BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Razmišljanja i naglabanja o DINNPB

Ići dole 
+56
Maca
MORNAR
zekapeka
Smile
Dragan555
Beli
Fast
Sneki
Dusan
Zile
Momir
Cucla
philips1
JMBR
Lutvi
Popaj
FatCat
Limited011
Sasuolo
Taliano
Teletrader
Mistery 011
Bilja
Jovan04
Admin
oec.Lukic
Ars Vivendi
Amater u pokušaju
Boranija
Polos
Nemesis
Lolita
Sprinter63
Kobe Bryant
dukiliilic
Dalaj Lama
Djavo
Fmember
GogaAna
iki
Zak10
Viktor
Mira
Aleks
Folio
Milka
Big Mile
KRUSKA
Sutra
Ceras
Aritmeticar
Boby
Sofke
Dukiliilc
Vogue
Bond
60 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
Viktor
Still learning
Still learning



Broj poruka : 95
Localisation : Niš
Points : 434
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime10/27/2011, 23:30

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1014627
Nazad na vrh Ići dole
Bilja
Just looking
Just looking



Broj poruka : 10
Godina : 58
Localisation : nis
Points : 38
Datum upisa : 29.11.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime10/28/2011, 21:45

da li ima neko informaciju, sta je bilo na sednici upravnog odbora
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime10/31/2011, 17:04

Bilja je pitala nesto pre 3 dana............

A to nas sve zajedno najvise zanima
Nazad na vrh Ići dole
Milka
Just looking
Just looking



Broj poruka : 17
Points : 62
Datum upisa : 10.08.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime10/31/2011, 22:48

lale

Ne bih da baksuziram, ali da ima dividende vec bi je podelili. Obicno u oktobru dividenda bude oko 25. Ja sam izgubila svaku nadu da cemo je dobiti.
Nazad na vrh Ići dole
Vogue
Our family
Our  family
Vogue


Broj poruka : 218
Localisation : Nis
Points : 996
Datum upisa : 03.06.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/1/2011, 00:35

nesto se desava sto meni nikako nije jasno.. prvo su mi rekli da su poslovali sa gubitkom i da dividende nece biti do sredine sledece godine, a sad u poslednjih par dana nesto kao rade na obracunu dividende i trebalo bi da bude nesto isplaceno...ne zna se ni ko pije ni ko placa!
Nazad na vrh Ići dole
Viktor
Still learning
Still learning



Broj poruka : 95
Localisation : Niš
Points : 434
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/1/2011, 12:13

I ja imam utisak da se nesto desava! Agonija ce trajati do kraja nedelje do kada ce i zvanicno na njihovom sajtu objaviti informacije.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/1/2011, 12:46

Sta se desava ,podeli s bracom i sestrama... sesir
Nazad na vrh Ići dole
Vogue
Our family
Our  family
Vogue


Broj poruka : 218
Localisation : Nis
Points : 996
Datum upisa : 03.06.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/2/2011, 00:44

ma proverio sam opet.. ipak je nazalost onako kako sam prvi put cuo.. nema dividenda .. opet cemo da sacekamo zvanicno da izadje negde da budemo sto posto sigurni ali to vam je to.. 89
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/4/2011, 16:39

hvala .to je to
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/7/2011, 13:46

E sad nema opasnosti od prinudnog otkupa, tj ako otkupe necemo izgubiti vise nego sto smo vec izgubili :(
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/7/2011, 15:38

Pa hajdete ovako...Iako cu vec mozda sutra biti razuveren, nema razloga da medjudividenda ne bude isplacena za Q3.

Preko medija smo bili obavesteni o otpustanjima pre Q2 i svi smo znali da cemo neki kvartal trpeti zbog toga, samo nismo znali da li odmah ili na kraju godine - ispostavilo se odmah sto je i bolje.

Budimo realni..ova akcija sa ovim obimima i koncentracijom vlasnista nije zanimljiva institucionalnim investitorima koji na dinare mogu dobiti 15% preko trezorskih zapisa....Nek je ovde godisnja dividenda 200 dinara, pri sadasnjoj ceni od oko 1,200 dinara ona daje prinos od nekih 16-17% sto je fenomenalno ali su obimi i dalje toliko mizerni da slabo kome sem nama fizickim licima investiranje u nju moze biti interesantno.

Sta dalje ? Po meni ako dividenda ostane i ne bude prinudnog otkupa iduce godine, ko god udje na ovim nivoima nema sta da brine ako cena dalje pada jer nije racionalno da se prodaje na nizim nivoima. Odredjena doza rizika postoji da padne, ali evo ja sam prvi spreman da kupujem kolko mogu ako ode na nivo ispod 1000, jer smatram da 20% oplodnje ne mogu nigde dobiti.

Zato, glavu gore ! tongue

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: DIM   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/7/2011, 15:58

sutra...na zalost,tako...mistery...prva recenica ti ne stoji.ili bolje reci bices razuveren...ostale su ,po meni TACNE STO POSTO,jedini problem je sto mi nismo ulazili na tim nivoima...mnogima je ponder znatno iznad,moj je 1750,a mnogima ,veruj i iznad...problem je takodje i taj da ti po tim cenama,ne mozes doci do npr. 1000 hartija vec manje,znatno manje...nek nam je bog u pomoci...
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/7/2011, 16:20

Bobi, mora se raditi disperzija rizika...

Svi volimo ovu akciju, ali ne mozes vecito dokupljivati i smanjivati ponder.

Ja sam konkretno ovde imao 2ulaza i 1 izlaz, ne sto sam spekulisao i zeleo da akcija ide dole, vec sam prosto osetio trend i morao sam da disperzujem rizik...Ulazio sam bio na 2200, pa izasao na 1,800, pa ponovo usao na 1,400 i tako sanirao prvobitni gubitak od 400 dinara po akciji.

Mora čovek sebi priznati kad nešto pretplati, ne sme se biti emotivan!

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/7/2011, 16:43

ma to si u pravu ali sam uvek cekao neke preseke...i cekao sam da se okrene ,bilo bi sve ok,da se isplata nije poremetila...
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/7/2011, 17:02

he he, admine ti si neumoljiv. ajkula

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/7/2011, 17:17

ma bolje ovako...bar nam nece brisati postove
Nazad na vrh Ići dole
Vogue
Our family
Our  family
Vogue


Broj poruka : 218
Localisation : Nis
Points : 996
Datum upisa : 03.06.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/8/2011, 01:13

ajmo ovako.. cena pada a ja uvek sebi postavim pitanje.. zasto bi neko kupovao nesto cemu ce cena da pada? nema logike..
taj sto kupuje ceka da cena ripi a to ce da bude pre ili kasnije.. steta sto ovo ne citaju oni sto prodaju...
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/8/2011, 02:17

jedino mi nije jasno koji je razlog sto nema dividende?

jesu proizvodjaci u cenovnom ratu i jeste situacija teska, ali ne verujem da iz tolikog plusa mogu da padnu ispod crte tako brzo
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/8/2011, 08:39

sutra ::
jedino mi nije jasno koji je razlog sto nema dividende?

jesu proizvodjaci u cenovnom ratu i jeste situacija teska, ali ne verujem da iz tolikog plusa mogu da padnu ispod crte tako brzo

Dobro bi bilo ako su pare, osim sto su date za otpremninie, potrosene na neku investiciju, recimo te nove masine sto je pominjala Mira, njih je neko morao da plati. ili ako su profit iskoristili za prevremenu otplatu nekog kredita. Lose bi bilo ako da su te masine kupljene na kredit a opet nisu nista zaradili.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/8/2011, 09:46

Pa čekajte jel potvrdjeno da nema dividende ?

Po meni razlog moze biti i da Q2 nije bio dovoljan za pokrivanje otpremnina, mada sumnjam.

Realno smo došli na granicu cene gde se u slučaju isplate dividende akcija poistovećuje da dinarskim depozitom - pri ceni od 1200, i dividendom od 200 din godisnje imamo oplodnju od 16,67% - u tom kontekstu trebalo bi onima koji sad ulaze biti svejedno da li cena dodatno pada, ako se oslanjaju na dividendu kao redovan prinos

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 287
Points : 1281
Datum upisa : 15.04.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/8/2011, 14:22

Potvrdjeno.

http://www.belex.rs/trgovanje/vesti/hartija/DINNPB
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/8/2011, 15:11

Iskreno sam šokiran - bez ikakvog makar objašnjenja otkud to.

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/8/2011, 15:32

slabije su radili i otpremnina nije bila pokrivena iz drugog kvartala...novi zakon o zabrani pusenja je ostavio traga i na ovoj kompaniji...eto ga objasnjenje sesir
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/8/2011, 16:22

Ili jos grdji scenario - ne pada im na pamet nista da plate, jer ce raditi prinudni otkup ubrzo ajkula

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/8/2011, 20:18

Ko ce ga izglasati?Mislim na otkup...pa to smo razglabali milion puta,pa zato su nas i stavili u geto zvani sve i svasta.NEMA NISTA OD TOGA
Nazad na vrh Ići dole
Vogue
Our family
Our  family
Vogue


Broj poruka : 218
Localisation : Nis
Points : 996
Datum upisa : 03.06.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/9/2011, 00:23

ima li istine u tome da ce nestle da kupi din nis?.. da li neko zna ista o tome?
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/10/2011, 23:42

Vogue ::
ima li istine u tome da ce nestle da kupi din nis?.. da li neko zna ista o tome?

Nestle?

Mozda Coca Cola ili SONY kupi DIN?
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/10/2011, 23:48

Teletrader ::
Vogue ::
ima li istine u tome da ce nestle da kupi din nis?.. da li neko zna ista o tome?

Nestle?

Mozda Coca Cola ili SONY kupi DIN?
kafa
od
ako kupi SONY, ima da vratimo tablu "DOBRODOŠLI U GRAD ELEKTRONIKE" coca
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: b   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/12/2011, 17:53

Šta se zbiva sa ovom akcjom?! Da li je moguće da samo odluka da neisplate međudividendu ovako obori akciju?! Trebalo bi da imaju "normalno"poslovanje!
scratch

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/13/2011, 08:30

PA malo je slabije,ali daleko od jako loseg,to je psihologija...dva puta za redom nema neceg zbog cega smo svi mi ovde,mora se videti,traznja losa,prodaju mahom radnici i penzioneri i eto...mislim da je 1000 dno...ali to sam rekao i za 1500 posle prve NEISPLATE...i dalje mislim da je dobro mesto za uloziti pare ko ima viska i nece mu trebati u buducem vremenu,mislim na blisku buducnost.Ajde da i ja prokomentarisem NESTLE,smejao bih se kao vi,da je napisao neko drugi...ali da ima logike, NEMA,medjutim posto je stuglo od gospodina VOGA ,necu se smejati ,zasto? pogledajte njegove postove od juna,bice vam jasnije,nemojte da vas mrzi...
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/13/2011, 22:47

Boby ::
Ajde da i ja prokomentarisem NESTLE,smejao bih se kao vi,da je napisao neko drugi...ali da ima logike, NEMA,medjutim posto je stuglo od gospodina VOGA ,necu se smejati ,zasto? pogledajte njegove postove od juna,bice vam jasnije,nemojte da vas mrzi...

Nisam se smejao za nestle vec za sony. a da li ima logike ili nema podseticu samo da je PM vlasnik KRAFT FOODs i da su nedavno već imali jednu : veliku transakciju

Ipak mislim da bi za nestle ulazak u posao ca cigaretama bio tako negativan na njihov vec ukaljan ugled, da o tome ne može da bude ni govora. možda je moguća neka druga kombinacija ali to da nestle stoji na paklici drine bez filtera, to nikako ne mogu da zamislim.

Vogue, raspitaj se malo bolje o čemu se tu radi, i koliko može da bude istine u tome. sesir
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Vogue
Our family
Our  family
Vogue


Broj poruka : 218
Localisation : Nis
Points : 996
Datum upisa : 03.06.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/13/2011, 23:00

prvo, hvala bobiju za ukazano poverenje... a drugo, ko je pominjao da bi nestle pravio cigarete?
u nekom neformalnom razgovoru sam cuo neku takvu vest, i meni je bilo cudno.. a ako i dodje do neceg takvog, mislim da nestle samo u fabrici moze da proizvodi svoje proizvode a da duvanska bude izmestena negde drugde.. ali nista tu nije sigurno, zato sam pitao da li je neko od vas cuo nesto o tome.. naravno, cim budem dobio proverene info bicete blagovremeno obavesteni..a sto se tice isplate dividende, ti moji izvori koji su rekli da nece biti ni proslog puta ni sada kazu da je moguce da se nadamo nekoj isplati sredinom sledece godine..do tada ne znam sta da vam kazem, cutimo i cekamo..
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/13/2011, 23:16

Vogue ::
prvo, hvala bobiju za ukazano poverenje... a drugo, ko je pominjao da bi nestle pravio cigarete?
u nekom neformalnom razgovoru sam cuo neku takvu vest, i meni je bilo cudno.. a ako i dodje do neceg takvog, mislim da nestle samo u fabrici moze da proizvodi svoje proizvode a da duvanska bude izmestena negde drugde.. ali nista tu nije sigurno, zato sam pitao da li je neko od vas cuo nesto o tome.. naravno, cim budem dobio proverene info bicete blagovremeno obavesteni..a sto se tice isplate dividende, ti moji izvori koji su rekli da nece biti ni proslog puta ni sada kazu da je moguce da se nadamo nekoj isplati sredinom sledece godine..do tada ne znam sta da vam kazem, cutimo i cekamo..

Vogue, bez ljutnje, ali kako si napisao, nestle bi kupio celu fabriku a ne fabricku halu ili deo pogona koji bi mogao da se koristi i za drugu namenu a ne samo za proizvodnju cigareta.

Kao što sam već napisao, i obrazložio, neka kupoprodaja izmedju nestle i PM ne bi bila nezamisliva, tako da sam ti odmah poverovao da si ti zaista čuo nešto o tome.

p.s.
al meni se stvarno svijda ideja o tome da sony dodje u niš i vrati nazad tablu "dobrodošli u grad elektronike" :)
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/14/2011, 12:10

Vogue ::
... drugo, ko je pominjao da bi nestle pravio cigarete?

... mislim da nestle samo u fabrici moze da proizvodi svoje proizvode a da duvanska bude izmestena negde drugde.. ali nista tu nije sigurno,

Svakim novim posto ova tema sve više zaslužuje mesto u ovom podforumu!
Svaka vam čast.
Vidim da ste već prodali DIN samo se još niste dogovorili da li je kupac Sony ili Nestle ?

Dakle, šta ste smislili:
Nestle kupi DIN a fabrika cigareta se "izmesti" - ali gde?
U Rumuniju? Beograd?
Možda PM napušta Srbiju?

Ili PM proda deo fabrike koji mu ne treba (može i na lizing?) da bi Nestle pravio (nešto?) u tom delu.
Ali, zašto? I šta bi pravili?
Jer fabrika prevelika, a mašine male. pa deo može da se proda?
Jel Nestle premešta deo proizvodnje u Srbiju?

Ili je Nestle rešio da preuzme deo PM i krene sa cigaretama?
89

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 13 Icon_minitime11/14/2011, 17:16

...PA sada mozemo da pisemo takve stvari...zato je dobar SVASTA NESTO GETO...pa vog sto se tice tog polovinom sl. godine ,to je tako i normalno jer tada isplate obe dividende i poslednji kvartal ove i prvi sl. godine...ranije ne bi ni trebalo da bude...A KOBY, JA SE I DALJE NCU SMEJATI VOGOVIM POSTOVIMA ,KOLKOGOD DELOVALI ,NA PRVI POGLED NEMOGUCI... POZZ sesir
Nazad na vrh Ići dole
 
Razmišljanja i naglabanja o DINNPB
Nazad na vrh 
Strana 13 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Sledeći
 Similar topics
-
» PHILIP MORRIS - DINNPB (II DEO)
» imlek
» PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: