BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR

Ići dole 
+36
BosanacSarajevo
Voiceoflaw
loop
Steve McQueen
Pera Zdera
MORNAR
Dragotdrv
Nestrpljivi
LUCKY
Momir
Matthew Greenburgh
Aleks
voiceofreason
nemanjaRU
Boranija
Admin
Ars Vivendi
vajabaja
Greta
Dragot
Maca
Sutra
Bond
Berza011
Mozartru
Stagger
Brmbocla
Limited011
Drag65
Lilihip
Teletrader
Sneki
gogloee
Friz
Kobe Bryant
pepsiman
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
voiceofreason
Just looking
Just looking
voiceofreason


Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 19.05.2011

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/19/2011, 03:18

Ja sam neko, ko ima uvid u finansije VPZR-a, i odgovorno vam garantujem da VPZR od kada je preuzet od strane ovo novo gazde nije uzeo ni euro novog kredita, niti je bilo kog primio po principu menadzerskih plata, cak je broj prepolovljen, samo su primljeni novi vozaci, rukovaoci i asfalteri. Takodje znam da je preduzece od kada je novi vlasnik uspelo da vrati 1.5 mil kredita i da smani obaveze prema dobavljacima za preko 1 mil . Tako da savetujem radnicima VPZR-a , da stanu u pomoc toj dvojici momaka koji sada vode firmu, jer koliko ja vidim prvi put se firma pomaze od gazda, a ne krade.
Stoga, preko mene jedan veliki deo zaposlenih u VPZR, moli ovde anonimne osobe da ne iznose vise neistine o nasem preduzecu, vec da ga gledaju kao svoju kucu ,jer ovim postupcima i ovakvim objavama ne samo ruse ugled vec i dovode u pitanje opstanak naseg preduzeca.

Iz mog nadimka treba svima da bude jasno..... sesir
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/19/2011, 08:16

voiceofreason ::
Ja sam neko, ko ima uvid u finansije VPZR-a, i odgovorno vam garantujem da VPZR od kada je preuzet od strane ovo novo gazde nije uzeo ni euro novog kredita, niti je bilo kog primio po principu menadzerskih plata, cak je broj prepolovljen, samo su primljeni novi vozaci, rukovaoci i asfalteri. Takodje znam da je preduzece od kada je novi vlasnik uspelo da vrati 1.5 mil kredita i da smani obaveze prema dobavljacima za preko 1 mil . Tako da savetujem radnicima VPZR-a , da stanu u pomoc toj dvojici momaka koji sada vode firmu, jer koliko ja vidim prvi put se firma pomaze od gazda, a ne krade.
Stoga, preko mene jedan veliki deo zaposlenih u VPZR, moli ovde anonimne osobe da ne iznose vise neistine o nasem preduzecu, vec da ga gledaju kao svoju kucu ,jer ovim postupcima i ovakvim objavama ne samo ruse ugled vec i dovode u pitanje opstanak naseg preduzeca.

Iz mog nadimka treba svima da bude jasno..... sesir

Mozes da savetujes radnicima po radnickim skupovima i ti i taj drugi momak,..., a umesto anonimnog insajd agitovanja i apela za pomoc, razduzi firmu (sa dokazima), popravi finansijske rezultate, skini jemstva i zaloge u korist Dunav Grupe, i da, nadji investitore koji ce ti verovati i kupovati ovaj papir, pa ce tek onda biti sesir

Do tada, gurajte momci kako znate, a da ce biti inspekcija i prijava, bice svadja
Nazad na vrh Ići dole
voiceofreason
Just looking
Just looking
voiceofreason


Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 19.05.2011

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/19/2011, 10:03

Dokazi stoje pred vama, a nesto sto je podkradano par godina, ne moze se popraviti za 3 meseca. A vidim da baratate glupostima, sto bi zaloge i jemstva nasih kredita uzimala Dunav Grupa? Gledam vas ovde zadnje 2 godine, i mogu da verujem sta sve pisete...

I da pomesali ste malo... identitete....

sesir

Edit: Upozorenje pred banovanje!
Molim te da ostaneš u granicama kulturne komunikacije.
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/19/2011, 21:41

ZA CLANA ,,voiceofreason" DA RADICE RADNICI DZABE DA NOVI CE DA DIGNU LOVU.TO BI BILO NAJBOLJE.NEK SE ISPLATI STO JE NJIHOVO PA CE RADNICI PISATI SVE NAJBOLJE.PREKOVREMENI RAD NESAGLASNE AKCIONARE I PLATU NA VREME.KAD BI TI BIO NA NJIHOVOM MESTU NE BI TAKO RAZMISLJAO bicevanje
Nazad na vrh Ići dole
voiceofreason
Just looking
Just looking
voiceofreason


Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 19.05.2011

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/19/2011, 21:57

KOLIKO VIDIMO TO DO SADA NISU URADILI, PA STO IH OSUDJIVATI. NE RAZUMEM NA KAKVOM SAM JA MESTU? PA SVI MI ISTOGA DANA PRIMAMO PLATU. KAO NA PRIMER JUCE. A STO SE TICE DUGOVANJA PREMA NAMA (PO ZAKONU I NASEM K.U.) JE SADA 50% JEDNE PLATE. I MI HOCEMO DA STRAJKUJEMO ??? UCI CEMO U ISTORIJU KAO PRVI KOJI SU STRAJKOVALI RADI POLA PLATE... MI SMO STVARNO ZA NOVINE, PA DA NAM SE SMEJE CELA SRBIJA. SMATRAM STO SE TICE NASIH PLATA DA NAM ZAVIDE 80% PREDUZECA U ZRENJANINU KAO I U SRBIJI. JA STVARNO NE ZNAM GDE JE BOLJE. RAZMISLIMO scratch
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/20/2011, 08:21

O hvala ti veliki Mesije sto si se konacno pojavio i na ovom forumu pa si u ime svih nas uzeo plast i logo firme.Ko ti daje za pravo da uzmes logo firme bez obzira sto u njoj radis.A sto se tice pravopisa gledaj i procitaj sta si otkucao.Ti si znaci kod nas menadzer posto imas uvid u finansije i primas menadzersku platu samo mi nije jasno kako nemas bas pojma ni sa pravopisom.Otkud ti pravo da iznosis finansijske podatke a pogotovo sto nisu tacni.A ocigledno nemas bas puno pojma ni sta je KU a kamoli sta pise u njemu.Ti nemas bas puno veze da nije u pitanju 50% plate zakasnjenja nego ceo mart i april posto su kod nas datumi za isplatu plate odavno prosli.Ako imas dokaze o malverzacijama prethodnih vlasnika pa valjda znas ko su nadlezni organi za te stvari pa ih lepo prosledi.
Dragi Mesije nadam se da ce se neko od tvojih sledbenika javiti da te podrzi. police
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/20/2011, 22:05

Au pa dobro sta je sad pa nema nam glasa razuma.Znaci nista.Nema se vremena mora da je to neka guzva u finansijama posto razuman lik ima uvid u finansije.Pa samo da sve postene citaoce a i one malo manje, obavestimo da je danas nas strajkacki odbor potpisao sporazum sa vecinskim vlasnikom da se strajk zamrzava do ne ispunjenja uslova znaci da je potpisan KU za maj i jun tj.na 2 meseca i da ce drugi deo martovske zarade biti isplacen najkasnije do 26.maja tj.cetvrtka sto se nada ove 2011 god.salim se,precizirana je i godina.Ako to ne bude ispostovano strajk se nastavlja ali ne kao upozorenje nego strajk.Pa lepo sto su uspeli da se dogovore i da to i potpisu da svi procitamo, i nadam se da je to jedan mali korak napred sa sve radnike Vojvodinaput-a Zrenjanin.A razumni lik nije bio danas na pregovorima tako da bi to zaista bila neistina da potvrdi dao sto nije bila ni moja Allianz-a.Borbeni nam je Predsednik i Strajkaski Odbor nema sale,samo napred podrska ali zaista 80%. police
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/20/2011, 22:10

E da ne zaboravim ovo se pise na kolenima u putu i ja imam pravo na pravopisne greske a ne kao neko.Jos jednom veliki pozdrav za Strajkacki Odbor i Predsednika Sindikata a dobro i za onu kako kaze glas razuma i za onu dvojcu momaka,mada mi je zao sto moja Allianz-a nije bila prisutna. police
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/21/2011, 07:45

PODRZAVAM I POZDRAVLJAM STRAJKACKI ODBOR I PRESEDNIKA SINDIKATA.a takode i tebe voiceoflaw. piju
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/21/2011, 18:44

Hvala na pozdravu od svih nas,pozdravljamo i mi tebe lepo je to sto ima pametnih ljudi koji nas podrzavaju i razumeju situaciju pa videcemo kako ce se zavrsiti.
NEVER GIVE UP SUCH A WONDERFUL LIFE.
Jos jednom pozdrav. police
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/22/2011, 21:59

https://youtu.be/9pYbCHNCHug
Pozdrav za voiceoflaw :))
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/23/2011, 09:22

Polako bez euforije, ovde ce jos itekako biti borbe. TUCA

Naravno pozdrav borcima na prvoj borbenoj liniji. piju
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/26/2011, 22:39

Jelte, a koliko imaju godina (zajedno) ti novi menadžeri?
Ja koliko čujem jedan od njih vozi "Porše"?
A drugi Mecedes?
Jel im to tata kupio?

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/26/2011, 22:48

Obojica zajedno ni blizu mojih godina. sesir

Da tatko im je kupio da imaju da menjaju svaki dan, i jos se hvale da su to stekli pre kupovine Dunav grupe odnosno VPZR.

I zamisli sta kaze ovaj mali upravnik Vanja, da su mu stranci rekli da je to pozitivno sto imaju takav kapital i da nece opeljesiti ove firme. od
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/27/2011, 09:46

Imao je i Karic, pa sad nesto ne moze da uziva u tome u Srbiji, a carrera gt je u depou..., ex vlasnik Nik u bajboku, a ako ne budu pametniji i ovi ce, cim Gljivica promeni funkciju kafa
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/28/2011, 18:07

Od plate nista koja je obecana .u VPZR sve nade su izgubljene ...a sta dalje..videcemo u ponedeljak...[]
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime5/28/2011, 18:51

Promene: 29.12.2010. - 27.05.2011. (T-3) ili 24.12.2010. - 24.05.2011.

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 01promene29122010270520
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime6/9/2011, 13:28

Ovo je fantasticno, kraduckanje na sve strane, pa pu pike ne vazi titanik

Iz materijala za skupstinu 30.juna 2011.g.

ТАЧКА: 6
Известилац: председник Скупштине
Предлаже се Скупштини да донесе следећу:
О Д Л У К У
1. Нераспоређена добит из 2009.г. и ранијих година у износу од 190.846.769,12
коригује се у износу од 38.224.876,59 са 01.01.2010.г. за покриће материјално
значајних грешака из претходних година (МРС 8)
Преостали износ добити из 2010.г. и ранијих година у износу од
159.125.232,43 остаје нераспоређен.
2. Ова одлука ступа на снагу даном доношења
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime6/9/2011, 19:34

Cudno je da pre zatvora utopi firmu, a da njegovi saradnici ostanu neosteceni. kafa

A kraduckanje, pa to se uce jedno od drugih. od
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime6/18/2011, 11:06

Prenosim sa onog foruma a znacajno je za ovu temu zbog vlasnika.

CEGA SE PAMETAN STIDI, TIM SE BUDALA HVALI!

www.energoprojekt.rs/getfile.php/201106 … _vesti.pdf

Energoprojekt Niskogradnja a.d., specijalizovano preduzece za izvodjenje i inzenjering hidroenergetskih objekata... sa referencama u preko 50 zemalja sveta, zajednicki nastupa sa Dunav grupa Agregati a.d. na poslu ojacanja i nadvisenja odbrambenih nasipa u vrednosti od cca 6.65 mil. evra?

Interesantno je ko je Dunav grupa Agregati a.d. bez koje se u ovom poslu nije moglo.

www.dunav-grupa.rs/index.php?modul=stra … amp;dod=14

Dunav grupa agregati a.d je u vlasnistvu Dunav grupa d.o.o.

http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPublic … 1513935793

Dunav grupa d.o.o. je u vlasnistvu Dusana Borovice.

http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPublic … =907303075

Ko je Dusan Borovica?

B92 INSAJDER | PONEDELJAK 16.05.2011 - ZA NJIH ZAKON NE VAZI

B92: A sta znaci prakticno ta trgovina uticajem?

Zorana Markovic: Pa to je dakle koriscenje svog sluzbenog uticaja, svog funkcionerskog polozaja i uticaja radi dobijanja odredjene koristi za sebe ili za stranku i za vec nekoga, dakle protivzakonito dobijanje koristi.

Ovakve veze mogu se naci i u izvestajima SPS-a. 2007. Godine. SPS je dobio prilog od petsto hiljada dinara od firme „Borovica trans“ iz Rume, ciji je vlasnik Dusan Borovica. On je na aukcijama 2008. kupio puteve iz Sremske Mitrovice i Rumski radnicki univerzitet. Njegove veze sa SPS-om sezu daleko u proslost, pa je tako pre 2000. dobio koncesiju za izgradnju leve trake autoputa Beograd-Novi Sad. Zanimljivo je da je iste godine SPS za kampanju dobio i petsto hiljada dinara od „Nibens grupe“, kao i milion dinara od „Sheer“ korporacije, ciji je vlasnik Milo Djuraskovic. Firma „Nibens“ dobila je posao gradnje autoputa Horgos-Novi Sad u vreme kada je ministar infrastrukture Milutin Mrkonjic, kojeg je postavio SPS.

www.e-novine.com/srbija/srbija-tema/365 … orgoa.html

www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Heroj-Pinki-u-strajku.html

http://arhiva.kurir-info.rs/Arhiva/2003 … 2003.shtml

http://webcache.googleusercontent.com/s … google.com

www.subotickenovine.rs/index.php?c=TxtRead&TxtID=67

www.youtube.com/watch?v=k7PFMw0xjxc&feature=related

*********************

Kako smo nedavno doziveli prosvecenje saznavsi da: “Za stratesko partnerstvo je potrebna volja obe strane”, otvara se pitanje:

Da li je Borovica novi potencijalni STRATESKI PARTNER za ENHL, posto ocigledno postoji volja obe strane?


Da ovo moze neko da okaci i na temi ENHL.
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime6/18/2011, 19:11

Pepsiman ovo je naucna fantastika sto si postavio za one koji ne znaju nasu situaciju,bravo svaka cast.Da kako kazu ne brate da se kraducka nego krade se na veliko.Ko zna sta cemo jos da dozivimo od nasih vlasnika i ministra za infrastrukturu.Kakav frenetican zagrljaj sa tata Borovicom.Pa slusaj jos malo pa ce i kod nas u VPZR organizovati Narodnu kuhinju gde ce isto tako da obeca popoc a mi cemo strpljivo da cekamo po onoj narodnoj strpljen - spasen.A plata tamo nekog meseca kako nam obecavaju samo nikad ne kazu koje godine.A Dunav Grupa Agregati kao super se dogovorili kad da dobiju sve zaostale zarade kao oni u jako teskoj situaciji nikad nisu bili a zive od nase love.Ma mi mozemo sve njih da izdrzavamo samo mi nista ne moramo da dobijemo.A kako je tata Borovica rekao na Skupstini mi smo najgori i kolateralna steta eto morao je da nas uzme u paketu a gde onda ode nasa lova kad Dunav Grupa Agregati prvo se odblokiraju i onda dobiju i platu zato sto su stupili u generalni strajk a mi na pola juna tek aprilsku akontaciju.STRASNO.Pa videcemo kad nam ode Inspekcija koja je procesljala sve nepravilnosti zahvaljujuci nasoj idealnoj sveznajucoj pravnoj sluzbi koja kaze da je moralno vratiti nama radnicima 20% plate sto su man skidali godinu dana a isto tako je tad verovatno bilo moralno i kada su u pravnoj sluzbi zajedno sa bivsim sindikalcima i direktorom smislili kako da nas opljackaju kao legalno a svaki radnik je ostao kratak za 1000 evra.Kao ima se moze se pa boranija ce pomoci vlasniku da skupi jos love.Sreca u inspekciju koja je OK odradila posao i kad bude predala zapisnik u ponedeljak valjda ce neko da se cese tamo gde treba a ne kao do sad.Samo se nadamo da dete nece vise slati pozdrave nasem Predsedniku Sindikata kao pre neki dan zna se kakav je to preteci pozdrav bio,moze i njemu neko da posalje slican pozdrav,bolje da se spusti malo na zemlju tj.medju nas boraniju da vidi kako se zivi i da li se uopste dise ne od vrucine nego od nemanja zivotnih stvari.Jos jednom pozdrav za Pepsimana-a svaka cast na informacijama koje nam plasiras. police
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime6/18/2011, 21:05

voiceoflaw ::
Pepsiman ovo je naucna fantastika sto si postavio za one koji ne znaju nasu situaciju,bravo svaka cast.Da kako kazu ne brate da se kraducka nego krade se na veliko.Ko zna sta cemo jos da dozivimo od nasih vlasnika i ministra za infrastrukturu.Kakav frenetican zagrljaj sa tata Borovicom.Pa slusaj jos malo pa ce i kod nas u VPZR organizovati Narodnu kuhinju gde ce isto tako da obeca popoc a mi cemo strpljivo da cekamo po onoj narodnoj strpljen - spasen.A plata tamo nekog meseca kako nam obecavaju samo nikad ne kazu koje godine.A Dunav Grupa Agregati kao super se dogovorili kad da dobiju sve zaostale zarade kao oni u jako teskoj situaciji nikad nisu bili a zive od nase love.Ma mi mozemo sve njih da izdrzavamo samo mi nista ne moramo da dobijemo.A kako je tata Borovica rekao na Skupstini mi smo najgori i kolateralna steta eto morao je da nas uzme u paketu a gde onda ode nasa lova kad Dunav Grupa Agregati prvo se odblokiraju i onda dobiju i platu zato sto su stupili u generalni strajk a mi na pola juna tek aprilsku akontaciju.STRASNO.Pa videcemo kad nam ode Inspekcija koja je procesljala sve nepravilnosti zahvaljujuci nasoj idealnoj sveznajucoj pravnoj sluzbi koja kaze da je moralno vratiti nama radnicima 20% plate sto su man skidali godinu dana a isto tako je tad verovatno bilo moralno i kada su u pravnoj sluzbi zajedno sa bivsim sindikalcima i direktorom smislili kako da nas opljackaju kao legalno a svaki radnik je ostao kratak za 1000 evra.Kao ima se moze se pa boranija ce pomoci vlasniku da skupi jos love.Sreca u inspekciju koja je OK odradila posao i kad bude predala zapisnik u ponedeljak valjda ce neko da se cese tamo gde treba a ne kao do sad.Samo se nadamo da dete nece vise slati pozdrave nasem Predsedniku Sindikata kao pre neki dan zna se kakav je to preteci pozdrav bio,moze i njemu neko da posalje slican pozdrav,bolje da se spusti malo na zemlju tj.medju nas boraniju da vidi kako se zivi i da li se uopste dise ne od vrucine nego od nemanja zivotnih stvari.Jos jednom pozdrav za Pepsimana-a svaka cast na informacijama koje nam plasiras. police


post2 sesir
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime6/18/2011, 22:04

POZDRAV PEPSIMENU..Na informacijama.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime6/20/2011, 11:01

Ovo moze na mnogim temama.

MERA PRIVATIZACIJE
KUPE bivše društveno preduzeće za male pare, ili na kredit čije će rate ionako otplaćivati sami zaposleni u toj firmi. Uostalom, privatizacija je, izraubovane firme nude se jeftino, nema tu izvrdavanja sudbine. Prvi korak: postave menadžment koji će biti - ne ambiciozan i sposoban (daleko bilo, takvi mogu biti opasni, mogu i da se zanesu u poslovnim planovima, a i nema baš mnogo takvih kod nas), nego poslušan i poverljiv (takvih ima dovoljno). Drugi korak: otpuste što više mogu ljudi, da se smanje troškovi i zastraše preostali zaposleni. Od početka domaće privatizacije i tranzicije, svi „biznis planovi“ zasnovani su na prostoj računici „sto maraka po radniku“, i nisu se mnogo do danas promenili – pa se uklapaj sa svim isplatama „u zadatoj masi“. Glavni zadatak koji se postavlja pred menadžment jeste obezbeđivanje „obroka“ koji će gazda ubirati sa računa kupljene firme, na ovaj ili onaj način. Sve ide ka stečaju, ali pre toga se firma zaduži kreditima, i gazdi se malo popune privatni džepovi (zašto bi firmu, inače, i kupovao?).
Do eventualnog poništavanja privatizacije obično dolazi u loše tempiranom momentu kad je firma dovoljno očerupana da može pasti u stečaj, jer to je više-manje stihijski proces, nema tu mnogo pameti. A u stečaju se ionako sve premelje, obezvredi, i poravna u srozavanju. Ako šta preostane, onda može ispočetka – u malim koracima, sa 20 zaposlenih, na sitnim, radioničkim poslovima, jer se na to svede nekadašnji „gigant“ sa više stotina radnika. Jer, tu je negde i limit kapaciteta (računajući tu i poslove) kojim zapravo raspolaže novi vlasnik (ne računajući stanove i vozni park što je u međuvremenu stekao).
U ovom obrascu domaće privatizacije najviše me, u stvari, zaprepašćuje odnos novog vlasnika prema kupljenom preduzeću: on se prema toj firmi odnosi kao da je to i dalje društveno vlasništvo, zgodno za čerupanje i razvlačenje – samo što je on sad jedini taj kome je to dozvoljeno. Dok je ne svede na sopstvenu meru.
Šverc nam je nekako bolje išao, tu smo, onomad, postizali bolje rezultate...
Lj. Bailović
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime6/20/2011, 22:01

Bravo pepsiman-e sve su skoro preslikane privatizacije.Ako se nastavi ovaj ubrzani trend cerupanja firmi tj.nase firme sve nas to ceka i verovatno vrlo brzo.Pa i kod nas se nista nije promenilo osim praznih obecanja novog direktora koji igra kako tata B.kaze samo sto je verovatno nesto dobio zauzvrat svega sto dopusta da se desava i kod nas.Njih nista ne interesuje osim vlastite koristi i dobiti,najmanje ih interesuju radnici ni kako zive ni od cega npr.nas direkror je to vrlo brzo zaboravio a do skoro je bio na terenu sa radnicima kao inzenjer.Kakvo razocarenje nas radnika u kakvog lika se pretvorio cek ni onaj bivsi direkror nije bio takav.A kako cemo mi da prodjemo i to uskoro,vrlo brzo to cemo videti i mi sami verovatno debelo osetiti.Steta sto nemamo normalnog Predsednika Udruzenja malih akcionara pa da se udruzimo itekako bi nam se bar glas daleko cuo a i dela. police
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime6/21/2011, 08:24

To se sve desava zato sto smo korporativno nekulturan svet i nama jedino spolja neki autoritet moze da kaze no no pa se smirimo malo, a kad taj okrene glavu, onda opet po starom.

Dakle, treba kolektivno poslati tajkune i/ili njihovu decu-naslednike da pohadjaju obavezne kurseve korporativnog upravljanja negde na Baliju (jer u Budimpestu niko ne bi dosao), pa im organizovati testiranje sta su naucili, kako se ophodi prema radnicima, dobavljacima i ostalim suvlasnicima firme tj. akcionarima; nakon cega bi ih trebalo redovno kontrolisati da li se pridrzavaju naucenog...ako je odgovor da, opet ih pozvati povremeno na usavrsavanje, a ako je ne, objaviti u FT-u poimence srpske diletante sa kojima ne treba poslovati...

Dokle god im privredni ambijent dozvoljava drpanje svih nas zajedno, dotle ce oni to raditi, a ako bi se osmislio mehanizam za sankcionisanje/nagradjivanje verovatno bi i najistrajniji izrabljivaci popustili
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime6/21/2011, 08:28

Lilihip ::


Dakle, treba kolektivno poslati tajkune i/ili njihovu decu-naslednike da pohadjaju obavezne kurseve korporativnog upravljanja negde na Baliju (jer u Budimpestu niko ne bi dosao), pa im organizovati testiranje sta su naucili, kako se ophodi prema radnicima, dobavljacima i ostalim suvlasnicima firme tj. akcionarima; nakon cega bi ih trebalo redovno kontrolisati da li se pridrzavaju naucenog...ako je odgovor da, opet ih pozvati povremeno na usavrsavanje, a ako je ne, objaviti u FT-u poimence srpske diletante sa kojima ne treba poslovati...


Ova ideja mi se jako svidja. Oglas u FT nije bas najjeftiniji, ali kad bismo im objasnili o cemu se radi, mislim da bi nam "ucinili" cenu. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime7/12/2011, 13:52

"A kako cemo mi da prodjemo i to uskoro,vrlo brzo to cemo videti i mi sami verovatno debelo osetiti."

Alo Zrenjaninci, radi li se sta po ovoj vrucini, sem sto se planski ladi cena vec dva dana po -12% confused
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime7/13/2011, 12:36

Naravno da se radi, i na +40 mi smo tolerantni prema gazdi. Uprkos tome sto dva meseca nije dao platu.

A i danas je njegova ekipa oborila -12% 682

Eto cime se oni bave slik
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime7/13/2011, 13:06

Pa tempiraju prosek, mora da ce umesto svemirskog dokapa da idu na skromniju ponudu za preuzimanje, pa kome je dosta iznurivanja sa prezaduzenom firmom, moze da izadje na suny

Bolje da se bave osnovnom delatnoscu, a ne zaokruzivanjem vlasnistva u ovo nevreme
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime7/14/2011, 12:12

Izgleda da mu je danas zaspo kolega, da spusti na -12% .

Sutra na popravni. od

Da mozda to spremaju za skupstinu u avgustu. govor
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime7/14/2011, 13:00

Da.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime7/14/2011, 13:11

Aleks ::
Da.
rabbit majku im lopovsku, nemaju radnicima za plate, a imaju da dokupe akcija od malih akcionara.

O ovome bi trebalo da pisu novinari, kako je Borovica preuzeo Dunav grupu, preko lihtenstajna (cisto poreza i transparentnosti radi), naravno ne zaboravljajuci prethodnu bagru koja je uz kredit EBRD-a grupisala sljunkare i ostala preduzeca u Dunav grupu; kako sada taj crveni putar, sa pregrst putera na glavi, maze oci radnicima kao u buli su, ne placa im plate dva meseca, a tera ih da rade, i na kraju priprema isplatu manjinskih akcionara po recimo 0,4 Booka i s tim u vezi shtimuje cenu na lelexu confused
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime7/14/2011, 18:20

Promene: 27.05. - 14.07.2011. (T-3) ili 24.05. - 11.07.2011.

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 02promene270514072011
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 10 Icon_minitime7/14/2011, 20:03

Pa da dopunim sta se radi ili ne radi kako god hocete.Spustili cenu danas akcija na 602 dinara ako se ne varam.Planski spustice oni i na 300 pa ce to ponuditi ostatku malih akcionara,a ljudi sta ce i ovako je sve jad i beda,nemastina pa ce prodati daj sta das bolje ista nego nista.I ako dodje do 95% gotovo.A da ne pricam o lazima direktora u firmi npr.kad ce plata cim legnu pare,pare legle i odleprsale a plata stigla tek sutradan i to samo majska akontacija a od putnih troskova nista vec dva i po meseca.To vam ide ovako da ti malo love oko 12000-15000 dinara i jos moras da od toga placas put da dodjes da i dalje radis po 9-10 sati i na ovoj vrucini a niko te ne pita da li imas sta da i jedes.A lova dodje i ode samo radnicima nista.Naseg novog direktora najmanje interesuju radnici da li imaju od cega da zive i Kolektivni Ugovor zajedno sve mu je na 85 mestu kako je vec rekao.Nije problem kada ti se gazda ne javlja ili obraca sa visine ili nesto obeca a ne ispuni,nego domaca boranija koja je naprasno postala brsljen pa sve zaboravlja kako je nekad ziveo ili mozda i nije nikad osetio nemati.Sve je ovo propost sa novim direktorom ala smo se svi razocarali uzas jedan, a to je tek pocetak.Svasta cemo doziveti,kako se ono kaze ko prezivi pricace ako uopste bude smeo jer kod nas je sve postalo tajna ne samo plate nego sv u fazonu psssst niko ne sme da zna a svi znaju samo cute.Osim Predsednika Sindikata koji se zaista bori i uspe ali uz tesku muku da ce to moci stalno.Videcemo. police
Nazad na vrh Ići dole
 
Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR
Nazad na vrh 
Strana 10 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Vojvodinaput a.d. , Novi Sad - VPNS
» PUT U ZRENJANIN
» JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin
» Jugoremedija AD Zrenjanin

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: