BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo

Ići dole 
+117
Dragan555
Zexx
Kupi akcije
trind
Pera Božić
Vladulns
Urosk
Zeljko321
Friz
Bambula
Nikola
JMBR
Zwiebel
Sasuolo
Pera Zdera
Maxx
Matans
Kobe Bryant
Aria
Cucla
dejan.dedijer
mili61
Dmitar
Colin Farrell
Bidza
Dax
Bond
Zagorr
Boby
MilosNS
Popaj
Zmajica
Baki. V
zveki
Karlo
Ultrex
Drasko
muitobom
Matthew Greenburgh
Mitar
Sebastian
StM
Sahbaz
Infinity
Delboj
Bookmaker
Mivanovic
Gavrec
Voiceoflaw
Bochek
MORNAR
Dragan
C R A Z Y
Toplica 1
Danx
Ars Vivendi
Boranija
philips1
Gocili
Rapid
ingglick
Grom
Lutvi
Light
Firke77
Limited011
Polos
Bojjan
Nemesis
MYSTIC021
Beli
DelBoy
zeljko76
Bombica
Slovenac1
Nauzika
mili21
Spejs
Steve McQueen
Lilihip
pepsiman
Teletrader
dzagera
geogsi
Boza Belex
Big Mile
Smile
MarkoJTD
Vlada BG
Fmember
Sneki
Aritmeticar
Josip
Dragot
Dkolak
Zalad
gogloee
Dragan11
Ceras
Zoranecc
flash
JelenaS
Ilija
Momir
Mistery 011
Djede
Mickey Munday
Djavo
Aleks
Sofke
Maca
Sutra
Fast
Taliano
Zmark
LUMTDZOS
Milica1
121 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/12/2013, 19:04

Rapid, to je važilo pre, sad se kriju iza raznih kastodija. Ono što radi Sinteza bi možda mogao biti neki predznak, a ona zasad stalno prodaje. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 589925
Nazad na vrh Ići dole
Rapid
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 45
Datum upisa : 21.03.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/12/2013, 19:11

Big Mile ::
Rapid, to je važilo pre, sad se kriju iza raznih kastodija. Ono što radi Sinteza bi možda mogao biti neki predznak, a ona zasad stalno prodaje. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 589925

Bitno je da je VG krajnji kupac, direktno ili skriveno iza kastodija.

A čini mi se da je Sinteza njihov market maker koji presipanjem na berzi podize i spusta cenu onako kako joj VG kaze, dakle da voza male akcionare i ostale...

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/13/2013, 08:02

Rapid ::
Big Mile ::
Rapid, to je važilo pre, sad se kriju iza raznih kastodija. Ono što radi Sinteza bi možda mogao biti neki predznak, a ona zasad stalno prodaje. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 589925

Bitno je da je VG krajnji kupac, direktno ili skriveno iza kastodija.

A čini mi se da je Sinteza njihov market maker koji presipanjem na berzi podize i spusta cenu onako kako joj VG kaze, dakle da voza male akcionare i ostale...

[You must be registered and logged in to see this link.]
SKORO PA DA JE TAKO,ali samo SKORO,sinteza pegla sitna kolebanja,ali ako oni prodaju sami sebi,a to rade,bilivmi,onda ni tehnicke analize a ni nasa mudrovanja,nemaju mnogo rezona.

Ako samo koristis logiku,DA SU SE POSTAVILI NA 800,kao sto u pocetku i jesu ,pokupili bi puno artija sa diskontom od 27 dinara,ali ne, posle su se povukli,sacekali da se napuni ponuda ,pa raspalili,na 830,To je bilo ono pre desetak dana,sada su to uradili opet,ZASTO,DA NAPRAVE PRIVID VISOKE CENE.

Prespu sami sebi,provizije ja minimalna,a time mozda oteraju odredjen broj akcionara od nesaglasnosti.

RECICU, DA JE OVO MOJE MISLJENJE. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 145841
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/13/2013, 09:26

boby potpuno si u pravu, Rapid izgleda nije pratio temu u poslednjih godinu dana pa ne zna ili se pravi. Viktorijanci su banda i nadam se da će Vučko da ih sredi, ima dovoljno materijala:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Rapid, malo čitaja...

BTW Sinteza ne samo da je market mejker za SSPT i VZAS, ta "brokerska" kuće je VLASNIŠTVO VG-a....

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Rapid
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 45
Datum upisa : 21.03.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/13/2013, 16:55

Ja ne vidim da smo mi u kontradikciji...
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/14/2013, 10:13

Danas opet VG muva i presipa iz supljeg u prazno.
Obim 100.000 komada.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/14/2013, 10:44

Tuku nasi, al tuku i partizani. Neko cisti do 830.
Zbogom SJPT, zbogom VG, da vas nikad vise ne sretnem u zivotu.
Samo neka ih Vucic dobro protrese. Ima tu materijala.
Nazad na vrh Ići dole
MilosNS
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 5
Datum upisa : 10.06.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/14/2013, 12:12

Pozdrav ljudi! Slazem se sa Popajem, ima tu materijala! Bavim se ratarstvov i kupovao sam akcije soje pre tri godina kada je soja rodila nenormalno, skoro duplo od proseka, i ocekivao sam odlicno poslovanje sojaproteina. Kada su prebacili poslovanje otkupa uljarica sa Sojaproteina na Viktorija logistic znao sam da sam kao akcionar prevaren, ko zna koliko se oni ograde pri prodaji soje, i koliko tu sojaprotein gubi .. zato sam danas izasao .
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/14/2013, 13:49

Milose,dobrodosao,cela prica kako radi soja,perspektiva,ambicije....sve je odlicno,jedino da su vlasnici neki drugi i da su korektniji. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 145841
Nazad na vrh Ići dole
Zagorr
Still learning
Still learning



Broj poruka : 46
Points : 62
Datum upisa : 30.12.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/14/2013, 20:11

BOND,
MOGULI DA SE VIDE PROMENE

HVALA
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13746
Localisation : Novi Sad
Points : 51452
Datum upisa : 03.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/15/2013, 11:11

Promene: 08.02. - 14.02.2013. (T-3) ili 05.02. - 11.02.2013.

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 2djbel0
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/18/2013, 10:53

STA radi mafija,pa oni prevazidju svaki put sami sebe. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 145841
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 326
Localisation : NBgd
Points : 1026
Datum upisa : 28.07.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/18/2013, 13:15

Boby ::
STA radi mafija,pa oni prevazidju svaki put sami sebe. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 145841

Ako moze pojasnjenje u cemu je stvar. Gledam tabelu i nista ne kontam sta je tu mafijasko? Neko prodaje neko kupuje. Jedino sto ja ne znam ko je "neko" pa mi zato nije jasno cime prevazilaze sami sebe.
Najozbiljnije pitam. Vec sam nekoliko puta napisao da sam za sve ovo totalni anlfabet.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/18/2013, 13:35

EEEEE,gle 2001. post...

Salu na stranu,ja cu ti napisati moje misljenje,prodao sam svoje akcije,ako mogu ,kupicu po 800,da bih im uvalio po 827.


Naime,to oni kupuju,pa se nakupi opet na prodajnoj strani,pa onda opet raspale po tabli,onaj sto je kupovao sada vrati ovima,artije se okrecu,a vrlo mali broj ljudi proda koji su izvan ove price.

Time se postize osecaj da akcija ide preko 827,i mnogi NAIVNIJI,akcionari nece prodati hartije,kada prodje 9. mart,jer ce rezonovati...ZASTO PRODATI,kada je cena preko 830...A KADA se zavrsi odkup,bice zanimljivo videti,sta ce biti.

Ocekujem da cena ode jos gore kako se bude priblizavao datum za odkup.

STOJIM I DALJE IZA SVEGA STO SAM NAPISAO,DA SU MAFIJA,VALJDA I SUD DOKAZE.
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 326
Localisation : NBgd
Points : 1026
Datum upisa : 28.07.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/18/2013, 15:26

@Boby, Hvala na odgovoru.
Meni ipak nesto ne stima u celoj prici. Verovatno zbog moje seljacke logike. Zasto bi "mafiji" odgovaralo da ljudi odustanu od prodaje po principu nesaglasnih ako su ti sti "mafijasi" i odlucili da daju tu mogucnost? Valjda im je stalo da sto vise malih proda a ne obrnuto? Ili je mozda "caka" da ovim spinovanjem odvrate od prodaje pa onda naprave paniku obaranjem cene i kupe po nizoj? Ali, onda ti napises da bi usao po 800 pa mi ta varijanta otpade jer nisi lud da ulazis po 800 ako ce oni da obaraju?
Nije mi jasno ni ovo tvoje "da bi im uvalio po 827" jer valjda je rok za prijavljivanje nesglasnih davno prosao? Ili je sav moj rezon ustvari nerezonski pogled.
Ja sam po nekom svom rezonu prijavio polovinu mojih akcija kao nesaglasan i sada su mi ruke vezane da ih prodam na berzi jer ne znam da li jos uvek mogu da povucem prijavu. Prepusticu se riziku pola,pola pa sta bude. Mada, ovo o mafijasima me podseca na AGBN gde sam "pukao" jer nisam verovao pricama da su mafijasi dok nije postalo kasno.
Hvala, jos jednom i pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/18/2013, 16:26

Ajmo korak po korak...nikako ne zelim da vredjam,hocu ti pomoci

Ako si nesaglasje poslao za 1000 akcija na primer,prodas u januaru SVE...danas se vratis u poziciju...ti za njih i dalje imas 1000 artija,nema veze sto si ih prodao pa opet kupio...tako da mozes prodati po 830,sutra uci po 800,i kada te oni obaveste da potpises nalog kod brokera za prenos,ti u crhvo imas na stanju 1000 artija,pustis im po 827.


Oni vrte artije,barem u 90 posto kolicine,presipaju sebi sami,tih 10 posto sto kupe to je inace bilo predvidjeno da se odkupi po nesaglasju.

Gotovo sam siguran da im je ideja da sto manje ljudi proda njima kada dodje dan ,za aktiviranje NESAGLASNOSTI.

NESAGLASNOST ,je njima nuzno zlo oni to moraju a mozzda i ne zele bas toliko para da daju...

NEMAS TI SELJACKI REZON,tvoj rezon je ok,njihov rezon je PEDE...I,iza svakog njihovog poteza,se krije neka prevara.

NIKAKVU TI PRIJAVU NE MORAS DA POVLACIS ,AKCIJE SU TVOJE VLASNISTVO I KOLIKO SUTRA MOZES DA PRODAS BEZ KONSEKVENCI.

KADA SOJA ODLUCI DA TE ISPLATI ,SALJE TI PISMO I TI TADA POTPISUJES NALOG SVOM BROKERU ZA PRENOS,AKO SI SE PREDOMISLIO,NE POTPISES I AKCIJE TI OSTAJU,AKO SI IH VEC PRODAO,NE PRENOSIS JER NEMAS....


Molim te ,ako imas nedoumice,pitaj ovde ili na PRIVATE M,rado cu ti odgovoriti ili ja ili neko drugi... Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 145841
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 326
Localisation : NBgd
Points : 1026
Datum upisa : 28.07.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/18/2013, 20:21

@Boby, hvala ti nalepse. Mnoge stvari su mi sada jasnije. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 360772
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/18/2013, 21:05

@Boby

Jel poznat datum za odkup?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/19/2013, 11:15

Gocili ::
@Boby

Jel poznat datum za odkup?
valjda je 9. mart zadnji rok,sto ne znaci da pismo neces dobiti vec sutra
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/19/2013, 13:11

Hvala!

Uzgred nisam se izjasnila kao nesaglasan, tako da mi je datum bitan zbog tajminga za izlazak iz hartije.
Nazad na vrh Ići dole
Rapid
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 45
Datum upisa : 21.03.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/19/2013, 16:07

Isplate nesaglasnima po 827, a posle 9. marta ti isti nesaglasni sa tim istim parama kupe opet akcije SJPT po ceni nizoj od 827. Nesaglasni zarade, VG gubi. Gde je tu logika VG da cena SJPT pada posle 9. marta?

Kupuju na berzi po 830 da ne bi od nesaglasnih kupovali po 827. Gde je i tu logika?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/19/2013, 18:01

Rapid....

90 POSTO TRGOVANJA SE DESI IZMEDJU NJIH SAMIH.Sami sebi vrate hartije koje su kupili,samo se prebaci s kastodija na kastodi,ovih 10 posto nas civila bi inace isplatili kao nesaglasne,tako sa vrlo malo para stvaraju privid da je cena iznad 827,a u stvari to nije realno.
Po ovome svemu ja sam gotovo siguran da oni zele da sto manje akcionara deponuje artije kada oni budu uputili poziv.

Rapid,po kojoj racunici ti mislis da oni gube?Evo videcete da ce cena mozda i na 840 otici,mozda i vise ali ce to biti izvedeno ped...rski,jesi li video onaj veliki nakog na 830,na desnoj strani?Sta mislis ko je to?

Mnogi ljudi su bas pomislili ono sto su oni hteli,cak i neki brokeri,svima koji ostanete zelim srecu i da se kapitalizujete po 900.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/19/2013, 18:37

Da,i ja mislim da oni često trguju sami sa sobom! Samo,nebih se baš kladio da time žele da okuraže akcionare da ne deponuju.U prilog tome i činjenica da cena stoji,pada i tuguje-dok se ne pojavi misteriozni jahač pa počisti na 830.Dakle,ja kao mali,bih rekao da tu kupuje VG(a možda još neko kopa),i pre roka-pre svega da bi se što više nafatirali.Ujedno je to i pokazna vežba"eto ako ne deponujete,a mi odlučimo da više ne kupujemo ode cena dole(jer nema ko da kupi)".

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Rapid
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 45
Datum upisa : 21.03.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/19/2013, 22:13

Da akcionari poveruju da će cena SJPT da raste pa da ne deponuju hartije koje bi VG morala da kupi (a ne zeli jer joj je cena visoka)?

Da li žele da stvore iluziju kod akcionara da će cena nastaviti da raste?
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/19/2013, 22:47

Rapid ::
Da akcionari poveruju da će cena SJPT da raste pa da ne deponuju hartije koje bi VG morala da kupi (a ne zeli jer joj je cena visoka)?

Da li žele da stvore iluziju kod akcionara da će cena nastaviti da raste?
Malo verovatno.Po meni-čista teorija zavere.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 536
Points : 1938
Datum upisa : 19.03.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/20/2013, 00:14

I ja sam kao i Boby vrlo skeptičan po pitanju većinskog + stižu nam uskoro afere u kojima će glavnu ulogu igrati Victoria group tako da sam izašao pre nekoliko dana i ne vraćam se skoro u ovu akciju. Svima koji ostajete i novima želim puno sreće i berićetnu kapitalizaciju.
Ja nemam živaca sesir

_________________
Jedna društvena zajednica postaće velika onog trenutka kada stari ljudi počnu da sade mladice drveća u čijem hladu nikada neće sedeti. (Grčka poslovica)
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/20/2013, 07:12

RAPID,ne,ne i ne...

Ja to nisam napisao,cena ovde uopste nije bitna,dali ce oni isplatiti 3 din vise ili manje nije poenta,nigde ja nisam rekao da je VG-u,ovo visoka cena,nigde nisam pomenuo niti da oni ne zele da nas jednog dana ISKVIZUJU,nigde.
JEDINO NA STA JA UDARAM JE DA IM TO NE ODGOVARA SADA.

Napomenucu opet,ovo je moje misljenje,mozda gresim. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 145841
Nazad na vrh Ići dole
Rapid
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 45
Datum upisa : 21.03.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/20/2013, 08:31

Ako je VG, pretpostavimo, stalo da bude što manje nesaglasnih po garantovanoj ceni od 827, zašto onda pretakanjem održava približnu cenu od 830 na berzi?

Pokušavam da shvatim u čemu bi bila razlika ako VG otkupi npr.1 akciju po izjavi o nesaglasnosti ili 1 akciju na redovnom berzanskom trgovanju (možda od tog istog nesaglasnog), pri čemu je cena približna - 827, odnosno 830?

Ovako deluje da držanjem dnevne berzanske cene na 830, stimuliše i one saglasne koji više ne mogu da daju izjavu o nesaglasnosti da prodaju svoje akcije, tj. da otkupi sto više akcija od malih akcionara po približno istoj ceni (827-830). Ako je SJPT na 830 precenjena akcija, zašto je onda VG kupuje i od onih od kojih ne mora (saglasnih)?
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/20/2013, 13:36

Mislim da previse kombinujete. Cena je stvar ponude i potraznje, a prakticno se nikom ne isplati da proda za manje od 810-820, jer ubrzo dobija 827. Takodje, svako ko namerava da zadrzi akcije, ima motivaciju da kupi po manjoj ceni, pa proda postojece po 827 kroz nesaglasnost i tako zaradi na razlici. Sve to znaci da cena prakticno ne moze da bude niza od ove. To je neminovnost, bilo muljanja VG ili ne.

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2019
Points : 5440
Datum upisa : 07.05.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/20/2013, 23:22

Pokušaji da se diskredituju srpski proizvođači mleka, i da se nanese ekonomska šteta industriji mleka, koji bi po scenariju Ješića, DS i “Viktorija grupe” trebalo trajno da izgube kredibilitet u međunarodnom okruženju, neodgovorno je i opasno ponašanje, koje bi trebalo bi da ispitaju državni organi koji se bave suzbijanjem organizovanog kriminala - smatra ministar.


_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/21/2013, 00:16

Limited011 ::
Pokušaji da se diskredituju srpski proizvođači mleka, i da se nanese ekonomska šteta industriji mleka, koji bi po scenariju Ješića, DS i “Viktorija grupe” trebalo trajno da izgube kredibilitet u međunarodnom okruženju, neodgovorno je i opasno ponašanje, koje bi trebalo bi da ispitaju državni organi koji se bave suzbijanjem organizovanog kriminala - smatra ministar.


И напредњаци, чији је члан министар Кнежевић, траже да се грађанима јасно каже да ли је опасно конзумирати млеко и млечне производе.

"Поштујте пропис који постоји. Ако је пропис 0,05, онда проспите и баците све то млеко које се налази у трговинама у Србији", каже посланик Српске напредне странке Предраг Мијатовић.


da sačekamo da stignu rezultati iz holandije pa da vidimo ko je u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/21/2013, 12:54

BEOGRAD, 21. februara 2013. (Beta) - Kompanija Viktorija grupa i Medjunarodnoa finansijska korporacija (IFC) potpisale su u četvrtak u Beogradu ugovor o kreditu od 75 miliona dolara koji je namenjen razvoju domaćeg agrara.

Šestogodišnji kreditni aranžman su potpisali generalni direktor Viktorija grupa Zoran Mitrović i predstavnik IFC-a, članice grupacije Svetske banke Gi Elena (Guy Ellena).

"Kredit je namenjen za kratkoročno i srednjoročno refinasniranje, jačanje obrtnog kapitala i unapredjenje poslovanja, a koristiće ga četiri clanice Viktorija grupe - Viktorija oil, Sojaprotein, Viktorija lodžistik i Fertil ", kazao je Mitrović nakon potpisivanja ugovora .....
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13746
Localisation : Novi Sad
Points : 51452
Datum upisa : 03.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/21/2013, 16:55

Promene: 14.02. - 21.02.2013. (T-3) ili 11.02. - 18.02.2013.

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 2yoeivb
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/21/2013, 19:04

prosle godine mi je nesto mirisalo na dividendu, a ove godine definitivno smrdi na dividendu
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 21 Icon_minitime2/21/2013, 22:20

bojjan ::
prosle godine mi je nesto mirisalo na dividendu, a ove godine definitivno smrdi na dividendu

ne znam da li na dividendu ili prevaru, ali definitivno smrdi.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
 
Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo
Nazad na vrh 
Strana 21 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Belex Freaks Cafe ("Kod Stefana")

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: