BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Šta kupovati - Šta prodavati?

Ići dole 
+130
Delboj
Nina Zeljko
Sutra
pepermint
Aritmeticar
losmi
Gocili
Limited011
zekapeka
vladimir85
telux
Tomislav
Trade Now
Tom80
boban75
Boranija
tan
Smile
Tenerife
$
FatCat
Roman Abramovich
MMcorp
mili61
Dragan555
Frenky
Bojjan
Zeljko321
Drasko
Ars Vivendi
MORNAR
Cermet
Matans
Big Mile
Nemesis
Nauzika
Zlaxx
Zoranecc
Boby
Mivanovic
mili21
Maca
Nikola
Zmajica
Fmember
Zrimi
Taliano
Dnenad85
Jerry Springer
Ilija
Kurajber
Boza Belex
Momir
Dragan11
Drag_Mlad
GAGILILI
grubi
ILoveRoses
Aleks
C R A Z Y
Ceras
Rogy
BoS
Sheriff
Miladin
Mozartru
StM
BBrroo
Sahbaz
Non-ProfitOrganization
mr Bean
V029
Jegulja
Novosadjanin007
RobinHood
MYSTIC021
Racunarko
Mister No
Mira
MarkoJTD
Zlaxa
pepsiman
iki
Dexiv
Lilihip
Radasin
nepet
Atomski mrav
KRUSKA
Paštrović
gogloee
MilanLaki
pakodazna
Ris
StefanMR
Milica1
Teletrader
Dr Zuk
Greta
IvanV
Sasa965
ljupche
ALHEMICAR 07
mirami
Joca
Posmatrač
Stenli
JMBR
Vidovnjak
Vlada
Mala
Lurije
Slovenac1
Mima
Mc.Intosh
Milos86
Albatera
kaktusic
1jelena
BojanNS
Friz
hawk
Sneki
Maxima
Dusan
Kobe Bryant
StefanoProdi
Dragan
Dex
nokidude
134 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeČet Jul 29 2010, 19:34

Racunarko ::

Od domace berze vredi uzimati jedva 10-ak akcija...

I da je tako (a nije) uvek bi imao veći broj različitih akcija unutar sopstvenog portfolija (minimum 15)!
Nazad na vrh Ići dole
RobinHood
VIP
VIP
RobinHood


Broj poruka : 185
Points : 809
Datum upisa : 20.02.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeČet Jul 29 2010, 20:15

Mira ::
dvoumim se koje akcije da kupim ,pa ako moze neki savet,sta vi mislite da li uopste postoje neke akcije na belex-u u koje vredi uloziti,ili mozda neka strana berza(Posto i to sada moze)


ja bi na tvom mestu pazario ENHL. dobri rezultati na polugodju, ocekuje se dividenda, suska se da ce snc lavalin da pazari drzavni deo.

i ako moze jedna bancica: AGBN. ok svi sve znamo menadzment na "nivou" i neke druge zamerke. ali uvek je cenom pratila aikb sa izvesnim zakasnjenjem. uvek na jesen belex malo povuce gore. kod agbn zbog trenutno depresirane cene, mozda povuce malo jace.

i jedna poslastica BIPB (ne mislim na proizvod vec na akciju). glupo je bilo sta objasnjavati. nekad su je placali stranci po 4.5 eur. nek je sad 4x gora firma to je 1 eur. a ti mozes da je pazaris po 0.3 eur.

p.s. da budem jasan, imam sve tri hartije kao i gomilu drugih
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeČet Jul 29 2010, 20:46

MYSTIC021 ::
Racunarko ::

Od domace berze vredi uzimati jedva 10-ak akcija...

I da je tako (a nije) uvek bi imao veći broj različitih akcija unutar sopstvenog portfolija (minimum 15)!

Ok, samo mi, molim te, objasni zasto bi uzeo akcije za koje nisi siguran kako ce se kretati?
Rekao sam da ima 10-ak akcija koje vredi uzimati jer je to otprilike broj firmi za koje znam sta ce biti kroz npr 6 meseci.
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeČet Jul 29 2010, 21:13

Racunarko ::
MYSTIC021 ::
Racunarko ::

Od domace berze vredi uzimati jedva 10-ak akcija...

I da je tako (a nije) uvek bi imao veći broj različitih akcija unutar sopstvenog portfolija (minimum 15)!

Ok, samo mi, molim te, objasni zasto bi uzeo akcije za koje nisi siguran kako ce se kretati?
Rekao sam da ima 10-ak akcija koje vredi uzimati jer je to otprilike broj firmi za koje znam sta ce biti kroz npr 6 meseci.

Ja nisam vidovit (kao ti) pa stoga moram da investiram na dugi rok i uzdam se u dobro diverzifikovan portfolio! A kamo srece da znam (kao ti) sta ce biti sa 10 domacih firmi za 6 meseci, poceo bi novu godinu kao milioner ;) Za objasnjavanje nemam vremena, idem sutra na more suny
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeČet Dec 16 2010, 14:07

ja sam uzeo ove, danas su se lepo pokazale.
JESV 6.698 4,17 290.690
MTLC 2.123 2,51 721.930
SJPT 874 2,34 86.948

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeČet Dec 16 2010, 18:57

Na koliko si usao na jedinstvu?
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeČet Dec 16 2010, 21:04

na 6400 al sam drzao cenu 10dana, bilo je tesko kupiti je...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Dec 17 2010, 17:27

Mozda bi u ovom trenutku trebalo kupiti sto vise Bambija.
Pada u istu korpu sa imlekom i mlekarom subotica, a nije tako naglo porasla.
Osim toga ima pak akcija sa presekom za 31.12. koje jos mogu da se kupe.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Dec 17 2010, 20:24

Racunarko ::
Mozda bi u ovom trenutku trebalo kupiti sto vise Bambija.
Pada u istu korpu sa imlekom i mlekarom subotica, a nije tako naglo porasla.
Osim toga ima pak akcija sa presekom za 31.12. koje jos mogu da se kupe.

pec neka peca ako jos nije kupio! nije ti los predlog! Ako je kupio IMLK i MLSU moj predlog je da ne kupuje BMBI jer ako dodje do titanica sve ce da mu potone!

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 538
Points : 1137
Datum upisa : 18.12.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 01:31

V029 ::
Nemesis ::
Koliko mrzim kada ne udjem akcije pre ovakvog skoka... udrimile

Šta te sprečava da pratiš trend? Akcije mogu dugo ovako da rastu. Ovo liči na globalni sekularni bull market, a mi smo tu još uvek dosta jeftiniji od ostalih berzi.

Pitanje samo za VO29 i Slovenac1. Sta biste sad u ovom trenutku kupili na berzi? Ako mozete voleo bih kada bi iskljucili emocije po pitanju hartija koje posedujete. Cenim vase misljenje i zato pitam...
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 02:44

Ako narod voli crven auto, kupuj crveni da ga lakše prodaš.
Kupuj uvek ono što se traži, pogotovu na nelikvidnim tržištima kao što je BB. Ako hoćeš konkretno koje akcije bi kupio, pogledaj prosečne volumene zadnjih meseci, pa biraj ono što stalno ide.

Nisam emotivan kada su akcije koje imam u pitanju, ali teško na to pitanje mogu da ti odgovorim, a da nemam u vidu moj portfolio. Čim počnem da mislim da je neka hartija skupa da je dokupim, to je pravo vreme da je prodam. Zašto držati nešto ako misliš da neće više da raste? Tako da bih u ovom trenutku kupio sve što već imam u portfoliu ili bi prodao ono što ne bih dokupio.

Sada kada hartije maltene neselektivno rastu, odluka šta kupiti nije teška. Prava odluka koju sada treba doneti nije šta da kupiš (to je lakši deo posla), nego kada da izađeš. Sada je lako da te povuku emocije i da počneš da veruješ da berza ide samo naviše. Iako mislim da će ovaj trend rasta dugo da traje (godinama, barem 2), trenutno najviše razmišljam kako da prepoznam zaokret trenda. Isto tako dok je bila kriza tada sam razmišljao šta da kupim. Ako sam u pravu da će ovo potrajati, onda je trenutno mnogo toga jeftino.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 07:37

Slažem se sa VO29, kupuj ono što je najlikvidnije jer to če kupovati i strani fondovi, a zna se šta je to AIK, AGBN, SJPT,... Ostale male akcije mogu da poskoče zbog efekta prelivanja para ali to su obično akcije za špekulante.
Nazad na vrh Ići dole
mr Bean
Still learning
Still learning
mr Bean


Broj poruka : 49
Points : 233
Datum upisa : 11.12.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 09:07

V029 ::
Ako narod voli crven auto, kupuj crveni da ga lakše prodaš.
Kupuj uvek ono što se traži, pogotovu na nelikvidnim tržištima kao što je BB. Ako hoćeš konkretno koje akcije bi kupio, pogledaj prosečne volumene zadnjih meseci, pa biraj ono što stalno ide.

Nisam emotivan kada su akcije koje imam u pitanju, ali teško na to pitanje mogu da ti odgovorim, a da nemam u vidu moj portfolio. Čim počnem da mislim da je neka hartija skupa da je dokupim, to je pravo vreme da je prodam. Zašto držati nešto ako misliš da neće više da raste? Tako da bih u ovom trenutku kupio sve što već imam u portfoliu ili bi prodao ono što ne bih dokupio.

Sada kada hartije maltene neselektivno rastu, odluka šta kupiti nije teška. Prava odluka koju sada treba doneti nije šta da kupiš (to je lakši deo posla), nego kada da izađeš. Sada je lako da te povuku emocije i da počneš da veruješ da berza ide samo naviše. Iako mislim da će ovaj trend rasta dugo da traje (godinama, barem 2), trenutno najviše razmišljam kako da prepoznam zaokret trenda. Isto tako dok je bila kriza tada sam razmišljao šta da kupim. Ako sam u pravu da će ovo potrajati, onda je trenutno mnogo toga jeftino.
post2
Kakav Vam je stav po pitanju AIKBPB?
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 09:20

moja stara dilemasta kupiti/prodati:

aikb ili agbn, imajuci u vidu racija, nacin poslovanja i upravu (pa i dominantne vlasnike)

Nazad na vrh Ići dole
Non-ProfitOrganization
VIP
VIP
Non-ProfitOrganization


Broj poruka : 210
Points : 600
Datum upisa : 20.08.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 10:32

Jegulja ::
V029 ::
Nemesis ::
Koliko mrzim kada ne udjem akcije pre ovakvog skoka... udrimile

Šta te sprečava da pratiš trend? Akcije mogu dugo ovako da rastu. Ovo liči na globalni sekularni bull market, a mi smo tu još uvek dosta jeftiniji od ostalih berzi.

Pitanje samo za VO29 i Slovenac1. Sta biste sad u ovom trenutku kupili na berzi? Ako mozete voleo bih kada bi iskljucili emocije po pitanju hartija koje posedujete. Cenim vase misljenje i zato pitam...

Sta ti znaci to "sekularni", jel to nesto vezano za religiju? veshtica
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 10:52

@mr bean

AIKBPB više liči na oročenu štednju nego na akciju. Ima manju fluktuaciju cene, manji stepen rizika od obične, a veću dividendu. Dobra hartija, ali ja lično sam stava da je vreme za rizičnije vidove ulaganja, pa u ovom trenutku preferiram AIKB.
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 10:58

@Non-ProfitOrganization

Kada se upotrebljava u ekonomiji, vezano za neki trend, sekularni znači dugoročni.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 11:32

V029 ::
@Non-ProfitOrganization

Kada se upotrebljava u ekonomiji, vezano za neki trend, sekularni znači dugoročni.

Kratkoročno ciklusi su prozvani cikličnim a dugoročni su pozvani sekularnima. "Svetovna" tržišta mogu trajati dugo vremena između 10 i 20 godina.

Za primer se uzima sekularno tržište između 1982 i 2000 godine koje je bilo u bull tržištu.

Imaš i ciklično tržište unutar sekularnog tržišta... itd.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 538
Points : 1137
Datum upisa : 18.12.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 11:33

Sta mislite o NIIS?
Nazad na vrh Ići dole
V029
Still learning
Still learning



Broj poruka : 97
Points : 346
Datum upisa : 26.09.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 11:35

Kobe Bryant ::
V029 ::
@Non-ProfitOrganization

Kada se upotrebljava u ekonomiji, vezano za neki trend, sekularni znači dugoročni.

Kratkoročno ciklusi su prozvani cikličnim a dugoročni su pozvani sekularnima. "Svetovna" tržišta mogu trajati dugo vremena između 10 i 20 godina.

Za primer se uzima sekularno tržište između 1982 i 2000 godine koje je bilo u bull tržištu.

Imaš i ciklično tržište unutar sekularnog tržišta... itd.
post2
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 11:37

Lično smatram da je u srpskom jeziku uzraz "dugoročno bull tržište" prikladniji od "sekularnog bull tržišta".

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 17:13

Kobe Bryant ::
Lično smatram da je u srpskom jeziku uzraz "dugoročno bull tržište" prikladniji od "sekularnog bull tržišta".
Sekularni je benefitniji ako implementiras & preferiras ekscelentan vokabular, nije li?
coca

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 18:14

V029 ::
... Prava odluka koju sada treba doneti nije šta da kupiš (to je lakši deo posla), nego kada da izađeš. Sada je lako da te povuku emocije ....
, trenutno najviše razmišljam kako da prepoznam zaokret trenda. Isto tako dok je bila kriza tada sam razmišljao šta da kupim. Ako sam u pravu da će ovo potrajati, onda je trenutno mnogo toga jeftino.

Koje su konkretnije naznake kojima dajes znacaj,
kako za izalaz, tako i za uočavanje promene trenda
( tu mislim i za njegov zastoj) i kvalifikvanje trenda
da je "stabilan".

Nazad na vrh Ići dole
StM
VIP
VIP
StM


Broj poruka : 120
Points : 355
Datum upisa : 19.05.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimePet Jan 21 2011, 20:51

Skoro sve akcije imale su ogroman skok protekle nedelje. Kada pogedate grafikone jedna od malobrojnih akcija koja je ostala na istorijskom minimumu a nema lose rezultate je UNBN. Naravno ovde ne racunam PRGS, BIPB i sl zato sto je to po meni ogroman rizik mada za one kojima to nije strano i veliki moguci dobitak. Sto se UNBN tice jedna od opasnosti koja se vezuje za ovu akciju je sto je to Miskovicev pokrivac za raznorazne poslove na ivici zakona ali sve drugo govori u prilog tome da ova akcija moze realno da duplira vrednost u relativno kratkom vremenu.
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 25 2011, 16:20

Citat :
just shut up and buy the f*cking dip you f*cking idiot
https://www.youtube.com/watch?v=jllJ-HeErjU
99
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 25 2011, 16:27

StM ::
Skoro sve akcije imale su ogroman skok protekle nedelje. Kada pogedate grafikone jedna od malobrojnih akcija koja je ostala na istorijskom minimumu a nema lose rezultate je UNBN. Naravno ovde ne racunam PRGS, BIPB i sl zato sto je to po meni ogroman rizik mada za one kojima to nije strano i veliki moguci dobitak. Sto se UNBN tice jedna od opasnosti koja se vezuje za ovu akciju je sto je to Miskovicev pokrivac za raznorazne poslove na ivici zakona ali sve drugo govori u prilog tome da ova akcija moze realno da duplira vrednost u relativno kratkom vremenu.

Ne znam da li gresim ali cini mi se da je UNBN jedina akcija kojoj je cena niza nego sto je bila od pocekta bulla u martu 2009.
titanik
Nazad na vrh Ići dole
Mozartru
Our family
Our  family



Broj poruka : 264
Godina : 43
Points : 486
Datum upisa : 18.06.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 25 2011, 17:18

Pratim UNBN poslednjih dana i cini mi se da je sve manja ponuda, a da se traznja popunjava polako. Ukoliko se nastavi ovakav trend i ociste se nekih 590 kom koliko ima do 5200, mislim da ce UNBN ponovo uci u svoj stari trend velikih dnevnih skokova. Sigurno ovo ide gore ....
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 25 2011, 17:39

Mozartru ::
Pratim UNBN poslednjih dana i cini mi se da je sve manja ponuda, a da se traznja popunjava polako. Ukoliko se nastavi ovakav trend i ociste se nekih 590 kom koliko ima do 5200, mislim da ce UNBN ponovo uci u svoj stari trend velikih dnevnih skokova. Sigurno ovo ide gore ....

Da, polako je krenula, i obimi to potvrdjuju ali cena je mizerno niska.
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 55
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 25 2011, 18:05

BUY: MTBN, PRBN, CYBN, CRFS, SJKS, AMSO, KMBN+PB, INFM, UNBN, VZAS, TGAS, VDAV, AIKBPB - hold
Speculative BUY: PRGS, BIPB, GLOS, ENHL, NEOP, IRTL, DNOS
SELL: BMBI, IMLK (danasnja cena), CRNX, AIKB, MLSU, MTLC, PUUE, NPRD
Nazad na vrh Ići dole
Sheriff
Still learning
Still learning
Sheriff


Broj poruka : 74
Points : 233
Datum upisa : 15.12.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 25 2011, 18:08

Secam se kada smo se pre vise godina lomili po salterima da upisemo dokapitalizaciu Univerzal banke a cena... i bili smo srecni farao

Evo kako jadno deluje nas bankarski sektor danas udrimile

P/B

KMBN 1,04
AIKB 0,97
JMBN 0,85
PRBN 0,61
MTBN 0,53
CCNB 0,47
UNBN 0,45
AGBN 0,38
CYBN 0,35

udrimile udrimile lale udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Mozartru
Our family
Our  family



Broj poruka : 264
Godina : 43
Points : 486
Datum upisa : 18.06.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 25 2011, 19:49

Treba racunati i na efekat prodaje Maxija na cenu. Mislim da ce ova godina biti mnogo mnogo bolja za UNBN.
Nazad na vrh Ići dole
StM
VIP
VIP
StM


Broj poruka : 120
Points : 355
Datum upisa : 19.05.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 25 2011, 22:52

Miladin ::
BUY: MTBN, PRBN, CYBN, CRFS, SJKS, AMSO, KMBN+PB, INFM, UNBN, VZAS, TGAS, VDAV, AIKBPB - hold
Speculative BUY: PRGS, BIPB, GLOS, ENHL, NEOP, IRTL, DNOS
SELL: BMBI, IMLK (danasnja cena), CRNX, AIKB, MLSU, MTLC, PUUE, NPRD

Za sve ostalo se manje vise slazem, ali zasto MTLC u SELL. Mozda ja nedovoljno dobro poznajem ovu firmu ali informacije koje imam i koje su mi bile dostupne su potpuno suprotne.
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 25 2011, 23:15

"Samo kupuj ne pitaj za cenu.... Nista nije skupo kad kraj sebe imas pravu zenu ..." Zeljko Samardzic.
Nazad na vrh Ići dole
Non-ProfitOrganization
VIP
VIP
Non-ProfitOrganization


Broj poruka : 210
Points : 600
Datum upisa : 20.08.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 25 2011, 23:50

StM ::
Miladin ::
BUY: MTBN, PRBN, CYBN, CRFS, SJKS, AMSO, KMBN+PB, INFM, UNBN, VZAS, TGAS, VDAV, AIKBPB - hold
Speculative BUY: PRGS, BIPB, GLOS, ENHL, NEOP, IRTL, DNOS
SELL: BMBI, IMLK (danasnja cena), CRNX, AIKB, MLSU, MTLC, PUUE, NPRD

Za sve ostalo se manje vise slazem, ali zasto MTLC u SELL. Mozda ja nedovoljno dobro poznajem ovu firmu ali informacije koje imam i koje su mi bile dostupne su potpuno suprotne.

kakva bre kupovina prbn-a, pa uveli su im inspekciju iz NBS-
poslednji korak pred prinudnu Upravu!
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 55
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 6 Icon_minitimeSre Jan 26 2011, 14:59

Non-ProfitOrganization ::

kakva bre kupovina prbn-a, pa uveli su im inspekciju iz NBS-
poslednji korak pred prinudnu Upravu!

Al ode cena gore 3% od juce do danas. Odlicna mogucnost zarade na ovoj hartiji.

StM ::

Za sve ostalo se manje vise slazem, ali zasto MTLC u SELL

Metalac je odlicna firma. Odlicni bilansi. Fokusiran menadzment. Niko ne dovodi u pitanje kvalitet firme, vec cene pred presek za dividendu, koji je pocetkom marta. Sada se cena zagreva i po svom investicionom ciklusu sad treba da dotakne vrh i onda ispumpavanje. A kod MTLC oporavak je spor (tek je sad pregazio cenu koju je imao pre godinu dana). Ne treba ga drzati posle preseka. Bolja je premija na rastu cene posle korekcije nego ocekivati dividendu. A period je isti - godinuy dana.
Jednom se omaklo da se MTLC popne do 3000 i izjednaci sa aik bankom po ceni, ali sumnjam da ce imati takav rast sada.
Nazad na vrh Ići dole
 
Šta kupovati - Šta prodavati?
Nazad na vrh 
Strana 6 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
» Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: BERZA, trendovi, aktuelnosti...-
Skoči na: