BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?

Ići dole 
+21
venus
Friz
Ris
Drag_Mlad
Greta
Dnenad85
Vladulns
MarkoJTD
Sneki
Kobe Bryant
Popaj
Ivan2211
Pekoilic
Rasa
Mira
StM
Poštar
StefanoProdi
iki
DI
Lilihip
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime5/18/2010, 14:34

Ako ima neko veci pakete ovih akcija a zeli da proda ja bi kupovao po 400 din nije bitna kolicina samo da je preko 100 kom
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime5/18/2010, 15:00

Danas sam obavio prvu kupovinu akcija NIS-a i znam tacnu proceduru. Koga zanima moze da me kontaktira na pm, takodje ko prodaje akcije moze da me kontaktira, za vece kolicine, vise od 20 akcija placam 450 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime5/18/2010, 15:04

Drag_Mlad ::
Danas sam obavio prvu kupovinu akcija NIS-a i znam tacnu proceduru. Koga zanima moze da me kontaktira na pm, takodje ko prodaje akcije moze da me kontaktira, za vece kolicine, vise od 20 akcija placam 450 dinara.

Red bi bio da to ovde napišeš:

https://www.aikb.net/edukacija-f6/pitanje-oko-poklanjanja-akcija-t1041.htm?sid=3ee833c5459136b5289c7859f7920700#50152

Korisno je!

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime5/18/2010, 20:42

Drag_Mlad ::
Danas sam obavio prvu kupovinu akcija NIS-a i znam tacnu proceduru. Koga zanima moze da me kontaktira na pm, takodje ko prodaje akcije moze da me kontaktira, za vece kolicine, vise od 20 akcija placam 450 dinara.

Dajem 451 po akciji za >30kom :valjanje:
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime5/18/2010, 22:43

Al ste se stisli lol!


Ja prodajem svoje za 1500 po komadu pa ko oce nek se javi. Ionako ce vam to vredeti pet puta vise u julu Arrow
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime5/19/2010, 00:59

Friz ::
Drag_Mlad ::
Danas sam obavio prvu kupovinu akcija NIS-a i znam tacnu proceduru. Koga zanima moze da me kontaktira na pm, takodje ko prodaje akcije moze da me kontaktira, za vece kolicine, vise od 20 akcija placam 450 dinara.

Red bi bio da to ovde napišeš:

https://www.aikb.net/edukacija-f6/pitanje-oko-poklanjanja-akcija-t1041.htm?sid=3ee833c5459136b5289c7859f7920700#50152

Korisno je!

Procedura je jako prosta.
Napise se ugovor o kuporodaju akcija, (kao svaki klasican ugovor o kupoprodaji) nakon toga ode se sa prodavcem u sud, tamo potpisete ugovor i platite taksu za overu. Taksa se placa u svakom slucaju bez obzira da li je ugovor o poklonu ili je kupoprodajni ugovor. Jadino ako ste u srodstvu za prodavcem onda mozda ne mora da se placa taksa, ali to nisam siguran. Taksa je 1050 dinara.
Obavezno kopirati licnu kartu prodavca.
Nakon toga idete u Banku postansku stedionicu sa ugovorom, kopijom licne karte prodavca i vasom licnom kartom da promene podatke sa prodavca na vase ime. Nakon toga ste vi vlasnici akcija.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime5/19/2010, 01:03

Znači ne mora kod Brokera??

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime5/19/2010, 01:13

Friz ::
Znači ne mora kod Brokera??
Pa ne mora, jer je broker posrednik na berzi.
Ako ti je broker drugacije objanio prodaju akcije NIS-a, znaci da treba da ga menjas.
Ja sam do sada promenio dve brokerke, sa ovom trecom sam vec zadovoljan. Daje mi prave informacije u pravo vreme.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
venus
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 2
Datum upisa : 21.07.2010

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime7/21/2010, 20:21

Pozdrav svima na forumu, ja bih prodala onih pet akcija NIS-a pa ako ima zainteresovanih neka se jave.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime7/21/2010, 21:45

venus ::
Pozdrav svima na forumu, ja bih prodala onih pet akcija NIS-a pa ako ima zainteresovanih neka se jave.

Pozdrav i tebi, i dobro dosla. sesir

Objavi cenu pa ce se neko od forumasa javiti. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Bjekam23
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 95
Datum upisa : 16.08.2010

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime8/18/2010, 20:18

pozdrav svima
imam jedno pitanje za Drag_Mlad
koliko si platio advokatu da ti sastavi ugovor o kupoprodaji akcij ?

ko zeli da proda akcije nek mi se javi na boris.bjekic@hotmail.com
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime8/18/2010, 23:45

Ne treba ti advikat imas i model na forumu
https://www.aikb.net/pitanja-i-predlozi-f14/pitanja-t579-21.htm

pred kraj stranice!
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime8/19/2010, 11:00

Rekao bi da je to zavrsena prica, jer su sada otvoreno AD u CRHOV-u i jedino je moguce kupovati putem burze, sto ce tek biti armo
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime8/19/2010, 11:14

Lilihip@
Nisi u pravu, akcije se i dalje mogu "poklanjati" ;) kome budeš hteo!
To berza ne može da ti zabrani. Akcije su tvoje PRIVATNO vlasništvo.
Možeš da ih prodaš, pokoloniš itd...

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Rasa
Just looking
Just looking



Broj poruka : 16
Points : 37
Datum upisa : 02.07.2008

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime8/19/2010, 14:31

Friz je u pravu,samo drzavi platis taksu i to je to....
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime8/19/2010, 14:45

A jel nije poklanjanje izmedju najblizih srodnika, only??
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime8/19/2010, 14:51

Nije!!
Nikad nije ni bilo...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime8/19/2010, 23:58

Kad je izmedju najblizih srodnika, ne placa se porez (ako je u pravoj liniji) ili se placa minimalno (kod pobocnih srodnika).
Kod ostalih, drzava ume da zaracuna porez do 40%. Zato, budite oprezni.
Nazad na vrh Ići dole
Bjekam23
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 95
Datum upisa : 16.08.2010

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime8/21/2010, 22:25

Da li je moguce da kupim akcije NIS-a kada izadju na berzu od lica koje zeli bas meni da ih proda ? I ako je moguce, da li neko zna kakva je onda procedura?

ovo me jako interesuje posto ne znam bas da li bi mi se sad isplatilo da kupujem akcije NIS-a putem kupoprodajnih ugovora zbog placanja sudske takse
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime8/22/2010, 00:38

Kako misliš da baš želi tebi da proda?

Ti ispostaviš kupovni nalog na berzi i ne možeš znati ko je sa druge strane (osim ako ti druga strana kaže i da je baš jedina na toj ceni sa tom količinom).

Uglavnom, mnogo je lakše kupovati akcije na berzi nego se zezati sa kupoprodajnim ugovorima, taksama itd...

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime8/22/2010, 01:43

Dušan ::
Kako misliš da baš želi tebi da proda?

Ti ispostaviš kupovni nalog na berzi i ne možeš znati ko je sa druge strane (osim ako ti druga strana kaže i da je baš jedina na toj ceni sa tom količinom).

Uglavnom, mnogo je lakše kupovati akcije na berzi nego se zezati sa kupoprodajnim ugovorima, taksama itd...

Pa, berza je zbog toga i nastala, da ne bi morao svaki prodavac da trazi kupca i obrnuto.
Nazad na vrh Ići dole
Bjekam23
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 95
Datum upisa : 16.08.2010

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime8/22/2010, 13:30

Pa mislio sam ako meni kao kupcu neki prijatelj zeli da proda svoje akcije da li je to moguce i pored toga ako na berzi ima ponuda za otkup tih akcija od drugih kupaca
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?   Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu? - Page 2 Icon_minitime8/22/2010, 18:48

Van berze možete jedan drugom da "prodajete" ili "poklanjate"
(uz ugovor o poklanjanju ili kupovanju) akcije NIS-a (a i bilo koje druge akcije)
dok vam ne dojadi!
Tj. dok ne potrošite sve pare na sudske takse!

Jel sad dovoljno jasno?

https://www.aikb.net/edukacija-f6/pitanje-oko-poklanjanja-akcija-t1041.htm

P.S. Ne zaboravi da je provizija pri kupovanju na berzi oko 1% - pa ti vidi šta ti se više isplati??

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
 
Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Kako kupiti akcije koje nisu listirane na berzi od fizickog lica
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
» kako do prava na akcije?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: