BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Planinka - PLNN

Ići dole 
+35
Smile
gogloee
capriolo
Steve McQueen
Jovan I
Non-ProfitOrganization
Trade Now
Dragot
Matthew Greenburgh
Big Mile
boban75
draggon
Peka
boxxi
gaggii
Zexx
Colle
Taliano
MMcorp
Aleks
Matans
Toplica 1
Nemesis
Sutra
Toplica
Bond
SabanNonda
Sneki
Ilija
Fmember
Boby
Prokuplje
Milica1
Teletrader
Kobe Bryant
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
draggon
Just looking
Just looking



Broj poruka : 17
Points : 57
Datum upisa : 06.12.2014

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime4/14/2015, 20:57

Koliko sam ja pratio ovo je sasvim dobra firma. Rezultati su godinama dobri,kao i poslednji za 2014-tu , gde je dobit oko 335000000. Cuo sam da im je velika posecenost hotela.
   Sto se tice rukovostva i odnosa sa akcionarima,bili rukovodioci losi ili dobri,malo je firmi na berzi koje konstantno isplacuju dividende i kupuju sopstvene akcije.  
           U toku je otkup akcija na 21600 , dividenda za sad 600 dinara a od proslogodisnje dobiti bila je oko 1500.  Slabo je interesovanje za ovu akciju,i to je cinjenica.
Nazad na vrh Ići dole
Colle
Still learning
Still learning



Broj poruka : 100
Points : 428
Datum upisa : 11.07.2011

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime5/20/2015, 14:56

Danas legla dividenda - 600din/akciji...
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime5/29/2015, 15:06

Kakav fleš, eto i to se dešava!!!
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 797
Localisation : Vojvodina
Points : 2684
Datum upisa : 03.01.2014

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime5/29/2015, 15:08

Sazivanje skupštine akcionara

[You must be registered and logged in to see this link.]

Tačka 5 - povlačenje akcija sa regulisanog tržišta




Obaveštenje o pravima nesaglasnih akcionara

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime5/29/2015, 15:18

Mislim da je ovo NAJFER potez. Cemu preduzece na berzi, ako vecinski vlasnici to ne zele.
Zato je vecina zloupotreba i nastala u poslednjih 10 godina jer vecinskim nije bilo u interesu
da imaju manjinske.

Sve firme koje ne zele da budu na berzi treba sto pre da se sklone i da ostanu samo one
koje zele da budu akcionarska drustva.
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime5/29/2015, 15:40

Cena po kojoj će otkupiti akcije od nesagl. 21488,41 din.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime5/30/2015, 21:45

Treba dobro analizirati razloge i posledice ovog poteza vecinskih vlasnika i tek tada doneti odluku dali im prodati po toj ceni ili ostati. Po meni Radovan i ekipa ovim potezom želi da se reši malih i to novcem PLNN, otkupljene akcije ce potom poništiti i povecati svoj udeo bez pare i dinara. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime5/30/2015, 23:20

Planirao sam bio u narednom periodu da uđem nešto u ovu akciju. Sada od toga nema ništa. Da sam kojim slučajem bio zatečen u akciji neznam kako bih postupio. Akcija je imala potencijal za rast. Verovatno će se deliti dividende i kroz formu d.o.o. a istovremeno će se vršiti pritisak da se reše ostalih akcionara. Verujem da je procenjena vrednost akcije veća ali to treba goniti preko suda.

Da li treba biti u društvu koje te neće? Mislim da ne. Ko te neće bez njega se može, a u ostalom ima i drugih prilika.
Da li bih ostao u akciji da je imam? Procenjivao bih izloženost prema ovoj akciji u odnosu na ukupnu izloženost i procenjivao kako bi to uticalo na ličnu likvidnost. Dodatno bih imao na umu da sam nepoželjan u društvu.

Nije isključeno kad se otresu nekih akcionara da se ponovo vrate na berzu sa većom indikativnom početnom cenom, ali to mi izgleda kao na dugom štapu.

Bio sam u Prolom banji jednom na odmoru ali posle ovoga najverovatnije neće dobiti više moj novac, osim ako je veliki diskont u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime5/31/2015, 05:58

Zakon kaže da DOO može imati do 50 akcionara, ako premaši taj broj prelazi u zatvoreno AD. Po zakonu zatvoreno AD može imati do 100 akcionara, ako taj broj premaši mora preci u otvoreno AD. E, sada mi nije jasno kako Radovan i ekipa planiraju da od 462 akcionara svedu broj na ispod 100? Ili su to samo njihove puste želje, pa ko se prepadne i proda akcije bolje za njih. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime5/31/2015, 09:01

Big Mile ::
Treba dobro analizirati razloge i posledice ovog poteza vecinskih vlasnika i tek tada doneti odluku dali im prodati po toj ceni ili ostati. Po meni Radovan i ekipa ovim potezom želi da se reši malih i to novcem PLNN, otkupljene akcije ce potom poništiti i povecati svoj udeo bez pare i dinara. kafa


Cena je preko 50.000 din., to se vidi iz aviona i to na veoma niskom ebitda x.

Pretpostavljam da su ih kontaktirali MEP (ovi sto su uzeli Salfordove biznise), da probaju da preuzmu....pa sad ide standardno varanje malih, itd.



kafa

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime5/31/2015, 09:41

Ukolko sve radnje u nameravanom postupku povlačenja alcija sa berze budu zakonite, po meni nema mogućnosti da dostignu prag od 75%, tj.3/4 glasova pri izglasavanju odluke. Gledam ove izveštaje o preuzimanju na osnovu ponude za otkup sopstvenih akcija: u zadnjoj ponudi (mart 2015.) su preuzeli 151, u ponudi od novembra 2014. preuzeli su 64 akcije, u ponudi od oktobra 2014. preuzeli 177 akcija i td. Sve su to neki više, nego skromni odgovori na ponudu, koji ustvari odslikavaju negativan stav akcionara za prodaju akcija po ponuđenoj ceni (21.600 din). Da stvar bude interesantnija, u toku je "majska" ponuda za otkup sopstvenih akcija i ona traje do 08.juna, po ceni od 21.600 dinara, a oni su već najavili izglasavanje odluke o povlačenju akcija sa berze uz čak nižu cenu, 21.488 din. E, sad, ako su krenuli na skupštinu sa ovakvim predlogom, racionalnost nalaže da pre toga obezbede podatak o raspoloženju akcionara i da u skladu sa time delaju. Ako delaju samo sa navedenom cenom, ne bi trebali očekivati uspeh. Ako delaju sa navedenom cenom i još nečim, prvenstveno prema zaposlenima, o čemu ništa ne znam, onda je moguće svašta.
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime5/31/2015, 14:26

Big Mile ::
Zakon kaže da DOO može imati do 50 akcionara, ako premaši taj broj prelazi u zatvoreno AD. Po zakonu zatvoreno AD može imati do 100 akcionara, ako taj broj premaši mora preci u otvoreno AD. E, sada mi nije jasno kako Radovan i ekipa planiraju da od 462 akcionara svedu broj na ispod 100? Ili su to samo njihove puste želje, pa ko se prepadne i proda akcije bolje za njih. kafa
Hvala, za citiranje zakona, Dragot hvala za podsećanje granice od 75%.
Nazad na vrh Ići dole
Zexx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 147
Points : 558
Datum upisa : 27.01.2012

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime6/4/2015, 22:36

Koliko vidim,danas je istekao rok za ulazak u presek za nesaglasnost.  Neko je kupovao velike kolicine ovih dana.  Ocigledno ima nameru da osporava procenjenu vrednost.  Tu cu se sloziti sa kolegom Mathew-om  da je ona i vise nego niska. Mozda gresim.
              Steta je da ovakva firma napusti berzu,ali sta je tu je.
      Sta se ovde dalje desava?  Niko nije pisao koji je to clan zakona koji omogucava Planinci povlacenje sa berze?  Sta to znaci?  Kakav je status manjinskih akcionara koji ne prodaju akcije kao nesaglasni,ili to nisu znali?
        Slucaj Planinke je vrlo bitan jer bi mogle da ga slede i druge firme.
Nazad na vrh Ići dole
Non-ProfitOrganization
VIP
VIP
Non-ProfitOrganization


Broj poruka : 210
Points : 600
Datum upisa : 20.08.2007

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime6/5/2015, 10:41

nece slediti Planinku, Planinka sledi druge

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime6/5/2015, 12:20

Kada je donešen ovaj zakon??? Po njemu su jedino sigurni na berzi AERO i NIIS, jer jedino oni imaju preko 10.000 akcionara. Ovo je sprdnja od zakona bar za akcionarska društva u Srbiji i ocigledno je uperen protiv malih akcionara.
Nazad na vrh Ići dole
Jovan I
Still learning
Still learning
Jovan I


Broj poruka : 67
Points : 171
Datum upisa : 23.02.2015

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime6/5/2015, 12:38

Sama država je odavno digla ruke od berze i ne čini nista da se to promeni, a ovo je rezultat intersnih grupa.O svemu tome ima mnogo napisano na različitim temama na ovom forumu tako da ne bih da se ponavljam. Sta uraditi po ovom pitanju ? Nisam siguran ni dovoljno stručan da pisem o tome. Šta cu ja uraditi ?
Pa ako potraje voznja u ovom smeru, izađem sa Belexa, saldiram gubitke i uložim novac negde napolju
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime6/5/2015, 17:27

Primer sa FERUM a.d. nije dobar jer je to društvo sa samo 13 akcionara i odavno su se mogli povući sa berze. Nikakav novi zakon u tom pogledu nije izašao. Sva društva sa manje od 100 akcionara su oduvek mogla da predju u zatvoreni tip.
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 797
Localisation : Vojvodina
Points : 2684
Datum upisa : 03.01.2014

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime6/29/2015, 10:30

Zapisnik sa vanredne sednice Skupštine akcionara

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime7/6/2015, 16:48

Promene: 19.01. - 06.07.2015. (T-3) ili 14.01. - 01.07.2015.

Planinka  - PLNN - Page 5 Av4taw
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime7/9/2015, 18:05

Promene: 06.07. - 09.07.2015. (T-3) ili 01.07. - 06.07.2015.


Planinka  - PLNN - Page 5 2llkbuv
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime7/17/2015, 19:25

Čini se da ne mogu da se delistiraju, inače bi do sada to rado završili!
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime12/9/2015, 19:58

Svaka cast svima vama koji posedujete ovu 'artiju zaista ste ludacki hrabri. Kad bi znali kakvi cobani vam drze kapital, ali avaj sta cemo ja sam moj kapital dao drugim cobanima na upravljanje i to je tako...



Kriza nije u svetu zato sto nema novca vec zato sto nema pametnih i casnih investitora.
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime12/9/2015, 22:10

Toplica ::
Svaka cast svima vama koji posedujete ovu 'artiju zaista ste ludacki hrabri. Kad bi znali kakvi cobani vam drze kapital, ali avaj sta cemo ja sam moj kapital dao drugim cobanima na upravljanje i to je tako...



Kriza nije u svetu zato sto nema novca vec zato sto nema pametnih i casnih investitora.
Kupovali sopstvene akcije parama firme po 21.600, pa pokušali da se delistiraju sa berze. Kako im to nije uspelo, rešili da prodaju deo tih sopstvenih akcija po 20.000 postojećim akcionarima. Pitam se da li su svi smeli da prihvate ponudu. Kako većina nije htela ili nije smela da se prijavi za sopstvene akcije ostalo je da uprava konkuriše za preostale sopstvene akcije. Nešto se ne sećam da je bio javni poziv za postojeće akcionare da se upisuju nakon prava preče kupovine. Da li je neko smeo da se prijavi za te akcije nakon prava preče kupovine i kome da se prijavi? Kako verovatno niko nije smeo da se prijavi uprava se prijavila i pokupovala te akcije. Takav sam utisak stekao videvši povećanje broja akcija kod krupnijih akcionara. Pitam se da li su sebi podelili bonuse da došli do tih akcija? A da li će biti dividende nadalje. Logika je da neće da bi zamarali akcionare koji će im davati akcije svaki put sve jeftinije.
Ideje za osiromašenje malih akcinara ima na pretek.

Čitao sam da se pojavljuje i nova voda na tržištu koja će sigurno da im uzme deo kolača, a ako bude nekih problema možda se tad sete malih osiromašenih akcionara da pomažu.

Toplice, ti sigurno poznaješ bolje poznaješ situaciju, pa bi mogao nešto dodatno da napišeš. Ja sam samo udaljeni posmatrač sa strane.
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime12/10/2015, 00:13

Nema tu mnogo price, u manje vise firmi  u ovoj nasoj drami od drzave se desavaju slicne i gore stvari. Mogu samo da kazem ko su bitniji likovi iz tabele na kupovnoj strani: sigurno ste zapazili ime Raicevic Ivan (1987) to je sin generalnog, Vidic Radoljub trenutno predsednik opstine u kojoj se firma nalazi desna ruka generalnog, kao i Djuric Zarko. Pouzdano znam da bi samo u opstini Kursumlija mogle biti otvorene jos najmanje 3 fabrike vode, ali sve to kao i mnoge druge stvari sabotira PLNN. Firma je visoko spekulativna svaka odluka koja se donosi je u interesu ove grupice ljudi, te dividende koje se dele nisu nikakvo postovanje malih akcionara nego punjenje svojih privatnih racuna. Novac kojim se firma razvija cesto je ispumpavana iz opstinskih para (pre ili kasnjie neko ce to morati da objasni) a samim tim i polozaj firme ce biti doveden  pitanje. Dalje, imate gomilu radnika u proizvodnji koji rade za bednu nadoknadu koji su stalni radnici ali nisu stalni vec su na ugovoru i tako su uskraceni za dobijanje HOV PLNN (ljudi koji im na neki nacin donose prihod tako im se vraca). Mnogi stari radnici, penzioneri kada je pre 15ak godina bila raspodela akcija bila je prevarena i uskraceno im je pravo. Tih kasnih 90ih generalni direktor biva hapsen od strane finansijske i posle protesta radnika, buke biva na tajanstven nacin oslobodjen brljotina (danas sumnjam da bi iko od tih mucenika stao u zastitu). Likovi iz PLNN vec u dva navrata vladaju cemernom opstinom u kojoj se firma nalazi. Smisljeno zatvaraju, stopiraju bilo koju drugu investiciju kako bi cena rada bila mala. Radnici koji su te sjajne 2007 hteli da prodaju svoje tada vredne akcije (svoj kapital) dobijali su momentalni otkaz- firma je bazirana na prilicnom strahu Itd...  Ovo su samo neki dobronamerni podaci investirorima da otvore oci prilikom investiranja u ovu hartiju i da stalno budu na oprezu. Naravno to vazi i za citav BELEX na zalost :/
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime12/10/2015, 00:25

Radnicki kadar PLNN : [You must be registered and logged in to see this link.] - levo Ivan Raicevic (taj lik ima na stotine akcija!!! ja u njegove godine nisam imao kapital ni za 50 po sadasnjoj ceni) Razmislite ciji je kapital na njegovom racunu?
......
Nazad na vrh Ići dole
Zexx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 147
Points : 558
Datum upisa : 27.01.2012

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime12/10/2015, 09:11

I meni je interesantno kako se sve oduzilo a firma je vec trebala da izadje sa berze. 
     Da li si siguran kolega da nisu uspeli da se delistiraju sa berze?   Nigde ja ne vidim da im nije odobrila komisija. Mozda hoce da dokupe jos malo akcija pa da izadju,posto su odluku vec doneli.
Nazad na vrh Ići dole
capriolo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 381
Datum upisa : 17.01.2015

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime12/21/2015, 19:21

Jos jednom Planinka deli dividende.  U slucaju da ostaju na berzi ovde ce sigurno biti uzbudljivo jer oni su uvek delili dividende jednom ili 2 puta godisnje.  I mene isto interesuje da li je sigurno da oni ostaju na berzi.  Jel ima neko ko bolje zna kakva je ovde situacija?
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime1/14/2016, 19:35

capriolo ::
Jos jednom Planinka deli dividende.  U slucaju da ostaju na berzi ovde ce sigurno biti uzbudljivo jer oni su uvek delili dividende jednom ili 2 puta godisnje.  I mene isto interesuje da li je sigurno da oni ostaju na berzi.  Jel ima neko ko bolje zna kakva je ovde situacija?
Sanjaj uzbudljivost... :/
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime4/7/2016, 17:31

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
"Ko izgubi dobitak dobije gubitak."
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1631
Points : 4774
Datum upisa : 04.06.2008

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime10/18/2016, 19:00

AD "Planinka", čiji je zastupnik predsednik Opštinskog odbora SNS u Kuršumliji Radovan Raičević, zainteresovano je za preuzimanje Kuršumlijske banje, potvrdio je "Blicu" Rasim Ljajić, ministar turizma.

Na isti način, "Planinka" je na čelu sa Raičevićem već preuzela Prolom i Lukovsku banju i to je, prema rečima ministra turizma, bio uspešan način privatizacije.

Radovan Raičević je generalni direktor "Planinke", a osim Prolom i Lukovske banje, u vlasništvu ima i "Prolom vodu", a upravlja i svetskim čudom prirode Đavolja varoš. Svojevremeno je bio na "Blicovoj" listi 300 najmoćnijih ljudi u Srbiji, nezvanično je navođen kao jedan od najmoćnijih ljudi na jugu zemlje.
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime10/18/2016, 22:46

I sto je to toliko vazno?? Politicki pajtasi namestaju jedni drugima uslugu.
Nazad na vrh Ići dole
Colle
Still learning
Still learning



Broj poruka : 100
Points : 428
Datum upisa : 11.07.2011

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime5/15/2017, 09:46

Ovo kao da je promaklo:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Donešena Odluka o povlačenju sa tržišta (nesaglasni se isplaćuju za 31.941,53 din)
Dividenda 1200din
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime5/15/2017, 10:30

Colle ::
Ovo kao da je promaklo:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Donešena Odluka o povlačenju sa tržišta (nesaglasni se isplaćuju za 31.941,53 din)
Dividenda 1200din
To ti je odluka iz 2016, kao što vidiš još su tu. Mislim da su takvu odluku doneli i 2015 pa ništa, jer nemogu po zakonu zbog veceg broja akcionara. Oni donose takve odluke pa ko se primi i  proda hartije njima odgovara. kafa
Nazad na vrh Ići dole
maxxxii
Still learning
Still learning



Broj poruka : 63
Points : 262
Datum upisa : 21.04.2016

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime5/24/2017, 17:13

Doneli su odluku vec drugi put. Zanimljivo je videti da li ce ovoga puta izaci sa berze. Usput,na snazi je i ponuda za otkup po ceni 32.000. Videcemo kako ce proci. Steta bi bilo da nam ova sjajna firma napusti berzu. Cena je dosta skocila u poslednje vreme , dividenda je dobra i konstantna a rezultati su izvanredni.
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Planinka  - PLNN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Planinka - PLNN   Planinka  - PLNN - Page 5 Icon_minitime8/2/2017, 13:59

Hartija iskljucena. The End :/ Nadam se samo da sam mozda nekome pomogao da donese pre svega dobre odluke. Lepo je bilo druziti se na ovoj temi. Veliki Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
 
Planinka - PLNN
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: