BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)

Ići dole 
+55
BRANKICA
baba_milojka
Jova.123
Milorad NS
Momir
Sony25
dglavonjic
philips1
Bumbar
Aleks
Voiceoflaw
Admin
truba
Musa Kesedzija
mojabaka
NEGLASAJ ZA RAVNOPRAVNOST
Fmember
Takami
ajoV
Smile
Frend
Sretoje
Smilley
Boranija
Friz
Greta
Limited011
Mister24
BojanNS
Milojka
MASTER
Rogy
nomak
Pampur
fmesaros
Branislava023
Bond
Pera Zdera
MilaNost
Sneki
Jovan023
Bans
Srebrni_Zmaj
sljaker
Maca
pepsiman
Kobe Bryant
Sekula
PAGINOL
Ars Vivendi
AAA
Paja Patak
Nadeždica
KASRA
Gogisa
59 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Bumbar
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 6
Datum upisa : 19.01.2012

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 04:27

Alo misevi,vi sto ovde presipate iz supljeg u prazno vec 3 godine,vi koji niste sposobni ni jednu vandrednu skupstinu da sprovedete,mozete samo da cutite pred Zdravkom i da mu se klanjate...nista od vas nema,a verovao sam u vas.obicni ste misevi!!!!! Prozivate jedni druge a niko nema hrabrosti da stavi svoje ime ispred svih i da predstavlja opoziciju,svi se skrivate iza imena Jelene Medarevic i iza svojih imena sa foruma...Nema od vas nista...misevi...
Nazad na vrh Ići dole
KASRA
Member
Member



Broj poruka : 383
Points : 405
Datum upisa : 11.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 07:25

Kako je statut Jgrm pisan po starom zakonu nema logike da se uopste bavio tom temom, tako da punomoci se moraju overiti. Ovo je moglo biti izbegnuto da je npr u januaru odrzana vanredna skupstina sazvana po tada vazecem starom zakonu i na ovu okolnost izmenjen statut. Samo overavanje smeta vise vd svodi muvanje na minimum.
Nazad na vrh Ići dole
Sekula
Our family
Our  family



Broj poruka : 255
Points : 264
Datum upisa : 04.08.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 09:27

Bumbar znas kako se kaze "tiha voda breg roni" .Prvo puko je na izborima ,ima tu puno zasluge i pisanje na ovom forumu,mislis da ljudi ovo necitaju? Sada cemo da ga porazimo i na skupstini, i za pocetak vratimo u blok a kasnije neka se sa njim pozabavi pravosudje.
Nazad na vrh Ići dole
Nadeždica
Still learning
Still learning



Broj poruka : 124
Points : 125
Datum upisa : 26.10.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 11:49

Bumbar ::
Alo misevi,vi sto ovde presipate iz supljeg u prazno vec 3 godine,vi koji niste sposobni ni jednu vandrednu skupstinu da sprovedete,mozete samo da cutite pred Zdravkom i da mu se klanjate...nista od vas nema,a verovao sam u vas.obicni ste misevi!!!!! Prozivate jedni druge a niko nema hrabrosti da stavi svoje ime ispred svih i da predstavlja opoziciju,svi se skrivate iza imena Jelene Medarevic i iza svojih imena sa foruma...Nema od vas nista...misevi...
Laki je malo nervozan.... I treba da bude..... od lale
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 11:54

Bumbar ::
Alo misevi.....
Jestel' spakovali kovere i kupili dosta cigara?
Nazad na vrh Ići dole
Paja Patak
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 60
Datum upisa : 11.12.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 13:39

Eurić će ostati na vlasti, siguran sam, kao što nas je preveslao na prošloj skupštini, tako će i sada, džabe se vi ovde junačite.
Nazad na vrh Ići dole
Bumbar
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 6
Datum upisa : 19.01.2012

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 13:57

Upravo tako...od junacenja preko foruma nema nista...sta ste vi postigli vasom "borbom" ?
Nazad na vrh Ići dole
KASRA
Member
Member



Broj poruka : 383
Points : 405
Datum upisa : 11.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 14:09

Ovo je pravo oličenje srpskog mentaliteta , ako vam je svima krajnji cilj da imate neke koristi od svojih akcija , treba da imate na umu sledeće:
- bez obzira na sve podele , razlike i sl morate obezbediti kvorum , usvojiti osnivački akt i statut i izabrati nove organe , bez toga vam sledi likvidacija po sili zakona (već jednom je produžen rok za usaglašavanje , tako da mislim da novog produženja neće )
- Za usvajanje statuta i osnivačkog akta vam treba polovina od ukupnog broja akcija sa pravom glasa , tj. sve akcije koje čine kvorum (iz nekog razloga u pozivu piše pogrešno da isti broj glasova treba za sve tačke ,što nije u skladu sa zakonom)
- Za izbor organa je potreban polovina od prisutnog broja akcija i tu će se videti ko je skupio više a ko manje. Nadam se da imate spreman predlog za vašu verziju odbora direktora.
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 14:18

Bumbar ::
Upravo tako...od junacenja preko foruma nema nista...sta ste vi postigli vasom "borbom" ?

A šta je bilo s' koferima i cigarama od ?
Nazad na vrh Ići dole
KASRA
Member
Member



Broj poruka : 383
Points : 405
Datum upisa : 11.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 15:17

Vidim da vas ravnopravni prozivaju za rasnu mržnju , pa gospodina "investitora" oslovljavajte isključivo sa nekim od brojnih imena , čisto da bi se izbegle negativne konotacije
Nazad na vrh Ići dole
Nadeždica
Still learning
Still learning



Broj poruka : 124
Points : 125
Datum upisa : 26.10.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 15:30

Bumbar ::
Upravo tako...od junacenja preko foruma nema nista...sta ste vi postigli vasom "borbom" ?

Molim te još malo piši ovde protiv nas. Strašno mi prija kada vidim koliko ste se uspaničili. Hvala ti puno, ulepšao si mi vikend zatvor
Nazad na vrh Ići dole
Bumbar
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 6
Datum upisa : 19.01.2012

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 17:06

ko se uspanicio?? zbog cega? zbog vasih praznih prica? nema potrebe...
Ja sam neutralan,tako mi je svejedno ko ce voditi fabriku,ali mi idete na zivce sa vasim praznim pricama i pretnjama...na kraju ce biti "Svi junaci nikom ponikoše i u crnu zemlju pogledaše"
Nazad na vrh Ići dole
Nadeždica
Still learning
Still learning



Broj poruka : 124
Points : 125
Datum upisa : 26.10.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 18:13

Bumbar ::
ko se uspanicio?? zbog cega? zbog vasih praznih prica? nema potrebe...
Ja sam neutralan,tako mi je svejedno ko ce voditi fabriku,ali mi idete na zivce sa vasim praznim pricama i pretnjama...na kraju ce biti "Svi junaci nikom ponikoše i u crnu zemlju pogledaše"

Samo malo da osvežim tvoje pamćenje, borba Deurića&co trajala je od 2003. do 2007. (četiri godine), a Udruženje postoji tek osam meseci. Tvoj lider je nekada bio silan dasa, a danas mu glavobolju zadaje grupa penzionera. Loši rezultati poslovanja, ni jedno ispunjeno obećanje, loši rezultati u politici, itd, itd. Gledam ga samo, ide od televizije do televizije, od novinara do novinara i samo kuka kao zadušna baba, svi su mu krivi. Ma kako da se završi ovo sa Skupštinom u jedno možemo biti sigurni, njegovo vreme je prošlo, nikad više.... 89
Nazad na vrh Ići dole
KASRA
Member
Member



Broj poruka : 383
Points : 405
Datum upisa : 11.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 18:18

A da lepo država vrati akcije JAKI 80 pa da se najzad završi ovaj cirkus bom
Nazad na vrh Ići dole
Bumbar
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 6
Datum upisa : 19.01.2012

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 18:58

KASRA ::
A da lepo država vrati akcije JAKI 80 pa da se najzad završi ovaj cirkus bom
Pa ako to uradi ,zavrsila je sa EU!
Nazad na vrh Ići dole
KASRA
Member
Member



Broj poruka : 383
Points : 405
Datum upisa : 11.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 19:36

Ha ha završila sa Eu , niste se upitali da li je Eu zainteresovana zato što je nepravedno raskinut ugovor?
E sada sa malo prizemnijim temama , ako skupština ne uspe , Apr će završiit sa Jugoremedijom
I najbitnije Bumbar najzad si se otkrio ,takav post može napisati samo neki ravnopravni
Nazad na vrh Ići dole
NEGLASAJ ZA RAVNOPRAVNOST
Just looking
Just looking



Broj poruka : 34
Points : 34
Datum upisa : 04.05.2012

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 20:35

Obratite pažnju kada budete prikupljali punomoćja/ovlašćenja da se ime i prezime pa i adresa akcionara koje je ovlastilo Vašeg kandidata da ga zastupa na skupštini ne dozna u protivničkom taboru, i to najkasnije 24h do dana održavanja same sednice Skupštine akcionara.Nešto mi je prolazilo kroz glavu.Recimo, dok Vi prikupljate punomoćja/ovlašćenja na ime Stankov Jovana(advokata) i Đulinac Ljubomira(isto advokata) sa druge strane Deurić i ostali preko svojih špijuna proveravaju koliko je akcionara Jugoremedije podržalo Vašeg kandidata i koje istima(imenom i prezimenom, adresom...) dao punomoćje.Zatim se rezimiraju i sumiraju rezultati Vašeg rada odnosno rada Vašeg kandidata, odnosno akcionara koji su podržali Vašeg kandidata izdvajaju se unapred pripremljena falsifikovana punomoćja(čiji su podaci preuzeti iz starih punomoćja) i to od onih akcionara koji nisu dali ni jednom kandidatu punomoćje i ista se nose na overu recimo u sudu(isključivo se biraju oni akcionari čija su mesta prebivališta mnogo udaljena od Zrenjanina(recimo negde u Srbiji) i akcionari koji nemaju broj fiksnog telefona ili ostave broj mobilnog telefona koji više nije u funkciji)).Nekako se overe ta punomoćja u sudu gde jedan primerak zadržava sud i isti primerak arhivira.Potom se jedan primerak dostavlja stručnoj službi Jugoremedije gde se utvrđuje i proverava ispravnost dostavljenih punomoćja i uz saglasnost da je sve regularno stručna služba iste dostavlja Komisiji za glasanje na sednici Skupštine akcionara.

E sad moje pitanje glasi:

1. Ako bi se ovako nešto desilo kako će Vaš član komisije za glasanje uspeti da utvrdi pod takvim okolnostima valjanost svakog punomoćja i uputstva u istom?

2. Dali u zrenjaninskom sudu naknada za overu punomoćja ne zavisi od broja primeraka punomoćja ili se i svaki sledeći overeni primerak plaća samo umanjeno?

3. Dali gradska opština Zrenjanina pruža pogodnosti overe punomoćja i dali su uslovi povoljniji u odnosu na sud?

*Možda sam nešto lupio ili propustio ali nažalost, to mi je prošlo kroz glavu :).
Nazad na vrh Ići dole
Bumbar
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 6
Datum upisa : 19.01.2012

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 20:54

ja sam posle sastanka u M.Americi odlucio da povucem punomocje iz vaseg bednog udruzenja iz razloga sto ste smenuli J.M. i zbog "advokata" kojki nemaju veze sa akcionarskim pravima... toliko...
Nazad na vrh Ići dole
NEGLASAJ ZA RAVNOPRAVNOST
Just looking
Just looking



Broj poruka : 34
Points : 34
Datum upisa : 04.05.2012

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 21:29

Bumbar ::
ja sam posle sastanka u M.Americi odlucio da povucem punomocje iz vaseg bednog udruzenja iz razloga sto ste smenuli J.M. i zbog "advokata" koji nemaju veze sa akcionarskim pravima... toliko...

Moj roditelj je dobio 2 obrazca od predstavnika Udruženja akcionara Jugoremedija ad III gde jedan obrazac predstavlja obrazac punomoćja a drugi koliko sam na brzinu video dopunu dnevnog reda.U ovom drugom je jasno pisalo da je jedan od kandidata za odbora direktora Jelena Medarević.
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 21:37

Bumbar ::
ja sam posle sastanka u M.Americi odlucio da povucem punomocje iz vaseg bednog udruzenja iz razloga sto ste smenuli J.M. i zbog "advokata" kojki nemaju veze sa akcionarskim pravima... toliko...

Jelena Medarević ne može da bude delegat zato što joj kći radi u JGRM.
A to što si povukao, pa dobro. to je tvoje pravo.

NEGLASAJ ZA RAVNOPRAVNOST ::
...
Moj roditelj je dobio 2 obrazca od predstavnika Udruženja akcionara Jugoremedija ad III gde jedan obrazac predstavlja obrazac punomoćja a drugi koliko sam na brzinu video dopunu dnevnog reda.U ovom drugom je jasno pisalo da je jedan od kandidata za odbora direktora Jelena Medarević.

Onaj za dopunu dnevnog reda ne treba da popunjava. Trebalo je da se do četvrtka uveče skupi bar 5% (a skupljeno je više nego dva puta toliko, ali za dopunu se predaje zahtev sa min 5%).
Jelena Medarević može da bude u bordu direktora, ali ne može da bude delegat na skupštini pošto joj kći radi u JGRM.

Nazad na vrh Ići dole
NEGLASAJ ZA RAVNOPRAVNOST
Just looking
Just looking



Broj poruka : 34
Points : 34
Datum upisa : 04.05.2012

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 22:34

Pampur ::
Onaj za dopunu dnevnog reda ne treba da popunjava. Trebalo je da se do četvrtka uveče skupi bar 5% (a skupljeno je više nego dva puta toliko, ali za dopunu se predaje zahtev sa min 5%).

Znam da se predaje zahtev ali koliko se sećam u toj nazovimo opet dopuni dnevnog reda je bila uvrštena i neka posebna ili vanredna revizija tj. odabrana neka posebna revizorska kuća.Za takav predlog je potrebno najmanje 10% akcija sa pravom glasa zar ne?

Član 456. st. 1. Zakon o privrednim društvima

Predlog za sprovođenje posebne ili vanredne revizije mogu podneti akcionari koji poseduju ili predstavljaju najmanje 10% akcija sa pravom glasa.

ali sada to nije toliko bitno.

Nego, mene zanima šta očekujete posle skupštine akcionara?Kakvi su planovi i programi samog Udruženja, sindikata i ostalih koji su se uključili u akciji prikupljanja punomoćja/ovlaščenja po pitanju opstanka same firme?Kako mislite da sanirate više milionske gubitke koje je Zdravko Deurić Jugoremediji napravio, naravno nije napravio sam i neko i za to treba da odgovara?

Moj roditelj i ja bi smo želeli da čujemo kakva konstruktivna i praktična rešenja nudi Udruženje, sindikati, Deurić i koje još sve u igri?

P.S.Još uvek moj roditelj nikome nije dao punomoćje tako da se smatramo neopredeljenim.Čekamo da nas neko ubedi u svoju iskrenost prema radnicima i akcionarima Jugoremedije pa da znamo šta nam je dalje činiti.
Nazad na vrh Ići dole
Sekula
Our family
Our  family



Broj poruka : 255
Points : 264
Datum upisa : 04.08.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 22:47

Svaka cast gospodji Medarevic ali mislim da u bordu direktora treba biti neko skolovan ,mlad energican,neko ko ce da povuce .Molim za jedno strucno tumacenje ,dali 42%" sto doticni gospodin Radu Mile zeli navodno da kupi "nalazi pod hipotekom banaka i dali drzava moze da proda svoj deo bez obzira na hipoteku.Kako to pre dve tri nedelje euric tuzi drzavu ,a sad prica kako amer hoce da kupi drzavni deo ,i jos izjavljuje kako ce zadrzati menadzment.Za grobara su ljudi iz drzave polu mafijasi,pa zar misli da vlast neprati medje i sloserove izjave STVARNO JE JADAN I U FRCI .
Nazad na vrh Ići dole
KASRA
Member
Member



Broj poruka : 383
Points : 405
Datum upisa : 11.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/2/2012, 22:52

Hipoteke su na objektima ne na akcijama , ali sanse da on kupi 42 su kao sansa da vi dobijete loto.
Nazad na vrh Ići dole
Sekula
Our family
Our  family



Broj poruka : 255
Points : 264
Datum upisa : 04.08.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/4/2012, 09:05

Kako kod vas ide skupljanje punomocija za udruzenje 3 ,kod mene super.Svi zele da Deuricu vide ledja. ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/4/2012, 13:57

Sekula ::
Kako kod vas ide skupljanje punomocija za udruzenje 3 ,kod mene super.Svi zele da Deuricu vide ledja. ajkula

Samo napred kapa .

Zahtev za promenu dnevnog reda je predat, sada je na upravnom odboru da usvoji ili odbije zahtev.

€urić i njegovi, navodno, prave pervormans sa overom punomoći pred Opštinom, to mu je najnoviji performans i još jedan pokušaj da zbunjuje ljude, kao i oni silni članci po novinama o neprijateljski nastrojenoj JGRM 3.
Čudi me da nije sazvao neku tribinu ili konferenciju za novinere.

Nazad na vrh Ići dole
NEGLASAJ ZA RAVNOPRAVNOST
Just looking
Just looking



Broj poruka : 34
Points : 34
Datum upisa : 04.05.2012

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/4/2012, 14:51

Pampur ::
Zahtev za promenu dnevnog reda je predat, sada je na upravnom odboru da usvoji ili odbije zahtev.

€urić i njegovi, navodno, prave pervormans sa overom punomoći pred Opštinom, to mu je najnoviji performans i još jedan pokušaj da zbunjuje ljude, kao i oni silni članci po novinama o neprijateljski nastrojenoj JGRM 3.
Čudi me da nije sazvao neku tribinu ili konferenciju za novinere.

Ako je firmi predat zahtev za promenu dnevnog reda onda budite sigurni da će Vam UO taj zahtev odbiti.Ako je predat firmi zahtev za dopunu dnevnog reda zajedno sa obrazloženjem svakog predloga ponaosob uz dostavljeni tekst odluka koje predlažete Vašim zahtevom postoji šansa da Vam UO isti neodbije.
Nazad na vrh Ići dole
KASRA
Member
Member



Broj poruka : 383
Points : 405
Datum upisa : 11.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/4/2012, 15:47

Ispravno je podneti zahtev za dopunu dnevnog reda to je pravo malih akcionara , pa valjda su ispravno podneli , samo ovde terminološki pogrešili.


Право на предлагање допуне дневног реда
Члан 1.
Један или више акционара који поседују најмање 5% акција са правом гласа може одбору директора, односно надзорном одбору ако је управљање друштвом дводомно предложити додатне тачке за дневни ред седнице о којима предлажу да се расправља, као и додатне тачке о којима се предлаже да скупштина донесе одлуку, под условом да образложе тај предлог или да доставе текст одлуке коју предлажу.
Предлог из става 1. овог члана даје се писаним путем, уз навођење података о подносиоцима захтева, а може се упутити друштву најкасније 20 дана пре дана одржавања редовне седнице скупштине, односно десет дана пре одржавања ванредне седнице скупштине.
Јавно акционарско друштво је дужно да предлог из става 1. овог члана објави на интернет страници друштва најкасније наредног радног дана од дана пријема предлога.
Ако одбор директора, односно надзорни одбор ако је управљање друштвом дводомно, прихвати предлог из става 1. овог члана, друштво је у обавези да нови дневни ред без одлагања достави акционарима који имају право на учешће у раду скупштине на начин предвиђен у члану 335. ст. 3. до 5.
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/4/2012, 16:24

NEGLASAJ ZA RAVNOPRAVNOST ::
....
Ako je firmi predat zahtev za promenu dnevnog reda o...

Naziv dokumenta je u skladu sa:


PUNOMOĆJE ZA PODNOŠENJE ZAHTEVA ZA DOPUNU DNEVNOG REDA VIII REDOVNE SEDNICE
SKUPŠTINE AKCIONARA AD “JUGOREMEDIJA” FABRIKA LEKOVA ZRENJANIN

Nazad na vrh Ići dole
KASRA
Member
Member



Broj poruka : 383
Points : 405
Datum upisa : 11.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/4/2012, 17:15

Sve je ispravno armo ,ako se ravnopravni ogluše , imate pravo da se obratite sudu ,koji ovakve predmete rešava za najduže tri dana.
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/4/2012, 17:50

KASRA ::
Sve je ispravno armo ,ako se ravnopravni ogluše , imate pravo da se obratite sudu ,koji ovakve predmete rešava za najduže tri dana.
E svaka ti se pozlatila Arrow !
Nazad na vrh Ići dole
NEGLASAJ ZA RAVNOPRAVNOST
Just looking
Just looking



Broj poruka : 34
Points : 34
Datum upisa : 04.05.2012

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/4/2012, 18:08

Pampur ::
NEGLASAJ ZA RAVNOPRAVNOST ::
....
Ako je firmi predat zahtev za promenu dnevnog reda o...

Naziv dokumenta je u skladu sa:


PUNOMOĆJE ZA PODNOŠENJE ZAHTEVA ZA DOPUNU DNEVNOG REDA VIII REDOVNE SEDNICE
SKUPŠTINE AKCIONARA AD “JUGOREMEDIJA” FABRIKA LEKOVA ZRENJANIN


Ne želim da budem maliciozan jer nisam takav po prirodi ali lično smatram da je moglo kvalitetnije da se formuliše taj zahtev tj. "punomoćje za podnošenje zahteva" odnosno sa se sam naziv bolje uskladi sa značenjem određenih članova i stavova Zakona o privrednim društvima.Neki mi moj instikt i znanje koje imam govore da UO ima osnove da odbije to "punomoćje za podnošenje zahteva" recimo samo zbog ne preciznog definisanog odnosno formulisanog naziva i pogrešnog tumačenja određenih članova Zakona o privrednim društvima(za sada mislim samo za naziv za ostalo moram da vidim).Ne bih želeo ništa da prejudiciram nego samo da se nadam da Vaši pravnici znaju šta rade kako sa svojim tako i sa Vašim mozgom.Ja bih naziv drugačije formulisao, recimo ovako:

PREDLOG DOPUNE TAČAKA DNEVNOG REDA VIII REDOVNE SEDNICE SKUPŠTINE AKCIONARA AD "JUGOREMEDIJA" FABRIKA LEKOVA ZRENJANIN

Srećno!
Nazad na vrh Ići dole
KASRA
Member
Member



Broj poruka : 383
Points : 405
Datum upisa : 11.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/4/2012, 20:04

@ NE GLASAJ...
Pomešao si dva različita papira , tj dokument koji je konkretan predlog za dopunu dnevnog reda i dokument kojim akcionar nekoga ovlašćuje da podnese predlog. Kao npr odeš kod advokata da tužiš komšiju , ti potpišeš samo punomoćje , tužbu potpiše advokat i obe stvari podnese sudu.
Nazad na vrh Ići dole
NEGLASAJ ZA RAVNOPRAVNOST
Just looking
Just looking



Broj poruka : 34
Points : 34
Datum upisa : 04.05.2012

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/4/2012, 21:30

KASRA ::
@ NE GLASAJ...
Pomešao si dva različita papira , tj dokument koji je konkretan predlog za dopunu dnevnog reda i dokument kojim akcionar nekoga ovlašćuje da podnese predlog. Kao npr odeš kod advokata da tužiš komšiju , ti potpišeš samo punomoćje , tužbu potpiše advokat i obe stvari podnese sudu.

Nigde ne vidim da u Zakonu o privrednim društvima pa ni u Statutu Jugoremedije piše da jedan ili više akcionara koji poseduju najmanje 5%(po još uvek važećem Statutu 10%) akcija sa pravom glasa mogu preko svog punomoćnika ili ovlastioca da zahtevaju odnosno predlože Upravnom odboru, odboru direktora, odnosno nadzornom odboru ako je upravljanje društvom dvodomno dodatne tačke za dnevni red sednice o kojima bi predložili da se raspravlja, kao i dodatne tačke o kojima se predlaže da skupština donese odluku, pod uslovom da obrazlože taj predlog ili da dostave tekst odluke koju predlažu.

Jasno i egzaktno piše u još uvek važećem Statutu da se Predlog dostavlja Upravnom odboru u sedištu Društva, da sadrži razloge za davanje predloga uključujući i predlog odluke kao i imena akcionara(ne punomoćnika odnosno ovlastioca) koji daju predlog i broj glasova kojim raspolažu.

Član 337. st. 1.

Jedan ili više akcionara koji poseduju najmanje 5% akcija sa pravom glasa može odboru direktora, odnosno nadzornom odboru ako je upravljanje društvom dvodomno predložiti dodatne tačke za dnevni red sednice o kojima predlažu da se raspravlja, kao i dodatne tačke o kojima se predlaže da skupština donese odluku, pod uslovom da obrazlože taj predlog ili da dostave tekst odluke koju predlažu.

Koliko zaključujem, pojam PUNOMOĆJE ZA PODNOŠENJE ZAHTEVA ZA DOPUNU DNEVNOG REDA Zakonom o privrednim društvima kao i Statutom nije nigde obuhvaćen.



Poslednji izmenio NEGLASAJ ZA RAVNOPRAVNOST dana 6/4/2012, 21:44, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
KASRA
Member
Member



Broj poruka : 383
Points : 405
Datum upisa : 11.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/4/2012, 21:41

Opšte pravilo za sve osim za svedočenje možeš dati punomoć npr advokatu , akcionar je u 90% slučajeva pravno neuka stranka (tj nije završio taj fakultet) pa je teško zamisliti da može neko bez stručne ppomoći napisati predlog za dopunu dnevnog reda.
Nazad na vrh Ići dole
NEGLASAJ ZA RAVNOPRAVNOST
Just looking
Just looking



Broj poruka : 34
Points : 34
Datum upisa : 04.05.2012

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Icon_minitime6/5/2012, 16:18

http://www.jugoremedija.rs/dokumenti/skupstina_2012/predlog_za_dopunu_dnevnog_reda.pdf

http://www.jugoremedija.rs/dokumenti/skupstina_2012/odluka_uo_o_predlogu_za_dopunu_dnevnog_reda.pdf

Upravni odbor Jugoremedije je odbio Predlog za dopunu dnevnog reda skupštine akcionara Jugoremedije podnet od strane punomoćnika akcionara, advokata Đulinac Ljubomira i Stankov Jovana.U prilog Vam dostavljam i obrazloženje zašto je isti predlog dopune odbijen.

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO) - Page 19 Jgrm

Ja da sam na Vašem mestu uradio bih sledeće:

1. Korigovao bi propuste u postojećem Predlogu dopune dnevnog reda i tako korigovan podneo već danas firmi.Naravno, samo pod uslovom da za to imam skupljeno ne manje od 5% akcija sa pravom glasa :).
2. Paralelno bi radio ka tome da postojeći Predlog dnevnog reda dostavim sudu i zahtevam od istog da u vanparničnom postupku naloži društvu da predložene tačke stavi na dnevni red skupštine uz mogućnost prihvatanja korekcije postojećih tačaka dnevnog reda zbog očiglednog propusta samih advokata.

Dopuna dnevnog reda po nalogu suda

Član 338

Ako odbor direktora, odnosno nadzorni odbor ako je upravljanje društvom dvodomno, ne prihvati predlog iz člana 337. ovog zakona u roku od tri dana od dana prijema predloga, podnosilac predloga ima pravo da u daljem roku od tri dana zahteva da nadležni sud u vanparničnom postupku naloži društvu da predložene tačke stavi na dnevni red skupštine.

Odlukom kojom usvaja zahtev iz stava 1. ovog člana sud određuje nove tačke dnevnog reda i odluku odmah, a najkasnije narednog radnog dana, dostavlja društvu koje je dužno da tu odluku bez odlaganja dostavi akcionarima koji imaju pravo na učešće u radu skupštine na način predviđen u članu 335. st. 3. do 5. ovog zakona.

Sud može, prema okolnostima slučaja, odlučiti da se odluka iz stava 2. ovog člana objavi o trošku društva u najmanje jednom visokotiražnom dnevnom listu koje se distribuira na celoj teritoriji Republike Srbije.

Ako nove tačke dnevnog reda obuhvataju i predlog za donošenje određenih odluka, odluka suda iz stava 2. ovog člana mora sadržati i tekst tih odluka.

Postupak iz stava 1. ovog člana je hitan i sud je dužan da odluku po zahtevu donese u roku od osam dana od dana prijema zahteva u sudu.

Žalba na odluku iz stava 2. ovog člana ne zadržava izvršenje.

Član 337 st. 2.

Predlog iz stava 1. ovog člana daje se pisanim putem, uz navođenje podataka o podnosiocima zahteva, a može se uputiti društvu najkasnije 20 dana pre dana održavanja redovne sednice skupštine, odnosno deset dana pre održavanja vanredne sednice skupštine.

Znači najkasnije do 09.06.2012 godine možete da cimate ove u UO da Vam prihvate Predlog dopune dnevnog reda a za to vreme postojeće na sud :).
Nazad na vrh Ići dole
 
Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)
Nazad na vrh 
Strana 19 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (3. DEO)
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (5. DEO)
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: