BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Fabrika Secera, Crvenka - CRFS

Ići dole 
+81
labrador
gaggii
Nebosky
Draganvi
Smile
boban75
FatCat
Sasuolo
BBrroo
Zexx
BuffetSon
Lutvi
Zile
Taliban
Matthew Greenburgh
Frenky
Peka
C R A Z Y
Gorca
Light
Dkolak
Boza Belex
Fmember
Gopa
Shulc
Maca
Dragot
Bjekam23
Toshiro22
Greta
oec.Lukic
Boranija
Mitar
Toplica
Toni Soprano
Pekoilic
Momir
vajabaja
Djepeto83
Dax
Rogy
Dmitar
real_finanza
MYSTIC021
Colle
Banaćanin
Folio
Aca123
Aleks
Zeljko
DIMITRIJE PANTIC
SabanNonda
Nestrpljivi
Infinity
Prokuplje
Novosadjanin007
Mira
Jumbo
DelBoy
Ris
Big Mile
Ars Vivendi
Boby
Nemesis
Sutra
MarkoJTD
JelenaS
Sahbaz
Steve McQueen
Sneki
Opalac
bonum.mm
Djuka
Friz
Teletrader
Lolita
Bond
gogloee
Dusan
Kobe Bryant
strucnjak
85 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 11:56

Bond ::
Nemesis ::
U ponudi 1.000 akcija na 4400...

Nadam se da nije AF počeo da prodaje po tako niskoj ceni. Prošle godine nisu hteli ispod 5250.


Ima li jos neko 1.000 akcija u prvih 10 sem AF?
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 11:56

Pokrivena cela ponuda...
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 12:00

Nemesis ::
Pokrivena cela ponuda...

Ne znam zašto, ali mi se ne sviđa :(
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 12:02

Maksimalan skok kod SJKS i TETO...Sta li sad muti MK????????
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 12:37

Ni meni se nesvidja, što nisam više kupio na ovim cenama. U petak je ostalo 204 kom. po 4400 u ponudi, nešto se podvuklo, tako da mislim da je Rajf. kastodi sa 807 prodavac. Mene više zanima ko je kupac tih 1000 i kusur pošto je skoro sve kupljeno tržišnim, sem nešto sitno limita. Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 589228
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 12:43

BOND,STA TI SE TU NE SVIDJA? Investicija ti raste.....I TO LEPO...a pre par postova sam pisao da cemo ga gledati na 5000,korigovao bih na 5500
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 12:58

Boby ::
BOND,STA TI SE TU NE SVIDJA? Investicija ti raste.....I TO LEPO...a pre par postova sam pisao da cemo ga gledati na 5000,korigovao bih na 5500

Sa te tačke gledišta je sve u redu :) Naravno da sam zadovoljan.

Ne sviđa mi se da AF prodaje po toj ceni jer se u tom slučaju cena ne bi mnogo pomerila gore prilikom prodaje.

Videćemo sutra koja će cena biti i da li će se pojaviti opet neki veliki paket.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 13:06

Licno ne mislim da su to oni,ali videcemo Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 145841
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 13:11

Boby ::
Licno ne mislim da su to oni,ali videcemo Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 145841


Pa po CRHOV-u samo Dosenovic i Zito media imaju preko 1.000 ako izuzmemo AF. Ako je AF prodavao onda njihov nalog sutra na 5.280!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 13:32

Nemesis ::
Maksimalan skok kod SJKS i TETO...Sta li sad muti MK????????
Za SJKS je vecim delom odgovorno moje nestrpljenje, moguce je da je i za CRFS, tu sam dao kupovni od 140 kom. na 4400, ali me izgleda ispreskakase trzisnim. Nadam se da vam je sada bar malo jasnije, meni jeste: "Vidi, vidi, pa to sisti".
Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 963551

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 13:51

Molim za jedno objasnjenje...
Naime ukoliko bi se sad javio kupac i hoce od AF i malih akcionara da otkupi i ostale akcije (posto preuzme od Hellenic-a sve akcije) tj. da predje u d.o.o. da li on ima obavezu da da ponudu po kojoj je kupio od Hellenic-a ili mora da da KKV posto je poceo da se primenjuje novi zakon? Unapred zahvalan!
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 14:24

@Nemesis

Kada bi se to sve dešavalo danas, kupac bi bio dužan da da ponudu po 4.400 din. bez obzira koliko je platio Hellenic. KKV bi morao da plati tek kada predje 90% (prinudan otkup) ili kada na skupštini donese važne odluke protiv kojih bi neko bio neseaglasan. U prvom slučaju bi bio dužan da isplati kkv svima, u drugom slučaju nesaglasnim akcionarima.
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
bonum.mm


Broj poruka : 478
Points : 1232
Datum upisa : 28.11.2007

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 14:35

Члан 22. мења се и гласи:
„Члан 22.
Када је обим трговања акцијама циљног друштва у периоду од шест
месеци који претходи дану настанка обавезе објављивања обавештења о намери
представљао најмање 0,5% укупног броја издатих акција с правом гласа, и кaда је
најмање у три месеца тог периода обим трговања износио најмање 0,05% укупног
броја издатих акција с правом гласа на месечном нивоу, акције циљног друштва
сматрају се ликвидним у смислу овог закона.
Када су акције с правом гласа циљног друштва ликвидне у складу са ставом 1.
овог члана, понуђач је обавезан да у понуди за преузимање понуди најмање највишу цену
од следећих цена:
- просечна пондерисана цена акција с правом гласа у последња три месеца пре
објављивања обавештења о намери преузимања утврђена на основу извештаја о трговању
на регулисаном тржишту, односно МТП,
- последња тржишна цена акција с правом гласа циљног друштва на
регулисаном тржишту, односно МТП по којој се трговало претходног радног дана пре
објављивања обавештења о намери преузимања, са обимом трговања који је најмање
једнак просечном дневном обиму трговања у последња три месеца,
- цена по којој је понуђач или лица која с њим заједнички делују стекао акције с
правом гласа циљног друштва у последњих 12 месеци пре настанка обавезе објављивања
обавештења о намери,
- просечна пондерисана цена по којој је понуђач или лица која с њим
заједнички делују у последње две године пре дана настанка обавезе објављивања
обавештења о намери стекао најмање 10% акција с правом гласа циљног друштва.
Када акције с правом гласа циљног друштва нису ликвидне у складу са
ставом 1. овог члана или нису укључене у трговање на регулисано тржиште,
односно МТП, понуђач је обавезан да понуди акционарима најмање највишу
вредност од следећих вредности:

- највиша цена из става 2. овог члана,
- књиговодствена вредност акција с правом гласа

ПРЕДЛОГ ЗАКОНА
О ИЗМЕНАМА И ДОПУНАМА ЗАКОНА
О ПРЕУЗИМАЊУ АКЦИОНАРСКИХ ДРУШТАВА
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 14:54

Bonum.mm jel je ovaj clan vec promenjen u postojecem zakonu ili je predvidjena njegova izmena?
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
bonum.mm


Broj poruka : 478
Points : 1232
Datum upisa : 28.11.2007

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 14:59

Nemesis ::
Bonum.mm jel je ovaj clan vec promenjen u postojecem zakonu ili je predvidjena njegova izmena?
Vec je promenjen i usvojen.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 15:20

Bond ::
Boby ::
BOND,STA TI SE TU NE SVIDJA? Investicija ti raste.....I TO LEPO...a pre par postova sam pisao da cemo ga gledati na 5000,korigovao bih na 5500

Sa te tačke gledišta je sve u redu :) Naravno da sam zadovoljan.

Ne sviđa mi se da AF prodaje po toj ceni jer se u tom slučaju cena ne bi mnogo pomerila gore prilikom prodaje.

Videćemo sutra koja će cena biti i da li će se pojaviti opet neki veliki paket.


Bonde bonum.mm rece da ce cena biti KKV posto je akcija nelikvidna.... Nije mi jasno ko je sad u pravu....
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
bonum.mm


Broj poruka : 478
Points : 1232
Datum upisa : 28.11.2007

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 15:25

Nemesis ::
Bond ::
Boby ::
BOND,STA TI SE TU NE SVIDJA? Investicija ti raste.....I TO LEPO...a pre par postova sam pisao da cemo ga gledati na 5000,korigovao bih na 5500

Sa te tačke gledišta je sve u redu :) Naravno da sam zadovoljan.

Ne sviđa mi se da AF prodaje po toj ceni jer se u tom slučaju cena ne bi mnogo pomerila gore prilikom prodaje.

Videćemo sutra koja će cena biti i da li će se pojaviti opet neki veliki paket.


Bonde bonum.mm rece da ce cena biti KKV posto je akcija nelikvidna.... Nije mi jasno ko je sad u pravu....


Ako proda AF akcija vise nece biti nelikvidna.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 15:26

Sahbaz ::
Nemesis ::
Maksimalan skok kod SJKS i TETO...Sta li sad muti MK????????
Za SJKS je vecim delom odgovorno moje nestrpljenje, moguce je da je i za CRFS, tu sam dao kupovni od 140 kom. na 4400, ali me izgleda ispreskakase trzisnim. Nadam se da vam je sada bar malo jasnije, meni jeste: "Vidi, vidi, pa to sisti".
Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 963551
Sam si kriv kad se plašiš, lepo si trebao prvi da staviš PC nalog i da te ne boli glava...
Sad si bar nešto naučio...

Pročešljaj malo ovu temu:
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 16:01

Maca ::
Sam si kriv kad se plašiš, lepo si trebao prvi da staviš PC nalog i da te ne boli glava...
Sad si bar nešto naučio...
Ne vala, ne bih je kupovao preko 4400-4500, a nemam tablu (iliti imam belex.info i licno davanje naloga) da se igram trzisnim. Primetio sam kod sebe tendenciju da kada zelim nesto da kupim, to zelim posto-poto (kao da mi sama kupovina pricinjava zadovoljstvo), pa pokusavam da to iskontrolisem. Necu propasti ako propustim dobitak. Verujem da ce da se isplati i za 5k+, ali imam i druge akcije na nisanu, trebalo mi je para i za te naloge. Jos sam kolicinu CRFS smanjio, prvobitno sam zeleo da dokupim 250-300, ali sam odustao jer sam pomislio da ce to tesko ici, kad ono ni 140 ne ide bez sistanja zmajeva. Neka stoji, mozda ce se neko smilovati. Hajde, budite dobri, pustite kolegu da kupi. Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 267926 Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 38690 Kad smo kod stajanja, ima li ko uvid u tablu posle trgovanja? Zelja mi da vidim koga su jos preveli zednog preko vode. Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 30133

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 16:05

Friz ::
Jovana2009 ::
.Ostalim ostaju PC nalozi i obavezno kupovina na +20% kad oni vec izlaze iz akcije ,a nekima ostaju magarece usi!

Ovo nije tačno!!
Davanje PC naloga ne podrazumeva OBAVEZNU kupovinu po +20%.
To je početnička zabluda.
PC nalogom može da se kupi i po ceni koja je bila prethodnog dana.
Tzv. po "indikativnoj" ceni, a ponekad i po manjoj ceni...

PC nalog jedino garantuje da će biti kupljene akcije, ako ima ponude....

Ja i ne vidim da su ovi sa PCima kupili skuplje od cene po kojoj si ti to nameravao? cekic

Da si prvi zveknuo 150 PC naloga oni bi se rasporedili i gledali da cena ne ode na +20%
Jer oni kupuju veću količinu od tebe, i sigurno im ne odgovara da cena ode gore...
Ali, to je stari strah od PC naloga, valjda ti je jasno da si pogrešio.
Imaćeš nadam se prilike da to popraviš! SAD SI NEŠTO NAUČIO!!!
PC nalog je nešto najlepše...
Like a Star @ heaven

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 16:14

Današnje trgovanje:

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 2vuwwtc

Na osnovu ovoga izgleda da je izašla KOMERCIJALNA BANKA AD BEOGRAD - KASTODI RAČUN.

To je sjajno, a još bolje je što se brzo našao kupac aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 16:52

Sahbaz,ko je prodao je nagadjanje ,mada s realnim izgledom da je ko sto kaze bond to komerc kastodi,jer da je af,ne bi bilo bas dobro...ja sam video dubinu do 5 jer to imam ,ali ovo sto je bond stavio ,daje drugu dimenziju.Topao savet ti je da uplatis 700din za belex info,i obavezno uzmes elektron.trgovanje,vidim da nisi mali igrac,s obzirom koje kolicine kupujes,ja sam danas hteo da dokupim 37 da zaokruzim broj,nisam uspeo,kupio sam u petak,mislim da ce na ovim cenama tesko ici ,jer ces ako nikog drugog imati mene protiv Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 270317NADAJMO SE DA CE NOVI VLASNIK POZELETI DA DA PONUDU I ZAOKRUZI VLASNISTVO,STO ON NECE BITI U OBAVEZI DA URADI,
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 18:14

bonum.mm ::

Када акције с правом гласа циљног друштва нису ликвидне у складу са
ставом 1. овог члана или нису укључене у трговање на регулисано тржиште,
односно МТП, понуђач је обавезан да понуди акционарима најмање највишу
вредност од следећих вредности:
- највиша цена из става 2. овог члана,
- књиговодствена вредност акција с правом гласа


Nemesis ::

Bonde bonum.mm rece da ce cena biti KKV posto je akcija nelikvidna.... Nije mi jasno ko je sad u pravu....
Ako proda AF akcija vise nece biti nelikvidna.


Moram dodati da se ova akcija u zakonskom smislu, na današnji dan smatra likvidnom.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 21:16

Bond, gotovo sam siguran da nije prodavac AF, on je prošle godine nudio paket od 1000 kom. po 5200 i mislim da nece ni nuditi manju kolicinu i ispod te cene. Ovde se ponudilo oko 800 kom. a 204 kom. je stojalo više dana.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 21:20

Big Mile ::
Bond, gotovo sam siguran da nije prodavac AF, on je prošle godine nudio paket od 1000 kom. po 5200 i mislim da nece ni nuditi manju kolicinu i ispod te cene. Ovde se ponudilo oko 800 kom. a 204 kom. je stojalo više dana.

Slažem se, a na osnovu tabele koju sam postavio par postova iznad ispada da je prodavac kastodi račun komercijalne banke.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/6/2012, 21:25

A možda i Rajfajzen-kastodi koji ima 807 kom. Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 589925
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/7/2012, 12:03

@Boby

Naravno da ce biti u zakonskoj obavezi da da ponudu, ali ne na knjigovodstvenoj nego na trzisnoj ceni za 6 meseci sto je sada sa ovim prometima skoro 4.000, a bice uskoro i vise.

Knjigovodstvena nastupa kada Helenik zbog te prve ponude pokupi drzavne akcije i predje 90%. Tada mi pisemo pismo i trazimo otkup po knjigovodstvenoj. Posao je skoro 100% siguran, jedino cemo mozda morati na sudu da trazimo pravdu kao sto je neko rekao. Mislim da situacija nece doci do suda.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/7/2012, 13:18

Nisam siguran da sam te razumeo...pojasni molim te..INTERESUJE ME.. Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 145841
Nazad na vrh Ići dole
Shulc
Just looking
Just looking



Broj poruka : 5
Points : 25
Datum upisa : 17.06.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/7/2012, 14:04

Ako ponudom predje 90%, nema knjigovodstvene (clan 523. Zakona o privrednim drustvima)
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/7/2012, 14:39

Shulc ::
Ako ponudom predje 90%, nema knjigovodstvene (clan 523. Zakona o privrednim drustvima)
Ne na tu stranu Dzordz! Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 145841

AF i Heleni nemaju zajedno 90%.

Clan 523 je izuzetak koji se odnosi na clanove 515 i 516, u roku od 3 meseca od isteka ponude za preuzimanje, koliko sam uspeo da shvatim, time se ne pravi izuzetak u odnosu na clan 522, koji vuce na clan 475 i famoznu tacku 2 stava 1 tog clana, gde se kao jedna od vrednosti spominje i knjigovodstvena (uz obavezu Drustva da isplati najvisu od navedenih vrednosti).

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/7/2012, 14:54

Sahbaz ::
Shulc ::
Ako ponudom predje 90%, nema knjigovodstvene (clan 523. Zakona o privrednim drustvima)
Ne na tu stranu Dzordz! Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 145841

AF i Heleni nemaju zajedno 90%.

Clan 523 je izuzetak koji se odnosi na clanove 515 i 516, u roku od 3 meseca od isteka ponude za preuzimanje, koliko sam uspeo da shvatim, time se ne pravi izuzetak u odnosu na clan 522, koji vuce na clan 475 i famoznu tacku 2 stava 1 tog clana, gde se kao jedna od vrednosti spominje i knjigovodstvena (uz obavezu Drustva da isplati najvisu od navedenih vrednosti).
Nego kolega Sahbaz jel se ti danas opet presao na SJKS...
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/7/2012, 15:17

Nemesis ::
Nego kolega Sahbaz jel se ti danas opet presao na SJKS...
Ne, danas sam zgresio samo na TGAS, naduvao sam cenu kupovinom na golemih 3900, a firmi preti li preti stanje u Smederevu, osecam se kao pravi spekulant. SJKS sam kupovao juce, nesto malo od kusura, a ovo danas je neko drugi u slicnoj situaciji, obim je samo 63 komada. Ne bih se zaletao ni tamo ni na CRFS, treba to kupiti, ali po cenama bliskim aktuelnim jer mozda i ne bude dobre ponude za preuzimanje, mozda i ne bude dividendi, mozda ljudi shvate da je secer otrov pa opadne traznja... mozda mi sve to pada na pamet jer moj kupovni izgleda i dalje stoji na tabli, ali za sada ne vidim garancije za one koji kupe CRFS preko 4400.

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/7/2012, 15:32

Moj neki rezon mi govori da je ovo do 5.000 dobra investicija iz dva razloga:
1. ako je dobit kako se suska oko 900 mil to je opet oko 1.000 dinara po akciji (prosle godine dobit 1.1 milijarda dividenda 1350 din)
2. CRFS ima nerasporedjen dobitak preko 2 milijarde, to je vise od 3.000 po akciji tako da ako dodje do prodaje siguran sam da ce uraditi kao sto je uradio Imlek: podeli vanrednu dividendu, podeli sve sto je nerasporedjeno+dobit i objavi vest o prodaji....
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/7/2012, 16:11

sahb,sulc uporno ste se uhvatili da mi pisete ono sto znam sam...AKO NORD ZUCKER,PISEM PEZORATIVNO,kupi helenic suger,postaje vlasnik svega pa i 80 posto crfs,KOJI ZAKON NJIH TERA DA DAJU BILO KAKVU PONUDU ,BILO KOME?ponuda ide samo ako oni hoce da zaokruze vlasnistvo,ako nece,nece ...mogu da ostave stanje kao sada,INAce oni isplacuju dividendu redovno i u N emackoj,mogu da budu nekorektni i ne isplate jedno vreme i da posle daju neku ponudu i retosiljaju nas se...OVO BI BILO DRUGACIJE DA SE KUPUJU SAMO CRFS I SJKS ,ALI TO NIJE SLUCAJ
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 21 Icon_minitime2/7/2012, 16:24

Boby bez zelje da ti protivurecim ali ne znam da li znas da prilikom preuzimanja vise od 25% firme ponudjac je obavezan da da ponudu....
Nazad na vrh Ići dole
 
Fabrika Secera, Crvenka - CRFS
Nazad na vrh 
Strana 21 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Jaffa fabrika biskvita a.d. Crvenka - JAFA
» Panon Crvenka - PNON
» IGM JEDINSTVO AD Crvenka - IGMJ
» Fabrika bakarnih cevi a.d. Majdanpek - FBCM

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: