BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)

Ići dole 
+102
sonne
Lolita
đubretarac
Dmitar
MORNAR
Friz
Dragan S
ILoveRoses
Bookmaker
stock
Dragan11
RobinHood
Yudejavu
Guinness
l.morlang
Bopel
Limited011
pakodazna
Atomski mrav
Dexiv
nepet
pepsiman
Dibesto
V029
Pekoilic
Teletrader
vajabaja
Admin
Zoranecc
JelenaS
Astana
rovadc
HUACHUMA
Greta
MYSTIC021
Bidza
Drag65
Dusan
Mezi
Zeljko
Boby
Drasko
Magi2
Miladin
Steve McQueen
Aca123
Ilija
gogloee
JMBR
Maca
C R A Z Y
Sneki
real_finanza
Dixi
Vladimirmitr
Mr. Price
Ars Vivendi
GAGILILI
Aleks
SabanNonda
Aritmeticar
Sasa965
Fenix
Racunarko
Vladulns
Igita
Josip
BoS
DelBoy
bellel
Momir
Dejansss
Fast
Strbac
EVE
BBrroo
Banaćanin
BojanNS
Dosije
Folio
Vlada BG
KRUSKA
Pera Božić
Big Mile
Dax
Drag_Mlad
Enron
Novosadjanin007
Djepeto83
Fmember
Taliano
Milos86
Sofke
Ivan2211
geogsi
Mitar
Sutra
Slovenac1
Tic
Boranija
Spejs
Bond
106 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 09:14

Aca123 ::
Da li bi 1,5 milijardi u 2Q bilo loše, lošije ili jako loše i koja bi cena bila opravdana za takav rezultat? lale

1.5mlrd kao kumulativno ili samo 2Q?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 09:29

Aca123 ::
Da li bi 1,5 milijardi u 2Q bilo loše, lošije ili jako loše i koja bi cena bila opravdana za takav rezultat? lale

Ako je to polugodišnji rezultat onda mislim da to nije niti loše niti dobro (ipak je drugi kvartal bolji od prvog ali ispod plana) i da se ne bi cena na berzi promenila. Inače jak dinar koji je pravio probleme sa bilansom AIKa u prvom polugodištu kako izgleda u drugom če jim iči na ruku (za razliku od NISa in Soje koji imaju kontra efekat)


Poslednji izmenio Slovenac1 dana 7/21/2011, 09:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Aca123
Our family
Our  family
Aca123


Broj poruka : 237
Points : 1014
Datum upisa : 13.05.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 09:30

Preciznije:prvih 6 meseci?
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 09:56

Aca123 ::
Preciznije:prvih 6 meseci?

slažem se sa gospodinom Slovencem1...
na 1.5mlrd kumulativno, nit' smrdi nit' miriše... ali će sa ovakvim dinarom verovatno razvaliti 3Q... dakle, stojim iza svog prvog posta...
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 10:09

Od nagadjanaja nema vajde.
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 10:11

Boranija ::
Od nagadjanaja nema vajde.

a ništa onda...ti prodaj sa ate-om na 2200
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 10:16

Baš ti hvala na savetu sesir
Kome se žuri nek prodaje...
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 10:29

real_finanza ::
Boranija ::
Od nagadjanaja nema vajde.

a ništa onda...ti prodaj sa ate-om na 2200

Da se razumemo: i ja mislim da je AIKB bar 4000 stock, ali su u opticaju, jos ranije, bili whisper numbers za prodaju grckog udela, i bilo je glasina da ima zainteresovanih kupaca po ceni oko 2200. Odatle poreko broja 2200. Grci nemaju uopste vise bilo kakvog kredibiliteta: cak je i Zan-Klod Junker, predsedavajuci evrozone, izjavio da su oni, u sustini, izgubili nacionalni suverenitet. Sta bilo koga briga za write-off koji ce ATE morati da uradi? Njihov kredibilitet je dodatno potkopan cinjenicom da nisu prosli (inace prilicno labav) evropski stress test. Oni prosto moraju da prodaju svoje udele u regionalnim bankama.

Ovo je dobra spekulativna akcija, ali vise nije (definitivno) flagship Belexa.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 10:48

Dosije ::

A kako mislis da moze van berze? Bez obzira sto je paket, mora da sevne na tabli.

Naravno da ne mora!
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 10:57

Steve McQueen ::
Dosije ::

A kako mislis da moze van berze? Bez obzira sto je paket, mora da sevne na tabli.

Naravno da ne mora!

Mora. Blok preko berze, kao sto je prodata Apatinska pivara. Novi zakon o HoV je to uredio tako da moze OTC, ali po ovom sadasnjem zakonu ne moze.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 11:07

Dosije ::
Steve McQueen ::
Dosije ::

A kako mislis da moze van berze? Bez obzira sto je paket, mora da sevne na tabli.

Naravno da ne mora!

Mora. Blok preko berze, kao sto je prodata Apatinska pivara. Novi zakon o HoV je to uredio tako da moze OTC, ali po ovom sadasnjem zakonu ne moze.

Mora da sevne kao blok transakcija ali ne mora da bude u fluktuaciji redne berzanske cene jer je sve u rukama uprave berze koja odlučuje kako če se napraviti transakcija. Taj blok 20% akcija se može danas napraviti ili po 1000 RSD ili po 6000 RSD a da to nema nikakvog neposrednog uticaja na trgovanje na berzi. Tako če se i dogoditi kad ATe proda svoj udio, samo če sevnuti blok transakcija i u Crhov če se pojaviti novi vlasnik.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 11:09

OK. Ne bih dalje ulazio u ovu raspravu ali ostajem pri tvrdnji da ne mora da "sevne na tabli" kako si naveo. Čak ne ulazi ni u prosek cene za taj dan. Mogu ti navesti nekoliko skorašnjih primera, pogotovo sa MPC tržišta, gde su blokovi trgovani po ceni koja veze nema sa cenom za taj dan.

Slovenac je u medjuvremenu ubacio post koji praktično govori ovo isto što i ja. Naravno da se sa njim slažem jer sam bio sudionik barem jedne takve transakcije.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 11:13

Steve McQueen ::
OK. Ne bih dalje ulazio u ovu raspravu ali ostajem pri tvrdnji da ne mora da "sevne na tabli" kako si naveo. Čak ne ulazi ni u prosek cene za taj dan. Mogu ti navesti nekoliko skorašnjih primera, pogotovo sa MPC tržišta, gde su blokovi trgovani po ceni koja veze nema sa cenom za taj dan.

Slovenac je u medjuvremenu ubacio post koji praktično govori ovo isto što i ja. Naravno da se sa njim slažem jer sam bio sudionik barem jedne takve transakcije.

Da, blok transakcija ne ulazi ni u prosek cene i sasvim je posebna kategorija trgovanja na berzi
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 11:19

Steve McQueen ::
OK. Ne bih dalje ulazio u ovu raspravu ali ostajem pri tvrdnji da ne mora da "sevne na tabli" kako si naveo. Čak ne ulazi ni u prosek cene za taj dan. Mogu ti navesti nekoliko skorašnjih primera, pogotovo sa MPC tržišta, gde su blokovi trgovani po ceni koja veze nema sa cenom za taj dan.

Slovenac je u medjuvremenu ubacio post koji praktično govori ovo isto što i ja. Naravno da se sa njim slažem jer sam bio sudionik barem jedne takve transakcije.

Mora preko berze po sadasnjem zakonu, ali je blok poseban vid transakcije koji ne ulazi u prosecnu ponder cenu za taj dan. A kad ce ATE prodati svoj udeo, da li ce to biti po sadasnjem zakonu ili po stupanju na snagu novog zakona o HoV, ja to ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 11:22

Jos jedna stvar: ako bi ATE npr. prodao svoj udeo po 2200 (spekulisem), mislite da to ne bi uticalo na kretanje cene na kontinuiranom? Ne bih rekao da bi investitori samo okrenuli ledja i nastavili kao da se nista nije dogodilo.

Naravno, i ja se nadam da ce ATE uspeti da nadje kupca po visoj ceni.
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 11:25

Slovenac1 ::


Da, blok transakcija ne ulazi ni u prosek cene i sasvim je posebna kategorija trgovanja na berzi

Uz malu ogradu (iz pravila poslovanja berze):

Najviše odstupanje cene hartije od vrednosti
iz blok transakcije u odnosu na prosečnu
ponderisanu cenu zaključenu na prethodna
tri berzanska sastanka (izuzimajući
berzanski sastanak na dan kada se
zaključuje blok transakcija), je do 10%,
osim u slučaju kada je količina hartija od
vrednosti u blok transakciji najmanje 20%
od ukupnog broja izdatih hartija od
vrednosti iste vrste i klase predmetnog
izdavaoca, kada je dozvoljena razlika cena
do 20%.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 11:28

Dosije ::
Slovenac1 ::


Da, blok transakcija ne ulazi ni u prosek cene i sasvim je posebna kategorija trgovanja na berzi

Uz malu ogradu (iz pravila poslovanja berze):

Najviše odstupanje cene hartije od vrednosti
iz blok transakcije u odnosu na prosečnu
ponderisanu cenu zaključenu na prethodna
tri berzanska sastanka (izuzimajući
berzanski sastanak na dan kada se
zaključuje blok transakcija), je do 10%,
osim u slučaju kada je količina hartija od
vrednosti u blok transakciji najmanje 20%
od ukupnog broja izdatih hartija od
vrednosti iste vrste i klase predmetnog
izdavaoca, kada je dozvoljena razlika cena
do 20%.

Uz dodatak da može uprava berze promeniti pravila po svom mišlenju.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 11:29

Malo po malo, reč po reč, i sve ćemo se složili na kraju. piju
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 11:29

Dosije ::
Jos jedna stvar: ako bi ATE npr. prodao svoj udeo po 2200 (spekulisem), mislite da to ne bi uticalo na kretanje cene na kontinuiranom? Ne bih rekao da bi investitori samo okrenuli ledja i nastavili kao da se nista nije dogodilo.

Naravno, i ja se nadam da ce ATE uspeti da nadje kupca po visoj ceni.

Možda bi bilo to čak pozitivno za cenu akcije ako se nadje renomirana strana finansijska institucija koja bi kupila paket akcija od ATE.
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 17:21

Ilija ::
BBrroo ::

Inace AIk banka je imala veliku volatilnost,
u kom periodu?

@Ilija
Nisu mi podaci ovde, (na odmoru sam)
ali princip je bio ovaj, na nedeljnim podacima,
od dna mislim mart 2009 , do marta 2011
bio je u par najvolatilnijih sa Belexa (varijansa ili standradna devijacija prinosa).

@Slovenac1
Mislio sam generalno da kada
nastupe finansisjke krize i jaki padovi svih berzi
da pad najvise pogadja banakrski sektor,
a kod AIKB da je u toj situaciji
dodatno opterecna cinjenicom, da zbog ovoga sto diskutujete,
da ce ATE morati da je proda. To mislim da je
nesto sto ne uliva poverenje.
Slazem se sa tobom u onom delu gde kazes da pozitivan
signal moze da bude ako je kupac "kredibilan".
Videcemo razvoj situacije.
Moje skromno neekonomsko misljenje jeste
da ce najveci uticaj i na nasu berzu imati razvoj
i nacin resenja situacije u Americi. Naravno i ako
se pozitivno resi , ne znaci da nece imati negativne posledice.
Probao sam na onoj siroj ekonomskoj temi da ovo pitanje
pokrenem, posto nism znalac za makro stvari, ali sve dok zlato raste,
koliko sam razumeo, generalno klima ne cveta za beze.
Ovi pojedinacni rastovi na Belexu
su posebni slucajevi sa svakim pojedinacnim razlogom,
kao sto smo diskutovali na primer kod NIISa.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 17:29

Promene: 20.07. - 21.07.2011. (T-3) ili 15.07. - 18.07.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 18:15

@BBrroo,
mislio sam da je od marta 2009 (kada je bila na minimumu) uglavnom stabilna i ide uzlazno sa manjim oscilacijama do februara 2011.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 18:25

Dosije ::


Ovo je dobra spekulativna akcija, ali vise nije (definitivno) flagship Belexa.


Ne samo to, AIKB je postala dosadna akcija kao i sve druge akcije banaka.

Osim toga: potraživanja banaka prema Nibens grupi iznose oko 70% kapitala te grupe!!
Nazad na vrh Ići dole
EVE
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Points : 77
Datum upisa : 02.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/21/2011, 22:43

Proslog meseca sam pomislila kao vredi uzeti jos AIKB na osnovu TA i cinjenice da se radi i vodecoj kompaniji sa listinga. Desavanja oko Nibens grupe su me zaustavila i sagledavanjem celokupne situacije oko AIKB poslovanja tvrdim da je era te banke gotova i da buduci rast ( ako ga uopste i bude ) ne treba ocekivati u skorije vreme.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/22/2011, 01:30

real_finanza ::
Boranija ::
Od nagadjanaja nema vajde.

a ništa onda...ti prodaj sa ate-om na 2200

Finanza@
Izgleda da si se izgleda baš zaljubiška u AIKB love3
Prodaj, bice to razuman rastanak, a stara ljubav ce ti se kad tad vratiti... sesir

Male boginje su najopasnije ako si ih preležao pa ih ponovo dobiješ! (Forsajtovi, tom III).

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/22/2011, 07:52

Sneki ::
real_finanza ::
Boranija ::
Od nagadjanaja nema vajde.

a ništa onda...ti prodaj sa ate-om na 2200

Finanza@
Izgleda da si se izgleda baš zaljubiška u AIKB love3
Prodaj, bice to razuman rastanak, a stara ljubav ce ti se kad tad vratiti... sesir

Male boginje su najopasnije ako si ih preležao pa ih ponovo dobiješ! (Forsajtovi, tom III).

pazi da nešto ne pobrkaš...
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 54
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/22/2011, 10:52

Objašnjavao sam i ranije da AIK nosi mnogo rizika, da su bilansi prepumpani i da ne znaju gde udaraju. Pokazalo se još ranije u bilansima, a sada i na marketu da su UNBN, MTBN, KMBN, CYBN očuvale vrednost, da nisu cash cow, već firme sa strategijom rasta. A to će biti još evidentnije kad/ako se stabilizuju stvari u evrozoni.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/22/2011, 10:56

MTBN firma sa strategijom rasta sesir
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/22/2011, 10:57

Miladin ::
Objašnjavao sam i ranije da AIK nosi mnogo rizika, da su bilansi prepumpani i da ne znaju gde udaraju. Pokazalo se još ranije u bilansima, a sada i na marketu da su UNBN, MTBN, KMBN, CYBN očuvale vrednost, da nisu cash cow, već firme sa strategijom rasta. A to će biti još evidentnije kad/ako se stabilizuju stvari u evrozoni.

mtbn naročito, pre preuzimanja od strane izvršnog veće vojvodine imali su 580, a sad imaju 688 zaposlenih :) :) :)
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/22/2011, 11:14

Miladin ::
Objašnjavao sam i ranije da AIK nosi mnogo rizika, da su bilansi prepumpani i da ne znaju gde udaraju. Pokazalo se još ranije u bilansima, a sada i na marketu da su UNBN, MTBN, KMBN, CYBN očuvale vrednost, da nisu cash cow, već firme sa strategijom rasta. A to će biti još evidentnije kad/ako se stabilizuju stvari u evrozoni.

MTBN očuvala vrednost!? Firma sa strategijom rasta ... !? od

Ovaj fenomen je odlično objašnjen u Gorskom vijencu:
"... Spuštavah se ja na vaše uže, umalo se uže ne pretrže!
U glavu mi pamet ućeraste, o' tada smo viši prijatelji ... "

MTBN je sa preko 60 hiljada RSD po akciji (i to kada je bila na A listingu Beogradske berze) pala na nešto iznad 2 hiljade dinara po akciji, i to se zove očuvanje vrednosti i strategija rasta!? udrimile



Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/22/2011, 11:16

Miladin ::
Objašnjavao sam i ranije da AIK nosi mnogo rizika, da su bilansi prepumpani i da ne znaju gde udaraju. Pokazalo se još ranije u bilansima, a sada i na marketu da su UNBN, MTBN, KMBN, CYBN očuvale vrednost, da nisu cash cow, već firme sa strategijom rasta. A to će biti još evidentnije kad/ako se stabilizuju stvari u evrozoni.

Koliko proizvoljnosti i netačnosti u samo jednoj rečenici.
Uporedni pregled pada vrednosti banaka od početka godine:

AIKB -11,01%
UNBN -11,67%
MTBN -20,78%
KMBN -11,33%

Jedino CYBN od gore navedenih ima rast od 34,58%

MTBN je olupina kojoj nažalost nema spasa. Ostale banke su podjednako izgubile na vrednosti a jedino CYBN je imala rast i
to najviše zbog glasina o preuzimanju. Toliko o očuvanju vrednosti.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/22/2011, 11:19

Miladine, što se tice KMBN mislim da si u pravu, a za ostale 3 navedene nedelim tvoje mišljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 54
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/22/2011, 11:39

Steve McQueen ::
Miladin ::
Objašnjavao sam i ranije da AIK nosi mnogo rizika, da su bilansi prepumpani i da ne znaju gde udaraju. Pokazalo se još ranije u bilansima, a sada i na marketu da su UNBN, MTBN, KMBN, CYBN očuvale vrednost, da nisu cash cow, već firme sa strategijom rasta. A to će biti još evidentnije kad/ako se stabilizuju stvari u evrozoni.

Koliko proizvoljnosti i netačnosti u samo jednoj rečenici.
Uporedni pregled pada vrednosti banaka od početka godine:

AIKB -11,01%
UNBN -11,67%
MTBN -20,78%
KMBN -11,33%

Jedino CYBN od gore navedenih ima rast od 34,58%

MTBN je olupina kojoj nažalost nema spasa. Ostale banke su podjednako izgubile na vrednosti a jedino CYBN je imala rast i
to najviše zbog glasina o preuzimanju. Toliko o očuvanju vrednosti.

Dream on sa AIKB!
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/22/2011, 12:13

Miladin ::
Dream on sa AIKB!

Nisam razumeo opasku?
Tabela pada vrednosti banaka od početka godine je apsolutno tačna
(sem u slučaju MTBN kojoj posle današnjeg pada od skoro 10%, ako se nešto značajnije ne dogodi do kraja trgovačkog dana, gubitak vrednosti od početka godine iznosi 30%)!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 9 Icon_minitime7/22/2011, 12:32

Steve McQueen ::
Miladin ::
Dream on sa AIKB!

Nisam razumeo opasku?
Tabela pada vrednosti banaka od početka godine je apsolutno tačna
(sem u slučaju MTBN kojoj posle današnjeg pada od skoro 10%, ako se nešto značajnije ne dogodi do kraja trgovačkog dana, gubitak vrednosti od početka godine iznosi 30%)!

Pa on misli da če sve ostale akcije banaka u Srbiji cvetati, samo če AIKb da tone.
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)
Nazad na vrh 
Strana 9 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: