BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)

Ići dole 
+102
sonne
Lolita
đubretarac
Dmitar
MORNAR
Friz
Dragan S
ILoveRoses
Bookmaker
stock
Dragan11
RobinHood
Yudejavu
Guinness
l.morlang
Bopel
Limited011
pakodazna
Atomski mrav
Dexiv
nepet
pepsiman
Dibesto
V029
Pekoilic
Teletrader
vajabaja
Admin
Zoranecc
JelenaS
Astana
rovadc
HUACHUMA
Greta
MYSTIC021
Bidza
Drag65
Dusan
Mezi
Zeljko
Boby
Drasko
Magi2
Miladin
Steve McQueen
Aca123
Ilija
gogloee
JMBR
Maca
C R A Z Y
Sneki
real_finanza
Dixi
Vladimirmitr
Mr. Price
Ars Vivendi
GAGILILI
Aleks
SabanNonda
Aritmeticar
Sasa965
Fenix
Racunarko
Vladulns
Igita
Josip
BoS
DelBoy
bellel
Momir
Dejansss
Fast
Strbac
EVE
BBrroo
Banaćanin
BojanNS
Dosije
Folio
Vlada BG
KRUSKA
Pera Božić
Big Mile
Dax
Drag_Mlad
Enron
Novosadjanin007
Djepeto83
Fmember
Taliano
Milos86
Sofke
Ivan2211
geogsi
Mitar
Sutra
Slovenac1
Tic
Boranija
Spejs
Bond
106 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13771
Localisation : Novi Sad
Points : 51569
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeUto 26 Jul 2011 - 17:44

Promene: 25.07. - 26.07.2011. (T-3) ili 20.07. - 21.07.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: my take on AIKB 1/2   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeUto 26 Jul 2011 - 20:34

wow! al' se rasplamsala prica ovde... pa hajde i da ja dam moj skromni doprinos...

my take on AIKB 1/2

2Q2011 vs 2Q2010

EURRSD: apresijacija 1.1% vs depresijacija 4.6%
mozete zamisliti sta ovakav trend radi delu rezultata koji se zove "NETO PRIHODI/RASHODI OD PROMENE VREDNOSTI IMOVINE I OBAVEZA", kao i FX rezultatu, pogledajte koliki deo dobitka pre oporezivanja cini kombinacija ova dva rezultata kada EUR jaca...
dakle, RSD 527.4mln vs RSD 1.12mlrd

Rezervisanja (troskovi, BU): RSD 1.48mlrd vs RSD 1.61mlrd
iako je, najverovatnije, NIBENS uzeo danak, troskovi rezervisanja su nizi u odnosu na 2Q2011

Prihodi od kamata, neto: RSD 1.65mlrd vs RSD 1.72mlrd, sto je pad od 'samo' 4% g/g ...morate priznati da u eri reprogama mnogih kredita 'klijentima u nevolji' ovo i nije tako strasno

...a ako izracunate neto prihod od kamata nakon rezervisanja, dobicete sledeci odnos: RSD 166.2 vs RSD 118.7mln, sto je ustvari povecanje od 40%!!!

Pitanja za 3Q2011:
1) da li ce EUR nastaviti da jaca?
2) kako ce se 'srediti' situacija oko NIBENS-a?
3) da li nekom ustvari i odgovara da ova cena sidje jos dole?
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: my take on AIKB 2/2   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeUto 26 Jul 2011 - 20:35

my take on AIKB 2/2

Odgovori za 3Q2011

1) dinar definitvno pokazuje slabost poslednjih dana, ali kraj kvartala je jos daleko...medjutim, smatram da je veca verovatnoca da cemo u 3Q imati odredjen procenat depresijacije - sto ce pomoci rezultatu...

2) hm...pretpostavljam da samo uzi krug ljudi zna odgovor na ovo pitanje, tako da necu komentarisati, jer jednostavno ne znam kakva je kompleksnost tog problema...

3) ovo je definitivno vezano za pitanje/odgovor pod 2. Eto, slusali smo kako AIK JESTE izlozen tamo oko EUR 40mln, ali kako je "sve dobro kolateralizovano", cak sam negde procitao i da od Unicredit-a, Intesa-e i SoGe-a, AIK ima najbolje kolaterale kada je ova situacija u pitanju. Sad sta je problem? Prvo i drugo mesto dele slaba "Investor Relations" aktivnost i, po mom skromnom misljenju (nemojte zameriti) mozda i interes da ovo sklizne jos dole gde bi odredjene interesne grupe koje su nedavno preuzele dosta velik stepen kontrole u ovoj banci (znate na koga mislim, stalno ga spominju neki kao velikana srpskog biznisa). Dakle, u kriznoj situaciji, normalna listirana kompanija bi izasla sa nekim press release-om sadrzaja: jeste, imamo plasmane tamo, moracemo izvrsiti dodatna rezervisanja, dobitak ce biti ostecen, ali radimo na resenju zajedno sa vladom, i imamo dobre kolaterale za nase plasmane, ocekujemo da ce se desiti to i to... da li je neko od vas video takvu objavu? nije. dakle, cena akcije je prepustena prakticno malim investitorima koji evidentno 'beze'...medjutim, i ponovo naglasavam da je to moje licno misljenje, prvom prilikom kada se obajvi nesto pozitivno, ljudi ce se preskakivati da kupe ovo...jedino ne znam kad ce se to desiti, al- ajde recimo treci kvartal? sledeci ponedeljak, utorak? oktobar, novembar? ...blablabla

bottom-line: moje misljenje je da rezultat jeste 'razocaravajuci', ali da je mnogo bolji nego 'worst case scenario'...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeUto 26 Jul 2011 - 21:17

E,ovako se pise real...mozda malo vise na srpskom...a ne oni bolovi u preponama...svaka cast... sesir
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeUto 26 Jul 2011 - 21:40

Boby ::
E,ovako se pise real...mozda malo vise na srpskom...a ne oni bolovi u preponama...svaka cast... sesir

izvinite, zaneo sam se, gledao sam neki americki film...

e da, sad sam primetio - nedostaje kljucna rec iza " ...velikana srpskog biznisa) kupile jos koji procenat. ..."

svejedno - siguran sam da ste razumeli...

laku noc svima
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeUto 26 Jul 2011 - 21:43

real_finanza ::
cak sam negde procitao i da od Unicredit-a, Intesa-e i SoGe-a, AIK ima najbolje kolaterale kada je ova situacija u pitanju.

Da ostanemo kod nabrajanja

1. Gde si to "procitao"?
2. Koliko još banaka je upalo u ovu kaljugu? Samo još 2 + AIKB?
3. Kako to da oni imaju "slabiji" kolateral? Menadžment zakazao, jel?
4. Kako znaš da je AIKB "samo" sa 40 mil. možda je sa 60 mil. u ovoj ukaljuzi? Tako meni "javljaju"!
5. Razno
@


Poslednji izmenio Ars Vivendi dana Uto 26 Jul 2011 - 21:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeUto 26 Jul 2011 - 21:48

Ars Vivendi ::
real_finanza ::
cak sam negde procitao i da od Unicredit-a, Intesa-e i SoGe-a, AIK ima najbolje kolaterale kada je ova situacija u pitanju.

Da ostanemo kod nabrajanja

1. Gde si to "procitao"?
2. Koliko još banaka je u pao u ovu kaljugu?
3. Kao to da oni imaju "slabiji" kolateral? Menadžment zakazao, jel?
4. Razno
@

1) negde na netu, stvarno ne mogu da se setim izvora...
2) mislim da su ove cetiri sa najvecom izlozenoscu, ostale su zanemarljive
3) ne mora znaciti da je kolateral 'slabiji', nego da nisu bas prve na naplati...s druge strane imas neke materijalne stvari, a imas i finansiranje privatizacije...e ja sad ne znam ko je tacno finansirao sta, ali onaj ko ima shapu na gradjevini i opremi, taj je sigurniji, jel' tako ...i da moze se reci da je u neku ruku zakazo i menadzment, ali umesto zakazao, bolja je rec zakasnio...
4) imas jefitno jabuke i pilice preko Samostalnog sindikata ucesnika foruma BELEX CLUB... www.SSUFBC.org)
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeUto 26 Jul 2011 - 21:51

Baš volem te koji "negde" pročitaju a ne mognu da se "sete"??
Ništa, javi kad se "setiš"!
Baš sam zainteresovan tvojim pisanjem, možda i krenem da kupujem za sve pare... sesir
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeUto 26 Jul 2011 - 21:52

5. a kod mene na pijaci lubenice 20 din kilo!

Link ti ne šljaka!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeUto 26 Jul 2011 - 21:55

Ars Vivendi ::



4. Kako znaš da je AIKB "samo" sa 40 mil. možda je sa 60 mil. u ovoj ukaljuzi? Tako meni "javljaju"!

@

4. ostade ti dužan ?
Pod 5. Može te jabuke!

Like a Star @ heaven
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeUto 26 Jul 2011 - 22:03

imas ovde dosta 'prica' http://www.novimagazin.rs (ukucaj nibens)

a ovde imas bas izjavu ljubise jovanovica gde on tvrdi da je 40 miliona... http://www.gradjevinarstvo.rs/VestDetaljiURL/Ra%C4%8Duni_odblokirani,_a_putari_ipak_protestuju.aspx?ban=810&vestid=3800

dakle ima dosta kontroverznih informacija, sto podrzava moj originalni odgovor na pitanje 2 za 3Q2011
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeUto 26 Jul 2011 - 22:06

Sutra prodajem stan i sve pare u AIKB !!
Hvala ti, al kad nadješ to oko kolaterala, javi na PM, da ne vide drugi... kafa
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeUto 26 Jul 2011 - 22:11

Ars Vivendi ::
Sutra prodajem stan i sve pare u AIKB !!
Hvala ti, al kad nadješ to oko kolaterala, javi na PM, da ne vide drugi... kafa

dobro, gospodine, ne morate da provocirate...
ovo je bio moj 'take' u vezi sa AIK Bankom, bez pretenzija da izazovam ni buy ni sell ni hold reakciju ...pomislio sam da bi svima ovde prijao jedan in-depth independent pogled...

ako ste ovako lako povodljivi, onda bih Vam preporucio da prodate svu imovinu i stavite sve na Genk
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 10:09

real, neka se sekirat, ima nas koji ozbiljno pratimo tvoje postove, samo ti tako nastavi pa kom se ne dopada neka ih ne cita. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 10:18

Preskacu se nalozi prodaje od svi bi napolje od svi bi da udju,u recimo NIIS...
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 10:35

Drasko ::
Preskacu se nalozi prodaje od svi bi napolje od svi bi da udju,u recimo NIIS...

Forum bi trebao služiti razmeni informacija a postao je mesto
gde se neki smeju "kao lud na brašno". Hajde nam otkri razlog
pa da se i mi smejemo.
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 10:47

Razlog je sto imam 203 komada...
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 10:57

Steve McQueen ::
Drasko ::
Preskacu se nalozi prodaje od svi bi napolje od svi bi da udju,u recimo NIIS...

Forum bi trebao služiti razmeni informacija a postao je mesto
gde se neki smeju "kao lud na brašno". Hajde nam otkri razlog
pa da se i mi smejemo.
Sta ima da se kaze?!Losi rezultati,panika,svi beze napolje...bilo mi je jutros smesno onih 2100 naloga za kupovinu na 2600,ali vise nije....ali da ne sirim vise pesimizam...
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 11:14

Jasno je da su rezultati AIKB izuzetno losi, i tu nesto dodatno ne stima, da ne kazem smrdi: jedan finansijski analiticar sa ogromnim iskustvom mi je juce rekao kako mu rezultati AIKB izazivaju strasnu nelagodu. Dakle, ona je jasno underperform, i ako krene neko veliki da izlazi i da pravi pritisak na cenu, usledice panika koja bi AIKB mogla da obori na nivoe vidjene za vreme finansijske krize s pocetka 2009. godine.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 11:22

Pitanje je trenutka kad će pasti ispod 2800.....
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 11:36

Bogami mrka kapa, ovo danas završava na 2600! Odavno nije bio na nekoj hartiji ovoliki pritisak na strani prodaje. titanik
Nazad na vrh Ići dole
Aca123
Our family
Our  family
Aca123


Broj poruka : 247
Points : 1036
Datum upisa : 13.05.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 11:44

Ma samo da ne zavši na donjoj zoni, jer bi to psihološki negativno delovalo na sutrašnje prodavce. Bilo bi dobro da tražnja nastavi da se puni na 2.600 RSD. udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 11:47

Ode nalog na 2600 ......
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 11:50

Ma nije 2.600, to je prešlo 3.000 samo neki ne vide dobro ....
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 11:50

Nekom je izgleda ovo dobra cena za kupovinu...
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 11:55

Nista ovo nije cudno, ona je tek pocela pad, nazalost, i povuci ce ceo bankarski sektor sa sobom.

Posle objavljivanja stress testa za ATE i Q2, nista nije nemoguce.


Poslednji izmenio Dosije dana Sre 27 Jul 2011 - 12:00, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 11:55

Nedavno je i 3.000 din.bila super cena!
Nazad na vrh Ići dole
Aca123
Our family
Our  family
Aca123


Broj poruka : 247
Points : 1036
Datum upisa : 13.05.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 12:05

Dax ::
Ma nije 2.600, to je prešlo 3.000 samo neki ne vide dobro ....

Pozdrav kolega DAX, drago mi je da pratiš AIKB. Cena je probila tvoju ciljanu. Šta sad?
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 12:22

Meni se cini da se stvara otpor na 2600 i da nece ispod ni narednih dana. verovatno ce biti stagnacija na oko 2650.
Mislim da je ovde negde cena koja je uzela u obzir lose rezultate i ATE banku i slicno.
Medjutim to nece dugo trajati.
Sledeci veliki udar ocekujem ulaskom telekoma. Tada ce mnogi odliciti da promene portfolio u korist telekoma.
Ali, sa druge strane, kada se ovo stisa a svi pritisci nisu dugog veka, banka jos ima sve ekspoziture i radi i pravi profit.
Pa sad, ko moze da ceka... comp
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 12:26

Moguće je još malo niže, ali trebalo bi već sad krenuti sa kupovinama, naravno lagano i svakodnevno.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 12:30

Još nema informacija sa sastanka u vladi. Rovovska bitka, jedna banka koči dogovor, AIK-ov predlog odbijen, uskoro ćemo čuti jesu konačno uspeli da se dogovore oko preuzimanja upravljanja od strane banaka ili Nibens ide u parcijalni stečaj.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 12:59

@Dax

ja bi te banovo za ovo iskreno.Sad pumpas.Ovde otpor nece izdrzati, pa da je tri puta toliki. Idemo dole i to svakodnevno. Lepo sam ja rekao da je S.SELL jos pre izveznos vremena. Naravno da sam to i uradio u mom slucaju. Nista pozitivno ne ide u korist AIK-a TRENUTNO! Ja cu prvi kupovati kad se stvar sredi, ovako je sve jasno.
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 13:08

BojanNS ::
@Dax

ja bi te banovo za ovo iskreno.Sad pumpas.Ovde otpor nece izdrzati, pa da je tri puta toliki. Idemo dole i to svakodnevno. Lepo sam ja rekao da je S.SELL jos pre izveznos vremena. Naravno da sam to i uradio u mom slucaju. Nista pozitivno ne ide u korist AIK-a TRENUTNO! Ja cu prvi kupovati kad se stvar sredi, ovako je sve jasno.

Ovo potpisujem u potpunosti, ona prvo mora posteno da padne (moj pick je na 2100), pa tek onda da raste, ako bude razloga.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 13:14

To da neko misli da će da padne ili raste, razumem.

Ali kakva to temeljna analiza stoji iza cifre 2.100?
TA? FA? Vidovita Zorka?
Hajde molim te obrazloži tu cifru od 2.100.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 11 Icon_minitimeSre 27 Jul 2011 - 13:22

Posto ja nisam vidovita Zorka kupio sam danas malo za svaki slucaj.
A naravno kupicu i telekom kada dodje na berzu.
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)
Nazad na vrh 
Strana 11 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: