BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)

Ići dole 
+102
sonne
Lolita
đubretarac
Dmitar
MORNAR
Friz
Dragan S
ILoveRoses
Bookmaker
stock
Dragan11
RobinHood
Yudejavu
Guinness
l.morlang
Bopel
Limited011
pakodazna
Atomski mrav
Dexiv
nepet
pepsiman
Dibesto
V029
Pekoilic
Teletrader
vajabaja
Admin
Zoranecc
JelenaS
Astana
rovadc
HUACHUMA
Greta
MYSTIC021
Bidza
Drag65
Dusan
Mezi
Zeljko
Boby
Drasko
Magi2
Miladin
Steve McQueen
Aca123
Ilija
gogloee
JMBR
Maca
C R A Z Y
Sneki
real_finanza
Dixi
Vladimirmitr
Mr. Price
Ars Vivendi
GAGILILI
Aleks
SabanNonda
Aritmeticar
Sasa965
Fenix
Racunarko
Vladulns
Igita
Josip
BoS
DelBoy
bellel
Momir
Dejansss
Fast
Strbac
EVE
BBrroo
Banaćanin
BojanNS
Dosije
Folio
Vlada BG
KRUSKA
Pera Božić
Big Mile
Dax
Drag_Mlad
Enron
Novosadjanin007
Djepeto83
Fmember
Taliano
Milos86
Sofke
Ivan2211
geogsi
Mitar
Sutra
Slovenac1
Tic
Boranija
Spejs
Bond
106 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 342
Points : 745
Datum upisa : 19.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePet 5 Avg - 23:49

Dosije ::
Slovenac1 ::


Ako če u ponedeljak AIK na gore hočeš li onda prestati sa tim TA glupostima?

Nece u ponedeljak porasti, siguran sam. Samo ti nazivaj TA glupostima, i nastavi da gubis na akcijama.

Za svo ovo spamovanje oko TA (koje traje već nekoliko nedelja, a u koje si uvukao i člana Finanzu) i ostalih (još glupljih) analiza, (tipa Fibonačijev niz) i pored 2 opomene od modova, kao i neosnovanih i ničim izazvanih izliva naciolističke mržnje (što ti nije prvi put!) vidi podforum Bar Street, smeška ti se besplatno letovanje od 20 dana, a možda i mnogo duže !

_________________
BELEX Club je forum slobodnih ljudi koji podržava slobodu govora.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.aikb.net
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePet 5 Avg - 23:55

[quote="Admin"][quote="Dosije"]
Slovenac1 ::



Za svo ovo spamovanje oko TA (koje traje već nekoliko nedelja, a u koje si uvukao i člana Finanzu) i ostalih (još glupljih) analiza, (tipa Fibonačijev niz) i pored 2 opomene od modova, kao i neosnovanih i ničim izazvanih izliva naciolističke mržnje (što ti nije prvi put!) vidi podforum Bar Street, smeška ti se besplatno letovanje od 20 dana, a možda i mnogo duže !

Hajde da zavrsimo ovu farsu - zadrzi ti lepo svoj psihopatski forum, mene slobodno banuj, i uzivaj u onima koji te tapsu po ledjima.

Trajni ban - vredjanje foruma! love3
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimeSub 6 Avg - 0:11

steta...
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 632
Points : 835
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimeSub 6 Avg - 0:21

@Boby

Velika nervoza je prisutna kod pojedinih clanova. Berza pada i svako gubitak prihvata drugacije, a najgore je kad za neki svoj neuspeh krivis druge. @Dosije je imao tri opomene i najmanje 25 obrisanih postova.

_________________
Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
JelenaS
Our family
Our  family
JelenaS


Broj poruka : 159
Points : 701
Datum upisa : 05.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimeSub 6 Avg - 0:56

Što se tiče ponedeljka,mislim da je u pravu.Posle ovakvog pada sa ovolikim obimom sumjam da će povećanje zaposlenosti u SAD išta da popravi.Pa i posle 2.8. smo očekivali bolje dane.
Nazad na vrh Ići dole
GAGILILI
Still learning
Still learning
GAGILILI


Broj poruka : 54
Points : 54
Datum upisa : 04.05.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimeSub 6 Avg - 2:36

Sada dolazi racun za lose i vrlo rizicno plasiran novac u sumljiva preduzeca, kojima druge banke nisu htele da odobravaju kredite...mislim da je menadzment banke VRRLO LOS i meni licno ne uliva ama BAS NIKAKVO poverenje> AIK= confused
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimeSub 6 Avg - 9:55

[quote="GAGILILI"]kojima druge banke nisu htele da odobravaju kredite...[quote]

Jesi li baš toliko siguran u ovo što kažeš?!
Nazad na vrh Ići dole
vajabaja
Still learning
Still learning



Broj poruka : 128
Localisation : Na putu za jug
Points : 489
Datum upisa : 08.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimeSub 6 Avg - 12:56

Kad sam ja o tome pisao niste bili odusevljeni stvarnom slikom o aiku koja polako izlazi na videlo. Doso LJubisa svemirac i odjedared pravi daleko bolju bankarsku operaciju nego silne strane banke u kojima su u UO sve elitna imena naseg "politickog miljea" i koje uz to imaju daleko jeftiniji izvor finansiranja nego domace kojima je jedini mehanizam - dizi kamatu na deviznu stednju od

Tek ce ovde biti, plivaj Kristina, plivaj ajkula

_________________
Sve će ovo krenuti na bolje, čim izgubimo i poslednju nadu    [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
GAGILILI
Still learning
Still learning
GAGILILI


Broj poruka : 54
Points : 54
Datum upisa : 04.05.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimeSub 6 Avg - 13:29

vajabaja ::
Kad sam ja o tome pisao niste bili odusevljeni stvarnom slikom o aiku koja polako izlazi na videlo. Doso LJubisa svemirac i odjedared pravi daleko bolju bankarsku operaciju nego silne strane banke u kojima su u UO sve elitna imena naseg "politickog miljea" i koje uz to imaju daleko jeftiniji izvor finansiranja nego domace kojima je jedini mehanizam - dizi kamatu na deviznu stednju od

Tek ce ovde biti, plivaj Kristina, plivaj ajkula
post2

Upravo tako.... veci rizik=veci profit...da nije ove krize verovstno bi cela stvar prosla...ovako je Ljubisa zbrisao kada je video sta se sprema (da bi sacuvao reputaciju vrhunskog bankara)...nama jedino preostaje da prodamo jeftino, jer cuvati za onu sramotu od dividende je bespredmetno...odo ja da se heng
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimeSub 6 Avg - 17:13

GAGILILI ::
vajabaja ::
Kad sam ja o tome pisao niste bili odusevljeni stvarnom slikom o aiku koja polako izlazi na videlo. Doso LJubisa svemirac i odjedared pravi daleko bolju bankarsku operaciju nego silne strane banke u kojima su u UO sve elitna imena naseg "politickog miljea" i koje uz to imaju daleko jeftiniji izvor finansiranja nego domace kojima je jedini mehanizam - dizi kamatu na deviznu stednju od

Tek ce ovde biti, plivaj Kristina, plivaj ajkula
post2

Upravo tako.... veci rizik=veci profit...da nije ove krize verovstno bi cela stvar prosla...ovako je Ljubisa zbrisao kada je video sta se sprema (da bi sacuvao reputaciju vrhunskog bankara)...nama jedino preostaje da prodamo jeftino, jer cuvati za onu sramotu od dividende je bespredmetno...odo ja da se heng


Tacno tako. Pozdrav iz Niksica!
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimeNed 7 Avg - 13:38

Sve je to ok, ali ja bi pogledao strukturu akcionara jos ....

@Milos86
Ziv li si batice? Vidim letujes 2 puta, e kako zivis... :)
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 536
Points : 1938
Datum upisa : 19.03.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimeNed 7 Avg - 15:19

Slovenac1 ::
Dosije ::
Zoranecc ::
Trenutno DOW gazi u zeleno preko 1%, na pomolu je smirivanje situacije. Iskreno se nadam da ce AIKB u ponedeljak biti ponovo 2700 sa naznakom u +.

Ne moze. Probio je liniju trenda, ide ka 2200.

Ako če u ponedeljak AIK na gore hočeš li onda prestati sa tim TA glupostima?

Ljudi ja ne mogu a da se ne oglasim iako sam do sada bio suzdržan.
Pravite gomilu nepotrebnih postova, spamujete forum, spuštate kvalitet diskusije i činite teme nepreglednim itd

Zašto bi bilo koga sprečavali da piše, pisao on o TA ili FA ili o Marsovskoj metodi ako to ima veze sa AIKB ???
Koliko vidim ima dosta ljudi koji pišu i analiziraju koristeći različite metode i očigledno je da zbog tih različitih populacija (ne ne ne brinite, nisu to one LGBT populacije) ne bi trebalo ništa ukidati.
ONO ŠTO BI TREBALO UKINUTI (i sad molim moderatore i admina da obrati pažnju) je sledeće:
Neki član napiše neku svoju analizu, recimo neka je TA pošto vidim da je nepopularna (bez obzira da li je to sa pravom ili ne) i onda se javi deset njih posle sa komentarima tipa "šta pišeš gluposti" i upropaste meni, a verujem i mnogima čitanje ne shvatajući da su upravo oni ti koji pišu nepotrebne redove ! Jer lako pređem preko jednog posta koji me ne zanima, mnogo lakše nego preko cele stranice postova...
Kada bi svi članovi izbegavali da se nepotrebno međusobno vređaju i okrenu samo što većem iskorišćavanju SVIH dostupnih mišljenja na ovom forumu na način kako njima odgovara imali bi mnogo lepšu situaciju, mnogo manji broj postova i veći kvalitet foruma.
Ja poštujem sve članove koji se trude da iskažu svoje mišljenje, Slovenca posebno sobzirom na njegov staž na forumima i iskustvo (@Slovenac1: nemoj da se ljutiš što sam baš tvoj post uzeo da citiram, valjda je on bio taj kada je kap prelila punu čašu), ali MOLIM VAS, ako želite da doprinesete ovom forumu pustite ljude da pišu i nemojte komentarisati to pisanje sem ako ne ispravljate očigledne greške ili sprečavate prevare i navlakuše.
(sad sam siguran da će neko napisati pa jeste TA je navlakuša i zbog toga je i pljujem, ali treba da uzme u obzir da iako misli da jeste navlakuša, TA je ipak nešto što veliki broj ljudi prati tako da se onda dođe do zaključka da ipak ne bi trebalo osuđivati ljude koji pišu analize zasnovane na TA)

Pitam sad sve, a aposebno admina i modove - Da li bi možda rešenje bilo da podelimo forum tj teme na one koje se bave analiziranjem TA i ostale. Da odvojimo prostor ljudima koji žele da pišu i čitaju o tome ??
To bi svakako napravilo malo komplikacija tj konfuzije ali ne vidim drugo rešenje da omogućimo ljudima da biraju šta će čitati, da ne gube vreme, jer vreme je uvek bilo najvažniji resurs - jedini koji se na može zaraditi, povratiti, nadoknaditi, jedini koji neumitno prolazi.
Želim mišljenje moderatora ili admina po pitanju pravljenja novih TA tema pa da preusmere pisanje ljudi koji se time bave upravo na te teme.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimeNed 7 Avg - 15:38

@Crazy

Mozda nije na meni da odgovorim, posto sam u poslednja dva meseca skrpio deset dana u Beogradu, ali mi se cini da vec postoje odeljci foruma gde se moze pisati o TA. Takodje, svi clanovi su slobodni da pokrenu nove teme. Mogu biti posvecene TA, a i ne moraju.

Ono sto je moja nacelna primedba je da mnogi ulazu energiju i crtaju grafike kako bi pokazali gde odredjene hartije treba da budu (ili bi mogle da budu), ali nazalost na Beogradskoj berzi ne postoji nijedna hartija koja svojom konstantnom likvidnoscu opravdava to. Primer je i NIIS.

Zasto je to tako, mozda bi trebalo pitati upravu Beogradske berze, clanove Komisije za hartije od vrednosti (one protiv kojih ne postoje krivicne prijave), nadlezne u Ministarstvu finansija i Narodnoj banci Srbije.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimeNed 7 Avg - 18:28

Pinto ::
@Crazy

Mozda nije na meni da odgovorim, posto sam u poslednja dva meseca skrpio deset dana u Beogradu, ali mi se cini da vec postoje odeljci foruma gde se moze pisati o TA. Takodje, svi clanovi su slobodni da pokrenu nove teme. Mogu biti posvecene TA, a i ne moraju.

Ono sto je moja nacelna primedba je da mnogi ulazu energiju i crtaju grafike kako bi pokazali gde odredjene hartije treba da budu (ili bi mogle da budu), ali nazalost na Beogradskoj berzi ne postoji nijedna hartija koja svojom konstantnom likvidnoscu opravdava to. Primer je i NIIS.

Zasto je to tako, mozda bi trebalo pitati upravu Beogradske berze, clanove Komisije za hartije od vrednosti (one protiv kojih ne postoje krivicne prijave), nadlezne u Ministarstvu finansija i Narodnoj banci Srbije.

aplauz aplauz

Ovde ima 19 tema posvecenim samo raznoraznim analizama:
https://www.aikb.net/f19-sve-vrste-berzanskih-analiza

Ceo jedan podforum kalas

Pa ko voli nek izvoli!!

Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimeNed 7 Avg - 20:30

Ne vidim zašto bi nas koji investiramo na bazi TA "getoizovali". TA je legitimna isto koliko i FA.

Što se tiče primenjivosti na Belex-u i toga da TA nije adekvatna, ja mislim da jeste na nekim akcijama. Moglo bi se isto tako postaviti pitanje koliko je FA (ovde ne govorim samo o najprostijoj p/b - p/e - roa - roe analizi) primenjiva na Belex-u. Pa koliko samo kompanija ima na Berzi koje imaju odlične rezultate, a kojima se uopšte ne trguje, dok je ruina poput BIP-a još uvek na kontinuiranom. Koliko puta je kompanija izbacila izvanredne rezultate gde je to prošlo potpuno neprimećeno... Možda bi se čak moglo i raspravljati da kao što su za TA potrebni stalni pristojni prometi na nekoj akciji, za FA je potreban veći broj edukovanih investitora koji će upravo i moći da prepoznaju potencijal određene kompanije i ulaganjem u tu kompaniju tj. kupovinom akcija podići cenu do odgovarajućeg nivoa u skladu sa svojom analizom. Ovde gde se akcije kupuju često po principu "komšija je zaradio na ENHL, pa daj i meni kilo"... nema nekog smisla tražiti skrivene dragulje na berzi u nadi da će i drugi malo kasnije doći do istog zaključka o potencijalu te akcije...

Iako likovi poput Dosije-a "give TA a bad name" sa svojim paušalnim ocenama tipa "sutra će cena biti RSD XXXX, rekao mi Fibonacci u poverenju..." ipak ne bi trebalo TA otpisivati. Pa gde ćete bolji primer nego AIK gde je TA "vrištala" sell sell sell na oko 4k.

Zato je besmisleno odvajati bilo šta.

I na kraju za one koji nisu upućeni o čemu se ovde radi evo po meni najboljeg opisa kao funkcioniše TA (sa investopedia.com)

"In a shopping mall, a fundamental analyst would go to each store, study the product that was being sold, and then decide whether to buy it or not. By contrast, a technical analyst would sit on a bench in the mall and watch people go into the stores. Disregarding the intrinsic value of the products in the store, the technical analyst's decision would be based on the patterns or activity of people going into each store."
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 536
Points : 1938
Datum upisa : 19.03.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimeNed 7 Avg - 23:17

Ivan2211 ::
Ne vidim zašto bi nas koji investiramo na bazi TA "getoizovali". TA je legitimna isto koliko i FA.

Ivane, nemoj molim te da misliš da ja želim bilo koga da "getoizujem" svojim predlogom o odvajanju tema. Ja cenim sve ljude koji sa najboljom namerom pišu i obrazlažu svoje pisanje pa koristili oni TA ili FA ili nešto treće. Odvajanje sam predložio samo iz razloga da ne budem više u prilici da čitam postove koji osuđuju neku od ovih analiza umesto da se skoncentrišu da iskoriste trud onih koji su pisali. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 0:29

C R A Z Y ::
Ivan2211 ::
Ne vidim zašto bi nas koji investiramo na bazi TA "getoizovali". TA je legitimna isto koliko i FA.

Ivane, nemoj molim te da misliš da ja želim bilo koga da "getoizujem" svojim predlogom o odvajanju tema. Ja cenim sve ljude koji sa najboljom namerom pišu i obrazlažu svoje pisanje pa koristili oni TA ili FA ili nešto treće. Odvajanje sam predložio samo iz razloga da ne budem više u prilici da čitam postove koji osuđuju neku od ovih analiza umesto da se skoncentrišu da iskoriste trud onih koji su pisali. sesir

Podržavam! Prepucavanje izmedju članova nije za ovu temu.
Štrbac je do sada s vremena na vreme stavljao grafove i to je dovoljno za temu AIKB a ko voli da se prepucava i raspravlja koja je analiza bolja, da li ima smisla itd... za to postoje teme na kojima članovi koji u tome uživaju mogu da se prepucavaju do mile volje.
Ovde je to čist spam.

Edit:
Gospodo,
Sabor modova (slicno kao Sabor trubaca, samo manje interesantno) odlucio je da ovim prestaje diskusija o TA na temi AIKB. Molim vas da nastavite diskusiju na temama predvidjenim za to. Eventualne nove postove o TA na temi AIKB cemo jednostavno brisati. Razume se da to ne znaci da vise ne mozete diskutovati o AIKB, pozivajuci se na rezultate TA, vec se necemo baviti time je li TA po sebi dobra ili losa.
Mod. Pinto


Poslednji izmenio Teletrader dana Pon 8 Avg - 0:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 10:03

Nekome se bas zurilo danas da je obori -12%
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
Pekoilic
VIP
VIP
Pekoilic


Broj poruka : 232
Points : 668
Datum upisa : 25.04.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 10:06

Kataklizma
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 10:13

Kako izgleda Srbija je najviše pogodjena downgradom USA u celom svetu, EU stabilna danas
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 10:15

Pekoilic ::
Kataklizma

ako BIP ne iščupa sa novih +20% odosmo mi u W krizu !!!
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 10:19

Čestitke današnjim kupcima na AIKB. Nije mnogo, ali je slatko
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 10:19

KRUSKA ::
Nekome se bas zurilo danas da je obori -12%

Ako želiš da prodaš u paničnoj trgovini, najbolji trenutak za to je na početku dana. Zato ovoliko crvenilo svuda po belexu...

Ali neko ne prati ostale parametre sem svog primalnog straha. U USA futures se od skoro 3% pada, oporavljaju na ispod 1% pada, Evropa je zelena u trenutku dok pišem... (dok ovo napisah stvari se malo pogoršaše, ali to je volatilnost, poenta ostaje).

Ne isključujem volatilnost nadalje koja je posledica neizvesnosti, ali moja procena je da se najveći deo pada već desio. Moji argumenti za to su čisto kontrarian prirode, bazirana na praćenju medijskih izveštaja. Kako Cramer kaže vreme za kupovinu je kada krah berze dođe na naslovnu 4-5 vodećih američkih medija.

Ovo može da potraje još neku nedelju, ali sada i nadalje je shoping time.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 10:23

V029 ::
KRUSKA ::
Nekome se bas zurilo danas da je obori -12%

Ako želiš da prodaš u paničnoj trgovini, najbolji trenutak za to je na početku dana. Zato ovoliko crvenilo svuda po belexu...

Ali neko ne prati ostale parametre sem svog primalnog straha. U USA futures se od skoro 3% pada, oporavljaju na ispod 1% pada, Evropa je zelena u trenutku dok pišem... (dok ovo napisah stvari se malo pogoršaše, ali to je volatilnost, poenta ostaje).

Ne isključujem volatilnost nadalje koja je posledica neizvesnosti, ali moja procena je da se najveći deo pada već desio. Moji argumenti za to su čisto kontrarian prirode, bazirana na praćenju medijskih izveštaja. Kako Cramer kaže vreme za kupovinu je kada krah berze dođe na naslovnu 4-5 vodećih američkih medija.

Ovo može da potraje još neku nedelju, ali sada i nadalje je shoping time.

Slažem se
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 10:28

I ako se u svetu zazeleni,belex uvek po inerciji zakasni da isprati to,tako da mislim da ovo nije kraj...
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 10:44

Uh kakva lepa rasprodaja,... Mislim da je ovo idealno za kupovinu,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Dibesto
Still learning
Still learning



Broj poruka : 68
Points : 284
Datum upisa : 13.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 10:47

Drag_Mlad ::
Mislim da je ovo idealno za kupovinu,...
Izgleda idealno, jedino što može da učini da ne bude idealno je da sutra nastavi sa padom. Ipak, slažem se da je cena odlična.
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 10:49

Dibesto ::
Drag_Mlad ::
Mislim da je ovo idealno za kupovinu,...
Izgleda idealno, jedino što može da učini da ne bude idealno je da sutra nastavi sa padom. Ipak, slažem se da je cena odlična.

I ja istom mislim da sacekam sutrasnji dan,.. ako kojim slucajem ode u zeleno do moze biti 2-3%,
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 11:04

NIBENS GRUPA

Termin isplate putara zavisi od države
Autor/izvor: SEEbiz / Tanjug
Datum objave: 08.08.2011. - 09:39:23
BEOGRAD - U AIK banci je rečeno da to kada će novac stići na račune putarskih preduzeća Nibens grupe za isplatu zarada zavisi samo od države, dok su u Samostalnom sindikatu putara Srbije rekli da banke uslovljavaju Puteve Srbije i onemogućavaju isplate zarada radnicima.
Direktorka marketinga AIK banke, koja je najveći finansijski poverilac Nibensa, Ana Inđić je rekla da su se banke dogovorile o restrukturiranju tog poslovnog sistema i da samo od države zavisi kada će putari dobiti zaostale plate.

Predsednica Samostalnog sindikata putara Srbije Sonja Vukanović je rekla da banke i država „vrte radnike u krug“ i da će ukoliko sutra ne budu isplaćene sve zaostale zarade i obezbeđena sredstva za nastavak rada, putari u utorak organizovati protestnu blokadu trake u izgradnji na Koridoru 10, kao i graničnih prelaza i naplatnih rampi.

"Molili smo AIK banku da odloži naplatu potraživanja kako bi radnici mogli da počnu da primaju plate i ponovo rade, ali ta banka i dalje traži od Puteva Srbije garanciju, odnosno da moraju da obezbede AIK banci taj novac bez obzira da li će ga radnici Nibens grup zaraditi u narednom periodu", navela je Vukanović.

Prema Vukanovićevoj, vlasnik Nibens grupe Milo Đurašković koji je u maju uhapšen zbog zloupotrebe službenog položaja je prilikom zaduživanja kod AIK banke kao garanciju unapred založio novac koji Nibens grupa treba da dobija za održavanje puteva

Vukanović je rekla da joj je generalni direktor Puteva Srbije Zoran Drobnjak u petak rekao da ne može da podrži takav zahtev AIK i da će radnici dobiti novac tek kada od banke bude dobio potpisan papir u kome je navedeno da neće uslovaljavati isplatu tog novca.

Ministar za infrastrukturu i energetiku Milutin Mrkonjić je u subotu izjavio da bi isplata novca putarima mogla da počne već od danas ili sutra, a da će banke u narednih nekoliko dana odblokirati račune preduzeća Nibens grupe.

"Banke su se dogovorile da Nibens nastavi da radi, što je za državu najvažnije", rekao je ministar Mrkonjić navodeći da je već potpisan protokol koji sadrži elemente ugovora, u kome se vidi na koji način cće grupacija za gradnju puteva nastaviti da radi.

"Molim radnike da to prihvate i da se vrate na gradilišta" rekao je ministar.

Mrkonjić je rekao da su banke već odabrale novo rukovodstvo Nibensa i izrazio očekivanje da će putari nastaviti da rade na već angažovnim projektima na izgradnji koridora 10 i 11.

Banke, kao najveći poverioci putara Nibens grupe, potražuju između 110 i 130 miliona evra.

Predstavnik Nibens grupe, koji koordinira rad pet putarskih preduzeća, Milutin Gašević rekao je u petak da Grupacija duguje ukupno oko 180 miliona evra i da ima ugovorene poslove za 60 miliona evra.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 11:40

fast ::
Čestitke današnjim kupcima na AIKB. Nije mnogo, ali je slatko
hvala
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 11:51


Pa jedan od kupaca mogao bi ovih dana, po ovim, cenama biti i vlasnik M.K. grupe.
Verujem da ce sa novoodobrenim kreditom od Evropske Banke kupiti grcke secerana. Mozda ce biti i malo viska para da se ucvrsti i kao bankar (na racun nesrecnika koji panicko beze is AIK-a)/

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Dibesto
Still learning
Still learning



Broj poruka : 68
Points : 284
Datum upisa : 13.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 11:59

HUACHUMA ::

(na racun nesrecnika koji panicko beze is AIK-a)/
Reci mi, ako akcija dva dana zaredom skače po 20%, sa tendencijom daljeg rasta, da li su oni koji kupuju drugog dana nesrećnici?
Ovde je ista situacija, samo u obrnutom smeru.
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 12:14


@ Debesto
Ako si prodao aik i kupio nesto sa velikim rastom koji ce se odrzati cestitam. Svakako da nisu svi prodali u panici i da ce mnogi i zaraditi. ALL THE BEST for DEBESTO.

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Dibesto
Still learning
Still learning



Broj poruka : 68
Points : 284
Datum upisa : 13.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 12:23

Nisi me razumeo, ali nema veze. Ne radi se o meni ovde, nego o pokušaju da budemo objektivni: Američka tržišta još nisu imala priliku da odreaguju na pad kreditnog rejtinga svojih obveznica. To će se desiti tek danas. Šta misliš kako će odreagovati i kako će se to preslikati na našu berzu, dakle i na AIK?
Inače, hvala na lepim željama! sesir
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 16 Icon_minitimePon 8 Avg - 12:38

Kako vam se čine ova dva čišćenja (prvo do 2300 a sada i do 2400)?
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)
Nazad na vrh 
Strana 16 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: