BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Invest - Import a.d. Beograd - INIM

Ići dole 
+17
Kobe Bryant
Zeljko321
Nikola
Limited011
Bond
Sutra
nervozaniglup
Teletrader
Simče
Dusan
NIKOLAG
Cicija
Friz
njegoš
Broker-YU
Milos86
Sneki
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime12/31/2013, 14:54

Simče, Srećna Nova....
 od 

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Simče
Still learning
Still learning



Broj poruka : 37
Points : 135
Datum upisa : 02.06.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime12/31/2013, 15:00

kad nemaš ništa pametno da kažeš, bolje ćuti kobe. uostalom, vreme će ti pokazati da je bilo bolje da kupuješ umesto da se rugaš.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/8/2014, 12:57

SUPER HUNT DOO LAJKOVAC beleži umesto dobiti minus, na primer 2012. oko 22.407.000 din.a ima i nagomilani gubitak, možeš sam da pogledaš na [You must be registered and logged in to see this link.] matični broj firme je 20246081.

BROJ ZAPOSLENIH JE NULA - odnosno NEMA zaposlenih!!!!

 titanik 

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Simče
Still learning
Still learning



Broj poruka : 37
Points : 135
Datum upisa : 02.06.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/8/2014, 15:48

pa šta vi mene uveravate? ako vam se ne sviđa, zaobiđite. a ovaj šta sakuplja mora da je blesav. a i vi ćete od njega da kupujete po većim cenama. ne mora negativno da pišete čim neko ne hvali vašu akciju. neću više da pišem. vidim da vam smeta. zato vi lepo kupujte NIIS i očekujte zaradu od 2% godišnje, ali tek kroz 10 godina kad mali istresu ono šta su dobili džabe.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/8/2014, 21:19

Simce@
Nemas razloga da se ljutis...
Samo su ti skrenuli paznju da ova firma iz Lajkovca za koju si naveo da su zainteresovani Ameri nema ni jednog zaposlenog.  udrimile 

Da kupim ja neki komad ovih akcija, ali ako na njima za godinu dana zaradim manje nego za isti novac na NIIS ti da mi nadoknadis razliku...
Jel moze?
 kafa

Simče ::
.....pa znam o čemu pričam kad kažem da je inim vojna firma. to ne znači da je u vlasništvu vojske, a ti razmisli šta bi to moglo da znači.

Ako bi bio ljubazan pa da ovde pruzis i neki dokaz za ovu tvrdnju, ovako treba da ti verujemo na: keve mi!
Ili kako?

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/8/2014, 23:56

Simče, ne funkcionišu stvari kako ti misliš. Ne može "zaobiđi ako ti se ne sviđa". Sve su indicije da ti pokušavaš da oštetiš ljude da bi sebi pribavio korist. Osim što možeš da popiješ ban, to je i krivično delo prevare. Internet nije anoniman koliko ljudi misle.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Simče
Still learning
Still learning



Broj poruka : 37
Points : 135
Datum upisa : 02.06.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/9/2014, 15:11

ma o čemu ti pričaš? kako ja da oštetim ljude. pa nisu retardirani da ih ja oštećujem. osim toga, uopšte nemam nameru da prodam akcije. pogledajte otkada pišem na ovoj temi i još uvek pišem. ne pada mi na pamet da prodajem akciju po 0,1 knjigovodstvene vrednosti. više neću da pišem jer vam nije po volji.banujte me ako sam se ogrešio o pravila, nema problema. nećete mi nedostajati, ali ja vama hoću jer koga ćete da sprdate tada u pravoj balkanskoj maniri?
vi meni o vojnoj firmi, ja vam lepo kažem da su involvirana u priču lica iz visokih krugova i to je sve. pa ne mislite da je invest import išao u burmu i rusiju na račun lepih očiju. neko stoji iza toga.
a što se tiče lajkovca, naravno da nema radnika kad još nisu dovršili fabriku. pa vi ne umete ni guglom da se služite, osim kad treba drugoga da omalovažite i sprdate. ta fabrika je u fazi izgradnje i amerikanci su još pre 2 godine pokazali interes za saradnjom. obzirom da se radi o oružju, svakom je jasno šta ta saradnja može da znači...
vi imate svoje mišljenje, ja svoje, a čika market će da presudi. videćemo za godinu dana ko je bio u pravu. do tada vaše je pisanje takođe u domeni fantazije, baš kao i moje. a ako mislite da je berza egzaktna znanost, tu se varate. zato kažem lepo zaobiđite jer ja sam napisao sve argumentisano, a vi stalno udarate ispod pojasa. tipično. zato i jeste nelikvidnost na belexu najveća. niko neće da investira kod nas jer vide kakvi smo.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/9/2014, 19:05

Simče, ja ne pišem zbog tebe ovde, tebi je koliko vidim sve jasno i INIM je divna akcija, ali dozvoli da ne moraju svi da dele tvoje mišljenje, koje nije ničim potkrepljeno.

Evo šta je i kako oko te "navodne" fabrike u Lajkovcu istina...

Simić i INIM su hteli prvo da kupe fabriku municiju Krušik ali pošto su to hteli na prevaru, morali su da odustanu, kupac je na kraju bio Agro­pro­gres (Slobodan Drobričanin).

Detaljno ima na ovom linku:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Krušikovu fabriku lovačke municije je za 24 miliona dinara, u novembru 2006. godine, na aukciji u Agenciji za privatizaciju, kupila beogradska firma Agroprogres.
Fabrika lovačke municije (FLM) kompanije Krušik, koja je privatizovana, biće do kraja 2008. premeštena u selo Lukavac, pored puta Beograd-Valjevo, i u nju će beogradski Agroprogres uložiti oko 1,5 miliona evra.

E, tek posle toga Simić sa INIM namerava da izgradi fabriku u Lajkovcu, ali je Agro­pro­gres opet brži i završava svoju fabriku...

Vest o izgradnji Simićevog i INIM fabrije je iz 2008. gde stoji da će fabrika biti gotova do kraja 2008. Kao što znamo, fabrike nema a sada je 2014. godina...

Citat:
Beogradska firma Invest Import, sa kojom je FLM (Fabrika municije Krušik - danas u vlasništvu Agroprogresa) do privatizacije najviše sarađivao, obelodanio je nameru da do kraja 2008. svoju fabriku lovačke municije Super Hant podigne u lajkovačkoj industrijskoj zoni.
Finansijski direktor Milan Ranđić kaže da će fabrika Super Hant u prvoj godini proizvoditi oko 2,5 miliona metaka godišnje, a na početku će zapošljavati 15 radnika...
Negde je zapelo!
 kafa

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/9/2014, 19:33

Promene: 24.12.2013. - 09.01.2014. (T-3) ili 19.12.2013. - 03.01.2014.

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 2l8906v
Nazad na vrh Ići dole
Simče
Still learning
Still learning



Broj poruka : 37
Points : 135
Datum upisa : 02.06.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/10/2014, 15:46

evo, boranija je lepo napisao. kad čovek tako napiše, onda je u redu, ali kad se nekoga napada zbog odabira akcije i optužuje da pumpa (a akcija nelikvidna), onda je to zlonamerno i nikako drugačije.

boranijo, moguće je negde zapelo, možda od toga neće ni da bude ništa, ali ako bude - biće dobro i korisno jer oružje uvek ide dobro. nego, ionako se meni to ne sviđa da neko pokreće razne delatnosti koje mu nisu kor-biznis. oni treba da se fokusiraju na rusiju i nesvrstane zemlje jer jedino one imaju potrebe za infrasturkturnim projektima, a imaju i para. ako će da se fokusiraju na srbiju ili nemačku (s izuzetkom remonta đerdapa) onda neće dobro za završe jer ovde nema šta da traže. na rudnike zlata ja ionako ne računam, to je verovatno mali simić prebacio na svoje preduzeće, ali sada polako u svetu dolazi do oporavka pa se nadam da će da bude i ovde tako.
neko je napisao da ne vredi ništa zbog duga od preko 100% na kapital. pa to je smešno. najjače akcije u svetu imaju i po 200-300% duga na kapital i nema problema ako se taj dug uredno servisira. inim i dalje posluje sa dobiti. jeste da nije bajna, ali nije gubitak kao na većini hartija u regionu. i to je nešto u doba svetske krize.
nemojte da mislite da sam se zaljubio u akciju, nisam, ali smatram je neopravdano zapostavljenom i voleo bi da se više trguje. s druge strane, dobro je što se ne trguje na ovako niskim razinama jer to znači da su akcije u čvrstim rukama. srećno svima i izvinite svi koji bi mogli da se opečete u kupnji ove hartije u koju ja neizmerno verujem. a ko ne veruje, ne mora. ima i drugih hartija na belexu.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/10/2014, 21:23

Simče, crni. pa ja se tek sad setih ko si ti !  od 

Inspektor Draguljče sa fijaskonomija... love3 

Pa što promeni nik? cekic 

A INIM ima da pričekaš, ako ikada dočekaš da se ovde nešto desi je da država iz akcijskog fonda odluči da proda svojih 20%, mada, je država nešto svojevremeno prodavala, ali Simići nisu ni trepnuli, očigledno ih ne zanima, jer ovih 20% nema pravo glasa, a glavne poslove su preneli na svoje nove firme, od Simića ne očekuj mnogo...
Od fabrike nema ništa jer je Agroprogres preuzeo posao (ne radi se o oružju, već o municiji, tek da se ne ložiš.
Mrtva akcija u rangu mrtvog Progresa!

Simče ::

neko je napisao da ne vredi ništa zbog duga od preko 100% na kapital. pa to je smešno. najjače akcije u svetu imaju i po 200-300% duga na kapital i nema problema
Kakav je ovo biser, ne mogu da verujem....
Zapitaj se čime se bavi INIM i da li uopšte radi osim što izdaje polu-raspalu (2 kom) zgradu, da ili nešto proizvode, koliko imaju zaposlenih (46 zaposlena sve sa onim silnim firmama na Kupru, Rusiji, Nemačkoj)...
 od od

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Simče
Still learning
Still learning



Broj poruka : 37
Points : 135
Datum upisa : 02.06.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/11/2014, 11:11

ne znam šta je fijaskonomija, znam ko je draguljče - lik iz crtanih filmova, čekaću do 2015. jer ove godine očekujem veliki rast ove akcije. ovo je možda loše preduzeće, ali je dobra hartija. jedno sa drugim nema nikakve veze. uostalom, naći ćemo se ovde za godinu dana pa ćemo videti šta misliš. ja više neću da se javljam. vidim nisam vam drag. verovatno zato što su mnogi od vas brokeri, a kako u francuskoj kažu: najglupljeg se sina uvek slalo da radi na berzu. pitajte se zašto...pozdrav iz beograda od bivšeg člana simčeta. i pročitajte šta sam napisao na temi ujedinjenja malih akcionera. to se odnosi na ovakve podrugivačke tekstove. ali sneki se ne pita zašto je pumpao akciju pre, na 20.000 dinara...naravno, tada ste ju prodavali naivnima .a sada hoćete da je cena što niže pa da opet kupite i napumpate na te razine. onda će vam opet odgovarati. takvima neće da pretire da pumpaju...ma nema veze. ničija nije do zore gorela pa neće ni vaše.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/11/2014, 11:54

Ma drag si ti nama, ne brini....  od 
Jer volimo crtane filmove i bajke!
 sesir

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Simče
Still learning
Still learning



Broj poruka : 37
Points : 135
Datum upisa : 02.06.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/12/2014, 11:13

ma sve 5 maco, ali što su se uzjogunili čim sam bilo šta napisao? na drugim temama pumpanja ko u priči, ali niko ne reaguje. biće da je ovaj šta kupuje već mesecima poludeo kad je uložio 920.000 dinara u ovu akciju a poznat je i iz drugih akcija. da vi niste njegovi jataci možda. moguće je i to...nema veze. vreme će pokazati ko je lik iz bajke...
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/12/2014, 20:30

Kolega ti tripuješ, što bi iko s ovog foruma bio protiv tebe?
Nepotrebno se opterećuješ izmišljenim teorijama zavera ili si na lošoj rakiji...

Ne očekuješ valjda da posle tvojih "argumenata" tipa: "ovo je možda loše preduzeće, ali je dobra hartija" ili "neko je napisao da ne vredi ništa zbog duga od preko 100% na kapital. pa to je smešno" neko tvoje pisanje uzme za ozbiljo.

Sa FIJASKONOMIJA ::

InspektorDraguljče
Registrovan: 2007-05-19
Poruke: 81
2010-05-02 17:05:12
"vidim da se javljaju opet mnogo pametni momci. ne pričamo o novoj dividendi nego o dividendi koja je izglasana na zadnjoj skupštini za prošlu godinu. vi morate malo da čitate. o tabli neću da govorim jer ovde nikad nije ni bilo značajne tražnje pa je cena išla na 30000. tako će opet biti, a kada - to ćemo videti. ništa ja ne pumpam, imam i ja tablu pa gledam nego održavam temu aktivnom. vi ste zaista tako naivni da mislite da će neko preko foruma da napumpa cenu. mora da imate jako visoko mišljenje o sebi. cena će rasti kad to neko odlući, pre svega mislim na slovenačke fondove koji su ovo kupovali. ili kad se objavi otkup akcija. pre toga teško. naravno, ako prođe kriza, cena će sama po sebi da raste bez obzira na finansijske izveštaje koji se nameštaju kako večinskom odgovara. ko još veruje u finansijske rezultate?"

Isti autor:
2009-10-17 18:34:55
novi podaci nakon konsolidovanog izveštaja: p/e 17, p/b 0,4 , a još nije počela proizvodnja municije u lajkovcu. obračunska vrednost akcije po novom prospektu je veća od 25.000 RSD. nadam se da bi i skorašnji otkup akcija mogao da ide po toj ceni, a to daje preko 120% na sadašnju cenu. videćemo kako će se mladi direktor postaviti prema ovoj odluci. zasada čekamo dividend-day. bliži se vreme odluke.

Zapanjujuća je sličnost stavova i stila, pa čak i činjenica da posle tačke nema velikog slova....
 sesir

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Simče
Still learning
Still learning



Broj poruka : 37
Points : 135
Datum upisa : 02.06.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/14/2014, 18:34

počeli ste i postove da mi brišete . lepo bogami. vaskoro će da ostanete vas 2-3 brokerska šegrta pa ćete međusobno da se napaljujete.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/14/2014, 19:13

Nemoj tako, evo mene baš ti napaljuješ.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/15/2014, 01:42

65 komada u ponudi!!!!
 99 

Simče, šta se čeka, KUPUJ, dok ne nestane!!!!
 kalas 

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Simče
Still learning
Still learning



Broj poruka : 37
Points : 135
Datum upisa : 02.06.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime1/15/2014, 15:55

ko kaže da neću da kupujem. nemam trenutno para da dokupim.

Edit: objasnio si nam da je ovo odlična akcija
to je tvoje mišljenje forumaši ne misle tako i
nema više potrebe da ih ubedjuješ.
Javi se kada budeš imao nešto novo da saopštiš.
Spamiješ temu i sledi ban ako nastaviš...
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime3/14/2014, 16:41

Ažuriran informator:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Simče
Still learning
Still learning



Broj poruka : 37
Points : 135
Datum upisa : 02.06.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime3/14/2014, 19:23

dobit 8 puta veća nego 2012. pričekajmo službeni konsolidirani izveštaj. ja sam zadovoljan.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime3/14/2014, 19:31

E, ako si nam ti zadovoljan, onda ni mi ostali nemamo razloga da budemo nesrećni, pa makar i Dinkić prešao 5%
 od

Ali, kao i kod Dinkića, i ovde ima jedno "ali" a to je: Vanbilansna pasiva = 1.482.807.000 din!
Tako da dobit od ciglo 24.154.000 din neće ni akcionarima biti od velike pomoći kao što ni 3,9% neće Dinkiću biti dovoljno da kupi milion tona jabuka...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Simče
Still learning
Still learning



Broj poruka : 37
Points : 135
Datum upisa : 02.06.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime3/18/2014, 15:15

kolika je vanbilansna pasiva na drugim hartijama? ista, ako ne i gora.
p/e je sada 7, p/b 0,18. profitabilnost porasla za 150%. po meni ovo je best buy na našoj berzi jer pokazuje pozitivne trendove u poslovanju i usred finansijske krize. ali dobro, svako ima pravo na svoje mišljenje. samo zapanjuje da pratite cenu, bilans i temu hartije koja ne vredi, a još više zapanjuje kad se to sve poredi sa onim postovima koje ste pisali pre nekoliko godina o ovoj hartiji.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime3/20/2014, 18:31

Radnici „Prokupca” AD Beograd, čiji su brendovi bili nekad poznate rakije „stomaklija” i „manastirka”, protestovali su juče ispred „Politike” tražeći da država preuzme njihovu firmu i omogući nastavak proizvodnje koja je prekinuta pre šest meseci, od kada oko 300 radnika ne prima plate. Prema njihovim rečima, ovo preduzeće za proizvodnju i promet alkoholnih i bezalkoholnih pića počelo je sistematski da propada od 2007. godine kada je većinski vlasnik postao Slobodan Simić. Među akcionarima koji su se ovajdili od prodaje i proizvodnje rakije izgleda da je bio i tek uhapšeni narko-bos Darko Šarić.

– Slobodan Simić je 2002. godine kupio paket državnih akcija od 24,06 odsto, a ostalo je bilo u većinskom vlasništvu, uglavnom radnika. Ipak bilo je i drugih akcionara – kaže Boško Knežević, ispred radne grupe preduzeća „Prokupac” AD Beograd.

Oko 38.000 akcija kupila je firma „Municipijum S” sa Novog Beograda, za koju radnici sumnjaju da je u vlasništvu Darka Šarića. Njihovu pretpostavku podgrejala je činjenica da je firmu sa Novog Beograda na skupštinskim sastancima „Prokupca” zastupao Andrija Krlović, Šarićev advokat, protiv koga je podignuta optužnica zbog pranja novca za ovog narko-bosa. Inače, „Municipijum” postoji i u Pljevljima, rodnom mestu Darka Šarića, ali se tamo ova firma vodila na ime njegovog brata Dušana i reč je o diskoteci.

– Postepeno, različitim vrstama pritisaka i ucena, deo akcionara prešao je na Simićevu stranu, a on postao većinski vlasnik. Podigao je kredit od Agrobanke, čije je predsednik Izvršnog odbora Dušan Antonić, bio u našem upravnom odboru i takozvanim nesaglasnim akcionarima isplatio akcije. Novac je, među njima, naplatila i firma „Municipijum S”. Zatim se Simić udružio sa firmama „Prokupac” iz Prokuplja, „Simccom” d. o. o. iz Smederevske Palanke i „Simićevo Sićevo” d. o. o. iz Sićeva. Poslednja dva preduzeća su procenjena na veliku vrednost, a u stvari vrede manje nego naša firma koja u Kumodražu ima tri i po hektara zemlje u industrijskoj zoni, pogone za proizvodnju i punjenje, podrume, magacine... Kupovinom ovih preduzeća Simić postaje većinski vlasnik, a od tada počinje naša agonija –objašnjavaju radnici.

Ističu da je njihovo preduzeće smišljeno uništeno, da su se smenjivali direktori, a da su oni koji su hteli da firmu izvuku sa dna bili kritikovani i oterani.

– Pitamo se ko stoji iza cele priče. Podneli smo tužbe Višem javnom tužilaštvu, Osnovnom i Tužilaštvu za organizovani kriminal, zahtev Poreskoj upravi da preispita poslovanje „Prokupca” od 2008. godine i tokove novca. Imamo i informaciju da u Gradskom sekretarijatu za privredni kriminal postoji kompletna dokumentacija o našem slučaju. Kako niko do sada nije pokrenuo nikakav postupak? I kako nikog ne interesuje podatak da je pokradeno oko 20 miliona evra? – pita se Goran Milošević, ispred radne grupe „Prokupac” AD Beograd.

Radnici ističu da su „stomaklija” i „manastirka” dobile više od 1.500 medalja i diploma i bile tražene širom Evrope, u Americi i Australiji.

– Simić je ove brendove stavio pod hipoteku 2012. godine. Za jedan je naplatio oko 105.400.000 dinara, a isto toliko i za drugi. Zatim je taj novac prosledio „Invest-importu”, u koji je uložio osnivački kapital. Iz te firme je našem preduzeću dao pozajmicu, a sada to smatra dugom i potražuje od nas novac – kažu radnici iz radne grupe.

Pokušali smo da kontaktiramo i drugu stranu, Slobodana Simića, ali i njegovog sina, koji je generalni direktor „Invest-importa”, ali se na naše pozive niko nije javio.

Radnici kažu da Slobodan Simić nije u zemlji.

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime5/6/2014, 21:56

Promene: 09.01. - 06.05.2014. (T-3) ili 03.01. - 29.04.2014.

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Nozms2
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime11/1/2014, 21:14

Akcionarski fon vlasnik preko 20% akcija....
Večinski jedva ima preko 50%

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
capriolo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 381
Datum upisa : 17.01.2015

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime8/16/2016, 10:45

Donesena odluka o raspolaganju IVV a sada sazvana skupstina radi ponistaja odluka.
Kakvi su komentari?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Invest - Import a.d. Beograd - INIM   Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 Icon_minitime6/14/2020, 15:13

Promene: 06.05.2014. - 13.06.2020. (T-2) ili 29.04.2014. - 10.06.2020.

Invest - Import a.d. Beograd - INIM - Page 3 07-promene-06-05-2014-13-06-2020
Nazad na vrh Ići dole
 
Invest - Import a.d. Beograd - INIM
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» BAS a.d. Beograd - BASB
» Luka Beograd a.d. Beograd - LBGD
» PZP Beograd
» BIP a.d. Beograd - BIPB 2. deo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: