BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Fabrika Secera, Crvenka - CRFS

Ići dole 
+81
labrador
gaggii
Nebosky
Draganvi
Smile
boban75
FatCat
Sasuolo
BBrroo
Zexx
BuffetSon
Lutvi
Zile
Taliban
Matthew Greenburgh
Frenky
Peka
C R A Z Y
Gorca
Light
Dkolak
Boza Belex
Fmember
Gopa
Shulc
Maca
Dragot
Bjekam23
Toshiro22
Greta
oec.Lukic
Boranija
Mitar
Toplica
Toni Soprano
Pekoilic
Momir
vajabaja
Djepeto83
Dax
Rogy
Dmitar
real_finanza
MYSTIC021
Colle
Banaćanin
Folio
Aca123
Aleks
Zeljko
DIMITRIJE PANTIC
SabanNonda
Nestrpljivi
Infinity
Prokuplje
Novosadjanin007
Mira
Jumbo
DelBoy
Ris
Big Mile
Ars Vivendi
Boby
Nemesis
Sutra
MarkoJTD
JelenaS
Sahbaz
Steve McQueen
Sneki
Opalac
bonum.mm
Djuka
Friz
Teletrader
Lolita
Bond
gogloee
Dusan
Kobe Bryant
strucnjak
85 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Djepeto83
VIP
VIP
Djepeto83


Broj poruka : 186
Points : 860
Datum upisa : 26.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/26/2011, 09:52

Jumbo ::
Rogy ::
Kole hoće da kupi i grčke šećerane?


"Krajem ove sedmice (22. septembra) objavljeno na sajtu ATE banke, da je u B fazu tendera prošlo desetak zainteresovanih kupaca među kojima je i Sunoko iz Novog Sada koji se nalazi pod kontrolom MK Grupe", objavila je brokerska kuća "Sinteza invest group".

I
Izvor

Kompanija Sunoko d.o.o. Novi Sad osnovana je u junu 2005. godine.
Nordzucker AG Deutschland je indirektni većinski vlasnik kompanije Sunoko sa 51% vlasništva, dok udeo kompanije MK Commerce d.o.o. Novi Sad u vlasništvu kompanije Sunoko iznosi 49%.

Kao što se vidi Sunoco je pod kontrolom MK groupe od 49 % od od udrimile udrimile

Bese nekad, sada je drugacije (videti na [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/26/2011, 11:55

...
MK GROUP 18,64 %
NORDAGRI N.V. ,Holandija, 81,36 %
...
A ko stoji iza Holandeza?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/26/2011, 16:29

Promene: 23.09. - 26.09.2011. (T-3) ili 20.09. - 21.09.2011.

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 76promene230926092011
Nazad na vrh Ići dole
Djepeto83
VIP
VIP
Djepeto83


Broj poruka : 186
Points : 860
Datum upisa : 26.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/26/2011, 16:39

gogloee ::
...
MK GROUP 18,64 %
NORDAGRI N.V. ,Holandija, 81,36 %
...
A ko stoji iza Holandeza?

Nordzucker withdraws from activities in Serbia.
Nordzucker disposed of its Serbian interest Sunoko with effect from 10 March 2010. The Group sold its 51 per cent stake to the previous minority shareholder. Nordzucker held these shares via NordAgri N.V., an intermediate holding company for the Serbian group. The sale was motivated by the lack of economic prospects for the investment.

A minority je poznat od ranije tj od 2005. godine:
МК Сommerce i Nordzucker su se sporazumeli da se u sklopu zajednickog ulaganja bave proizvodnjom i prometom secera и RepuЬlici Srbiji. Као rezultat zajednickog ulaganja osnovan је SUNOKO, dana 17. јunа 2005. godine.

Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/26/2011, 18:39

@Boby

Tromesecni prosek ne POCINJE datumom kupovine Helenika, nego se ZAVRSAVA. Jedino odlaganje moze biti u isplati, ali Grcima trebaju pare ODMAH, tako da ce placanje biti u skladu s tim.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/26/2011, 20:48

SUTRA...novi zakon stupa na snagu februara...nemaju uslova za to...
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/26/2011, 22:53

Izvor:
Kod:
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/279386/MK-grupa-zeli-da-kupi-grcki-Helenik-sugar
26. 09. 2011. - 22:00h
...
Grčka ATE banka ranije je najavila da je „MK grupa” najozbiljniji kandidat na listi potencijalnih kupaca, podsetili su iz te kompanije, ali zbog „zaštite poslovnih interesa nisu u mogućnosti da daju druge komentare”.
...
Brinu me ti poslovni interesi. Bojim se da nisu isti kao moji. rabbit

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
DIMITRIJE PANTIC
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 45
Datum upisa : 26.06.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/26/2011, 23:16

ja radim u fabrici nema od prodaje nista
Nazad na vrh Ići dole
DIMITRIJE PANTIC
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 45
Datum upisa : 26.06.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/26/2011, 23:18

jedina moguca varijanta je ko odma da kes
Nazad na vrh Ići dole
DIMITRIJE PANTIC
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 45
Datum upisa : 26.06.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/26/2011, 23:19

to sto pisete su sve nagadjanja i gluposti
Nazad na vrh Ići dole
DIMITRIJE PANTIC
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 45
Datum upisa : 26.06.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/26/2011, 23:20

realna vrednost akcija je 18200
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/26/2011, 23:52

Sahbaz ::
Izvor:
Kod:
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/279386/MK-grupa-zeli-da-kupi-grcki-Helenik-sugar
26. 09. 2011. - 22:00h
...
Grčka ATE banka ranije je najavila da je „MK grupa” najozbiljniji kandidat na listi potencijalnih kupaca, podsetili su iz te kompanije, ali zbog „zaštite poslovnih interesa nisu u mogućnosti da daju druge komentare”.
...
Brinu me ti poslovni interesi. Bojim se da nisu isti kao moji. rabbit

Vidim da je taj Kole stvarno jak igrač....u potplačivanju novinara. Jedino bi trebali razmisliti da ljudi koji pare daju za kupnju dionica znaju zbrojiti 2 i 2, jer ovakve gluposti nebi ni pas s maslom progutao.

Dakle za one koji ne znaju koliko je 2 i 2:

MK grupa nije ni učestvovala na tenderu, pa ne da ne može biti najozbiljniji kandidat, nego ne može uopće biti kandidat za kupnju. Kao što vidimo MK grupa ima 18 % u firmi koja učestvuje u daljnjoj igri za kupnju i taman da oni kupe Hellenic sugar to ima veze s Koletom ko kad meni direktor jedne firme gdje ja imam dosta akcija, ali manje od 50 % sebi kupi bembaru.
Uopće mi nisu jasni ti naručeni tekstovi, osim što govore o novinaru, novinama i naručiocu što su i tko su.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 00:52

@Boby

Ponuda MORA da se da i po starom zakonu cim se promeni vlasnik MATICNOG pravnog lica koji je vecinski vlasnik CRFS

Ta ponuda ce biti po tromesecnom proseku koji je verovatno vec poceo, a ako slucajno nije onda pocinje vrlo uskoro. Nisam 100% siguran, mozda moze da bude i sestomesecni, koje je u svakom slucaju uveliko u toku. Umoran sam vise od prava i pravnika, sada kada prebiram po secanju vise mi lici na sestomesecni po starom zakonu, ali najbolje da neki pravnik kaze tacno.

Verovatnoca da drzava proda je 95%, a onda najverovatnije Novi vlasnik prelazi 95% i cisti ostale PRE knjigovodstvene i novog zakona. Zato je najpametnije prodati u prvoj ponudi.




Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 07:03

DIMITRIJE PANTIC ::
ja radim u fabrici nema od prodaje nista

Što se mene tiče ja sam za tu varijantu, više volim dobre dividende, mada se ne bih bunio ni protiv onih tvojih 18200. piju cyclops tongue Arrow

Još nešto, Dimitrije kada pišeš navedi izvor informacija ili istakni da je to tvoje lično mišljenje. Takođe, ne treba reći da neko piše gluposti već naći neku prikladniju reč.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Djepeto83
VIP
VIP
Djepeto83


Broj poruka : 186
Points : 860
Datum upisa : 26.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 08:47

sutra ::
Ponuda MORA da se da i po starom zakonu cim se promeni vlasnik MATICNOG pravnog lica koji je vecinski vlasnik CRFS

Ta ponuda ce biti po tromesecnom proseku koji je verovatno vec poceo, a ako slucajno nije onda pocinje vrlo uskoro.

I ovo je moguca cena:

Poslednja tržišna cena (preovladjujuća odn. cena na zatvaranju) akcija ciljnog društva na organizovanom tržištu prethodnog radnog dana pre objavljivanja obaveštenja o nameri preuzimanja.
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 12:58

Jumbo ::

Vidim da je taj Kole stvarno jak igrač....u potplačivanju novinara. Jedino bi trebali razmisliti da ljudi koji pare daju za kupnju dionica znaju zbrojiti 2 i 2, jer ovakve gluposti nebi ni pas s maslom progutao.

Dakle za one koji ne znaju koliko je 2 i 2:

MK grupa nije ni učestvovala na tenderu, pa ne da ne može biti najozbiljniji kandidat, nego ne može uopće biti kandidat za kupnju. Kao što vidimo MK grupa ima 18 % u firmi koja učestvuje u daljnjoj igri za kupnju i taman da oni kupe Hellenic sugar to ima veze s Koletom ko kad meni direktor jedne firme gdje ja imam dosta akcija, ali manje od 50 % sebi kupi bembaru.
Uopće mi nisu jasni ti naručeni tekstovi, osim što govore o novinaru, novinama i naručiocu što su i tko su.
Nije lepo kad tvrdis da tvoji sagovornici ne znaju da saberu dva i dva. OK, ti mislis da nije jak igrac sa iskustvom i uticajem u ovoj oblasti (secerane za evro, otimanje akcija), ja mislim da jeste, a kako ce se ko zadovoljavati (novcano, formalno-pravno i na druge nacine tt ) njegova je stvar, u zemlji Srbiji sve je moguce, Kostic po mom misljenju moze profitirati i sa 0% vlasnistva. Ima nesto i u tome sto ti pises, tezi da ovakvi tekstovi treba da spuste cenu. Mene time nece ubediti, kada bih danas kupovao akcije, ova bi mi bila pri vrhu liste (odnos broj kupljenih akcija/misljenje o kvalitetu akcije mi je veoma nizak, pri ovoj ceni i siroj situaciji na berzama i u ekonomiji). Hvala ti na iznetom misljenju, svakako upotpunjuje sliku, ali molim te da sledeci put ne mesas kritiku necijeg misljenja (koje je priznajem u mom slucaju na tankim nozicama, jer imam vrlo malo ovih akcija, premalo da bih nesto istrazivao, sto sam vec spomenuo na ovoj temi) i kritiku necije licnosti.

O da i ja bih voleo da ne prodaju, nego da nastave da dele ovako masnu dividendu. sesir

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2995
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5563
Datum upisa : 22.05.2007

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 13:47

djepeto83 ::


Nordzucker withdraws from activities in Serbia.
Nordzucker disposed of its Serbian interest Sunoko with effect from 10 March 2010. The Group sold its 51 per cent stake to the previous minority shareholder. Nordzucker held these shares via NordAgri N.V., an intermediate holding company for the Serbian group.

Ako je ovo tako, a izgleda da jeste, po sadašnjem zakonu je trebalo da MK grupa da ponudu za preuzimanje i ostalim vlasnicima, ali izgleda da Komisija ne zna za ovu transakciju? cekic
Rok je tekao od 10.03.2010. - od dana obavljene transakcije.
Izgleda da čekaju da ih neko obavesti?

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 15:37

@Djepeto83

Moguce, mada mi se cini da vec 3-4 godine taj stav nije u zakonu.
Na kraju se sve svodi na istu pricu.

Vi koji necete da prodate, prodacete na prinudnom otkupu preko 95%. Ovde nema Citadela ni ostalih velikih akcionara kao na pekabeti, najveci koji je kupovao na berzi ima manje od 1000 akcija.

Najbolje je da svi prodamo oko nove godine, a da cena dotle dodje na nekih 10.000 recimo :) Ako ne dodje prodacu ja i na 4.000 kao sto skoro uvek i radim u ponudama.

A ako skupite 5% koji sigurno nece da prodaju, onda cu se i ja prikljuciti toj prici, ali mislim i uveren sam da je na ovoj akciji to nemoguce uraditi.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 15:56

Mito Panticu...lepo je sto si nam se prikljucio...a nije lepo sto si dobronamernost modova zloupotrebljavao i koristio pijacnu retoriku..ali avaj,ko radi taj i gresi i nadam se da ces pisati s vise uvazavanja ubuduce...vas u fabrici...ce sigurno pitati o misljenju kome da prodaju fabriku...svojevremeno niko nije znao koliko je posejano repe...toliko o vasoj informisanosti...sto se tice cene od 18h ne kazem da ne bih voleo...ali nije vredno ni komentarisati...SUTRA...ne mogu kupiti od drzave a da ne daju ponudu i za nas...kako to mislis da izvedu,blok trgovanjem?mislim da to nece ici...POZZ SVIM KOLEGAMA...PS i ja cu prodati s drzavom ...
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 16:05

Naravno da ce dati ponudu i nama i drzavi u isto vreme, ali ce ona zavisiti od cene na berzi, kao sto je bilo i u svim drugim slucajevima u prethodnoj deceniji. Samo u JAKO retkim slucajevima je davana premijska cena, uglavnom kada su mali akcionari bili organizovani pa je trebalo da se pomuce da predju 95%. Vec sam napisao da ce ovde preci 95% bez po muke i da ce se sve zavrsiti pre novog zakona.

Ta ponuda ce biti dva-tri radna dana posle preuzimanja helenika. Kad ce da bude to ne bih znao, ali trenutno izgleda da ce biti pre kraja godine zavrsena transakcija.

Nazad na vrh Ići dole
DIMITRIJE PANTIC
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 45
Datum upisa : 26.06.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 16:10

samo sam hteo da vidim vasu reakciju velikih strucnjaka za berzu i interesuje me gde ste vi odrasli u srbiji niste sigurno sa tako finim recnikom
Nazad na vrh Ići dole
DIMITRIJE PANTIC
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 45
Datum upisa : 26.06.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 16:12

samo totalna neznalica nevidi ko ce kupiti fabriku
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 16:15

PA JA SAM NEZNALICA...MOLIM TE RECI NAM KO CE KUPITI...mozes odrasti i u svinjcu,a postovati sagovornika...ja se ovim odjavljujem i stobom vise necu raspravljati...dok ne budes pisao s vise postovanja... sesir
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 16:57

Sahbaz ::

Nije lepo kad tvrdis da tvoji sagovornici ne znaju da saberu dva i dva. OK, ti mislis da nije jak igrac sa iskustvom i uticajem u ovoj oblasti (secerane za evro, otimanje akcija), ja mislim da jeste, a kako ce se ko zadovoljavati (novcano, formalno-pravno i na druge nacine tt ) njegova je stvar, u zemlji Srbiji sve je moguce, Kostic po mom misljenju moze profitirati i sa 0% vlasnistva. Ima nesto i u tome sto ti pises, tezi da ovakvi tekstovi treba da spuste cenu. Mene time nece ubediti, kada bih danas kupovao akcije, ova bi mi bila pri vrhu liste (odnos broj kupljenih akcija/misljenje o kvalitetu akcije mi je veoma nizak, pri ovoj ceni i siroj situaciji na berzama i u ekonomiji). Hvala ti na iznetom misljenju, svakako upotpunjuje sliku, ali molim te da sledeci put ne mesas kritiku necijeg misljenja (koje je priznajem u mom slucaju na tankim nozicama, jer imam vrlo malo ovih akcija, premalo da bih nesto istrazivao, sto sam vec spomenuo na ovoj temi) i kritiku necije licnosti.

O da i ja bih voleo da ne prodaju, nego da nastave da dele ovako masnu dividendu. sesir

Nemoj to preosobno shvaćati...to ja onako, odmila.

Ima jedna stvar koju cijelo vrijeme povlačite, a više je nego jasno da nema nikakve veze sa budućim preuzimanjem.
Dakle ne prodaje se CRFS!!!! Nitko je ne nudi na prodaju, nema ni kupaca, ni tendera, ni bilo što drugo za CRFS. CRFS radi svoj posao i radit će ga i dalje.

Prodaje se Helenic Sugar. Dakle prodaje se firma, koja je većinski vlasnik CRFS i još one druge šećerene u Srbiji i još vlasnik 3 šećerane u Grčkoj, istraživačkog i distribucijskog centra .....
Helenic Sugar prodaje, tj. svoj udio prodaje ATE banka, jer je sama u velikim financijskim problemima i jer im je to naložila EU. Na raspisani tender se javilo 10 kompanija od kojih u jednoj taj vaš slavni Kole ime 18 % udjela.

Onog časa kad se HS proda, pa makar to kupila i firma gdje Kole ima 18 % vlasništva za CRFS se samo mjenja većinski vlasnik. Taj novi većinski vlasnik može mjenjati poslovnu politiku CRFS, ali koliko sam vidio u tenderu postoje neka ograničenja (zadržavanje radnika, djelatnosti, itd.)
Cijena po kojoj će netko kupiti HS nema nikakve veze sa cijenom CRFS i novi vlasnik, ako bude htio (ili morao) podnjet će ponudu za preuzimanje, vjerojatno po prosjeku trgovanja u zadnjih 3 ili 6 mjeseci. Samo ako mu bude u interesu otkupiti što više, dat će premiju na tu obavezujuću cijenu.

Evo, nadam se da sam vam neke stvari malo pojasnio i da možete paniku ili veselje zbog Koleta i ostalih malo odložiti. Ni on, ni bilo tko drugi sada nema nikakve veze sa CRFS.
Podizanjem prosječne cijene bi mogli natjerati preuzimača da plati veću cijenu, ali s obzirom da sigurno cijenu nećete dogurati do 10.000 koliko meni vrijedi CRFS (minimalno) ja neću prihvatiti moguću, buduću ponudu.

A Dimitrije vam je legenda. Uglavnom gledam da vam na Forumu ima dosta pametnih likova od kojih se može puno naučiti, ali ima i gorespomenutih. Ipak većina je sredina, koja upija ko spužva i od jednih i od drugih. Samo o vama ovisi koliko ćete uspješno razdvojiti pametno od gluposti, a o tome će vam ovisiti buduća zarada ili gubitak na burzi.
Ja sam relativno malo novaca ubacio u Srbiju i za sada me sve ovo zabavlja kapa tongue
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 20:50

Recimo da je ovo što je Jumbo izneo i moje shvatanje cele situacije.

Ponavljam, najviše bih voleo da se ne menja vlasnik jer ne očekujem da će bilo ko drugi deliti bilo kakvu dividendu.
Međutim, ne verujem da neće doći do promene vlasnika.
Nazad na vrh Ići dole
Djuka
Still learning
Still learning
Djuka


Broj poruka : 106
Points : 317
Datum upisa : 01.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 22:14

pouzdano mogu da kazem da ce biti katastrofa za crvencane ako kole ovo kupi. U vrbaskoj fabrici secera je pre privatizacije radilo 550 ljudi sada samo 120. Ostalo su kampanjci. Plate duplo nize nego u Crvenki.
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/27/2011, 23:34

Nemoj bolje o njemu i CRFS, nesto se ne slazemo, sad ce neko po petnaesti put da nam naivnima objasni da se ne kupuje CRFS i da Kole ne moze biti u igri, a i da moze, sitan je to igrac. Vrtimo se u krug, ko zna za Kostica zna i sta on moze i na kakve gadosti i zakulisne igre je spreman. Naravno ne mogu da tvrdim da ce se to i dogoditi, samo razmisljam o svim mogucnostima. Trebalo bi polako povecavati cenu na berzi, moguce je da smo dosli do toga. Ali, kuc, kuc, ima li koga? explod

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/29/2011, 15:39

MK Group i Bugari jedini kandidati za kupovinu Hellenic Sugar-a

29/09/2011 12:35:00 Bloomberg, Sinteza

Grčka ATE banka saopštila je da su srpska kompanija Sunoko i bugarski Litex Commerce prošli u drugi krug nadmentanja za kupovinu 82,3 odsto udela u kompaniji Hellenic Sugar koja se nalazi u većinskom vlasništvu ove banke. Prodaja nebankarskih delova imovine je deo procesa restrukturiranja koji sprovodi ATE banka u nameri da ojača svoj osnovni biznis i podigne adekvatnost kapitala. Trenutna tržišna kapitalizacija Hellenic Sugara na Atinskoj berzi iznosi oko 40 miliona evra, a dve šećerane u Srbiji koje ova kompanija kontroliše prošle godine su ostvarile neto profit od 13 miliona evra. Kako je Miodrag Kostić, prvi čovek MK Group-e, izjavio za Bloomberg, potencijalni ulaz u Hellenic Sugar bi ovoj kompaniji otvorio tržišta Makedonije, Bugarske i Albanije, „ali pre svega Grčke pošto je Grčka najveći kupac šećera iz Srbije i nema dovoljnih kapaciteta za proizvodnju“. Srbija izvozi oko 100.000 tona šećera u Grčku vrednog između 70 i 80 miliona evra, što je oko 55 procenata ukupne kvote koji Srbija ima za zemlje Evropske unije.
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/29/2011, 16:28

Znaci covek (Kole) je neverovatan!!!! Mislio sam da malo udjem ovde krajem meseca ali sad odustajem iz dva razloga. Prvi je da kupovinom Hellenica novi vlasnik nema nikakvu obavezu da da ponudu za preuzimanje, a drugi je ako se to i desi cena ce biti dosta slicna ovoj na berzi pogotovo ako kupac bude cika Kole udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/29/2011, 16:35

ahahahahahahahaha

Sinteza LAZE Blumberg nije Slagao, nego je slagala Sinteza za deo teksta, procitajte sami tekst na blumbergu

Zasto pojma nemam.

Gordana Filipovic je novinar za Blumberg, a sintezin sampion je ostao neimenovan.

Ali to je najmanje nas problem, nas problem vise ne postoji. Ono sto je Kostic rekao a sinteza nije prenela, a ja takodje nisam znao je da su Grci pristali da se udje u sledecu godinu sto se tice zavrsetka transakcije. Nama najvise odgovara da se doceka novi zakon, jer ce novi vlasnik morati da plati 100% knjigovodstvene cene kada predje 90% vlasnistva


armo


knjigovodstvenaaaaaaaaaaaaaaaa, knjigovodstvenaaaaaaaaaaaa

Ne bi skodilo da se dodje do nje i u prvoj ponudi, ali mesec dana ranije ili kasnije nisu presudni


Kakav je Kole kralj pokazuje i to sto on planira da kupi Helenik do 20% ispod trenutne trzisne cene. Napred Kole :) Ovo ti je bolji plan nego da prodas NIIS za 500 kinti.

@ nemesis

Odakle ti ideja da sa promenom vecinskog vlasnika ne ide i ponuda? Da nije skupstina Srbije prosle noci menjala zakon? Navedi mi jedan primer da zakon nije ispostovan?
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/29/2011, 16:38

Evo i linka na Bloombergu

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/29/2011, 16:41

Promene: 26.09. - 29.09.2011. (T-3) ili 21.09. - 26.09.2011.

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 77promene260929092011
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/29/2011, 19:44

Bond ::
MK Group i Bugari jedini kandidati za kupovinu Hellenic Sugar-a

29/09/2011 12:35:00 Bloomberg, Sinteza

Grčka ATE banka saopštila je da su srpska kompanija Sunoko i bugarski Litex Commerce prošli u drugi krug nadmentanja .....

Moj engleski nije nešto, ali ovi iz Sinteze bi trebali ponovo na osnove:

Im Beal. My name is beal. You......

Kako prevesti vijest gdje se spominju njemački Nordzucker i Sudzucker u bugarski limex (koji se nigdje ne spominje) je zbilja kreativni inžinjering.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/29/2011, 20:59

Razočaran sam načinom kako izveštava Sinteza, nije im prvi put da prave "greške", ovo danas je katastrofa.
Preneo sam vest koju su objavili na svom sajtu a da nisam proveravao ni Bloomberg, ni sajt ATE banke. Link sa Bloomberga ima vrlo malo dodirnih tačaka sa tekstom koji je Sinteza objavila a na sajtu ATE banke nema ništa.
Koje su im namere i zašto obmanjuju javnost?
Što se mene tiče ovo je bio poslednji put da sam na našem forumu preneo neku vest koju je objavila Sinteza.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 16 Icon_minitime9/29/2011, 21:23

sutra ::
Nama najvise odgovara da se doceka novi zakon, jer ce novi vlasnik morati da plati 100% knjigovodstvene cene kada predje 90% vlasnistva



Ima li negdje nešto napismeno o ovome....ako ima baci link da malo detaljnije pogledam.
Nazad na vrh Ići dole
 
Fabrika Secera, Crvenka - CRFS
Nazad na vrh 
Strana 16 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Jaffa fabrika biskvita a.d. Crvenka - JAFA
» Panon Crvenka - PNON
» IGM JEDINSTVO AD Crvenka - IGMJ
» Fabrika hartije Beograd

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: