BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo

Ići dole 
+117
Dragan555
Zexx
Kupi akcije
trind
Pera Božić
Vladulns
Urosk
Zeljko321
Friz
Bambula
Nikola
JMBR
Zwiebel
Sasuolo
Pera Zdera
Maxx
Matans
Kobe Bryant
Aria
Cucla
dejan.dedijer
mili61
Dmitar
Colin Farrell
Bidza
Dax
Bond
Zagorr
Boby
MilosNS
Popaj
Zmajica
Baki. V
zveki
Karlo
Ultrex
Drasko
muitobom
Matthew Greenburgh
Mitar
Sebastian
StM
Sahbaz
Infinity
Delboj
Bookmaker
Mivanovic
Gavrec
Voiceoflaw
Bochek
MORNAR
Dragan
C R A Z Y
Toplica 1
Danx
Ars Vivendi
Boranija
philips1
Gocili
Rapid
ingglick
Grom
Lutvi
Light
Firke77
Limited011
Polos
Bojjan
Nemesis
MYSTIC021
Beli
DelBoy
zeljko76
Bombica
Slovenac1
Nauzika
mili21
Spejs
Steve McQueen
Lilihip
pepsiman
Teletrader
dzagera
geogsi
Boza Belex
Big Mile
Smile
MarkoJTD
Vlada BG
Fmember
Sneki
Aritmeticar
Josip
Dragot
Dkolak
Zalad
gogloee
Dragan11
Ceras
Zoranecc
flash
JelenaS
Ilija
Momir
Mistery 011
Djede
Mickey Munday
Djavo
Aleks
Sofke
Maca
Sutra
Fast
Taliano
Zmark
LUMTDZOS
Milica1
121 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/23/2013, 16:18

Danx ::
@boby
"Moram reci da nikako ne odobravam TONALITET,kolege koji je poslat na odmor..."

TON boby, TON, a ne TONALITET.

@boby
"...ali MI MU NISMO ODGOVORILI NA PITANJE..."


Sorry, morao sam zasad samo tebi replicirati, paralo mi mnogo oci/usi.
A i bio si gotovo sasvim delomicno dosledan.

No sada nesto vaznije:

SJPT ce iznaci/koristiti sredstava za isplatu nesaglasnih iz DRUGIH izvora (ne iz ifc kredita).
Momenat za uzimanje kredita je svesno biran na dnu konjunkturnog ciklusa i povod je za sticanje akcija ma koliko nas ubedjivali da nije.

Za dugorocne ulagace (ko je jos od malih dugorocan ulagac?) signal za ostajanje u poziciji.

Kupci na 800 istovremeno ne daju akciji preko otkupne cene, cime ne dozvoljavaju stvaranje nove "najvise cene".

Sve ukazuje na to da je jos jedna akcija prikupljanja u (blizoj) buducnosti moguca.

Ocekujem da ce se efekti kredita znacajno odraziti na PE u godinama povracaja, a pogotovo posle.

PS. "VIDIM DA XXXXX Mod. D,JA SAM MODERATOR,molam biti fini." . U prethodnoj recenici pise da je potpisnik nekulturan i infantilan. ;)
Vidim ja da si ti slabo sta naucio na odmoru.
Sto se tice soje, jesi li razmisljao da oni zele bas to da mi mislimo, sto si sada naveo.

/
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/23/2013, 17:32

Mislis ono kao tito na Neretvi? Pa da je polagao racune svabama morao bi se nacrtati i cekati na drugoj strani.

Jedina obmana koju nam sojasi priredjuju jeste to da nisu svoje projekte mogli postepeno finansirati iz sopstvenih sredstava (ili pametno tempiranim posudjivanjem). Cak i ako im je potreban kredit (sad misli na otkup), eto ga polako kredit po kredit i nova nesaglasnost. U tom slucaju procenjena vrednost , sve i da se to desi za mesec dana mora biti pomerena na gore. Dobiti povoljnu kreditcinu menja bar goodwill.
Neki efekti kredita su veoma brzi.

Bitno je da imaju nadzor nad tim kreditom. Mogu oni misliti da cemo mi pomisliti sto nekih nebuloza, ali sta nas to zanima. Neke od nas samo zanima da oni rade dalje kao sto su se dogovorili sa kreditorima i vidimo se ako bog da za 10 godina (kao sto kaze neki clan na nekoj akciji,gde ste bili pre 4 godine kad sam bio Niko sa 8k eur :) ).
Ali verovatno ce nas istisnuti i pre. Dok vrednost firme raste nekih >20% godisnje nemam problem da budem u ovoj akciji.

Izlaze maheri sa brzim prstima i posebnim kanalima informacija (i finansiranja) kojima uvek treba brzi kes. Naskakati za njima sa kasnjenjem moze biti pogresna imitacija.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/23/2013, 17:54

Prvo ,nisam te ja BANOVAO,ja na ovoj temi to ne mogu,
Drugo,pokazujes prilicnu dozu nepoznavanja nekih stvari vezanih za kredit,ali nije problem ako nesto ne znas,problem je sto se pravis da znas.
Boby je bio na skupstini,zahvaljujuci pojedinim clanovima ovog foruma koji su mi ukazali poverenje.
Da bih mogao da pratim skupstinu pripremao sam se iscitavajuci materijal.
Dakle kredit je uziman za REFINANSIRANJE,u narednim godinama nema nikakvog nesaglasja zbog raspolaganja imovinom velike vrednosti.
Da te podsetim da ne moraju da sazivaju skupstinu zbog svakog kredita,naime kredit kod ERSTE je i stavljen na glasanje ,da ne bi morali opet da sazovu skupstinu.

Ali o tome smo pisali i nije lose da iscitas da ne moram pisati isto vise puta. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 145841
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/23/2013, 18:14

Sta se ble ljutis?
Ja ti ne prebacujem nista osim toga sto sam osecas intuitivno, ali svakako ne to sto iznosis.
Dobro, ubacili su i taj erste kredit, nisam znao, ali sustinski ne menja stvar. Pa i tim kreditom nije resena za veke vekova neka nova situacija za nesaglasnost?

... "u narednim godinama nema nikakvog nesaglasja zbog raspolaganja imovinom velike vrednosti."
To si isto tako (ne bukvalno) govorio i pre vise od mesec dana.
Zasto ne bi npr. za dve godine refinansirali SVE TO po 3%? Ili 2%?. Ili bog zna bog cega?

EDIT:
Dragi prijatelju,
da te ne bih opet poslao na odmor, moram
da te pre toga upoznam s nekoliko činjenica.
Ovaj forum se ne bavi filozofijom ni teorijom mogućeg.
Očigledno je da imaš rupe u obrazovanju glede akcija i
berze. Prelistaj malo podforume Edukacija, Info, Berza...
Tužna je tvoja samouverenost u stvarima koje ne poznaješ.
To je veoma opasno i ne doprinosi diskusiji.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/23/2013, 20:55

@mod&boby

Evo bas sam hteo da napisem sledece kad vidim opet plavilo, ali ok.
Naime, mislio sam da je kredit delomicno za refin a ne potpuno.Priznajem, nisam procitao dosta toga izgleda. Isto tako moras da priznas da ni sti nisi psiholog niti raspolagac cinjenicama da zakljucujes o mnogocemu.

Sa te strane je Boby dobro uocio da nisam procitao ni to, ni da je erste kredit izglasan. Bas kao sto kaze: "pokazujes prilicnu dozu nepoznavanja nekih stvari vezanih za kredit", i na to se oganicava.
Kako da znam da nesto ne znam? Kad saznam da ne znam, ja evo to i priznajem. Ne vidim to kao teskocu. Izvalciti ostale zakljucke veca prepotentnost nego moja izfatamorganisana samouverenost.

Nagadjao sam od zadnjeg momenta citanja. Nisam se informisao, tj. nisam znao za nove cinjenice. Ne visim ovde. Ipak mislim da nisam lose pretpostavljao.
A nagadjanja ima ovde vise nego sto sam ja odgovoran za to. Tome se bas suprotstavljam. Mogu sto primera da navedem.

Evo streljajte, ako vam moj kiks dati pravo da trvdite da uvek kiksam, a vi nimalo.

;)


Jednu epizodu sam propustio, ali skoro kao da sam je odgledao. Sve ovo prepisivanje mislim da ne govori protiv toga da je akcija perspektivna. Ja pravim glas u tom smislu koji ovde nije glasan ili ga nema. Molim vas da se okrenete ka tome kao necem sto je bitnije od mojeg intervalnog propusta.

Evo hocu da nadjem to sto je boby pisao ali mi je dosta nepregledno. Lako je prevideti nesto. Ok je staviti vreme posta.

Mislim stvarno cu mozda pitati nesto sto je vec opisano, nemojte se ljutiti. Dajte mi vreme posta ako je sledece opisano.
Koliki je kredit od erste? Koliko kosta?
Da li on ima neke vremenske parametre? Zasto se on ne bi mogao refinansirati?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/24/2013, 07:02

Bond ::
Boby javlja sa skupštine:

Kredit ifc - 91,75 % ZA

i za erste isti procenat..

Završena je skupština u 13:50.

Hvala Boby Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 145841
evo
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/24/2013, 07:03

Boby ::
Evo dodjoh do racunara ,pa da napisem par reci..

Skupstina je protekla u fer atmosferi,dosta je trajala i u osnovi je objasnjeno za sta ce novac od kredita da se koristi,mada je to i navedeno u pozivu za skupstinu.
Proporcija koriscenja novca od kredita nije precizno navedena,novac ce koristiti sva clanica po potrebi i procenice se koji krediti su NAJNEPOVOLJNIJI i te kreditne linije ce se prve zatvarati.
Novac od IFC a se NECE MOCI KORISTITI ZA ISPLATU NESAGLASNIH,jer je uslov za njegovo povlacenje da nesaglasni budu isplaceni.

Sto se tice kredita kod ERSTE BANKE,on u stvari nije ni namenjen sjpt,niti je ona garant istog,ali se posle ove odluke on moze modifikovati i sjpt ubaciti kao garant i korisnik i ne mora se sazivati nova skupstina akcionara.Taj kredit je namenjen VG LOGISTIK,za otkup zitarica u sledecoj godini.

Namenu kredita i opis za sta je potreban,je obrazlozen od strane direktorice sjpt Branislave Pavlovic a skupstinom je predsedavao gdin Mitar Vlahovic,koji je kako sam izguglao sef pravnog sektora VG,sto po meni daje ozbiljnost skupstini.
Bili su voljni da odgovore na dobar deo pitanja,koja su im postavljana.

JOS NESTO.
Verovatno ce isplata teci u izvesnom vremenskom periodu,nece biti sve isplaceno u danu,kako ,po kom redu i kojim redosledom,ne mogu da odgovore,ali praksa je da se uglavnom prvo isplate mali.

Sve u svemu ,verovatno kraj jos jedne price na belexu,nadaju se da ce otkupitioko 15 posto artija.


ONO STO JE MENI ZANIMLJIVO,JE DA SE OKO 800000 akcija u RAJFAJZEN KASTODIJU izjasnilo za odluku i da oni nece biti nesaglasni,ko se krije iza ,naravno,NE ZNAM.

Ako ima pitanja,GRUVAJTE.
evo Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 145841
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/24/2013, 07:13

Ovo nam je za DANX-a,a ne mora uvek neko nesto da servira na forumu,moze se pozvati googl,procitati poziv za skupstinu,ako teba i ceo materijal....onda se upustas u raspravu.
Kad nekog pitas ,ne diskutujes,vec pitas.To je to. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 145841
Nazad na vrh Ići dole
StM
VIP
VIP
StM


Broj poruka : 120
Points : 355
Datum upisa : 19.05.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/24/2013, 08:56

Nemam inside informacije i daleko sam od Soje osim sto imam jedan dobar broj akcija - oko 40% portfolija. Nisam poslao dopis o nesaglasnosti. Naravno da sam u dilemi: prodati po 800-810 ili sacekati najavu dividende i prodati dan dva pre preseka sto je bio pik vec nekoliko puta a onda kupiti za te novce dva puta vise akcija nego sto si imao. Sta uraditi to verovatno niko sem par ljudi iz Viktorije nezna ali to su neke tacke o kojima treba diskutovati i cuti sveakoga ko ima neku relevantnu informaciju ili stav.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13773
Localisation : Novi Sad
Points : 51579
Datum upisa : 03.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/24/2013, 17:18

Promene: 18.01. - 24.01.2013. (T-3) ili 15.01. - 21.01.2013.

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 4iopcm
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/24/2013, 20:03

Danx, nista od tih tacaka za raskidanje ugovora se nece desiti,ne ide to tako.
HIPO...u Srbiji kad se rascivija,bice ...kuku lele,oni su sve prljave novce oprali,ali ne vidim zasto bi zbog toga SOJA ILI VG, imali bilo kakve probleme,a posebno mi.
Kalkulacije koje je izneo STM ,je vec kalkulacija svakog od nas ponaosob.Ova tabla iznad moze dosta toga da kaze.

STM,ne verujem da ce nam neko ko zna takve informacije,takvo sta i reci.

DANX nije istina da su krediti NEPOVOLJNIJI nego oni koje zatvaraju.
Ponovicu,Garancija za erste kredit je uradjen preventivno,da se ne mora sazivati skupstina za slucaj da zatreba. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 145841
Nazad na vrh Ići dole
zveki
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 50
Datum upisa : 30.01.2013

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/31/2013, 11:07

Prodato 195.927 akcija po 830
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/31/2013, 11:17

Izgleda se diže cena da bi što manje bilo nesaglasnih! Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 589925
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/31/2013, 14:05

Svakog dana sam imao nalog i bas danas nisam...SAJT,sto bi rekli Englezi
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime1/31/2013, 21:53

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Sojao

confused affraid

ZA SVE ONE DUGOROCNE INVESTITORE KOJI SE LOME DA LI DA PRODAJU ILI NE SAVET NE PRODAVATI DOK MESECNI RSI NE DOSTIGNE IZNAD 70PODEOKA...

JA NEMAM SOJU PRODAO SAM NA 730 POSTO SAM KRATKOROCNO ISAO....TARGET ZA PRODAJU FEBRUAR, MART,APRIL
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/5/2013, 23:10

mogu li da se vide promene na ovoj hartiji bond
interesuje me ko je kupio onih 200 000 akcija po 830 din hvala
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13773
Localisation : Novi Sad
Points : 51579
Datum upisa : 03.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/6/2013, 16:39

Promene: 24.01. - 06.02.2013. (T-3) ili 21.01. - 01.02.2013.

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 209rcpl
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/9/2013, 17:17

[You must be registered and logged in to see this link.]

zadnji red.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Zagorr
Still learning
Still learning



Broj poruka : 46
Points : 62
Datum upisa : 30.12.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/9/2013, 17:58

ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/9/2013, 20:37

Valjda ne bude toga do 9.3.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/11/2013, 12:11

Zbogom SOJKO,nisam te ni volo,lud sam bio sto sam dolazio.... Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 2537601110E nek sam se i ovog resio...
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 327
Localisation : NBgd
Points : 1027
Datum upisa : 28.07.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/11/2013, 12:24

Da li neko zna sta bi sa nesaglasnima? Hoce li i kada biti isplate?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/11/2013, 13:10

LUMTDZOS ::
Da li neko zna sta bi sa nesaglasnima? Hoce li i kada biti isplate?
Rok je do 9. marta...stavi nalog,ja sam prodao na 827 danas sve.
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 327
Localisation : NBgd
Points : 1027
Datum upisa : 28.07.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/11/2013, 13:58

Boby ::
LUMTDZOS ::
Da li neko zna sta bi sa nesaglasnima? Hoce li i kada biti isplate?
Rok je do 9. marta...stavi nalog,ja sam prodao na 827 danas sve.

Hvala!
Neka ti je sa srecom!
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/11/2013, 14:01

Citat :
Rok je do 9. marta...stavi nalog,ja sam prodao na 827 danas sve.

Gde planiras da ulozis pare ?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/11/2013, 20:39

Nisam razmisljao,pecacu,ili ovde ili napolje.Nude mi neku zemlju,trenutno se pogadjam.Za dobru kupovinu brzo nabavim lovu.Kupio bih veci paket mlsu,plnn,gfom da ga nadjem povoljno. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 145841
Nazad na vrh Ići dole
Josip
Just looking
Just looking



Broj poruka : 21
Points : 73
Datum upisa : 27.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/12/2013, 08:10

Gledam tu sojku svaki dan. Staviti nalog na 830 ili ne? Svi izlaze,a opet neki uporno skupljaju i ova razina im je baš ok. Konačno se vrte veliki volumeni, a iskustveno tek nakon toga cena kreće rasti. Kakvi će biti rezultati za 2012, a posebno što se očekuje od 2013 - tko će znati? Što ako za godinu dana 827 bude npr. 0,5 PB, a opet spominje ih se u kontekstu kriminalnih organizacija.

I još na sve ako Srbija i dobije ove godine datum početka pregovora sa EU.

Toliko pitanja - a niti jedan odgovor na znam.

Znam samo - kad sam kupovao kad i svi - popušio sam, kad sam prodavao kad i svi - popušio sam.

Unutra sam 5 godina - pa bih mogao ostati i nakon 09.03.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/12/2013, 09:42

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Sjptc

evo vam projekcije za soju

otprilike dobit za 2012 1.650,00milRSD
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/12/2013, 10:31

Ovo su modeli predvidjanja zasnovani na ekstrapolaciji trenda i njihova pretpostavka je da ce se istorija ponavlja u buducnosti. To moze, ali i ne mora da bude.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/12/2013, 10:57

Fast ::
Ovo su modeli predvidjanja zasnovani na ekstrapolaciji trenda i njihova pretpostavka je da ce se istorija ponavlja u buducnosti. To moze, ali i ne mora da bude.

Fast daj neku projekciju, osim quote na Bozu!
Nazad na vrh Ići dole
Zmajica
Just looking
Just looking
Zmajica


Broj poruka : 21
Points : 71
Datum upisa : 02.11.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/12/2013, 11:08

Boza Belex ::
Fast ::
Ovo su modeli predvidjanja zasnovani na ekstrapolaciji trenda i njihova pretpostavka je da ce se istorija ponavlja u buducnosti. To moze, ali i ne mora da bude.

Fast daj neku projekciju, osim quote na Bozu!

Fastove prognoze mogu se videti na NISu od ranije,a i inace prognozira...da se ubijes....
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/12/2013, 11:28

Josipe,Boza ZMAJICA...da su ovo normalne okolnosti,a nisu,moglo bi se pricati o ovome,ali oni hoce da oteraju sto vise nesaglasnih.ODLUKA JE NA VAMA
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/12/2013, 14:11

@ Zmajice, srce nisam davao prognoze, nego sam pozivao na oprez. Izvini sto sam te demoralisao. Poslusaj Bozu i sutra lepo raspali po tabli na SJPT i AIKB.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/12/2013, 14:16

Boza Belex ::
Fast ::
Ovo su modeli predvidjanja zasnovani na ekstrapolaciji trenda i njihova pretpostavka je da ce se istorija ponavlja u buducnosti. To moze, ali i ne mora da bude.

Fast daj neku projekciju, osim quote na Bozu!
Na SJPT i AIKB ne bih se usudio da dam nikakvu projekciju jer se tu presipa onako kako odgovora nekolicini pojedinaca. Ne znam otkud tebi hrabrost da mlatis projekcije i da sa sigurnoscu tvrdis da ce tako biti. Posto si nov na berzi, uzmi projekcije AIKB iz 2007 godine da vidis kako su projektovali bilanse za narednih pet godina pa ce ti biti jasnije (i drugima) o cemu govorim. Projekcije su spisak lepih zelja, a zelje i okolnosti se menjaju.
Nazad na vrh Ići dole
Rapid
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 45
Datum upisa : 21.03.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 20 Icon_minitime2/12/2013, 18:37

Josip ::
...
Znam samo - kad sam kupovao kad i svi - popušio sam, kad sam prodavao kad i svi - popušio sam.
...

VG je dokazana ekipa koja zaradjuje u svim okolnostima.

Pravilo glasi:

Kada VG kupuje - kupuj i ti,
kada VG prodaje - prodaj i ti,
kada vidiš da VG skače kroz prozor - skači za njima i ništa ne pitaj... :)
Nazad na vrh Ići dole
 
Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo
Nazad na vrh 
Strana 20 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Belex Freaks Cafe ("Kod Stefana")

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: