BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?

Ići dole 
+108
AkiTaki
Nisam lep al sam glup
Al Kapone
adamm
marjanovicgane
Stane Dolanc
bonum.mm
maxxxii
monacco
djuken
boban75
Floxed
Bobo011
igor ns
Avala00
Debil
Ivica_t
Colle
Cermet
Popaj
tortuga
Nikolaj3
pepermint
starter
I-33333
Asterixxx
sindra
Jegulja
draguljcebg
Limited011
Cicija
arsen123
faceman
Andridis
Smile
milosmiljkovic
bwresident
woman with a bicycle
thunderbird
Maca
gogloee
ILoveRoses
trind
Tom80
zekapeka
Sundown
Vladimirmitr
Zak10
Dragan555
$
Red max
Ars Vivendi
simpson
Mister No
Anam
Drag65
Zwiebel
Boranija
philips1
Strbac
Kupi akcije
Aritmeticar
Big Mile
ingglick
real_finanza
Gocili
Fast
Light
Bombica
Teletrader
Dax
Nemesis
Fmember
Boby
Momir
Petar Pan
BuffetSon
Frenky
MORNAR
Spejs
Drasko
Firke77
Serbon
Sutra
Cincinnatus
Zokiutd
Ris
pepsiman
Djuka
Greta
StefanoProdi
Milica1
Nisimo23
Non-ProfitOrganization
MarkoJTD
Niche
Friz
Milord1
iki
Dusan
Sneki
Dexiv
IC.Broker
prevarant
StefanMR
MilanLaki
vatreni
Kobe Bryant
112 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
thunderbird
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 10
Datum upisa : 05.08.2016

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime8/5/2016, 00:17

Jel radi neki broker sa srb državljanima sem Interactive Brokers-a?
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime8/5/2016, 12:32

Ako je tvoje pitanje: da li postoje brokeri u Srbiji koji ti omogućavaju da trguješ na inostranim berzama imaš 4 banera na početnoj strani ovog foruma, GetStocks, Sinteza, lirika i CapitalOne, svi oni to nude id na njihove sajtove, klikom na baner i vidi uslove....

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
thunderbird
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 10
Datum upisa : 05.08.2016

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime8/5/2016, 20:36

Prvenstveno me interesuju provereni brokeri iz USA, ako neko ima iskustva...
Nazad na vrh Ići dole
woman with a bicycle
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 5
Datum upisa : 15.04.2016

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime8/5/2016, 23:18

Kobe Bryant ::
Strpi se malo!
Za koju nedelju ce moci da se trguje preko IC.Brokera na stranim berzama!!
Direktno, e-trading!
Provereno!!!
Kako i gde mogu da se kupe akcije na primer Pokemona? Ili akcije za farmaciju?
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime8/6/2016, 09:45

Akcije "pokemena" ne možeš da kupiš.

Igricu je smislila firma Nintendo.

Akcije Nintenda su danas 14. 07. 2016 porasle za 15,89 odsto, na 25.300 jena (240 dolara), u odnosu na 14.380 jena sa zatvaranja berze prošle srede kada je lansirana nova igrica za smartfon uređaje, prenosi agencija Frans pres.

Imaš 4 banera na početnoj strani ovog foruma, GetStocks, Sinteza, lirika i CapitalOne, svi oni to nude idi na njihove sajtove, klikom na baner i vidi uslove....

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime9/6/2016, 11:24

50$ na poklon?

https://www.fxlider.com/bh/fxlider-real-registration/?tag=50$bonus&tag1=nezavisneapple

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
bwresident
Still learning
Still learning



Broj poruka : 95
Points : 483
Datum upisa : 15.10.2016

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime10/18/2016, 00:46

thunderbird ::
Prvenstveno me interesuju provereni brokeri iz USA, ako neko ima iskustva...

Ja koristim Tdameritrade ima ih na svakom koraku i aplikacija im je fantasticna. Drugi koji koristim je E-Trade ali njega samo za RSU stocks.
Nazad na vrh Ići dole
milosmiljkovic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 20
Points : 72
Datum upisa : 09.10.2016

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime11/6/2016, 15:18

Pre nego sto pocnete da trgujete proverite da li je broker regulisan i da mozete da vucete profit sa racuna,
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime5/5/2017, 12:45

Trgovanje na svetskoj berzi za početnike
5 koraka pomoću kojih ćete savladati osnove trgovanja na svetskoj berzi.

Samo danas potpuno besplatno preuzmite svoj primerak.

https://www.kapitalrs.com/minilps/trgovanje-za-pocetnike/?tag=vodic&tag1=b92
Nazad na vrh Ići dole
Andridis
Just looking
Just looking



Broj poruka : 17
Points : 58
Datum upisa : 30.08.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime10/13/2017, 21:13

Da li neko trguje odavde preko IB? Interactive Brokera?
Nazad na vrh Ići dole
Andridis
Just looking
Just looking



Broj poruka : 17
Points : 58
Datum upisa : 30.08.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime10/13/2017, 21:19

da bi banka u Srbiji prebacila pare na račun kod IB (zbog trgovanja) mora da pravda transakciju prema NBS u vidu nekog ugovora klijenta sa IB. Da li neko ima slično iskustvo?
Nazad na vrh Ići dole
Andridis
Just looking
Just looking



Broj poruka : 17
Points : 58
Datum upisa : 30.08.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime10/23/2017, 12:22

thunderbird ::
Jel radi neki broker sa srb državljanima sem Interactive Brokers-a?
da li radite preko Interactive Brokersa?
Nazad na vrh Ići dole
faceman
Still learning
Still learning



Broj poruka : 56
Points : 264
Datum upisa : 16.10.2015

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime10/31/2017, 22:27

Preko komercijalne banke se moze trgovati online na skoro svim najpoznatijim svetskim berzama. Novac je potpuno siguran i u svakom trenutku bez provizije se moze podici.
Nazad na vrh Ići dole
arsen123
Still learning
Still learning



Broj poruka : 35
Points : 155
Datum upisa : 29.04.2016

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime12/20/2017, 17:55

Jel ima neko preporuku za stranog brokera? Koliko sam uspeo da saznam postoji razlika u otvaranju racuna u Sintezi i npr nekoj stranoj brokerskoj kuci. Ako neko ima vremena da odgovori na par glupih pitanja moze mi se javiti porukom.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime12/22/2017, 00:38

A što lepo ne zoveš ovde Sintezu i sve njih pitaš?
Tel : +381 112099500
Fax: +381 112099550
E-mail: info@sinteza.net

Ili CapitalOne
Address: Resavska 16a/5, 11000 Belgrade, Serbia

E-mail: info@capitalone.rs

Phone: +381 11 785 88 00

Fax: +381 11 407 90 45

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 834
Points : 1945
Datum upisa : 10.01.2008

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime10/3/2018, 15:55

Besplatni vodič “Trgovanje cenom akcija za početnike” možete da preuzmete na linku ovde.

https://www.kapitalrs.com/minilps/rs/trgovanje-cenom-akcija-za-pocetnike/?tag=ebook&tag1=blic@applevodic
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime10/9/2018, 11:37

Podivljali bot napravio haos, trgovina kripto valutama stopirana

Za haos koji se na tržištu dogodio kriv je očito računarski algoritam u kojem je jedan od trgovaca s kripto valutama spekulirao na kriptoberzi Bitstamp, piše ljubljanski Dnevnik, prenosi Seebiz.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 943
Points : 2028
Datum upisa : 10.09.2018

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: ddd   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime12/11/2018, 15:17

Roman Abramovich ::
Zanima me trgovina na berzi u Frankfurtu XETRA . Koliki je najmanji iznos za trgovanje, na koju decimalu postaviti parametre za kupovinu tj. prodaju. Evo ako neko zna neka napiše nešto o tome.

Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime12/11/2018, 15:50

Mozda ovo bude od poci
http://www.xetra.com/xetra-en/trading/trading-models

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2627
Points : 5951
Datum upisa : 05.02.2014

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime12/13/2018, 11:57

Bojkot i kazne: Ko kupi Eplovo - leti s posla
https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2018&mm=12&dd=13&nav_id=1481653
Nazad na vrh Ići dole
draguljcebg
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 10
Datum upisa : 06.04.2012

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime12/27/2018, 13:37

Ima li neko ko kupuje-prodaje akcije na Nasdaq-u?
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 287
Points : 1281
Datum upisa : 15.04.2010

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime6/6/2019, 21:06

https://www.blic.rs/biznis/vesti/kako-su-srbi-za-cetiri-dana-izgubili-vise-od-milion-i-po-evra-na-akcijama-samo-jedne/19fcnhn
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime6/7/2019, 03:02

draguljcebg ::
Ima li neko ko kupuje-prodaje akcije na Nasdaq-u?

Ja sam na NASDAQ-u već duže vreme (i ne samo tamo nego i na NYSE, itd), ali ne smem ništa da kažem, niti ne-daj-bože da pitam, jer će mi XXXXX Admin po ko zna koji put uputiti teške pretnje na private, i sve obrisati.


Mod. D


Ban do daljneg...


Odgovaras na post posle 6 mes. i kreces sa vredjanjem, mislim stvarno...
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime6/9/2019, 14:46

Cermet: ::
Ja sam na NASDAQ-u već duže vreme (i ne samo tamo nego i na NYSE, itd), ali ne smem ništa da kažem, niti ne-daj-bože da pitam, jer će mi XXXXX Admin po ko zna koji put uputiti teške pretnje na private, i sve obrisati.
A kako onda smes javno da kazes da ti preti i jos da ga nazoves XXXXXom?
Mislim, malo si kontradiktoran...

Edit: Mod. D

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 539
Points : 1138
Datum upisa : 18.12.2007

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime8/14/2019, 19:26

Gotovo tri sata od početka trgovanja u Njujorku, Dau Džons je izgubio više od 600 poena i u minusu je 2,5 odsto, Standard end Pur 500 takođe je u crvenom 2,5 odsto, a Nasdak 2,8 odsto.

Kamatna stopa na obveznice američke vlade sa dospećem od dve godine u sredu je nakratko bila više od kamate na obveznice sa rokom dospeća od deset godina, što je bio signal mnogih ranijih recesija, navodi Asošiejted pres.

To znači da investitori mogu više da zarade od kratkoročnih nego od dugoročnih obveznica, što je suprotno tržišnoj logici i mogao bi da bude nagoveštaj da su izgubili veru u stabilnost američke ekonomije, navodi Glas Amerike.

U Evropi je nemački DAX danas pao 2,2 odsto, francuski CAC 40 završio je u minusu 2,1 odsto, dok je britanski FTSE 100 u crvenom 1,4 odsto.

Na istoku su indeksi danas završili trgovanje u plusu, japanski Nikei 225 porastao je 1,0 odsto, južnokorejski Kospi 0,7 odsto, hongkonški Hang Seng 0,1 odsto, a Šangajski kompozitni indeks 0,4 odsto. Australijski S&P/ASX 200 završio je u plusu 0,4 odsto.
Nazad na vrh Ići dole
sindra
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 10
Datum upisa : 18.01.2020

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime1/19/2020, 22:02

Већ дуго времена тражим неког из Србије ко тргује опцијама на акције и акцијама с ким бих могао да се умрежим и поделимо искуства, анализе и тд. Раније сам трговао преко посрединика Capital One, а крајем месеца планирам да пребацим новац директно на ИБ па ми је потребна помоћ.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime1/20/2020, 00:39

Nisi razmišljao o domaćem provajderu koji pruža IB platformu kod nas?
Nazad na vrh Ići dole
sindra
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 10
Datum upisa : 18.01.2020

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime1/20/2020, 08:10

Провизије су им велике, а и изгубио сам поверење. Иначе, осим једног Tradewin 24, ја не видох да има и других брокерских кућа које нуди трговање опцијама на акције.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime1/21/2020, 01:45

Provizija je veća nego na inostranim platformama ali ipak neuporedivo manja nego kod bilo kog drugog brokera kod kojeg plaćaš na procenat.

Ne misliš da ipak imaš neku zaštitu i sigurnost ako između tebe i IB postoji neki provajder? Kako ćeš prebaciti pare IB-u?

I kakvo si to poverenje izgubio, poverenje u šta?
Nazad na vrh Ići dole
Asterixxx
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 5
Datum upisa : 24.01.2020

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime1/24/2020, 11:48

Pozdrav za sve! Pročitao sam pre par nedelja skoro sve iz ranijih godina u vezi ino brokera što se pisalo u ovoj temi, i video sam da su neki otvorili naloge kod nekih i prebacili novac. Ja sam nedavno (u decembru) otvorio nalog kod IB što je išlo lako i za jedan dan su mi otvorili, ali sam posle udario u zid kad sam shvatio da mi ne daju naši (banka, država) da prebacim novac na taj račun. U međuvremenu sam kopao po netu i shvatio da smo mi totalna crna rupa od države (što sam znao i ranije :) ) jer sada samo i jedino IB želi da radi sa našim državljanima, ali džaba i to ako ne mogu da prebacim novac..

 Jel postoji neki način da se prebaci novac? Može na PM …. Naravno ne pada mi na pamet da radim sa našim brokerima (pa čak ni sa CFD brokerima) jer je provizija suluda u odnosu na IB, 1$ kod IB za proviziju a ovamo minimum 15$ za jednu transakciju. To možda nije previše nekom ko ima 100 hiljada $ sa kojim trguje , ali ja sa sićom od par hiljada $ sa kojim bih počeo je previše ;) .
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime3/4/2020, 01:13

Cermet ili ostale kolege koje imaju iskustva trgovanja na stranim berzama, da li postoji povoljnija varijanta za kupovinu na svetskim berzama od cenovnika koji sam dobio?
0.3% po transakciji, zatim 0.15 % za saldiranje i ono što me posebno nervira 0.12% godišnje od ukupne vrednosti portfolia.
Ako bi kupovao na francuskoj berzi još 0.3%.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime3/4/2020, 01:30

Na platformama je jeftinije, a postoje i besplatne platforme od kojih je najpoznatija Robinhood koja uopšte ne naplaćuje ništa po transakciji. Ne znam da li postoje neki drugi troškovi, verujem da ne, a ako postoje sigurno su minimalni.

To je što se tiče inostranih platformi, a ako ne želiš tako nego klasično kod brokera, cenim da nema povoljnije od toga.
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
bonum.mm


Broj poruka : 478
Points : 1232
Datum upisa : 28.11.2007

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime3/4/2020, 09:25

Cermet ::
Na platformama je jeftinije, a postoje i besplatne platforme od kojih je najpoznatija Robinhood koja uopšte ne naplaćuje ništa po transakciji. Ne znam da li postoje neki drugi troškovi, verujem da ne, a ako postoje sigurno su minimalni.

To je što se tiče inostranih platformi, a ako ne želiš tako nego klasično kod brokera, cenim da nema povoljnije od toga.
High-Flying Trading App Robinhood Goes Down at the Wrong Time
March 3, 2020

SAN FRANCISCO — Robinhood has become a Silicon Valley darling by presenting itself as a tech-savvy alternative to traditional stock trading platforms. But this week, with the financial markets in chaos, the start-up’s technology failed at the most crucial moment.

On Monday and Tuesday, as global markets rebounded after a sell-off last week and then sank again, Robinhood’s trading platform went offline, leaving many customers to watch their portfolios drop in value without being able to do anything about them.
https://www.nytimes.com/2020/03/03/technology/trading-app-robinhood-outage.html
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime3/4/2020, 12:35

Cermet ::
Na platformama je jeftinije, a postoje i besplatne platforme od kojih je najpoznatija Robinhood koja uopšte ne naplaćuje ništa po transakciji. Ne znam da li postoje neki drugi troškovi, verujem da ne, a ako postoje sigurno su minimalni.

To je što se tiče inostranih platformi, a ako ne želiš tako nego klasično kod brokera, cenim da nema povoljnije od toga.

Zvuci primamljivo. Vidim da ljudi najnormalnije trguju preko ove platforme.
Preko kog racuna se kupuju akcije?
 Kako se vrsi saldiranje?
Da li postoji ikakav dokaz da ste vlasnik (da ste kupili) akcije?
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   trgovanje - TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 8 Icon_minitime3/4/2020, 19:45

Ne znam, ja nisam na Robinhood.
Nazad na vrh Ići dole
 
TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?
Nazad na vrh 
Strana 8 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako je Amerika postala imperija...i kako ce propasti?
» MPC TRGOVANJE
» Trgovanje zlatom u Srbiji
» Trgovanje obveznicama iz RESTITUCIJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Inostrane berze-
Skoči na: