BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?

Ići dole 
+108
AkiTaki
Nisam lep al sam glup
Al Kapone
adamm
marjanovicgane
Stane Dolanc
bonum.mm
maxxxii
monacco
djuken
boban75
Floxed
Bobo011
igor ns
Avala00
Debil
Ivica_t
Colle
Cermet
Popaj
tortuga
Nikolaj3
pepermint
starter
I-33333
Asterixxx
sindra
Jegulja
draguljcebg
Limited011
Cicija
arsen123
faceman
Andridis
Smile
milosmiljkovic
bwresident
woman with a bicycle
thunderbird
Maca
gogloee
ILoveRoses
trind
Tom80
zekapeka
Sundown
Vladimirmitr
Zak10
Dragan555
$
Red max
Ars Vivendi
simpson
Mister No
Anam
Drag65
Zwiebel
Boranija
philips1
Strbac
Kupi akcije
Aritmeticar
Big Mile
ingglick
real_finanza
Gocili
Fast
Light
Bombica
Teletrader
Dax
Nemesis
Fmember
Boby
Momir
Petar Pan
BuffetSon
Frenky
MORNAR
Spejs
Drasko
Firke77
Serbon
Sutra
Cincinnatus
Zokiutd
Ris
pepsiman
Djuka
Greta
StefanoProdi
Milica1
Nisimo23
Non-ProfitOrganization
MarkoJTD
Niche
Friz
Milord1
iki
Dusan
Sneki
Dexiv
IC.Broker
prevarant
StefanMR
MilanLaki
vatreni
Kobe Bryant
112 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime11/30/2011, 21:23

firke77 ::
sutra ::

... Prvi pravac je portfolio ulaganja van Srbije, negde gde ipak ZNACAJNIJE manje kradu novac, a sada je dostupno preko vecine brokerskih kuca.

Sta uzeti u razmatranje od onog mora akcija ? Ima li kakvih predloga ?
Ako vec hoces akcije NIIS pre svega...bice to dobra prica kada dodje vreme...
Nazad na vrh Ići dole
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: s   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime11/30/2011, 22:27

Drasko ::

Ako vec hoces akcije NIIS pre svega...bice to dobra prica kada dodje vreme...

Mislio sam prvenstvaeno na strane akcije.
Nazad na vrh Ići dole
Spejs
Still learning
Still learning
Spejs


Broj poruka : 131
Points : 390
Datum upisa : 02.06.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime2/6/2012, 02:59

Da li neko koristi Plus500 platformu? I da li su iskustva pozitivna?
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime2/6/2012, 11:24

Spejs ::
Da li neko koristi Plus500 platformu? I da li su iskustva pozitivna?

Adresa kancelarije
Plus500UK Limited
359 Goswell Road
London
EC1V 7JL


Što bi neko radio s njima kada nemaju ni kancelariju (adresu) u Srbiji?
Ili imaju??

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Spejs
Still learning
Still learning
Spejs


Broj poruka : 131
Points : 390
Datum upisa : 02.06.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime2/6/2012, 17:08

Zato sto je jednostavno ... ili barem deluje!?
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 704
Points : 1915
Datum upisa : 28.01.2010

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime2/6/2012, 20:54

Sklapanje poslova sa firmama preko interneta iz Srbije može da bude,
nazovimo to: zabavno!?
Imaš dovoljno firmi koje imaju kancelariju u Beogradu a koji nude sve to što i oni.
Nazad na vrh Ići dole
Spejs
Still learning
Still learning
Spejs


Broj poruka : 131
Points : 390
Datum upisa : 02.06.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime2/7/2012, 05:56

Koje firme imaju kancelariju u Srbiji ... ja sam za ove cuo gledajuci Tour de France :) ... nije da nisam trazio ... Saxo Bank mozda?
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime2/7/2012, 11:10

Spejs ::
Koje firme imaju kancelariju u Srbiji ... ja sam za ove cuo gledajuci Tour de France :) ... nije da nisam trazio ... Saxo Bank mozda?

O čemu se radi?
Šta bi ti, jel da trguješ na stranim berzama ili šta?

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Spejs
Still learning
Still learning
Spejs


Broj poruka : 131
Points : 390
Datum upisa : 02.06.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime2/7/2012, 13:23

Kobe Bryant ::
Spejs ::
Koje firme imaju kancelariju u Srbiji ... ja sam za ove cuo gledajuci Tour de France :) ... nije da nisam trazio ... Saxo Bank mozda?

O čemu se radi?
Šta bi ti, jel da trguješ na stranim berzama ili šta?

bas to, akcije uglavnom
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime2/7/2012, 16:09

Možeš preko InterCapital-a.
www.intercapital.rs

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Spejs
Still learning
Still learning
Spejs


Broj poruka : 131
Points : 390
Datum upisa : 02.06.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: in   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime2/8/2012, 06:26

InterCapital ima malo informacija na sajtu. Za razliku od Saxo i Plus500 ... sumnjam da ja kod njih moguc margin trading
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime9/14/2012, 22:34

Razmisljam da pocnem da kupujem na NYSE ima li uspeha kod clanova kluba i kako su zadovoljni brokerskim kucama preko kojih kupuju i kako se obracunava kurs dinar -dolar i ima li neki savet i kada se prodaju akcije koliko se ceka na novac na racun ako se ide preko intercapitala ? Unapred Hvala !
Nazad na vrh Ići dole
BuffetSon
VIP
VIP
BuffetSon


Broj poruka : 145
Points : 659
Datum upisa : 18.09.2010

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime11/18/2012, 20:32

Kada kupis akcije preko IC-a da li si vlasnik tih akcija imenon i prezimenom(kao na Belex-u) ili su oni vlasnici a ti se samo kod njih vodis da ih imas?
Da li mogu da ih prodam preko nekog drugog ili samo preko njih?
Nazad na vrh Ići dole
Petar Pan
Just looking
Just looking



Broj poruka : 27
Points : 108
Datum upisa : 29.07.2011

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime11/19/2012, 11:48

Kad trguješ u inostranstvu, nigde nisi "direktan" vlasnik, osim ako su akcije u formi sertifikata (stock certificate), tada su akcije na ime. Akcije se drže na "street name", tj. na ime brokera ili kastodi banke u zavisnosti kako trguješ, i na podračunu klijenta u okviru toga. Ti jesi vlasnik, iako su na podračunu, dobijaš dividende i imaš sva ostala prava koje proističu.


Akcije možeš prebaciti gde hoćeš i prodati.


Sad su u IC krenuli sa online aplikacijom i za inostrane berze, do sada je nisu imali.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime12/1/2012, 09:55

Kako seu prolazili investitori na stranim tržištima.
Kako CNN javlja najveći skok od 218% ostvaren je u Venecueli (index) a neke banke su tamo imale skok i od po 2000%.
Egipat je imao skok za 11 meseci od 55%
Turska od 43%
Pakistan 33%
udrimile

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime12/2/2012, 11:53

Momir,to za Egipat je bilo pre ovih nereda.
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime12/2/2012, 22:28

Dali neko kupuje akcije preko xxxxx na stranim berzama i kakva su iskustva unapred hvala na odgovoru !

Edit: ima više brokera.
Da ih ne reklamiramo,
neka plate reklamu na BC !
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime12/3/2012, 08:13

Boby ::
Ja preko MV,ako imas konkretnih pitanja,gruvaj.

Koja ja provizija?
Da li je ista provizija za transakcije od 100$ 1000$ ili 10000$ ?
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime12/3/2012, 09:36

Kupovao bi na NYSE pa me interesuje kako su pouzdani brokeri i da li treba devizni racun u dolarima posto se radi o berzi u USA i kada prodas akcije dali te isplacuju u dinarima ili dollarima ?



Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime12/3/2012, 12:09

Frenky ::
Kupovao bi na NYSE pa me interesuje kako su pouzdani brokeri i da li treba devizni racun u dolarima posto se radi o berzi u USA i kada prodas akcije dali te isplacuju u dinarima ili dollarima ?



Otvaras namenski racun na koji uplacujes dinare a oni (banka) ga konvertuje u dolare, funte , jene u zavisnosti gde trgujes...kada prodas akcije na deviznom racunu ti posle odbitka provizija ostane valuta znaci dolari, funte, jeni koje mozes da podignes ili opet da dajes naloge...Nadam se da sam ti malo razjasnio...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime12/3/2012, 14:00

Povizija minimalna 15 e i 9 e ,plus provizija brokera kao za nase trziste.
Imam u vojvodjanskoj otvorene sve racune s kojima se moze trgovati,dakle dolar eu i dinar.
Kada kupim nesto u EU,PRVO BANKA POVLACI EU,KADA USFALI DINARE,AKO NI TOGA NEMA DOSTA ,KONVERTUJE DOLARE U RSD ,PA KUPI ZA TO EVRE,ALI JA TO NE DOZVOLIM.

Najbolje je da ako hocete da trgujete preko bare imate spremne dolare.
Ako hocete da trgujete preko,a imate dinare,povlace vam novac toga dana kada je saldiranje,znaci OJROPA,2 DANA.

Trebalo bi da takodje kazem ,da ne mozete otvoriti devizni racun u funtama,vec sve ide ili preko OJRA ILI DOLARA.

MINIMALNI IZNOS KUPOVINE ,JE 3000 OJRA ,SAMO TADA MI TROSKOVI DOLAZE NA NIVO TROSKOVA U ZEMLJI.

Takodje uvek vodim racuna da kupujem trzisnim,jer samo tako realizujem komplet. transakciju,da se ne desi da deo realizujem ,pa mi troskovi dodju do 5 posto....TAKODJE NE SMEM DOZVOLITI DA MI ZA EVROPU KORIOSTE DOLARE ,JER JE JAKO NEPOVOLJNO.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime12/3/2012, 14:02

Fmember ::
Boby ::
Ja preko MV,ako imas konkretnih pitanja,gruvaj.

Koja ja provizija?
Da li je ista provizija za transakcije od 100$ 1000$ ili 10000$ ?
NE
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime12/4/2012, 19:16

U principu ako ideš preko kastodija (Vobana) ne isplati se trgovati po jednoj transakciji manje od cca 16k evra, tj da budem precizniji sve preko toga je najisplatljivije. E sad provizije zavise i od berze na kojoj se trguje.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime12/23/2012, 18:07


Proven Strategies for 2013: Buffett-Munger Portfolio

http://www.gurufocus.com/news/202297/proven-strategies-for-2013-buffettmunger-portfolio
Nazad na vrh Ići dole
Bombica
Still learning
Still learning
Bombica


Broj poruka : 64
Points : 273
Datum upisa : 14.04.2010

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime1/23/2013, 21:33

Da li neko ima iskustva sa http://www.markets.com/sr/

Rade sa CFD-ovima, imaku kanc kod nas i trguje se u lotovima (moze i 0,01 lot)
imaju spred i jos dve stvari koje naplacuju, samo je komplikovano, bar za mene za sad.
Na demonstraciji izgleda laka trgovina i prebacivanje para na njihov racun u inostranstvu (sa odredjenih kartica moze preko neta)

Razmisljam se da probam, pa me zanima sta vi mislite.
Navodno nema minimuma za trgovanje.

Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime4/11/2013, 20:29

JUCE LUDILO,zeleniloooo,merdza mi skocio,JEDNOG TRENA BIO 2000 U MINUSU,juce ode 4,5 posto....jutros palim racunar ,podizem tablu ,kad ono zvuk ,dong...GOSPODINE TAJ I TAJ,obavestavamo vas da vam je na racun leglo 400 x 2,2e minus 30 posto,za BUNDES REPUBLIK.I tako je moja prica srecno zavrsena ,a nisam mislio da ce tako brzo,danas je mirnije,ali je ok,jedino da ovi ludaci ne zarate...
Nazad na vrh Ići dole
Light
VIP
VIP
Light


Broj poruka : 68
Points : 387
Datum upisa : 11.12.2010

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime4/11/2013, 20:48

Boby ::
obavestavamo vas da vam je na racun leglo 400 x 2,2e minus 30 posto,za BUNDES REPUBLIK.
Ja sam do sada izbegavao da uzimam dividendu na stranim akcijama jer bi morao sam da prijavljujem i plaćam porez na prihod od kapitala. Da li možeš da kažeš koja je procedura za to? Da li samo treba OPO obrazac da se popuni i kako?
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime4/11/2013, 22:30

Boby ::
...jedino da ovi ludaci ne zarate...
Ovo i mene brine, a sve nesto imam utisak da se Severna Koreja (SK) ne gica bez razloga. Rekao bih da ih Ameri provociraju da bi jednom zavrsili i sa njima. Redom krcaju jedne po jedne neposlusne. Sad im odgovara da kresnu ove dok nisu osposobili nuklearne bojeve glave sa velikim dometom. Zapadni mediji vec pripremaju teren da je SK dezurni krivac, a SK krivi JK i SAD za provokacije. Scenario vec vidjen. Ako se dogodi mislim da nece biti bez posledica po finansijska trzista. A ovo iscekivanje ubi, da l ce da l nece.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime4/12/2013, 09:15

Light ::
Boby ::
obavestavamo vas da vam je na racun leglo 400 x 2,2e minus 30 posto,za BUNDES REPUBLIK.
Ja sam do sada izbegavao da uzimam dividendu na stranim akcijama jer bi morao sam da prijavljujem i plaćam porez na prihod od kapitala. Da li možeš da kažeš koja je procedura za to? Da li samo treba OPO obrazac da se popuni i kako?

Ja volim da prodam pre dividendi,jer je porez veliki,ali ovi iz DAI-MERCEDESA,su objavili posle trgovanja,pa nisam stigao,a oni sami odbiju porez,nikom nista ne prijavljujes.
Nazad na vrh Ići dole
Light
VIP
VIP
Light


Broj poruka : 68
Points : 387
Datum upisa : 11.12.2010

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime4/12/2013, 09:25

To je verovatno jer je u pitanju Nemačka sa kojom imamo ugovor o izbegavanju dvostrukog oporezivanja. Ja sam se ranije raspitivao za USA, a sa njima nemamo takav sporazum, pa su mi rekli da bi morao sam da obračunam, prijavim i platim porez tako da sam odustao od dividendi i uvek prodam pre.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime4/12/2013, 11:17

Ako prodjes presek u USA,oni ti odbiju po automatizmu,nema potrebe da prijavljujes to....treba da znas da nase poreske vlasti NIKAKO TO NE MOGU DA OTKRIJU,ako zelis da dajes pare ,bolje daj ovoj sirotoj bolesnoj deci,nego njima.
Ali dragi kolega,to je tvoje,pa ces ti odluciti.

Prosle god sam platio oko 1 milion kojekakve kapitalne dobiti i poreze na dividendu...BICE TO OD MENE DOSTA.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime4/12/2013, 12:23

@Boby

Nije tema, al kad si vec pomenuo da trgujes na stranim berzama...Preko koga trgujes i da li za ostvarenu dobit u inostranstvu placamo porez i u Srbiji?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: T   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime4/12/2013, 12:48

Preko jedne danske platforme SAXO BANK,ne placam,trgujem uglavnom ugovorima i rekord mi je da sam drzao ugovor dve nedelje a umeo sam ga prodati i za sat vremena. trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 145841
Nazad na vrh Ići dole
IC.Broker
Partner
Partner
IC.Broker


Broj poruka : 43
Points : 107
Datum upisa : 18.06.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime4/12/2013, 13:31

Grupa InterCapital izrasla je u najveću brokersku kuću u regionu sa godišnjim prometom u trgovanju iznad €500 miliona, a poslovanje u Srbiji je započeto 2007 godine.

U želji da svojim klijentima izađemo u susret i omogućimo lakše trgovanje na Beogradskoj berzi, svakom klijentu pružamo mogućnost da svoje naloge ispostavlja preko aplikacije QUOTESTATION (elektronsko ispostavljanje naloga trgovanja).

Prva smo brokerska kuća koja svojim klijentima pruža mogućnost trgovanja na inostranim berzama (NYSE, NASDAQ, EURONEXT,…).

Prednosti ulaganja na inostranim berzama:
• Dinamična tržišta sa ogromnom likvidnošću trgovanja; možete biti sigurni da u svakom trenutku možete kupiti ili prodati željene hartije.
• Veći izbor: tržista, instrumenata u koja se investira: akcije, opcije, fjučersi, derivati, najniži troškovi trgovanja,
• Konstantno veliki protok informacija i analiza različitih akcija, tržišta,
Trgovanje u stabilnoj valuti (nema rizika od kursnih razlika),
• Transparentnost izveštavanja: klijent svaki dan putem e-mail-a dobija izveštaj o stanju svojih pozicija.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.intercapital.rs
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 3 Icon_minitime4/12/2013, 14:10

@Boby

Imala sam otvoren demo racun kod Saxo bank, probala sam da trgujem valutama i CFD-ovima na akcije i nikako mi nije islo, tako da sam odustala od otvaranja real account...
Nazad na vrh Ići dole
 
TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 14Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako je Amerika postala imperija...i kako ce propasti?
» MPC TRGOVANJE
» Trgovanje obveznicama iz RESTITUCIJE
» Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Inostrane berze-
Skoči na: