BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)

Ići dole 
+81
Racunarko
Bookmaker
Limited011
Dragan
Serbon
Manmi
Jegulja
pakodazna
GagaProm
Josh
DuleT
BoS
Steve McQueen
Sara
Ilija
Jovana2009
Sofke
Ris
RobinHood
Mozartru
Tomislav
Kenzo
Friz
Drasko
Air
Ars Vivendi
Geco
Aleks
Maca
Dnenad85
Mrvica
Drag_Mlad
Berza011
NEBOJSAe
Nemesis
Joe_Allamo
Kupi akcije
Brmbocla
Non-ProfitOrganization
prevarant
StariHrast
Milos86
raspolozen
Sneki
Milica1
Skrab0fix
Mira
Zeljko
Yudejavu
ILoveRoses
Floyd Vega
HUACHUMA
MilanLaki
geogsi
Dusan
Teletrader
Mr. Price
Atomski mrav
Dax
vatreni
Dexiv
MarkoJTD
Aritmeticar
iki
pepsiman
Kobe Bryant
G.Soros
Slovenac1
Vladulns
Sasa965
Kurajber
KRUSKA
Ivan2211
StefanMR
Greta
GogaAna
Lolita
Mitar
nepet
Pekoilic
Bond
85 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 09:10

Mira ::
z naci nas akcionare ko sisa bitno da ima za njih a nama neku sicu .ako je ovo stvarno istina da ce svaki radnik dobiti oko 500 000 hiljada a i mi po 50 tak dinara ili koliko vec to je vise nego bezobrazluk.Ja bih danas izasla iz te akcije ali nazalost ne mogu moram da cekam i da cekam .Kako nije bitna dividenda?pa bitna je za nas koji smo ovu akciju papreno platili.I sta me briga sto banka radi dobro ,sta to znaci?za koga radi dobro?sta imam ja od toga?Nikakva dividenda mizerna cena akcije.raste 100 din danas vi svi u trans ,sutra padne 200din,pa dobro bice bolje.Pa ovim tempom za 10 godina ne moze da se povrati na cenu po kojoj sam je kupila(11 500)Ali bitno je da banka DOBRO RADI...pitam se za koga .Ajde kazite sta vi imate od toga sto banka dobro radi,objasnite mi mozda ja stvarno ne razumem.Jer nezaboravite neko je kupio akciju upravo citajuci vase komentare ,a neko ce je tek kupiti ,pa molim vas objasnite razlog zasto bi neko zarobio novac tek tako ,sta vi ocekujete i kada.....stvarno ,stvarno sam razocarana...

Nije bez razloga kot svakog pisca komentara napisano kakav status ima, kod vas je still learning. Znači mnogo još trebate naučiti o investiranju u akcije. Prvo knjiga, teorija, pa tek onda praksa. Ako biste znali teorije ne biste postavljali takvih pitanja, ako nemate vremena, znanja, iskustva, da se bavite sami kupovinom i prodajom akcija, onda to prepustite profesionalcima jer 90% ljudi koji nemaju dovoljno znanja i iskustva stalno su nezadovoljni zbog svojih ličnih grešaka za koje niko drugi nije kriv.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 09:12

Aritmeticar ::
Evo jedne blesave hipoteze. Franklin Templeton svakodnevno dežura i sprečava da cena padne ispod ustanovljenog platoa. I na drugim akcijama ima velikih igrača koji ponekad u roku od pola sata reaguju kada se desi neki incident na dole. Ili samo održava tablu spremnom za prolazak velikog paketa.

Potpuno različito od AGBN i ENHL gde kupci puštaju da cena padne, pokupe kajmak i vrate akciju na gore u normalu.

Na žalost ni na jednoj drugoj akciji nema takvih kupaca kao na AIK banki zato se i ne mogu usporedjivati, e sad zašto je tako možemo samo nagadjati.
Nazad na vrh Ići dole
Mira
Our family
Our  family
Mira


Broj poruka : 327
Points : 1405
Datum upisa : 20.07.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 09:23

slovenac1 ocigledno si me pogresno razumeo ,ja ne krivim nikog osim samu sebe .ali stvarno ja i kazem mozda neznam smisao ulaganja u akcije pa kazi mi ti .Zasto sam ja zarobila svoje pare koji je smisao sveg toga i cemu trebam da se nadam.Ja licno smatram da treba da se oprostim od novca koji sam ovde ulozila .Al pitanje je zasto sam ih ulozila?jer nisam znala sta cu snovcem pa ajde da ih pokloniom banci koja ce debelo nagradjivati svije radnike koji su navodno zasluzili debelo taj bonus.po cemu je onaj salterski radnik to zasluzio,sto ceo dan sedi i deli papirice za plate.A mi akcionari ulozili i tresemo se svaki dan sta ce biti sa akcijom kako banka posluje ,ne daj boze da propadne ,svetska kriza i tako to ,a oni ladno u sred krize nema za dividendu al ima za radnike po 500 000 hiljada.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 09:35

Mira ::
slovenac1 ocigledno si me pogresno razumeo ,ja ne krivim nikog osim samu sebe .ali stvarno ja i kazem mozda neznam smisao ulaganja u akcije pa kazi mi ti .Zasto sam ja zarobila svoje pare koji je smisao sveg toga i cemu trebam da se nadam.Ja licno smatram da treba da se oprostim od novca koji sam ovde ulozila .Al pitanje je zasto sam ih ulozila?jer nisam znala sta cu snovcem pa ajde da ih pokloniom banci koja ce debelo nagradjivati svije radnike koji su navodno zasluzili debelo taj bonus.po cemu je onaj salterski radnik to zasluzio,sto ceo dan sedi i deli papirice za plate.A mi akcionari ulozili i tresemo se svaki dan sta ce biti sa akcijom kako banka posluje ,ne daj boze da propadne ,svetska kriza i tako to ,a oni ladno u sred krize nema za dividendu al ima za radnike po 500 000 hiljada.

Težko ti mogu objašnjavati osnove ekonomije tu na forumu jer bi trebao za to previše vremena. Radnici dobivaju 3% od celog profita i to za kumulativno razdoblje 2007-2009. To nije ništa strašno i sasvim normalno jer i zbog njih banka radi kako radi. A verovatno neče svi dobiti jednako nego če onaj na šalteru dobiti manje od onog koji misli svojom glavom i odlučuje. A sto se tiče banke i njene vrednosti e tu opet treba imati ekonomskog znanja, da bi se vidjelo da je ta akcija debelo podcenjena, a zato je strani fondovi toliko i kupuju. A sto se tiče dividende več sam napisao jedanput, da li bi se bolje osečali ako bi bila cena akcije 2500 i dividenda 10%?
Nazad na vrh Ići dole
Mira
Our family
Our  family
Mira


Broj poruka : 327
Points : 1405
Datum upisa : 20.07.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 09:48

alcena se nemenja maltene vec godinu dana .Mora neka razlog da postoji ba bi zadrzala ovu akciju a to je dividenda.Ja imam akcije Din nis ,maaltene na svaka tri meseca dobijam medju dividendu i ne pada mi napamet da prodajem akciju.a cena akcije ako poraste i kad poraste nije me briga mnogo jer imam dividendu.koja je za moje neke potrebe sasvim zadovoljavajuca. a sta sa aikom .mizerija od dividende cena akcije stvarno potcenjena ali nema nikavih naznaka da ce bitnije skociti.o tom ti pricam slovenac nemam nikakvu nadu ovde.I zato smatram da sam bacila pare.ma lako je tebi Iz Slovenije da tako pricas ;) Inace bas ovih dana treba da idem do dezele u obilazak familije,bas da vidim kako se kod vas zivi.kad ste takvi optimisti.(nema Ljutis)ovo je sve na drugarskoj bazi
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 09:53

Miro, ako ti je za neku utehu, ima nas mnogo koji smo kupovali AIKB i druge
akcije po tako visokim cenama....Ne vredi očajavati i gubiti nerve. ja se trudim da,
kad god mogu dokupim nešto po još uvek "smešnim cenama" i tako napravim koliko
toliko prihvatljiv ponder. Za sada ništa pametnije nije moguće uraditi.... :flower:

Inače mislim da grešiš kad kašeš da nema rasta. Pa pogledaj našu igricu"Najbolji forumski portfolio" Za poslednja 2 meseca AIKB skočio 17%....malo li je? tongue

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Mira
Our family
Our  family
Mira


Broj poruka : 327
Points : 1405
Datum upisa : 20.07.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 10:02

ma dobro nije toliko strasno, Like a Star @ heaven kuliram.ah morala sam malo da se istresem ,bice bolje jednog dana,samo me malo vise iznervirao odnos banke prema nama.Oni cak nikad do sad nisu udostojili ni da jave kad bude dividenda.Kod Din-a ti uvek jave :sa zadovoljstvom vas obavestavamo....itd itd.eto to je upitanju.inace cu da cekam sta mi drugo preostaje,kao i svima....
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 10:24

Guzva na izlaznim vratima ali ce cena izgleda morati da ide jos dole da bi se realizovao ovaj paket od 40K
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 10:42

iki ::
Guzva na izlaznim vratima ali ce cena izgleda morati da ide jos dole da bi se realizovao ovaj paket od 40K

A ja mislim da če ga kupiti do kraja dana.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 10:48

Zasto bi trebalo cena da ide dole da bi se prodao paket?
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 10:51

Zbog opsteg negativnog trenda, recimo...
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 10:54

Kupiše većinu .....
Nazad na vrh Ići dole
Yudejavu
Still learning
Still learning
Yudejavu


Broj poruka : 65
Points : 120
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 10:54

Ode najveći deo paketa!
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 10:55

Stres test :twisted:
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 10:58

Sta sad kazes? Nekad je bolje samo gledati.
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 10:59

Najbolje bi bilo da ne pisemo nista.
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 10:59

Iskreno, bio sam ko posran .....
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 13:20

iki ::
Zbog opsteg negativnog trenda, recimo...

Ako berze na zapadu padaju dva tri dana to je opšti negativni trend? Danas Europa opet raste. I šta zapravo dnevni trendovi na zapadu imaju sa Srbijom? I uvek kad se govori o berzama na zapadu i trendovima onda neka se to ne govori samo za par dana nego za dugoročne trendove, a ti znamo kakvi su bili u poslednjih godinu dana i gde su zapadni indeksi danas kad jih usporedjujemo sa all time high u 2007 a gde je srpski belex.


Poslednji put izmenio Slovenac1 dana 5/6/2010, 13:24, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 13:21

iki ::
Najbolje bi bilo da ne pisemo nista.

Zašto, jer si ti pogrešno ocenio da če cena Aika da padne danas?
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 14:25

Slovenac1 ::
iki ::
Zbog opsteg negativnog trenda, recimo...

Ako berze na zapadu padaju dva tri dana to je opšti negativni trend? Danas Europa opet raste. I šta zapravo dnevni trendovi na zapadu imaju sa Srbijom? I uvek kad se govori o berzama na zapadu i trendovima onda neka se to ne govori samo za par dana nego za dugoročne trendove, a ti znamo kakvi su bili u poslednjih godinu dana i gde su zapadni indeksi danas kad jih usporedjujemo sa all time high u 2007 a gde je srpski belex.

@Slovenac1 ovo što si ti naveo je razlog zbog kog ja lično još uvek dokupljujem akcije, svako ima neku svoju zvezdu vodilju a ja i dalje kupujem i nadam se da će i belex doći na svoju razumnu meru kao i zapadni indexi ( u odnosu na all time high u 2007 ).
Ovo je samo mala lična podrška svim investitorima da ne posustaju sada i rasprodaju svoj portfolio za DŽ.
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 14:58

Slovenac1 ::
iki ::
Zbog opsteg negativnog trenda, recimo...

Ako berze na zapadu padaju dva tri dana to je opšti negativni trend? Danas Europa opet raste. I šta zapravo dnevni trendovi na zapadu imaju sa Srbijom? I uvek kad se govori o berzama na zapadu i trendovima onda neka se to ne govori samo za par dana nego za dugoročne trendove, a ti znamo kakvi su bili u poslednjih godinu dana i gde su zapadni indeksi danas kad jih usporedjujemo sa all time high u 2007 a gde je srpski belex.

Od poslednjih 7 radnih dana, Belex 15 belezi 6 dana negativnu korekciju, da li je to pozitivan trend?
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 14:59

Slovenac1 ::
iki ::
Najbolje bi bilo da ne pisemo nista.

Zašto, jer si ti pogrešno ocenio da če cena Aika da padne danas?

Imas neki problem sa mnom?
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 15:07

pa zar nije pala? i minus i crveno
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 16:04

Bilo je zaista interesantno danas. Kako su brzo oljustili onaj paket od 40000 komada, kao pirane... Inace, prodavala je Komercijalna banka, u pitanju je necija zaloga. Cinjenica da je paket tako brzo "planuo" govori sama za sebe. Iki je bio u pravu, sve je ukazivalo na zestok pad AIKB danas, ali eto - mada je (potpuno suprotno nepisanim berzanskim pravilima i berzanskoj logici) na asku bio iznesen paket od 40000 komada, to nije napravilo pritisak na akciju, naprotiv.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 16:06

iki ::
Slovenac1 ::
iki ::
Najbolje bi bilo da ne pisemo nista.

Zašto, jer si ti pogrešno ocenio da če cena Aika da padne danas?

Imas neki problem sa mnom?

Don't be a tough guy. sesir
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 16:54

Dexiv ::
iki ::
Slovenac1 ::


Zašto, jer si ti pogrešno ocenio da če cena Aika da padne danas?

Imas neki problem sa mnom?

Don't be a tough guy. sesir

Znaci,brate,ovo,ono,vrh,brate... bom
Znas da nisam od tih...
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 17:01

iki ::


Znaci,brate,ovo,ono,vrh,brate... bom
Znas da nisam od tih...

Svi smo nervozni, razumljivo je. Ako ces istinu, kad sam ugledao ask na AIKB jutros digla mi se kosa na glavi. Sve su cesce price o kraju evra i raspadu evrozone, apsolutna vecina ozbiljnih analiticara se slaze da bez evropskog TARP-a nema kraja evropskim duznickim problemima (spominje se cifra od preko 800 milijardi evra). Ipak, znas i sam: ako podlegnemo panici to ce najvise kostati nas same. Da ukratko prepricam moj san od pre neki dan: u snu pogledam ticktail, a tamo AIKB u padu 48%, na 1600 dinara. Nije lako, to najbolje osecamo mi sa velikim portfeljima. Da pokusamo da zadrzimo hladne glave, Belex se fantasticno drzi, a flagship akcije Belexa za sada nisu pretrpele ozbiljne batine.
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 17:05

Slazem se potpuno sa tobom. Nije mi danas bila namera da izazivam paniku. Cinjenica je da su sve druge alcije osim AIK-a u padu i zato je danas bas gadno zasmrdelo na otvaranju.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 17:13

iki ::
Slazem se potpuno sa tobom. Nije mi danas bila namera da izazivam paniku. Cinjenica je da su sve druge alcije osim AIK-a u padu i zato je danas bas gadno zasmrdelo na otvaranju.

Ma ne, ni na kraju pameti mi nije bilo da si imao nameru da izazivas paniku, prosto si komentarisao ocigledno, neko je sevnuo 40000 komada AIKB na asku, situacija koja se inace ne vidja, jer niko tako ne prodaje. Zasto je tako ucinjeno, ne znam, stranci su pokupili lavovski deo tog paketa. Da sam ja kupac, i da vidim 40000 komada na asku po 3399 dinara, stavio bih bid nize, pa izvolite - ali strani fondovi (za divno cudo) i dalje kupuju AIKB. Situacija ni najmanje nije prijatna, Wall Street je opet u slobodnom padu, ECB se pijano ponasa, svakodnevni gubici su veliki, nije ni najmanje prijatno gledati.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 17:25

Dexiv ::
...neko je sevnuo 40000 komada AIKB na asku, situacija koja se inace ne vidja, jer niko tako ne prodaje....

nije isključeno da ovakva prodaja postane praksa. Današnje trgovanje je pokazalo
da i za ovako velike pakete postoji tražnja, dovoljno velika da cena ne padne. Izgleda da hoće malo da ubrzaju čitavu stvar. farao

_________________
Samo hrabri pobedjuju


Poslednji izmenio Greta dana 5/6/2010, 17:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 17:28

Greta ::


nije isključeno da ovakva prodaja postane praksa. Današnje trgovanje je pokazalo
da i za ovako velike pakete postoji tražnja, dovoljno velika da cena ne padne. Izgleda da hoće malo da ubrzaju čitavu stvar. farao

Haha, nije iskljuceno, kazem - nije mi jasno zasto su tako uradili danas. Transakcija se odigrala na potezu Hypo-KBC, videcemo ko je kupac, a ko prodavac (pod uslovom da opet nisu kastodi racuni).
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 17:29

@Dexiv

Tvoj san je dobar znak. Zasto? Pa ti si sanjao Aik na Buku. Evo kako:
Po Karlu Gustavu Jungu snovi su reciprocni. T.J. u 180% od realnosti.
Prema tome ti si sanjao Aik u plusu 48%
3400 x 1.48 = 5032 REcomendation: Slobodno kupujte po ovim cenama Aik ubrzo ide na Buk.
Znak smo dobili preko jednog od vecih investitora na nasem forumu.

P.S. Nikada neverujte Vladeti Jeroticu koji se deklarise kao Jungista. On je imposter, Kostunica u psihologiji.

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 17:30

Dexiv, danas je lako biti pametan.
2007 godina je bila nešto sasvim drugo...tada i nisu postojale akcije na berzi koje nisu bile bar 5 ili 6 puta više od booka

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 17:32

HUACHUMA ::
@Dexiv

Tvoj san je dobar znak. Zasto? Pa ti si sanjao Aik na Buku. Evo kako:
Po Karlu Gustavu Jungu snovi su reciprocni. T.J. u 180% od realnosti.
Prema tome ti si sanjao Aik u plusu 48%
3400 x 1.48 = 5032 REcomendation: Slobodno kupujte po ovim cenama Aik ubrzo ide na Buk.
Znak smo dobili preko jednog od vecih investitora na nasem forumu.

P.S. Nikada neverujte Vladeti Jeroticu koji se deklarise kao Jungista. On je imposter, Kostunica u psihologiji.

Bravo, HUACHUMA, to je zaista tacno - dobrom analizom snova se (kad smo vec napravili digresiju) ovde bavi Dr Ivan Nastovic, ucenik Leopolda Sondija i izuzetan intelektualac.


Poslednji izmenio Dexiv dana 5/6/2010, 17:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (IV DEO) - Page 18 Icon_minitime5/6/2010, 17:49

Promet na Beogradskoj berzi dostigao je 180,56 miliona dinara (1,81 milion evra) a odlučujuće mu je doprinela trgovina akcijama AIK banke [AIKB] u vrednosti 166,06 miliona. Učešće stranih investitora bilo je nešto manje od 55 odsto u ukupnoj i trgovini akcijama pri čemu u kupovini akcija 94 a u prodaji 14 odsto.
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (IV DEO)
Nazad na vrh 
Strana 18 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: