BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)

Ići dole 
+107
DelBoy
Gocili
Drag65
BojanNS
Voiceoflaw
Goast
Al Kapone
Smile
đubretarac
sexy jea
Tomislav
Nauzika
GogaAna
Rogy
Rasa
Taliban
FatCat
Boza Belex
Lilihip
ivan45
Berza011
Dragot
Zopr
desnosmetalo
Beli
Strbac
Matthew Greenburgh
Zmajica
C R A Z Y
Jelena123
Tjuric
Zrimi
Spejs
gogloee
Josip
Milica1
Kurajber
JelenaS
Limited011
Djavo
Mitar
Toplica 1
Nemesis
Ceras
Vladimirmitr
Ilija
Djepeto83
Banaćanin
Mistery 011
Miladin
MYSTIC021
Dax
ingglick
RobinHood
nepet
ILoveRoses
Aleks
Lolita
Joe
Nik
Boby
Aritmeticar
Dragan11
MarkoJTD
Teletrader
Sahbaz
Ivan2211
geogsi
HUACHUMA
Friz
Sneki
Ars Vivendi
Moma
MORNAR
Pekoilic
rovadc
flash
Sofke
Milos86
Drag_Mlad
Momir
Ris
Prokuplje
Boranija
real_finanza
sonne
moj matori
Maca
Vladulns
pakodazna
GAGILILI
Big Mile
pepsiman
Mr. Price
Folio
Tic
Fmember
Slovenac1
Zoranecc
Taliano
Djede
BoS
Kobe Bryant
Bond
Sutra
Fast
Steve McQueen
111 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/9/2011, 11:08

Slovenac1 ::

Naravno, Nibens je otpisan 100%, a imaju 2 milijarde profita u prva tri kvartala, do kraja godine je plan 4 milijarde. Ako nešto ipak dobiju od Nibensa to če značiti samo plus u bilansu

Slažem se. Potraživanja prema Nibensu su otpisana kroz rezervacije za rizične plasmane, a
ne treba zaboraviti da je AIK već kroz naplatu kamata izvukao deo plasiranih sredstava,
naplatio je i sav priliv Nibensu na ime održavanja putne mreže u prethodnih osam meseci,
kao i da će kroz restruktuiranje preduzeća dug Nibensa prema bankama biti pretvoren u vlasništvo
banaka nad svim putarskim preduzećima iz Nebens grupe koja su ušla u restruktuiranje.
Naravno, i dug države i lokalnih samouprava za odradjene a nenaplaćene poslove će biti takodje naplaćen.
Koliko god sve to ukupno da bude, to će sve biti ekstra prihod u odnosu na trenutno stanje.
Naravno, ne može se očekivati da će to biti ekstra brzo, ali problemi sa Nibensom kao i još
neke stvari su već odavno uračunate u cenu. I više od toga.
Nazad na vrh Ići dole
Moma
Still learning
Still learning
Moma


Broj poruka : 52
Points : 60
Datum upisa : 06.11.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/9/2011, 11:25

Jel vi ovde vidite odgovornost menadzmenta ?
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/9/2011, 11:33

Moma ::
Jel vi ovde vidite odgovornost menadzmenta ?

Naravno da vidimo ali nismo mi državni tužioci.
Mi ovde samo pokušavamo da sagledamo trenutnu situaciju i eventualna dogadjanja
u budućnosti, da bi pokušali da odgonetnemo šta nam je činiti.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/9/2011, 11:45

Steve McQueen ::
Moma ::
Jel vi ovde vidite odgovornost menadzmenta ?

Naravno da vidimo ali nismo mi državni tužioci.
Mi ovde samo pokušavamo da sagledamo trenutnu situaciju i eventualna dogadjanja
u budućnosti, da bi pokušali da odgonetnemo šta nam je činiti.

Ja ne vidim.
ne zato sto je nema, nego zato sto niti sve znam nit sam strucan da procenjuem ko, gde, kada i za koliko je ovde pogresio.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/9/2011, 13:10

Banke bile alave, sad neće gubitak?

Izvor: Politika

Beograd -- Kako su banke odobrile kredite od 130 milona evra Milu Đuraškoviću bez valjanih garancija da će pozajmljene pare biti i vraćene?

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=11&dd=09&nav_id=556198

Interesantan tekst...



Nazad na vrh Ići dole
Moma
Still learning
Still learning
Moma


Broj poruka : 52
Points : 60
Datum upisa : 06.11.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/9/2011, 15:05

Citao sam malo detaljnije forum i ostalo sto se moze procitati po stampi na internetu, u ovoj banci bi neko iz menadzmenta morao krivicno da odgovara, za ovako velike propuste (nije samo NIBENS u pitanju)

Krenimo od onog direktora Aik banke iz Novog Sada za koga pricate na insajderski kupuje akcije.

Clanci iz stampe:

"Pijani direktor banke naleteo na policiju"

"Vozio sa 2,3 promila i usmrtio dvojicu, njegov pijani otac kolima povredio dva policajca!"


Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/9/2011, 15:22

Naravno da je to propust, greška menadžmenta.
Da nismo mi akcionari krivi za takav propust? Kao što nas je optužio Antonić iz AGBN?
Ne znam kako će na sledeču skupštinu pred akcionare.
Koga li će da optuže?

Samo sad da se dese još takva 2-3 propusta kako neko reče vidjen je Peconi gde je AIKB dobro zalegla...
Koliko sam gledao Peconi je samo na Albusu uzeo jedno 7-8 hipoteka kod raznih banaka. A da ne pominjem Medelu, Ratar, Vital...
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/9/2011, 16:27

Promene: 07.11. - 09.11.2011. (T-3) ili 02.11. - 04.11.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/9/2011, 17:31

Moma ::
Citao sam malo detaljnije forum i ostalo sto se moze procitati po stampi na internetu, u ovoj banci bi neko iz menadzmenta morao krivicno da odgovara, za ovako velike propuste (nije samo NIBENS u pitanju)

Krenimo od onog direktora Aik banke iz Novog Sada za koga pricate na insajderski kupuje akcije.

Clanci iz stampe:

"Pijani direktor banke naleteo na policiju"

"Vozio sa 2,3 promila i usmrtio dvojicu, njegov pijani otac kolima povredio dva policajca!"



e sad mi je jasno zasto je AIK pao preko 50% sa 4200 na ovu cenu danas. bahati direktori umislili da mogu da rade sta hoce pa cak i to da daju kredite bez kvalitetnog obezbedjenja. love3

Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Gost
Gost




AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/9/2011, 18:02

@Slovenac & SteveMcQueen

Ja razumem optimizam, ali pokusajte to da stavite u kontekst Beogradske berze. Na danasnji dan, MCap AIK banke je oko EUR 161 Mil. Za EUR 50 Mil tesko naplativih potrazivanja od NIBENS-a, koje vi smatrate nevaznim, mogao bi se prometovati kontrolni paket banke.

Takodje, ne znam da li vam je poznato, ali Republika Srbija nije sinonim za azurnost prilikom placanja.
cat
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/9/2011, 18:26

Pinto ::
@Slovenac & SteveMcQueen

Ja razumem optimizam, ali pokusajte to da stavite u kontekst Beogradske berze. Na danasnji dan, MCap AIK banke je oko EUR 161 Mil. Za EUR 50 Mil tesko naplativih potrazivanja od NIBENS-a, koje vi smatrate nevaznim, mogao bi se prometovati kontrolni paket banke.

Takodje, ne znam da li vam je poznato, ali Republika Srbija nije sinonim za azurnost prilikom placanja.
cat

Naravno, a i za sve je odgovoran menadžment. On donosi odluke u ime svih akcionara.
Preboleće banka to, ali ne možemo da se pravimo da to nije ništa, sitnica itd...

Neki su se smejali kada smo Bond i ja govorili da tu ima trulih kombinacija neki su nas ii pljuvali, tvrdili da su "zaloge" vipše nego fantastične (proveriću po starim postovima ko to beše).

U normalnim uslovi Predsedik IO i UO bi na prvoj sledećoj skupštini dali ostavke bez mnogo rasprave...

P.S: Ima ovde još leševa u plakarima....

I da ponovim: AIKB ne može još dugo sama, mora da se spoji s nekom bankom.
Doba lihvarenja i zelenašenja su iza nas!!
sesir

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/9/2011, 18:50

@Pinto

Ne bih za sebe rekao da sam neki preterani optimista. Da jesam, ja bih za sve pare kupovao AIKB a ipak to još uvek ne činim.
Medjutim, priča se ovde još uvek vrti oko iste stvari (Nibens), koja je odavno uračunata u trenutnu cenu. Svi znamo da je AIKB svake godine skoro 80% dobiti ostavljao kao rezervisanja za rizične plasmane. Takodje znamo da je zbog svega toga na računu rezervi banke trenutno preko 130 miliona evra. U bilansima je takodje vidljivo da su i prethodnih godina neto rashodi po osnovu indirektnih otpisa plasmana i rezervisanja bili izmedju 20 i 30 miliona evra godišnje. Itd, itd.
Hoću da kažem da za razliku od mnogih drugih banaka AIK ostvaruje u odnosu na plan smanjenu ali i dalje
prilično veliku dobit, i da ako ne bude novih iznenadjenja što se tiče samog poslovanja banke, lako može biti da je ovo dno. E sad, u nekom širem kontekstu moguće opšte krize, krize finansijskog sektora u Evropi, nedostatka stranih investitora i priliva svežeg kapitala na Beleks, komplikovanja situacije u vezi Grčke, Italije... možda i nije? Ali to će jednako važiti i za sve ostale akcije sa Beleksa.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/9/2011, 21:27

Šteta će biti nekako ispravljena, ali ostaje pitanje odgovornosti.
Zar menadžment sa čuvenim Koletom na čelu nije umeo bolje da radi?
Da bude restriktivniji u deljenju kredita za koje očigledno nije bilo nekih jakih garancija?
Šta će banci pravo na "redovno održavanje puteva" u nekom delu Srbije?
Veći akcionari bi ta pitanja stvarno trebalo da potegnu na skupštini, bar da se takve stvari ne bi ponavljale.
Utvrdjivanje odgovornosti je bitno za sve akcionare.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Tic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 19
Points : 23
Datum upisa : 28.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/9/2011, 22:28

Friz ::
Šteta će biti nekako ispravljena, ali ostaje pitanje odgovornosti.
Zar menadžment sa čuvenim Koletom na čelu nije umeo bolje da radi?
Da bude restriktivniji u deljenju kredita za koje očigledno nije bilo nekih jakih garancija?
Šta će banci pravo na "redovno održavanje puteva" u nekom delu Srbije?
Veći akcionari bi ta pitanja stvarno trebalo da potegnu na skupštini, bar da se takve stvari ne bi ponavljale.
Utvrdjivanje odgovornosti je bitno za sve akcionare.
Lično bih voleo da kada već pozivate na odgovornost menadžmenta u vezi sa datim kreditima Nibensu, dobro razmislite o terminu kada je poslednji kredit dat ovoj grupaciji. Novi IO je preuzeo prilično vruć krompir kada je reč o Nibensu, a da nije dao niti jedan dinar kredita Milu. Dakle, ovde se pokušava izvući ono što se može izvući. I drugo, nisam čuo niti jednog od vas da kritički analizira kvalitet portfolija u vreme najveće profitabilnosti Aik-a. Svi smo bili zadovoljni i trljali ruke što od raspodeljene dobiti, što od posledične veze sa cenom akcije u to vreme. Sad odjednom, ova priča, Aik zelenaške kamate, itd. I pouzdano, novi menadžment je u doba ove krize ostvario sjajan rezultat imajući u vidu sve okolnosti i izabranu strategiju sigurnosti i smanjene rizičnosti plasmana u odnosu na profitabilnost.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/10/2011, 00:36

Tic@
Ne razumem tvoju preteranu ljubav glede sadašnjeg menadžmenta AIKB.
Oni su zamenjivi i moraju toga da budu svesni.
Braniš ih ko da su ti rod rodjeni.
Menadžment jeste kriv, da li ovaj ili onaj pre njih to oni dobro znaju.
Menadžment treba da prepozna i promenu trenda i uslova na tržištu...
Samo nemoj sad na akcionare da svališ svu krivicu!

Videćemo šta će biti...


Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/10/2011, 07:39


Kada sam cuo da aik ucestvuje u tako velikom infrastrukturnom projektu za mene je to bila dobra vest. To mi je izgledalo daleko bolje nego davati novac propalim lokalnim nesrecnicima koji otvaraju kafice i kafane.
Niko ne krivi akcionare ali ne treba biti nepraveda ni prema menagerima. Svakako da ima medju njima onih koji su primali mito ali to je slucaj i sa ostalim bankama. Sa sigurnoscu mogu reci da su u mom gradu menageri aika bili vrlo konzervativni i oprezni.
Glavni krivac je, svakako, drzava koja je u zelji da sto vise izgradi na partizanski nacin, napravila krizu nelikvidnosti koja je u kombinaciji sa svetskom krizom postala pogubna.

Svakako da top mnagement aika nema nikakav odnos sa akcionarima sto je uobicajno na beleksu ali i to je delom zasluga drzave koja je nesposobna da regulise trziste kapitala.

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/10/2011, 11:26

Tic ::
Lično bih voleo da kada već pozivate na odgovornost menadžmenta u vezi sa datim kreditima Nibensu, dobro razmislite o terminu kada je poslednji kredit dat ovoj grupaciji. Novi IO je preuzeo prilično vruć krompir kada je reč o Nibensu, a da nije dao niti jedan dinar kredita Milu. Dakle, ovde se pokušava izvući ono što se može izvući. I drugo, nisam čuo niti jednog od vas da kritički analizira kvalitet portfolija u vreme najveće profitabilnosti Aik-a. Svi smo bili zadovoljni i trljali ruke što od raspodeljene dobiti, što od posledične veze sa cenom akcije u to vreme. Sad odjednom, ova priča, Aik zelenaške kamate, itd. I pouzdano, novi menadžment je u doba ove krize ostvario sjajan rezultat imajući u vidu sve okolnosti i izabranu strategiju sigurnosti i smanjene rizičnosti plasmana u odnosu na profitabilnost.

Dakle, problem, kao sto sam nesto ranije napisao, nije nastao pod sadasnjim menadzmentom. Problem je sto se godinama gradio sistem koji je bio neodrziv. I koji je morao da pukne. Zapitajte se, kako je moguce da je od 30+ banaka u Srbiji samo AIKB imala takav odnos sa drzavom da je mogla da udje u cesiju za odrzavanje puteva.
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/10/2011, 12:01

Na ovoj temi je juče i danas napisano podosta mudrih reči. Imam utisak da su stavovi optimista i pesimista sazreli i uravnotežili se.
Dosadašnjoj diskusiji bih dodao samo jedno pitanje koje me poodavno muči:

- Zašto je rukovodstvo AIKB, i pored odličnih rezultata i velike likvidnosti hartije, svih ovih godina izbegavalo (i još uvek izbegava), izlazak na A ili bar B listing Belexa? scratch

Čini mi se da bi tačan odgovor na ovo pitanje ujedno bio odgovor i na sve naše dileme.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/10/2011, 18:39

Aik banka je posle komercijalne i dalje najbolja, a za Komercijalnu cemo mozda tek saznati gde su gresili, niko nije nepogresiv.

To nije preporuka da se kupuje AIK nego preporuka za izbegavanje celog bankarskog sektora u celom svetu. I to ne ove godine nego zauvek.

Ja ipak imam malo AIKBPB i cuvacu ih do preseka. Prosle godine je bila dividenda 8% u kesu i oko 6% u akcijama 14% ukupno. To nije previse ako se uporedi sa drugim akcijama na beleksu. Ili sa kamatama na dinare u banci.

Na ovoj ceni ce biti 12% u parama i X% u akcijama, pa cemo videti kako se uklapa nova racunica.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/10/2011, 18:46

i 0% u akcijama
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/10/2011, 19:54

BoS ::
Na ovoj temi je juče i danas napisano podosta mudrih reči. Imam utisak da su stavovi optimista i pesimista sazreli i uravnotežili se.
Dosadašnjoj diskusiji bih dodao samo jedno pitanje koje me poodavno muči:

- Zašto je rukovodstvo AIKB, i pored odličnih rezultata i velike likvidnosti hartije, svih ovih godina izbegavalo (i još uvek izbegava), izlazak na A ili bar B listing Belexa? scratch

Čini mi se da bi tačan odgovor na ovo pitanje ujedno bio odgovor i na sve naše dileme.

Jako dobar komentar. Razmislite, zašto AIK jedini nije postavio na sajt rezultate II i III kvartala, već to treba da "verujemo na reč" Ticu i ostalim članovima. Nekada je AIK prvi izbacivao rezultate a danas samo insajderi i povlašćena lica imaju uvid u poslovanje. Ovakva promena u ponašanju prema manjim akcionarima koincidira sa promenom menadžmenta. Ranije su planovi za tekuću godinu bili vredno parče papira, gde se znalo da će biti dostignuti ili (po pravilu) prebačeni. Ove godine znate kakvo je stanje, planirano 7.1 na kraju će i 3 mlrd biti super. Otkup sopstvenih akcija i ostale gluposti da ne pominjem. Recite mi primer gde je NBS odobrila tako nešto. The list goes on...
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/10/2011, 21:24

geogsi ::
...Ove godine znate kakvo je stanje, planirano 7.1 na kraju će i 3 mlrd biti super...

E sad..nisam bio lenj pa sam napravio grafikon cene i dobiti po kvartalima. Ko izvuče paralelu...svaka mu čas'! Ja je ne vidim!

Nije cena pala zbog niske dobiti, pa NIIS je na samo 650 dinara, a pogledaj kakvu dobit ima. Pogledaj mcap!!!
Uostalom u ovom celokupnom debaklu i oluji i 3mlrd nije malo, a pored toga banka i ovu dosadašnju dobit nije delila šakom i kapom nego gurala u rezerve.
Pa i 4Q 2009 je dobit bila 3mlrd za kvartal!!! Najbolji rezultat ikad! A cena???
Ajmo sada fundamentalisti da vas vidim:

[You must be registered and logged in to see this image.]

PS
Podaci su uzimani za kraj kvartala, iako dole piše da je datum 1.X. 20XX... uzimani su 31.3. 30.6. itd...
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/10/2011, 23:22

@Ivan2211
Rezultat i IVQ je bio gotovo isključivo posledica prinudne naplate kredita. To i nije baš sjajna situacija jer u BU imaš veliki profit, ali cash flow banke je tanak. Treba naplatiti te nekretnine, pošto je ovo banka , a ne agencija za nekretnine.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/11/2011, 00:42

geogsi ::
@Ivan2211
Rezultat i IVQ je bio gotovo isključivo posledica prinudne naplate kredita. To i nije baš sjajna situacija jer u BU imaš veliki profit, ali cash flow banke je tanak. Treba naplatiti te nekretnine, pošto je ovo banka , a ne agencija za nekretnine.

Možda sledeća isplata dividene bude u nekretninama. udrimile


Poslednji izmenio Fmember dana 11/11/2011, 00:44, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/11/2011, 17:35

Promene: 09.11. - 11.11.2011. (T-3) ili 04.11. - 08.11.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
rovadc
Just looking
Just looking



Broj poruka : 22
Points : 22
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/11/2011, 20:18

Ivane 2211 kretanje cene na grafu ti pokazuje to što si i sam zaključio, da kvartalna dobit ne određuje cenu akcije. cena akcije tako neće bitno porasti ako akcija prikaže visoku dobit u nekom kvartalu, a zna se, ili pretpostavlja, da pravog oporavka i porasta poslovanja u narednom razdoblju svejedno neće biti, a što se događalo s aik.

Cenu akcije određuju očekivanja rasta poslovanja i dobiti u narednim kvartalima. kao što se dogodilo ove godine s nis prije objave 2Q, ili je jednostavniji primer mastercard gdje je kroz podatke o "consumer spending" početkom godine bilo jasno da će se poslovanje mastera znatno popraviti.

lep pozdrav


Nazad na vrh Ići dole
moj matori
Still learning
Still learning
moj matori


Broj poruka : 56
Points : 58
Datum upisa : 13.06.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/11/2011, 21:49

http://www.nbs.rs/internet/cirilica/50/50_5.html
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/11/2011, 22:25

Tačno 2 milijarde, kao što je Tic i najavio.
Ako uporedimo sa Hypo ili SG (zbog slične aktive), vidimo da to uopšte nije loše jer je bolja od obe. Pri tome AIK ima više nego duplo veće rezerve ( 17,5 mlrd naspram 7,5 i 8,5).
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/11/2011, 23:43

Auuuu...
Pa ovde stvarno ima onih koji su do ušiju zaljubljeni u ovu banku!!
Čak se i Slovenac1 povukao pred ovim naletima.... love3

Lepo su BoS i Geogsi rekli, sve su nacrtali...

Pomirite se već jednom s tim - ovo je postala obična akcija kao mnoge druge,
ništa posebno, ni po čemu se više ne razlikuje od drugih.
Dani slave su iza nje!!
Slava joj!

Mogo si da porediš AIKB i sa PRBN tu bi tek ispalo da je to divna banka!!
Ako već meriš, meri sa Intezom, a ne sa levim bankama?

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/12/2011, 00:18

Nemoj ti za PRBN da je leva :) Meni stednja tamo :)
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/12/2011, 19:07

rovadc ::
Ivane 2211 kretanje cene na grafu ti pokazuje to što si i sam zaključio, da kvartalna dobit ne određuje cenu akcije. cena akcije tako neće bitno porasti ako akcija prikaže visoku dobit u nekom kvartalu, a zna se, ili pretpostavlja, da pravog oporavka i porasta poslovanja u narednom razdoblju svejedno neće biti, a što se događalo s aik.

Cenu akcije određuju očekivanja rasta poslovanja i dobiti u narednim kvartalima. kao što se dogodilo ove godine s nis prije objave 2Q, ili je jednostavniji primer mastercard gdje je kroz podatke o "consumer spending" početkom godine bilo jasno da će se poslovanje mastera znatno popraviti.

lep pozdrav


Dobro onda - u pitanju su OČEKIVANJA koja se ugrađuju u cenu. I kad se ta očekivanja pokažu kao netačna, ne dođe do korekcije cene u skladu sa "promašajem" već cena potpuno nezavisno nastavi da se kreće. Koliko puta smo videli "XX rose 5%, quarterly profit beats the estimates" ovde toga nema, nema preciznih analiza koje bi opravdale ovaj ili bilo koji drugi nivo cene. Sve je proizvoljno, haotično...bez ikakvih kriterijuma ili veza... kao i kod rasta 2006/2007 sve se dešava bez bilo kakvog uporišta u brojkama, a cela ova diskusija predstavlja naknadnu pamet. Neko je ovde rekao otprilike "e sad mi je jasno zašto je aik pao sa 4.200" misleći na profit od "samo 3 mlrd umesto 7". Pa jel onda jasno isto tako zašto AIK nije uzleteo 100 i više posto kad je u samo jednom kvartalu 2009 zaradio 3mlrd? Ne, ovo je sve u stilu "general posle bitke" i sve je "jasno" ali tek posle.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/12/2011, 22:13

Steve McQueen ::
Tačno 2 milijarde, kao što je Tic i najavio.
Ako uporedimo sa Hypo ili SG (zbog slične aktive), vidimo da to uopšte nije loše jer je bolja od obe. Pri tome AIK ima više nego duplo veće rezerve ( 17,5 mlrd naspram 7,5 i 8,5).

Niška AIK banka koja je bila najveće razočarenje ulagača u dosadašnjem toku godine, poboljšala je poslovanje u trećem kvartalu, ali nije uspela da dostigne ni polovinu krajnjeg rezultata u odnosu na period januar-septembar protekle godine.

AIK je ostvario solidan rast poslovanja iz osnovnog biznisa, povećavši i prihode od kamata, ali i realizaciju po osnovu nakada i provizija. Prihod od kamata iznosio je 9,5 milijardi dinara i bio je 8,2 odsto veći u odnosu na isti period protekle godine, dok je prihod od naknada i provizija porastao 23,8 odsto i iznosio je 764,7 miliona dinara. Profit iz kamata pao je 8,3 odsto i iznosio je 4,7 milijardi dinara dok je neto dobitak po osnovu naknada i provizija povećan 28,3 odsto i iznosio je 690,9 miliona dinara. Sumarno posmatrano, neto dobitak iz osnovnog biznisa bio je manji za 4,9 odsto i nije bio glavni razlog lošijeg krajnjeg rezultata.

Rashod po osnovu indirektnih otpisa plasmana i rezervisanja u prvih devet meseci povećani su 4,4 odsto i iznosili su skoro 2,5 milijardi dinara, dok je kao i u prvoj polovini godine glavna stavka koja je ugrozila krajnji rezultat bio prihod po osnovu promene vrednosti imovine i obaveza, a koji se najviše tiče plasmana i potraživanja. Ova pozicija u bilansu uspeha bila je manja za čak 95,8 odsto i iznosila je 157,1 milion dinara naspram prošlogodišnje 3,7 milijarde dinara.

Stoga, dobitak pre oporezivanja u prvih devet meseci tekuće godine iznosio je 2,06 milijardi dinara što je smanjenje od 52 procenta u odnosu na uporedni period 2010. godine. Revidiranim planom poslovanja koji je usvojila skupština akcionara ove kompanije tokom oktobra, planira se ostvarenje dobiti pre oporezivanja u 2011. od 4 milijarde dianra.

Aktiva AIK banke na kraju septembra iznosila je 144 milijarde dinara što je povećanje od 1,7 procenata od početka godine. AIK je na kraju septembra držao 5,7 procenata domaćeg bankarskog tržišta i bio je sedma banka po veličini na domaćem tržištu.
Akcije AIK banke na Beogradskoj berzi od početka godine beleže pad vrednosti od 42,3 odsto, a po poslednjoj ceni od 1.916 dinara tržišna kapitalizacija ove bankarske ustanove iznosi 16,7 milijardi dinara (163,6 miliona evra).
http://www.sinteza.net/vesti/dobit_aik-a_u_prvih_devet_meseci_2mlrd_dinara_pad_od_52.html
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/13/2011, 02:29

@Milos86

Kada ti istekne orocenje moraces da podneses pisani zahtev da ti isplate novac koji ide direktoru filijale na odobrenje.

Proverio sam kod NBS imaju pravo to da rade, bar po starom zakonu.

Uzgredbudireceno kada stupa na snagu novi zakon o bankama?
Nazad na vrh Ići dole
rovadc
Just looking
Just looking



Broj poruka : 22
Points : 22
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/13/2011, 10:57

Ivan2211 ::

Dobro onda - u pitanju su OČEKIVANJA koja se ugrađuju u cenu. I kad se ta očekivanja pokažu kao netačna, ne dođe do korekcije cene u skladu sa "promašajem" već cena potpuno nezavisno nastavi da se kreće. Koliko puta smo videli "XX rose 5%, quarterly profit beats the estimates" ovde toga nema, nema preciznih analiza koje bi opravdale ovaj ili bilo koji drugi nivo cene. Sve je proizvoljno, haotično...bez ikakvih kriterijuma ili veza... kao i kod rasta 2006/2007 sve se dešava bez bilo kakvog uporišta u brojkama, a cela ova diskusija predstavlja naknadnu pamet. Neko je ovde rekao otprilike "e sad mi je jasno zašto je aik pao sa 4.200" misleći na profit od "samo 3 mlrd umesto 7". Pa jel onda jasno isto tako zašto AIK nije uzleteo 100 i više posto kad je u samo jednom kvartalu 2009 zaradio 3mlrd? Ne, ovo je sve u stilu "general posle bitke" i sve je "jasno" ali tek posle.


ako nisi shvatio cenu tad nisi shvatio očekivanja.

2007 nitko nije očekivao recesiju i svi su očekivali još veće dobiti zato je i cena svih akcija, pa i aik bila visoka- i nije cenu mogao baš srušiti jedan slabiji kvartal. za to ne trebaju analize i biti genijalac, burza jednostavno tako funkcionira u celom svetu.

2009 su svi bili prestrašeni, a pravi oprovak se ne vidi ni do danas pa ni u 2012. i svi se boje, očekivanja su novi nibensi...kolaps u EU i zato nema rasta cene

da li će li aik prema 4000, naravno, ali ne pre dok se ne stabilizira stanje u EU, ako se stanje stabilizira, pa makar i samo malo, ako predviđanja rasta bdp-a opet budu 3% u tekućoj godini i 4,5 u narednoj kao što je bilo ovog proleća aik će opet prema 4000 ne pre, ...zašto? zato što tako očekuju ozbiljne domaće i međunarodne institucije. očekivanja su ozbiljna stvar u njima sudeluje svetska investicijska zajednica i uglavnom su ispravna, i to treba poštovati, jer su pametniji od tebe i mene zajedno, na svu sreću ne uvek.

to što tvrdiš je samo delimično tačno, uzmi samo apple -poraste mu dobit 40%, a cena padne 7% pa upravo zato što su mnogi nerealno očekivali porast dobiti od 70% i to ugradili u cenu akcije, kao da dobit može stalno samo rasti i rasti. isto ti je kod aik i nis i nema to previše veze s likvidnošću - kad poraste dobit koja će biti održiva, a cena niska vratiti će se brzo likvidnost isto vredi za sve akcije i sve burze i Zg i Sloveniju i dr...

to za generala posle bitke je konstatacija sasvim u redu, zato treba akciju prodati kad su očekivanja precenjena, a kupiti kad su očekivanja otišla u ekstremnu pesimističnu zonu

lep pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 4 Icon_minitime11/13/2011, 17:24

rovadc ::
Ivan2211 ::

Dobro onda - u pitanju su OČEKIVANJA koja se ugrađuju u cenu. I kad se ta očekivanja pokažu kao netačna, ne dođe do korekcije cene u skladu sa "promašajem" već cena potpuno nezavisno nastavi da se kreće. Koliko puta smo videli "XX rose 5%, quarterly profit beats the estimates" ovde toga nema, nema preciznih analiza koje bi opravdale ovaj ili bilo koji drugi nivo cene. Sve je proizvoljno, haotično...bez ikakvih kriterijuma ili veza... kao i kod rasta 2006/2007 sve se dešava bez bilo kakvog uporišta u brojkama, a cela ova diskusija predstavlja naknadnu pamet. Neko je ovde rekao otprilike "e sad mi je jasno zašto je aik pao sa 4.200" misleći na profit od "samo 3 mlrd umesto 7". Pa jel onda jasno isto tako zašto AIK nije uzleteo 100 i više posto kad je u samo jednom kvartalu 2009 zaradio 3mlrd? Ne, ovo je sve u stilu "general posle bitke" i sve je "jasno" ali tek posle.


ako nisi shvatio cenu tad nisi shvatio očekivanja.

2007 nitko nije očekivao recesiju i svi su očekivali još veće dobiti zato je i cena svih akcija, pa i aik bila visoka- i nije cenu mogao baš srušiti jedan slabiji kvartal. za to ne trebaju analize i biti genijalac, burza jednostavno tako funkcionira u celom svetu.

2009 su svi bili prestrašeni, a pravi oprovak se ne vidi ni do danas pa ni u 2012. i svi se boje, očekivanja su novi nibensi...kolaps u EU i zato nema rasta cene

da li će li aik prema 4000, naravno, ali ne pre dok se ne stabilizira stanje u EU, ako se stanje stabilizira, pa makar i samo malo, ako predviđanja rasta bdp-a opet budu 3% u tekućoj godini i 4,5 u narednoj kao što je bilo ovog proleća aik će opet prema 4000 ne pre, ...zašto? zato što tako očekuju ozbiljne domaće i međunarodne institucije. očekivanja su ozbiljna stvar u njima sudeluje svetska investicijska zajednica i uglavnom su ispravna, i to treba poštovati, jer su pametniji od tebe i mene zajedno, na svu sreću ne uvek.

to što tvrdiš je samo delimično tačno, uzmi samo apple -poraste mu dobit 40%, a cena padne 7% pa upravo zato što su mnogi nerealno očekivali porast dobiti od 70% i to ugradili u cenu akcije, kao da dobit može stalno samo rasti i rasti. isto ti je kod aik i nis i nema to previše veze s likvidnošću - kad poraste dobit koja će biti održiva, a cena niska vratiti će se brzo likvidnost isto vredi za sve akcije i sve burze i Zg i Sloveniju i dr...

to za generala posle bitke je konstatacija sasvim u redu, zato treba akciju prodati kad su očekivanja precenjena, a kupiti kad su očekivanja otišla u ekstremnu pesimističnu zonu

lep pozdrav

post2
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: