BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS

Ići dole 
+118
Folio
Boby
Mistery 011
Steve McQueen
Jumbo
Rogy
Miladin
Borodino
Fmember
Brmbocla
Prokuplje
Sasa965
C R A Z Y
J_stojan
nepet
Sutra
Sahbaz
Dragot
Mali akcionar
mr Bean
srbijanac
Novosadjanin007
GogaAna
Dragan
Exciter
Hese
Josip
Enver Hodza
Boki72
Boranija
Kupi akcije
Igor-NS
MILAN8888
Bombica
Mozart
DJO
Greta
Rasa
Centurion
Zeljko
Drag65
Mira
StM
Dax
sexy jea
Polos
Jovana2009
Nemesis
BBrroo
pakodazna
Nebojsa
Joe_Allamo
Aleks
Kenzo
Kopac
Berza011
Karbon
MYSTIC021
JelenaS
Mister No
Gagi
Slovenac1
RobinHood
AcoMaco
bez motike
Sofke
interista
Aca123
Dkolak
PailHead
KRUSKA
JMBR
StariHrast
Aritmeticar
HUACHUMA
Teletrader
Popaj
Ris
Maca
pepsiman
Ivan2211
Racunarko
Kurajber
Drag_Mlad
raspolozen
LJUBICHITZA
Non-ProfitOrganization
Drasko
Centrum
Milica1
Dnenad85
Frenky
gogloee
vatreni
Mitar
DI
Vladulns
prevarant
MarkoJTD
Lolita
Cicija
Mikans
BojanNS
MilanLaki
Djuka
NEBOJSAe
Momir
Bond
iki
Dusan
StefanMR
Lilihip
Sneki
Limited011
BoS
Ars Vivendi
Kobe Bryant
Friz
122 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
MILAN8888
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 65
Datum upisa : 10.09.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/11/2010, 00:13

verovatno je sve ovo dosta jednostavno...
al jednostavno unikatna prica, bar kod nas.... pa se ulazi u sve to polako...

bice verovatno kao kod apatinske pivare.... eh sto nisam, e da mi je ova pamet...itd itd ...

kljucna rec za investitora je "monopol"" a za spekulanta kako da zaradim do februara sto vise moguce ....

Nazad na vrh Ići dole
MILAN8888
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 65
Datum upisa : 10.09.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/12/2010, 02:22

buy keep :)

then buy ferrari :)
Nazad na vrh Ići dole
Igor-NS
Still learning
Still learning
Igor-NS


Broj poruka : 36
Localisation : Mala Bara
Points : 200
Datum upisa : 30.05.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/12/2010, 09:38

Vlasnik Rafinerije nafte Bosanski Brod je "Zarubezhneft" a NeftGazInkor je njihova sestrinska firma. "Zarubezhneft" posluje u Indiji, Vijetnamu,Iraku, Iranu,Siriji... taj region su pokrivali do sad uglavnom sa eksploatacijom i istrazivanjem novih izvorista.

Nemaju oni nikakve veze sa Gazprom Neft-om.
Ne vidim razlog zašto se sada pravi tolika panika oko toga da li će Rusi ispoštovati dogovor ili ne. Suviše je to ozbiljna kompanija da bi sebi dozvolili takav imidz.
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/13/2010, 05:03

sjajna akcija
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/13/2010, 09:32

Meni i dalje je jedan scenario u glavi a to je : ono kada je srbija pocela da brni evro to su rusi menjali lovu u dinare i spremili za otkup ali pod dogovorom sa nasom "dobrom" valdom da evro u februaru svuku na 95 ako ne i manje ali videcemo!
To jedina svar zasto mislim da se ova hartija nesme jos kupovati.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/13/2010, 10:21

Kazem ja da je stao pad, a niko mi ne veruje.
Nego jel na ovoj akciji nisu stavljane promene, ili ja nisam video?

Mozda se pojavljuju neki jaci kupci?

I jos nesto. Danas idu obimi razliciti od 5 komada. Krenula trgovina, a prosla rasprodaja?!comp


Poslednji izmenio Racunarko dana 9/13/2010, 10:28, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/13/2010, 10:26

Racunarko ::
Kazem ja da je stao pad, a niko mi ne veruje.
Nego jel na ovoj akciji nisu stavljane promene, ili ja nisam video?

Mozda se pojavljuju neki jaci kupci? comp

To je vrlo interesantno da niko nije stavio promene, a trguje se dve nedelje :?:

Verovatno naredio gazda da se drzimo u podrumu dok ne proda ono sto se zaleteo prvih par dana :twisted:

Dajte ljudi da vidimo ko to kupuje, a ko prodaje, inace i dalje stojim pri izrecenom, da kupoprodaju vrsi mali broj fizickih lica, a veliki broj spekulanata u vidu dobro nam znanih imena fizickih lica, kastodi racuna, etc
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/13/2010, 10:36

Nema promena jer ih nema ni u centralnom registru (tako da ne može da se sačuva fajl sa promenama i učita u program), osim prvih 10 akcionara.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/13/2010, 10:49

Toliko o transparentnosti drzave u ovom poslu :valjanje:
Nazad na vrh Ići dole
MILAN8888
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 65
Datum upisa : 10.09.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/13/2010, 11:18


inace NIS ima MONOPOL do 2014 za eksploataciju zemljista u srbiji...

a plus juzni tok ... cisto da se pomene... kao sitnica !!!!


does it ring a bell ?



Nazad na vrh Ići dole
StM
VIP
VIP
StM


Broj poruka : 120
Points : 355
Datum upisa : 19.05.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/13/2010, 11:36

1. Sto se tice spiska akcionara na sajtu CR vec ranije su rekli da bi spisak od 4500000 akcionara bio ogroman dokument koji, ukoliko bi veliki broj ljudi hteli da ga downloud-uju ugrozio funkcionisanje sajta.
2. Neko je danas resio da "obere" sve na 457 ali kao sto primecujete on sakupla i naloge date po 430 i 420 jer se o oni prodaju po 457 tj ne uparuju se sa onima koje su dati na strani traznje. Promet je vec blizu 50000 tako da mislim da je ovo cena koju veliki investitori smatraju "dobrom obveznicom" sa rokom dospeca od 6 meseci sa kamatom 50 dinara po akciji.
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/13/2010, 13:01

i ovaj forum bi bio ogroman kada bi ga neko snimio u jedan dokument, ali zato postoji paginacija. nego male im plate u tamo CR pa ih mrzi da urade.
Nazad na vrh Ići dole
Jovana2009
Still learning
Still learning
Jovana2009


Broj poruka : 76
Points : 312
Datum upisa : 09.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/13/2010, 15:08

Cijene akcija NIS-a će i dalje padati

Objavljeno u kategoriji:- TRŽIŠTE KAPITALA dana 13.09.2010

BEOGRAD, Tačno dvije nedelje otkako je na Beogradskoj berzi počelo trgovanje akcijama NIS-a, vrijednost po akciji od početne cijene od 505 dinara, pala je 453 dinara.Glavni broker u brokerskoj kući Fima internacional Vladimir Lakić procjenjuje da će vrijednost i dalje padati, a kaže da trenutna cijena nije iznenađenje.
„Bilo je za očekivati da će cijena da padne sa 505 dinara, ne ovako brzo, ali se očekivalo. Uvek ima ljudi koji su spremni da prodaju, kojima je hitno za novac i uvek ima onih koji su spremni da kupe“, rekao je Lakić.
„S druge strane, ono što je u ovom momentu realna vrijednost po kojoj bi institucionalni investitori mogli da uđu u kupovinu-je od 300 do 350 dinara, to je neki prinos koji njih i u kratkom i u dužem roku može da zadovolji“, zaključuje Lakić.
Po pet besplatnih akcija NIS-a dobilo je nešto više od četiri miliona građana Srbije, a Lakić smatra da bi sa prodajom trebalo sačekati.
„Kada se stvar omasovi i kada bude više nego jedna kompanija čije su akcije dodjeljivane po osnovu Zakona o besplatnim akcijama, onda će to da bude matica drugačija. Međutim, sada u prvom momentu, prodaju samo ljudi kojima je neophodno i tih 2.500 dinara“, izjavio je Lakić. B92
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/13/2010, 15:21

Pa de odma danas da ga trziste demantuje :valjanje:
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/13/2010, 17:50

sta pise lik, 300 dinara!? on kao nece da razmislja o hartiji ako zaradjuje manje od 60+% za 5 meseci i to jos da bude sigurica ... ma pravi je ekspert!

kada bi to palo na 300-350 to bi tek onda znacilo da ce nas rusi zeznuti i tek onda ne bi valjalo kupovati. ovako je odbranjeno na 450 i ima nade za uspeh.
Nazad na vrh Ići dole
MILAN8888
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 65
Datum upisa : 10.09.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/13/2010, 20:18

kakvi maleri ...
ni ne moze da nam krene nabolje, kad gde god pogledas ili oslusnes sve baksuzi maleri i negativci...

decko naucio sta je P-B ratio i kao odmah poceo da daje izjave za novine...


Nazad na vrh Ići dole
Igor-NS
Still learning
Still learning
Igor-NS


Broj poruka : 36
Localisation : Mala Bara
Points : 200
Datum upisa : 30.05.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/13/2010, 20:33

Sve je super dok ne počnu da pišu knjige..

Sad već čuveni Rastko Pocesta

EDIT:
Sve poruke o preveri koju Rusi navodno spremaju i gledanje u kristalnu kuglu s tim u vezi,
premeštene su u novu temu.

Ovde: https://www.aikb.net/berza-ekonomija-finansije-f3/da-li-aa-rusi-da-nas-prevare-na-akcijama-nis-a-t1130-34.htm#59421

Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/14/2010, 10:01

Ode ispod 450
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/14/2010, 13:30

nisam se nadao da ce pasti nakon jucerasnjeg ludila.
gledajuci danasnju tablu, sve sam sigurniji da mnogi cak i veci igraci ne razumeju uticaj zone fluktuacije na kolicinu akcija u ponudi pa su se danas uplasili od naglog "skoka" ponude. skok se desio jer smo presli crtu 500.

sutra ponuda pada opet na nekih 500k komada jer silazimo debelo ispod kvote 500 i moguce da rastemo sa cenom sutra.

jos jedan efekat se desava da penzosi polako uce da trguju i da su shvatili da ako zele da uzmu kesh mora da spuste cenu 20 dindzi.

sto bi se reklo biju nasi, a biju i partizani
Nazad na vrh Ići dole
MILAN8888
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 65
Datum upisa : 10.09.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/14/2010, 14:32


ako su penzioneri naucili, onda ce pobediti partizani :))))
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/14/2010, 17:11

Sutra opet ponuda preko 500k,i cena i dalje pada cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/14/2010, 22:47

uleteo societe jugoslav
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/15/2010, 00:59

Evo jedne interesantne price.
Danas sam bio do poste, da posaljem neka pisma,... kada sam izasao iz poste vidim tri penzosa kako zucno raspravljaju o akcijama, medju njima prepoznam svog komsiju, pita on mene kako to da ne moze da podigne pare, stalno ga lazu ovi u posti. Pitam ja njega na koliko je dao nalog, on sleze ramenima i dade mi potvrdu koju je dobio od poste. Pogledam i vidim 505,...Rekoh mu, pare ces dobiti za 6 meseci od rusa,.. Kaze on meni da hoce odmah pare i da ga rusi ne zanimaju. Rekoh mu, pa moze, ali moras da das novi nalog, idi u postu daj nalog na 430 i imas pare za tri dana,...Pitase me ona druga dvojica da li i oni mogu to isto da urade, rekoh im, naravno decaci,...ja vas cekam na kupovnoj strani, pomoslih u sebi
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Gost
Gost




Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/15/2010, 01:22

Stanite malo, pa nije ovo forum za razmenu iskustava onih koji uzivaju u zloupotrebi poverenja starijih gradjana. Drag_Mlad, jos jedna ovakva prica i promenicu prag tolerancije...
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/15/2010, 01:44

ne vidim zloupotrebu, prodace nekoj *** po ~450
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/15/2010, 07:53

Ja mislim da je savet dobar. To je jedini nacin da budu sigurni da ce pare dobiti. Iz ovoga se vidi da gradjani na posti ne mogu dobiti pravu informaciju kako da dodju do novca.
Cak i ako se gradjani pokaju sto su prodali par stotina dinara jeftinije, to iskustvo ce im koristiti kada budiu odlucivali o prodaji vecih paketa koji slede.

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/15/2010, 08:00

Kurajber ::
ne vidim zloupotrebu, prodace nekoj *** po ~450

Bas tako,... prodace je po ceni otvaranja,... znam ja sve te penzose, ranije sam isao u penzionerski klub da igram sah i znam kako razmisljaju,... svi su oni pametni dok ne zapadnu u neki problem, a onda traze pomoc od nas mladih,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/15/2010, 11:36

Pa nesto ne vidim da su poslusali savet.
Nisu stavili na 430.

Ili jos posta nije prosledila. comp
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/15/2010, 11:38

Bilo je jutros mnogo pionira i na 410...
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/15/2010, 12:02

Racunarko ::
Pa nesto ne vidim da su poslusali savet.
Nisu stavili na 430.

Ili jos posta nije prosledila. comp

Mozda su dali nalog na 410,... sigurnija varijanta,...ako vidim komsiju pitacu ga na koliko je dao nalog,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/15/2010, 12:10

Ha, ha...
Dogovorila se njih trojica, pa rekose: Da ne zeli i on da nas prevari?

Ajde mi za svaki slucaj da prodamo jos jeftinije pa da ih sve zeznemo! comp
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/15/2010, 12:10

@Drag_Mlad,

Ne bi ti bio u kozi, kad provali da je dobio 2EUR manje, da je dao nalog na 450, to su bar 3 pivca u PRC-u
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/15/2010, 12:56

pa samo nek vode racuna da ne daju prenisko, ispod zone fluktuacije, jel im na to ukazu uopste na salteru?
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/15/2010, 15:53


LDP: Država da otkupi akcije NIS-a
15. septembar 2010. | 14:25 | Izvor: Beta
Beograd -- Predsednik Liberalno-demokratske partije (LDP) Čedomir Jovanović kaže da bi država trebalo da počne sa otkupom akcija NIS-a od građana po povlašćenoj ceni.

coca

On dodaje da bi država trebalo da građanima, za svaku akciju NIS-a koju otkupi od njih, otpiše po 10 evra duga za struju, gas, poreze, grejanje i druge troškove prema javnim preduzećima.

"Predlažemo da država, preko EPS, Srbijagasa i drugih javnih preduzeća počne sa konverzijom i otkupom po povlašćenoj ceni. Država bi akcije kupovala po garantovanoj ceni od 4,8 evra po akciji, a građanima koji njoj prodaju akcije, dugovi prema državi bi bili otpisivani u iznosu od 10 evra za svaku prodatu akciju", naveo je Jovanović.

Jovanović je istakao da bi država umesto što drži građane "u poluropskom položaju" zbog nenaplativih dugova domaćinstava, trebalo da im ponudi da plate dugove konverzijom jeftinih akcija NIS-a koje im je "udelila protiv njihove volje".

"Neshvatljivo je da država nezainteresovano gleda srozavanje berzanske cene akcija preduzeća koje je prvo uništila, a onda katastrofalnim energetskim sporazumom predala naftnoj kompaniji druge države", naveo je Jovanović.

Dodao je da je mnogo bolje da država na taj način pomogne građanima i poveća svoj uticaj, nego da dozvoli prodaju akcija po ceni od 4,8 evra ruskoj strani koja bi kasnije, kao većinski vlasnik, naplaćivala od tih istih građana nasleđene dugove.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=09&dd=15&nav_id=458924&fs=1



_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 17 Icon_minitime9/15/2010, 18:43

UH, trebao sam da ne placam racune!
Sta cu sad kad nemam dug prema drzavi?!
KO CE DA KUPI MOJE AKCIJE? scratch




Mislim da je ovaj Ceda prolupao. Ko jos placa akcijama racune za struju ... comp
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
Nazad na vrh 
Strana 17 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: