BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)

Ići dole 
+103
BuffetSon
Zmark
Ceras
LUMTDZOS
Sahbaz
Tods
Gocili
Jerry Springer
C R A Z Y
Mistery 011
sexy jea
Pera Božić
Dragot
Taliban
Berzanski_Duduk
iki
Polos
Prokuplje
Matthew Greenburgh
Boranija
Admin
Bochek
Bojjan
Bjekam23
Firke77
Grom
Ivan2211
Al Kapone
Bond
Ilija
Dalaj Lama
Dmitar
Bookmaker
Strbac
FatCat
Dax
Djepeto83
Beli
Nestrpljivi
raspolozen
Light
Momir
Dibesto
Aritmeticar
Dnenad85
BojanNS
Friz
Bombica
geogsi
Big Mile
Boza Belex
MYSTIC021
MORNAR
Smile
DelBoy
Petar Pan
Fmember
Djavo
Rogy
Jumbo
Sutra
pepsiman
Cope
Aca123
mr Bean
Jelena123
Mitar
Lilihip
Lolita
Amater u pokušaju
Dusan
Vladulns
Zrimi
Teletrader
Boby
Drag65
Ars Vivendi
Nauzika
Drasko
Aleks
Slovenac1
Limited011
Sneki
Frenky
Maca
Fast
Zeljko
Nemesis
Steve McQueen
Zmajica
Taliano
Zoranecc
Drag_Mlad
Kobe Bryant
Dragan11
gogloee
Nikola
Folio
Pekoilic
Ris
Sofke
Milica1
Kupac
107 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeSre 16 Maj 2012 - 10:24

Stalno smo mogli čitati na ovom forumu stručnjake koji su pisali, da NISu ne odgovara visoka cena nafte na svetskim tržištima. Sad kad je cena nafte dobro pala kao opet nije u redu za NIS. Hajde malo se iskulirajte jer i jedno i drugo ne može
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeSre 16 Maj 2012 - 10:36

Slovenac1 ::
Stalno smo mogli čitati na ovom forumu stručnjake koji su pisali, da NISu ne odgovara visoka cena nafte na svetskim tržištima. Sad kad je cena nafte dobro pala kao opet nije u redu za NIS. Hajde malo se iskulirajte jer i jedno i drugo ne može

Otpor je na 600, cek samo da popusti!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeSre 16 Maj 2012 - 10:44

Boza Belex ::
Slovenac1 ::
Stalno smo mogli čitati na ovom forumu stručnjake koji su pisali, da NISu ne odgovara visoka cena nafte na svetskim tržištima. Sad kad je cena nafte dobro pala kao opet nije u redu za NIS. Hajde malo se iskulirajte jer i jedno i drugo ne može

Otpor je na 600, cek samo da popusti!

Ja govorim o poslovanju NISa, ne o ceni akcije...
Nazad na vrh Ići dole
Grom
Our family
Our  family



Broj poruka : 154
Points : 496
Datum upisa : 29.06.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeSre 16 Maj 2012 - 11:39

Slovenac1 ::
Ja govorim o poslovanju NISa, ne o ceni akcije...
Koliki će biti rezultati poslovanja za 2Q, to ćemo tek videti, ali
bez obzira koliki će biti, tržišna vrednost NISa, na ovakvoj berzi
i sa cenom akcije oko 600din, biće manja od knjigovodstvene.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeČet 17 Maj 2012 - 8:35

Cena nafte najniža za sedam meseci

NJUJORK, 16. maja 2012. (Beta-AP) - Cena nafte je u sredu nastavila da opada jer se ove godine očekuje višak na svetskom tržištu.

Referentna američka sirova nafta je na Njujorškoj merkantilnoj berzi pojeftinila za 1,17 dolara po barelu i na kraju poslovnog dana u sredu dostigla najnižu cenu za sedam meseci od 92,81 dolara za barel.

Cena nafte je maja opala za skoro 13 odsto.

Izveštaji ukazuju da su zalihe sirove nafte u SAD najveće za 22 godine, a, računaju investitori, ako Evropa ne uspe da reši svoj problem zaduženosti, oslabiće privreda koja troši 18 odsto svetske nafte, te i njena potrošnja.


Da ne dodjemo u onu situaciju imate li 1000pereca, dobro dajte mi samo 1kom.
Nazad na vrh Ići dole
Grom
Our family
Our  family



Broj poruka : 154
Points : 496
Datum upisa : 29.06.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeČet 17 Maj 2012 - 9:15

Berzanske cene, kao i razni kursevi valuta, menjaju se skoro svaki dan.

Besmisleno je citirati ih svaki dan, već se zato rade kvartalni preseci NISa.

Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeČet 17 Maj 2012 - 10:28

probijena je carobna granica 600din, ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeČet 17 Maj 2012 - 11:20

Boza Belex ::
probijena je carobna granica 600din, ajkula

Zasto je 600 carobna granica? Pa NIS se prodavao po 576 din pre samo 4 meseca.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeČet 17 Maj 2012 - 11:29

Poslovanje neke firme i njena uspešnost nemaju nikakve veze sa cenom akcija iste!

To smo videli na mnogim akcijama na našem lelexu.

Mada jeste činjenica da je NIS imao 15% manju dobit u odnosu na q1 prošle godine.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeČet 17 Maj 2012 - 12:04

Citat :
BEOGRAD - U Srbiji nema pojeftinjenja goriva iako pada cena nafte na svetskom tržištu, što je jedan od najznačajnijih faktora za određivanje cena naftnih derivata.

Domaći naftaši, koji kažu da će cene goriva kod njih u narednom periodu mirovati, objašnjavaju da slabljenje dinara u odnosu na evro i jačanje dolara sprečava da dođe do pojeftinjenje goriva u Srbiji.

Na pumpama NIS-a je juče došlo do poskupljenja benzina i dizela za jedan dinar i do promena cena pojedinih derivata u veleprodaji.

Predsednik Udruženja benzinskih stanica Srbije Borisav Tatić očekuje da će se posle formiranja nove vlade Srbije, akcize ne samo vratiti na staro, nego i još više povećati, zbog potreba punjenja budžeta, što će se odraziti na povećanje cena goriva.

Cena akcije uskoro neće nikome biti bitna kada nova vlada krene da diže akcize, poreze, cenu struje, grejanja...
titanik

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeČet 17 Maj 2012 - 16:31

Limited011 ::
Poslovanje neke firme i njena uspešnost nemaju nikakve veze sa cenom akcija iste!

To smo videli na mnogim akcijama na našem lelexu.

Mada jeste činjenica da je NIS imao 15% manju dobit u odnosu na q1 prošle godine.

Samo zbog kursnih razlika. EBITDA bio je 100% viši
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeČet 17 Maj 2012 - 18:40

Mitar ::
kako stoje stvar sa obavezom NISa da isplacuje deo dobiti...u ugovoru je neto pisalo ali se ne secam...

Slovenac1 ::

Pa več su sto puta rekli, da neče biti dividende dok se ne ispeglaju gubici iz proteklih godina

Mitar@
Ja se ne sećam da su na kraju 2011. svi gubici bili pokriveni?
Možda sam nešto pobrkao?
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimePet 18 Maj 2012 - 6:43

Kako se ima posmatrati stavka "Vanbilansna pasiva" od 79.279.565.000 din?
I zašto na stavci "Neto dobitak koji pripada vlasnicima matičnog pravnog lica" stoji 40.601.667.000 dinara, a na "Neto dobitak koji pripada manjinskim ulagačima" stoji "0" ?

Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimePet 18 Maj 2012 - 9:39

Jel neko kupuje nis ovih dana?
Moja procena da nece ici ispod 580!
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimePet 18 Maj 2012 - 9:43

Ja sam tenutno bez para, ali i kad bi ih imao ne bi se zaletao, ici ce ovo mozda i do 550. Dokupio bih samo da popravim ponder posto sam se ukrcavao iznad 700 udrimile Licno bih sacekao da se zavrse izbori tj. da sredinom sledece nedelje imamo predstavu ko ce zasesti u neudobne fotelje...
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimePet 18 Maj 2012 - 9:47

Nemesis ::
Ja sam tenutno bez para, ali i kad bi ih imao ne bi se zaletao, ici ce ovo mozda i do 550. Dokupio bih samo da popravim ponder posto sam se ukrcavao iznad 700 udrimile Licno bih sacekao da se zavrse izbori tj. da sredinom sledece nedelje imamo predstavu ko ce zasesti u neudobne fotelje...

toga se i ja bojim, da ce situacija da se preokrene u momentu, cim se ufotelje jarani!
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimePet 18 Maj 2012 - 9:51

Stabilizovace se cene na berzi (bar nece naglo padati) kao sto ce se i kurs smiriti cim dobijemo konture nove Vlade... To ti je Srbija brale moj udrimile udrimile udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimePet 18 Maj 2012 - 10:11

Nemesis ::
Stabilizovace se cene na berzi (bar nece naglo padati) kao sto ce se i kurs smiriti cim dobijemo konture nove Vlade... To ti je Srbija brale moj udrimile udrimile udrimile

Jeste bitna naša vlada, ali mi se nekako čini da je u ovom trenutku važnije šta će Grci da urade sa svojom vladom.
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimePet 18 Maj 2012 - 10:15

Fast ::
Nemesis ::
Stabilizovace se cene na berzi (bar nece naglo padati) kao sto ce se i kurs smiriti cim dobijemo konture nove Vlade... To ti je Srbija brale moj udrimile udrimile udrimile

Jeste bitna naša vlada, ali mi se nekako čini da je u ovom trenutku važnije šta će Grci da urade sa svojom vladom.

I to je tacno...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimePet 18 Maj 2012 - 10:29

MORNAR ::
Kako se ima posmatrati stavka "Vanbilansna pasiva" od 79.279.565.000 din?
I zašto na stavci "Neto dobitak koji pripada vlasnicima matičnog pravnog lica" stoji 40.601.667.000 dinara, a na "Neto dobitak koji pripada manjinskim ulagačima" stoji "0" ?


NIS je akcionarsko društvo i dobitak pripada svim akcionarima tako kako odluče na skupštini akcionara. Od sledeče godine dalje verovatno sa dividendom. Koliko drži ko akcija može se videti iz knjige akcionara. A vanbilansna pasiva može biti mnoštvo jednih stvari, mogu biti garancije za neke poslove, ...
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimePet 18 Maj 2012 - 18:33

Pošto je psiholoških 600 probijeno, ne ocekujem ozbiljniji otpor do 540-550, a budu li ovi kilavili sa vladom možda ni na tim nivoima. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimePet 18 Maj 2012 - 20:15

Big Mile ::
Pošto je psiholoških 600 probijeno, ne ocekujem ozbiljniji otpor do 540-550, a budu li ovi kilavili sa vladom možda ni na tim nivoima. kafa

JA KUPOVAO DANAS ISPOD 590, PA STA DA VAM KAZEM LOV NA DOBAR ULAZ JE POCEO!!! FBNIIS!!! Ako pretpostavljas ovo dno, znaci da je vreme da se krene u lov.

Ako usporedimo s AERO gde je dno bilo na 442din, a sad pliva na 460, mislim da je vreme da se udje u NIIS!

Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimePet 18 Maj 2012 - 21:33

Ja sam poceo da ulazim na 600. Prethodno sam se iskrcao na 724 pa imam rezona. Nije lako pretpostaviti dokle moze da pada. Pritisak na strani ponude je ogroman a traznja je , hm, "stidljiva". Po meni problem sa ovakvom situacijom i ovom konkretnom akcijom je taj, sto ce u trenutku kada se desi "prelom" ponuda ubrzano da se povlaci a traznja da raste, pa mozemo ocekivati nagli rast cena. Dakle jednog dana moze biti na 550 a vec nakon dva tri dana znacajno preko 600 i sa verovatnocom da je ne uspes "uloviti", osim oni od vas koji su u realtime situaciji da reaguju.
Nazad na vrh Ići dole
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimePet 18 Maj 2012 - 21:46

Boza Belex ::
Big Mile ::
Pošto je psiholoških 600 probijeno, ne ocekujem ozbiljniji otpor do 540-550, a budu li ovi kilavili sa vladom možda ni na tim nivoima. kafa

JA KUPOVAO DANAS ISPOD 590, PA STA DA VAM KAZEM LOV NA DOBAR ULAZ JE POCEO!!! FBNIIS!!! Ako pretpostavljas ovo dno, znaci da je vreme da se krene u lov.

Ako usporedimo s AERO gde je dno bilo na 442din, a sad pliva na 460, mislim da je vreme da se udje u NIIS!


Jel ocekujes da na nivou od 590 tavori mesecima, ili rast ?
Ako je odgovor rast, do sada su dobri rezultati bili okidac za rast i to ne svaki put, a sta bi sada poteralo cenu na gore, stanje u grckoj/evropi, cena nafte, kurs rsd/eur, strani investitor, nesto peto ?
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimePet 18 Maj 2012 - 22:02

Crude Oil 90.97 -1.59 (-1.72%) najnize u zadnjih 6meseci, kontam istovarace se stranci! Bice i dalje pad, al ce svece u toku dana biti u rasponu 10-15din. Dok ne dobijemo signal za rast!
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeSub 19 Maj 2012 - 10:47

Firke77 ispravno rezonuje, nevidim ni jedan razlog za rast, bar zasad. Nema tu rasta dok stranci ne odreše kesu, a oni nece kupovati dok se u zemlji Srbiji bar neke stvari izdefinišu, tu prvenstveno mislim na formiranje vlade i definisanje daljeg kursa dinara. Uz ovakav klizeci kurs dinara i svakodnevni pad ko ce normalan da prodaje devize i kupuje akcije u dinarima jer cak i da ostvari neki skok i neku zaradu to mu pojede pad kursa. Pošto je i na zapadu tržište u padu i u julu i avgustu ce verovatno biti još niže, tako da ce i tamo biti prilika za dobre kupovine što bi se neko zamarao ovom našom bedom od berze i pride i kursom. Ja da živim tamo i tamo trgujem nebi mi tako nešto ni palo na pamet. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeSub 19 Maj 2012 - 11:59

Big Mile ::
Firke77 ispravno rezonuje, nevidim ni jedan razlog za rast, bar zasad. Nema tu rasta dok stranci ne odreše kesu, a oni nece kupovati dok se u zemlji Srbiji bar neke stvari izdefinišu, tu prvenstveno mislim na formiranje vlade i definisanje daljeg kursa dinara. Uz ovakav klizeci kurs dinara i svakodnevni pad ko ce normalan da prodaje devize i kupuje akcije u dinarima jer cak i da ostvari neki skok i neku zaradu to mu pojede pad kursa. Pošto je i na zapadu tržište u padu i u julu i avgustu ce verovatno biti još niže, tako da ce i tamo biti prilika za dobre kupovine što bi se neko zamarao ovom našom bedom od berze i pride i kursom. Ja da živim tamo i tamo trgujem nebi mi tako nešto ni palo na pamet. kafa

A potencijal koji imamamo, ulazimo u EU! od
Za razliku od ovih koji su izgubili potencijal, SPA, GRE, ITA. Najeftinija radna snaga, pa pre 10god, politika evropljana je bila da sele pogone u Kinu zbog jeftine radne snage, a ovde kod nas em dobiju od DS sve pogodnosti, pa se ovi nasi cak i ne ugrade kako treba! Em smo ima na 100m ispred kuce, mogu da skoknu do SER za 30min. Manji troskovi transporta, ahahah. Pa jos centar balkana. Dinar ce se stabilizovati vec od 1.jun, kako kazu ekonomisti. Tako da pecajte do tada, dno je tu. Kontam da ce portfolio menadzeri koji kupuju maj i jun kod nas ciljati jun, pa posle na GO. Svakako u jul,avg,sept nema bitnih pomeranja u sep se sve to vrati na indekse iz juna. Ko je strpljiv moze da ceka neke dobre ulaske i u jul,avg. veshtica
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeSub 19 Maj 2012 - 12:54

@Big Mile, tako rezonuju i stranci. Imaju dovoljno problema kod kuće da bi se fokusirali na nas. I kad se kod njih malo rasčiste stvari u fokusu će im biti njihove berze jer će i kod njih biti dobrih kupovina. Tek onda na red dolazimo mi, pod uslovom da sami nešto ne zakomplikujemo.

@Boza Belex, smanji malo euforiju. Pokajaćeš se za nekoliko dana što si kupovao sada. Neće berza da promeni trend zato što si ti ušao ... (osim ako ne raspolažeš dovoljno ozbiljnom količinom keša da je poguraš od ). I kakve veze imaju potencijal za ulazak u EU i jeftina radna snaga sa sentimentom trgovanja udrimile A PM su ovce, pa će zbog odmora da navale da kupuju sad, a ne kad oni procene da treba. Indeks straha otišao u nebesa, a ti pričaš u dnu slik
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeSub 19 Maj 2012 - 16:24

Boza Belex ::
@Fast prosli price paid na nisu mi je bio 552,93din na dobru dobru kolicinu, a ulazilo se i na 835din. Tako da sadasnji ulasci na relative streinght indeksu od 14,023 me ne zabrinjavaju. U trgovini na ovoj hartiji je najbitnije imati mnogo para na racunu, da bi napravio dobar isti price paid, sad sa malo vise para sto su zaradjene isto na nis-u mogu da napravim slican rezultat. Ne vezujem signale za kupovinu ako ja ulazim i za rast, cak naprotiv voleo bi da ovo pada jos na P/E 1,5, a to moze da bude samo u snu.

Zelim vam uspesnu trgovinu!

kako god da okreneš sve ove cene ispod 600 dobre su za kupovinu i to če se debelo isplatiti još ove godine po mome mišljenju
Nazad na vrh Ići dole
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeNed 20 Maj 2012 - 10:36

Boza Belex ::
... Dinar ce se stabilizovati vec od 1.jun, kako kazu ekonomisti....

A koji razlog za stabilizaciju navode, i zasto bas 1. jun ?
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeNed 20 Maj 2012 - 15:03

Firke77 ::
Boza Belex ::
... Dinar ce se stabilizovati vec od 1.jun, kako kazu ekonomisti....

A koji razlog za stabilizaciju navode, i zasto bas 1. jun ?

Drzavni zapisi koji dolaze na naplatu 31.maja!
Nazad na vrh Ići dole
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeNed 20 Maj 2012 - 15:15

Boza Belex ::
Firke77 ::
Boza Belex ::
... Dinar ce se stabilizovati vec od 1.jun, kako kazu ekonomisti....

A koji razlog za stabilizaciju navode, i zasto bas 1. jun ?

Drzavni zapisi koji dolaze na naplatu 31.maja!

Dinarski drzavni zapisi ?!
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeNed 20 Maj 2012 - 15:21

Firke77 ::
Boza Belex ::
Firke77 ::


A koji razlog za stabilizaciju navode, i zasto bas 1. jun ?

Drzavni zapisi koji dolaze na naplatu 31.maja!

Dinarski drzavni zapisi ?!

ne mogu da nadjem vest, bilo je na pink vestima ili dnevniku, pre dan dva!

Edit:
Božo, ovo je već na ivici najglupljeg posta koji
sam pročitao na ovom forumu!
Nastaviš li ovako odlaziš na odmor pre "dospevanja"
tih "zapisa" .
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimeNed 20 Maj 2012 - 15:34

Boza Belex ::
Firke77 ::
Boza Belex ::
... Dinar ce se stabilizovati vec od 1.jun, kako kazu ekonomisti....
A koji razlog za stabilizaciju navode, i zasto bas 1. jun ?
Drzavni zapisi koji dolaze na naplatu 31.maja!
Ako su dinarski, tada ce se jos vise dinara (koji tone) naci u opticaju, pa ce biti jos veci pritisak na evro. titanik
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 16 Icon_minitimePon 21 Maj 2012 - 8:50

U koju ce stranu danas Belex UP or DOWN????????
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
Nazad na vrh 
Strana 16 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: