BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)

Ići dole 
+81
Racunarko
Bookmaker
Limited011
Dragan
Serbon
Manmi
Jegulja
pakodazna
GagaProm
Josh
DuleT
BoS
Steve McQueen
Sara
Ilija
Jovana2009
Sofke
Ris
RobinHood
Mozartru
Tomislav
Kenzo
Friz
Drasko
Air
Ars Vivendi
Geco
Aleks
Maca
Dnenad85
Mrvica
Drag_Mlad
Berza011
NEBOJSAe
Nemesis
Joe_Allamo
Kupi akcije
Brmbocla
Non-ProfitOrganization
prevarant
StariHrast
Milos86
raspolozen
Sneki
Milica1
Skrab0fix
Mira
Zeljko
Yudejavu
ILoveRoses
Floyd Vega
HUACHUMA
MilanLaki
geogsi
Dusan
Teletrader
Mr. Price
Atomski mrav
Dax
vatreni
Dexiv
MarkoJTD
Aritmeticar
iki
pepsiman
Kobe Bryant
G.Soros
Slovenac1
Vladulns
Sasa965
Kurajber
KRUSKA
Ivan2211
StefanMR
Greta
GogaAna
Lolita
Mitar
nepet
Pekoilic
Bond
85 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/16/2010, 23:23

Aritmeticar ::
Ivan2211 ::

A paketi se prebacuju prema trenutnom stanju na tabli, tako da bude što lakše i da se niko "ne uplete" slučajno.

Da, vidim da nisam rekao poentu. Mislim da bi cena sasvim polako rasla da nema tih koji se upliću. Kupcima nije problem da plate 2930 ukoliko je taj nivo "otvoren".

Naravno da jim nije problem jer cenu vide u budućnosti mnogo višu nego ovu danas.
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/16/2010, 23:42

KRUSKA ::
Ovi Cvetkovići se opet prepakuju samo sada u drugom smeru,u cemu je fazon?
Pusti ljude nek se knjize, ne prepakuju se.

Za aik mi nista nije jasno - kako bre "to" pravi 6 mlrd dobiti - skoro kao intesa!? A ja dividendu jos uvek cekam ... SUMNJIVO!
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/17/2010, 13:28

6.163.772.000
Konacno nije lose kakva je godina bila
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/17/2010, 14:08

Kurajber ::
Za aik mi nista nije jasno - kako bre "to" pravi 6 mlrd dobiti - skoro kao intesa!? A ja dividendu jos uvek cekam ... SUMNJIVO!

:D biće, ne brini, prošle godine je bila u leto....samo što će verovatno opet biti samo u akcijama

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
StariHrast
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 375
Datum upisa : 21.02.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/17/2010, 15:02

Примећујем да су коментари овде, али и дургим хартијама, лишени осећаја за збивања у иностранству. Као да тамо буја опоравак тржишта пуном снагом. Напољу је општи метеж а ББ је у европским размерама сасвим занемарљива. Ко озбиљан говори о тржишту некретнина ако се за месец дана не прода стотинак станова у целом Београду? ББ није тржиште већ бувљак у сред пљуска праћеног ветром. Какво време такав и промет.
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/17/2010, 15:26

@StariHrast

Sad si nam oci otvorio... 8)
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/17/2010, 15:33

iki ::
@StariHrast

Sad si nam oci otvorio... 8)


Like!
Nazad na vrh Ići dole
prevarant
VIP
VIP
prevarant


Broj poruka : 936
Godina : 58
Localisation : Novi Sad
Points : 971
Datum upisa : 22.07.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/17/2010, 16:15

Neverovatan je Ikijev osećaj za suptilnu rečitost kojom pogađa tačno u centar fabule radnje uz filozofski osvrt na fundamentalnu filozofiju uzaludnosti života bez ljubavi.

_________________
Ako se zagledate u daleku budućnost, zapećete za kamen sadašnjosti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.laganica.in.rs
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/17/2010, 16:26

Promene: 16.03. - 17.03.2010. (T-3) ili 11.03. - 12.03.2010.

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 25po5yc
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/17/2010, 16:43

@prevarant
:D farao
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/17/2010, 22:44

Greta ::
Kurajber ::
Za aik mi nista nije jasno - kako bre "to" pravi 6 mlrd dobiti - skoro kao intesa!? A ja dividendu jos uvek cekam ... SUMNJIVO!

:D biće, ne brini, prošle godine je bila u leto....samo što će verovatno opet biti samo u akcijama

Necu akcije ocu kesh! Kesh nije mali jer imam 2 godine x 100+ dinara (aikbpb) x broj akcija ...
Dakle, sumnjivo :(
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 12:57

koja je logika prodavati akcije ispod cene po kojoj je otislo u poslednje vreme par miliona eur. stvarno mi nisu jasni ti ljudi...
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 13:04

Sustina je da se ne dozvoli da se cena "otrgne" dok se pretovari ne zavrse. :D
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 13:32

nepet ::
koja je logika prodavati akcije ispod cene po kojoj je otislo u poslednje vreme par miliona eur. stvarno mi nisu jasni ti ljudi...

Ja trenutno nemam problem sa tim. Kad god mi se svidja cena, kupim :D
Nazad na vrh Ići dole
raspolozen
never learning
raspolozen


Broj poruka : 120
Points : 443
Datum upisa : 10.10.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 14:23

Vi ste kupovali AIKB na 15.000 dinara zbog likvidnosti, zatim na 10.000 dinara zbog likvidnosti na 7000, na 5000 dinara, na 3000 zbog likvidnosti i uvek ste u gubitku. Pa kako više ne naučite iz istorije da ne možete kontrolisati cene akcija koje se kreću kako vetar duva. 250 miliona eura je tržišna vrednost 100% vlasništva zbirno najjačih brendova u Srbiji ( DJMN, BMBI, VINZ, CRNX, CNTP, STRK, VDAV, PLTK, SMPO itd....) 100% vlasništva u svim tim kompanijama listiranim na berzi zbirno vredi manje od jedne Niške banke. E pa ljudi to ne može da bude, jedna domaća banka ne može vredeti kao čitava privreda Srbije, pa ni da je od zlata sagrađena.

Ovi što kupuju ulaze dugoročno a svaki prodavac na veliko ne bi se igrao sa tolikim milionima eura da je svestan da može dobiti 20-50% više. Ovi stranci ili ko god da kupuje na veliko kad završe sa tajkunima ostatak mogu da kupuju jeftinije. Dovoljno je da ne pazare 2-3 dana i cena ide dole zbog velikog broja prodavaca. Cenu održavaju veliki paketi.
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 14:39

@ raspolozen

nije to bas tako. nesto si vrlo neraspolozen.

prvo, lista najvecih brendova ti i nije najpotpunija - recimo nema smokija :)

drugo, nismo svi kupovali po cenama koje si naveo - konkretno sam u plusu na aikb

trece, ovi gore "brendovi" su daleko od cele industrije srbije - zaboravio si na us steel, pm, telenor, eps, nis...

cetvrto, sa pe 5 i roe 16, meni iz daljine lici na zlato, ako su bilansi ok

a cena moze da ide na dole, kratkorocno, vidjeno u Q4

ko moze da ceka, mislm da ce mu se isplatiti - ne pricam o unucucima... bice valjda ranije

p.s.
koja je poenta tvojih postova? ne trgujte na berzi? upozoravas neupucene?
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 14:44

Brale pltk i smpo :D Kad si vec kod PLTK tu aik ima skoro 2% udela tako da ce tu da profitiramo svi :)

Profit AIKA je 60mil eur, znaci on zaradi sve te tvoje brendove za oko 4 godine. Pa samo dokap u 2007 je iznosio 100+ miliona evra! Recimo na aikbpb samo na dividende sam sebe isplati za par godina - doduse na papiru jer je isplata u keshu ukocena, ali bice jednog dana.

Koliku dividendu dele VINZ ili VDAV i kakva je tu buducnost malih akcionara?

Nesto ti je kratka lista tih srpskih brendova, evo zaboravio si AGRZ gde aik ima preko 13%.
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 14:47

Jeste, neraspolozeni, ja sam kupovao po 5k pa sam prodao na 10k!
Bila je i 1k pa je sad 3k, bice to sve u redu, polako, samo strpljenja a tebi ako se Aik ne svidja, skupa ti je, ne svidja ti se sto je likvidna, ti je cekaj ponovo na 1k, pa udji.

I naravno da su ovi tajkuni koji prodaju svesni koliko mogu dobiti, ne 50%, nego mnogo vise, ali gori im pod nogama a kad goris, trazis vodu, ne cekas da izgoris ceo.
Nazad na vrh Ići dole
raspolozen
never learning
raspolozen


Broj poruka : 120
Points : 443
Datum upisa : 10.10.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 14:58

Kurajber ::
Brale pltk i smpo :D Kad si vec kod PLTK tu aik ima skoro 2% udela tako da ce tu da profitiramo svi :)

Profit AIKA je 60mil eur, znaci on zaradi sve te tvoje brendove za oko 4 godine. Pa samo dokap u 2007 je iznosio 100+ miliona evra! Recimo na aikbpb samo na dividende sam sebe isplati za par godina - doduse na papiru jer je isplata u keshu ukocena, ali bice jednog dana.

Koliku dividendu dele VINZ ili VDAV i kakva je tu buducnost malih akcionara?

Nesto ti je kratka lista tih srpskih brendova, evo zaboravio si AGRZ gde aik ima preko 13%.

Haha daj ne budite smešni kojih 60 miliona eura to je čista fotomontaža. Ove strane banke kojih ionako ima previše ne bi imale posla pored AIKA da je to istina. Pogledajte onu listu od deloitte and touche pa vidite na kojem mestu vam se nalazi vaša čuvena banka. Što vam ne podele tu zaradu u novcu kada su toliko jaki !? Oni samo lupaju šamare sa dokapitalizacijama i razvodnjavaju postojeći kapital. Ta banka je pukla kao bugarska skupština. Čim izađe NIS na berzu preuzeće primat najlikvidnije akcije i AIKB ide u zaborav.
Nazad na vrh Ići dole
Non-ProfitOrganization
VIP
VIP
Non-ProfitOrganization


Broj poruka : 210
Points : 600
Datum upisa : 20.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 15:00

raspolozen ::

Ovi stranci ili ko god da kupuje na veliko kad završe sa tajkunima ostatak mogu da kupuju jeftinije. Dovoljno je da ne pazare 2-3 dana i cena ide dole zbog velikog broja prodavaca. Cenu održavaju veliki paketi.

I tu se postavlja pitanje koliko je takva trgovina realna, kad nema utemeljenja na Bid-u. a i mene su ucili da na veliku kolicinu uvek dobijas diskont.. za razmisljanje
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 15:01

Ali i dalje imamo onih 2% PLTK :)
Nazad na vrh Ići dole
raspolozen
never learning
raspolozen


Broj poruka : 120
Points : 443
Datum upisa : 10.10.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 15:08

[quote="Non-ProfitOrganization"]
raspolozen ::

Kad nema utemeljenja na Bid-u.

Ima i toga. Poređaju svoju lovu na BIDU pa ko se nahvata kupi po tržišnoj ceni. Nije isključeno da uplaćuju novac i preko brokerskih kuća da se masa dodatno primi na likvidnost.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 15:17

raspolozen ::
Kurajber ::
Brale pltk i smpo :D Kad si vec kod PLTK tu aik ima skoro 2% udela tako da ce tu da profitiramo svi :)

Profit AIKA je 60mil eur, znaci on zaradi sve te tvoje brendove za oko 4 godine. Pa samo dokap u 2007 je iznosio 100+ miliona evra! Recimo na aikbpb samo na dividende sam sebe isplati za par godina - doduse na papiru jer je isplata u keshu ukocena, ali bice jednog dana.

Koliku dividendu dele VINZ ili VDAV i kakva je tu buducnost malih akcionara?

Nesto ti je kratka lista tih srpskih brendova, evo zaboravio si AGRZ gde aik ima preko 13%.

Haha daj ne budite smešni kojih 60 miliona eura to je čista fotomontaža. Ove strane banke kojih ionako ima previše ne bi imale posla pored AIKA da je to istina. Pogledajte onu listu od deloitte and touche pa vidite na kojem mestu vam se nalazi vaša čuvena banka. Što vam ne podele tu zaradu u novcu kada su toliko jaki !? Oni samo lupaju šamare sa dokapitalizacijama i razvodnjavaju postojeći kapital. Ta banka je pukla kao bugarska skupština. Čim izađe NIS na berzu preuzeće primat najlikvidnije akcije i AIKB ide u zaborav.

Eh imali smo takvih postova puno i od drugih, bilo jih je najviše kad je bila cena AIKa na berzi najniža. Ali pustimo vremenu vreme pa da vidimo, ko če biti u pravu. Kad izađe na berzu NIS, telekom i EPS najviše če od toga profitirati baš oni koji znaju sa novcem i imaju ga puno, a jedna između njih je baš AIK banka.
Nazad na vrh Ići dole
raspolozen
never learning
raspolozen


Broj poruka : 120
Points : 443
Datum upisa : 10.10.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 15:18

nepet ::
@ raspolozen

nije to bas tako. nesto si vrlo neraspolozen.

prvo, lista najvecih brendova ti i nije najpotpunija - recimo nema smokija :)

drugo, nismo svi kupovali po cenama koje si naveo - konkretno sam u plusu na aikb

p.s.
koja je poenta tvojih postova? ne trgujte na berzi? upozoravas neupucene?

Naveo sam i smoki. Šta fali smokiju? Samo Soko Stark po kapitalizaciji trebao bi da vredi više nego AIKB ali kakve to veze ima kad u AIKB ljudi izgleda kupuju i keksove, i hranu, i ulje, i posuđe, i novine, i nameštaj... Mislim da bi bilo najpoštenije da se sve hartije delistiraju i da ostane samo AIKB kao number one za sva vremena.
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 15:21

Raspolozeni, jedan od razloga zbog kojeg nema dividende u kešu, su upravo strane banke. Naime, ne znam koliko si upućen u Bečki sporazum od prošle godine. Kad bi par ino banaka krenulo da isplaćuje dividende i naglo povlači kapital, ceo sistem bi se brzo srušio, tako da ne bi bilo pošteno prema ostalim bankama, da AIK daje dividendu u novcu. Zapravo svakog meseca ino banke izvrše neku dokapitalizaciju. Da li je fotomontaža bilansa, nismo merodavni da sudimo o njima, tu su revizori pa neka kažu svoje mišljenje. Za NIS, nisam siguran da će preuzeti primat, posle svih dešavanja i sa ovakvim bilansima, jedino kad bi napravili neku "fotomontažu" privukli bi investitore.
Nazad na vrh Ići dole
raspolozen
never learning
raspolozen


Broj poruka : 120
Points : 443
Datum upisa : 10.10.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 15:44

Bilansi se šteluju i podešavaju kako odluči menadžment revizori posle dobiju novac da na takve izveštaje lupe pečat. Ma sve je to meni poznato da AIKB vredi više i od NIS-a zbog odličnih bilansa. To sam čuo bar deset puta. Hajde i to čudo da vidimo.
Nazad na vrh Ići dole
prevarant
VIP
VIP
prevarant


Broj poruka : 936
Godina : 58
Localisation : Novi Sad
Points : 971
Datum upisa : 22.07.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 16:56

Kada bih o berzi imao mišljenje kao raspoloženi (mada bi mu nik "mrgud" više odgovarao) mislim da ne bih ni ulagao pare na berzu, pa samim tim ne bih imao ni potrebe da učestvujem na nekom ovakvom forumu.

Stoga iz svega proizilazi samo jedno pitanje:

Šta je pisac hteo da kaže ? ( čitaj: postigne ovakvim komentarima )

_________________
Ako se zagledate u daleku budućnost, zapećete za kamen sadašnjosti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.laganica.in.rs
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 17:11

Promene: 17.03. - 18.03.2010. (T-3) ili 12.03. - 15.03.2010.

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 2uyjdza
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 17:40

@ Bond
da li je moguce napraviti poredjenje promena u odnosu na mart 2009?
barem za nekih top 10-50 da ne bude velika lista.
cisto da bi se videlo kako stoje stvari u tom vremenskom intervalu ...

_________________
Forumski portfolio:
AERO(20%) ENHL(20%) SJPT(20%) MTLC(15%) VITL(15%) SMPO(10%)
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 18:23

Zeljko ::
@ Bond
da li je moguce napraviti poredjenje promena u odnosu na mart 2009?
barem za nekih top 10-50 da ne bude velika lista.
cisto da bi se videlo kako stoje stvari u tom vremenskom intervalu ...

Može se lako napraviti ali ja ne mogu jer nemam fajl iz tog perioda.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 18:59

Za ostalo ne znam, ali ono što je rekao raspolozen da veliki održavaju cenu to je u martu tačno. Evo ga grafik za danas koji je tipičan za protekle dve nedelje

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Aikb18032010dnevni

25000 akcija koje su prozujale u 12:14 prošle su po najvećoj dostupnoj ceni, a da se slučajni prolaznici na tabli ne upliću mnogo.

Evidentno je da na AIK-u, pa i dobrom delu belex-a vlada negativan sentiment kod sitnih akcionara koji je baš počeo nekako u martu. Ali to je nešto što se menja, danas je ovako, a kroz mesec dana ko zna kako.
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/18/2010, 19:35

Imam jos jednu poruku za veselog pre no sto odustanem, elem, da bi shvatio koliko si nebulozno poredjenje napravio, moram ja jednu jos vecu nebulozu da napravim. Da te podsetim - belvil. Pa u belvil je kako kazu ulozeno 230 mil eur. A tek mcap belvila! Nisam nasao koliko ima kvadrata x 2000eur + garaze, lokali ...

AIK = dzabe!
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/19/2010, 16:38

Promene: 18.03. - 19.03.2010. (T-3) ili 15.03. - 16.03.2010.

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 29zbnmh
Nazad na vrh Ići dole
Brmbocla
Still learning
Still learning
Brmbocla


Broj poruka : 64
Points : 276
Datum upisa : 17.03.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/20/2010, 15:43

sviđa mi se kad M&V kupuje
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 8 Icon_minitime3/20/2010, 16:14

Meni je deda Zlatomir najjaci :afro:
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)
Nazad na vrh 
Strana 8 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: