BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)

Ići dole 
+102
sonne
Lolita
đubretarac
Dmitar
MORNAR
Friz
Dragan S
ILoveRoses
Bookmaker
stock
Dragan11
RobinHood
Yudejavu
Guinness
l.morlang
Bopel
Limited011
pakodazna
Atomski mrav
Dexiv
nepet
pepsiman
Dibesto
V029
Pekoilic
Teletrader
vajabaja
Admin
Zoranecc
JelenaS
Astana
rovadc
HUACHUMA
Greta
MYSTIC021
Bidza
Drag65
Dusan
Mezi
Zeljko
Boby
Drasko
Magi2
Miladin
Steve McQueen
Aca123
Ilija
gogloee
JMBR
Maca
C R A Z Y
Sneki
real_finanza
Dixi
Vladimirmitr
Mr. Price
Ars Vivendi
GAGILILI
Aleks
SabanNonda
Aritmeticar
Sasa965
Fenix
Racunarko
Vladulns
Igita
Josip
BoS
DelBoy
bellel
Momir
Dejansss
Fast
Strbac
EVE
BBrroo
Banaćanin
BojanNS
Dosije
Folio
Vlada BG
KRUSKA
Pera Božić
Big Mile
Dax
Drag_Mlad
Enron
Novosadjanin007
Djepeto83
Fmember
Taliano
Milos86
Sofke
Ivan2211
geogsi
Mitar
Sutra
Slovenac1
Tic
Boranija
Spejs
Bond
106 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 13:33

Ivan2211 ::
To da neko misli da će da padne ili raste, razumem.

Ali kakva to temeljna analiza stoji iza cifre 2.100?
TA? FA? Vidovita Zorka?
Hajde molim te obrazloži tu cifru od 2.100.

Da bismo bili matematicki precizni, 2100 nije cifra, nego broj (cifra je 1,2, 3...)

Fibonacci analiza. Verujem da ti nece biti tesko da pogledas i sam.

Dakle, verujem da moze da padne do tog nivoa, u ovakvom bearish raspolozenju.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 13:44

Iz vlade nema nikakvih novih informacija, možda je premijer zaspao pa neće da ga uznemiravaju?
U zavisnosti od rezultata današnjih pregovora (ako 4 najveća poverioca ponovo ne usaglase stavove), ovo lako može do kraja nedelje da se spusti i do 2200-2300 din, ali i da se vrati na 2900-3000, pa svi koji berzu shvataju kao
izvestan vid kladjenja imaju priliku da na brzaka zarade/izgube 15-20%.
Ostalima bih savetovao pažljivo praćenje vesti jer nije sve baš tako kako se u prvi mah čini. Danas smo imali jednog prodavca koji je parkirao ask naloge na 6 nivoa tako što se sam sebi podvlačio na asku. Kupovina na 2600 se trenutno čini kao sasvim pristojan rizik. Uz malo pozitivnih vesti mogla bi to biti brza zarada, a uz pravovremenu reakciju gubitak bi se mogao svesti samo na provizije. Ovo se naravno odnosi samo na male šekulante i to one koji imaju mogućnost on-line trgovanja. Zbog cele berze i odraza na cenu ostalih hartija nadam se da je ovih 2600 bar privremeno dno, inače, uz učešće AIKB u korpi od 20% i dalji pad, ode nam beleks u sunovrat. U kom će se pravcu cena dalje kretati zavisi od mnogih stvari, ponašanja velikih igrača i sveopšteg ambijenta, ali takodje i od raznih igrarija onih koji možda bolje poznaju situaciju od svih nas i rado bi se nakon panike dopunili na nekoj mizeriji od cene. Znam samo da će se onaj koji pogodi dno na brzaka nafatirati lepih para. A gde je dno?* E pa to bi i ja najviše voleo da znam. Vidim jedino da se Kole uopšte ne nervira povodom svega što se dogadja. Iako vodi ovu banku i u njoj ima uložene prilično velika sredstva, ne oglašava se o trenutnim dogadjanjima mada često voli da laprda i o stvarima za koje ga niko ne pita. Do vikenda bih trebao dobiti info o ceni ispod koje ATE ni pod pritiskom neće dati svoj udeo. To bi mogao biti neki pokazatelj, mada s obzirom na vremensku distancu u kojoj bi ta transakcija trebala biti obavljena, ne mora imati neki značajniji uticaj na trenutno kretanje cene.
Biće ovde još svačega.
Nazad na vrh Ići dole
GAGILILI
Still learning
Still learning
GAGILILI


Broj poruka : 54
Points : 54
Datum upisa : 04.05.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 13:55

AIK je pravio odlicne rezultate zahvaljujuci plasmanima kredita sa vecim kamatama od uobicajenih...uglavnom je to radjeno sa rizicnim preduzecima,jer samo takva su pristajala na sve uslove samo da dobiju pare...e sad kad je doslo vreme za naplatu NEMA odakle da se naplati...prodacu i ovo malo sto mi je ostalo od AIKa sutra, necu da se nerviram za male pare lale udrimile kapa
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 13:58

Ako je market top bio na 4310, onda je 100% Fib retracement tacno 2600, a 127% na 2138. Sta ce je zadrzati ako probije 2600?
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 14:30

Jedan od pokazatelja o kakvoj se panici radi je i obim koji je najveci danas bio u zadnjih par meseci. A dokaz u kakvom vremenu tenutno zivimo je i "licitiranje sa bankrotom Amerike", sto je za mene potpuno neverovatno!!!! Slamarica...
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Price
Still learning
Still learning



Broj poruka : 137
Points : 224
Datum upisa : 22.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 14:45

Gde je dno? Ko zna? Strah od pada, od gubitka, ne poverenje u firmu cije si akcije kupio mogu da te navedu da prosto poklonis svoje akcije nekom ko ce za dva dana da zaradi 50% na tvojim akcijama. Evo meni se to desilo ove nedelje na Irskoj banci.
Setite se da postoje srednjerocna i dugorocna ulaganja osim kupovine i prodaje na par dana.
Zapitajte se koja ce cena biti na kraju godine?
Zapitajte se kakav ce biti sledeci kvartal?
Zapitajte se kako ce Nibens grupa uticati dugorocno na poslovanje banke?
Zapitajte se kako ce prodaja paketa ATE uticati dugorocno ako ga bude?
Kada budete sebi odgovorili na ta pitanja i to bez emocija, straha od pada imacete cenu po kojoj se vama isplati da kupite ove akcije.

Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 15:03

Za saborce koji nisu baš najbolje podneli današnje trgovanje, evo čuveni opis emocija investitora, pa nek se svako pronađe....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Optimism – A positive outlook encourages us about the future, leading us to buy stocks.
Excitement – Having seen some of our initial ideas work, we begin considering what our market success could allow us to accomplish.
Thrill – At this point we investors cannot believe our success and begin to comment on how smart we are.
Euphoria – This marks the point of maximum financial risk. Having seen every decision result in quick, easy profits, we begin to ignore risk and expect every trade to become profitable.
Anxiety – For the first time the market moves against us. Having never stared at unrealized losses, we tell ourselves we are long-term investors and that all our ideas will eventually work.
Denial – When markets have not rebounded, yet we do not know how to respond, we begin denying either that we made poor choices or that things will not improve shortly.
Fear – The market realities become confusing. We believe the stocks we own will never move in our favor.
Desperation – Not knowing how to act, we grasp at any idea that will allow us to get back to breakeven.
Panic – Having exhausted all ideas, we are at a loss for what to do next.
Capitulation – Deciding our portfolio will never increase again, we sell all our stocks to avoid any future losses.
Despondency – After exiting the markets we do not want to buy stocks ever again. This often marks the moment of greatest financial opportunity.
Depression – Not knowing how we could be so foolish, we are left trying to understand our actions.
Hope – Eventually we return to the realization that markets move in cycles, and we begin looking for our next opportunity.
Relief – Having bought a stock that turned profitable, we renew our faith that there is a future in investing.
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 15:24

Ivane, to su emocije u relativno normalnom makroekonomskom okruzenju, ali u ovako volatilnom - plasim se da ima malo euforije...

Svakako, treba sacekati, pa videti sta ce iz svega ispasti. Ako AIKB probije otpor na 2600, klizi ka koti 2138. Sto se svetske scene tice, ne deluje mi najbolje, nema ni naznake od dogovora demokrata i republikanaca. Tea Partiersi (40% frakcija GOP, Republikanske partije) cak izjavljuju da "sve vreme uzivaju" u nemogucnosti da se pronadje dvopartijski dogovor koji bi SAD spasao od ulaska u default!
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13760
Localisation : Novi Sad
Points : 51518
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 16:34

Promene: 26.07. - 27.07.2011. (T-3) ili 21.07. - 22.07.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 17:16

Gledajte Postansku stedionicu i ucite se!
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 18:22

BojanNS ::
@Dax

ja bi te banovo za ovo iskreno.Sad pumpas.Ovde otpor nece izdrzati, pa da je tri puta toliki. Idemo dole i to svakodnevno. Lepo sam ja rekao da je S.SELL jos pre izveznos vremena. Naravno da sam to i uradio u mom slucaju. Nista pozitivno ne ide u korist AIK-a TRENUTNO! Ja cu prvi kupovati kad se stvar sredi, ovako je sve jasno.

Koliko se sećam prosle nedelje sam bio protiv kupovine na 3.000, za razliku od mnogih, sto me tad nisi banovao, ako bolje procitas pazljivo, videćeš da nema pumpanja, ja još uvek nisam kupio, a strategija mi se zasniva na stalnim kupovinom neke akcije ako procenim da je potcenjena. Ovu akciju sam nekad kupovao i na 3.000 i na 2.600, skoro stalno i imao solidnu prosečnu cenu i sve prodao na 4.000. S druge strane ako su veliki rešili da je obore još, oboriće je, ali dno ćeš teško uhvatiti.
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 18:33

Dax ::
BojanNS ::
@Dax

ja bi te banovo za ovo iskreno.Sad pumpas.Ovde otpor nece izdrzati, pa da je tri puta toliki. Idemo dole i to svakodnevno. Lepo sam ja rekao da je S.SELL jos pre izveznos vremena. Naravno da sam to i uradio u mom slucaju. Nista pozitivno ne ide u korist AIK-a TRENUTNO! Ja cu prvi kupovati kad se stvar sredi, ovako je sve jasno.

Koliko se sećam prosle nedelje sam bio protiv kupovine na 3.000, za razliku od mnogih, sto me tad nisi banovao, ako bolje procitas pazljivo, videćeš da nema pumpanja, ja još uvek nisam kupio, a strategija mi se zasniva na stalnim kupovinom neke akcije ako procenim da je potcenjena. Ovu akciju sam nekad kupovao i na 3.000 i na 2.600, skoro stalno i imao solidnu prosečnu cenu i sve prodao na 4.000. S druge strane ako su veliki rešili da je obore još, oboriće je, ali dno ćeš teško uhvatiti.

nazalost...sugar king je uspeo da 'protrese ovu sljivu' te su otpale one sa najslabijom peteljkom...mislim da ce sad uskociti neka egzoticna imena sa top 15... ali dobro - to je trziste, svaka informacija kosta...
cash is king
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 18:36

Ok drug, ako mislis da je trebalo poceti sa kupovinom danas ti pocni! Dno ne cekam i ne nameravam da gadjam, kao sto ni pick nisam ufatio! Al da ce cena biti bolja za kupovinu hoce. Garantujem!

@Milos81

Derane, jes ziv posle ovog danas? Ti i Hemofarm 2 srca junacka!
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 18:40

Ovo je tek predigra na AIKB koja ce da se zavrsi izlaskom Grka...citav taj proces se samo jednim delom kontrolise...generalno mislim da su sada u pitanju dva procesa koji ce i dalje da guraju cenu na dole...

Prvo je trziste koje ce zbog realnih problema AIKB sa plasmanima da reaguje na sasvim uobicajenu profitabilnost slicnu ostalim bankama na belexu ...tako sto ce PBV da se priblizi koje imaju ostale banke...

drugo je odsustvo interesa gore pomenutog akcionara da brani cenu jer se grcima zuri napolje pa ako im se zuri red je i da plate ceh...

sve u svemu uz ovu tragikomediju sa USA glasanjem ne bi me cudilo da u trenutku panike dodjemo i do 2.400 RSD
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 21:45

A ja mislim da ste prosto smešni oni koji pričate o nekom prodajnom pritisku ATE. Grci su dobili pare od EU i ništa više nije njima tako nužno za prodati odmah. Prodali bi oni taj paket koji imaju ali po nekoj normalnoj ceni bez panike, ali da če jih neko prisiliti da prodaju baš sad po nekoj ceni ispod 2500 ne verujem ni malo.
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 22:49

Slovenac1 ::
A ja mislim da ste prosto smešni oni koji pričate o nekom prodajnom pritisku ATE. Grci su dobili pare od EU i ništa više nije njima tako nužno za prodati odmah. Prodali bi oni taj paket koji imaju ali po nekoj normalnoj ceni bez panike, ali da če jih neko prisiliti da prodaju baš sad po nekoj ceni ispod 2500 ne verujem ni malo.

Slovenac, zar ne vidis da AIKB klizi na nivo 2138? I nista je nece zaustaviti. Hoces da se kladis da vec sutra ide na 2400-2500? Pogledaj Wall Street veceras, pa ce ti biti jasnije. Nece ATE da srusi AIKB, vec panika malih investitora. A jos ako neko veci pocne da izlazi (ne nuzno ATE), eto nje na 2138 jako brzo.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 23:15

Dosije ::
Slovenac1 ::
A ja mislim da ste prosto smešni oni koji pričate o nekom prodajnom pritisku ATE. Grci su dobili pare od EU i ništa više nije njima tako nužno za prodati odmah. Prodali bi oni taj paket koji imaju ali po nekoj normalnoj ceni bez panike, ali da če jih neko prisiliti da prodaju baš sad po nekoj ceni ispod 2500 ne verujem ni malo.

Slovenac, zar ne vidis da AIKB klizi na nivo 2138? I nista je nece zaustaviti. Hoces da se kladis da vec sutra ide na 2400-2500? Pogledaj Wall Street veceras, pa ce ti biti jasnije. Nece ATE da srusi AIKB, vec panika malih investitora. A jos ako neko veci pocne da izlazi (ne nuzno ATE), eto nje na 2138 jako brzo.

Još jedanput pročitaj moj post. Nisam ja ništa pisao gde ide ili ne ide AIK. Ja sam samo pisao da je širjenje pričica o prodaji Grka po nekim ultra nizkim cenama bez veze. Inače ne verujem u pad do 2138 osim ako če doči do baš velike rasprodaje na svetskim berzama (pad od 1,5% na Wall streetu baš i nije ništa strašno).
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/27/2011, 23:49

Ukoliko imamo ovakav rezultat, racia po kojima se trguju ostale banke na belexu a recimo i jedna NKBM se trguje na Varsavskoj berzi na 0,5 PBV a mislim da je i Intesa na pola KKV ne vidim nikakvog razloga da i AIKB ne zavrsi na pola KKV a posto je Belex ipak emerging emerging market ocekujem i izvesnu dozu preuvelicavanja problema i spustanje kratkotrajno i ispod 0,5 PBV
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 01:58

Vlada dala rok Bankama do ponedeljka da smisle (bilo šta coca ) ili - zna se!

Najviše kredita je N. dobila u AIK banci AD Niš (oko 50 miliona evra).Slede, Unikredit banka (25), Inteza (17), Sosijete ženeral (osam) i EFG (osam). Na naplatu dugova čekaju Rajfajzen, Univerzal, Hipo Alpe Adrija, Komercijalna, Folks banka, Kredi agrikol, NLB banka, Srpska banka i Razvojna banka Vojvodine.
99

Većini banaka, koje su Putarskim preduzećima iz Nibens grupe odobrile kredite u vrednosti od oko 140 miliona evra, (a sa dugovima dobavljačima, iznos za koji su zaduženi je preko 200 miliona evra) glavna garancija i preporuka bila je što rade sa državom.

Činjenicu da su odobravali vredne kredite firmama, koje su uvezane međusobnim jemstvima, jedan od bankara objašnjava da su smatrali da im je naplata sigurna, pošto je reč o firmama koje rade sa državom.


A ja čekam da se čika Peconi pojavi (nadam se uskoro) sa problemima u otplati.... kafa
I on je "uvezao" sve svoje firme medjusobno! 89


http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Banke-olako-zajmile-pare-Duraskovicu.lt.html

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 06:14

Slovenac1 ::


Još jedanput pročitaj moj post. Nisam ja ništa pisao gde ide ili ne ide AIK. Ja sam samo pisao da je širjenje pričica o prodaji Grka po nekim ultra nizkim cenama bez veze. Inače ne verujem u pad do 2138 osim ako če doči do baš velike rasprodaje na svetskim berzama (pad od 1,5% na Wall streetu baš i nije ništa strašno).

Ne razumes - po TA, cim probije 2600, ide na 2138. A probice 2600, nema sta da je zadrzi.
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 07:02

Dosije ::
Slovenac1 ::


Još jedanput pročitaj moj post. Nisam ja ništa pisao gde ide ili ne ide AIK. Ja sam samo pisao da je širjenje pričica o prodaji Grka po nekim ultra nizkim cenama bez veze. Inače ne verujem u pad do 2138 osim ako če doči do baš velike rasprodaje na svetskim berzama (pad od 1,5% na Wall streetu baš i nije ništa strašno).

Ne razumes - po TA, cim probije 2600, ide na 2138. A probice 2600, nema sta da je zadrzi.
TA? ooo, dal' je moguce...
da nije ipak 2134? sta kaze fibonaci? ...smesno...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 08:42

real_finanza ::
Dosije ::
Slovenac1 ::


Još jedanput pročitaj moj post. Nisam ja ništa pisao gde ide ili ne ide AIK. Ja sam samo pisao da je širjenje pričica o prodaji Grka po nekim ultra nizkim cenama bez veze. Inače ne verujem u pad do 2138 osim ako če doči do baš velike rasprodaje na svetskim berzama (pad od 1,5% na Wall streetu baš i nije ništa strašno).

Ne razumes - po TA, cim probije 2600, ide na 2138. A probice 2600, nema sta da je zadrzi.
TA? ooo, dal' je moguce...
da nije ipak 2134? sta kaze fibonaci? ...smesno...

Da, TA na belexu smešno totalno od Sve je moguče na berzama, ali nemoj mi o TA na belexu molim te
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 09:12

Nisam jos usao u ovu hartiju, a kako stoje stvari i najverovatnije i necu, bez obzira na koju cenu ona dosla,... pre bih rekao da se moze bolje profitirati na agbn.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 09:30

Mislim da se ne treba podsmevati ni jednom misljenju.
Ja licno verujem u tehnicku analizu, bez obzira sto je u pitanju belex i nizak obim. Da li je po fibonaciju 2134 ili 2138 je nebitna razlika, to je prakticno isto.
Pre bih skrenuo paznju na izjavu:
Dosije ::

Ne razumes - po TA, cim probije 2600, ide na 2138. A probice 2600, nema sta da je zadrzi.
Uz duzno postovanje, ovo je ipak malo prejako i gledanje u kuglu. Uz sve probleme u kojima se nalazi, nivo 2600 je ipak bitan i ispod njega AIKB nije bio od dec 2009.
Sanse da padne ispod naravno uvek postoje, a da li ce i probiti videcemo. Tesko da neko moze sa sigurnoscu 100% da kaze sta ce da se desi u buducnosti, ipak je ovo berza...
Imam akcije aikb.

_________________
Forumski portfolio:
AERO(20%) ENHL(20%) SJPT(20%) MTLC(15%) VITL(15%) SMPO(10%)
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 09:49

real_finanza ::

TA? ooo, dal' je moguce...
da nije ipak 2134? sta kaze fibonaci? ...smesno...

Moguce je. Ako je market top 4310 (kao sto je bio), 100% retracement je na 2600, a 127% retracement na 2138. 162% retracement je na 1536. Samo se vi smejte, imam utisak da ce to smejanje u jednom trenutku preci u jecanje i histerican plac.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 09:54

Dosije ::
real_finanza ::

TA? ooo, dal' je moguce...
da nije ipak 2134? sta kaze fibonaci? ...smesno...

Moguce je. Ako je market top 4310 (kao sto je bio), 100% retracement je na 2600, a 127% retracement na 2138. 162% retracement je na 1536. Samo se vi smejte, imam utisak da ce to smejanje u jednom trenutku preci u jecanje i histerican plac.

Ako če i da padne na 0 to neče biti zbog TA nego zbog drugih razloga (svetska kriza, rezultati, ...)
Nazad na vrh Ići dole
Mezi
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 22
Datum upisa : 10.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 10:04

Vrednostni papir
ABKN KBMR PRBP NLB ERST RIBH DBKG DPBG BNPP SOGN povprečje
Tržna cena delnice (v EUR)
40,00 9,87 24,29 116,00 34,47 39,16 41,03 21,09 51,73 45,67
P/E 12,55 27,47 16,96 -5,61 9,35 10,78 13,27 -3,19 6,77 7,66 9,26
P/B 0,80 0,69 0,78 1,13 0,89 0,83 0,89 0,99 0,86 0,76 0,88
P/S 1,58 1,27 1,62 1,64 1,08 1,40 1,07 0,26 1,31 1,16 1,31
ROE (v %) 6,52% 2,58% 4,60% -17,72% 9,85% 8,43% 5,97% -24,19% 11,27% 10,27% 3,35%
ROA (v %) 0,55% 0,20% 0,40% -1,25% 0,58% 0,74% 0,14% -0,38% 0,45% 0,40% 0,36%
ROS (v %) 15,94% 5,62% 12,06% -32,93% 14,77% 16,93% 13,81% -9,80% 27,48% 20,65% 10,82%
Dobičkonosnost prodaje (v %)
12,6% 4,6% 9,6% -29,3% 11,6% 12,9% 8,1% -8,3% 19,3% 15,2% 8,2%
Pribitek iz poslovanja
pred amortizacijo (v %)
18,8% 11,6% 16,8% -27,8% 14,8% 23,2% 13,8% 2,5% 30,8% 24,0% 15,2%
Rast prodaje 2010 (v %)
-12,3% -6,1% -12,7% 0,3% 0,0% -9,6% 6,8% -19,6% 2,0% -7,4% -5,0%
Rast prodaje 2009 (v %)
32,2% -18,1% 49,7% -23,7% -14,0% 34,3% -50,6% 18,5% -21,0% -24,0% -1,2%
Aik banka je kr ok.
Nazad na vrh Ići dole
Mezi
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 22
Datum upisa : 10.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 10:06

Link
http://www.financnahisa.si/?site=static&id=367
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Price
Still learning
Still learning



Broj poruka : 137
Points : 224
Datum upisa : 22.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 10:06

Ma nek dodje i na -2138... od
Neki bi i tad rekli da moze jos dole titanik
Panika je cudo!!!
Nazad na vrh Ići dole
Strbac
VIP
VIP



Broj poruka : 130
Points : 314
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 10:11

@Slovenac

TA nikad nije uzrok, vec indikator tendencije kretanja cene. Naravno da uopsteno akciju pokrecu fundamenti. TA je itekako primenljiva na Belexu, a tek na AIK-u - skolski primer, kao i SJPT, NIIS, AERO, ENHL, AGBN.

Ako ne razumete a ne zelite da saznate vise o tome, nemojte da pricate nesto sto nije istina.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 10:13

Strbac ::
@Slovenac

TA nikad nije uzrok, vec indikator tendencije kretanja cene. Naravno da uopsteno akciju pokrecu fundamenti. TA je itekako primenljiva na Belexu, a tek na AIK-u - skolski primer, kao i SJPT, NIIS, AERO, ENHL, AGBN.

Ako ne razumete a ne zelite da saznate vise o tome, nemojte da pricate nesto sto nije istina.

Istina je da je TA primenljiva samo na likvidnim velikim tržištima što belex nije. Na ovakvom tržištu kakav je belex može se manipulirati cenom kako god zaželi neko ko ima malo više para.


Poslednji izmenio Slovenac1 dana 7/28/2011, 10:17, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 10:16

Dosije ::
real_finanza ::

TA? ooo, dal' je moguce...
da nije ipak 2134? sta kaze fibonaci? ...smesno...

Moguce je. Ako je market top 4310 (kao sto je bio), 100% retracement je na 2600, a 127% retracement na 2138. 162% retracement je na 1536. Samo se vi smejte, imam utisak da ce to smejanje u jednom trenutku preci u jecanje i histerican plac.

na kom loss-u ti počinješ da jecaš i plačeš?

P.S. alo uprava, hoću i ja VIP status i 5 zvezdica i ovaj label "team" kako bih mogao da pricam nekontrolisano po threadovima
Nazad na vrh Ići dole
Strbac
VIP
VIP



Broj poruka : 130
Points : 314
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 10:21

Likvidno veliko trziste je uopsten pojam. To je generalizacija. Bitno je da je akcija kojom se trguje likvidna, mada TA pravila solidno funkcionisu i na slabo likvidnim akcijama.

TA se bazira na ponudi/traznji i ljudskoj psihologiji. Dok postoje ova dva faktora, TA ce uvek biti primenljiva na bilo kom trzistu.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 10:29

Strbac ::
Likvidno veliko trziste je uopsten pojam. To je generalizacija. Bitno je da je akcija kojom se trguje likvidna, mada TA pravila solidno funkcionisu i na slabo likvidnim akcijama.

TA se bazira na ponudi/traznji i ljudskoj psihologiji. Dok postoje ova dva faktora, TA ce uvek biti primenljiva na bilo kom trzistu.

Cene akcija baziraju na fundamentima, ponudi/traznji i ljudskoj psihologiji, ne treba tu još TA na takvom tržištu kakav je belex. Ali recimo sto ljudi sto cudi, neka svako misli svoje.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 12 Icon_minitime7/28/2011, 10:32

Ipak se nekomu AIk čini zanimljiv na 2600, pa kako je to uopšte moguče ljudi scratch
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)
Nazad na vrh 
Strana 12 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: