BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR

Ići dole 
+36
BosanacSarajevo
Voiceoflaw
loop
Steve McQueen
Pera Zdera
MORNAR
Dragotdrv
Nestrpljivi
LUCKY
Momir
Matthew Greenburgh
Aleks
voiceofreason
nemanjaRU
Boranija
Admin
Ars Vivendi
vajabaja
Greta
Dragot
Maca
Sutra
Bond
Berza011
Mozartru
Stagger
Brmbocla
Limited011
Drag65
Lilihip
Teletrader
Sneki
gogloee
Friz
Kobe Bryant
pepsiman
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime12/27/2010, 19:48

Sta oni misle za 999 din nek propadnu NEDAM,........nesto smo se ucutali u vezi VPZR nemate komentar za novog gazdu.izgleda da su ovi dobro je rasturili a sta vi pepsimene mislite dal su se raspali skroz,
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime12/27/2010, 21:38

Oni(bivsi vlasnici Dunav grupe) itekako su se dobro oparili kroz ovu transakciju.
Ostavili su nam teske dugove (valjda ce novi gazda sanirati) i probleme. Na zalost jos su svi na nasem platnom spisku, dok ne iskoriste godisnje odmore(do februara) Nick i co. jezde ka novim projektima. :non: Ne vredi se sa njima vise baviti. Sutra imamo razgovor sa novim direktorom,pa cemo videti sta se moze uraditi. kafa
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime12/28/2010, 13:05

Sta kaze novi direktor PUKLI SMO ZAR NE a plate nema i nista radnicima za novu godinu......... heng
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime12/28/2010, 22:07

Znas kako novi direktor je bio optimista, a sad je pesimista. Ako ti kazem da je pravna sluzba(verica)trazila odlaganje primene inspekcijskih mera da bi i dalje menadzeri primali platu sa deviznom klauzulom. Naravno da im to necu dozvoliti. A za tvoju informaciju procitaj kompletan inspekcijski nadzor sa nalozima sve ce ti biti jasno. Ima vrlo mali procenat sanse da legne polovina za oktobar(ali to je izjava novog direktora i to primaj sa trostrukom sumnjom) A ovaj novi gazda bas nema dobar pedigre, pa cemo sacekati izvesno vreme sa zakljucima. A da smo ga naj.... bogami jesmo. A sta briga novog direktora,kad se prihvatio te duznosti za najmanje cetvorostruke plate nego dok je bio inzinjer. A gde su sad oni koji su verovali u bivse gazde a pogotovo u ikonu Milana Mirkovica. govor
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime12/29/2010, 00:13

Ja sam tebi rekao Pepsimenu da mi verujemo u tebe,samo napred doci ce sve na svoje mesto,valjda da ce i nama sinuti sunce(mislim na prozivodnju),a ovi sto su godinama uzivali i dobijali velike plate,a za VPZR nisu hajali valjda ce i njima da dodje kraj sa tim platama.
(sad su shvatili oni sto su verovali u ikonu za sta su mu sluzili).
A voleo bih i da dodjem do tog ispencijskog naloga. :non:
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime12/29/2010, 14:14

Ako pukne kanapcic do petka u VPZR kraj ....Niko nepita za platu svima jejasno sve kuda vode ovi PUTEVI..u confused
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime12/30/2010, 21:58

Ipak je na nas pritisak legla cela. TUCA Komletan inspekcijski nalaz imas na oglasnoj tabli u zimskoj i remontnoj radionici.

Ipak cemo lakse proslaviti predstojece praznike. piju
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime12/31/2010, 10:58

Svaka cast cenim tvoje zalaganje pepsimanu ..ostlo je jos PREKOVREMENI rad . UZMI IM SVE STO NAS SLEDUJE ... SRECNA NOVA GODINA TEBI I OSTALIMA STO SMO SE DRUZILI....... cyclops armo sesir
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime12/31/2010, 17:02

Ostalo je jos cena rada po casu, a prekovremeni su isplatili i na kraju godine ce opet.

Sto se tice nesaglasnih bice ih skoro kao prosli put. Neki su najavili dolazak na samoj skupstini. Izgleda da gazda ovog puta ide do kraja.

Tako je tebi i ostalima sve najbolje u novoj 2011.
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/3/2011, 12:20

Sutra je skupstina u VPZR videcemo sta ce biti za akcije mi nesaglasni. samuraj
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/4/2011, 15:42

Izglasane tacke 3 i 4 raspolaganje imovinom velike vrednosti. Dupke puna sala poznate face, novi direktor i novi gazda. Sve u svemu impresije nisu sjajne. govor
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/4/2011, 15:45

Nista ohrabrujuce na skupstini videli smo novog gazdu u VPZR. Mi nesaglasni smo ostali bez teksta dokle su firmu OCERUPALI tezak period za putare. izgleda je doslo daj sta das . Ako je verovati novom bossu. :non: udrimile svadja 99
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/4/2011, 15:59

Ako realizuje taj kredit(sto ja nesumnjam da hoce(veze u pokrajinskoj vladi)onda mozemo da se nadamo da ce nas iscupati iz provalije. kafa
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/4/2011, 18:05

DA iscupaceje opet oni sto vuku ali ne sa malom platom .sad je ljudima jasno da vise nema domacina nego samo profitera. affraid
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/4/2011, 21:11

Imao sam razgovor sa gazdom i njegovom svitom. Obeco je da ce se cena rada po casu korigovati, da ce leteti perje menadzerima @ Od mene je dobijo zeleno svetlo za radikalne poteze. Ocekujem da krajem januara produzimo KU
poboljsan. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/4/2011, 21:19

@pepsiman
Da li novi gazda ima neke poslove u vidu? Nove projekte i sl?
Koliko se ja razumem u putarsku materiju, moguce je da ce VPZR naredne godine ostati bez ugovora za odrzavanje puteva. I, pre nego sto nastane panika, ne kazem da je izvesno, vec da je moguce...
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/4/2011, 21:29

Sto se tice novih poslova reko mi je da je to njegova briga(da je najuspesniji u bransi)da ce ce se sav posvetiti novom poslu i da ce cesce biti u VPZR. Nadam se da ce ih i pronaci. Kivan je na bivse gazde navodno su mu uvalili VPZR sa ogromnim dugovima i uvatili maglu(uzeli godisnje i jos mu traze otpremnine) od Skresace menadzerima plate na normalu. Reko sam mu da potegne krivicne prijave za bivse gazde i isisavanje para(nisam dobio konkretan odgovor)bice u narednom periodu jos sastanaka i to cemo iskristalisati i dovesti na cist teren. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/5/2011, 08:41

''Reko sam mu da potegne krivicne prijave za bivse gazde i isisavanje para(nisam dobio konkretan odgovor)bice u narednom periodu jos sastanaka i to cemo iskristalisati i dovesti na cist teren. ''

Mnogo naivno od tebe, a i ta prica uvalili su mu firmu sa dugovima mi ne pije vodu. Vrana vrani oci ne vadi, a ostalo je dobro-zvuci-prica-za zaposlene koji moraju da vuku ne bi li on izvukao profit, kao i prethodni.

I dalje mi nije jasno kako je on postao novi gazda kad nema promena u strukturi akcionara u CRHOV-u, a ni u APR-u za Dunav grupu, da nije neki lizing po sredi, ili se opet preprodaja vrsi preko Luksemburga? od
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/5/2011, 08:59

Sve ce to biti isto jel ovo je srbija..Uvek je neko drugi kriv a neko izigrava .ROBIN HUDA.. love3
Nazad na vrh Ići dole
Brmbocla
Still learning
Still learning
Brmbocla


Broj poruka : 64
Points : 276
Datum upisa : 17.03.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/8/2011, 11:43

Forumaši, molim za malu pomoć,

Obavestio sam VPZR da sam nesaglasan sa raspolaganjem imovine velike vrednosti i da želim da iskoristim pravo otkupa,

Kako je na skupštini izglasano raspolaganje inovinom vv, ja imam pravo da u roku od 30 dana od dana skupštine im pošaljem zahtev za otkup akcija,

Da li će oni objaviti koja je to cena otkupa ili će samo uplatiti na račun, pa ukoliko nisam zadovoljan imaću pravo da se žalim (naravno preko suda)
Nazad na vrh Ići dole
Brmbocla
Still learning
Still learning
Brmbocla


Broj poruka : 64
Points : 276
Datum upisa : 17.03.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/8/2011, 12:03

Nebi bilo loše da neko od iskusnijih po ovom pitanju, stave ovde formu kako taj zahtev treba da izgleda,

Unapred hvala,
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/8/2011, 12:38

cena otkupa je negde izmedju 900 i 1000, mozes da se zalis samo ako pogrese u izracunavanju, sto se nece desiti. Verovatno ce objaviti cenu na internetu.

Mislim da se firmi isplati da kupi po ovoj ceni i da nece biti problema oko toga. Oni imaju rok od isto cini mi se mesec dana da ti plate.

Ja sam isto zarobljen u nekim nesrecnim putarima tako da te razumem zasto prodajes.

Da li mozda neko zna po kojoj ceni je prodat vecinski paket? Bas me zanima.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/8/2011, 13:05

Vidi ovu temu
https://www.aikb.net/t1035-isplata-nesaglasnih-akcionara

Idi kod svog brokera reci mu šta želiš on će da napiše pismo kako treba ti samo treba da potpišeš.
Moraš 2 puta da ih obavestiš!
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/8/2011, 15:44

@Brmbocla cena za nesaglane je 960.

@sutra a vecinski je svojevremeno za celi paket platio 5 miliona eura sto mu u ono vreme dodje 40 eura po akciji.

P.S Iscitajte malo temu.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/8/2011, 15:51

pepsiman ::
Na osnovu clana 444.Zakona o privrednim drustvima(Sl.Glasnik RS br 125/04
dostavljam vam sledece


OBAVESTENJE

O NAMERI KORISCENJA PRAVA NA TRAZENJE OTKUPA AKCIJA


U vezi sa tackom 3. i 4. predlozenog dnevnog reda za vanrednu skupstinu
akcionara AD VOJVODINAPUT-ZRENJANIN ul.Zarka Zrenjanina br.75
sazvanu za 04.01.2011.god.Obavestavamo navedeno Privredno drustvo da
----------------------------------------kao akcionar koji ima-----------
komada obicnih akcija,ima nameru koristi se zakonskim pravom na trazenje
otkupa akcija od istog(placanje iznosa jednakog trzisnoj vrednosti akcija)
u skladu sa clanovima 442,443,444,i 445.Zakona o privrednim drustvima
(SL.Glasnik RS br. 125/04).


Dana------------- AKCIONAR
-----------------------


I ovo ima na temi ali ajde kad vas mrzi da listate. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/9/2011, 10:54

@pepsiman mislio sam po kojoj ceni su nove gazde dobile firmu, ako se zna taj podatak
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/9/2011, 11:14

Ne bitno dal je kupio kompletnu Dunav grupu za 10 ili 15 milona eura.

Bitno da su gubitnici zaposleni a pogotovo akcionari VPZR.

Profitirali su i jedni i drugi kao gazde. kafa
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/9/2011, 13:53

Kad zvanicno uzimaju VPZR da je vode.To nema nigde u svetu ovi rasture dode drugi i nastavi da rade.Kao da nista nije bilo .Gde cemo mi stici.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/10/2011, 10:40

Izvor Tabloid

Na licu mesta

Zrenjanin: predizborni zagrljaj smrti bivših i budućih


Dva dinara kruže

Zrenjaninska vlast ne propušta priliku da građanima pokaže koliko je drska i bahata. Tako su, na izmaku 2010. godine, na adrese lokalnih otaca i majki na naplatu stigli računi mereni milionima evra za "predizborne radove" iz - 2008. godine

Zoltan Horvat

Naime, Direkcija za razvoj i uređenje grada je u ime lokalne vladajuće koalicije i njenog neprikosnovenog lidera, Demokratske stranke, duže od dve godine "uspešno" pod tepih gurala dug od preko dva miliona evra za izvršene a nenaplaćene predizborne građevinske radove koje je izvela firma Vojvodinaput. Nakon "hitnih i neodložnih poslova", poput strogo selektivnog asfaltiranja pojedinih gradskih ulica, izgradnji sportskih terena u naseljenim mestima zrenjaninske opštine, gde se predizborni proevropski zanos morao dokazati "sad i odmah", kao i drugih već viđenih predizbornih ulagivanja sugrađanima radi očuvanja gole vlasti, zrenjaninski Vojvodinaput je promenom vlasnika došao u situaciju da najzad naplati ne mala potraživanja iz osiromašene gradske kase.

Nakon privatizacije Vojvodinaputa pre nekoliko godina, a od strane firme Intercoop u vlasništvu braće Đurašković, ovu firmu je pre dva meseca kupio poznati biznismen Borovica iz Rume, inače poslovno vaskrsao posle vraćanja u život socijalista od strane demokrata. Uprkos velikim novčanim potraživanjima od preko tri miliona evra i (ne)profitabilnog poslovanja sa lokalnom samoupravom po principu "dođem ti ko zna kad sa isplatom", novi vlasnik, po svemu sudeći, (ni)je rizikovao. Za odlazak Milana Mirkovića sa funkcije direktora zrenjaninskog Vojvodinaputa, za kojeg navode da je u privatizaciji firme od strane bivših vlasnika iz Incoopa imao jednu od ključnih uloga, ovdašnji dobri poznavaoci prilika kažu da je reč o preuzimanju profitabilnog biznisa od strane najjačih u branši. U pozadini nove kupovine Vojvodinaputa leži pretpostavka da se, i pored unapred ukalkulisanih debelih minusa u poslovanju i nemogućnosti naplate od "crkvenog miša" zvanog gradska kasa, krije neslućena mogućnost novog biznisa, na primer presvlačenje asfalta na magistralnom putu Zrenjanin - Novi Sad u okviru najavljenog koridora 10.

Neizbežna sprega najvećih riba u ovoj branši sa inferiornim lokalnim klimoglavcima, koja prati ovaj poslovni odnos na relaciji izvršilac-naručilac radova, ne amnestira glavne aktere iz lokalne samouprave. Branislav Knežević, generalni direktor Direkcije za razvoj i uređenje grada, nema dilemu oko realne opasnosti za nastavak poslovanja. Ne želi bilo šta da kaže o realnoj opasnosti trajnog blokiranja žiro-računa Direkcije i još većoj opasnosti od dužničkog ropstva u dužem vremenskom periodu, barem po dosadašnjem imidžu, najjačeg gradskog javnog preduzeća. Knežević je, naime, gotovo svakodnevno u službenom vozilu Direkcije, kojim, kako se hvali, u interesu firme hita ka Novom Sadu i Beogradu radi odbrane lokalnih interesa. Prećutkuje da u njegovom putnom nalogu, uključujući i vikende, piše da povratna relacija Zrenjanin - Novi Sad umesto uobičajenih 100 iznosi 170 kilometara, a ne komentariše ni podatak da je lokalna samouprava nemoćna i da se apsolutno ništa ne pita oko sprovođenja nesmetanog biznisa koji u prvi plan istura vrhovnike i prave vlasnike ovdašnjih magistralnih puteva, poput Aleksandra Vlahovića, starog znanca svih problematičnih privatizacija u Zrenjaninu.

Otuda ne čudi što je kao bomba u Zrenjaninu odjeknula vest da su Bojan Kostreš, visoki pokrajinski funkcioner Lige socijaldemokrata Vojvodine, poreklom iz Zrenjanina, i Branislav Knežević na izlaznim vratima stranke i da slove kao - najjača pojačanja narodnjaka u 2011. godini. Nedavna izborna skupština zrenjaninskog SNS-a na kojem je za predsednika izabran Goran Knežević, čemu je kao jedina lokalna poziciona stranka prisustvovala kompletna delegacija lokalnog LSV-a, navodi na zaključak da je predizborna trka u Zrenjaninu otpočela neočekivano velikom nervozom predstavnika davno urušene lokalne vlasti. Ovakvo preuranjeno, (ne)očekivano i grozničavo razmišljanje o opstanku u foteljama vlasti na polovini krajnje neuspešnog mandata navodi na zaključak da je grad Zrenjanin, bez borbe, prepušten na milost i nemilost tajkunima i njihovim naredbodavcima.



govor
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/12/2011, 20:54

Sta ce akcionari uraditi u VPZR nesaglasni vecina oce da proda akcije daj sta das.Neveruju vise u postojanje firme. kalas cekic
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/12/2011, 21:49

Zakazana vanredna skupstina 31.01.2011 sa promenama UO, NO, I predsednika skupstine.
Da i utvrdjivanje nadoknade za iste. Like a Star @ heaven

@BosanacSarajevo nesaglasni moraju da potpisu u dva primerka, da predaju nameru o otkupu akcija kod evidenticara. Broker ce doci u Agrobanku 17 i 18 da mu se da nalozi.

sesir
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/13/2011, 10:51

Ma dzaba im: NE DAM budzasto!!!, a verujem da ce dobiti mnogo manje od 95%, tako da cemo se cerati... svadja

p.s. veoma je interesantan momenat promene vlasnika (u sps/borovica vlasnika) i najava gradnje auto puta ZR-NS od strane SPS ministra
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/13/2011, 11:00

Da imace manje od tih famoznih 95%. Da i mala ispravka 18 i 19 dolazi broker.

A sto se tice momenta za transfer, e to je politika tu se slabo razumem. od


govor
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/13/2011, 14:20

"A sto se tice momenta za transfer, e to je politika tu se slabo razumem."

Nema veze, tvoje je da radis i stvaras novu vrednost, a oni ce sve utanaciti comp
Nazad na vrh Ići dole
BosanacSarajevo
Our family
Our  family



Broj poruka : 191
Points : 935
Datum upisa : 05.01.2010

Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR   Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR - Page 6 Icon_minitime1/13/2011, 17:41

Nije momenat za prodaju akcija.
Nazad na vrh Ići dole
 
Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR
Nazad na vrh 
Strana 6 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Vojvodinaput a.d. , Novi Sad - VPNS
» PUT U ZRENJANIN
» JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin
» Jugoremedija AD Zrenjanin

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: