BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Kosovo!- Berza

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Kosovo!- Berza Empty
PočaljiNaslov: Kosovo!- Berza   Kosovo!- Berza Icon_minitime2/21/2010, 12:31

Zapoceo bi ovo temu u kojoj nebi, da se puno doticemo politike i ako ce malo morati :D
Ovu temu nisam znao gde da postavim i da li je se neko do sada dotakao, ali moze biti vrlo interesantna.
Ja kao prvenstveno kapitalista i spekulant zanima me na prvom mestu novac! 8) i kao vecinu Nas ovde na forumu! Da li ste razmisljali o tome da na Kosovu moze da bude prilike za zaradu!! ;)
Da li neko zna da li ce? i da li moze? u skorije vreme da se pojavi na Kosovu berza i da firme koje su tamo se pojave na istom! znam da ce te reci kao tamo firme rade do zla boga ALI! Nezaboravite da na Kosovu ima punoooo prljavog novca koji se treba nekako oprati a berza je jedan od naj laksih nacina! kao sto je bilo i u Srbiji! Oni moraju sto pre da svoj novac ubace nekako u legalne tokove. I ako bi postojala berza mogla bi se desti rast akcija kao na pocetku trgovine mnogih kompanija u Srbiji, i po odvajanju Crne Gore rast koji se desio
Sta mislite o svemu ovome ili mozda je ovo samo moja masta za dobrom zaradom!? :roll:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Kosovo!- Berza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo!- Berza   Kosovo!- Berza Icon_minitime2/22/2010, 17:29

I meni je ova tema interesantna, ali se sećam teme o berzi u Tirani gde smo saznali da ona radi jedan dan nedeljno (ili dva dana) i da se trguje papirićima...
Ipak, ako neko ima neke informacije o berzi na Kosovu neka se javi!

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Kosovo!- Berza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo!- Berza   Kosovo!- Berza Icon_minitime2/22/2010, 22:23

Pristina ce dobiti berzu kad belex dobije dnevni promet Londonske berze.

Ali bukvalno.

Nikad.

Ako je neko gledao u petak "veciti rat" na RTS-u apsolutno ce se sloziti sa mnom.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Kosovo!- Berza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo!- Berza   Kosovo!- Berza Icon_minitime2/23/2010, 07:17

Marko! a da li u toj emisiji si cuo da na Kosovu ima puno prljavog novca koji se pere kroz restorane? ta emisija me je i navela da zamisljam na ovu temu!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Kosovo!- Berza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo!- Berza   Kosovo!- Berza Icon_minitime2/23/2010, 09:47

Da, razmisljao sam o tome nakon sto sam napisao svoj post. Ali posmatrajuci nacin na koji radi berza u Tirani (njihov sajt sve govori) mislim da bi berza u Pristini bila potpuno nedostupna za tvoj i moj kapital, jer da i postoji tamo bi bile nenormalne dnevne transakcije, u apsolutno nepredvidivom pravcu sto bi ulaganje u tu berzu izjednacavalo sa igrom na ruletu.

Mozda gresim, ali mi se cini da te mafijase sto vladaju Kosovom nimalo ne interesuje neko vece pranje novca, ili ih bar nece interesovati u narednih 20 godina, jer tamo nema kome da se odgovara za takve stvari, a svedoci za cas nestaju.
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Kosovo!- Berza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo!- Berza   Kosovo!- Berza Icon_minitime6/6/2012, 21:47

MarkoJTD ::
Pristina ce dobiti berzu kad belex dobije dnevni promet Londonske berze.

Ali bukvalno.

Nikad.

Ako je neko gledao u petak "veciti rat" na RTS-u apsolutno ce se sloziti sa mnom.
post2
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Kosovo!- Berza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo!- Berza   Kosovo!- Berza Icon_minitime5/20/2014, 02:57

Na prvom oficijelnom skupu srpsko-albanskih privrednika nakon 1999. godine, potpisan je Memorandum o razumevanju između Biznis alijanse Kosova i Regionalne privredne komore Šumadije i Pomoravlja, sa sedištem u Kragujevcu.

„Mi radimo puno sa Srbijom, iz koje uvozimo robe u vrednosti od 280 miliona evra godišnje, a u koju izvozimo proizvode za više od 20 miliona evra“, rekao je Agim Shanini, napominjući da privrednici Kosova žele da povećaju prodaju svojih proizvoda u Srbiji, ali i da je kosovsko tržište otvoreno za više srpskih proizvoda.

Učesnici foruma složili su se da će Memorandum o saradnji doprineti povećanju poslovne saradnje srpskih i kosovskih privrednika, ali i da će uticati na smanjenje sive ekonomije koja je bila prisutna u dosadašnjoj trgovinskoj razmeni Srbije i Kosova, a zbog koje, kako je navedeno, obe strane gube oko 500 miliona dolara godišnje.


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
 
Kosovo!- Berza
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kosovo
» Banjalucka berza
» Berza
» Berza nudi najpovoljnije pozajmice za preduzetnike ...
» Berza u Tirani

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Berze u regionu-
Skoči na: