BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 POLITIČKA DISKUSIJA

Ići dole 
+92
FatCat
Momir
Maca
Boranija
Gocili
marjanovicgane
Ivan00
Zile
Jegulja
Dragan555
boban75
AkiTaki
s.nikolić
Big Brle
Jaca
Polos
Bond
hund
Paradiso
LleytonHewitt
pepermint
Voiceoflaw
Folio
Tenerife
Zeljko321
Dragivoje
Joca
Ceras
zORAn
Stane Dolanc
Big Mile
MORNAR
Tom80
Bojjan
Prokuplje
philips1
Zexx
Roman Abramovich
Sneki
Aca kurbla
Tihi
Jarbol
Steve McQueen
Red max
Cucla
Fast
Popaj
Dalaj Lama
Nemesis
Milica1
Aleks
Boby
Drag65
BoS
HUACHUMA
Drasko
Fmember
BBrroo
MYSTIC021
Racunarko
gogloee
MarkoJTD
Limited011
Sasa965
prevarant
Dragan
Ars Vivendi
MilanLaki
StefanMR
Zane
Teletrader
Zwiebel
ALHEMICAR 07
Vidovnjak
Kobe Bryant
mirami
Mima
Greta
Pijacar
Posmatrač
Slovenac1
pepsiman
Shpekulant
Lurije
Atomski mrav
Vlada
Milos86
Friz
pionir
StefanoProdi
Rajan
Dusan
96 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 22  Sledeći
AutorPoruka
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeSre 08 Apr 2015, 13:19

TOMA KOD PAPE Nikolić sredinom meseca u poseti Vatikanu!Predsednik Srbije Tomislav Nikolić boraviće 17. aprila u zvaničnoj jednodnevnoj poseti Vatikanu, gde će se sastati sa poglavarom rimokatoličke crkve, papom Franjom, potvrđeno je Tanjugu u Kabinetu predsednika Republike

Mozda ne treba ni u Vatikan da ide.... da nas ne bi Rusi bombardovali?

od

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimePet 10 Apr 2015, 12:20

citat ::
Uloga Političara
Uspješne partije u kapitalizmu, u praksi prvenstveno slijede interese moćnih bogatih ljudi. U razvijenom svijetu veliki donatori financiraju sve utjecajne partije i zato imaju utjecaj na donošenje odluka unutar takvih partija. Političari koji vode političke partije su prolazni i zato su vrlo skloni korupciji. Nije nužno u pitanju novac, moguće ih je korumpirati primamljivim radnim mjestom, karijerom, zaradom ili čak samo prijateljstvom.  Moćni bogati ljudi lukavo nameću svoje interese i tradicionalno lijevim radničkim partijama. Kao rezultat, sve manje utjecajnih partija podržava interese radnika, obespravljenih, siromašnih.

Ako se poneki političar pokuša suprotstaviti interesima bogataša, nailaziti će na prepreke na svakom koraku. Navodno slobodna, utjecajna sredstva javnog informiranja u razvijenom svijetu se nalaze u vlasništvu vrlo dobro organiziranih bogataša i tako naravno zastupaju njihove interese. Ta sredstva javnog informiranja će neposlušnog političara optužiti da ne radi dobro svoj posao, naći će mu neki porok, splesti intrigu. Političar koji se pokuša suprotstaviti bogatašima naprosto mora odustati ili je njegova karijera završena. Koliko god programi utjecajnih partija imaju javni interes na kraju oni provode politiku u korist bogataša.

Bogati donatori su pomoću političkih partija kreirali politički sistem u kojem imaju kontrolu nad društvom. Oni nastoje staviti pod svoju kontrolu sve utjecajne faktore u društvu i silno se trude da ne ostave ništa slučajnosti. Sistem je glorificiran kroz obrazovanje, rad, kulturu, sredstva javnog informiranja, društvenu zabavu, sport. Obzirom da je "društvo koje ne zna" povodljivo, ono prihvaća sugestivna otuđena opredjeljenja takvog sistema.

Jel jasno, ili treba da se crta?
kafa
https://www.aikb.net/t283-sta-je-kapitalizam

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeUto 16 Jun 2015, 12:40

Zoran Čičak:

Kako osvojiti, zadržati i napustiti vlast - pismo mladom prijatelju u opoziciji



Dragi moj _________,

Ti si, dakle baš rešio, posle toliko godina zamajavanja i koketiranja, da ozbiljno počneš da se baviš politikom, smeniš sadašnju nesposobnu vladu i počneš da vodiš ovu zemlju? Toga sam se i plašio, još od našeg prvog razgovora...

Znaš moje mišljenje: imao si, svakako, i pametnija posla kojima bi se bavio u životu, ali sad šta je tu je...

Moram odmah da ti priznam - nisam pročitao baš nijedan od onih programskih papira koje si mi poslao... Ne sumnjam da su oni dobri, da su umne glave pomagale u njihovom pisanju, da si ti u njih uložio puno nada i očekivanja, ali da budem iskren, mrzelo me je. Pročitao sam desetine sličnih, i boljih i gorih. Još odavno sam shvatio da su svi ti papiri sasvim nevažni. Niti ćeš moći da ispuniš ta obećanja, niti će neko od tebe to stvarno i očekivati.

Dakle, umesto komentara na ta dokumenta, koje sam ti obećao, daću ti nekoliko praktičnih saveta kojih bi trebalo da se držiš dok budeš osvajao vlast, i onda kada na nju dođeš. Oni će ti biti mnogo korisniji, uostalom.

Evo ti, dakle, po jedan savet za svaku godinu koliko se poznajemo:

1. Razmisli dobro o sebi i Srbima. Da li si ti dovoljno vredan da narednih desetak godina svog života potrošiš baš vodeći Srbe? I da li su oni dovoljno vredni da ih baš ti vodiš? Tek ako odgovori na oba ova pitanja budu pozitivni, pređi na naredne savete.

2. Razgovaraj sa ženom sa kojom živiš, i sa ostatkom svoje porodice. Proveri sa njima da li im se ulazi u celu tu avanturu. To ti nije samo moralna obaveza, nego i mudar potez. Ako je tvoja kandidatura smešna i tvojim najbližima, ne zamajavaj se dalje. Ako nije, pređi na naredne savete.

3. Ne zanosi se idejama da ćeš ko zna šta da promeniš. Velika očekivanja vode velikim razočarenjima, a završavaju jeftinom patetikom. Ali ono što zaista budeš mogao da ostvariš, to i uradi. I ako si siguran da si u pravu, uradi to odmah i do kraja, jer posle više nećeš moći. Uvek je bolje kajati se što si nešto uradio, nego žaliti što nisi uradio.

4. Ne očekuj pomoć od stranih ambasadora, oni će uvek podržavati postojeću vlast, a ne tebe. Tačno je, pričaće ti oni često o ljudskim pravima, vladavini prava i slobodi medija, i ponekad ćeš se, slušajući ih, osećati vrlo značajnim. Ali ne zavaravaj se. Oni vode računa o svojim zemljama, svojim kompanijama i svojim karijerama, ne o tebi, ili ne daj bože, nama. Tebe će podržati kada ti postaneš vlast. Nas neće nikada.

5. Ne govori o svojoj zemlji loše u inostranstvu, ne samo dok si još u opoziciji, nego ni kad dođeš na vlast. Znamo mi najbolje kakva nam je zemlja, ali čim pređeš granicu, ona je za tebe najlepša na svetu.

6. Sa svojim kolegama, šefovima manjih i slabijih zemalja, ili onih koje su trenutno u teškoćama, ponašaj se kao prema sebi ravnima. Sa onima koji su veći i jači, budi dostojanstven.

7. Poštuj svoje političke protivnike. Ne diraj u njihove porodice. Ne diraj u one koji su se predali. Ne diraj u mrtve. Tako će se jednog dana i prema tebi neko ponašati.

8. Ne veruj mnogo biznismenima, ljudima iz tajnih službi, masonima, novinarima. Znam da će ti uvek biti potrebne njihove pare, dosijei, uticaj, tekstovi... Ali vodi uvek računa da oni služe tebi, a ne ti njima.

9. Ako ti neko od ljudi iz prethodne tačke baš bude pravio probleme, javi mi se. Velika je verovatnoća da imamo nešto za njega. Inače mi se nemoj javljati za svaku sitnicu, molim te, dok ne odeš sa vlasti. Posle ti mogu pomoći da napišeš memoare...

10. Nikada, i ni po koju cenu, nemoj praviti paktove sa kriminalcima. Naročito crnogorskim. Niti sa stranim službama. Naročito britanskim. Ne isplati se ni jedno ni drugo. A kombinacija jednog i drugog je najčešće smrtonosna pojava.

11. Izaberi svog "čistača" na vreme, i budi pošten prema njemu. Za dugo vremena, čistač će biti tvoje drugo ja. Radiće sve prljave poslove koje ti nećeš moći. Nosiće torbe sa parama, rešavati nezgodne ljubavnice (ako odlučiš da ignorišeš moj savet br. 13), ići na sastanke sa ljudima koje neće biti zgodno da ti vidiš. Čistač će ti raditi još neke stvari, ali o njima ćemo pričati kad se vidimo, u skladu sa savetom broj 9.

12. Nemoj se truditi da stekneš mnogo prijatelja, već da ne stekneš previše neprijatelja. Kad padneš sa vlasti ionako ti neće ostati nijedan prijatelj, a svi neprijatelji će i dalje biti tu.

13. Dok se baviš osvajanjem vlasti, a posebno kada dođeš na nju, izbegavaj razne ljubavne afere, suviše će ti komplikovati život. Ostavi to zadovoljstvo za vreme kad se više ne budeš bavio politikom. Posebno se čuvaj da ne uđeš u neku seksualnu aferu sa svojim saradnicama. Valjda si ti pametniji od Klintona?

14. Na vreme reci svojim ministrima pravde i finansija da malo para iz budžeta predvide i za poboljšanje uslova po zatvorima. Sasvim je moguće da će ti biti potrebno.

15. Nemoj se previše pojavljivati u medijima. Dosadićeš ljudima svakako, a ovako ćeš im dosaditi brže nego što bi inače. Izađi pred novinare samo kada budeš imao nešto novo i važno da im kažeš. Ako budeš pametan, takvih prilika neće biti puno...

16. Ne trudi se da nas menjaš, niti se zavaravaj da si najbolji od svih nas. Mi smo takvi kakvi jesmo, a ti si samo imao tu sreću da se zatekneš na određenom mestu i vide te određeni ljudi. Ili si imao tu nesreću, to će vreme pokazati uostalom.

17. Sve vreme, svakog dana, bar jednom dnevno - sam sebe podseti da je sve ovo ipak samo jedna igra. Ako se lepo igra, može biti i fina zabava. Ali, ako pođe kako ne treba, ne vredi od neuspeha praviti tragediju.

18. Nauči da predvidiš svoj politički poraz na vreme, pripremiš se za njega i podneseš ga sportski. Ako budeš bio u prilici, pokušaj da utičeš da tvoj naslednik bude neko ko će pročitati i razumeti ove moje savete. Biće bolje i za tebe i za njega. Meni će ionako biti svejedno.

19. U odlasku, budi džentlmen. I kad jednom odeš, nemoj se više vraćati, političari nisu sarma koja je dobra podgrejana.
Nazad na vrh Ići dole
Joca
VIP
VIP
Joca


Broj poruka : 159
Points : 325
Datum upisa : 29.06.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeUto 16 Jun 2015, 13:04

post2
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimePet 26 Jun 2015, 12:24

Arminka Helić, tvorac najnovije rezolucije o Srebrenici, baronesa u domu lordova, mentor Anđeline Džoli, srednje ime "diskrecija" - jedan od najuzubudljivijih tekstova. Ikad.

https://zorancicak.wordpress.com/2015/06/26/arminka-helic-jedna-karijera-prica-o-plavusi-iz-zemlje-krvi-i-meda/
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimePet 26 Jun 2015, 15:50

Ne vidim ništa neobično. Žena je verovatno dobro plaćena i radi svoj posao, ništa posebno...
LJUDI RADE SVAŠTA ZA PARE! Posebno advokati i političari...

Dragan65 ne znam koliko pamtiš ali izvor, tj. autor mi je malo bljakkk... evo sad se i pojavljuje u novinama, inače nekim parama (sa Kipra?) on je kupio Krušik akomulatore...
Ko je pravi vlasnik ne znam, ali valjda pošto mu biznis ne ide i on je rešio da se "aktivira"  od

Fabriku koju je Ministarstvo odbrane proglasilo preduzećem bitnim za odbranu zemlje bivši funkcioner JUL-a Zoran Čičak je upropastio, tvrde akcionari „Krušik akumulatora”.
http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/530879/Baterije-za-MIG-ne-prave-jer-ih-je-Cicak-upropastio

http://www.newsweek.rs/srbija/50659-zoran-cicak-osnivac-jul-a-mnogi-funkcioneri-rade-za-strane-i-domace-obavestajne-sluzbe-foto.html

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:198732-Od-druga-do-gazde
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimePon 29 Jun 2015, 11:31

Autor je 90-tih bio na listi sankcionisanih top 300, a sada dobija pozive, putuje u posete i sarađuje sa njima.

http://www.newsweek.rs/srbija/50659-zoran-cicak-osnivac-jul-a-mnogi-funkcioneri-rade-za-strane-i-domace-obavestajne-sluzbe-foto.html
https://www.linkedin.com/pub/zoran-cicak/1b/275/732

Javno govori i piše o svojim i tuđim, tekućim, neobičnim aktivnostima. Ko onaj Nušićev tip sa vizitkartom "tajni agent".

Koga interesuje "politika kao sudbina" - mogu biti zanimljive te karijere "sekretarica/sekretara" : Dilma Rousseff, Atife Jahjaga, Arminka Helić ...  i drugih.

Kod nas barem, ovo je svojevrstan presedan javnih saopštenja iz takvog miljea, mislim uživo - "rijaliti kao sudbina - sluđivanje kao metod".
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeNed 05 Jul 2015, 22:29

Vučić nije siguran u ruski veto u SB UN
Ako britanska rezolucija bude izglasana, znaćemo da Srbija u teškim situacijama može da računa samo na svoj narod i ni na koga više, ocenio premijer Aleksandar Vučić.
– Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik poručio da bi usvajanje rezolucije o Srebrenici u SB UN značilo i raspad BiH...

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimePet 10 Jul 2015, 11:58

11. jula u 11:07 minuta !
Naime, akcija u organizaciji Inicijative mladih za ljudska prava, koje su podržale “Žene u crnom”, Fond za humanitarno pravo, “Jukom”, Helsinški odbor za ljudska prava i druge NVO, predviđa da 7.000 ljudi legne na plato ispred parlamenta i tako podsete simbolično na broj stradalih u Srebrenici.

Šešelj se oglasio navodeći da će se radikali odazvati masovno pozivu na akciju. On je pozvao pristalice da se obuku u crno i da ponesu što više tradicionalnih, crnih, četničkih zastava s natpisom “S verom u Boga, sloboda ili smrt!”.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimePet 10 Jul 2015, 17:28

MUP:
Zabranjeni SVI skupovi u subotu!

Jel to "diktatura" i "cenzura"?

citat ::
Mašić o zabrani skupova: Skandalozna odluka Vlade

Inicijator akcije #sedamhiljada Dušan Mašić (koji inače živi u Londonu) izjavio je da je zabrana svih skupova u Beogradu, najavljenih u okviru obeležavanja godišnjice genocida u Srebrenici skandalozna i da najbolje govori gde je Srbija 2015. godine.

"Odluka Vlade Srbije da zabrani ovo okupljanje je skandalozna i to najbolje govori gde je Srbija 2015. godine - da je moguće da premijer ode u Potočare i oda poštu postradalima u Srebrenici a da je u isto vreme nemoguće da to u Beogradu neko uradi", rekao je Mašić.

Mašić je građane ranije pozvao, čemu se priključio i jedan broj nevladinih organizacija i javnih ličnosti, da se 11. jula okupe ispred Skupštine Srbije i legnu na plato ispred parlamenta i da tako pokažu saosećanje sa žrtvama Srebrenice.

"Ja ovo jednostavno čitam kao nemoć, kao neželjenje države da na ozbiljan i jedini ispravan način pristupi obeležavanju i odavanju pošte postradalim u Srebrenici", rekao je Mašić.

On je rekao da će civilne organizacije u narednim danima imati adekvatan odgovor na odluku režima.

"U svakom slučaju, ovo je skandalozna odluka, nešto što smo mogli da očekujemo ali govori gde smo. Akcija #sedamhiljada i jeste imala za cilj da pokaže gde je Srbija danas, a ovo nije slika koja će biti pozdravljena bilo gde u svetu", kazao je Mašić.

Direktorka Građanske inicijative Maja Stojanović izjavila je da je država zabranom održavanja skupa u Beogradu po ko zna koji put pokazala da ne shvata šta je sloboda okupljanja i kako se ona obezbeđuje i osigurava svim građanima jedne zemlje. Stojanovićeva je rekla da njihov skup nikako nije mogao da ugrozi bilo kakvu bezbednost građana.

"Ne postoji nikakva mogućnost da se zabrani skup koji sam po sebi ne ugrožava bezbednost građana i u kome nekoliko hiljada ljudi leži nekoliko minuta da bi ukazalo na solidarnost prema žrtvama genocida u Srebrenici. To ne može nikako da ugrožava bilo kakvu bezbednost građana", istakla je Stojanović.

Ona je ocenila da država nije konsolidovala svoj stav prema Srebrenici i da ne možemo sa jedne strane da imamo premijera koji ide na komemoraciju u Srebrenicu, a da sa druge strane šaljemo poruku da još ne priznajemo šta se desilo tamo i ne podržimo ni jedan globalni protest koji podseća na taj genocid.

Deluje mi da nekima nije dovoljno da kleknemo, nego traže da LEGNEMO (ispred skupštine) i raširimo noge...
titanik

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeSub 11 Jul 2015, 00:30

citat ::
Pristalice akcije #sedamhiljada pale sveće, policija ih odvaja od desničara

Više od 200 građana odazvalo se pozivu u okviru akcije “7000” i zapalilo je sveće ispred Skupštine Srbije. Istovremeno se okupilo i stotinak pristalica desničarskih stranaka i organizacija, predvođeni liderom SRS Vojislavom Šešeljem. Među njima je bio kordon policije.
Veliki broj policajaca obezbeđivala je Pionirski park u kojem su se okupile pristalice akcije #sedamhiljada.

Kako javljaju reporteri “Blica”, Šešeljeve pristalice koji su nosile zastave Srbije sa Šešeljevim likom i zastave sa obeležjima četničkog pokreta i skandirale uvrede na račun premijera Srbije Aleksandra Vučića policija je odvojila u prostor iznad Skupštine grada, dok su ispod Skupštine građani koji pale sveće.

Petnaestak pripadnika ekstremističke organizacije “Zavetnici” došli su u belim majicama sa natpisima “Stop lažima o Srebrenici” i nose transparent “Srbi su žrtve genocida”.

Ipak, dvojica pristalica Šešelja uspela su da se primaknu mestu sa svećama. Oni su mirno, bez reči gasili jednu po jednu sveću, dok građani nisu zatražili od policije da ih skloni.

Pripadnici MUP odveli su tu dvojicu mladića i incidenti su izbegnuti.

Izgleda da u Srbiji neke tajne sile gone narod na nerazum i haos!
Nikad kraja ovom ludilu i sjedne i sdruge strane...
Da li se radi o dokomom gradjanstvu ili plaćenicima?
Ne znam, ali mi se sve smućilo i želim dane u kojima niko nikoga ne provocira, mir i red, to je ono što želim.
I da tabloidi tipa "BliC" i "kurir" prestanu da podgrevaju razdor medju gradjanima koji su umorni i od Pajtića i Šešelja, i svih ostalih ludaka...
ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeSub 11 Jul 2015, 10:00

Teletrader ::
citat ::
Pristalice akcije #sedamhiljada pale sveće, policija ih odvaja od desničara

Više od 200 građana odazvalo se pozivu u okviru akcije “7000” i zapalilo je sveće ispred Skupštine Srbije. Istovremeno se okupilo i stotinak pristalica desničarskih stranaka i organizacija, predvođeni liderom SRS Vojislavom Šešeljem. Među njima je bio kordon policije.
Veliki broj policajaca obezbeđivala je Pionirski park u kojem su se okupile pristalice akcije #sedamhiljada.

Kako javljaju reporteri “Blica”, Šešeljeve pristalice koji su nosile zastave Srbije sa Šešeljevim likom i zastave sa obeležjima četničkog pokreta i skandirale uvrede na račun premijera Srbije Aleksandra Vučića policija je odvojila u prostor iznad Skupštine grada, dok su ispod Skupštine građani koji pale sveće.

Petnaestak pripadnika ekstremističke organizacije “Zavetnici” došli su u belim majicama sa natpisima “Stop lažima o Srebrenici” i nose transparent “Srbi su žrtve genocida”.

Ipak, dvojica pristalica Šešelja uspela su da se primaknu mestu sa svećama. Oni su mirno, bez reči gasili jednu po jednu sveću, dok građani nisu zatražili od policije da ih skloni.

Pripadnici MUP odveli su tu dvojicu mladića i incidenti su izbegnuti.

Izgleda da u Srbiji neke tajne sile gone narod na nerazum i haos!
Nikad kraja ovom ludilu i sjedne i sdruge strane...
Da li se radi o dokomom gradjanstvu ili plaćenicima?
Ne znam, ali mi se sve smućilo i želim dane u kojima niko nikoga ne provocira, mir i red, to je ono što želim.
I da tabloidi tipa "BliC" i "kurir" prestanu da podgrevaju razdor medju gradjanima koji su umorni i od Pajtića i Šešelja, i svih ostalih ludaka...
ajkula
Ja mislim da su svi ti ekstremi dobro placeni.
Pa vidis da i ove NVO sve dobijaju neke pare sa strane,
pa moraju da opravdaju svoje postojanje.
Jos kada pored plate i sami sebe pocnu da ubedjuju da rade 
ispravno, onda su jos ekstremniji.   cekic
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeSre 05 Avg 2015, 21:22

KORISNICI i zakupci stambenih i poslovnih kvadrata ipak neće moći da postanu i vlasnici te državne imovine, kako je predviđeno Zakonom o posebnim uslovima prodaje određenih nepokretnosti. Jer, predsednik Srbije Tomislav Nikolić nije potpisao ukaz o proglašenju zakona, koji je nedavno usvojila Skupština, potvrđeno je "Novostima" u Predsedništvu.

Predsednik je Zakon vratio parlamentu na ponovno odlučivanje sa, kako saznajemo, "debelim obrazloženjem" i tvrdi da bi donošenjem ovog propisa bio povređen Ustav. Inače, ovo je prvi put da je Nikolić iskoristio pravo da zakon vrati "na popravni".

Prema našim saznanjima, za predsednika je sporno to što po Zakonu, pravo na kupovinu državnih vila i stanova imaju samo njihovi zakupci. Zato svoju odluku obrazlaže time da bi donošenjem Zakona bio povređen Ustav, koji u članu 84 predviđa da svi imaju jednak položaj na tržištu. Za predsednika je sporno i to što se u javnosti više od godinu znalo da je takav zakon u pripremi, pa su se zaključivali ugovori o zakupu za nekretnine, koje su sada predmet prodaje.
Zakonom je predviđeno da pravo na kupovinu imaju korisnici i zakupci, koji su ugovore potpisali pre 1. januara ove godine. Predlagač zakona je Ministarstvo finansija.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeUto 18 Avg 2015, 01:14

Kada je predsednik Nikolić, na čijoj je tesnoj pobedi iznikla veoma široka vlast naprednjaka i gotovo bezobalna autodestrukcija demokrata, odbio da potpiše Zakon o posebnim uslovima prodaje državne nepokretnosti, moglo se očekivati da će vlada doživeti prvu ozbiljniju krizu. Opozicija je, izgleda, otišla na odmor, iako im je šef države centrirao najbolju priliku za političko uskrsnuće. 

Vile, Dedinje, privatizacija – te tri reči deluju kao idealan sinopsis za opozicionu borbu protiv korupcije, ali je opozicija odlučila da se pravi mrtva. Na plaži su, izgleda, bili veliki šampioni medijskih istraživanja, koji nisu navikli da rade svoj posao dok ne dobiju projekat od evropskih ili američkih fondova ili dok im neko od ambasadora ne šapne da bi mogli da malo istražuju, bar dok ovdašnja vlada ne postane kooperativnija oko Kosova, Rusije ili šta već te nedelje bude aktuelno. A do tada će zvati vrsne novinarke „Politike”, koje su se drznule da istražuju slučaj „Dipos”, jedno od mesta u kom je odavno napravljen opasan politički konsenzus ili nacionalno jedinstvo, morati da slušaju neku neobjašnjivu mešavinu pretnji („moraću da te malo edukujem”, rekao je glas koji se osetio dovoljno moćnim i zaštićenim da preti „Politici”) ili znatiželjnih pitanja kolega koja se uglavnom svode na jedno jednostavno pitanje – odakle vam ideja da se bavite svojim poslom. Ili, ako već ne smemo da pišemo o tom nacionalnom jedinstvu u borbi za kvadrate na Dedinju, onda bar možemo da u našim listovima objavimo indulgencije svih onih prijatelja i neprijatelja režima koji su zapravo oslobodili državu Srbiju velikog tereta.
Kada su svojevremeno nove demokratske vlasti uhapsile Mihalja Kertesa, direktora Carine i jednog od Miloševićevog ljudi od najvećeg poverenja, entuzijasti iz dosovske vlasti bili su uvereni da će njegovo svedočenje najbolje rasvetliti te mračne devedesete. Prema legendi iz istrage, Kertes je na početku saslušanja izjavio da samo dva lidera DOS-a nisu dobila automobile na poklon od carine, što je istražne organe ostavilo bez teksta.

Kada je, navodno, nagovestio da je taj režim, koga su opozicionari nazivali diktatorskim, umeo da pomogne žrtvama iz opozicije i ozbiljnije nego u limuzinama, istražni organi su iznenada izgubili polet u istrazi o mračnim, diktatorskim devedesetim godinama.

Potpisnik ovog teksta zaista ne zna na kojim su se placevima na Dedinju ili Senjaku srele stare i nove vlasti, kao što ne zna jesu li se te smrtno suprotstavljene ideologije srele u švajcarskoj ili nekoj drugoj banci, ali zna da je na sve zagovornike lustracije gledao s izvesnim prezirom. Jer je znao da tu nije bilo nikakvog uverenja. Ali jeste bilo ideološkog reketa. 

Batić Bačević

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeUto 18 Avg 2015, 10:27

Dalaj Lama ::
Batić Bačević

Улога парцела на Дедињу у новијој историји Србије
Како је могуће да се у драматично подељеној Србији веома лако постиже јединство само око два питања – финансирања партија и њихових лидера и расподеле стамбеног и пословног простора.
...
Нико не зна колико су лидери досовске коалиције заиста веровали да ће створити неко ново друштво, али је остала чињеница да је у протеклих двадесетак година само из фонда предузећа „Дипос” нестало више од 400 луксузних кућа или станова, које су, према грубим проценама, сигурно вределе више од моста на Ади.
...
tekst Bačevića, u celini na:
http://www.politika.rs/rubrike/kolumna-nedelje/Uloga-parcela-na-Dedinju-u-novijoj-istoriji-Srbije.sr.html
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeSre 19 Avg 2015, 12:56

Citat :
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je migrantima iz Sirije i Avganistana Srbija pružila gostoprimstvo i toplinu kakvu nisu nigde sreli i najavio da će, imajući u vidu da dolaze hladni dani, za njih biti podignut privremeni prihvatni centar.

smatrao ga neko populistickim ili ne, gest za svaku pohvalu:


http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/583930/VUCIC-MIGRANTIMA-Ovde-ste-uvek-dobrodosli-osecajte-se-sigurno

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeČet 20 Avg 2015, 08:29

Gest ne da nije za pohvalu, nego je duboko samoubulački za Srbiju i srpski narod. Ko to ne vidi i ne razume ili je glupan-korisni idiot ili radi u interesu onih koji bi mogli da stoje iza svega ovoga-a to mogu biti i zapadni, ali i istočni krugovi. Kao ljudi možemo da razumemo tuđe nedaće, ali kao evropski narod koji treba da brine o svojim dugoročnim interesima, ovo što je uradio Vučić je potpuni etnomazohizam i slepilo. Tako nešto ne govori niko u Evropi (na taj način), a teško da smo mi jedini pametni - upravo je obrnuto.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeČet 20 Avg 2015, 14:44

Ne vidim sto ti ove izbeglice smetaju.
I kako ce da upropaste Srbiju, pa ako bi mogao malo da pojasnis?
Oni uglavnom idu svojim putem, malo njih ce ovde ostati, ako na to mislis.

A da je ova seoba naroda neobicna, to jeste, da li je napola spontano ili dogovoreno, to cemo tek saznat.
Jasno je samo da ce pridoslice smanjiti cenu rada na Zapadu, mozda je to ideja....
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeČet 20 Avg 2015, 15:05

U pitanju je igra velikih brojeva. Sutra će ih biti na stotine hiljada, možda i miliona. Ne spadam u one koji kažu pa neka idu na Zapad, a mi ćemo se ovde kao izvući. Ako propadne  (Zapadna) Evropa, nas će ovi pojesti za doručak. Pogledaj i statistiku šta su imigranti doneli Zapadnoj Evropi? Valjda razumeš i da je Evropa civilizacijska i kulturološka tvorevina Evropljana, a ne Azijata i Afrikanaca. Doduše, danas se taj logičan pristup naziva fašizmom i rasizmom, što opet govori o nekakvom scenariju. Afrika je 1970. imala 400 miliona stanovnika, sada ima oko 1,1 milijardu, oko 2050.g. će ih biti 2,3 milijarde, a 2100.g. 4,2 milijarde. Aziju ne pominjem; dakle naprave po desetoro dece i šta je rešenje - idemo u Evropu, a mi smo, kao Ti npr. humani, moderni, tolerantni. Kada bismo malo bolje znali istoriju videli bismo gde sada idemo.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeČet 20 Avg 2015, 23:59

Ja koliko znam u Nemackoj se svi ti azilanti drze u nekakvim logorima (prihvatilistima) gde ih cuva obezbedjenje. Cak su porodice razdvojene (posebno su muskarci, a posebno zene i deca).
Znaci da ih nemci ne planiraju integrisati u drustvo, nego ih privremeno drze u zasticenim zonama.
Kada prodje ovaj cirkus u Siriji, ...  , verovatno je plan da se i ovi vrate nazad.
E sada kako ce to na kraju sve ispasti, sam Bog zna.  Uopste nije naivna situacija.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimePet 21 Avg 2015, 15:54

Popaj ::
Ja koliko znam u Nemackoj se svi ti azilanti drze u nekakvim logorima (prihvatilistima) gde ih cuva obezbedjenje. Cak su porodice razdvojene (posebno su muskarci, a posebno zene i deca).
Znaci da ih nemci ne planiraju integrisati u drustvo, nego ih privremeno drze u zasticenim zonama.
Kada prodje ovaj cirkus u Siriji, ...  , verovatno je plan da se i ovi vrate nazad.
E sada kako ce to na kraju sve ispasti, sam Bog zna.  Uopste nije naivna situacija.

Daleko od toga da je naivna... Ima medju tim ljudima svega i svačega. Kriminalaca, ubica, silovatelja, berzanskih mešetara, političara i ko zna sve čega...


ipak većina su sasvim obični ljudi koji beže od rata i nemaštne.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimePet 21 Avg 2015, 16:14

Zašto ne bi probali da se u svojim zemljama organizuju i izgrade ih? Floskula je da je Zapad njima uništio države i eto oni sada dolaze u Evropu. Naravno, niko ne spori da su Zapadnjaci veoma zakuvali u Libiji ili Siriji, ali zar ti narodi ne mogu da se dogovore i izgrade normalno društvo, ili su u pitanju nekakva plemena i plemenski sukobi kao u Libiji. Japan je u II svetskom ratu bombardovan atomskim i napalm bombama, pa Japanci nisu rekli, evo, vi ste nam unštili zemlju i eto nas kao migranata na obalama San Fransiska ili Los Anđelesa. Japanci su zasukali rukave i izvukli neke pouke, dok to očigledno ne važi za ove "migrante". Imamo iskustvo koje Zapad ima sa imigrantima, njihovim predgrađima, stopom kriminala u toj populaciji i svim drugim problemima. Preslikajte to stanje kod nas i jasno je šta nas može čekati sa njima.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimePet 21 Avg 2015, 16:44

Radikalni islamisti zastupaju stav da ili si sa nama ili si protiv nas.
Zato ovi migranti beze, jer ne zele da se bore i da ih vrbuju.
Mozda gresim, ali takve sam informacije dobio od drugara koji radi u 
obezbedjenju jednog takvog kampa za migrante u Nemackoj.
Oni koji nesto vrede (naucnici, sportisti, ... ) ce verovatno dobiti zapadno drzavljanstvo.
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimePet 21 Avg 2015, 22:56

Razumem ljude koji beže od rata i bede i koji žele da žive u bogatim državama.
Ali me malo čudi da muslimani beže na Zapad, a JASNO JE DA POSTOJE I BOGATE MUSLIMANSKE DRŽAVE kao što je Saudi Arabija, Kuvajt, Emirati....

Otkud je Zapad toliko privlačan za muslimansko stanovništvo, kada je na Zapadu dominantno hrišćanstvo?

Hoćeli da se prilagode i odbace svoju tradiciju, ili će živeti u getu? Kakav postoji u Berlinu za Turke... i koji su oni sami stvorili da bi se distancirali od ostalog, većinskog stanovništva.

Kontroverze postoje i oko azila Kosovara, u Finskoj 40% svih njihovih zahteva za azil biva odobren, dok u Nemačkoj jedva 1% njih dobija azil.

Slovačka je već izjavila da će azil davati samo hrišćanima iz Sirije, pod izgovorom da se muslimani ne mogu privići i živeti u zemlji koja je čisto katolička.

Čudne stvari se dešavaju...

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeNed 23 Avg 2015, 23:41

BEOGRAD - U centru Beograda, kod autobuske stanice danas je tuči dve grupe migranata povređena jedna osoba, potvrđeno je u MUP-u.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimePon 24 Avg 2015, 21:11

Povodom migrantske krize, Vučić je rekao da je ogroman broj ljudi došao na teritoriju Srbije.

"Vidim da u Srbiji narasta negativistički pristup. Ističemo to da su se oni potukli, a koliko nas magaraca se potuče dnevno? Mi se svaki dan pobijemo po 50 puta, nekad imamo i po 340 prijavljenih tuča u jednom danu. Migranti su nervozni jer teško žive i prolaze kroz težak život i mi znamo kako je to biti izbeglica. Oni beže iz svoje zemlje da spasu živu glavu", naveo je Vučić.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeUto 25 Avg 2015, 20:15

citat ::
Povernica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković izjavila je gostujući u Kažiprstu televizije B92 da izbeglicama ``u narednoj fazi`` treba ponuditi da ostanu u pustim delovima Srbije

Takođe, ona kaže da postoji još jedna mogućnost za rešavanje problema izbeglica.

“Treba razmisliti, ponuditi opciju da ti ljudi ustanu u delovima Srbije koji su pusti. Tu bi trebalo uraditi selekciju, detaljnu bezbednosnu procenu, iako niko u ovoj fazi ne želi da ostane u Srbiji, možda će se to promeniti u nekoj novoj fazi“, predložila je Jankovićeva.

ŽENA JE POTPUNO U PRAVU!!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeUto 25 Avg 2015, 23:31

Da, ništa nam ne bi falilo da integrišemo jedno 100.000 izbeglica sa istoka.
Srbi se iseljavaju, a i više srba umire nego što ima novorodjenih.
Probrati medju njima one koji žele da popune prazne kuće po srpskim planinskim selima, čak i po praznim kućama u vojvodjanskim varošicama, uopšte nam ne bi škodilo.

Ima ti i veoma obrazovanih ljudi, veterinara, lekara, inženjera.... možda možemo da ih ovde zadržimo, na našu korist.
Povećale bi se i uplate u penzioni fond koji je učajan i finansira se direktno iz budžeta.

A malo bi i prodrmali takozvane bošnjake, naciju koja ne postoji jer se radi o slovenskom narodu koji je primio muslimansku vera, ali danas tvrdi da su posebna nacija.
Izmišljotina kao i ona igra pred sudovima gde "bošnjaci" traže prevodioca jer ne razumeju o čemu sudija govori, jer zaboga sudija govori srpski, a oni to ne razumeju.

Neka im izbeglice pokažu koliko su sreni da žive ovde i pored toga što su muslimanske vere.
Neka ih otrezne, a i celoj Srbiji bi to bilo od koristi.

BTW nisu sve izbeglice muslimanske vere.

SANU: Bosanski jezik ne postoji
http://beta.rs/vesti/drustvo-vesti-srbija/11110-sanu-bosanski-jezik-ne-postoji

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeSre 26 Avg 2015, 10:49

1. Međunarodna federacija Crvenog krsta narednih dana očekuje "dramatičan porast" broja izbeglica.

2.
„Verujemo da je rizik od takvog priliva relativno mali jer Bugarska poštuje proceduru registrovanja (izbeglica)”, što nije slučaj u Grčkoj, Makedoniji i Srbiji, izjavila je bugarska ministarka unutrašnjih poslova Rumjana Bačvarova za televiziju Nova. Bugarska je od početka godine primila 15.000 ilegalnih migranata, uključujući i Sirijce koji su u zemlju stigli preko Turske. Migranti u Bugarskoj borave u izbegličkim kampovima nekoliko meseci pre nego što dobiju status izbeglice koji im omogućava, u najboljem slučaju, da putuju u zemlje Evropske unije."

Nekoliko meseci: sa dnevnim prilivom od, recimo 3.000, na 60 dana, to je 180.000 stacioniranih. I nije tako daleko od 400.000, brojke koja se pominje.

Na tu temu B.Jakšić piše a i podseća zaboravne:"Izbeglice na daljinski"
http://www.politika.rs/rubrike/kolumna-nedelje/Izbeglice-na-daljinski.lt.html

Ideja o integraciji arapskih izbeglica u Srbiji je, verovatno, šala. Širom sveta su primeri i da 3., 4., pa i peta generacija odbija integraciju - pa i Merkel se svojevremeno veoma kritički izjasnila na tu temu.
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeSre 26 Avg 2015, 16:40

Ti koji pričaju o integraciji muslimana, slabo poznaju istoriju, a još manje muslimane. Za ogromnu većinu njih to je nemoguća misija. A što se tiče naseljavanja u "puste" predele Srbije, tako smo naseljavali i Albance. I ovi će brzo da traže svoja prava, džamije, medrese, smetaće im znak krsta da vide, .. Razumem one koji šire te priče o integraciji, mnogi to rade smišljeno i koordinirano - nisu mi ipak jasni oni među nama (možda dobronamerni) koji nasedaju na te fraze. Osim toga šta fali i da opadne broj stanovnika-to se često dešavalo Evropi kroz istoriju iz raznih razloga i nekada je imalo (na kraju) i dobre posledice. irska je od 1841 do 1961.g. pala sa 6,2 na 2,8 miliona stanovnika, pa nije zvala 3 miliona Senegalaca npr. da im nadoknade broj.
Šta biste rekli o vlasniku ergele od 100 rasnih, najbržih konja na svetu, kojem strada od bolesti 90 konja? Šta bi on trebalo da radi? Sudeći po nekim "ekspertima", najbolje bi bilo da odmah dovede 90 mazgi, mula, magaraca, sipljive kljusadi, samo da bude isto brojno stanje. Postoji kvalitet, a postoji i kvantitet.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeSre 26 Avg 2015, 19:00

AUTOR: JOŠKA FIŠER

Evropa stari, migranti joj trebaju!

http://www.danas.rs/danasrs/svet/globus/evropa_stari_migranti_joj_trebaju_.12.html?news_id=306992

A u Nemackoj sve oštriji protesti protiv izbeglica, MERKELOVA izviždana od mase....

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeSre 26 Avg 2015, 20:06

Imajuci u vidu u  procene strucnjaka o broju stanovnika u Srbiji 2050 god ili 2100 god. svima je jasno sta bi trebalo da bude prioritet ove drzave. Ni takozvano prijateljstvo sa Arapima ni pristupanje EU ne bi trebalo da budu ispred sopstvenih interesa. Tacno, ako bi dozvolili naseljavanje izbeglica, ciji je natalitet slican onome na Kosovu, nasoj deci bi u ostavstinu ostavili probleme vece od ovih u kojima smo mi.Pa zar Madjari i Bugari vise vole svoju zemlju od nas, ili samo imaju politicare koji mnogo dalje i dublje gledaju u buducnost. Znam da je lako pametovati ovako sa strane, ali bih zaista voleo da nasa politicka i svaka druga elita bude dovoljno mudra jer je u pitanju, uz sve druge probleme koje imamo, opstanak i nacije i drzave. I naravno da ovo nije problem samo vladajuce partije, nego svih nas i treba ga tako i posmatrati. Ne bih voleo da, zarad uvlacenja Evropi, koja je vrlo sirokogruda u ovakvim slucajevima, postanemo jedno od resenja izbeglickog problema. Nisam bezosecajan, shvatam da je u pitanju ljudska patnja i nesreca, ali zar bas ti odvratni Srbi , ratni zlocinci i okupatori i dezurni krivci za sve sto se dogadja zadnjih 30 tak godina, moraju sada da poture ledja ili da ne kazem nesto drugo
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeSre 26 Avg 2015, 23:07

Citat ::
A
„Nemam primedbi na Srbe. Zasada. Ali Grčka, Mađarska, Slovačka i Hrvatska su članice NATO-a. Tačno je da one nisu bombardovale moju zemlju, ali zar one ne uplaćuju novac u vojni budžet NATO pakta? Zar ne šalju svoje vojnike u Avganistan i Irak?
NATO je krvlju okupao čitav Bliski istok, i sada će slaba Evropa, koja se prepustila američkom Satani, biti uništena. Naše žene će roditi mnogo dece. Za pet godina će se lice Evrope potpuno izmeniti, rekao je reporterki lista Komsomolskaja pravda u Kanjiži izbeglica Ahmed iz Libije.
Francuska i Velika Britanija su bombardovale moju zemlju, a sada okreću glavu od nas. Oni kažu: eto, mi smo vam doneli demokratiju, a vi niste umeli da iskoristite plodove slobode!  Ustvari vas, Libijce, treba da je sramota što ste izneverili naša očekivanja. Kajem se, i ja sam ispao budala. Bili smo u euforiji kada je svrgnut Gadafi. Moj sin je bio dečak, oduševljavao se revolucijom, a na kraju je poginuo" govori Ahmed.

Što je istina.
I Sirija, Libija, Irak itd... su bile stabilne države, jeste: diktature, ali stabilne države u kojima je moglo da se živi.

Ali su USA rešile da se umešaju u nametnu svoju "demokratiju" i sad u tim zemljama ne može da se živi, gradovi su potpuno razoreni, bande svih vrsta haraju.

Ako se milioni isele odatle, to će biti prazan prostor poput onog iz filma Mad Max-a u kojem će harati bezakonje i avantura....

Oporavak tih teritorija
Hmmm, možda za 20-30 godina.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeČet 27 Avg 2015, 08:51

Ključna rečenica koju si naveo je ta da će "naše žene roditi mnogo dece i da će se lice Evrope potpuno izmeniti". To ko ne shvata, ne shvata ništa. Pogledajte u Beogradu muslimanke koje ili voze decu u kolicima ili su trudne. Trećeg nema. To važi za celu Evropu. Pogledajte i s kim naše devojke sve više izlaze i prave decu. A pogledajte i u kafićima u Beogradu gde sede naše devojčice od 15-ak godina, sa Arapima starijim od njih dva ili tri puta. U islamu za muslimanku je predviđena smrtna kazna ako bi se udala za hrišćanina, a isto važi i za napuštanje njihove religije, ako je to samo religija, a nije. Povežite sve te činjenice, i mnoge druge u logički sled i jasno je šta se dešava. Njih jedino Izraelci dobro razumeju i čitaju, a mi se zanosimo nekakvim tupljenjem o ljudskim pravima i toleranciji, na šta se muslimani u sebi verovatno samo smeškaju. Naravno i da ne umanjujem veoma negativnu ulogu Zapada u svim tim dešavanjima (mada su i Rusi delom bili umešani i u Libiju ili Siriju), ali sav taj arapski narod treba da bude odgovoran za sebe. Kada bi kod njih bilo manje plemenskog mentaliteta iz 7.veka bilo bi bolje svima.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 12 Icon_minitimeČet 27 Avg 2015, 22:26

talas izbeglica u Evropi nije slučajna nuspojava sukoba na Bliskom istoku, nego strateški cilj Sjedinjenih Država. Mejsan ovu američku strategiju naziva "teorijom haosa" i poziva se na Lea Štrausa (1899. -1973.), filozofa, oca i gurua neokonzervativaca koji su zauzeli ključna mesta u američkim institucijama.

"Načelo ove strateške doktrine se može sažeti na sledeći način: Najlakši način za pljačku prirodnih resursa jedne države na dugi rok nije zauzimanje te zemlje vojnim putem, nego njeno uništenje. Bez države nema vojske, a bez neprijateljske vojske nema opasnosti od poraza. Od tog vremena, strateški cilj vojnog NATO saveza sa Sjedinjenim Državama na čelu je isključivo uništenje država. Šta će se kasnije događati s pogođenim narodima, to nije problem Vašingtona.

Migracije na Mediteranu, koje su za sada još uvek humanitarni problem (200 000 imigranata u 2014. godini), dalje će prerasti u ozbiljan privredni problem. Nedavne odluke Evropske unije nisu usmerene na to da se problem masovne imigracije zaustavi, nego da se opravdaju nove vojne operacije kojima treba zadržati haotično stanje u Libiji. Naravno, haos se ne treba rešiti. To je tačno tako. Američka strategija je zapravo usmerena da se Evropljani uvuku u vojne avanture u Libiji, Siriji i Ukrajini. Jednom kada Evropljani do grla zaglibe u močvare haosa zbog nedovoljne vojne obuke i kapaciteta, moraće da mole za pomoć jedinu preostalu supersilu. Ona će nas ujediniti više nego ikad, jer "nas štiti od haosa", piše Mejsan.

TEORIJA ZAVERE, ILI....

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
 
POLITIČKA DISKUSIJA
Nazad na vrh 
Strana 12 od 22Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 22  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: POLITIKA-
Skoči na: