BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)

Ići dole 
+107
DelBoy
Gocili
Drag65
BojanNS
Voiceoflaw
Goast
Al Kapone
Smile
đubretarac
sexy jea
Tomislav
Nauzika
GogaAna
Rogy
Rasa
Taliban
FatCat
Boza Belex
Lilihip
ivan45
Berza011
Dragot
Zopr
desnosmetalo
Beli
Strbac
Matthew Greenburgh
Zmajica
C R A Z Y
Jelena123
Tjuric
Zrimi
Spejs
gogloee
Josip
Milica1
Kurajber
JelenaS
Limited011
Djavo
Mitar
Toplica 1
Nemesis
Ceras
Vladimirmitr
Ilija
Djepeto83
Banaćanin
Mistery 011
Miladin
MYSTIC021
Dax
ingglick
RobinHood
nepet
ILoveRoses
Aleks
Lolita
Joe
Nik
Boby
Aritmeticar
Dragan11
MarkoJTD
Teletrader
Sahbaz
Ivan2211
geogsi
HUACHUMA
Friz
Sneki
Ars Vivendi
Moma
MORNAR
Pekoilic
rovadc
flash
Sofke
Milos86
Drag_Mlad
Momir
Ris
Prokuplje
Boranija
real_finanza
sonne
moj matori
Maca
Vladulns
pakodazna
GAGILILI
Big Mile
pepsiman
Mr. Price
Folio
Tic
Fmember
Slovenac1
Zoranecc
Taliano
Djede
BoS
Kobe Bryant
Bond
Sutra
Fast
Steve McQueen
111 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 27, 28, 29
AutorPoruka
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 03.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSub 13 Okt - 3:02

geogsi ::
Čini mi se da prodaju kastodi računi iz Slo i Hrv. Ipak, plašim se da prodaju i drugi, a kupuje samo Kole. Ovde je jako neizvestan scenario. Ukoliko se Grci ne odluče skorije za prodaju, mislim da će Kostić imati cenu na ovim nivoima jako dugo(i kupovati).
Fundamenti deluju da su na AIKovoj strani. Ali posle AGBN je sve moguće, kao što stoji i činjenica da je privreda u očajnom stanju. Oporavak sledi u opt. scenariju 2014. a do tada AIK može da kreditira državu jeftinim kreditima. A tu nema dobre zarade. A Kostić ima moć da uradi šta god poželi sa fin.izveštajima, cenom akcije i kvalitetom portfolia...

Sve što si napisao moža da znači ili dobro ili loše, znači još uvek niko ništa ne zna...
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Icon_minitimePon 15 Okt - 8:01

Sunoko +883, a sta bi za:

http://www.aikbanka.rs/node/12?news=48

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeUto 16 Okt - 14:11

pa to znaci da ce u skorije vreme evro da bude 105 a cena hartije oko 2000 rsd
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 346
Points : 864
Datum upisa : 14.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeUto 16 Okt - 19:00

@Djavo
To za evro i ako bude neće potrajati, to je jasno. A za AIK bih ti nagovestio jedan izgledan scenario: Ako i bude dobrog poslovanja i ineteresovanja investitora na berzi, Kole neće dati da skoči cena. Jer on je namerio da kupi grčki deo po bagatelnoj ceni i u moći je da diktira igru. Kao što sada brani cenu na 1350, tako će biti i na strani prodaje. Ako cena na berzi ode na 2000, kako da on uzme od Grka na 1400? A sva je prilika da tako želi.
Dakle izvestan je scenario tavorenja cene na 1350 do 1400 sve dok šećerko ne ispuni zadati cilj. A to bi moglo da bude godinama...
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Price
Still learning
Still learning



Broj poruka : 137
Points : 224
Datum upisa : 21.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeUto 16 Okt - 20:49

Godinama? Svasta!? Sve moze da se desi, ali da ostane izmedju 1350 i 1400 godnama, to je jedino nemoguce! od
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 03.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeUto 16 Okt - 22:41

geogsi ::
@Djavo
To za evro i ako bude neće potrajati, to je jasno. A za AIK bih ti nagovestio jedan izgledan scenario: Ako i bude dobrog poslovanja i ineteresovanja investitora na berzi, Kole neće dati da skoči cena. Jer on je namerio da kupi grčki deo po bagatelnoj ceni i u moći je da diktira igru. Kao što sada brani cenu na 1350, tako će biti i na strani prodaje. Ako cena na berzi ode na 2000, kako da on uzme od Grka na 1400? A sva je prilika da tako želi.
Dakle izvestan je scenario tavorenja cene na 1350 do 1400 sve dok šećerko ne ispuni zadati cilj. A to bi moglo da bude godinama...

Hajde dopiši da su to samo tvoja lična nagadjanja bez ikakve realne informacije... Ko zna šta se dogadja sa tim paketom od Grka, ko zna da li Kole uopšte želi kupiti njihov deo, da li Grci to uopšte prodaju još, da li Grci žele prodati po bagatelnoj ceni? Sve su to pitanje bez jasnih odgovora. Po tvojoj logici Koletu bi odgovaralo da zbije cenu na 1 RSD i onda pregovara sa Grcima, a ne da je brani na 1350 zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 346
Points : 864
Datum upisa : 14.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeUto 16 Okt - 23:15

@Slovenac1
Pa naravno da su moja nagađanja, zar misliš da ja pijem kafu svaki dan sa preds. izvr. odbora banke.
Oduvek sam sa pažnjom čitao tvoje postove jer sam mislio da ima dubine u tvojim razmišljanjima. Očigledno da Balkanci i banke ne idu zajedno. Ovo što si ti replicirao pokazuje da nemaš ama baš nikakvo predznanje o temi.
Kole ne želi njihov deo? Da li ti uopšte čitaš ostale vesti...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 03.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSre 17 Okt - 0:43

geogsi ::
@Slovenac1
Pa naravno da su moja nagađanja, zar misliš da ja pijem kafu svaki dan sa preds. izvr. odbora banke.
Oduvek sam sa pažnjom čitao tvoje postove jer sam mislio da ima dubine u tvojim razmišljanjima. Očigledno da Balkanci i banke ne idu zajedno. Ovo što si ti replicirao pokazuje da nemaš ama baš nikakvo predznanje o temi.
Kole ne želi njihov deo? Da li ti uopšte čitaš ostale vesti...

Zašto onda kupuje na 1350 RSD, zar mu ne bi bilo bolje da pusti da cena padne ispod 1000 RSD, da bi mogao još bolje pregovarati za paket Grka? Ali isto tako bitno je pitanje da li Grci uopšte još prodaju svoje deo, da li uopšte ima nekih pregovaranja, to je ključno?
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 24.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSre 17 Okt - 3:24

Slovenac1 ::
geogsi ::
@Slovenac1
Pa naravno da su moja nagađanja, zar misliš da ja pijem kafu svaki dan sa preds. izvr. odbora banke.
Oduvek sam sa pažnjom čitao tvoje postove jer sam mislio da ima dubine u tvojim razmišljanjima. Očigledno da Balkanci i banke ne idu zajedno. Ovo što si ti replicirao pokazuje da nemaš ama baš nikakvo predznanje o temi.
Kole ne želi njihov deo? Da li ti uopšte čitaš ostale vesti...

Zašto onda kupuje na 1350 RSD, zar mu ne bi bilo bolje da pusti da cena padne ispod 1000 RSD, da bi mogao još bolje pregovarati za paket Grka? Ali isto tako bitno je pitanje da li Grci uopšte još prodaju svoje deo, da li uopšte ima nekih pregovaranja, to je ključno?



Mislim da je Geogsi u pravu, jer navodno je Grcima pre par meseci dao ponudu na oko 13 evra po akcija, i sad taman drži cenu koja mu odgovara. Sa druge strane, da je spustio cenu na 1.000 dinara, pitanje koliko bi akcija mogao da kupi. Ovako je iskoristio situaciju koja je vladala na tržištu akcija bankarskog sektora u EU i otkupio "lepu" količinu. E sad, ukoliko se pojave, odnosno zalutaju neki fondovi sa zapada, AIK sa svojim pokazateljima je potcenjen u odnosu na EU banke. Zapravo prava strategija je bila prodati AIK na proleće i preseliti se u EU banke.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 03.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSre 17 Okt - 4:32

Kole je dao Grcima ponudu na oko 13 EUR po akciji ali pravo pitanje je šta misle Grci? Da li uopšte razmišljaju o prodaji po toj ceni ili jih to uopšte ne zanima? Meni izgelda kao da po takvoj ceni neče prodati.
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 24.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (8. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSre 17 Okt - 5:35

Slovenac1 ::
Kole je dao Grcima ponudu na oko 13 EUR po akciji ali pravo pitanje je šta misle Grci? Da li uopšte razmišljaju o prodaji po toj ceni ili jih to uopšte ne zanima? Meni izgelda kao da po takvoj ceni neče prodati.

Slažem se, menja se situacija u EU.

-------

https://www.aikb.net/viewtopic.forum?t=1529
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (8. IDEO)
Nazad na vrh 
Strana 29 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 27, 28, 29
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: