BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Šta kupovati na Svetskim berzama?

Ići dole 
+63
Cicija
Dalaj Lama
Jegulja
Dragivoje
Limited011
Ars Vivendi
Al Kapone
Sneki
marjanovicgane
FatCat
adamm
boban75
Popaj
Stane Dolanc
Aca kurbla
C R A Z Y
petronije
bonum.mm
Perapostar
Floxed
pepermint
starter
djuken
philips1
igor ns
maxxxii
Cucla
s.nikolić
Nikolaj3
Big Brle
Debil
Plejade
Aca123
Cermet
Delboj
Cope
Tenerife
bwresident
Friz
Bobo011
Dragan555
Red max
Boranija
Kobe Bryant
Momir
Urosk
Greta
Roman Abramovich
Aritmeticar
Vladimirmitr
Djavo
Dusan
Frenky
Boby
BojanNS
Dexiv
Drag65
Fmember
Smile
Fast
Dax
Maca
Petar Pan
67 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Sledeći
AutorPoruka
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 947
Points : 2036
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimePon Nov 08, 2021 9:42 pm

Hvala adame,

Brine me što su REITI imali u prethodnih 20 godina prosečnu stopu rasta od 11% što je najviša prosečna stopa rasta od svih imovinskih klasa. Reiti su pobedili tehnološki sektor. Plašim se da sada ne usledi nagli pad. 

Čestitam za Majkrosoft i Gugl. Već sam pisao da je po meni Majkrosoft najkvalitetnija kompanija na berzi. Međutim nisam kupio na vreme. Sada mi je krivo mada sam na Lufthansi i Commerzbank zaradio više.

PS: 

Ajde molim te ako hoćeš objasnim mi ovo insider buying
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimePon Nov 08, 2021 10:31 pm

insider buying to je kad direktor, clan upravnog odbora i slicno kupuje deonice firme za koju radi. 

Po zakonima, onda mora da prijavi da je kupio, slicno vazi i za prodaju.

Taj $ADC je imao skorije insider buying http://openinsider.com/search?q=adc
mada mislim da je $MPW bolja kupovina, mada su insider-i prodavali

Dragan555 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 947
Points : 2036
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeUto Nov 09, 2021 11:54 am

adamm ::
 mislim da je $MPW bolja kupovina, mada su insider-i prodavali

I meni se čini na prvi pogled da je bolja. Uzeću u razmatranje ......
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeUto Nov 23, 2021 11:07 am

Šta mislite o kupovini akcija Alibaba? Izgledaju jako povoljno. Imali su lošiji rezultat od očekivanog za treći kvartal.
Nazad na vrh Ići dole
petronije
Our family
Our  family



Broj poruka : 197
Points : 498
Datum upisa : 02.10.2019

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeUto Nov 23, 2021 11:20 am

Dragan555 ::
Šta mislite o kupovini akcija Alibaba? Izgledaju jako povoljno. Imali su lošiji rezultat od očekivanog za treći kvartal.
Bice jos losiji rezultati :

Alibaba Grupa je prošle sedmice objavila razočaravajuće kvartalne prihode i oborila prognoze za narednu godinu.

https://www.blic.rs/biznis/dramaticni-gubici-nekada-najbogatijeg-kineza/31j5fjr?utm_source=blic_kat_vesti_republika_srpska_sidebar&utm_medium=sidebar_najnovije_info
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeUto Nov 23, 2021 5:17 pm

Petronije znam za ovo, ali baš zato bi moglo da se desi da nadmaše prognozu a cena pada i zbog lošeg trećeg kvartala i zbog najave lošije 2022.
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 536
Points : 1938
Datum upisa : 19.03.2010

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeČet Nov 25, 2021 1:15 am

Dragan555 ::
Šta mislite o kupovini akcija Alibaba? Izgledaju jako povoljno. Imali su lošiji rezultat od očekivanog za treći kvartal.

Ja sam pokupovao dosta u ovom padu i mislim da tržište suviše pesimistično vrednuje Alibabu u ovom trenutku. 

Imali su odličnu prodaju u ovogodišnjem Danu samaca, to će se videti u narednim kvartalnim rezultatima. Biće sve ok sa Alibabom.

https://londonnewstime.com/alibaba-posts-record-sales-for-singles-day-shopping-event-in-china/548689/

_________________
Jedna društvena zajednica postaće velika onog trenutka kada stari ljudi počnu da sade mladice drveća u čijem hladu nikada neće sedeti. (Grčka poslovica)
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 536
Points : 1938
Datum upisa : 19.03.2010

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeČet Nov 25, 2021 1:47 pm

Pored BABA, ovo su ti moje preporuke: HOLN, RIO, GOLD, VOD, DISCA, VIAC, FIS, ATVI, TTWO, RBLX, TCEHY, NESN, BN, KR, F, VOW, BYDDY, RDSA, EQNR, CSGN, BAC, USB, SLHN, ZURN, V, PYPL, PGHN, VIRT, SCHN, CAT, ALO, ABBN, BA., LMT, NOC, GD, RTX, RO, NOVN, PFE, LLY, STMN, SOON, MDT, LONN, UNH, HUM, HBMN, AMS, STM, INTC, MU, ASML, AMAT, DPW, RWE.

Eto par hintova pa istrazi.

_________________
Jedna društvena zajednica postaće velika onog trenutka kada stari ljudi počnu da sade mladice drveća u čijem hladu nikada neće sedeti. (Grčka poslovica)
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 947
Points : 2036
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimePet Nov 26, 2021 9:41 am

Strahovit pad akcija na evropsklm berzama... Zna li neko šta se dešava  scratch
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 528
Points : 1425
Datum upisa : 17.02.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimePet Nov 26, 2021 11:03 am

Da nije zbog ovoga?


[size=36]Hitan sastanak u SZO: Najgora varijanta do sada?[/size]

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=11&dd=26&nav_category=78&nav_id=2062982
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 947
Points : 2036
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeSub Nov 27, 2021 7:44 pm

adamm ::


Ako vec moras zato sto imas USD razmisli da li zelis neki REIT, ja sam danas kupio $ADC REIT zbog jakog insider buying, mada mislim da je $MPW bolji izbog trenutno....

https://tradingeconomics.com/united-states/housing-index

https://tradingeconomics.com/united-states/housing-starts

Čini mi se da su investitori oprezniji i ne zaleću se sa gradnjom bez obzira na cene.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeUto Nov 30, 2021 11:37 am

Kakve veze $ADC i $MPW imaju sa novom gradnjom? Prvi ima veze sa tim koliko para mogu da isisaju od Wallmart-a i slicnih, a drugi od toga koliko para mogu da isisaju od Steward Healthcare i drugih bolnica.

Imas i $SPG, nema nikakve veze sa cenom nekretnina, nego sa inflacijom i retail-om, odnosno koliko para mogu da isisaju na rentu shopping centara.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 947
Points : 2036
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeUto Nov 30, 2021 4:38 pm

Adame, postavio sam vam pitanje na P.M. ako nije problem da mi odgovorite oko nekih tehničkih stvari kod stranih brokera?
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 947
Points : 2036
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimePet Dec 03, 2021 4:04 pm

Au, Kakav slom kineskih akcija. Teško da će amerikanci prekinuti trgovanje..... Može li info šta se dešava.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeSub Dec 04, 2021 8:20 pm

Koliko ja znam dve loše vesti. DIDI Global Inc se delistirao kako su kineske vlasti i tražile. Pao je 22.18% juče. Mada često ne razumem paniku i preteranu reakciju tržišta juče su mnogo pale skoro sve kineske akcije, pa je bila odlična prilika za kupovinu. Mada pale su u manjoj meri skoro sve akcije ma čije bile. Druga loša vest je pad broja radnih mesta u novembru u USA. Možda je bilo još loših vesti?
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 947
Points : 2036
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeNed Dec 05, 2021 6:27 pm

O.K. Hvala kolega.

Molim te objasni mi kako se je to Didi delistirao a još uvek se trguje sa tom akcijom. Gde se delistirao. Da li može da se kupi na Honkoškoj berzi i sl..... Gledao sam baš Didi i buni me kako to da postoji izveštaj samo za I kvartal 2019 pa zatim za prvi kvartal 2020...... Da li didi jednom godišnje daje izveštaje ili ima nešto drugo što ne razumem.

Ne treba da vasčiude ova moja pitanja jer ne znam engleski pa otežano pratim vesti, događaje, bilanse stranih firmi.

Za NFP sam znao i to redovno pratim. Mislim da se radi o bitnom izveštaju i ne bih ga potcenjivao. 

Nakon svega počinju mi biti zanimljive kineske kompanije tipa DIDI, BABA, NIO itd.... pa bi vas zamolio za mišljenje.

Dragan555 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeNed Dec 05, 2021 7:46 pm

Pogrešio sam. Pogrešno sam razumeo informaciju mada jeste uzrok pada kineskih akcija na berzi. Ali evo ovde je baš dobro objašnjeno.

https://www.reuters.com/technology/how-could-chinas-didi-delist-new-york-stock-exchange-2021-12-03/
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeČet Dec 09, 2021 11:35 am

Kineske hartije  kupovati samo na HK berzi. A i to je rizicno ako koristis Americkog brokera kao ja.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimePet Dec 10, 2021 9:39 am

Akcije kompanije Epl su u sredu zatvorene na Vol Stritu na nivou od 175,08 dolara. Eplu je potrebno da dostigne cenu od 182,85 dolara po akciji, kako bi stigao do željene tržišne vrednosti od tri biliona dolara, prenosi Raša tudej.

U dosadašnjem toku godine, akcije Epla su porasle za skoro 30 procenata, nakon silovitog rasta od 80 posto prošle godine. Rivalske kompanije, kao što su Majkrosoft, Amazon, Alfabet i "Tesla", zabeležile su povećanje vrednosti izmedju 10 i 70 odsto.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimePet Dec 10, 2021 4:22 pm

https://novaekonomija.rs/vesti-iz-sveta/evergrand-zvani%C4%8Dno-nije-platio-dugovanja

edit:

Fitch je u četvrtak takođe stavio kompaniju Kaisa, još jednog velikog i problematičnog investitora, u kategoriju "ograničenih obaveza", nakon što ona početkom ove nedelje nije isplatila vlasnicima obveznica 400 miliona dolara.


_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 947
Points : 2036
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeUto Dec 21, 2021 6:26 pm

https://www.youtube.com/watch?v=t-jGA5juWLI  scratch
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 249
Points : 697
Datum upisa : 03.06.2011

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeČet Dec 23, 2021 9:31 am

Verovatno sam prewskočio neku diskusiju, ali pitao bih da li postoji mogućnost da fizičko lice iz Srbije kupuje akcije na američkoj, nemačkoj i sl.berzama bez našeg berzanskog posrednika.
Sada to radim preko brokerske kuće, ali da li može mimo toga?
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeČet Dec 30, 2021 2:54 pm

2021 GODINA
Pojavio se i iznenada uvećao i novi vid ulagača, koji nisu plasirali viškove novca samo na berzama, kroz tipična ulaganja u kotirane akcije već i u aktuelno popularne kripto-valute raznih naziva. Zahvaljujući tom pritisku investitora najpoznatije iz tog reda, Bitcoin i Etherteum skočili su na rekordne nivou uz veoma veliku volatilnost. Istovremeno, neke druge manje poznate kao što je na primer Dogecoin, ostvarile su astronomski rast zahvaljujući uglavnom tweetovima i javnim idejama nekih poznatih biznismena na ovu temu.

Takodje uprkos svim pritiscima vezanim za Covid, nova delimična zatvaranja , probleme u lancima snabdevanja i ostalim globalnim iskušenjima S&P američki indeks dosegao ne rekordne nivoe od trenutka kada se meri. U klub trilionera ušla je i Tesla , dok se svetski poznat proizvodjač telefona Apple približio cifri od 3 milijarde dolara. Politika Federalnih rezervi koje su držale kamatnu stopu blizu nule i nastavile sa programom kupovine državnih obveznica definitivno su dale efekat.

Ova godina ostaće upamćena i po trenutku kada su takozvani „mali trgovci“ ušli u rat protiv tradicionalnih institucija na Wall Street. Akcije koju se hedž fondovi „shorotvali“, nadajući se propasti kompanija na koje su se te akcije odnosile, doživele su pravi bum, zbog iznenadnog upliva velikog broja malih investitora u vlasničku strukturu. Bio je to hladan tuš za velike fondove, jer ne samo da nisu zaradili na kratkim pozicijama već su morali da ih zatvaraju velikom brzinom uz ogromne gubitke i svojim aktivnostima čak i podižu cene kompanija za koje su smatrali da su blizu bankrotstva. Tako smo imali prilike da vidimo da su akcije relativno neperspektivnih kompanija poput AMC Entertaiment i Game Stopa uvećale vrednost po deset i više puta.

U godini za nama granica između digitalnog i stvarnog sveta postala je tanka, pa je jedan od pionira a i lidera u sektoru društvenih mreža i buduće virtuelne stvarnosti promenio ime – Facebook je naime postao Meta i najavio novu eru virtuelne realnosti. Granice su pomerili svetski milijarderi, prvi turisti su u njihovim raketama posetili predvorje svemira.

Istorijski pomaci u mnogim oblastima, od medicine, tehnologije, decentralizacije plaćanja, obeležili su veoma interesantnu godinu za nama, možemo očekivati da će i naredna 2022. biti podjednaku uzbudljiva.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 814
Datum upisa : 22.05.2007

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimePet Jan 21, 2022 2:32 pm

Deonice u Rio Tintu pale su u petak nakon što je Srbija ukinula dozvole za istraživanje litijuma zbog ekoloških zabrinutosti, nanevši štetu ambiciji anglo-australijskog rudnika da postane najveći evropski snabdevač metala koji se koristi za električna vozila

Akcije kompanije u Australiji su pale za 4,1 odsto nakon pada od čak 5,1 odsto na australijskoj berzi, što je najgori pad u toku dana od avgusta 2021. godine. Referentni indeks je završio u padu od 2,3 odsto.

U Londonu, akcije „Rio Tinta“ su danas pale za više od tri odsto, što je neznatno manje u odnosu na druge berze.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimePon Jan 24, 2022 9:06 am

Srbija - Australija  1 : 1 ,  oni nama Đokija, mi njima Rio.
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 786
Localisation : Vojvodina
Points : 2637
Datum upisa : 03.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimePon Jan 24, 2022 9:24 am

Popaj ::
Srbija - Australija  1 : 1 ,  oni nama Đokija, mi njima Rio.
Ove dve vesti nemaju vezu jedna s drugom, sem što novinari vladajuće stranke žele da ublaže posledice povlačenja pred protestima (šačice - kako kažu) u Srbiji jer su uskoro izbori.
Slična je stvar i u Australiji pred izbore.

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 3164953683

A što se tiče stranih berzi ove nedelje se očekuje sastanak FEDa, što može dovesti do oscilacija kursa valuta i kriptovaluta, kao i berze.

Odgovor za Ganeta (koji je obrisao pitanje)
Netflixu će opadati prihodi u narednom periodu i zato analitičari očekuju staganaciju ili pad ove akcije.

Pozdrav.

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 947
Points : 2036
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimePon Jan 24, 2022 11:20 am

Moj komentar se je odnosio na ovo.
https://www.investing.com/equities/british-american-tobacco?cid=963237

Šta misle tehničari, da li će probiti 39-40 i ako se to desi dokle bi moglo da ide po tehničkoj analizi.

PS:

Naravno, pitao sam za mišljenje. Inače, znam da je nezahvalno bilo šta prognozirati.
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 814
Datum upisa : 22.05.2007

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimePon Jan 24, 2022 4:45 pm

Akcije kompanije Rio Tinto nastavile su da gube na vrednosti. Prema podacima londonske berze na samom početku ovonedeljnog trgovanja akcije ove kompanije prvo su pale za 0,86 odsto. Potom su zabeležile dodatan sunovrat na ukupno od 2,73 odsto. Njiima se oko 13 h danas trgovalo po ceni od 5.308 funti.

Ako se uračuna i dosadašnji pad vrednosti, odluka Vlade Srbije da zbog zabrinutosti građana za životnu sredinu ukinu dozvole i odluke koje odnose na istraživanje i otvaranje rudnika litijuma u Srbiji, oborila je vrednost kompanije za oko 8 odsto u nekoliko dana.
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 249
Points : 697
Datum upisa : 03.06.2011

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeUto Jan 25, 2022 8:56 am

Stane Dolanc ::
Akcije kompanije Rio Tinto nastavile su da gube na vrednosti. Prema podacima londonske berze na samom početku ovonedeljnog trgovanja akcije ove kompanije prvo su pale za 0,86 odsto. Potom su zabeležile dodatan sunovrat na ukupno od 2,73 odsto. Njiima se oko 13 h danas trgovalo po ceni od 5.308 funti.

Ako se uračuna i dosadašnji pad vrednosti, odluka Vlade Srbije da zbog zabrinutosti građana za životnu sredinu ukinu dozvole i odluke koje odnose na istraživanje i otvaranje rudnika litijuma u Srbiji, oborila je vrednost kompanije za oko 8 odsto u nekoliko dana.

Platiće na kraju Srbija i njeni poreski obveznici Rio Tintu sve dosadašnje troškove istraživanja i svega ostaloga.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeSre Feb 02, 2022 10:03 am

Rio Tinto: nesposobna vlast. Umesto da su lepo podigli rudnu rentu za litijum i bor za 20x, podigli im cenu struje i gasa u nebese, i uveli nove rigorozne ekoloske zakone pri koriscenju sumporne kiseline koje bi provodili, Rio Tinto bi mogao samo da se slika.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 947
Points : 2036
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeČet Feb 03, 2022 2:32 pm

https://www.youtube.com/watch?v=E93GdUUQNNk
scratch
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2020
Points : 5441
Datum upisa : 07.05.2009

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeSub Feb 05, 2022 2:59 pm

HTEC grupa, globalna kompanija za konsalting, softversko inženjersvo i razvoj digitalnih proizvoda, ima dobre šanse da postane prva srpska kompanija koja je izašla na Njujoršku berzu.

Preciznije, prema rečima direktorke korporativnih komunikacija u kompaniji, Katarine Urošević, njihov srednjoročni plan jeste izlazak na pomenutu berzu za dve do tri godine.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimePon Feb 07, 2022 7:02 pm

Meta preti: Fejsbuk i Instagram možemo povući iz Evrope

U julu 2020. godine mehanizam prenosa ličnih podataka evropljana u Sjedinjene Američke Države ili takozvani „štit privatnosti“ je proglašen nekazonitim, prenosi Euronews.

Ovo je zakon SAD koji je američkim vlastima dao pravo da prikupljaju lične podatke o subjektima u Evropskoj uniji bez adekvatnih zaštitnih mera. “Štit privatnosti” je na na snazi i u Srbiji.

Ipak, Facebook preti da će se jednostavno potpuno povući iz Evrope ako više ne bude u mogućnosti da deli podatke o evropskim korisnicima sa svojim američkim operacijama, aplikacijama i data centrima.

Dok Evropski sud pravde navodi da su lični podaci manje zaštićeni u Sjedinjenim Državama nego u Evropi, Facebook kaže da će zaustavljanje transatlantskog prenosa podataka imati razoran uticaj na njegove mogućnosti ciljanog onlajn oglašavanja.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 947
Points : 2036
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeSre Feb 09, 2022 11:05 am

Gde li je kolega Dragan555  scratch
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2783
Points : 7937
Datum upisa : 21.01.2009

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeSre Feb 09, 2022 6:52 pm


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
 
Šta kupovati na Svetskim berzama?
Nazad na vrh 
Strana 20 od 22Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?
» Kretanja na berzama u Srbiji i svetu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Inostrane berze-
Skoči na: