BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Kako da se rešimo DINKIĆA

Ići dole 
+44
Fmember
Dusan
Stefanakuv
Boby
Popaj
Rogy
Drag65
Boza Belex
Boranija
Pera Zdera
naivni subjekt
ScroogeMcDuck
Sutra
Smile
BoS
BBrroo
MarkoJTD
GogaAna
Milos86
Teletrader
Ilija
Petarnov
oprem dobro
Limited011
Kupi akcije
HUACHUMA
FatCat
Ars Vivendi
Aleks
pakodazna
StefanMR
Dr.Hik!
prevarant
iki
Gargamel011
Momir
Friz
ALHEMICAR 07
Kobe Bryant
pepsiman
Vidovnjak
Greta
pionir
Sneki
48 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kako da se rešimo DINKIĆA?
- Otrovaće ga Rusi stroncijumom
Kako da se rešimo DINKIĆA - Page 6 Vote_lcap12%Kako da se rešimo DINKIĆA - Page 6 Vote_rcap
 12% [ 19 ]
- Udariće ga struja
Kako da se rešimo DINKIĆA - Page 6 Vote_lcap3%Kako da se rešimo DINKIĆA - Page 6 Vote_rcap
 3% [ 5 ]
- Ubiće ga neko
Kako da se rešimo DINKIĆA - Page 6 Vote_lcap13%Kako da se rešimo DINKIĆA - Page 6 Vote_rcap
 13% [ 21 ]
- Uhapsiće ga , kad-tad!
Kako da se rešimo DINKIĆA - Page 6 Vote_lcap46%Kako da se rešimo DINKIĆA - Page 6 Vote_rcap
 46% [ 75 ]
- Učlaniće se u Tominu stranku
Kako da se rešimo DINKIĆA - Page 6 Vote_lcap16%Kako da se rešimo DINKIĆA - Page 6 Vote_rcap
 16% [ 26 ]
- Treba ga poslati u USA da shvati šta je liberalni kapitalizam;
Kako da se rešimo DINKIĆA - Page 6 Vote_lcap10%Kako da se rešimo DINKIĆA - Page 6 Vote_rcap
 10% [ 18 ]
Ukupno Glasova : 164
 
Zatvoreno sondiranje

AutorPoruka
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 27.05.2007

Kako da se rešimo DINKIĆA - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da se rešimo DINKIĆA   Kako da se rešimo DINKIĆA - Page 6 Icon_minitimeUto Dec 25, 2018 6:26 am

Počeo sam da skijam u šestom razredu osnovne škole. To je bilo u Slovačkoj, u mestu Donovali. Bio sam na zimovanju gde su difovci imali školu skijanja. Toga se dobro sećam jer je tada skijanje učio i Dražen Dalipagić, naš legendarni košarkaš. Priključio sam se toj školi skijanja maltene kao padobranac - i naučio. Na Kopaonik u početku nisam ni išao. Uglavnom sam skijao po susednim zemljama. Išao sam u Rumuniju u Poljanu Brašov, u Slovačku na Visoke Tatre, bio sam na Jahorini, Bjelašnici, Brezovici i Šar-planini.

Tek devedesete sam došao prvi put na Kopaonik, ali nema mnogo izazovnih staza. Uglavnom je tu neko lagano skijanje. Najbolja mesta za skijanje video sam u Francuskoj, gde sam bio devedesete godine, u vreme Ante Markovića, kad nam je skočio standard. Tri doline, 600 kilometara staza, 250 kilometara ski-liftova. Pamtim to kao najbolje skijaške staze. Posle njih najbolje su Bjelašnica i Brezovica. Bolje i od austrijskih, gde sam bio dva puta - rekao je Dinkić za Glas.

Najviše ga privlače staze gde je velika visinska razlika, koje su relativno strme i dugačke.
- U prethodnoj vladi najbolji skijaši su bili ministar za privatizaciju Aleksandar Vlahović i ministar za ekonomske odnose sa inostranstvom Goran Pitić. S njima sam bio na skijanju ove godine, početkom marta, na Kopaoniku. Solidni su skijaši. Što se tiče sadašnje vlade, rekli su mi da Velja Ilić zna da skija, međutim to nikad nisam video jer se poslednji put na Kopaoniku pravdao da ima nekih problema s nogom. Navodno je izvrnuo nogu na fudbalu. Od ostalih, Miroljub Labus zna da skija, ali on to radi više penzionerski. Mnogo je spor i ne može da me prati - tvrdi Dinkić.

Ski-vikend na Kopaoniku ministar je završio s novinarima u kafani, gde se na kraju dokopao gitare i svirao s lokalnim orkestrom skoro dva sata. Bilo je tu svega - od pesama Silvane Armenulić, Harisa Džinovića, "Kuće male krečene u belo", "Zvjezda tjera mjeseca", do "Azre", "Čorbe" i "Bijelog dugmeta". Publika je tražila "Cajku", pa je Dinkić predložio da otpevaju blažu verziju ove čuvene pesme koja nema kraja, a obiluje bezobrazlucima. Jedan stih bio je: "E da mi je, da mi je, da stignem do popadije, da je stisnem uz banderu, pa joj uzmem meru"!

Izveštač: (Dragoljub) DRAŽA PETROVIĆ
(danas glavni urednik lista DANAS)

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2005/03/29/srpski/R05032802.shtml

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
 
Kako da se rešimo DINKIĆA
Nazad na vrh 
Strana 6 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Sta ocekujemo i cemu se nadamo...
» Kako je Amerika postala imperija...i kako ce propasti?
» EU - Evropska Unija...
» Kako bi reagovali?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: