BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR

Ići dole 
+36
BosanacSarajevo
Voiceoflaw
loop
Steve McQueen
Pera Zdera
MORNAR
Dragotdrv
Nestrpljivi
LUCKY
Momir
Matthew Greenburgh
Aleks
voiceofreason
nemanjaRU
Boranija
Admin
Ars Vivendi
vajabaja
Greta
Dragot
Maca
Sutra
Bond
Berza011
Mozartru
Stagger
Brmbocla
Limited011
Drag65
Lilihip
Teletrader
Sneki
gogloee
Friz
Kobe Bryant
pepsiman
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 09:17

Znaci cca 10%, cenim da im je to malo, a bankrot je pred vratima :) , pa ce odloziti isplatu nesaglasnih jer sa tih 10% nista ne resavaju, dok bi sa 20 i par %, ponistavanjem dosli do zeljenih 95%.... pa sve ponovo u krug od

Ova akcija mu dodje kao neka trial varijanta, jer najsumanutiji dokapi, otkupi, zaduzivanja, mahinacije, malverzacije, sve sa EBRD kreditom u Luxemburgu, i nikad se nista ne desi...
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 09:25

Tako je. Sto da bude monotono kad moze eksplozivno svadja

Kolateralna steta su uvek zaposleni(kao i u ovom trenutku) a da su se bivsi na

vatirali para jesu.

Cisto sumnjam da i ovaj novi kredit nije otisao na isplatu DUNAV GRUPE. govor
Nazad na vrh Ići dole
vajabaja
Still learning
Still learning



Broj poruka : 128
Localisation : Na putu za jug
Points : 489
Datum upisa : 08.02.2011

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 11:26

Lilihip ::
Ovde je kljucno pitanje, za Komisiju za hov, kako neko moze da crpi vlasnicka prava, a da akcije/udeli u CRHOV-u/APR-u glase na "bivseg" vlasnika??

Ne mora da znači da je tako. Legalna varijanta je da je žuto-gejevska mafija prodala crvenoj mafiji olandsku firmu koja je vlasnik 100% Dunav grupe.
(Akcije VPZR su na Dunav grupu putevi, čiji je 100% vlasnik Dunav grupa, a 100% udela u Dunav grupa DOO je na JKR NATURAL RESOURCE EXPLOITATION B.V. Olandija)


_________________
Sve će ovo krenuti na bolje, čim izgubimo i poslednju nadu    titanik
Nazad na vrh Ići dole
Mozartru
Our family
Our  family



Broj poruka : 264
Godina : 43
Points : 486
Datum upisa : 18.06.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 14:49

vajabaja ::
Lilihip ::
Ovde je kljucno pitanje, za Komisiju za hov, kako neko moze da crpi vlasnicka prava, a da akcije/udeli u CRHOV-u/APR-u glase na "bivseg" vlasnika??

Ne mora da znači da je tako. Legalna varijanta je da je žuto-gejevska mafija prodala crvenoj mafiji olandsku firmu koja je vlasnik 100% Dunav grupe.
(Akcije VPZR su na Dunav grupu putevi, čiji je 100% vlasnik Dunav grupa, a 100% udela u Dunav grupa DOO je na JKR NATURAL RESOURCE EXPLOITATION B.V. Olandija)



Bravo majstore!!! Cudi me samo kako "VIP" clanovi ovog foruma ne znaju da pravog vlasnika treba da traze kod holandskog notara...

Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 14:54

Mozartru ::
vajabaja ::
Lilihip ::
Ovde je kljucno pitanje, za Komisiju za hov, kako neko moze da crpi vlasnicka prava, a da akcije/udeli u CRHOV-u/APR-u glase na "bivseg" vlasnika??

Ne mora da znači da je tako. Legalna varijanta je da je žuto-gejevska mafija prodala crvenoj mafiji olandsku firmu koja je vlasnik 100% Dunav grupe.
(Akcije VPZR su na Dunav grupu putevi, čiji je 100% vlasnik Dunav grupa, a 100% udela u Dunav grupa DOO je na JKR NATURAL RESOURCE EXPLOITATION B.V. Olandija)



Bravo majstore!!! Cudi me samo kako "VIP" clanovi ovog foruma ne znaju da pravog vlasnika treba da traze kod holandskog notara...



A pravi vlasnik crvene mafije je??????? kafa
Nazad na vrh Ići dole
Mozartru
Our family
Our  family



Broj poruka : 264
Godina : 43
Points : 486
Datum upisa : 18.06.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 15:05

E moj sajber druze, nasa nesreca je jos uvek sto zivimo u zemlji gde je ekonomija u sluzbi politike, a ne obrnuto kao u svakoj normalnoj zemlji. Nema potrebe ti da razmisljas o tome ko je crven ko je zut ili plav. Sve polako dolazi na svoje mesto i bez tebe. Imas cvrsta obecanja da ce pokusati da vas izvuce iz bule, pokusati da resi probleme, RADNICI nece biti otpustani, a "ZAPOSLENI" nek pakuju kofere polako. Meni se cinu kao fer ponuda bio on crven zut ili kako vec, ti ces svoju platu dobiti i imati je redovno,a mislim da je u danasnje vreme nazalost privilegija.
Nazad na vrh Ići dole
vajabaja
Still learning
Still learning



Broj poruka : 128
Localisation : Na putu za jug
Points : 489
Datum upisa : 08.02.2011

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 15:09

Ne znam, vidljive su samo poslovođe na terenu.
Za "crveni tim" je to Borovica, za žuti tim sa rupom na zadnjoj strani gaća je to bila prava grupa vizionara koji su previše uzleteli tongue

_________________
Sve će ovo krenuti na bolje, čim izgubimo i poslednju nadu    titanik


Poslednji izmenio vajabaja dana 2/25/2011, 15:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mozartru
Our family
Our  family



Broj poruka : 264
Godina : 43
Points : 486
Datum upisa : 18.06.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 15:15

Njihovu viziju smo videli, kakva je bila tako ce i zavrsiti, samo nismo videli gde nestadose 20-tak mil e iz mile vam firme. Idu rezovi, ali kao posledica ranijeg "strucnog rukovodjenja".
Nazad na vrh Ići dole
vajabaja
Still learning
Still learning



Broj poruka : 128
Localisation : Na putu za jug
Points : 489
Datum upisa : 08.02.2011

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 15:19

Ne treba preterivati.
Nije nestalo 20-tak mil e, već su tolike obaveze, prevelike za nejaka VPZR pleća.
Šibicari-vizionari su uzimali 2-3mil eura godišnje, a kroz zaduženje doveli firmu do teške situacije.
Ekonomija obrta na delu, kao i širom Srbije (=provizija fiksna, što više obrćeš, više papneš).

_________________
Sve će ovo krenuti na bolje, čim izgubimo i poslednju nadu    titanik
Nazad na vrh Ići dole
Mozartru
Our family
Our  family



Broj poruka : 264
Godina : 43
Points : 486
Datum upisa : 18.06.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 15:24

Bojim se da nije preterivanje. Covek koji sebi uzme platu 850000 plus deset savetnika da ga savetuju ima siroke vidike i dubok dzep, a gazde nigde. Nemoj mi reci da jedina putarska firma u Banatu, znaci bez konkurencije, ima potrebe da se toliko zaduzuje. Dace Bog da nisam upravu, mislim da nisu uzeli i vise....
Nazad na vrh Ići dole
vajabaja
Still learning
Still learning



Broj poruka : 128
Localisation : Na putu za jug
Points : 489
Datum upisa : 08.02.2011

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 15:36

Ja se niti bojim niti ne bojim. Gledam bilanse. Nisu objavljeni bilansi Sveto pismo, ali bar nešto može da se ustanovi.
VPZR nikad nije imao više od 6 miliona eura trajnog kapitala, niti profitnu stopu realno veću od10% tako da se ne može reći da je bagra odnela 20 miliona eura.
VPZR nije jedini puta u Banatu, tu su i GRKI i VPPA.

Šta god mi elaborirali, svodi se na: mali akcionari u bežaniju, a radnici neka rade i nadaju se da će firma opstati.

_________________
Sve će ovo krenuti na bolje, čim izgubimo i poslednju nadu    titanik
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 15:40

Mozartru ::
E moj sajber druze, nasa nesreca je jos uvek sto zivimo u zemlji gde je ekonomija u sluzbi politike, a ne obrnuto kao u svakoj normalnoj zemlji. Nema potrebe ti da razmisljas o tome ko je crven ko je zut ili plav. Sve polako dolazi na svoje mesto i bez tebe. Imas cvrsta obecanja da ce pokusati da vas izvuce iz bule, pokusati da resi probleme, RADNICI nece biti otpustani, a "ZAPOSLENI" nek pakuju kofere polako. Meni se cinu kao fer ponuda bio on crven zut ili kako vec, ti ces svoju platu dobiti i imati je redovno,a mislim da je u danasnje vreme nazalost privilegija.

Naravno da ja nisam zapoceo ko je kako ofarban. A to sto ce on davati redovnu platu cisto sumnjam(sad vec kasni mesec dana)
A malo se raspitaj kako je u njegovoj firmi Borovica transport.
I sve ce biti jasnije.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 15:44

Nije na odmet da i ovo stoji na ovoj temi.

nemanjaRU:

Posto sam iz Rume mogu reci Dusan Borovica medju 3 najjaca coveka u drzavi sto se tice izgradnje puteva, definitivno je serif u gradu...prvi novac stekao svercom bundi iz poljske, devedesete godine za njega su bile bericetne bio je Arkanov pulen, bio veoma blizak sa sad haskim optuzenikom Goranom Hadzicem, prao novac na kipru i tamo je poslovao devedesetih godina, sada poseduje nekoliko firmi gde ili u opste ne isplacuje plate ili daje sa zakasnjenjima....poznat je i kao veliki ljubitelj automobila pa tako poseduje Mercedes SLS,SLR,ML 63 AMG,CL 63 AMG,Kleman,SLK 200,S 63 AMG,Ferari 360 Modena,Audi Q7 sivi i crni,Porsche Cayenne,Porsche 911 Carrera,Hamer H2 mozda sam neki i izostavio zaista je tesko primetiti sta sve kupuje....sad je postao i vlasnik brodova iz luke beograd tako da sada vrsi i transport brodom....ima jos sto sta sto se moze reci o ovom "serifu" u gradu :ww:

Nazad na vrh Ići dole
Mozartru
Our family
Our  family



Broj poruka : 264
Godina : 43
Points : 486
Datum upisa : 18.06.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 15:46

Sta su vam napravili ovi pre njega, nemoj mi reci da ste ocekivali da dodje covek i preko noci resi sve probleme i opet blagostanje. Dajte godinu dana coveku, pa onda pricajte. Sto se tice firme u Rumi nisam cuo da se iko zali (usput ima dve, jedna njegova, druga od rodjenog brata, tako kad se raspitujes bitno je da pogodis onu pravu jer su dve krajnosti).
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 15:55

Naravno da si upravu sto se tice plata bivseg direktora i njegovih savetnika.A tu je bilo i jos 50 tkzv menadzera sa deviznom platom, pa plus sa astronomskom ovi iz BG.( da nestavljam cifre koje su imali) itd. Vidi se ko je popajao sve. Pa proslo je 100 dana, tek su prvi komentari. Sargarepa je jako daleko. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Mozartru
Our family
Our  family



Broj poruka : 264
Godina : 43
Points : 486
Datum upisa : 18.06.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 15:56

pepsiman ::
Nije na odmet da i ovo stoji na ovoj temi.

nemanjaRU:

Posto sam iz Rume mogu reci Dusan Borovica medju 3 najjaca coveka u drzavi sto se tice izgradnje puteva, definitivno je serif u gradu...prvi novac stekao svercom bundi iz poljske, devedesete godine za njega su bile bericetne bio je Arkanov pulen, bio veoma blizak sa sad haskim optuzenikom Goranom Hadzicem, prao novac na kipru i tamo je poslovao devedesetih godina, sada poseduje nekoliko firmi gde ili u opste ne isplacuje plate ili daje sa zakasnjenjima....poznat je i kao veliki ljubitelj automobila pa tako poseduje Mercedes SLS,SLR,ML 63 AMG,CL 63 AMG,Kleman,SLK 200,S 63 AMG,Ferari 360 Modena,Audi Q7 sivi i crni,Porsche Cayenne,Porsche 911 Carrera,Hamer H2 mozda sam neki i izostavio zaista je tesko primetiti sta sve kupuje....sad je postao i vlasnik brodova iz luke beograd tako da sada vrsi i transport brodom....ima jos sto sta sto se moze reci o ovom "serifu" u gradu :ww:



hehehe od sa koje je ovo teme?
Nazad na vrh Ići dole
Mozartru
Our family
Our  family



Broj poruka : 264
Godina : 43
Points : 486
Datum upisa : 18.06.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 16:01

pepsiman ::
Naravno da si upravu sto se tice plata bivseg direktora i njegovih savetnika.A tu je bilo i jos 50 tkzv menadzera sa deviznom platom, pa plus sa astronomskom ovi iz BG.( da nestavljam cifre koje su imali) itd. Vidi se ko je popajao sve. Pa proslo je 100 dana, tek su prvi komentari. Sargarepa je jako daleko. sesir

Naravno da sam upravu, pogledaj ko vam sad sedi u upravnom odboru? Neka je kap u moru , ali opet oni ne uzimaju nadoknadu, znaci zavrcu se slavine gde je ranije lilo. Ima covek svojih mana i ne bi da ga branim, ali moje misljenje je da ste konacno dobili gazdu i da vam slede bolji dani.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 16:05

Ocigledno ne pratis sve teme. Suspect

A za tvoju informaciju u Borovica transportu vozaci npr radu 200h imaju 32.000
I to im je sve. Nemaju sindikat,ku,nocni rad,prekovremeni,topli obrok itd.

I to je sjajno. slik

Za UO okej, jos je rano da komentarisem.
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/25/2011, 19:18

Sve se plašim da je ovde promašena tema. Mnogo nepotrebnog politiziranja i etiketiranja. Skoro pa žuči. Dajte informaciju, a zaključak prepustite onome ko čita.
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/26/2011, 08:39

SIDIKAT je stub firme ako je pravi ako ga poslodavac razbuca nek propadnemo kad smo nesposobni.,. heng
Nazad na vrh Ići dole
Brmbocla
Still learning
Still learning
Brmbocla


Broj poruka : 64
Points : 276
Datum upisa : 17.03.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/26/2011, 13:54

pepsiman ::


A ima otprilike 30.000 akcija nesaglasnih.


Pa sta je to, to nije ni 30 miliona rsd, pa Borovica i vpzr uzimaju barem 100 veci iznos kredita, ok za refinansiranje postojecih zelenaskih ali valjda ce se naci i za nas,

a recimo da je to 40% akcja od manjinskih akcionara,
Nazad na vrh Ići dole
Brmbocla
Still learning
Still learning
Brmbocla


Broj poruka : 64
Points : 276
Datum upisa : 17.03.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/26/2011, 15:50

[quote="Brmbocla"]
pepsiman ::


A ima otprilike 30.000 akcija nesaglasnih.


Pa sta je to, to nije ni 30 miliona rsd, pa Borovica i vpzr uzimaju barem 100 puta veci iznos kredita, ok za refinansiranje postojecih zelenaskih ali valjda ce se naci i za nas,

a recimo da je to 40% akcja od manjinskih akcionara,
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/26/2011, 16:35

[quote="Brmbocla"]
Brmbocla ::
pepsiman ::


A ima otprilike 30.000 akcija nesaglasnih.


Pa sta je to, to nije ni 30 miliona rsd, pa Borovica i vpzr uzimaju barem 100 puta veci iznos kredita, ok za refinansiranje postojecih zelenaskih ali valjda ce se naci i za nas,

a recimo da je to 40% akcja od manjinskih akcionara,


Naravno da je sica za njega, i ja da sam gazda bez razmisljanja bi vas sve isplatio. Like a Star @ heaven
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/26/2011, 17:57

Ima li novih poslova ili samo upravni odbori, krediti i sindikati?
Pri tom, svi mislimo da Pepsi radi vazan posao.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/26/2011, 20:46

Pinto ::
Ima li novih poslova ili samo upravni odbori, krediti i sindikati?
Pri tom, svi mislimo da Pepsi radi vazan posao.

Slabo novih poslova(jos je veliko nepoverenje u novog gazdu i direktora)a i stare poslovi nenaplaceni su zalozeni. Sreca da je pao ovoliki sneg da ljudi imaju sta raditi. Cak sta vise gazda je upomoc iz Rume poslao 5 vozaca.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/26/2011, 20:51

@Mozartru Evo jos malo dodatka za novog gazdu sa renomeom i reputacijom

od nemanjeRU:

Kobal Vanja mu je sin kojeg takoreci do skora nije priznavao kako i sam rece pre neki dan "Vukasin je numero uno", Vanja nosi majkino prezimo, mislio sam da je uzeo Borovica inace Vanja ne sme nista da radi na svoju ruku sve radi po nalogu Dusana Borovice-Dzaneta...Borovica transport je firma koja traje dugi niz godina, radnici su jako nezadovoljni u ovoj firmi plate kasne i po 6 meseci naravno ovo nije slucaj i za sefove, radnici se cesto menjaju inace firma je poznata i po tome kako nikom nista ne placa!!!

Borovica ima velike kredite i mnogo rasipa novac, postoji mogucnost da pukne ali opet sve zavisi od drzave koliko je spremna da oprosti....
Nazad na vrh Ići dole
Mozartru
Our family
Our  family



Broj poruka : 264
Godina : 43
Points : 486
Datum upisa : 18.06.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/27/2011, 14:23

od od od
Ajd ako vec trazite odgovor, Vanja je sin iz prvog braka i nije tacno da je ikad bio nepriznat. Sticajem okolnosti ziveo je sa mamom, posle srednje skole je poceo da radi u firmi, zavrsava gradjevinski fakultet i ima puno poverenje i odresene ruke u poslu od oca, u delu za koji se skolovao i koji ZNA da radi. Mislim da cemo se sloziti da uvek mora da se zna "ko drzi visak, a ko mesa malter". Vukasin je sin iz drugog braka i radi u Dunav agregatima i polako se sprema i uci da preuzme posao. Toliko o tome i mislim da ne treba vise komentarisati porodicne odnose jer nas se to ne tice, kao ni carsijske price jer carsija prica uvek ono sto bi volela da cuje.
Sto se tice placanja mogu da se slozim u jednom delu. Recite mi jednu firmu u zemlji koja nema problem sa likvidnoscu. Licno poznajem dosta ljudi koji rade u firmi i niko mi se nije zalio da mu plata kasni 6 meseci, niti da je nezadovoljan visinom zarade. Plate nisu velike, ali za danasnje uslove na trzistu nisu ni malo male. U Rumi je prosek po privatnim firmama 25 do 30 hiljada, dok je kod njih to min zarada. Isto tako mnoge privatne firme su u blokadi i ne isplacuju plate po 3 do 6 meseci. Licno znam da Dusan Borovica nikad nikom nije ostao duzan ni dinara, pa cak ni rodjaku doticnog Nemanje koji pise carsijske abrove, a jos od nosa dalje video nije.
Zaposleni u VPZR su imali prilike da vide i cuju gazdu, sindikat je imao sastanak i vrlo dobro zna kakvi su planovi i u kakvoj je situaciji firma preuzeta od bivsih vlasnika. Moj iskren savet radnicima je samo malo strpljenja, jer niko nema carobni stapic, a akcionarima nemojte previse ocekivati u ovoj situaciji.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2784
Points : 7938
Datum upisa : 21.01.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/27/2011, 15:20

vajabaja ::
Ne mora da znači da je tako. Legalna varijanta je da je žuto-gejevska mafija prodala crvenoj mafiji olandsku firmu koja je vlasnik 100% Dunav grupe.
(Akcije VPZR su na Dunav grupu putevi, čiji je 100% vlasnik Dunav grupa, a 100% udela u Dunav grupa DOO je na JKR NATURAL RESOURCE EXPLOITATION B.V. Olandija)

Citat :
Никола Ђивановић, рођен 20.12.1961, рано је напустио тадашњу Југославију и скрасио се у Великој Британији. У Лондону је основао предузеће JKR, које се бави прометом некретнина, а које је власник JKR Natural Resource Exploitation B.V. регистрованог у Ротердаму, које је са своје стране једини власник Дунав групе. У времену каубојске приватизације Никола Ђивановић је био саветник гувернера Народне банке Млађана Динкића, а то ће остати и у времену када Динкић буде био министар финансија. Са своје саветничке позиције Ђивановић ће креирати Закон о тржишту капитала, по коме ће затим и он сам да крене у куповину српских фирми.
https://www.aikb.net/t972-misa-omega-dinkia-i-kompanija

One week before last Christmas, the US State Department fast-tracked four European Bank for Reconstruction and Development projects in Serbia, which consisted of a loan to HVB Banka Serbia; an equity investment in Syntaxis Mezzanine Fund I; an equity investment in South Eastern Energy Capital; and a loan to Danube Group Holding of Serbia, which holds a stake in JKR Natural Resource BV.

The State Department claims that these particular investments "will contribute to a stronger and more integrated economy in the Balkans." Therefore, Section 561 of the Foreign Operations Appropriations Act was suspended. Section 561 would have prevented US executive directors of the EBRD from voting in favor of these initiatives because of the Serbian government's noncompliance with the Hague Tribunal.

Why is the United States so eager to fund these projects?


Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/27/2011, 16:48

Ajd jos ovo i vise necu o reputaciji i pedigreu. od

Negativno iskustvo "Kruševac puta" u procesu privatizacije
Monday, 24 July 2006 00:00 Privatizacija
E-mail Print PDF
Bekstvo iz zagrljaja Borovice
Udruženje malih akcionara Kruševac puta "Akcionar" je dokazalo da je i dokapitalizacija bila sumnjiva, nezakonita i čak sa falsifikovanim odlukama, za šta je zaprećena krivična odgovornost. Nadležni sudovi su presudili u korist "Kruševac puta", a Komisija za hartije od vrednosti je poništila preuzimanje većinskog paketa akcija od strane Dušana Borovice i na taj način je država potvrdila da su mali akcionari bili u pravu

Novoizabrana Skupština preduzeća za puteve "Kruševac put" (i na ponovljenom zasedanju) razrešila je Upravni odbor i poslovodstvo, a za novog generalnog direktora izabrala Dragana Savića, diplomiranog građevinskog inženjera.

- Za 2006. g. obezbedili smo poslove za celu sezonu, u vrednosti većoj od milijardu dinara, najvećim delom u Rasinskom okrugu, što je dvostruko više nego u 2005. godini, kada je realizovano samo 600 miliona dinara. Mehanizacija nije obnavljana, jer je sve bilo podređeno firmi Dušana Borovice, koji je bio najveći akcionar, a potom većinski vlasnik. Sada smo, za ovih šest meseci modernizovali mehanizaciju i opremu, a zatim izvršili generalni remont svih mašina, postrojenja i baza u ukupnoj vrednosti od oko milion evra. Oprema je obezbeđena na lizing, na pet godina, sa grejs periodom od godinu dana, - kaže Dragan Savić, generalni direktor Preduzeća za puteve "Kruševac put".

Udruženje malih akcionara Kruševac puta "Akcionar" je dokazalo da je i dokapitalizacija bila sumnjiva, nezakonita i čak sa falsifikovanim odlukama, za šta je zaprećena krivična odgovornost. Nadležni sudovi su presudili u korist "Kruševac puta", a Komisija za hartije od vrednosti je poništila preuzimanje većinskog paketa akcija od strane Dušana Borovice i na taj način je država potvrdila da su mali akcionari bili u pravu.

Dokapitalizacija od 153 miliona dinara, odnosno promena statusa firme i prelazak u većinsko vlasništvo Borovice (52 odsto) izvršena je falsifikovanjem odluka Skupštine Akcionarskog društva, a izveštaj o vrednosti je lažno prikazan, pa je usledila krivična prijava i tužba nadležnom sudu protiv odgovornih.

- Dušan Borovica iz Rume je 2003. godine kupio paket akcija od 28 posto i uzurpirao kompletnu vlast u "Kruševac putu", a mi smo bili prinuđeni da pokrenemo inicijativu kod nadležnih državnih organa za preispitivanje zakonitosti svih odluka upravnih organa Preduzeća i Trgovinskog suda u Kraljevu. On je, kao najveći akcionar, maksimalno eksploatisao "Kruševac put". Iz Nemačke je dovlačio stare mašine, koje je ovde prikazivao u znatno većoj vrednosti, kao dokapitalizaciju. Naša firma je radila, a on je uzimao avanse i dobit, tako da nam sada duguje oko 200 miliona dinara, a "Kruševac put" je poslovao sa gubitkom. Da u decembru prošle godine nismo izvršili ovu vlasničku transformaciju, u martu, odmah posle Završnog računa, usledio bi stečaj "Kruševac puta", što je bio plan bivšeg vlasnika, radi otpuštanja radnika i kompletnog preuzimanja firme, - ističe inženjer Savić.

Na potezu su nadležni državni organi, a eksperti će uskoro dati svoje stručne ocene i kompletnu analizu ukupnih troškova i gubitaka, koje su na ovaj način pretrpeli "Kruševac put" i država. "Kruševac putu" sledi organizaciona, kadrovska, poslovna i finansijska konsolidacija. Novom sistematizacijom svi tehnološki viškovi biće usmereni ka operativi, gradilištima i radu na terenu. Firma poseduje integralni informacioni sistem i sertifikat o uvedenom sistemu kvaliteta ISO 9001- 2000, a provere nadležnih kontrolnih organa dokazuju da firma u potpunosti poštuje i primenjuje međunarodne standarde.

- Posle krpljenja udarnih rupa na magistralnim i regionalnim putevima, usledili su poslovi na sanaciji klizišta, kojih je bilo mnogo ovog proleća, ali i realizacija projekata u putnoj infrastrukturi Rasinskog okruga. Zbog obimnosti radova biće angažovani i podizvođači, kao i sezonska radna snaga. Očekujemo početak radova i na magistralnom putu Trstenik - Pojate, kao delu budućeg autoputa Pojate - Čačak, na rekonstrukciji ulice Cara Lazara u Kruševcu, ulica i puteva u opštinama Rasinskog okruga, u Vrnjačkoj Banji i na Kopaoniku, najavljuje gospodin Savić ofanzivan nastup kruševačkih putara u ovoj godini.

Preduzeće radi punim kapacitetom, plate se sada redovno izmiruju, a 560 zaposlenih u proseku zarađuje blizu 200 evra.

Živomir Milenković
Danas biznis ponedeljak, 24. jul 2006.


PS Vuk dlaku menja ali cud nikako
Nazad na vrh Ići dole
Mozartru
Our family
Our  family



Broj poruka : 264
Godina : 43
Points : 486
Datum upisa : 18.06.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/27/2011, 20:32

Ok, sve je kako novine pisu.


Poslednji put izmenio Mozartru dana 2/27/2011, 21:42, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/27/2011, 21:11

Ako mi je gazda Dusan obecao da ce cena rada sa 53 dinara ici na 70 ( i to jos 04.02.2011) i da je preko njegovog sina tjst novog direktora izigrao, vec na startu tu vise poverenja nema. Zasto ta cena, zato sto zadovoljava kriterijume za minimalnu zaradu. A imao sam juce kontakte sa njegovim vozacima i rukovaocima koji potvrdjuju sve ono sto sam rekao o njemu. A ima jos firmi gde je on vlasnik i ponasa se slicno. Za Vanju nemam reci hvale posto ne poznaje materiju tjst KU i zakon o radu. Pa ako je tatko kupio sinovima da se uce, bice mu to pogresna adresa.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 342
Points : 745
Datum upisa : 19.05.2007

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/27/2011, 21:23

Mozartru ::
Sve je kako su napisali, samo to je jedna strana medalje, kao i uvek. Kreni malo daje prema danasnjim danima. Vidi ko je posle dosao u istu, kao jos i u mnoge pzp-ove u ovoj zemlji. Covek koji ne znam sta je vece kubik ili tona asfalta, uz obilatu pomoc sve i svakog, pa cak i sindikalnih vodja, kojima je lepo dosla nepovratna pozajmica od velikog gazde, na "fin" nacin montira i preuzima. Novine je lako pisati jer papir trpi sve. Moj sajber druze ja ti jos jednom kazem nemas se ti cega plasiti i zapamti da je vreme jedini faktor u zivotu u kome nema sverca. Gazda Milo kako je radio i isao gore sad jos vecom brzinom pada, a proslo je samo 5-6 godina. Gresi od ranije dolaze na naplatu, a jedan od njih je i "Krusevac".

EDIT: Na ovom forum nisu dobrodošle ovakve poruke.
Ili napiši ko je "došao" ime i prezime i tačno o čemu se radi ili brišem poruku!
Tema je postala naporna i ako nemate ništa konkretno da pišite - ne pišite ništa!
Još koji post bez imena i sa teorijama zavere, naglabanjem koje može da se shvati i ovako i onako ("žuti prodali gejovima a ovi crvenima" i "veliki gazda" ' mali gazda itd...) a sve bez dokaza i imena i prezimena... i tema će biti premeštena u podforum Svašta-Nešto !!
Admin


_________________
BELEX Club je forum slobodnih ljudi koji podržava slobodu govora.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.aikb.net
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/28/2011, 09:00

@Admin,

U potpunosti se slazem, pogotovo sto je bilo takvih predloga i ranije, iako imam akcije VPZR i nisam ih dao ni zutima, potpomognutim kreditom EBRD-a, ali ne dam ih ni crvenima koji ponovo jasu i ispipavaju teren da bi dosli do 95%.

Mozartovo poznavanje crvenih je impozantno, dodje im kao Borovica's Nanny love3
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/28/2011, 14:33

Bankrot preti „Vojvodinaputu”

http://www.dnevnik.rs/sr-lat/node/24091
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 8 Icon_minitime2/28/2011, 21:35

Boranija ::
Bankrot preti „Vojvodinaputu”

http://www.dnevnik.rs/sr-lat/node/24091

A danas direktor potpisao i predao finansijsko poslovanje za 2010 sa pozitivnom nulom.

govor od


Hm koliko ce revizor dobiti??? sesir
Nazad na vrh Ići dole
 
Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR
Nazad na vrh 
Strana 8 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» LUXOL AD ZRENJANIN - LUXL
» Skrobara IPOK Zrenjanin
» JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin
» Jugoremedija AD Zrenjanin

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: