BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AMS Osiguranje a.d. - AMSO

Ići dole 
+31
Aca123
Big Brle
marjanovicgane
pepermint
markan
Limited011
Mojzes
MightyZ
Cicija
Ars Vivendi
Lucca Brazzi
Kengur
Dejan71
MMcorp
Matans
Pera Božić
Nenadnenad67
Big Mile
Zile
Berza011
Boby
Sutra
MORNAR
Bond
Igor-NS
MarkoJTD
GogaAna
Friz
Sneki
KRUSKA
AMSOakcionar
35 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 146
Godina : 36
Points : 290
Datum upisa : 18.09.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimePet Apr 14, 2023 10:21 pm

marjanovicgane ::
Preferencijalna akcija AMSOPB vezuje dividendu za referentnu kamatnu stopu NBS..... Juče je NBS smanjila referentnu kamatnu stopu sa 2,5% na 2,25%.... Kako je krenulo - brzo ćemo doći do nule. Ovde je jasna stvar ako je REPO stopa 0% - nema dividende. Ali šta ćemo ako u 2020 godini REPO stopa ode u negativnu zonu. Da li ćemo tada mi morati da plaćamo AMSO-u troškove zato što posedujemo ovu akciju !!! od
Gane, da li znaš da li AMSOPB isplaćuje dividendu uzevši referentnu na 31.12. prethodne godine ili onu koja važi na datum sednice ? na 31.12. beše 5% a sad je 6% od prošle nedelje, pa ne znam hoće li AMSOPB isplatiti 5% ili 6% nominalne vrednosti akcije (1548 rsd).

Nadam se da nisam ušao kasno u akciju za presek za dividendu kupio sam ih u sredu te bi t+2 zbog neradnih dana trebalo da bude 18.04. koji će biti dan za presek.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeSub Apr 15, 2023 7:36 am

DejanJ ::

Gane, da li znaš da li AMSOPB isplaćuje dividendu uzevši referentnu na 31.12. prethodne godine ili onu koja važi na datum sednice ? na 31.12. beše 5% a sad je 6% od prošle nedelje, pa ne znam hoće li AMSOPB isplatiti 5% ili 6% nominalne vrednosti akcije (1548 rsd).

Nadam se da nisam ušao kasno u akciju za presek za dividendu kupio sam ih u sredu te bi t+2 zbog neradnih dana trebalo da bude 18.04. koji će biti dan za presek.

Pokušavao sam da kupim Amsopb u vreme kovida ali nisam uspeo. Postravljao sam naloge oko 600. Koliko vidim u akciju se teško ulazi a još teže izlazi. Nemam ovu akciju ali bih rado kupio ako cena sada nakon preseka za dividendu padne. Pitanja koja ste postavili i mene muče jer nisam uspeo da pronađem odgovarajući info. Zamolio bih vas da napišete o čemu se radi ili  postavite linkove ako uspete da pronađete nešto u vezi sa onim što nas zanima.

PS:

Nisam sve komentare pisao ozbiljno. U slučaju AMSOPB sam se našalio na temu negativnih referentnih kamatnih stopa koje kao što smo videli nisu nemoguće (u nekim državama su i bile negativne).

DejanJ likes this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 146
Godina : 36
Points : 290
Datum upisa : 18.09.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeSub Apr 15, 2023 9:41 pm

marjanovicgane ::
DejanJ ::

Gane, da li znaš da li AMSOPB isplaćuje dividendu uzevši referentnu na 31.12. prethodne godine ili onu koja važi na datum sednice ? na 31.12. beše 5% a sad je 6% od prošle nedelje, pa ne znam hoće li AMSOPB isplatiti 5% ili 6% nominalne vrednosti akcije (1548 rsd).

Nadam se da nisam ušao kasno u akciju za presek za dividendu kupio sam ih u sredu te bi t+2 zbog neradnih dana trebalo da bude 18.04. koji će biti dan za presek.

Pokušavao sam da kupim Amsopb u vreme kovida ali nisam uspeo. Postravljao sam naloge oko 600. Koliko vidim u akciju se teško ulazi a još teže izlazi. Nemam ovu akciju ali bih rado kupio ako cena sada nakon preseka za dividendu padne. Pitanja koja ste postavili i mene muče jer nisam uspeo da pronađem odgovarajući info. Zamolio bih vas da napišete o čemu se radi ili  postavite linkove ako uspete da pronađete nešto u vezi sa onim što nas zanima.

PS:

Nisam sve komentare pisao ozbiljno. U slučaju AMSOPB sam se našalio na temu negativnih referentnih kamatnih stopa koje kao što smo videli nisu nemoguće (u nekim državama su i bile negativne).
Koliko sam video u informatoru na belexu, dividenda se isplacuje u iznosu eskontne stope  NBS na nominalnu vrednost akcije (1.548rsd) i to je minimum za dividendu. Deluje mi da isplacuju na osnovu eskontne na 31.12. jer je za 2021 isplaceno 1% a do skupstine u aprilu 2022 je vec podignuta referentna.

Usao sam sada u akciju jer verujem da ce referentna otici gore jos procenat ili dva do kraja ove godine te dividenda za narednu godinu moze biti preko 10%. Otvorio sam poziciju ali za manju sumu, cisto da ispratim sta se desava
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeNed Apr 16, 2023 10:01 am

DejanJ ::

Usao sam sada u akciju jer verujem da ce referentna otici gore jos procenat ili dva do kraja ove godine te dividenda za narednu godinu moze biti preko 10%. 

Kada radim procenu kretanja kamatnih stopa kao reper uzimam srpsku 10-ogodišnju obveznicu na RSD. Sudeći po ovome ne očekuje se spektakularni rast kamatnih stopa u zoni dinara. 
https://javnidug.gov.rs/static/uploads/Statistika%20aukcije%20%2011.04.2023%20srpski.pdf

Slažem se da dividenda za narednu godinu može ići preko 10% ako cena ovih akcija padne ali u dužem roku daljni porast kamatnih stopa je neizvestan pogotovu što sam načuo (emisija Utisak nedelje Ćulibrk)  da ćemo prvi kvartal 2023 imati pad BDP-a.  Generalno nije loše imati ovu akciju i ja sam se lomio da li da kupim po 900 ali sam se ipak odlučio za obveznice za restituciju koje se listiraju u evrima.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimePet Apr 21, 2023 8:07 am

Проценат реализације 34.81%.

Ako ne budu mogli da refinansiraju dug, sta onda?
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimePet Apr 21, 2023 12:02 pm

adamm ::

Ako ne budu mogli da refinansiraju dug, sta onda?

To je i teoretski nemoguće jer se radi o RSD obveznicama kafa

Kod obveznica nominovanih u evrima  teorijski je moguć samo zastoj a praktično su 100% sigurne jer na tržištu uvek imate viškova evra koje neko gleda kako da plasira + imate one koji moraju da ih kupe (penzioni fondovi, odiguravajuća društva) itd....
Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 146
Godina : 36
Points : 290
Datum upisa : 18.09.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeČet Jun 08, 2023 3:31 pm

Referentna je danas podignuta na 6.25%, ako ostane ova stopa do kraja godine (a može biti i malko veća ja predviđam da će do kraja godine biti između 6.5% i 7%) na AMSOPB će se isplatiti dividenda od 96,75 rsd bruto (82.2375rsd neto) po trenutnoj dividendnoj politici. Na trenutnu cenu od 800rsd neto dividendni prinos je veći od 10%.

Ilija123 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 312
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeSre Jul 19, 2023 5:01 pm

Kakav će uticaj imati prelazak na električne automobile?

Da li na poslovanje sa osiguranjem vozila u Srbiji imaju neki uticaj dogadjaji u svetu?

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 146
Godina : 36
Points : 290
Datum upisa : 18.09.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeSre Jul 19, 2023 6:01 pm

mirjana mirjana ::
Kakav će uticaj imati prelazak na električne automobile?

Da li na poslovanje sa osiguranjem vozila u Srbiji imaju neki uticaj dogadjaji u svetu?

Elektro automobili u Srbiji su na jako dalekom štapu. Neverujem da ćemo u narednih 10 godina dostići trenutni nivo zapadno evropskih država da svaki treći, četvrti kupljeni automobil je na elektro pogon.

Svakako i takve automobile treba osigurati, a cena osiguranja zavisi od snage motora (KWH) i premijskog stepena. Tesle npr. imaju motore od 300+ KWH.

Broj registrovanih vozila iz godine u godinu u Srbiji raste iz godine u godinu.
https://publikacije.stat.gov.rs/G2023/Pdf/G20231070.pdf  (2022 vs 2021)
https://publikacije.stat.gov.rs/G2022/Pdf/G20221071.pdf (2021 vs 2020)
Uticaj događaja u svetu može da bude pozitivan (dolaskom Ukrajinaca i Rusa koji su dovezli i auto) ukoliko planiraju da se trajnije nastane u Srbiji i postanu rezidenti moraju da preregistruju auto na srpske tablice. Ovo može biti kratkoročan pozitivan uticaj uvećanja prodaja polisa AO.
Negativan uticaj trenutnih događaja ne vidim.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeČet Jul 20, 2023 10:26 am

mirjana mirjana ::
Kakav će uticaj imati prelazak na električne automobile?

Da li na poslovanje sa osiguranjem vozila u Srbiji imaju neki uticaj dogadjaji u svetu?

Prelazak na električne automobile će dramatično poskupeti polise osiguranja zato što su oni puni senzora i jako su osetljivi.

  Kod električnih automobila nama "malo ga čukneš, odeš kod majstora on to ispravi, izbrusi, zašmirgla, zafarba i teraj vozi dalje. Nema to više. Sada malo li se čukne mora da se menja taj deo. Čak je bilo slučajeva da deo mora da se menja i ako se malo ogrebe jer senzori neće da rade."

U vezi drugog pitanja je za nas najvažnije da imamo privrednu aktivnost i rast. Ako to imamo rašće i naša osiguranja. Mislim da smo tek na početku rasta zato što kod nas još uvek ne postoji kultura osiguranja ali i to će se promeniti tokom vremena.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija123
Still learning
Still learning



Broj poruka : 74
Points : 226
Datum upisa : 30.03.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeSre Sep 20, 2023 6:28 pm

DejanJ ::
Referentna je danas podignuta na 6.25%, ako ostane ova stopa do kraja godine (a može biti i malko veća ja predviđam da će do kraja godine biti između 6.5% i 7%) na AMSOPB će se isplatiti dividenda od 96,75 rsd bruto (82.2375rsd neto) po trenutnoj dividendnoj politici. Na trenutnu cenu od 800rsd neto dividendni prinos je veći od 10%.

Kako su mi danas rekli iz AMS dividenda će biti 66-67din Neto i uplaćena preko centralnog registra na namenski račun.
Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 146
Godina : 36
Points : 290
Datum upisa : 18.09.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeSre Sep 20, 2023 6:58 pm

Ilija123 ::
DejanJ ::
Referentna je danas podignuta na 6.25%, ako ostane ova stopa do kraja godine (a može biti i malko veća ja predviđam da će do kraja godine biti između 6.5% i 7%) na AMSOPB će se isplatiti dividenda od 96,75 rsd bruto (82.2375rsd neto) po trenutnoj dividendnoj politici. Na trenutnu cenu od 800rsd neto dividendni prinos je veći od 10%.

Kako su mi danas rekli iz AMS dividenda će biti 66-67din Neto i uplaćena preko centralnog registra na namenski račun.
Da to je za prošlu godinu neto dividenda 65,79 rsd. Ona je obračunata na referentnu od 5%. Sada je referentna 6,5% tako da je po trenutnim parametrima neto dividenda za narednu godinu 85,53rsd

marjanovicgane and Ilija123 like this post

Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 312
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeSre Sep 27, 2023 2:00 pm

Vrlo pristojna dividenda i za prošlu i za ovu godinu.

Šteta što dividende ima samo za prioritetne akcije.

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija123
Still learning
Still learning



Broj poruka : 74
Points : 226
Datum upisa : 30.03.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeČet Okt 26, 2023 9:10 am

Juče uplaćena dividenda za prioritetne akcije.

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Ilija123
Still learning
Still learning



Broj poruka : 74
Points : 226
Datum upisa : 30.03.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeČet Okt 26, 2023 9:33 am

Ima li neko podatke kolika je bila dividenda prošlih godina ?
Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 146
Godina : 36
Points : 290
Datum upisa : 18.09.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimePet Okt 27, 2023 10:54 am

Ilija123 ::
Ima li neko podatke kolika je bila dividenda prošlih godina ?
za rezultate iz 2022 77,4 dinara
za rezultate iz 2021 15.48
za rezultate iz 2020 15.48
za rezultate iz 2019 34.83

AMSOPB isplaćuje dividendu po sledećoj formuli nominalna vrednost preferencijalne akcije (1548 rsd) * referentna kamatna stopa NBS koja je važila na 31.12.

pa je tako za 2022 bruto dividenda iznosila 1548*5%=77.4 rsd 
za 2021 i 2020 referentna KS je bila 1% te je bruto dividenda bila 1548*1%=15.48 rsd 

Za 2023 po istoj formuli bruto dividenda za sada iznosi 1548*6.5%=100.62

Ilija123 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 312
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimePet Nov 24, 2023 4:03 pm

Juče i danas ukupan rast je veći od 20%. sesir

Izgleda da su ovo sa dividendom zasad shvatili samo retki pojedinci. comp

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Ilija123
Still learning
Still learning



Broj poruka : 74
Points : 226
Datum upisa : 30.03.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimePet Nov 24, 2023 7:20 pm

mirjana mirjana ::
Juče i danas ukupan rast je veći od 20%. sesir

Izgleda da su ovo sa dividendom zasad shvatili samo retki pojedinci. comp

Nema u ponudi da se trguje,slabo likvidno.

Kakvo je vaše predvidjanje kretanje RKS ? Za sada ostaje na 6.5% mada je najavljeno smirivanje, kako čitam. Za 07.12.2023 nova sednica.
Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 146
Godina : 36
Points : 290
Datum upisa : 18.09.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimePet Nov 24, 2023 7:38 pm

Do kraja ove godine ostaje 6.5%
Do kraja naredne biće oko 5.5%, jer će se sredinom naredne godine inflacija vratiti u nivo cilja, te se pri kraju q3 ili u q4 mogu ocekivati prva smanjenja referentne.


Ilija123 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 312
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeUto Feb 27, 2024 3:35 pm

Ilija123 ::
mirjana mirjana ::
Juče i danas ukupan rast je veći od 20%. sesir

Izgleda da su ovo sa dividendom zasad shvatili samo retki pojedinci. comp

Nema u ponudi da se trguje,slabo likvidno.

Kakvo je vaše predvidjanje kretanje RKS ? Za sada ostaje na 6.5% mada je najavljeno smirivanje, kako čitam. Za 07.12.2023 nova sednica.

Danas je bilo u ponudi.
 kafa
Izgleda da niko nije uzeo da izračuna kolika je dividenda za 2023. A to je sigurica.
suny
Druge akcije ovog osiguranja, a i Dunav osiguranja, ništa tako ne obećavaju.
slik

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 28, 2024 7:59 am

Madam,  abgrejdovao sam vas na drugu tablu na ovom forumu odmah iza Dejana J.... Tako vam je to kod mene se ceni izuzetnost. Kod vas sam uočio iskrice  genijalnosti i odmah ide apgrejd....   to je to.

Što se tiče akcije.... šta znam. Očekuje se pad kamata. Mora se razmišljati i o tome,  možda ja 1000 RSD. preskupo?
Nazad na vrh Ići dole
Ilija123
Still learning
Still learning



Broj poruka : 74
Points : 226
Datum upisa : 30.03.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 28, 2024 9:53 am

mirjana mirjana ::
Ilija123 ::


Nema u ponudi da se trguje,slabo likvidno.

Kakvo je vaše predvidjanje kretanje RKS ? Za sada ostaje na 6.5% mada je najavljeno smirivanje, kako čitam. Za 07.12.2023 nova sednica.

Danas je bilo u ponudi.
 kafa
Izgleda da niko nije uzeo da izračuna kolika je dividenda za 2023. A to je sigurica.
suny
Druge akcije ovog osiguranja, a i Dunav osiguranja, ništa tako ne obećavaju.
slik

Valjda nam je maksimum samo predvidjanje kretanje RKS i kako će se odraziti na dividendu uzimajući u obrzir likvidnost te sigurice.
Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 312
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 28, 2024 12:04 pm

Ilija123 ::
mirjana mirjana ::


Danas je bilo u ponudi.
 kafa
Izgleda da niko nije uzeo da izračuna kolika je dividenda za 2023. A to je sigurica.
suny
Druge akcije ovog osiguranja, a i Dunav osiguranja, ništa tako ne obećavaju.
slik

Valjda nam je maksimum samo predvidjanje kretanje RKS i kako će se odraziti na dividendu uzimajući u obrzir likvidnost te sigurice.

U 2024. se isplaćuje dividenda za 2023. Dakle, pošto RKS za 2023. nije predvidjanje, nego poznata stvar, ovde se radi o sigurici.
kafa
Likvidnost u ovom slučaju zavisi od obraćanja pažnje investitora, jer društvo već godinama odlično posluje.
sesir

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
 
AMS Osiguranje a.d. - AMSO
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» osiguranje - vesti
» Globos osiguranje a.d. Beograd - GLOS
» Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS
» Takovo osiguranje AD Kragujevac - TKOSM

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Osiguravajuća društva fun club-
Skoči na: