BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Agrobanka - AGBN (IV DEO)

Ići dole 
+92
stock
Spejs
Ceras
Infinity
Dalaj Lama
Guverner
Friz
Dragan11
Vlador
Big Mile
bozasine
Dax
Bookmaker
Nikolaj3
Matthew Greenburgh
Aca123
LJUBICHITZA
MORNAR
NEBOJSAe
moj matori
đubretarac
pepsiman
BoS
real_finanza
Miladin
Limited011
RobinHood
Steve McQueen
Teletrader
Jumbo
KRUSKA
DelBoy
Milica1
Prokuplje
Ilija
Nemesis
Dibesto
gogloee
HUACHUMA
Vlada BG
BBrroo
Sutra
LUMTDZOS
Bombica
Herr žika
Lilihip
geogsi
iki
Zoranecc
Momir
C R A Z Y
Lolita
Smile
Zalad
Aleks
Fast
Dejansss
Fmember
Nestrpljivi
Mitar
Racunarko
Poštar
Vladulns
nepet
Magi2
Dosije
Dusan
Drag65
Novosadjanin007
MYSTIC021
ILoveRoses
MilanLaki
Drag_Mlad
Boranija
vajabaja
Popaj
Maca
Josh
Banaćanin
Kobe Bryant
Rogy
Sneki
Aritmeticar
Sofke
V029
Ars Vivendi
Bond
Boby
Slovenac1
Sheriff
JelenaS
Agro
96 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Sheriff
Still learning
Still learning
Sheriff


Broj poruka : 74
Points : 233
Datum upisa : 15.12.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 00:19

vajabaja ::
. Slika izlgeda jos groznije kad se uzme u obzir i dug prema drzavi od 50.000.000 evra !!!.... Dakle uskoro ces imati banku sa ogromnim kamenom oko vrata.


Pises na ovoj temi a nisi bas najbolje informisan, evo odacu ti jednu malu tajnu sesir .

To sa drzavom je vec resena stvar, bice uskoro jedna vanredna Skupstina po tom pitanju sesir
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 07:38

Sheriff ::
vajabaja ::
. Slika izlgeda jos groznije kad se uzme u obzir i dug prema drzavi od 50.000.000 evra !!!.... Dakle uskoro ces imati banku sa ogromnim kamenom oko vrata.


Pises na ovoj temi a nisi bas najbolje informisan, evo odacu ti jednu malu tajnu sesir .

To sa drzavom je vec resena stvar, bice uskoro jedna vanredna Skupstina po tom pitanju sesir

I dokapitalizacija gde ce biti uvecan udeo drzave u vlsnickoj strukturi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 08:16

Drag_Mlad ::
Sheriff ::
vajabaja ::
. Slika izlgeda jos groznije kad se uzme u obzir i dug prema drzavi od 50.000.000 evra !!!.... Dakle uskoro ces imati banku sa ogromnim kamenom oko vrata.


Pises na ovoj temi a nisi bas najbolje informisan, evo odacu ti jednu malu tajnu sesir .

To sa drzavom je vec resena stvar, bice uskoro jedna vanredna Skupstina po tom pitanju sesir

I dokapitalizacija gde ce biti uvecan udeo drzave u vlsnickoj strukturi.

To su dobre vesti! Za početak, da mi danas izglasamo (po prvi put!?) našu dividendu a posle ćemo nastaviti priču.

Molba članovima foruma koji će prisustvovati današnjoj Skupštini, da nas obaveste o zanimljivostima i krajnjem epilogu, kako bi mogli nastaviti započetu diskusiju u pravom smeru. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 08:18

Samo da drzava ne resi kao sa RBV, odnosno MTBN titanik
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 08:52

Drag_Mlad ::
Sheriff ::
vajabaja ::
. Slika izlgeda jos groznije kad se uzme u obzir i dug prema drzavi od 50.000.000 evra !!!.... Dakle uskoro ces imati banku sa ogromnim kamenom oko vrata.


Pises na ovoj temi a nisi bas najbolje informisan, evo odacu ti jednu malu tajnu sesir .

To sa drzavom je vec resena stvar, bice uskoro jedna vanredna Skupstina po tom pitanju sesir

I dokapitalizacija gde ce biti uvecan udeo drzave u vlsnickoj strukturi.

To vi nešto znate što ostali ne znamo, može li malo detalnije?
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 09:58

Iskreno mi se ne dopada povecanje udela drzave u banci. Ne verujem u ovaj scenario. Sledece, drzava nema para ni za sta, a o dokapitalizaciji banaka i da ne pricam! Secate li se price o tome kako ce drzava deo para od prodaje Telekoma iskoristiti za dokapitalizaciju Komercijalne Banke? Sta mislite da ce se desiti? Pa nista! Drzava nece uplatiti pare za konverziju preferencijalnih u obicne akcije i istopice se njen udeo u banci! Zato ne verujem da ce drzava povecavati bilo kakav udeo i u ovoj banci, kada nista ne cini da sacuva udeo u KMBN, koja ipak bolje stoji od ove banke!

Prica oko AGBN moze da ide u samo i jedino jednom smeru, a to je odlaganje vracanja duga dok banka ne sakupi novac za isplatu drzave! Drugi problem koji mene vise plasi jeste izlozenost banke prema pojedinim privrednicima i problematicni krediti kojih banka ima dosta!
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 10:33

Slovenac1 ::
Drag_Mlad ::
Sheriff ::


Pises na ovoj temi a nisi bas najbolje informisan, evo odacu ti jednu malu tajnu sesir .

To sa drzavom je vec resena stvar, bice uskoro jedna vanredna Skupstina po tom pitanju sesir

I dokapitalizacija gde ce biti uvecan udeo drzave u vlsnickoj strukturi.

To vi nešto znate što ostali ne znamo, može li malo detalnije?

Ne znam kako će provući da dva puta uvećaju svoj udeo po banci a po istom osnovu? Ne verujem da bi Antonić pristao na tako nešto, jer bi država postala većinski vlasnik i tako postavljala kadrove kako joj odgovara. Status quo, Dule može da balansira između akcionara i države i da pliva slobodno. Do sada je bar tako bilo...
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 11:20

Nisam se mozda dobro odrazio, ali svakako ne mislim da ce drzava da da Antonicu & Co da obrcu jos para (i ovako im je previse), vec pre mislim da debt-equity swap, kao sto bese onomad pa drzava postala najveci pojedinacni akcionar...

Nemam nikakav insajd, ali mi deluje kao jedini logicni epilog...ili pak da skupe pare i isplate drzavu za sta ce im biti potrebno u najboljem slucaju 4,5 godina.
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 12:04

@Lilihip
Ali oni su već naplatili to svoje dugovanje preko onih cca 98000 akcija u 2007. AGBN je trebala da vrati oko 50 mil EUR ali da poništi akcije države(tj. otkupi a posle šta odluči). Ne može sad ponovo nove akcije za državu, a stare ostaju. Ovo je gora varijanta od onog planirano prošlogodišnjeg dokapa, barem za manje akcionare!
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 13:40

Slovenac1 ::
Drag_Mlad ::
Sheriff ::


Pises na ovoj temi a nisi bas najbolje informisan, evo odacu ti jednu malu tajnu sesir .

To sa drzavom je vec resena stvar, bice uskoro jedna vanredna Skupstina po tom pitanju sesir

I dokapitalizacija gde ce biti uvecan udeo drzave u vlsnickoj strukturi.

To vi nešto znate što ostali ne znamo, može li malo detalnije?

Tu sam informaciju dobio od sefice kojoj dajem potpise, ali sam je prihvatio sa rezervom, stoga i nisam hteo odmah da je iznosim javno. Takodje mi je rekla da ce dokapitalizacija biti bas sa tim ciljem da se eliminise taj dug.
Mislim da ce se mnogo vise znati posle skupstine.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 14:22

@geogsi, ali moze da kaze ne moras da otkupljujes od drzave po 50k rsd, nego daj drzavi jos toliko akcija i onda smo kvit....sto dovodi male (including myself) u prilicno j....n polozaj kafa
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 14:31

Ja ne razumem o cemu se vodi polemika?! Ako drzava sada poteze pricu oko naplate novca od banke, pa kakav onda interes ta ista drzava ima da povecava svoj udeo u banci kroz neku novu dokapitalizaciju? Ta dva cilja su, po svojoj prirodi, suprotstavljena. Ako je NBS i komisija za HoV odobrila isplatu dividende, onda bi trebalo da je stabilno poslovanje ove bankarske institucije, zar ne? Ne verujem da bi neko odobrio da banka pusti dividendu, a da posle toga upadne u finansijske poteskoce? Bilo bi to kao da koljete vola za kilogram mesa, zar ne?!
Sledeca stvar, drzava ima obavezu da do 2012, koliko mi je poznato iz sporazuma sa IMF-om da zavrsi posao oko bankarskog sektora i da izadje odatle, ili gresim!

Opcija konverzije duga u akcije je vec obavljena kada je drzava pozajmila novac, a banka emitovala akcije, tako da ne vidim ovo kao realnu opciju. To nije moguce, gotovo sigurno.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 14:38

MilanLaki ::
Ja ne razumem o cemu se vodi polemika?! Ako drzava sada poteze pricu oko naplate novca od banke, pa kakav onda interes ta ista drzava ima da povecava svoj udeo u banci kroz neku novu dokapitalizaciju? Ta dva cilja su, po svojoj prirodi, suprotstavljena. Ako je NBS i komisija za HoV odobrila isplatu dividende, onda bi trebalo da je stabilno poslovanje ove bankarske institucije, zar ne? Ne verujem da bi neko odobrio da banka pusti dividendu, a da posle toga upadne u finansijske poteskoce? Bilo bi to kao da koljete vola za kilogram mesa, zar ne?!
Sledeca stvar, drzava ima obavezu da do 2012, koliko mi je poznato iz sporazuma sa IMF-om da zavrsi posao oko bankarskog sektora i da izadje odatle, ili gresim!

Opcija konverzije duga u akcije je vec obavljena kada je drzava pozajmila novac, a banka emitovala akcije, tako da ne vidim ovo kao realnu opciju. To nije moguce, gotovo sigurno.

Slažem se
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 14:45

Ima li taze vesti sa današnje Skupštine? govor
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 15:47

Dividenda u akcijama 10%, zatvorena emisija, presek 10.06.2011. Da, bice dokapitalizacije po prosecnoj sestomesecnoj ceni (niko izgleda nije citao - to je Dusan Antonic najavio na zatvorenom sastanku s grupom vecih akcionara), ali ta cena NE MOZE biti ispod nominalne vrednosti akcije (u ovom slucaju 10000 rsd). Tako banka namerava da "unisti" direktnu komponentu zajma (indirektna je otpisana zakonom), tako sto ce drzava povecati ucesce u banci, a na racun svih drugih akcionara (jel' te, a zbog toga bi valjda akcionari trebalo da se bune). Dakle, za dokapitalizaciju ce biti raspisana posebna skupstina, kada - pa kad odluce.
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 15:51

MilanLaki ::
Ja ne razumem o cemu se vodi polemika?! Ako drzava sada poteze pricu oko naplate novca od banke, pa kakav onda interes ta ista drzava ima da povecava svoj udeo u banci kroz neku novu dokapitalizaciju? Ta dva cilja su, po svojoj prirodi, suprotstavljena. Ako je NBS i komisija za HoV odobrila isplatu dividende, onda bi trebalo da je stabilno poslovanje ove bankarske institucije, zar ne? Ne verujem da bi neko odobrio da banka pusti dividendu, a da posle toga upadne u finansijske poteskoce? Bilo bi to kao da koljete vola za kilogram mesa, zar ne?!
Sledeca stvar, drzava ima obavezu da do 2012, koliko mi je poznato iz sporazuma sa IMF-om da zavrsi posao oko bankarskog sektora i da izadje odatle, ili gresim!

Opcija konverzije duga u akcije je vec obavljena kada je drzava pozajmila novac, a banka emitovala akcije, tako da ne vidim ovo kao realnu opciju. To nije moguce, gotovo sigurno.

Citas li ti bilo sta, Milane? Dusan Antonic je rekao akcionarima da sprema dokapitalizaciju na posebnoj skupstini, a da bi se banka resila direktne komponente zajma. Na pitanje jednog akcionara po kojoj ceni planiraju dokapitalizaciju, odgovor je bio "pa, po prosecnoj sestomesecnoj ceni", a posto cena ne prelazi 9000 dinara vec godinu dana, vi racunajte. Sva sreca te ne moze ispod nominalne vrednosti.
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 16:01

Dosije ::
MilanLaki ::
Ja ne razumem o cemu se vodi polemika?! Ako drzava sada poteze pricu oko naplate novca od banke, pa kakav onda interes ta ista drzava ima da povecava svoj udeo u banci kroz neku novu dokapitalizaciju? Ta dva cilja su, po svojoj prirodi, suprotstavljena. Ako je NBS i komisija za HoV odobrila isplatu dividende, onda bi trebalo da je stabilno poslovanje ove bankarske institucije, zar ne? Ne verujem da bi neko odobrio da banka pusti dividendu, a da posle toga upadne u finansijske poteskoce? Bilo bi to kao da koljete vola za kilogram mesa, zar ne?!
Sledeca stvar, drzava ima obavezu da do 2012, koliko mi je poznato iz sporazuma sa IMF-om da zavrsi posao oko bankarskog sektora i da izadje odatle, ili gresim!

Opcija konverzije duga u akcije je vec obavljena kada je drzava pozajmila novac, a banka emitovala akcije, tako da ne vidim ovo kao realnu opciju. To nije moguce, gotovo sigurno.


Citas li ti bilo sta, Milane? Dusan Antonic je rekao akcionarima da sprema dokapitalizaciju na posebnoj skupstini, a da bi se banka resila direktne komponente zajma. Na pitanje jednog akcionara po kojoj ceni planiraju dokapitalizaciju, odgovor je bio "pa, po prosecnoj sestomesecnoj ceni", a posto cena ne prelazi 9000 dinara vec godinu dana, vi racunajte. Sva sreca te ne moze ispod nominalne vrednosti.

Hvala @dosije na detaljnim informacijama! To konkretno znači, da bi cena i posle dana dividende (10.6.) nastavila da ide gore i vrlo brzo dostigne nominalu (10.000). armo
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 16:09

Magi2 ::


Hvala @dosije na detaljnim informacijama! To konkretno znači, da bi cena i posle dana dividende (10.6.) nastavila da ide gore i vrlo brzo dostigne nominalu (10.000). armo

Nema na cemu. Nisam bas siguran za ovo drugo, jer ne znam koliko zele da pumpaju cenu (mislim da ih to uopste ne zanima), ali sve je moguce...

A za dokap, pa drzava ce povecati svoj udeo u banci na racun malih akcionara, a ti mali akcionari su zapravo jedini i stavili pare u banku (tj. na berzu, da bi kupili akcije banke). Koliko to izgleda fer? Drzava ce to uraditi uskoro, a zatim prodati svoje ucesce kad za to dodje vreme, ali ne 20% koliko je sad, vec 35%, na racun svih nas iz sezdeset i neke...
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 16:33

Samo kada bih docekao dan da cena bude 11k, prodao bih ovo i vise me ne bi videli u ovoj banci...
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 16:40

MilanLaki ::
Samo kada bih docekao dan da cena bude 11k, prodao bih ovo i vise me ne bi videli u ovoj banci...

Sto cekas 11k? Prodaj po 9k, i napravi pare na nekoj drugoj hartiji. Neki ljudi koji su kupovali po 30, 40k su mnogo vise poginuli. To sto cekas 11k mi govori da nisi izgubio mnogo. Ispeglaj gubitak na nekom drugom mestu, umesto sto cekas... ne znam ni ja sta.
Nazad na vrh Ići dole
Herr žika
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 16
Datum upisa : 29.11.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 16:51

Ja sam jedan od srećnika koji je kupovao po 40k, oklevao da proda po 30k, nisam imao hrabrosti da kupim kad je bila 3-5k, a sad razmišljam da li da dokupim 4 kom da zaokružim na 10, ostvarim dividendu u akciji, dočekam bolje dane i prodam za 17-18k. udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 18:29

herr žika ::
Ja sam jedan od srećnika koji je kupovao po 40k, oklevao da proda po 30k, nisam imao hrabrosti da kupim kad je bila 3-5k, a sad razmišljam da li da dokupim 4 kom da zaokružim na 10, ostvarim dividendu u akciji, dočekam bolje dane i prodam za 17-18k. udrimile

Nisi jedini moja drugarica je kupila isto po 40000din 10kom, kroz dva dana evro otisao na 80 i objavljena SEKA, ja joj rekao, da dokupljuje dok je mufte, da sto pre povrati izgubljeno...nece...kaze dok ne proda po kojoj ceni je usla u evrima, nece ni izlaziti...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Bombica
Still learning
Still learning
Bombica


Broj poruka : 64
Points : 273
Datum upisa : 14.04.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 20:20

Da si prodao i usao u NIIS, do sad bi vec izvukao svoje.

Uradi slicno na cemu mislis da ce brzo gore, a ne da se mucis ovde.
Nije to samo tvoj problem, mnogi imaju problem sa ti kako da prezale gubitak i tako ostaju zakucani a vec su mogli nesto da povrate kroz druge akcije.

P.S.
I ja se jos po negde borim sa samim sobom udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 20:41

Dosije ::
Dividenda u akcijama 10%, zatvorena emisija, presek 10.06.2011. Da, bice dokapitalizacije po prosecnoj sestomesecnoj ceni (niko izgleda nije citao - to je Dusan Antonic najavio na zatvorenom sastanku s grupom vecih akcionara), ali ta cena NE MOZE biti ispod nominalne vrednosti akcije (u ovom slucaju 10000 rsd). Tako banka namerava da "unisti" direktnu komponentu zajma (indirektna je otpisana zakonom), tako sto ce drzava povecati ucesce u banci, a na racun svih drugih akcionara (jel' te, a zbog toga bi valjda akcionari trebalo da se bune). Dakle, za dokapitalizaciju ce biti raspisana posebna skupstina, kada - pa kad odluce.

Hm ako ide tvoj scenario onda če država preči 51%. Zar nije obaveza banke da otkupi 144000 akcija države po 40000 RSD? To znači 5,76 milijarde RSD. Ako tu sumu podelimo sa cenom akcije u dokapu 10000 onda če biti novih akcija 576000, znači država bi skupa imala 720000 akcija odnosno 55% svih. Ko če glasati za takav predlog?
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 20:53

Slovenac1 ::


Hm ako ide tvoj scenario onda če država preči 51%. Zar nije obaveza banke da otkupi 144000 akcija države po 40000 RSD? To znači 5,76 milijarde RSD. Ako tu sumu podelimo sa cenom akcije u dokapu 10000 onda če biti novih akcija 576000, znači država bi skupa imala 720000 akcija odnosno 55% svih. Ko če glasati za takav predlog?

Pravo da ti kazem, nisam razmisljao ko bi i zasto glasao, prenosim Antoniceve reci. Mozda da pitas njega?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 21:01

Dosije ::
Slovenac1 ::


Hm ako ide tvoj scenario onda če država preči 51%. Zar nije obaveza banke da otkupi 144000 akcija države po 40000 RSD? To znači 5,76 milijarde RSD. Ako tu sumu podelimo sa cenom akcije u dokapu 10000 onda če biti novih akcija 576000, znači država bi skupa imala 720000 akcija odnosno 55% svih. Ko če glasati za takav predlog?

Pravo da ti kazem, nisam razmisljao ko bi i zasto glasao, prenosim Antoniceve reci. Mozda da pitas njega?

Mislim da neče baš iči to tako lako jednostavnom računicom i dokapom, tu mora da postoji nešto drugo. Čekamo...
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 21:04

Slovenac1 ::


Mislim da neče baš iči to tako lako jednostavnom računicom i dokapom, tu mora da postoji nešto drugo. Čekamo...

Dakle, na pitanje za koliko bi drzava povecala ucesce u banci, rekao je "za oko 15%, ali smo mi dobili zadatak da to ne bude za vise od 5%". Ima tu dosta misterije.
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 22:46

Ako je povecanje za oko 15%, Mozda nece ceo dug eliminisati kroz dokapitalizaciju,
matematika je prosta
718748 x 1,1 = 790623 broj akcija posle podele dividende.
ucesce drzave 20% iznosi 158125
Ako bi bila emisija od 500000
ukupno bi bilo 1290623,
35% je 451718
Sto znaci da bi drzava dobila 451718-158125=293593 akcija,
Sto bi umanjilo dug za oko 60%
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 326
Localisation : NBgd
Points : 1026
Datum upisa : 28.07.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 22:48

Ako moze odgovor da znam sta da radim do 10.06. Imam 7 akcija i ne znam da li cu nesto dobiti od dividende ako ide po ovom sistemu 1:10?
Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 22:53

Drag_Mlad ::
Ako je povecanje za oko 15%, Mozda nece ceo dug eliminisati kroz dokapitalizaciju,
matematika je prosta
718748 x 1,1 = 790623 broj akcija posle podele dividende.
ucesce drzave 20% iznosi 158125
Ako bi bila emisija od 500000
ukupno bi bilo 1290623,
35% je 451718
Sto znaci da bi drzava dobila 451718-158125=293593 akcija,
Sto bi umanjilo dug za oko 60%

Svi samo nagadjamo niko nema pravi odgovor, možda bi mogao AGRO da nam pomogne
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 22:59

Ljudi, morate uzeti jos jednu stvar, a to je da je agbn obecala isplatiti drzavi 40k po komadu. Kakav interes ima drzava da obavi dokap na ovim cenama od 10k? Pa nikakav.
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 23:08

MilanLaki ::
Ljudi, morate uzeti jos jednu stvar, a to je da je agbn obecala isplatiti drzavi 40k po komadu. Kakav interes ima drzava da obavi dokap na ovim cenama od 10k? Pa nikakav.

Pa kako nikakav, Milane? Ako je dokap po nizim cenama, dobice vece ucesce u banci, to je bar prosto. AGBN drzavi duguje 5,76 mlrd rsd, kako ce da isplati - zlatom, naftom, dijamantima, evrima, udelom u banci, nebitno je.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 23:39

LUMTDZOS ::
Ako moze odgovor da znam sta da radim do 10.06. Imam 7 akcija i ne znam da li cu nesto dobiti od dividende ako ide po ovom sistemu 1:10?
Hvala unapred!
Dobijaš div. u kešu ili akcijama, zavisi kako je budu obračunavali ili 7000 dim ili jednu akciju...
A posle? Pa da se beži, makar i na 6k!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 326
Localisation : NBgd
Points : 1026
Datum upisa : 28.07.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 23:48

Hvala @Sneki! sesir
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 6 Icon_minitime5/31/2011, 23:55

LUMTDZOS ::
Hvala @Sneki! sesir
Nemoj da me dovodiš u neprijatnu situaciju...
To je samo jedno lično mišljenje, i molim da se tako shvati...
Grešni smo ljudi, ali tako bih na tvom mestu!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
 
Agrobanka - AGBN (IV DEO)
Nazad na vrh 
Strana 6 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Agrobanka - AGBN (5. DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)
» Agrobanka - AGBN (III DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: