BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)

Ići dole 
+74
đubretarac
StM
Kurajber
Carlo Ponti
Kupi akcije
Racunarko
JelenaS
Gagi
Aris
Djakon
Mozartru
Igor-NS
sniper74
Julija
BoS
Limited011
Dusan
Aleks
Božo
Jegulja
Mr. Price
Dragan
Bookmaker
FatCat
Niche
Igi-bg
MORNAR
KRUSKA
Friz
Kibicer
Ris
Non-ProfitOrganization
Drag_Mlad
bonum.mm
Nils
Steve McQueen
Dax
Sara
Jovana2009
Greta
Josh
Pekoilic
Mitar
Ivan2211
geogsi
RobinHood
Sofke
Magi2
Sneki
Kenzo
Maca
Momir
pepsiman
Teletrader
gogloee
Dnenad85
Dexiv
Milica1
Sasa965
MarkoJTD
ILoveRoses
NEBOJSAe
nepet
HUACHUMA
Lilihip
iki
MilanLaki
Atomski mrav
Goast
Ilija
Aritmeticar
Bond
Vladulns
Slovenac1
78 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/6/2010, 11:36

Vanredna skupština akcionara Agrobanke biće održana sutra, u četvrtak sa početkom od 11 časova, a na dnevnom redu je, među ostalim protokolarnim tačkama, osnivanje filijale u Republici Srpskoj koje nije usvojeno na redovnoj skupštini jer su akcionari zahtevali detaljni elaborat u vezi s opravdanošću tog projekta.

Kako su ranije najavili partneri iz Republike Srpske, ovaj entitet BiH učestovaće sa 20 odsto u osnivačkom kapitalu dok će Agrobanka uplatiti udeo od 80 procenata (8 miliona evra). Čelnici Agrobanke očekuju veoma brzu ekspanziju novoformirane bankarske ustanove te povraćaj uloženih sredstava za manje od četiri godine. Plan je da ova filijala 2014. godine ostvari ukupne prihode od 4,3 miliona evra i bruto dobitak od 2,5 miliona evra.

Međutim, najveći akcionari Agrobanke i dalje gaje veliku skepsu prema ovom ovom projektu i generalno prema upravi Agrobanke što je bilo evidentno na prolećnom redovnom zasedanju koje je održano tek iz drugog navrata jer su prvobitni termin najveći akcionari bojkotovali kako bi izrazili negodovanje u vezi sa predloženom dokapitalizacijom. Kako je menadžment tada najavio imao je nameru da sprovede dokapitalizaciju vrednu 5 milijardi dinara, i to po ceni od 10.000 dinara (pravo preče kupovine) i 11.000 dinara (svi preostali investitori).

U međuvremenu, cena akcija Agrobanke od početka juna spustila se 17-18 procenata dok su najveći kupci akcija bile poljoprivredne kompanije koje s Agrobankom imaju kreditni odnos. Sudeći po aktivnostima u vezi s prikupljanjem punomoćja, očekuje se zanimljivo zasedanje i veliki odziv akcionara, kako pristalica tako i protivnika menadžmenta, dok bi presudan glas mogla dati država koja ima udeo od 20 procenata

Izvor: Sinteza
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/6/2010, 11:53

Sreo sam juce onu zgodnu bankarku sto sam joj dao potpis. Pitao sam je za neku insajdersku informaciju. Rece mi da je ovo za banku u Banjaluci gotova stvar. Takodje mi je rekla da ce biti dokapitalizacija,... Imam nedoumicu koliko informacija stize od centrale do sefova ekzpozitura,... Pretpostavljam da im serviraju samo odredjene informacije,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Bista
Spammer
Spammer
Bista


Broj poruka : 58
Points : 360
Datum upisa : 28.09.2010

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/6/2010, 13:56

Dobro ti kaze zgodna bankarka.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/6/2010, 14:14

Drag_Mlad ::
Sreo sam juce onu zgodnu bankarku sto sam joj dao potpis. Pitao sam je za neku insajdersku informaciju. Rece mi da je ovo za banku u Banjaluci gotova stvar. Takodje mi je rekla da ce biti dokapitalizacija,... Imam nedoumicu koliko informacija stize od centrale do sefova ekzpozitura,... Pretpostavljam da im serviraju samo odredjene informacije,...

Ocekivali bismo da vezes zgodnu bankarku (ne bukvalno) i iscedis informacije iz nje.
Ko zna sta je uprava na celu sa Antonicem sve smislila. explod
Nazad na vrh Ići dole
Bista
Spammer
Spammer
Bista


Broj poruka : 58
Points : 360
Datum upisa : 28.09.2010

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/6/2010, 14:17

Ma slovenci su ovde ispali "glup u drustvu", nisu uradili sta je trebalo kad je trebalo a sad dizu tuzbe i placu nad sudbom kletom :smh: .
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/6/2010, 14:33

Bista ::
Dali na cuvanje ? Mislim da berza ne ide tako - ja kupim akcije tvoje a ti mi cuvas pare slik .

A ko kaze da sam mislio na akcije ? Hajde molim te prosvetli me kako se to radi ,ja to prvi put vidim uzivotu!

A kad malo bolje razmislim bolje bi bilo da sam dao na stednju(cuvanje) i ovo sto sam ulozio u AGBN prinos je bio 8% ,a na akcijama gubitak bar 30%. :zid:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/6/2010, 16:01

Bista ::
Ma slovenci su ovde ispali "glup u drustvu", nisu uradili sta je trebalo kad je trebalo a sad dizu tuzbe i placu nad sudbom kletom :smh: .

Več petstoti put ponavljam, svi Slovenci zajedno imaju cca 20% akcija i to znači 20% podeljeno na stotine i stotine investitora (nije to jedan investitor kao što je država). Šta su zapravo realno tu mogli Slovenci da urade?
Nazad na vrh Ići dole
Bista
Spammer
Spammer
Bista


Broj poruka : 58
Points : 360
Datum upisa : 28.09.2010

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/6/2010, 16:11

Mnogo toga, jako, jako mnogo. Ali nad prosutim mlekom ne treba kukati. Drugi put slovenci, pamet u glavu i nikad ne zaboravite - srbija je ovo armo .
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/6/2010, 16:32

Promene: 05.10. - 06.10.2010. (T-3) ili 30.09. - 01.10.2010.

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 289hpjr
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/6/2010, 17:12

Bista ::
Mnogo toga, jako, jako mnogo. Ali nad prosutim mlekom ne treba kukati. Drugi put slovenci, pamet u glavu i nikad ne zaboravite - srbija je ovo armo .

Pa opiši malo šta bi to mogli uraditi mnogo sa 20% razbijenih na mnoštvo investitora od kojih trebaš pismeno ovlaščenje za svaku odluku?
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/6/2010, 17:23

Znaci sutra se donosi odluka o dokapitalizaciji banke od 5MRD?
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/6/2010, 18:46

MilanLaki ::
Znaci sutra se donosi odluka o dokapitalizaciji banke od 5MRD?
Koliko sam razumeo bankarku, nece biti na ovoj skupstini dokapitalizacija, vec na nekoj narednoj, na ovoj ide banka u Banjaluci,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Bista
Spammer
Spammer
Bista


Broj poruka : 58
Points : 360
Datum upisa : 28.09.2010

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/6/2010, 19:55

Ma opisivao sam ja to vasim predstavnicima vec, in vivo, samo oni oce da se prave pametni - e pa sad nek se ceskaju scratch .
Nazad na vrh Ići dole
NEBOJSAe
Member
Member
NEBOJSAe


Broj poruka : 583
Godina : 43
Localisation : NOVA PAZOVA
Points : 971
Datum upisa : 20.08.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 10:50

opet jedno banalno pitanje. Da li mislite da li akcija AGBN ima sanse za veliki preokret bar na 10k posle ove skupstine tj da li ce skupstina imati neki uticaj na cenu?
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 11:05

Hoce, verovatno u negativnom smeru.
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 11:10

NEBOJSAe ::
opet jedno banalno pitanje. Da li mislite da li akcija AGBN ima sanse za veliki preokret bar na 10k posle ove skupstine tj da li ce skupstina imati neki uticaj na cenu?

Logično je da cena ne može biti ispod nominale (10.000 RSD) ako planiraju bilo kakav dokap. Tržišna cena mora gravitirati ka toj ceni da bi čitava operacija uspela. Možda u nastavku naprave i neki dogovorni dokap za "poznatog investitora". pec

Molio bih da nam neko ko je prisustvovao današnjoj Skupštini da svežije informacije!
Nazad na vrh Ići dole
Božo
Just looking
Just looking
Božo


Broj poruka : 22
Points : 78
Datum upisa : 01.06.2010

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 13:12

E Bista pun si gluposti. Slovenci su dobili još jednog člana UO tako da niko ne plače i niko ne ulaga tužbe....
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 13:19

NEBOJSAe ::
opet jedno banalno pitanje. Da li mislite da li akcija AGBN ima sanse za veliki preokret bar na 10k posle ove skupstine tj da li ce skupstina imati neki uticaj na cenu?

Ova skupštine nema nikakvog uticaja na cenu akcije. Dok su obimi na berzi 100 akcija na dan ništa nema uticaja.
Nazad na vrh Ići dole
Josh
VIP
VIP



Broj poruka : 23
Points : 75
Datum upisa : 17.12.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 13:34

nezvanicno sa twittera : Agrobanka je na današnjoj vanrednoj skupštini akcionara većinom glasova usvojila odluku o osnivanju banke u Republici Srpskoj.



Poslednji izmenio Josh dana 10/7/2010, 14:00, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 13:49

To je bilo ocekivano...
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 13:55

Skupština Agrobanke donela odluku o ulasku na tržište RS
07/10/2010 11:29:00 Sinteza

Većina akcionara bila za osnivanje banke u Banjaluci

Danas je održana vanredna skupština akcionara Agrobanke na kojoj je doneta odluka o osnivanju banke u Banjaluci, dok su predstavnici manjinskih akcionara dobili jednog novog člana u upravi ove bankarske ustanove.

Kako su ranije i najavili visoki zvaničnici Republike Srpske, ovaj entitet BiH učestovaće sa 20 odsto u osnivačkom kapitalu dok će Agrobanka uplatiti udeo od 80 procenata (8 miliona evra). Predstavnici Agrobanke naglasili su da očekuju prilično ekspanzivan razvoj banke te da će do kraja 2014. godine aktiva ove bankarske ustanove u RS biti uvećana na 54,3 miliona evra dok bi neto dobit za nešto više od četiri godine trebala da iznosi 2,14 miliona evra. U predstavljenom elaboratu, čiju izradu su zahtevali akcionari na junskom redovnom zasedanju, menadžment Agrobanke očekuje povraćaj uloženih sredstava za manje od četiri godine.

Iako je bilo najava da će se najveći portfeljni investitori, koji su akcionari Agrobanke, ozbiljnije suprotstaviti menadžmentu, nezadovoljni dosadašnjom poslovnom politikom, ipak su se zadovoljili dodatnim mestom u upravi ove banke dok je većina članova skupštine glasala za ekspanziju u RS, uključujući i predstavnike države.

Akcije Agrobanke okončale su danas trgovanje na nivou od 6.862 dinara, što odgovara tržišnoj kapitalizaciji od 4,9 milijardi dinara (46,5 miliona evra). Od početka godine, akcije Agrobanke na berzi su oslabile 15,7 procenata
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 13:58

"ipak su se zadovoljili dodatnim mestom u upravi ove banke "

udrimile :valjanje: :twisted:

E,tugo...
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 14:55

Ipak mi je bankarka dala dobru informaciju,...
Mislim da ce ovo uticati na dalji pad akcije,...kratkorocno,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 14:57

@ mladi,

Sta je za tebe kratkorocno?
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 15:18

gogloee ::
@ mladi,

Sta je za tebe kratkorocno?

prema teoriji kratki rok za berzu je u do 5 godina.
Po meni za agbn je do godinu dana da ce akcija stagnirati i ici dole,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 15:36

Drag_Mlad ::
Ipak mi je bankarka dala dobru informaciju,...
Mislim da ce ovo uticati na dalji pad akcije,...kratkorocno,...

Pa šta ima veze ovako relativno mala investicija, koja može čak biti profitabilna, na cenu akcije koja kotira na 0,3 booka molim vas. Na cenu akcije utiče jedino to, da nema kupaca kao što su strani fondovi na AIK banki uz opšte bedno stanje na celom belexu i to je sve.
Nazad na vrh Ići dole
đubretarac
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 198
Datum upisa : 19.12.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 15:41

Tresla se gora, rodio se miš! Slovenci po ko zna koji put prete, a na kraju uvek bude onako kako Antonić poželi. A svi oni koji su gajili nade da će slovenci nešto promeniti, sad neka se zapitaju. Oni očigledno imaju svoje interese koji se dijemantralno razlikuju od interesa nekih malih akcionara koji su kupovali ovu akciju na cenama od 26.000 i više. A Antonića i kompaniju cena interesuje ko lanjski sneg, bitno je da će on ostati i dalje tu gde jeste sa sve svojom jagnjećom brigadom, a mi prevareni akcionari, ko nas šiša. Nego, što lično mislim da je ova skupština bila samo probni balon za narednu na kojoj će Antonić verovatno opet tražiti dokapitalizaciju i najverovatnije je i dobiti! Nema ovde nikakvih promena dok god je država na njegovoj strani..........a cena, ma koga to uopšte više i interesuje!
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 15:45

Da je promet na berzi bar 3 miliona eur dnevno, kao i da se dnevno istrguje sa jedno 500-600 akcija agbn svaki dan, druga bi se pesma pevala. Tada ne bi bilo od znacaja ono sto danas mnogi misle da je presudno. Aikb gule polako... Jos malo da se otarase tajkunerije i super. Ostaje kmbn da se otkloni cep od karica i to je to. Agbn ima neverovatan potencijal za rast na duge staze. To ako padne i na 6,5k na short term nije toliko vazno. Ja ovu hartiju ne dam bez p/b od bar jedno 1,5. Spreman sam to cekati kolko god treba. Vidite li ljudi da srpske banke imaju najmanji p/b u celoj SEE. I sto rekose analiticari iz East capitala - ne znam koliko vremena ce trebati da p/b srpskih banaka dostignu one u regiji, da li 3 meseca ili 3 godine, ali trend ipak postoji. Ja stoga savetujem ljude da ne prodaju njihove akcije uludo po ovim bagatelnim cenama, jer agbn nema nikakvih problema u poslovanju, ima i drzavu kao velikog akcionara i nece ovde biti nikakvih problema. Vidite da od pocetka krize u srb nije otisla ni jedna banka u stecaj, a tako ce i ostati verovatno. Zato, ko ima sveze love, u kupnju, jer diskont traje dok ne naidje rast traznje.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 16:47

Promene: 06.10. - 07.10.2010. (T-3) ili 01.10. - 04.10.2010.

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 107promene061007102010
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 17:14

MilanLaki ::
Da je promet na berzi bar 3 miliona eur dnevno, kao i da se dnevno istrguje sa jedno 500-600 akcija agbn svaki dan, druga bi se pesma pevala. Tada ne bi bilo od znacaja ono sto danas mnogi misle da je presudno. Aikb gule polako... Jos malo da se otarase tajkunerije i super. Ostaje kmbn da se otkloni cep od karica i to je to. Agbn ima neverovatan potencijal za rast na duge staze. To ako padne i na 6,5k na short term nije toliko vazno. Ja ovu hartiju ne dam bez p/b od bar jedno 1,5. Spreman sam to cekati kolko god treba. Vidite li ljudi da srpske banke imaju najmanji p/b u celoj SEE. I sto rekose analiticari iz East capitala - ne znam koliko vremena ce trebati da p/b srpskih banaka dostignu one u regiji, da li 3 meseca ili 3 godine, ali trend ipak postoji. Ja stoga savetujem ljude da ne prodaju njihove akcije uludo po ovim bagatelnim cenama, jer agbn nema nikakvih problema u poslovanju, ima i drzavu kao velikog akcionara i nece ovde biti nikakvih problema. Vidite da od pocetka krize u srb nije otisla ni jedna banka u stecaj, a tako ce i ostati verovatno. Zato, ko ima sveze love, u kupnju, jer diskont traje dok ne naidje rast traznje.

Dobro napisano aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Bista
Spammer
Spammer
Bista


Broj poruka : 58
Points : 360
Datum upisa : 28.09.2010

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 20:55

@Božo, ne ... suny

Edit: Molim za primereniji recnik. Mod. Pinto
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 21:47

da ne pametujem previse ali agrobanka ovako ili onako nemoze da doceka kraj sledece godine ovako,sto znaci da je po meni kratkorocni rok oko godinu dana,doci ce do drasticnih promena vec pocetkom sledece godine,ljudi stvari se menjaju i mislim da ce biti jos brze,na osnovu cega donosim procenu?? na osnovu volje ce se menjati nesto ali po politicki izazvanim promenama i manje visev volljama,vise bi bilo primorama,mislim da je ovo kraj ili pocetak kraja otimacine,sledi nam krajnje gadna godina,gde mogu bogovi da padnu a jevropa kuca,mislim kuca po malom mozgu da se dovedemo u red,ocekujem porast berze decembra ali me zivo interesuje sta ce biti u periodu mart /septembar sledece godine,mislite dalekao, ma pojedemo tri praseta i eto nam tog perioda,nevredi da se jedemo sada sta nam rade,rade nam ono sto mogu da nam rade,pisem ovo cisto da kazem da smo nemocni za sada dok se globalno stvari ne dovedu u red u ovoj zemlji,do tada trpite ipak je ovo zanimanje spekul;acija mislim da nam je to bilo poznato i pre svega ovoga udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 22:39

đubretarac ::
Tresla se gora, rodio se miš!,...Nego, što lično mislim da je ova skupština bila samo probni balon za narednu na kojoj će Antonić verovatno opet tražiti dokapitalizaciju i najverovatnije je i dobiti! Nema ovde nikakvih promena dok god je država na njegovoj strani..........a cena, ma koga to uopšte više i interesuje!

I ja mislim da je sledece na redu: dokapitalizacija. Verovatno ce ponovo ici po kucama i skupljati potpise,... To se pokazalo kao uspesno,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/7/2010, 23:27

Ja zaista ne vidim razlog da drzava podrzi dokap, a da u njemu ne ucestvuje. Videcemo kako ce da skupe lovu za komercijalnu banku, da bi zadrzali % vlasnistva. Kako sada stvari stoje IFC i WB na sve nacine lobiraju da drzava odustane od toga i verpvatno ce tako i biti.
Sto se agbn tice, nije losa ideja da se dokapitalizuje, ali ne na predlozeni nacin. Ja verujem u ovu akciju na dugi rok. Cena je skroz jeftina i ovo treba kupovati, ko ima svez cash. Cena je na 0.3 book, ubedljivo najpovoljnija na beleksu. Jasno je da drzava mora svoj deo ustupiti nekom u skorije vreme, jer imf trazi da se zavrsi otpoceti proces privatizacije.
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) - Page 25 Icon_minitime10/8/2010, 11:29

Slovenac1 ::


Pa šta ima veze ovako relativno mala investicija, koja može čak biti profitabilna, na cenu akcije koja kotira na 0,3 booka molim vas. Na cenu akcije utiče jedino to, da nema kupaca kao što su strani fondovi na AIK banki uz opšte bedno stanje na celom belexu i to je sve.

Pa ima veze.
Menadzment treba da se fokusira na domace prilike i tu zacementira i pojaca poziciju banke.
A ne da se igra s tudjim novcima negde preko.
To, ako zeli da uradi kako treba, trazi mnogo paznje, resursa ...
Meni ovo lici na zamazivanje ociju dok se ispod brda nesto drugo valja.
Elem, ima tu elemenata korporativnog neupravljanja... , a kcionara se sete samo kad im treba punomoc za skupstinu.

Nazad na vrh Ići dole
 
Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)
Nazad na vrh 
Strana 25 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)
» Agrobanka - AGBN (5. DEO)
» Agrobanka - AGBN (III DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: