BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Kupo-prodajne aktivnosti fondova

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Kupo-prodajne aktivnosti fondova Empty
PočaljiNaslov: Kupo-prodajne aktivnosti fondova   Kupo-prodajne aktivnosti fondova Icon_minitimePet Apr 18, 2008 4:09 pm

Kako sam počeo da uređujem podforum fondova, sada prvi put možemo da vidimo kako su se fondovi ponašali (poredeći porfolio fondova, naravno) u poslednje vreme.

Ovde možete da komentarišete kupo-prodajne aktivnosti fondova, tj. da zajedno analiziramo, ako ste zainteresovani, zašto su fondovi izlazili, odnosno ulazili u određene akcije.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Kupo-prodajne aktivnosti fondova Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupo-prodajne aktivnosti fondova   Kupo-prodajne aktivnosti fondova Icon_minitimePet Apr 18, 2008 4:27 pm

Da ja onda i započnem, pošto su meni interesantne neke stvari:

- Od početka rada fonda Delta Dynamic primećujem "presipanje" akcija iz jednog fonda u drugi, tj. Delta plus prodaje određene akcije, a Delta Dynamic ih kupuje i obrnuto. Tipičan primer za ovo u ovim poslednjim promenama portfolia je PUUE, Delta plus je kupila 780 komada, a Delta dynamic prodala 756.

- Takođe je kod ova dva fonda interesantno što i jedni i drugi imaju BIPB , doduše ne mnogo, Delta plus 19.529 a Delta Dynamic 10.802, s tim da se dynamic pojačao u poslednje dve-tri nedelje za nešto više od 5.000 komada.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Kupo-prodajne aktivnosti fondova Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupo-prodajne aktivnosti fondova   Kupo-prodajne aktivnosti fondova Icon_minitimePet Apr 18, 2008 4:44 pm

Kod Delte nije cudno mozda uskladjuju portfolio.
Vidim Fimaproaktiv je dosta toga prodala i izlazi iz pojedinih pozicija.
Ocigledno kod svih nedostatak svezeg kapitala.
Ali me cudi kad je sad dno,da nevrse prekonponovanje svojih pozicija na akcijama.
Ocigledno da na nekim imaju promasaja.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Kupo-prodajne aktivnosti fondova Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupo-prodajne aktivnosti fondova   Kupo-prodajne aktivnosti fondova Icon_minitimePet Apr 18, 2008 4:59 pm

Da, vidi se kod starijih fondova rasprodaja, Fima, Raiffeisen, Delta plus (verovatno su i obveznice prodavali).

Dok se recimo, Focus pojačava na IMPL i GMON, dok recimo Fima prodaje GMON. Svako ima neku svoju taktiku.

Novi fondovi izgleda ne mrdaju, Ilirika i KD vrlo male promene imaju, skoro nikakve. Oni su na buy&hold i čekaju novi priliv gotovine da kupuju.

Ja tu kod prodaje i ne vidim neku određenu strategiju, prodaju se one akcije koje se MOGU prodati, tj. one likvidnije.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Kupo-prodajne aktivnosti fondova Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupo-prodajne aktivnosti fondova   Kupo-prodajne aktivnosti fondova Icon_minitimeČet Maj 08, 2008 5:50 pm

Da analiziramo malo novo stanje portfolija fondova:

Fima: ništa novo, rasprodaja i dalje, uz sitna pojačavanja na CNTP i PUPO.

Raiffeisen: praktično stagnacija, povremena prodaja DINN, iz kojeg izgleda imaju nameru skroz da izađu i izlazak iz TGAS, kupovina - skoro ništa.

Focus: manje-više isto stanje.

Delta Dynamic: pojačavanje na BIPB, skraćivanje na MLKP, PUUE, IKRB, JMBN i izlazak iz PUPO.

Delta Plus: nova kupovina PUPO.

Ilirika: ušli u AGBN i VINZ, sitne prodaje na pojedinim hartijama.

KD: ulazak u DDNS, MOIN, NVDM i RFNF, nisu ništa prodavali.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Kupo-prodajne aktivnosti fondova Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupo-prodajne aktivnosti fondova   Kupo-prodajne aktivnosti fondova Icon_minitimeSre Maj 21, 2008 1:33 pm

Drago mi je da naši fondovi nisu prošle nedelje podlegli euforiji, tj. nisu krenuli u onaj stampedo u ponedeljak. Iskusno... Neki su čak i špekulantski prodavali (Delta Dynamic) i s obzirom na dalja dešavanja, pozitivno me iznenadili.

Fima, Delta plus i Ilirika su malo dokupljivali najlikvidnije akcije, Zepter i Jubmes su tek krenuli sa trgovinom pa se od njih i očekuje da kupuju, dok ostali fondovi nisu imali nekih većih aktivnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kupo-prodajne aktivnosti fondova Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupo-prodajne aktivnosti fondova   Kupo-prodajne aktivnosti fondova Icon_minitimeSre Maj 21, 2008 7:50 pm

Citadel se zahuktava Arrow

Kupo-prodajne aktivnosti fondova Citadelff9
Nazad na vrh Ići dole
 
Kupo-prodajne aktivnosti fondova
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» DULE KRALJU FONDOVA!
» Koje vrste fondova postoje...
» Pregled vrednosti IJ i stanje imovine fondova

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: INVESTICIONI FONDOVI-
Skoči na: