BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Sta ocekujemo i cemu se nadamo...

Ići dole 
+27
BBrroo
BojanNS
Greta
Lilihip
Limited011
Berza011
NEBOJSAe
vatreni
pionir
Ivan2211
Malo_pomalo
Ris
Drag65
MilanLaki
prevarant
Dexiv
KRUSKA
Dusan
iki
Teletrader
Aleks
Friz
Sneki
Kobe Bryant
Atomski mrav
StefanoProdi
StefanMR
31 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 45
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/9/2009, 16:25

Slazem se da nije normalno, ali kako vidimo tako je i u Hrvatskoj, Sloveniji i ovim ostalim drzavama bivse nase. Tuzno!
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/9/2009, 16:26

Uglavnom ocekujem da izbegnem ovaj H1N1 (sto i vama svima zelim), i da ne nastavimo sa padom bar do decembra, a onda ce se barem malo povecati likvidnost jer ce biti prepakivanja velikih. Ne treba zaboraviti da ce i porez na KD ponovo stupiti na snagu od 01.01.`10 sto ce smanjiti i ovako mali nivo likvidnosti.
Sve u svemu, u najboljem mogucem scenariju, vrtecemo se oko 800 poena naredna tri meseca, a posle...
Nazad na vrh Ići dole
prevarant
VIP
VIP
prevarant


Broj poruka : 936
Godina : 58
Localisation : Novi Sad
Points : 971
Datum upisa : 22.07.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/9/2009, 17:10

pre dosta godina pitali smo nekog klinca jel zna šta je to oralni sex

klinac odgovori:
neznam tačno šta je, al znam da je nešto sa strane

ja očekujem analogiju sa kretanjem na belex-u
neznam tačno, al mislim da će ići nešto sa strane

_________________
Ako se zagledate u daleku budućnost, zapećete za kamen sadašnjosti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.laganica.in.rs
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 45
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/9/2009, 17:23

Na nasoj berzi nikakve logike nema, stalno nas iznenadjuje. Retki su ocekivali onaj skok krajem leta pa se desio, a onda kad svi ocekuju u oktobru - nista. Dobro je sto smo svi sad u minus raspolozenju. Kad se niko ne nada, sve krene. alien
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/14/2009, 16:53

Jel može novi krug očekivanja?
Ja očekujem da sledeće nedelje i Ameri krenu na dole. Očekujem da ih Evropa prati...
Što se naše berze tiče, očekujem da će i kod nas cene padati. Ono što me posebno nervira jeste što mislim da neće moći da se odrade čak ni neke male špekulacije pa da se zaradi.

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/14/2009, 17:07

Ljudi, vikend je, subota, batalite nervozu bice je isuvise sledece nedelje.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/14/2009, 18:08

Iki, ovde niko ne širi nervozu. Baš naprotiv, pokušavamo da čujemo svačije mišljenje i da staloženo prodiskutujemo.
Ako misliš da je to gubljenje vremena i da je nepotrebno, slobodno nemoj da čitaš.

Ja bih ipak voleo da čujem šta ljudi misle!

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/14/2009, 18:11

Stefane,
Mislis da ce se Amerikanci konacno uzeti u pamet i poceti da padaju pod uticaj trgovine u Beograde?
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/14/2009, 18:37

Hahahahaha! Da!
Sad ozbiljno, po izgledu chart-a za SP500 meni izgleda da neće probiti otpor na 1100 poena i da će krenuti da padaju.
A li smo se "otkačili", tako da njihovo kretanje i nema nekog uticaja na nas... Mi padamo i bez njih!

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/14/2009, 18:46

Znas, ja mislim da je za predsednika Obamu i njegovu administraciju vazno da na kraju ove godine pokazu da su imali uspeha u ekonomiji, jer obicne Amerikance samo to interesuje. Stoga me ne bi zacudilo da se u decembru pojavi izvestaj da nema vise otpustanja i slicnog, a da ekonomija raste li, raste.
Moja pretpostavka je da ce Dow Jones docekati Bozic iznad 10700.
Za SP500 ne znam. Slabo pratim.
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/14/2009, 19:29

Realno ocekujem rast agbn, kmbnpb, tigr, vzas. Ocekujem i veci promet na berzi.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/14/2009, 19:44

Stefane, znas i sam - pitanje je ko cita chart-ove. Dva razlicita chartera, jedan bullish, drugi bearish, ce ti kazati savrseno razlicite prognoze o kretanju SP500. Uzdrzacu se od prognoza.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/14/2009, 19:50

Dexiv ::
Stefane, znas i sam - pitanje je ko cita chart-ove. Dva razlicita chartera, jedan bullish, drugi bearish, ce ti kazati savrseno razlicite prognoze o kretanju SP500. Uzdrzacu se od prognoza.

Potpuno se slažem sa tobom! Naravno, ja sam malo pogledao chart za sp500, a više sam rekao kakav imam osećaj... Mene interesuje sentiment ljudi, šta očekuju od sledeće nedelje i do Nove godine!

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/14/2009, 19:58

Koliko razumem, postoje indicije da je u toku small caps-large caps tranzicija na Wall Street-u, tacnije da od beta-rally-ja NYSE prelazi u market koga pokrecu fundamenti kvalitetnih akcija (ovo su u petak potvrdili i analiticari Goldman Sachsa). Ako 4Q zaista donese mnogo bolje izvestaje kompanija nego 3Q, i ako se ponovo vidi rast prihoda, ne samo dobiti, onda mozemo reci da se nesto pozitivno desava. Mnogi analiticari bas to ocekuju.

Sto se tice Belexa, jasno je da ga mogu pokrenuti samo strani investitori. Medjutim, neophodno je da konacno i drzava podrzi Belex. Ako zaista zele strane investicije, onda ce podrzati najlogicnije mesto za realizaciju tih investicija - BG berzu. Ako zele poslove ispod zita, uz ogromnu dozu korupcije, ponasace se kao i do sada. Nadam se boljem prometu.
Nazad na vrh Ići dole
prevarant
VIP
VIP
prevarant


Broj poruka : 936
Godina : 58
Localisation : Novi Sad
Points : 971
Datum upisa : 22.07.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/15/2009, 10:48

ja očekujem svašta
nadam se još više
a želje su mi ogromne

ali čemu sve to ?

_________________
Ako se zagledate u daleku budućnost, zapećete za kamen sadašnjosti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.laganica.in.rs
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/15/2009, 12:56

Dexiv ::
Ako zele poslove ispod zita, uz ogromnu dozu korupcije, ponasace se kao i do sada.

Retoričko pitanje ?
Izgleda da nema odmrzavanja SSP. Kao što je neko ovde rekao/pogodio FIS-ovci uvek imaju neku informaciju ranije.
Ajmo sad u rekurzivni algoritam: imali li šanse u EU sa ovom korupcijom i poslovima ispod žita?

Jel to na čelu sa Dačom & Co., do pristupnih fondova preko ruskog kredita, tramvajem u 21. vek, preko Kine u NATO, kriza je šansa i slični kolariću-paniću babunluci.

Savremenik, filozof, star 19. godina, u bg.kafiću, posle trećeg piva:
* Ma samo pritisni Play i uživaj, opušteno. *

Postoje i alternacije, ali nema opušteno, jbg. :
"Beograd je stavljen na čelno mesto lestvice raznovrsnog noćnog života, posebno zbog bogate ponude restorana, barova i klubova u Skadarliji i na dunavskim i savskim splavovima, ali i zbog "entuzijastičnog" domaćeg stanovništva koje toj zabavi pridonosi."

http://www.autobrief.com/content/17587/Beograd-proglasen-za-najbolji-grad-za-nocni-zivot
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/15/2009, 13:50

Danas jednom a drugom!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Malo_pomalo
Just looking
Just looking
Malo_pomalo


Broj poruka : 30
Points : 102
Datum upisa : 02.10.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/16/2009, 04:45

Ja se ne nadam nicemu.Kada bih poceo da se nadam bilo cemu i svemu sto pricaju "eksperti","analiticari","indexi","statisticari" i slicni-postao bih klosar.Lutao bih ulicama.Lepo je biti optimistican ali je jos lepse biti 101% obavesten.5 puta u toku minuta,120 puta u toku dana.Onda mogu necemu da se nadam.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/18/2009, 20:01

Da sam ja neki NOSTROdamus, ovako bih govorio:

SP500 će u narednih par dana da se koleba. Onda će lupiti u novi otpor i započeti novu korekciju. Nažalost, ta korekcija će biti ozbiljnija i dovešće do panike investitora. Krenuće DUPLO DNOOOOOOOOOOOOOOOO!

Na našem tržištu će se prezaduženi tajkuni prazniti koliko god mogu i time će dovesti do novog pada cene. Ko bude imao hrabrosti i bude prepoznao novo dno kod nas, moćiće lepe pare da zaradi!

Kako vam se čini? :)

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/18/2009, 20:03

Stefane, zaista preterujes. Mislim, neumesno je.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/18/2009, 20:16

Dexiv ::
Stefane, zaista preterujes. Mislim, neumesno je.
Daj bre, Dexi, pokušavam da izazovem neku reakciju od ljudi! Ok, možda je šala malo neslana, ali ništa ne pomaže ni da se svi ovde nerviramo i smaramo...

Jel lepše da to ovako kažem?

Evo na šta me podseća kretanje SP500 ovih dana:
Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 B0812

Zato mislim da će se formirati novi otpor i da će krenuti opet jedna od onih korekcijica. To može da izazove strah kod investitora i da stvarno krene masovna rasprodaja.
Lik sa The Technical Take bloga kaže da je njego Smart Money indikator prešao u Bearish mod...

Što se našeg tržišta tiče, ako velikaši u dugovima nastave sa rasprodajom ne možemo očekivati da će naše najlikvidnije akcije rasti, a ako one ne rastu, opšti utisak će bit da sve pada, i to izaziva negativno raspoloženje kod investitora. Ako imamo gomilu sitnih invetitora koji su spremni da prodaju svoje akcije, i gomilu krupnih investitora koji nisu baš spremni da sve te akcije kupe, naravno da će padati cena...

E sad, šta vi očekujete i zašto?

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 45
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/18/2009, 20:38

StefanMR ::
Da sam ja neki NOSTROdamus, ovako bih govorio:

SP500 će u narednih par dana da se koleba. Onda će lupiti u novi otpor i započeti novu korekciju. Nažalost, ta korekcija će biti ozbiljnija i dovešće do panike investitora. Krenuće DUPLO DNOOOOOOOOOOOOOOOO!

Na našem tržištu će se prezaduženi tajkuni prazniti koliko god mogu i time će dovesti do novog pada cene. Ko bude imao hrabrosti i bude prepoznao novo dno kod nas, moćiće lepe pare da zaradi!

Kako vam se čini? :)

Kao prica za malu decu, bajka pred spavanje. Trebalo bi mnogo toga loseg da se desi pa da krene takva korekcija po Americi a mislim da smo od toga jako daleko.

A Belex, pa mi smo vec na priblizno duplom dnu. :D
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/18/2009, 21:14

Ok, izvinjavam se Dexiju zato što sam malo preterao sa zajebancijom...
ALi bih voleo da svi mogu slobodno da iznesu svoje "bajke" i da se one prokomentarišu. Ja bih bio najsrećniji kada bi svako od vas napisao nešto kao što sam ja napisao (bolje druga varijanta nego prva)...

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/18/2009, 22:04

Oho Stefane...lepo napreduješ...
Što se tiče nas, ja ne znam što se toliko komplikuje, mi smo mali čak i za region (SEE) i dok ne bude ovo
Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 25323867

i ovo

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 58327590

ne mrdamo mi nikuda...
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/18/2009, 22:20

Hvala na komplimentima, Ivane! Uvek je lepo čuti ih od tebe!

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
pionir
VIP
VIP
pionir


Broj poruka : 190
Points : -29
Datum upisa : 31.01.2008

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/19/2009, 00:30

:D

_________________
"Učinimo nemoguće, jer moguće je moguće samo po sebi"
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/19/2009, 15:02

Ovako:

Nisam dovoljno bogata da kupujem jevtine stvari...
ali kad su srpske akcije u pitanju - ne mogu da odolim !!!

affraid

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Malo_pomalo
Just looking
Just looking
Malo_pomalo


Broj poruka : 30
Points : 102
Datum upisa : 02.10.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/22/2009, 14:01

EVo nesto sto je od velike koristi svim investitorima i nesto sto se potpuno nadogradjuje na naslov ove teme"Cemu se nadati":

"GOld is the only money in the world" od PEter Schiff-a,poznatog broker Guru-a i proroka Americke ekonomije.

https://www.youtube.com/watch?v=5SDZRh-KDV4&feature=player_embedded#

Ko ne zna engleski neka plati prevod,isplatice mu se.
Nazad na vrh Ići dole
Malo_pomalo
Just looking
Just looking
Malo_pomalo


Broj poruka : 30
Points : 102
Datum upisa : 02.10.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/22/2009, 14:03

Evo i zvanicnog bloga Gospodina Schiff-a:

http://www.peter-schiff.com/videos.php

Pogledajte datume sta je pricao i uporedite ih sa datumima pocetka recesije.

Zastaje dah.

Evo sta je covek pricao o padu dolara jos od 1999-e.Vrlo razocaravajuce iako su ga tada svi smatrali "lupetalom".Odjednom nakon recesije svi ga slusaju:

https://www.youtube.com/watch?v=4n3g5lUgkWk&feature=player_embedded#at=60

PRilog je Holandske televizije ali sam klip je na engleskom.Ko ne razume engleski u klipu kazem neka plati prevodioca i znace sta ocekivati od svetske ekonomije u narednih 5-10 godina.
Bez sale.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/22/2009, 15:37

https://www.youtube.com/watch?v=2I0QN-FYkpw&feature=player_embedded#at=132

Auu...brate...bulls eye sto bi Ameri rekli....
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/22/2009, 17:40

Dajte neki skoriji... Šta kaže za ovo sadašnje stanje?

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/22/2009, 18:34

https://www.youtube.com/watch?v=o1a4FIJB0aE
https://www.youtube.com/watch?v=uYdfVfTlCKo&feature=channel

Kaze da nas ceka zestoki pad dolara, inflacija, da ce usteđevina prosecnog amerikanca biti obezvređena...a zlato ce da nastavi da raste...

Ovo je isto dobro sa njegovog bloga
https://www.youtube.com/watch?v=O_TjBNjc9Bo

Tek sam sad video, sagovornik sa onog linka iz prethodnog posta je cuveni Arthur Laffer - Lafferova kriva...itd...
Nazad na vrh Ići dole
Malo_pomalo
Just looking
Just looking
Malo_pomalo


Broj poruka : 30
Points : 102
Datum upisa : 02.10.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/23/2009, 07:49

Lepo lepo.Nemamo carobnu kuglu ali imamo "Nostradamusa" globane ekonomije.Bez mnogo dizanja i hvalisanja,covek prica tako kako je.Neverne tome neka pogledaju njegov blog koji sam postavio ranije i neka plate prevodioca.Ako imam vremena postavicu prevod ovde.

Zlato-to je po Schiffer-u prava i jedina svetska valuta,ne nafta,ne evro(jer evro je u direktnoj zavisnosti od trosenja Americke i Azijske srednje klase).

Evo jedan komentator na Youtube kaze za zlato:

"I'm almost 100 percent positive we'll see gold hit 4,700 bucks an ounce. If the Dow to gold ratio goes back to 1; we'll see gold hit that dollar."

Predvidja da ce unca zlata(32 grama) biti 4700 dolara za par godina.Sada je svega nekih 1100.Da li da mu verujem?
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/23/2009, 08:26

Jel planiraš da kupuješ zlato? :)

Ja imam samo jedan komentar, tj. moram da se malo ogradim od 100% podrške gospodinu Šifu. Siguran sam da je u pravu i da zna šta priča, ali to ne znači da će ga investitori slušati. Dakle, iako on vidi da je sve na ivici propasti, može berza da raste narednih 6 meseci i da neko ostvari profit 30-40%...
I šta onda imamo od njegovih predviđanja?

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ocekujemo i cemu se nadamo...   Sta ocekujemo i cemu se nadamo... - Page 2 Icon_minitime11/23/2009, 08:27

Show Me Economic Expansion, Chairman Bernanke!!

When Fed Chairman Ben Bernanke speaks, I listen. The Federal Reserve oversees the American economy, and it is insightful on how the Fed views our economic conditions.

In an address this week, not only did Chairman Bernanke provide little new insight – this is the first time I have felt he was misleading in some of his points.

http://seekingalpha.com/article/174634-show-me-economic-expansion-chairman-bernanke?source=email
Nazad na vrh Ići dole
 
Sta ocekujemo i cemu se nadamo...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: