BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)

Ići dole 
+64
Skrab0fix
MarkoJTD
Yudejavu
Ranko
đubretarac
Karibor
Air
HUACHUMA
Dax
Darko
Joe_Allamo
Aleks
Geco
gogloee
Teletrader
Ars Vivendi
Admin
Dr.Hik!
Lolita
Malo_pomalo
prevarant
Jegulja
DI
Mikans
JovKoNov
interista
vatreni
Mozartru
Pekoilic
Milica1
Vladulns
Bosanac
AliAli
bez motike
iki
pepsiman
BoS
Greta
Ivan2211
nepet
Moschino
geogsi
bonum.mm
Mr. Price
StefanMR
Kurajber
Ris
Kobe Bryant
Mitar
Sasa965
Boki72
Dusan
Dexiv
kaktusic
Sneki
Slovenac1
Zane
Milos86
Atomski mrav
MilanLaki
G.Soros
Bond
Friz
KRUSKA
68 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 17:02

StefanMR ::
Jel može neko da prokomentariše ovaj razultat?
U odnosu na pređašnje rezultate banke i u odnosu na druge banke u Srbiji...
Hvala unapred! :)

Bilans izgleda ok, verovatno če biti nešto manji profit ove godine ali to je normalno. Akcija je jeftina ako sudimo samo po bilansu.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 17:07

Promene na bilansima u odnosu na isti period prošle godine:

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 73497table

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 39056table

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Moschino
Still learning
Still learning



Broj poruka : 89
Points : 81
Datum upisa : 19.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 17:26

sledi nam pad ako u americi proglase vanredno stanje povodom gripa ekonomija ce debelo zazaliti
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13746
Localisation : Novi Sad
Points : 51452
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 18:00

Promene: 23.10. - 26.10.2009. (T-3) ili 20.10. - 21.10.2009.

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 7452579promene23.10.-26.10.2009.
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 19:21

@dusan
hvala na uporednim podacima. samo mala sugestija, kada stavljas komparativne cifre, za bilans uspeha je ok da se stavi period na period, a za bilans stanja uvek ide na kraj predhodne godine. tako nalaze i IFRS (zaboravih tacno koji standard). cisto tehnicka (strucna) sugestija. sta da kazem profesionalna deformacija, posle tri godine u jednom od big 4. pozdrav
p.s.
jos jednom hvala puno za sve sto radis na ovom forumu
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 19:23

Baš sam i bio u dilemi koje podatke da uzmem. Hvala na sugestiji.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 19:28

standard koji to definise je:
IAS 34 INTERIM FINANCIAL REPORTING
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 19:43

Pa bilans izgleda ok, ali sumnjam da je to za gospodu iz Dorcola, AIDA-e i SEE-a nesto novo. Oni su i dalje tu da naprave jak pritisak na prodaju, sa bilansima ili bez njih...
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 19:45

Ih, pa ne treba da se ljutimo na njih!
Lako je svima nama sa ispod 10000 akcija (verujem da niko na ovom forumu nema više od toga), jer mi možemo sve svoje da pretvorimo u keš i obrnuto u par dana bez obaranja ili dizanja cene.
Oni imaju gomilu novca u tim akcijama, i ako ne mogu da ga izvuku, onda im te akcije ama baš ništa ne vrede! :)
Jadni bogataši...

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 20:10

Ivan2211 ::
Pa bilans izgleda ok, ali sumnjam da je to za gospodu iz Dorcola, AIDA-e i SEE-a nesto novo. Oni su i dalje tu da naprave jak pritisak na prodaju, sa bilansima ili bez njih...


po cemu zakljucujes da bilans izgleda ok? da bi se utvrdilo da li bilansi prikazuju poslovanje na istinit i fer nacin (parafraziram revizorski izvestaj) potrebno je da tri-cetiri coveka provedu makar nedelju dana analizirajuci iste. da ne kazem da ni revizorski izvestaj nije garant, narocito u srbiji. ko je u tom biznisu zna na sta mislim. banke placaju enormne fijeve za revizorske izvestaje. niko ne zeli da izgubi takvog klijenta.
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 20:46

Nepet
imas opciju da verujes ili ne, u sustini ukoliko nisi vecinski tesko da ces doci do toga da budes apsolutno siguran dal je to to...

Enron, Worldcom itd ti govore da se prevare desavaju i na mnogo razvijenijim trzistima..

U slucaju AIKB imas makar fve kontrole, revizora i NBS u slucaju ostalih kompanija samo revizora tako da ipak treba vise verovati bilansu AIKB nego recimo ENHL...pricam teoretski naravno
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 20:46

@nepet
Bilansi kod ove banke za razliku od nekih drugih banaka su prihvatljivi i verodostojni i posle revizije i s obzirom da nas interesuje taj zvanicni izvestaj za mene je ovo ok.Moramo to prihvatiti kao tako, iako to moze da se promeni do kraja godine (mada ne verujem), mi istinu mozda nikada i necemo saznati za nas je finansijski izvestaj jedini rezultat poslovanja banke.Mi na osnovu tog rezultata ulazemo u ovu hartiju i delimo tu dobit srazmerno svom ulaganju u obliku dividende .Vec sam to u prethodnom postu napomenuo da ova banka iako ima 2,1 puta manju aktivu od Komercijalne i 2 puta manju od Raiff ima vecu oporezivu dobit od obe.Pa nije ona dzabe najlikvidnija akcija na belexu. :?:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 21:58

@ kruska, mitar
uf... sta da kazem? da li uopste da komentarisem?

zarad ozbiljnosti i kvaliteta foruma:

1. nikad nista ne uzimaj zdravo za gotovo, ni u zivotu, narocito ne na berzi
2. obe banke radi deloitte. ako je iko kompromitovan od big 4 to je dtt, imajuci u vidu ko je tu sve bio "in charge"
3. kao izdavalac najlikvidnije hartije na belexu, aik bi trebao da razmisli o reviziji fin. izv na 30/09 (interim financial statments audit). da imaju ozbiljnog vecinskog vlasnika to bi sigurno radili, ovako mi mozemo samo da verujemo, kako neki misle
4. postoji nesto sto se zove kvalitet profita (i rizik koji je sa njim povezan). mozda nije lose da se zapitamo kako to da neko ima dva puta veci ROA od drugih banaka na istom trzistu
scratch
p.s.
delujete mi kao predstavnici ekipe koja mora da se istovari, pa je izbacila neke lepe finansijske rezultate, kako bi dobila sto bolju cenu. ako sam dobro razumeo rezultati su objavljeni danas. a moglo se priimetiti na svim vestima da je naglaseno da su pregovori sa mmf poceli dobro i da obecavaju. ko zna? mozda je ovo tempirano da bi se ostvarila neka sinergija i pracka se konacno okinula.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 22:13

Nepete, sta ti pricas? Ko je ovde "predstavnik ekipe koja mora da se istovari", pa je pri tome ta ekipa sa foruma izbacila (?!?) neke lepe finansijske izvestaje? Da ih nismo mozda mi publikovali?

Dokle paranoja ide, zaista nema granica.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 22:16

Ufff, a odakle sad ja da krenem.

1. Pod "bilansi deluju OK" sam podrazumevao da nema nekih specijalnih negativnih iznenađenja, trasa postavljena od početka godine se sledi, nismo videli nekakve nagle gubitke kao kod PRBN....
2. Uz svo poštovanje "računovodstvenog štelovanja izveštaja" i kontrole revizora, iskreno izveštaji za mene imaju samo ograničeni značaj. Nisam sklon da FA dam svemoguća svojstva. Naravno da ih uzimam u obzir, ali na berzi ovakve likvidnosti zasnivati svoje odluke isključivo na FA je po meni potpuno besmisleno. Postoje mnoge dobre hartije sa MPC-a kojima nije trgovano godinu i više dana. Ovde mnogi drugi faktori utiču na razliku uzmedju dobitka i gubitka, nažalost...Da, neka hartija ima dobar p/b, dobro posluje, ma takvi ROE, ROA, EPS još nisu viđeni na BB, PA ŠTA???? Ako to i drugi ne shvate na vreme (ili ikad) od profita nema ništa.
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 22:18

@Nepet

zasto se odmah osudjuje neciji rezultat koji se vec provlaci godinama - tj ako se pogleda zadnjih par godina vide se rezultati AIKB, radjene su revizije, NBS radila kontrolu i sada se jedan forumas nasao pozvanim sa ospori sve to i Deloitte, NBS itd..

zasto bi se AIKB trudio da ubedi nekog posebno kako on ne vara kada iskazuje profit, ne razumem, Grci kada su ulazili uradili su pretpostavljam sve kontrole o kojima pricas i platili akciju oko 5k rsd ili cak i vise ne secam se.


Sto se tice MMFa eto i u to sumnjas - pa prosto mi neverovatno deluje da imas razmisljanja tipa, AIKB objavio lazirane rezultate, vlada laze oko pregovora sa MMF i eto neki ludi fond ce da nasedne i istrese desetine miliona EUR na te vesti...
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 22:43

@dexiv
ne tvrdim niti mislim da je neko sa foruma deo neke ekipi ili slicno. to je vise bilo ilustrativno, da docaram kako mi to sve izgleda. (to: moramo da verujemo...)
nista vise od toga. paranoican nisam, niti verujem u zaveru. i ne znam zasto kazes: Da ih nismo mozda mi publikovali? ne verujem da sam tebe pomenuo negde, te ne znam zasto si se nasao prozvanim


@ivan2211, mitar

mnogo smo daleko otisli.
sve je pocelo sa: bilansi izgledaju ok, i mojim pitanjem da se to objasni.
ja samo cenim kriticko misljenje. nije mi namera da bilo koga omalovazim. i da. nemam ambiciju da osporim rad nbs i dtt. samo pozivam na oprez.
p.s.
zelim aiku sve najbolje, takodje agbn i soji i vzasu i svim drugim akcijama koje imam. tj nije mi zelja da bilo sta ispumpavam, voleo bih da se sve naduva, samo da ne eksplodira

srdacan pozdrav kolegama forumasima
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 22:45

@nepet
Setimo se da je ovo slobodan forum medjusobnog pomaganja i da svi postovi koje pisemo mogu biti nekome od presudnog znacaja prilikom odlucivanja, ja licno brinem samo o svojim "kamencicima", a sto se tice onih predstavnika to mi je prosto nerazumljivo i ne zelim da komentarisem,mi smo previse sitni da bi smo pokrenuli bilo kakve glasine,... pa videsmo i neka imena na kupovnoj strani upravo iz ovih revizorskih kuca, a mozda je i to samo zvaka :?:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/26/2009, 23:54

nepet ::
@dexiv
ne tvrdim niti mislim da je neko sa foruma deo neke ekipi ili slicno. to je vise bilo ilustrativno, da docaram kako mi to sve izgleda. (to: moramo da verujemo...)
nista vise od toga. paranoican nisam, niti verujem u zaveru. i ne znam zasto kazes: Da ih nismo mozda mi publikovali? ne verujem da sam tebe pomenuo negde, te ne znam zasto si se nasao prozvanim

Eto nove prilike za teoriju zavere. Pa osetio sam se prozvanim zato sto sam ja licno pisao taj izvestaj, pa me je pogodilo. (ako neko u ovim recima vidi ironiju, sasvim je u pravu)
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/27/2009, 08:59

Kvalitet ovog foruma je pre svega u tome što se o svemu može
diskutovati i svaku tvrdnju ili procenu dovesti u pitanje...

Zvanični izveštaji su nešto što moramo da prihvatimo kao datost,
ako ne donesemo tu odluku i raščistimo sa samim sobom (bez obzira što živimo u ovoj
prevarantskoj zemlji u kojoj je sve moguće...), da se u nešto ipak MORA verovati.
Ako tu odluku nismo u stanju da donesemo, onda je bolje da rasprodamo sve akcije i da se manemo berze.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/27/2009, 10:11

nepet ::
Ivan2211 ::
Pa bilans izgleda ok, ali sumnjam da je to za gospodu iz Dorcola, AIDA-e i SEE-a nesto novo. Oni su i dalje tu da naprave jak pritisak na prodaju, sa bilansima ili bez njih...


po cemu zakljucujes da bilans izgleda ok? da bi se utvrdilo da li bilansi prikazuju poslovanje na istinit i fer nacin (parafraziram revizorski izvestaj) potrebno je da tri-cetiri coveka provedu makar nedelju dana analizirajuci iste. da ne kazem da ni revizorski izvestaj nije garant, narocito u srbiji. ko je u tom biznisu zna na sta mislim. banke placaju enormne fijeve za revizorske izvestaje. niko ne zeli da izgubi takvog klijenta.

Slažem se, ali to važi za sve finansijske izveštaje svuda po svetu. Videli smo kakvo sranje su Ameri uradili zbog nepravilnih finansijskih izveštaja.
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/27/2009, 10:56

1. Imam ovu hartiju.

2. Raduje me kada naše firme dobro rade i ostvaruju profit, a naročito ako sam u njima suvlasnik.

3. Oprez, posebno u ova vremena - OK, ali ne razumem čemu baš tolike sumnje. Pa AIKB ne ostvaruje dobre rezultate od juče. Da nešto fundamentalno ne valja, valjda bi to do sada isplivalo na površinu - ipak banke imaju bar dvostepenu kontrolu, a i većinski bi to prvi znali i bežali glavom bez obzira.

4. Domaći tajkuni sa velikim % vlasništva su u blokadama i ko zna kakvim još problemima i zato prodaju. Jeste da to donekle obara cenu na berzi, ali, kao što vidimo, ni te njihove prodaje ne idu po svaku (bili kakvu) cenu.

5. Za mene je ozbiljno pitanje: zašto AIKB (a ni neke druge veće banke) još uvek nije na A, pa čak ni na B-listingu? Da li im je problem da ispune standarde koji se tu traže (u to ne verujem), ne žele dodatnu transparentnost ili nešto treće? Posebno me čudi da AIKB nije na A-listingu, jer ima konstantno dobre rezultate, najlikvidnija je hartija na belexu i najviše utiče na ukupan index.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13746
Localisation : Novi Sad
Points : 51452
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/27/2009, 16:26

Promene: 26.10. - 27.10.2009. (T-3) ili 21.10. - 22.10.2009.

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 8693880promene26.10.-27.10.2009.
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/27/2009, 16:28

Znaci Templeton kupuje od Nicovica , samo neka se puni :D
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/27/2009, 17:38

Kupuje kad mu i cena odgovara. Sve u svemu dobar znak.
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/27/2009, 17:45

Kupovali su i na 3100, sto ne bi kupili kad je rasprodaja. :D
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/27/2009, 17:58

Ovaj Lelex je neverovatan. Banka objavi solidan rezultat i sledeceg dana potone za 5%. Nasuprot tome, akcije firmi koje godinama beleze gubitke - skacu.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/27/2009, 18:09

Tacno na tabli AIKB na Bidu se vidi veca kolicina na prodaji, i to zbuni plasljivog i

zuri da proda nize. A tu su pecarosi da ga scepaju.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/27/2009, 18:28

Danas je kupovao i ZB Invest, i to mora biti dobar znak. Polako, nista ne ide preko noci.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/27/2009, 18:52

Zasada su na žalost prodavaoci mnogo jači od kupaca.
Nazad na vrh Ići dole
bez motike
Still learning
Still learning



Broj poruka : 60
Points : 217
Datum upisa : 26.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/27/2009, 22:30

Ja sam omasio, cenio sam da ce cena ici na 3500 do 20. oktobra.
Mozda je banka dobra u ekonomskom smislu, i uzem i sirem,
ali sto se tice spekulacija je golo govno, bez obzira na likvidnost.
Stvarno su majstori oni koji su igrali i zaradili da spredu od 100 dinara ili slicno, ali ne mislim da je takvih mnogo.
U svakom slucaju ja se nadam da cu uskoro biti na nuli i izlazim, a posle toga ovo govno od hartije me vise nikad videti nece.
Nazad na vrh Ići dole
AliAli
Still learning
Still learning



Broj poruka : 47
Points : 27
Datum upisa : 10.10.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/28/2009, 08:54

Dexiv...hm to nista ne znaci, pa oni su kupovali i po cifri izmedju 11-12.000 i to vece kolicine koliko se secam...nadam se da ne grese i da ce ovaj put zaraditi 500%...hihih
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/28/2009, 09:08

Ja sam ubedjen da nas deli par dana od dajminga za kupovinu aikb! danas ili sutra! posle toga ode! vec u petak bi trebala da ode gore zbog mmf-a
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/28/2009, 09:45

Ris ::
Ja sam ubedjen da nas deli par dana od dajminga za kupovinu aikb! danas ili sutra! posle toga ode! vec u petak bi trebala da ode gore zbog mmf-a

Videčemo, ako je razlog MMF onda bi trebao ceo belex da poraste ali sumnjam u to. Več se je juče znalo, da če MMF podržati budžet Srbije za 2010 i nije bilo efekta na tržište.
Nazad na vrh Ići dole
Bosanac
VIP
VIP
Bosanac


Broj poruka : 137
Points : 191
Datum upisa : 26.05.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 3 Icon_minitime10/28/2009, 09:59

U sustini se to znalo i ranije pa nije bilo reakcije, a kako izgleda nece je ni biti :(
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: