limited011
HUACHUMA
Drag65
MarkoJTD
Teletrader
Smile
pionir
Mitar
pepsiman
Kobe Bryant
Greta
yuga
Posmatrač
Pendula011
nervozaniglup
genijeurazvoju
Dex
Sare
Mc.Intosh
Pijacar
Dejansss
komsinica
Raiden
cromodora
BojanNS
Sneki
Rade
Milos86
59 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime1/19/2019, 03:09

Nakon što su privremene prištinske vlasti uvele takse za srpske proizvode, makedonski izvoz na Kosovo povećan je za 41 odsto.

Mišljenja privrednika u Skoplju su podeljena, jer neki smatraju da je ova korist kratkoročna, dok drugi smatraju da ova prilika treba da se iskoristi kako bi se plasirali kvalitetni proizvodi koji će biti aktuelni na kosovskom tržištu i nakon povlačenja prištinskih taksa, piše makedonski list Večer.

List za objašnjenje "trgovinskog rata između Kosova i Srbije" koristi poslovicu "Dok se dvoje svađaju treći koristi".
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime1/19/2019, 17:23

http://rs.n1info.com/Vesti/a453266/Vlada-Srbije-ukinula-vize-za-gradjane-Palaua-i-Sent-Kits-i-Nevisa.html

Sent Kits i Nevis su isto priznali Kosovo. Pitam se da li ovo znaci da ce i oni povuci priznanje.

Dacic u intervjuu za RTS rekao:

"Rekao sam da ću u ponedeljak obznaniti, neću pre vremena, ali uveren sam da će 13. zemlja povući priznanje. Neka u Prištini još razmišljaju, nije samo Palau, biće ih još", poručio je Dačić.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime1/20/2019, 21:41

Sredina naslovnice (desni deo)

Kosovo - Page 7 Inf-21-01-naslovna-830x0

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime1/21/2019, 22:30

Predsednik Srbije zahvalan Republici Palau: Odlukom o povlačenju priznanja Kosova poštujete Srbiju!

A kako vi postujete sopstvenu drzavu?
P.S. Ne treba da odgovarate na ovo pitanje (u slucaju da je neko i pomislio).

___________________________

Sto se tice linka ispod, postavljam vest jer su mi zanimljivi podvuceni i boldovani delovi, (iako svi izjavljuju sve i svasta).

P.S. Ako je vest tacno preneta, zanimljivo je da je nije pomenuo UN!

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=01&dd=20&nav_category=640&nav_id=1495824

Tači: Šanse za sporazum nikad bolje, Rusija bi prihvatila

"Sporazum bi doneo veću stabilnost i mir u regionu. Kosovu bi to omogućilo prijem u EU i NATO", rekao je Tači, koji je boravio u Beču, agenciji APA.

On je istakao da neće biti nikakvih etničkih granica, već da će, kako je rekao, "dve zemlje" ostati multietničke.

Prema njegovim rečima odgovarajući sporazum bi značio da između njih više nikada neće doći do rata.

"Građani bi živeli bolji život, jer bi sporazum poboljšao i ekonomsko stanje, došlo bi do stvaranja više radnih mesta i granice bi se otvorile", objasnio je Tači ističući da je uzor "evropski model".

Šanse za postizanje uspešnog dogovora, prema njegovom mišljenju, su nikada bolje, jer EU i SAD podržavaju planove.

"Novina je da bi i Rusija bila spremna da podrži sporazum, koji bi dve strane prihvatile", tvrdi Tači.

On je istakao da je zbog toga važno da se iskoristi aktuelni trenutak kako bi se postigao sporazum koji bi bio izbalansiran i uzeo u obzir interese obe strane.

"U prošlosti takva velika spremnost nije postojala. Ako ne budemo iskoristili ovu šansu onda će nas zbog toga naše stanovništvo narednih decenija kunuti", ukazuje Tači.

Sporazum, prema njegovim rečima, ne treba samo da iznova reguliše tok granice.

"Ne radi se samo specifično o razmeni teritorija, već i o mnogim drugim aspektima", objasnio je on.

Tači kaže da sporazum treba da bude sveobuhvatni, koji treba da se bavi i drugim pitanjima kao što je i pitanje nestalih soba u ratu na prostoru bivše Jugoslavije. Sporazumom, takođe, treba regulisati i kulturno nasleđe Srba na Kosovu. Biće, kako najavljuje, i reči o ekonomskom razvoju, kao i o onim temama koje su i dalje otvorene između Prištine i Srbije.

"Sporazum treba konačno da reši problem i ne treba da bude samo privremena solucija", podvukao je on. Tači je odbacio optužbe da se zalaže za "veliku Albaniju".

"Neće biti nikakve 'velike Albanije', kao što neće biti ni 'velikog Kosova'. Umesto toga težimo ka integraciji regiona u evropski prostor", objasnio je on. Kada je reč o transformaciji Kosovskih bezbednosnih snaga u kosovsku vojsku, Tači je rekao da se radi o opravdanoj odluci suverene države.

"Odlučio sam na osnovu želje građana Kosova. Vojska je multietnička i treba zajedno sa drugim zemljama, kao i sa Srbijom i drugima u regionu da se bavi obezbeđenjem mira. Naša greška je bila što nam je trebalo previše vremena. To je odavno trebalo učiniti", smatra Tači.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime1/24/2019, 22:34

Zašto primer Severne irske nije primenjiv na Kosovo i dr....

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=01&dd=24&nav_category=640&nav_id=1497540

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/16/2019, 00:52

Sad se pominje i korekcija izmedju Albanije i Grcke?

____

Zapaljiva Ramina izjava o korekciji granica: Na konferenciji o bezbednosti u Minhenu poručio da je Kosovo deo Albanije

https://www.telegraf.rs/vesti/politika/3033578-zapaljiva-izjava-edija-rame-o-korekciji-granica-na-konferenciji-o-bezbednosti-u-minhenu-porucio-da-je-kosovo-deo-albanije

Grčki portal "Prototema" prenosi da je albanski premijer osudio sve one koji se protive ideji o "korekciji kosovskih granica" nazivajući Kosovo delom Albanije

Albanski premijer Edi Rama rekao je u intervjuu za televiziju "Vižn plus" da je ideja o "korekciji granice" lažne države Kosova i Srbije jedno od mogućih rešenja kosovskog problema, a samo Kosovo je nazvao "delom Albanije"!

- O čemu govorimo danas sa Grčkom? O granici. O čemu su razgovarali Kosovo i Crna Gora i šta se sve dogodilo? O granici. Zašto se ne bi razgovaralo o granici između Kosova i Srbije? Razgovaraćemo i o njima jer je reč o procesu demarkacije - rekao je Rama pritom stavljajući Grčku u istu poziciju kao i zemlje Zapadnog Balkana koje imaju otvorena granična pitanja.

Grčki portal "Prototema" prenosi da je albanski premijer osudio sve one koji se protive ideji o "korekciji kosovskih granica" nazivajući Kosovo delom Albanije.

Rama je još jednom ponovio da je krajnji cilj ujedinjenje Kosova sa Albanijom nazivajući to "planom A" i naglasio da dva kosovska člana u njegovoj vladi imaju za cilj da prenesu tu poruku.

- Unija između Albanije i Kosova nije "plan B" već "plan A" i ja ne zamišljam tu uniju u 21. veku kao folklorni čin - rekao je Rama.

Grčka "Prototema" naglašava da to znači da "ujedinjenje" ne bi bilo samo kulturno ili jezičko nego suštinsko i političko.

Portal ocenjuje i da te izjave albanskog premijera mogu dovesti do nepoznatih posledica za ceo region Balkana s obzirom na to da će etnička grčka manjina koja živi u severnom Epiru (u južnom delu Albanije) definitivno tražiti rešenje za svoje pitanje poput predloga za Kosovo.

Reagujući na tvrdnje albanskog premijera da su Atina i Tirana u pregovorima o potencijalnoj korekciji granica, funkcioner grčke opozicione stranke Nove demokratije Jorgos Kumucakos je istakao da takve tvrdnje ugrožavaju bezbednost, prenosi ANA-MPA.

- Tvrdnje gospodina Rame da pregovara o graničnom sporu sa Grčkom, što je zapravo deo projekta šire korekcije granica na Zapadnom Balkanu, predstavljaju ozbiljnu pretnju za stabilnost i bezbednost regiona - istakao je Kumucakos.


Večeras se, povodom izjave Edija Rame, oglasio i predsednik Srbije, koji je poručio da ju je čuo tek posle sastanka sa nemačkim ministrom spoljnih poslova Hajkom Masom u Minhenu i rekao da će razmotriti kako će reagovati, pred sutrašnje obraćanje na panel diskusiji „Bezbednost u Jugoistočnoj Evropi: dva koraka napred, jedan korak nazad“.

(Telegraf)

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/18/2019, 12:18

Postoji i platforma Tomislava Nikolica o Kosovu,
iz 2013.

https://www.blic.rs/vesti/politika/platforma-o-kosovu-svako-resenje-u-skladu-sa-ustavom-srbije-i-rezolucijom-1244/rtdpqnb

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/22/2019, 13:20

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/3429321/uganda-podrzava-suverenitet-srbije.html

"Razgovarali smo o stavu Ugande povodom pitanja koje je jedno od najvažnijih pitanja za Republiku Srbiju, a to je svakako status naše južne pokrajine, Kosova i Metohije. Predsednica je ponovila zvaničan stav republike Ugande da oni ne priznaju nikakve jednostrane poteze dela teritorije jedne države članice UN, da ne priznaju samoproglašenu nezavisnost Kosova", rekla je Maja Gojković.

Inace, po onom albanskom sajtu (Kosovo vam se zahvaljuje) pise da je Uganda priznala Kosovo 2012-te.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/23/2019, 01:28

https://informer.rs/vesti/politika/421919/nemacki-list-sad-dele-kim-srbiji-otmu-autoput-gazivode-trepcu-severnu-mitrovicu

Kako navodi list, u Vašingtonu bi 12. juna trebalo da bude potpisan sporazum o promeni granice, koji bi stupio na snagu šest meseci kasnije.

Informer preuzeo info iz lista Frankfurter rundšau

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/24/2019, 14:36

@Al Kapone
Kakav je vas stav po pitanju vojnog ukljucenja Rusije u resavanje problema, jer mislim da od price tzv. moralne podrske nema puno vajde?

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/24/2019, 14:57

Protiv sam bilo kakvog ratnog resenja. I dalje stojim pri stavu da se pitanje Kosova moze resiti, ekonomskom unijom zemalja koje nisu u Eu, mudroscu i strpljivoscu.

Vojno uplitanje je nemoguce, jer je NATO na Kosovu.

Samim tim bi bilo koji rat, Srbija u startu izgubila (iz politickih razloga).

P.S. U Albaniji je prema najnovijim statistikama u 2018-toj godini rodjeno - NAJMANJE DECE od nastanka Albanije kao drzave, a takva je, verovatno, situacija i na Kosovu. Migracije ce u narednih 10 - 20 godina napraviti ogromne promene u svetu.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/24/2019, 15:10

Citat: ::
Vojno uplitanje je nemoguce, jer je NATO na Kosovu.
To razumem, ali je nekako utisak da njih vise ni Amerika ne moze da kontrolise. Mislim da se razumemo, nisam ni ja za rat, ali opet mi je nenormalno ako krenu na Srbe na severu Kosova, ili mozda cak i na jug Srbije, da se ne branimo, a da se sami odbranimo mi nije realno.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/24/2019, 15:27

NATO je vise puta rekao da ne bi dozvolio sukobe, niti "osvajanje severa" i tu se sva prica zavrsava.

Price i zastrasivanje nasih medija su za domacu upotrebu, radi odrzavanja AV na vlasti jer on tako funkcionise.

Ali, ajde da zamislimo cak i tu situaciju da Albanci krenu na sever i proteraju Srbe - Nek mi neko pojasni - sta ce Albanci da rade sa teritorijom na kojoj nema stanovnika?

U prevodu - Kosovo funkcionise onako kako funkcionise, i oni nemaju razloga da krenu (ili ginu) za sever.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 946
Datum upisa : 12.04.2012

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/24/2019, 22:24

Al Kapone ::


P.S. U Albaniji je prema najnovijim statistikama u 2018-toj godini rodjeno - NAJMANJE DECE od nastanka Albanije kao drzave, a takva je, verovatno, situacija i na Kosovu. Migracije ce u narednih 10 - 20 godina napraviti ogromne promene u svetu.

Čime se ti baviš, čime se ložiš.. užas! titanik

Ne razumem šta te tera da pišeš o nećemu što je jasno od početka.

Jasno je da bi 80% Srba odbilo da bude primljeno u EU ako da Kosovu nezavisnost, ali ovo o rađanju dece ti je potpuni faul!

Razmisli koliko dece se rađa u Srbiji, koliko ljudi napušta Srbiju - ta te "statistika" ne vodi nićemu...

Ceo Balkan je samo rezervoar jeftine radne snage Nemačke, pre svega, i drugih država EU.
U Bugarskoj je broj nezaposlenih jednak NULI, jer su svi otišli u Nemačku.

Shvati već jednom.



Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/25/2019, 08:38

philips1 ::


Shvati već jednom.


Nije mi jasno sta to Al treba da shvati?


@All  jesil li ti shvatio?
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/25/2019, 09:42

@philips1

Prvo - volim geografiju, a demografija je samo jedan njen deo, tako da se NE LOZIM, vec samo iznosim informacije i cinjenice.

Drugo - Znam i podatke za Srbiju (losi su), Bugarsku, ostatak Evrope, dobar deo sveta... a citao sam i predikcije o broju stanovnika u buducnosti.

Trece - Demografija nije - ode Balkanac na rad u Nemacku, nego je mnogo vise od toga, sa svim posledicama koje slede iz toga.

Cetvrto - Cak i Vucic prica o demografiji, tako da...

Peto - Da je Milosevic prihvatio Albance u sistem i ulagao u obrazovanje Albanaca 90-tih, problema danas ne bi bilo uopste, jer bi se oni, kao i Srbi, Hrvati, Bosnjaci... selili na zapad.
Ali nasi politicari, kao sto sam odavno napisao, ne vide dalje od sopstvene guzice u fotelji.

Milosevic je mislio da ce, ako ih iskljuci iz sistema, i ne da im obrazovanje, moci da ih drzi u pokornosti. Covece, u skolama na Kosovu se ucio SAMO JEDAN JEZIK - RUSKI (ovo je samo jedan primer idiotizma), a Srbi su cak jedno vreme morali da uce albanski.

_______________

@Fmember - Ne znam sta treba da shvatim, sem mozda cuvenih fraza da je Kosovo izgubljeno, da niko nece da zivi u Djakovici, i sta cemo da radimo sa 30% Albanaca u Parlamentu.

Ako treba nesto drugo da shvatim, vrlo rado cu poslusati sta je to.

____________________

Sto se tice demografije, otvoricu novu temu, da ne gusim ovde, pa cu napisati par reci o tome (demografija, ekonomija, posledice...)

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/25/2019, 18:10

Al Kapone: ::
sta ce Albanci da rade sa teritorijom na kojoj nema stanovnika?
A mozda njima stanovnici i ne trebaju, vec ono sto je na teritoriji?

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 814
Datum upisa : 22.05.2007

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/25/2019, 20:16

Uvek ima teritorije s ljudima, nikad to neće biti 100% prazna tritorija.

Problem je što Zapad ne da Srbiji NIŠTA!

Ni Sever, ni 1 km kvadrati....
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/26/2019, 03:03

Gocili ::
A mozda njima stanovnici i ne trebaju, vec ono sto je na teritoriji?

Ako je nesto (bilo) bitno, mislim da bi se sve te stvari resile jos 99-te, a i nije Trepca jedini rudnik na Kosovu.

U svakom slucaju, Kosovo funkcionise onako kako funkcionise vec 20 godina, a Oliver Ivanovic je govorio da Srbi strahuju od Srba, a ne od Albanaca sto mnogo govori.

Stane Dolanc ::
Uvek ima teritorije s ljudima, nikad to neće biti 100% prazna tritorija.

Slazem se, ali sam mislio na to da ostane par desetina ili stotina ljudi (kao u nekim delovima), nakon neke vojne akcije.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/26/2019, 20:10

Na Kosovu je svega oko pet odsto Srba, i svakim danom ih je manje.
Srbi su, južno od Ibra, raštrkana ostrvca u albanskom moru.
Albanci se svoje suverenosti neće odreći.
Srbija se na Kosovo može vratiti samo silom, jedino ratom i pobedom u ratu koji ne bi bio vođen samo protiv kosovskih Albanaca, nego (prema Rezoluciji 1244) i protiv KFOR-a, odnosno NATO alijanse.

Vuk Drašković, predsednik Srpskog pokreta obnove i bivši šef diplomatije Srbije.

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/suverenost-nije-sanovnik/

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 836
Points : 1947
Datum upisa : 10.01.2008

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/28/2019, 20:58

U Stejt departmentu mi rečeno da shvatimo da je Kosovo nezavisna država!

Predsednik Narodne stranke i predsedavajući SZS Vuk Jeremić izjavio je u Vašingtonu da se Srbi kao narod suočavaju sa pritiscima koji zadiru u samu srž njihovog nacionalnog identiteta i da većina srpskog naroda nikada neće prihvatiti Kosovo kao nezavisnu državu, pa bi prvi prioritet trebalo da bude uspostavljanje normalnih uslova za život.

"U Stejt departmentu mi je juče rečeno da moramo da shvatimo da je Kosovo nezavisna država i prihvatimo tu realnost koja se neće menjati. Bojim se da je to nemoguće svakom ko drži do našeg kulturnog i nacionalnog identiteta", rekao je Jeremić na predavanju na Diplomatskoj akademiji Univerziteta Džordžtaun, prenela je Narodna stranka.

Jeremić se u Stejt departmentu kao predsedavajući Saveza za Srbiju sastao sa zamenikom pomoćnika državnog sekretara SAD Metjuom Palmerom.

"Tražiti od bilo koga u Srbiji da se pod bilo kojim uslovima potpisom formalno odrekne Kosova i Metohije jeste tražiti nešto što niko nije učinio u prethodnih šest vekova i to ne bi trebalo pokušavati ni u 21. veku", rekao je Jeremić.

Jeremić je naveo da je kosovski zavet za Srbe jedan od tri stuba nacionalnog identiteta, pored jezika i ćiriličnog pisma i svetosavske pravoslavne vere, i dodao da je taj mit, zasnovan na Kosovskom boju i kolektivnom žrtvovanju za slobodu, opstao uprkos vekovima otomanske okupacije.

"Za nas je apsolutno nemoguće da se odreknemo Kosova i Metohije. To niko u istoriji Srbije nije učinio, čak ni tokom punih pet vekova otomanske vlasti ili za vreme nacističke okupacije u Drugom svetskom ratu", rekao je Jeremić.

"Smatram da u kratkom roku moramo da uspostavimo normalne uslove života na Kosovu i Metohiji, tako da Srbi i Albanci počnu da žive bez napetosti. Trenutno je to veoma teško, jer su u Beogradu i Prištini na vlasti ljudi koji su bili duboko umešani u neprijateljstva krajem devedesetih. Hašim Tači je bio ratni komandant i po mom dubokom uverenju ratni zločinac, a Aleksandar Vučić Miloševićev ministar informisanja. Sumnjam da su njih dvojica u stanju da postignu dogovor o normalizaciji života, sve sa svojim kolegom Ramušem Haradinajem", naveo je Jeremić.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/28/2019, 21:43

Ovaj sve izvrnuo naopacke.  Pa on i njegovi su svojevremeno trazili i dobili misljenje, itd.
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/28/2019, 23:04

Ovo nam moze ici na ruku, ako Britancima bude prekipelo, i ukoliko budu resili da se obracunaju sa njihovom mafijom.

http://informer.rs/vesti/politika/422736/siptarska-mafija-ubija-decu-britaniji-london-skupo-placa-podrsku-laznoj-drzavi-kokain-ulici-nikad-jeftniji

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime3/2/2019, 18:03

„Za razliku od onih koji bi da plaše Srbe migrantima, smatram da su nama potrebni ljudi, a ne prazne livade, prazne šume i poljane“, rekao je Vučić, navodeći da je bezbroj puta pokretao temu da se uvede jednostavnija procedura dobijanja državljanstva Srbije.

„Apelovaću i na Anu, a videću na koji način da kao poslanička grupa podnesemo zahtev za dobijanje neuporedivo brže i lakše našeg državljanstva“, rekao je Vučić, na snimku obljavljenom na portalu Telegraf.rs.

On je rekao da je komplikovana procedura u globalnom svetu besmislena.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime3/2/2019, 21:46

@Boranija, kada sam postavio post da ce migranti naseliti Srbiju, ti me isproziva, a sad...

Al Kapone ::
Vučić: Srbe će zameniti migranti, isto kao u Nemačkoj!

https://www.facebook.com/1935302860126104/videos/vu%C4%8Di%C4%87-srbe-%C4%87e-zameniti-migranti-isto-kao-u-nema%C4%8Dkoj/2137044799951908/

VUČIĆ: Mlade koji napuštaju Srbiju ćemo zameniti migrantima

https://www.facebook.com/1935302860126104/videos/2027418114247911/

P.S. Orban pre neki dan rece: Nama (Madjarskoj) trebaju madjarska deca!

Vucic govori: Treba naseliti migrante.

______________________________

Evo i novih informacija i tri, po meni, zanimljivre recenice... Ostatak teksta na linku...

Razmena teritorija se nikada neće desiti, razmena teritorija je pogodba i nikada neće biti dozvoljena, a podela Kosova se može dogoditi samo preko mene mrtvog, rekao je Tači

Tači je odbacio i bilo kakav oblik uspostavljanja Balkanske unije, jer, kako je rekao, to narušava "teritoriju Republike Kosovo".

"Nećemo dozvoliti organizaciju međunarodne konferenciju na kojoj bi bila Rusija, samo ćemo dozvoliti pdršku SAD", rekao je Tači i dodao da je premijer privremenih prištinskih institucija Ramuš Haradinaj već odustao od te ideje, sledeći njegove savete.
On je precizirao da bi međunarodna konferencija o Kosovu, za koju se zalagao Haradinaj, uvela Rusiju u dijalog što smatra neprihvatljivim.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:780265-Taci-Podela-Kosova-samo-preko-mene-mrtvog-Haradinaj-Taci-naneo-veliku-stetu-Kosovu

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime3/3/2019, 00:24

Vučić je, odgovarajući na instagramu na pitanja građana, podsetio na nisku stopu fertiliteta u Srbiji i rekao da je spas svakako i u dovodjenu u našu zemlju ljudi iz regiona, bez obzira na nacionalnu pripadnost, „da bismo mogli da opstanemo kao narod i kao zemlja“.

„Apelovaću i na Anu, a videću na koji način da kao poslanička grupa podnesemo zahtev za dobijanje neuporedivo brže i lakše našeg državljanstva“, rekao je Vučić, na snimku obljavljenom na portalu Telegraf.rs.

„Ništa ne čuvamo time što nekome nećemo dati državljanstvo, pogotovo ne Srbima iz Zapadnog Srema, Baranje ili Istočne Slavonije“, rekao je Vučić, povodom pitanja bračnog para sa srpskim državljanstvom koji žive u Hrvatskoj a žele i srpsko državljanstvo za dete.

On je rekao da je imao pitanja o toj temi i kad je obilazio kraj nedaleko od Trgovišta koje su mu postavljali ljudi iz Severne Makedonije jer su se doselili u Srbiju i žele njeno državljanstvo, ali ne mogu da ga dobiju godinama.

https://www.danas.rs/politika/vucic-ubrzati-proceduru-za-dobijanje-drzavljanstva/

BTW Tvoji linkovi prenose samo sekunde istrgnute iz dužeg izlaganja.
OSIM TOGA: već sam ti skrenuo pažnju da citiraš neke neimenovane likove koji navodno imaju neko udruženje, koje nema ni adresu niti se može nači ko su članovi itd...
Takvih "VESTI" je pun internet - i to sam ti napisao, kao i da uvek proveriš KO JE IZVOR neke informacije i ZAŠTO se citira samo delić nekog izlaganja itd...

Nemoj me više prozivati, jer se ponavljaš a i nemam nameru da ti odgovaram.

A i neizvodljivo je zabraniti ljudima (migrantima ili već kome) da se doseli u Srbiju.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime3/3/2019, 13:38

Boranija ::

BTW Tvoji linkovi prenose samo sekunde istrgnute iz dužeg izlaganja.

Vucic je rekao pet recenica (u video snimku) na linku koji sam postavio, a u tom tekstu koji si postavio Vucic je rekao dve recenice, tako da je vise receno u tim SEKUNDAMA njegovog govora nego u tom tektu koji sam citiras. Pritom je bitna sustina izrecenog, a ti to ne zelis da vidis.

Boranija ::

OSIM TOGA: već sam ti skrenuo pažnju da citiraš neke neimenovane likove koji navodno imaju neko udruženje, koje nema ni adresu niti se može nači ko su članovi itd...

Izvor je isti onaj koji koristis i ti , a to je Telegraf.rs (imas logo u gornjem desnom uglu video snimka). Izvor drugog videa je Tanjug. Ta fejsbuk stranica je preuzela deo jednocasovne konferencije za stampu.

Ali, cak i da je tako kao sto kazes, ne rece, kako ti se  svidja ta Srbija naseljena migrantima, umesto Srba koji odlaze.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: cc   Kosovo - Page 7 Icon_minitime2/24/2020, 17:55



Nego nesto me drugo brine. 

Uveren sam da ćemo do kraja godine dobiti nešto što nećemo moći da prihvatimo, ali nećemo smeti ni da odbijemo. Gotovo sam uveren u to, kazao je predsednik Vučić.
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 323
Points : 1280
Datum upisa : 29.02.2012

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime9/3/2020, 20:43

Vasington, razgovori Beograda i Pristine pod americkim porkoviteljstvom.
Evo kako meni to trenutno izgleda...
Nista se danas nece desiti. Objavice da su postigli nekakav napredak, Amerima je to za sada dosta.
Nama je na stolu losa i gora varijanta, ali bez zavrtanja ruku, ne moramo odmah da prihvatimo sto omogucava nasoj delegaciji da se vrati kuci hvaleci se na sva usta kako su odoleli i sacuvali nacionalni interes.
Ono sto je vaznije prvi put ce Albancima jasno staviti do znanja da ne moze sve po njihovom. To je prekretnica i posle toga moze doci do unutrasnje frke menju Albancima. Tako se meni cini posto su pre par sati objavili da je Agim Ceku (ponovo) optuzen. Bas sada, zamisli slucajnosti...
U narednom periodu ce se mozda ciniti da Amerika menja kurs prema Albancima, to ce izazvati turbulancije na Kosovu. Ali to ce takodje biti i veliki problem EU, pre svega Nemackoj.
Sve u svemu, kad Ameri uspeju da svi malo promene tvrde stavove po pitanju Kosova, ono sto se tad ponudi Srbiji ce biti presudno.
Ako to propadne i zbog toga optuze nas - bice velikih i dugorocnih posledica.
Kako postici da ono sto tad bude na stolu bude prihvatljivo za Srbiju - to je istorijska misija ove generacije nasih politicara.
Nije cak bitno da su pametni vec da su dorasli igri na velikoj sceni. Bice zapamceni po tome sta urade u narednih par meseci.

Popaj likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 323
Points : 1280
Datum upisa : 29.02.2012

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime9/4/2020, 23:01

Juce se nije nista desilo, ali danas jeste - katastrofa!
Sta smo potpisali:
- Da cemo diversifikovati izvore energije - citaj - moracemo  da kupujemo gas i naftu od Amerike isto koliko od Rusije
- Da necemo kupovati 5G opremu od neproverenih proizvodjaca (i demontirati postojecu) - citaj  - od Kineza
- Da cemo premestiti ambasadu u Jerusalim - citaj - potpuno odustajanje od principa i pozicije skoro celog sveta i priklanjanje direktnim interesima Amerike; 

To sto cemo da zahladnimo sa Iranom dodje samo da kompletiraju svoj spisak neprijatelja od kojih su nas udaljili nepovratno. 
Ameri su nas stavili u potpuno vazalni odnos. Ko to ne vidi dzaba mu objasnjavati.

A mi pali na sibicarsku foru, kao ne prihvatamo clan u kojem priznajemo Kosovo. Oni kazu - pa dobro, i mi prihvatim sve ostalo. Kakvi naivci ... 
Na stolici na kojoj sedimo smo sami isekli tri oslonca - Kinu Rusiju i vecinu onih koji nas jos podrzavaju i zalazu se za principijelno resenje sukoba Izraela i Palestine.
Ona cetvrta noga vise nije bitna. Za godinu dana cemo sami traziti da uspostavim diplomatske odnose sa Pristinom.
Nije vise u pitanju ni Kosovo. Odrekli smo se svog integriteta. Ostalo nam je - nista.
Do danas smo bili kakva-takva drzava, sad smo samo banana vazal Amerike na kratkom lancu ...isto kao i Kosovo.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime9/5/2020, 01:33

Trampovi savetnici: Sporazum istorijski, još jedna pobeda za ovu administraciju!

Savetnici američkog predsednika Donalda Trampa istakli su u Beloj kući da je sporazum Kosova i Srbije proizvod dugog rada i da je istorijski.

Trampov savetnik za nacionalnu bezbednost i domaćin dvodnevnog sastanka Robert O'Brajen rekao je na pres brifingu da su Srbija i Kosovo godinama stajali u mestu i nisu mogli da se pomire, i da je susret u Beloj kući nešto što je izuzetno.

On je ukazao na veliki doprinos predsednika Trampa. "Predsednik je preduzeo ove istorijske inicijative i okupio tim koji će isporučiti ta ostvarenja", rekao je O'Brajen i ukazao da Tramp radi na uspostavljanju mira i na drugim mestima na svetu na Bliskom istoku i u Avganistanu.

Tačka sporazuma koja predviđa jednogodišnji moratorijum na traženje članstva Kosova u medunarodnim organizacijama i godinu dana odustajanja Srbije od kampanje za povlačenje priznanja kosovske nezavisnosti daje "vremena da se pregovara o političkim pitanjima", rekao je O'Brajen.

On je rekao da će evropski izaslanik Miroslav Lajčak da se bavi političkim pitanjima i da će SAD podržavati Evropljane. "Mnogo je pitanja o kojima će morati da se razgovara. Naši evropski partneri daće podršku za mnoga politička pitanja, članstvo u Evropskoj uniji, medjusobno priznanje… Mnogo je pitanja kojima će se baviti predstavnici Srbije i Kosova. Mi ćemo podržati Evropljane u suočavanju sa tim pitanjima", rekao je O'Brajen.

Izrazio je nadu da će postignuti sporazum i deo koji se odnosi na moratorijum u kampanji priznavanja i otpriznavanja omogućiti da se "lakše diše" dok se bave tim pitanjima. Upečatljivo je, rekao je, da je kao deo dogovora Kosovo koje je muslimanska zemlja odlučilo da prizna Izrael i da uspostavi ambasadu u Jerusalimu.

Specijalni izaslanik predsednika SAD za Kosovo i Srbiju Ričard Grenel rekao je na istoj konferenciji za novinare da se na sporazumu radilo dugo i naporno, da je to što su naterane dve strane da budu zajedno zaista istorijska stvar pošto je politika bila u zastoju, dok su se "svadjale oko istog simbolizma decenijama".

Predsednik Tramp je rekao da treba da se proba prvo ekonomija, a da se pusti da politika sledi, dodao je Grenel. "Da smo učinili tipičnu političku stvar, ne bi smo imali ovaj sporazum. Pogledajte ovaj sporazum i vidite sve detalje koji će pokrenuti dve ekonomije u regionu napred", rekao je Grenel.

On je rekao da će dobrobit imati američki i evropski biznisi koji se do sada nisu usuđivali da posluju na Balkanu smatrajući ga nestabilnim. Sada će ta oblast moći da se otvori za evropske i američke privrednike da otvaraju radna mesta u regionu, dodao je.

"Ljudi u Srbiji i na Kosvu su presrećni oko ovog sporazuma i zahvalni da je bila zemlja izvan koja ga je podstakla", rekao je on.

Specijalni savetnik i Trampov zet Džared Kušner rekao je da je ova administracija napisala još jedno poglavlje u pravljenju sveta mirnijim i bezbednijim.

On je rekao da je današnji iskorak zaista istorijski. Kušner je rekao da je Tramp ovaj sporazum postigao neposredno posle dogovora o normalizaciji odnosa Izraela sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima, i da je danas napravljen još jedan istorijski korak napred.

"Ovo je još jedna pobeda za ovu administraciju i za svet, čestitam narodu Kosova, Srbije i Evrope", rekao je on.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime9/5/2020, 01:37

Savić: Sporazum Beograda i Prištine o normalizaciji ekonomskih odnosa dobar, ali teško sprovodiv!

Profesor Ekonomskog fakulteta u Beogradu Ljubodrag Savić rekao je danas da je bilateralni sporazum o normalizaciji odnosa sa kosovskim vlastima koji je Srbija potpisala sa Sjedinjenim američkim državama (SAD), kao garantom njegovog sprovodjenja načelno dobar, ali da je teško sprovodiv.

"Ja sam pesimista, teško je očekivati da će se dogovoreni sporazum sprovesti zbog iracionalnog ponašanja prištinskih vlasti koje jedino interesuje priznavanje države Kosovo i sve podredjuju tome", rekao je Savić.

Najvažnije tačke sporazuma su otvaranje kancelarije američkog Fonda za razvoj u Beogradu, mini šengen o slobodnom kretanju robe, ljudi i kapitala, podela energetskih resursa jezera Gazivode i izgradnja pruge i autoputa Niš-Priština.

Savić je rekao da je u oceni važnosti sporazuma oprezan, poučen dosadašnjim iskustvom da je potpisano više dokumenata o normalizaciji ekonomskih odnosa Beograda i Prištine, ali da ih kosovske vlasti ne sprovode.

"Sa prištinski vlastima je potpisan i sporazum o formiranju Zajednice srpskih opština čije je sprovodjenje trebalo da garantuje EU, pa nije realizovan", podsetio je Savić.

Dodao je da je sa Prištinom "teško postići sporazum, a ako se nekako i postigne ne realizuju ga".

Savić je rekao da bi otvaranje kancelarije amerčkig Fonda za razvoj kao jake finansijske institucije najmoćnije zemlje bio dobar signal investitorima, ali je teško konkretnije govoriti o koristi za Srbiju kada se ne pominje rok.

"Ni gradnja puta i pruge kojima bi se povezali Beograd i Priština i od čega bi koristi imali pre svega Srbi na Kosovu, ali i privrednici iz Srbije, ako bi se obezbedila sigurnost boravka i ulaganja, ne pominju se prvi put", rekao je Savić.

Dogovor oko slobodnog protoka robe, ljudi i kapitala, kako je rekao, nije nov jer je to bilo predvidjeno CEFTA sporazumom, pa ga Priština ne poštuje i uvela je takse na robu iz centralne Srbije od 100 odsto, pa je i taj sporazum mrtvo slovo na papiru.

Planovi o rešavanju važnih ekonomskih pitanja, izgradnji infrastrukture, slobodnom protoku robe, ljudi i kapitala, kao i podela energetskih resursa i normalizacija celokupnih ekonomskih odnosa je, prema njegovim rečima, dobra ideja, ne samo za države i privrednike, već i za bolji život svakog pojedinca, ali do sada je bila teško sprovodiva.

"Možda će, u krajnjoj liniji, ovoga puta biti više sreće", rekao je Savić.
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 836
Points : 1947
Datum upisa : 10.01.2008

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime9/5/2020, 01:49

@Zile,
jel moze neki link , gde si ti to citao, da vidimo i mi.... kafa
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 323
Points : 1280
Datum upisa : 29.02.2012

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime9/6/2020, 14:45

Cicija ::
@Zile,
jel moze neki link , gde si ti to citao, da vidimo i mi.... kafa
Izvinjavam se sto kasnim s odgovorom.
Link na to sto je Vucic potpisao - u medjuvremenu je sam Vucic ponosno objavio fotografije papira.
Link na moje tumacenje nemam, to je samo moje tumacenje.

Nazalost, u medjuvremenu su drugi rekli sta misle o tome sta je Vucic uradio sa Srbijom potpisujuci taj dokument.

Zaharova ga je otvoreno uvredila. A ona nije bilo ko. Njen je posao da kaze sta Putin zaista misli.
Vuciceva reakcija na to je samo priznanje nemoci.
A sta misli EU o Srbiji otprilike je, takodje na Tviteru, rekao Karl Bilt. A on takodje nije bilo ko.

Posle ovoga Decanima i Bogorodici Ljeviskoj ne treba ovakva Srbija.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Kosovo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo   Kosovo - Page 7 Icon_minitime9/6/2020, 19:04

Zaharova se posle javno izvinila...

Ja mislim da taj dokument predstavlja samo lepe zelje...

Jedino sto ce verovatno zaziveti su krediti za gradnju pruge i autoputa... mozda jos neka investicija za Srbiju, ostalo je poklon Trampu pred izbore.

Nista se bitno nije desilo, a pomalo je nerazumno da se nasa tzv. opozicija tako lako prima na gluposti, prosto su zapenili!
Nazad na vrh Ići dole
 
Kosovo
Nazad na vrh 
Strana 7 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Kosovo!- Berza
» Kako Ameri Reklamiraju Kosovo Kao Turisticku Destinaciju!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: POLITIKA-
Skoči na: