BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)

Ići dole 
+103
BuffetSon
Zmark
Ceras
LUMTDZOS
Sahbaz
Tods
Gocili
Jerry Springer
C R A Z Y
Mistery 011
sexy jea
Pera Božić
Dragot
Taliban
Berzanski_Duduk
iki
Polos
Prokuplje
Matthew Greenburgh
Boranija
Admin
Bochek
Bojjan
Bjekam23
Firke77
Grom
Ivan2211
Al Kapone
Bond
Ilija
Dalaj Lama
Dmitar
Bookmaker
Strbac
FatCat
Dax
Djepeto83
Beli
Nestrpljivi
raspolozen
Light
Momir
Dibesto
Aritmeticar
Dnenad85
BojanNS
Friz
Bombica
geogsi
Big Mile
Boza Belex
MYSTIC021
MORNAR
Smile
DelBoy
Petar Pan
Fmember
Djavo
Rogy
Jumbo
Sutra
pepsiman
Cope
Aca123
mr Bean
Jelena123
Mitar
Lilihip
Lolita
Amater u pokušaju
Dusan
Vladulns
Zrimi
Teletrader
Boby
Drag65
Ars Vivendi
Nauzika
Drasko
Aleks
Slovenac1
Limited011
Sneki
Frenky
Maca
Fast
Zeljko
Nemesis
Steve McQueen
Zmajica
Taliano
Zoranecc
Drag_Mlad
Kobe Bryant
Dragan11
gogloee
Nikola
Folio
Pekoilic
Ris
Sofke
Milica1
Kupac
107 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 27, 28, 29
AutorPoruka
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Icon_minitime9/5/2012, 13:44

Evo malo price za sve koji su neutesni na NIS-u.

Kao prvo, imate macku u dzaku. Ali sasvim solidnu.
Dzaba vam spekulisanje o dobiti, najverovatnije ce biti drugacija od zamisljene.
Takodje sa vrednosti akcije. Verovatno nece najvise zavisiti od dobiti, nego od potraznje za njom.

Dakle opustite se u vezi sa ovom akcijom. Nece propasti. Ali je mozda bolje gledati pasulj kako raste nego Nis ... dinamicnije je.

Za onoga ko veruje da je dobar ulog kupovati i sada, mozda je jedna od preporucljivih taktika staviti dinare kod pireus banke na po mesec dana i preko 13 % kamate (vidi stranu 3 na http://www.kamatica.com/finansije/stanovnistvo-stednja/dinarska-stednja) pa kad razlika rasta bude velika, skaces sa jednog na drugog konja.

Uzmite u obzir da se kamata na dinarsku stednju ne oporezuje a da cete na dividentdu i kapitalnu dobit imati uskoro 12% poreza kao i troskove kupoprodaje.

Tako ce vam kad NISova akcija poraste u godini, sta znam, 15tak posto i izbaci jos i dividendu od 4% biti sasvim svejedno. NPR.

Od oba bolja ili gora scenarija da kazemo isto tako :)

Ja nis ne bi prodavao.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Icon_minitime9/5/2012, 16:30

danx ::
...kad NISova akcija poraste u godini, sta znam, 15tak posto i izbaci jos i dividendu od 4% ...

Pa, ovde je samo pitanje 'šta znaš', tj. da li znaš ili predpostavljaš.

A, niko ne zna kolika će sledeće godine biti cena akcije i dividenda.
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Icon_minitime9/5/2012, 20:27

danx ::

Za onoga ko veruje da je dobar ulog kupovati i sada, mozda je jedna od preporucljivih taktika staviti dinare kod pireus banke na po mesec dana i preko 13 % kamate (vidi stranu 3 na http://www.kamatica.com/finansije/stanovnistvo-stednja/dinarska-stednja) pa kad razlika rasta bude velika, skaces sa jednog na drugog konja.
Ta kamata od 13% je na godišnjem nivou. Ako ugrubo izračunamo, na mesečnom nivou to je malo više od 1%. U dosadašnjem trgovanju akcijama NIIS bilo je moguće ostvariti veću dobit kako na mesečnom, tako i na godišnjem nivou.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Icon_minitime9/5/2012, 20:47

Opste je poznato da je trgovanje artijama profitabilnije i riskantnije.Jos pre godinu dana sam pisao o tim TIKOVIM,pa me je kolega ILIJA nazvao stetocinom.
Ako recimo odlucite da trgujete s 1000 artija nisa,ako ste kod normalnog brokera i nemate previsoke troskove,mozete vise puta u toku godine inkasirati po barem 5 posto...recimo kupite po 615 prodate po 640...nije neko skok a vi mozete inkasirati 20000 cisto.Takve promene se mogu desavati i na mesecnom nivou...Tako da DRAGOT,podrzavam tvoju strategiju,a rizikujem da me mnogi trgovci osude.
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Icon_minitime9/6/2012, 00:03

O kakvoj to strategiji pricate?

Da nije mozda strategija kupi kad je najnize i prodaj kad je najvise (ma svaka vam cast na nadbetmenovskim sposobnostima), parkiraj din sredstva brze bolje (jer cena naravno odmah pada jer ste vi prodali) na kupovni racun, zato sto dolazi naravno novi ciklus rasta pa valja ubosti bottom na vreme da ne pobegne. (zadnjih pola godine se ubismo od volatilnosti, u mom kraju nema kuce koja nije obrnula pare bar 6 puta)

Nema sta, vi ne gubite vreme pa vam besplatni parking na kupovnom bolje valja od svake kamate. Ïnstrumenti za osiguranje od rizika cekanja vam ne trebaju kad je uvek sve "po zamisli".

Predlazem da me ponovo procitate jer mi se cini da ste me citali samo jednim okom. Nemojte da vam dajem primer na vas primer jer cu biti jaci za bar lezarinu... ako idemo iz krajnosti u krajnost.

:)
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Icon_minitime9/6/2012, 00:18

ТОВАРИЩ!! Sutra....pa zar ti misliš da dug od 160milki euro-ДО СВИДАНИЯ.........No,No,No,Noooooo.....что долг был 40 миллиардов ПДД ...... razmeš!!!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Icon_minitime9/6/2012, 06:40

Boby ::
Opste je poznato da je trgovanje artijama profitabilnije i riskantnije.Jos pre godinu dana sam pisao o tim TIKOVIM,pa me je kolega ILIJA nazvao stetocinom.
Ako recimo odlucite da trgujete s 1000 artija nisa,ako ste kod normalnog brokera i nemate previsoke troskove,mozete vise puta u toku godine inkasirati po barem 5 posto...recimo kupite po 615 prodate po 640...nije neko skok a vi mozete inkasirati 20000 cisto.Takve promene se mogu desavati i na mesecnom nivou...Tako da DRAGOT,podrzavam tvoju strategiju,a rizikujem da me mnogi trgovci osude.

Zvuči lepo, ali je prilično idealizovano. Pretpostavka je da uvek napipaš dno i prodaš na vrhu. Teže pije vodu sa većim količinama (preko 5000 kom). Čak i da se realizuje ostaje problem depresijacije domaće valute jer nije bitan rezultat u dinarima. Naravno, svi koji trguju na berzi valjda imaju viziju da je to ulaganje bolje nego keš u banci.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Icon_minitime9/6/2012, 09:54

@Boby,
kao prvo izvinjavam se, to je bilo u kontekstu elektronske trgovine, i dok sam mislio da je berza mesto za investiranje i samim tim da je "grickanje" brzim i dnevnim pretrčavanjem (kupi, prodaj), tzv "brzi prsti" da je štetno i da ide protiv principa investiranja.
Ali su me te iluzije prošle, pa sada znam da investiranja na berzi nema, da je berza težak porok i samo kockarski posao. Nažalost ovo je tako kod nas namešteno i ne može se uskoro promeniti, ogoljeno je i očigledno.
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Icon_minitime9/6/2012, 11:58

@ilija

U jednom cu se sloziti sa tobom. Belex je kao sportska kladionica. Vecina ljudi gubi i pravi dobitak onima koji znaju sta rade.
Ako ne znas sta radis nego ides sa pretpostavkama kao sto ides u kladionicu, onda se igraj sa malim parama.
Ukapiraces da to vodi gubljenju vremena.
Mozda je bolje za tebe da trosis vreme na nesto sto mozes jednog dana ceniti ovako ili onako, vise nego dobitak na berzi (na grani).

A da ne bude da sam iskocio iz teme, mislim da imas sasvim solidnu macku u dzaku. Samo treba da je, ako ti ne treba hitno para za nesto pametnije, zaboravis jedno vreme. (Uvek sam za to da se utrosi na nesto "pametnije")

Sad su u sukobu povoljni i nepovoljni faktori pa vecina ne zna kud ce sa sobom, postane sentimentalna.
E kad skroz potones, i kad oko tebe taj SENTIMENT druge isto zacrni, nadji neku kintu i uzmi solidnu akciju. Onako, cisto da imas. Pusti fatalizam, iako si vise u pravu nego u krivu.

Srdacan pozdrav :)
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Icon_minitime9/6/2012, 12:33

Drugari,imamo razlicite pristupe investiranja i doklegod smo korektni u komunikaciji ja problema nemam.
Za brza trgovanja sam uzeo primer koji ste imali na delu i ne uzimam dno...znate i sami da je jednog momenta NISS otisao i ispod 550,a mogao se kupiti i po 570 i to dosta dugo.A mogao se prodati po 630 bez problema...NIKADA NE MOZETE UZETI NAJJEFTINIJE,ali da moze,moze naravno na aero i na nisu....a bogami i na soji ali manje...NECU RECI DA JE MOGLO I NA GMONU S MANJIM OBIMIMA.
Takodje ne vredi stalno preracunavati kurs,to je opterecujuce...kurs je takav kakav je bio je 107,pa se vratio na 96...
Da nam je BELEX ,LELEX ...to znamo
...I kada rasporedjujemo kapital,gledamo da ga rasporedimo sto bolje umemo,ja imam i stednju,hartije na dugi rok a takodje i ovakve koje su na prodaju istog momenta cim se kupe...pozz svima
Nazad na vrh Ići dole
Bane.v
Still learning
Still learning



Broj poruka : 57
Points : 285
Datum upisa : 19.09.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 29 Icon_minitime9/6/2012, 13:44

I gigantu Gaspromu potonuo profit
IZVOR: TANJUG
Moskva -- Ruski gigant Gasprom saopštio je da je u prvom kvartalu zabeležio pad profita od 23,5 odsto, zbog slabije prodaje u evropskim i bivšim sovjetskim zemljama.
Neto profit kompanije, koja zadovoljava oko četvrtine evropske potrošnje gasa, smanjen je u periodu januar-mart na 357,8 milijardi rubalja (11,1 milijardu dolara) sa 460,5 milijardi rubalja iz istog perioda prošle godine.
Međutim, državna kompanije je takodje zabeležila oštar pad neto duga nakon velike otplate neizmirenih kredita.
U saopštenju te kompanije se takođe dodaje da je isporučila 32 odsto manje gasa u zemlje bivšeg Sovjetskog Saveza.


-------

https://www.aikb.net/viewtopic.forum?t=1497
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
Nazad na vrh 
Strana 29 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 27, 28, 29
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: