BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin

Ići dole 
+80
contrast
poli
sale2011
Bond
Nelica
visibaba
nikokaoJA
Novosadjanin007
Dmitar
vajabaja
Dadax71
Dejansss
Zeljko
Trojan
Admin
Dnenad85
Sofronije
Rogy
Bane.bg
nomak
Popaj
Joksim
Šerif
Florida
Dona
Sreta
Jovan04
Zex983
truba
MilaNost
milasin
Sahbaz
Igi-bg
baltijon
begej
B80G
Dalaj Lama
AAA
Bans
sljaker
rhcp
TITO
Ronin
HUACHUMA
Milojka
Boranija
Magdalena
Kupi akcije
BBrroo
Limited011
Bombica
MASTER
Hese
dragans
Ars Vivendi
Aleks
FatCat
Greta
Teletrader
Lilihip
Kmez
Momir
profesionallac
Čovek od reči
Smile
Goce
Petarnov
kaktusic
Mitar
Friz
Gargamel011
Kobe Bryant
Maca
akcionar
Dusan
pepsiman
Skynet
Sneki
Milos86
BojanNS
84 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Zex983
VIP
VIP



Broj poruka : 79
Points : 103
Datum upisa : 30.10.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/5/2011, 12:21

Zamolio bih admina da mi omoguci da saljem privatne poruke clanovima foruma kako bih uspeo da stupim u licni kontakt sa njima.Unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/5/2011, 14:57

Pre nego što kreneš nabavi Statut Jugoremedije AD da ne bi pravio pogrešne poteze.
Koliko se sećam i ovo treba imati u vidu:
Ako akcionar svoje pravo glasa ostvaruje preko punomoćnika, punomoćnik ne može biti član Uprave Društva, Izvršnog odbora direktora i Nadzornog odbora.

Mada to mora da je bliže ojašnjeno u tom statutu.
Nazad na vrh Ići dole
Dadax71
Partner
Partner
Dadax71


Broj poruka : 43
Localisation : Novi Sad
Points : 51
Datum upisa : 05.04.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/5/2011, 23:40

I ja sam za to da se skupi 10% akcija i da se izađe na berzu,a moje skromno mišljenje kaže da će biti i više od toga svi koji su zainteresovani za to nek me kontaktiraju mail-om poz.
Nazad na vrh Ići dole
MilaNost
Still learning
Still learning



Broj poruka : 41
Points : 44
Datum upisa : 18.02.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/6/2011, 20:28

Podrška za Master!
Nekome očikledno smeta što previše zna i daje prave informacije pa bi da je sklone "odbanuju".Da nije njenih informacija ne bismo znali šta se dešava u JGRM.Napred Master,pusti "Balkanske špijune" neka trućaju.
Admin:mislim da samo pališ,a zašto... videćemo!
Limited011: a što se ti ne uključiš i ne nađeš još 2-3 brata da nam pomognu,nego pališ ZEX-a983?
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/6/2011, 21:33

Vidim da je Admin odbanovao Master. aplauz

Dobar potez. sesir

Informacije o članu MASTER

Zadnja poseta: Danas u 19:34

Nazad na vrh Ići dole
vajabaja
Still learning
Still learning



Broj poruka : 128
Localisation : Na putu za jug
Points : 489
Datum upisa : 08.02.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/6/2011, 23:00

Ide vanredna skupština, refinansiranje kredita...
Imaju li pravo na nesaglasnost akcionari iako društvo nije kotirano na berzi?
Možda je to kraj muka za neke od malih akcionara?

_________________
Sve će ovo krenuti na bolje, čim izgubimo i poslednju nadu    titanik
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/7/2011, 02:33

Sneki ::

MOJ SAVET: Ako propadne tender, skupite 10% akcija i ZAHTEVAJTE od Komisije za HOV da izadjete na berzu bez prospekta!
Mozete malo vise da nam kazete o ovome?Recimo,da nam date clan zakona na osnovu kojeg bi akcionari mogli da ostvare ovo pravo ili da korak po korak objasnite ljudima kako da tako nesto u praksi ostvare?Zeleo bih da cujem misljenje i od ostalih clanova koji su vec imali iskustva sa ovim?

_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/7/2011, 03:01

Citat :
Zašto ne mogu da prodam akcije preduzeća ABC?
Razlozi zašto nema trgovanja akcijama nekog preduzeća mogu biti dvojaki.
S jedne strane, moguće je da akcije navedenog preduzeća još uvek nisu uključene u trgovanje na Berzi. Da bi se akcijama nekog preduzeća trgovalo, neophodno je da se Berzi dostavi sva potrebna dokumentacija, na osnovu koje se zakazuje trgovanje: Dokumentaciju može dostaviti izdavalac hartija, samo preduzeće, ili vlasnici akcija. Berza nije u mogućnosti da utiče na dinamiku dostavljanja dokumentacije potrebne za zakazivanje trgovanja. Detaljnije na internet stranicama, uključenja na tržište: http://www.belex.rs/trzista_i_hartije/prijem
S druge strane, moguće je da se navedenim akcijama svakodnevno trguje, pod uslovom da postoje i ponuda i tražnja i da je moguće upariti naloge, odnosno, da se prihvate dati uslovi sadržani u ponudi i tražnji. Međutim, dešava se, kao u slučaju vaše ponude za prodaju akcija, da za njima nema tražnje. Izostanak tražnje znači da niko nije spreman da kupi ponuđene akcije pod datim uslovima, te ih stoga, u tom vremenskom periodu, nije moguće prodati.

Interesuje me da li je po novom Zakonu o akcijama direktor preduzeća dužan da izda prospekt za trgovanje?
Odrednicama Zakona o tržištu hartija od vrednosti i drugih finansijskih instrumenata Čl. 49 predviđena je obaveza izdavaoca da se uključi na Berzu. Takođe, predviđeno je da u roku od tri dana od dana upisa hartija od vrednosti u Centralni registar hartija od vrednosti i otvaranja emisionog računa podnese zahtev za prijem na berzansko ili vanberzansko tržiste. S druge strane, Berza nije u mogućnosti da utiče na dinamiku dostavljanja prospekta od strane izdavaoca.


Malo morate i da se raspitate sami...
Zakon se menjao, par puta!!
Možda ovde može da se dobije info?
Vesna Vujic, PR
Komisija za hartije od vrednosti
Beograd, Omladinskih brigada br. 1
++381113117322
++381653115101
Vital je svojevremeno izašao na berzu iako Peconi to baš i nije želeo!
Dakle, može da se izvede!!
Postupak se zove "izlazak na berzu bez prospekta" !
sesir
Valjalo bi se posavetovati i sa nekim PRAVNIKOM !!
Puno sreće!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/7/2011, 06:34

Hvala za što ste odbanovali Master.

Sneki ::

MOJ SAVET: Ako propadne tender, skupite 10% akcija i ZAHTEVAJTE od Komisije za HOV da izadjete na berzu bez prospekta!


Hteli bi to mnogi i bez propadanja tendera, ali, kao što sam već rekao: to su samo oni koji nisu na spisku onih kojima bravar-baba i tuce razbojnika nisu učinili neku uslugu, a ti su u debeloj manjini...
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/7/2011, 10:07

@adminNe bih komentarisala vašu zamisao da me banujete, videli smo reakcije. A naročito odsustvo vaše reakcije na komentare koje je Sneki davala, baš su u skladu sa pravilima ponašanja, nema sumnje. Ne iznosim rekla kazala, nego proverene informacije, za koje bih volela da nisu tačne, ali na žalost jesu. A i kada nisam sigurna, kažem priča se. Jesam nekad bila previše ogorčena, pa pisala i više nego što sme da se zna, ali svi smo mi ljudi, i zbog toga se izvinjavam.

@Zex893 Nemojte komentarisati negativno o Sneki, jer žena, iako se nedolično ponaša, znanja o Berzi i poslovanju ima, i može nama a samim tim i vama pomoći.
DUM SPIRO , SPERO ! ( Nadam se dok sam živ )

Tako se i ja nadam da tender ipak nije propao, i da će doći do pozitivnog ishoda 22. aprila. To verovatno nećemo saznati odmah, jer je rok za davanje ponuda do 16:30, tj. do kraja radnog vremena, a nakon toga se ne radi zbog Uskršnjih praznika.
Elem, a za kraj NAJDIVNIJA vest !Tj. MUŠTULUK ! MUŠTULUK ! MUŠTULUK ! MUŠTULUK ! 99 99
Kontaktirala sam CRHOV, oni su me uputili da kontaktiram Berzu, i dobila sam neverovatnu informaciju ! Po tvrdnji izvesne gospođe,tamo zaposlene, SVAKI akcionar otvorenog AD-a makar imao i 1 akciju, ima pravo da zahteva izlazak na berzu, i to od izdavalaca, u ovom slučaju Jugoremedije. Daje se rok od npr. 15 dana, i ako rukovodstvo JGRM odbije, a znamo da hoće, obraćamo se Berzi i izlazimo na istu. Ovo zvuči previše lako da bi bilo istinito. Kaže gospođa koja je zaposlena na Berzi, da je ukinuto da 10 % akcionara mora zahtevati izlazak, uputila me je, tj. nas da pogledamo Opšta akta, kao i Pravila poslovanja, naročito na član 31. tamo sve piše. Evo linka :)
http://www.belex.rs/files/regulativa/pravila_poslovanja.pdf

Jedino što će biti malo teže, je dobiti Bilans od JGRM, jer će na sve načine pokušati da nas spreče, a i onako smo 2010.-tu završili sa oko 300 miliona dinaraaaaa.
Ali i dalje ne mogu da verujem, da je dovoljan SAMO 1 akcionar, pa koje smo mi budale, patimo se godinama, da li verujete ?
Za ovako divnu vest, jedna pesmica :
https://www.youtube.com/watch?v=64woo1jX7nI&feature=related

Edit: Eto vidis, umes ti kad hoces!
Like a Star @ heaven
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/7/2011, 13:14

PRAVILA POSLOVANJA BEOGRADSKE BERZE A.D. BEOGRAD

Član 31.
U slučaju da Izdavalac u skladu sa Zakonom, podzakonskim aktima Komisije za hartije od vrednosti i ovim Pravilima ne podnese zahtev za uključenje akcija na vanberzansko tržište, iste se uključuju na vanberzansko tržište Berze po zahtevu akcionara Izdavaoca, koji je dužan da uz Zahtev (čiju formu propisuje Direktor Berze)podnese Berzi sledeću dokumentaciju i dokaze:
1) kopiju pisane inicijative upućene izdavaocu za podnošenje zahteva iz člana 28. ovih Pravila,sa kopijom dokaza o njenom dostavljanju(delovodni prijemni pečat izdavaoca,potpisana povratnica i dr). Inicijativa obavezno sadrži podatak o ostavljenom roku Izdavaocu za postupanje u skladu sa Zakonom i zahtevom akcionara;
2) dokaz iz Centralnog registra iz koga se sa sigurnošću može utvrditi da je podnosilac zahteva zakoniti imalac akcija čije uključenje na vanberzansko tržište zahteva;
3) poslednji bilans stanja i bilans uspeha dostavljen nadležnom registru Narodne banke Srbije;
4) podatke o licu ovlašćenom za zastupanje akcionara u slučaju da više zakonitih imalaca akcija izdavaoca zajednički podnose predmetni zahtev, sa pisanim punomoćjem overenim pred nadležnim organom. Dato punomoćje mora da sadrži podatke o obimu ovlašćenja opunomoćenika i isto mora biti potpisano od strane svih akcionara koji zajednički podnose dati zahtev Berzi;

Radi sagledavanja svih uslova za uključivanje i organizovanje trgovanja akcijama, Berza može tražiti i dodatne dokaze i dokumentaciju.Na uključivanje hartija od vrednosti na vanberzansko tržište po zahtevu akcionara, shodno se primenjuju odredbe članova 25, 29. i 30. ovih Pravila.

MASTER ::
Tako se i ja nadam da tender ipak nije propao, i da će doći do pozitivnog ishoda 22. aprila. To verovatno nećemo saznati odmah, jer je rok za davanje ponuda do 16:30, tj. do kraja radnog vremena, a nakon toga se ne radi zbog Uskršnjih praznika.
Svi se nadamo MASTER ali ako nije uspeo znamo sta nam je ciniti.

_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
Zex983
VIP
VIP



Broj poruka : 79
Points : 103
Datum upisa : 30.10.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/7/2011, 14:31

Master je jos jednom dokazala da radi u interesu malih akcionara,hvala joj na tome.
P.S.
Jos jednom apelujem na akcionare da ni u kom slucaju ne daju punomoc bravaru i ekipi.
Nazad na vrh Ići dole
AAA
Still learning
Still learning
AAA


Broj poruka : 91
Points : 163
Datum upisa : 10.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/7/2011, 15:42

Драго ми је да Мастер више није блокирана. Мада је понекад умела да пређе границу пристојности (једном сам је критиковао због неког њеног поста), ипак од ње повремено сазнамо неку битну информацију.
Узгред моја мајка је, као и остали акционари, добила да пошаље пуномоћје за ванредну скупштину, али као и много пута раније ни сада неће никоме дати пуномоћ. Знам још неколико људи који такође имају акције Југоремедије и нико од њих није дао пуномоћ ни за претходне скупштине а неће ни за ову. Па ми заиста буде мало чудно како то да скупе увек довољно пуномоћја за скупштину (неко је поменуо да су користили стара пуномоћја, али то су онда пуномоћја за скупштину која се одржавала после поништења Нинијеве "докапитализације". Коришћење таквих папира - јер то су истекла пуномоћја - је кривично дело).
Када већина људи (међу Југоремедијиним акционарима велики је број старијих људи - пензионера), прегледа папире па види да у њима нема ништа друго него да се тражи потпис, постану не задовољни што их се руководство Југоремедије сети само када треба да дају потписе. И можете замислити колико су тада вољни да пошаљу пуномоћје било коме.
govor
@ @

Edit:
https://www.aikb.net/t965-zakon

https://www.aikb.net/t964-obrazac-punomoaja

Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/7/2011, 19:33

AAA da li bi bili ljubazni da vi i vasa majka pogledate obrazac punomocja koje ste dobili iz Jugoremedije i da nam kazete da li na njemu vidite polje u kome je upisano vreme i datum odrzavanja skupstine drustva kao i polje sa unosom datuma davanja punomocja kao sto je prikazano na slici?Ako postoji,proverite da li je tacno preciziran datum odrzavanja skupstine akcionara na vasem punomocju odnosno da li se taj datum odrzavanja poklapa sa datumom predstojece vanredne skupstine akcionara?Pitanje je otvoreno i za druge akcionare Jugoremedije?

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Slikai

_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
Florida
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 9
Datum upisa : 09.02.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/7/2011, 21:02

Sve pohvale za MASTER! Interesuje me da li ce neko od vas sa foruma ici na skupstinu i preneti nam sta se desavalo jer mnogi nisu u mogucnosti da posete istu! Verujem da ce biti zanmljivo!
Nazad na vrh Ići dole
AAA
Still learning
Still learning
AAA


Broj poruka : 91
Points : 163
Datum upisa : 10.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/7/2011, 21:14

@profesionallac
Пуномоћје које су мојој мајци послали у опште не изгледа тако како сте ви ставили на слици.
Изгледа овако:


ДАВАЛАЦ ОВЛАШЋЕЊА


Име________________
Име оца или мајке_________________
Презиме_______________________
Власник сам акција Југоремедије АД (број акција)________________
Улица и број:___________________________
Поштански број и место________________________________
Број телефона___________________________

ОВЛАШЋУЈЕМ

Овим овлашћујем једног од доле предложених кандидата (заокружити једног кандидата):

1. Име и презиме: Здравко Деурић; Адреса: (написали су али мислим да није примерено да постављам те податке на форуму – написан је и ЈМБГ и број личне карте)
2. Име и презиме: Пецикоза Владимир; Адреса: (овде су такође стављени сви горе наведени подаци)
3. Име и презиме: Душан Радаковић; Адреса: (и овде су стављени сви горе наведени подаци)

- Ово овлашћење дајем горе поменутом лицу да у моје име учествује у раду и гласању на ванредној седници скупштине акционара АД Југоремедије.
- У зависности од начина како желите да пуномоћник гласа заокружите ЗА или ПРОТИВ
- Ово овлашћење важи до опозива.



_____ _____________________________
Место (Потпис даваоца овлашћења)
______ __________________________
Датум (ЈМБГ)



Нема нигде наведено време одржавања ванредне скупштине. Нигде нема остављено да се може заокружи ЗА или ПРОТИВ (само је наведено да се то може). Пуномоћје важи док не буде опозвано (мада мислим да је то против закона - можда грешим), али стоји да је пуномоћје само за ванредну скупштину (да не испадне да је за сваку ванредну скупштину). А поврх свега већ су предложени људи, чији број испред имена треба заокружити (за ово знам да је противно закону).
Сви подаци о ванредној скупштини су наведени на другом папиру (Обавештење), који нема никакву правну важност (обично обавештење).
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/7/2011, 22:46

Maca ::

Koliko se sećam i ovo treba imati u vidu:
Ako akcionar svoje pravo glasa ostvaruje preko punomoćnika, punomoćnik ne može biti član Uprave Društva, Izvršnog odbora direktora i Nadzornog odbora.
Ne znam da li su lica na punomoćju iz Uprave društva? Šta su nj. funkcije?

Hvala bogu da ste se dosetili!
Ako je ovo tačno o 2 punomoćja, to je za vaše lokalne novine, TV, itd...
Mislim da je najbolje da e-mailom pošaljete to redakciji "Dnevnika" oni su trenutno jedine novine u Srbiji koji smeju da pišu o čemu žele (nemaju trenutno gazdu)!

Sada je vreme da angažujete nekog advokata iz Zrenjanina koji bi sve to što sada znate
objedinio i preuzeo potrebne korake! Ili bar nekog pravnika.


Da ne bi opet bilo: "Tresla se gora - rodio se miš!"
(ne znam ovo da prevedem na latinski sesir )

vajabaja ::
Ide vanredna skupština, refinansiranje kredita...
Imaju li pravo na nesaglasnost akcionari iako društvo nije kotirano na berzi?
Možda je to kraj muka za neke od malih akcionara?
Da, ovo je baš perverzna ideja, perverzna ali zanimljiva!
Mada mislim da bi u tom slučaju JGRM morala da otkupi akacije nesaglasnih akcionara po NOMINALNOJ ceni akcije!!




_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/7/2011, 23:50

Sneki ::

Hvala bogu da ste se dosetili!
Ako je ovo tačno o 2 punomoćja, to je za vaše lokalne novine, TV, itd...
Mislim da je najbolje da e-mailom pošaljete to redakciji "Dnevnika" oni su trenutno jedine novine u Srbiji koji smeju da pišu o čemu žele (nemaju trenutno gazdu)!

Sada je vreme da angažujete nekog advokata iz Zrenjanina koji bi sve to što sada znate
objedinio i preuzeo potrebne korake! Ili bar nekog pravnika.



post2

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/8/2011, 00:40

Evo, provereno:
Lično glasanje ili glasanje preko punomoćnika
Član 287

(6) Direktor ili članovi upravnog odbora, članovi izvršnog odbora i kontrolni akcionari, ne
mogu biti punomoćnici za akcionare zaposlene u društvu i povezana lica u smislu ovog
zakona.
http://www.crhov.rs/pravnaregulativa/drugi_pravni_akti/ZAKON_o_privrednim_drustvima.pdf

Чланови Управног Одбора
1. Општи подаци
Матични број: 2206963850047
Име и презиме: Здравко Деурић

ČOVEK JE prvi na spisku upravnog odbora, a ujedno je i ВД генералног директора!!!!

Po zakonu NIKAKO ne može da bude zastupnik akcionara na skupštini!!!

Ja ne mogu da shvatim da ste vi svi do sada blejali ko ovce i dopuštali da vam rade šta su hteli?
Pri tome, kao što sam negde već napisala ponašaliste se kao mali preplašeni miševi očekujući da će država SAMA da vam pomogne, a da vi samo treba da se bavite tračevima, gledanjem Farme i radujete se parama!
E, PA NE IGRA SE OVA IGRA TAKO!!

Ako vam ni sada nije jasno (sažvakali smo vam sve) i ništa ne budete uradili, predlažem da se ova tema zaključa pa se zezajte negde drugde...

Recimo na nekom dečjem forumu sa igricama i slikama Cece i sličnih spodoba!


Sneki ::

Još jednom:
U pravnoj državi ne znači da država ide okolo i deli pravo svojim gradjanima!!
Ne, i u pravnoj državi GRADJUANIN mora SAM da se izbori za svoja prava i da na njima insistira!!
Ne radi to država za njega, ona samo odredjuje pravila.
Ako neko ne insistira i ne traži svoja prava, nema pravo ni da se žali na državu...
Samo tako i nikako drugačije !!!
post2



Nazad na vrh Ići dole
Zex983
VIP
VIP



Broj poruka : 79
Points : 103
Datum upisa : 30.10.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/8/2011, 01:01

Za podstrek svim ,,uplasenim,, akcionarima:
https://www.youtube.com/watch?v=IYe0oL6CcqQ
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/8/2011, 01:09

AAA ::
А поврх свега већ су предложени људи, чији број испред имена треба заокружити (за ово знам да је противно закону).
Grešiš!
Po zakonu je. (kako toliko ništa ne znate, a TVRDITE, kao da stvarno nešto znate???)

Svaki akcionar koji se pravovremeno prijavi mogao je da bude na toj listi!
To je samo PREDLOG - to su ljudi koji se sami nude da budu zastupnici (često direktorovi ljudi)!

Ali, zato svako ko sam prikupi potise akcionara i pojavi se na skupštini (prethodno, pre početka skupštine - potrebna je i fotokopija L.Karte, se registruje kao zastupnik xy akcionara) ima pravo da učestvuje i glasa na skupštini.

Sad tu ima jedna caka: Treba videti u statutu firme kako je regulisano (zakon to nigde ne pominje) ali neke firme (zlo)upotrebljavaju ovo i traže da potpisi akcionara budu overeni na sudu?
Ako to važi za nekog od vas, moraće da važi i za Deurića (?) a koliko vidim on to za svoje punomoćje ne traži...

Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/8/2011, 09:46

Mi smo nešto razmišljali da ne možemo sada tražiti izlazak na berzu, jer smo potpisali ugovor sa državom da se prodajemo na tenderu za 15 evra, zar ne ? Logično bi bilo da sačekamo kraj ugovorne obaveze, a to je 22. april ? Dogovorili smo se da ćemo spremiti zahtev, i podneti ga prvog radnog dana posle 22. Različita su mišljenja, molim za savet iskusnije : Da li da se organizujemo, pa da nas više da punomoć jednoj osobi, ili da svako podnese posebno ?

Kako nabaviti bilans stanja i uspeha za 2010. godinu ? To je pravo pitanje. Akcionar ima pravo samo na uvid , ali ne i na kopiranje. Barem smo mi tako pronašli, da se jedino knjiga akcionara može kopirati. Ja ću pokušati nešto da izvedem što baš i nije zakonito , pa da ga dobijem, ali molim sve koji znaju neki zakoniti put, da nas posavetuju. :) Od nadležnih institucija ga ne možemo zahtevati, jer nismo ovlaštena lica JGRM, znači , elegantno ga "pozajmiti " od JGRM ?
@profesionalac
Pošto ste vi profesionalac, možda želite da nam pomognete da organizujemo noćni upad u fabriku da dođemo do bilansa , to nam je jedno od rešenja.

samuraj
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/8/2011, 10:10

Propustila sam da naglasim, da ćemo ga svakako imati početkom juna, jer je do tada rok da se SVI finansijski izveštaji i boniteti objave na sajtu APR-a, ali mi ne bi da čekamo jun. Trenutno je u obradi finansijski izveštaj JGRM, kažu da se radi u 2 smene , do 11 uveče, i da nema urgencija. Ja sam je ljubazno zamolila ali ništa kafa Ovo vam je broj APR -a, 011.202.335.00. , pa izvolite, i vi ima malo škačite po glavi da ga prioritetno objave.

Подаци о обвезнику
Матични број(Јмб): 08000034
Пуно пословно име: 1) JUGOREMEDIJA FABRIKA LEKOVA AKCIONARSKO DRUŠTVO ZRENJANIN, PANČEVAČKA BB
Правна форма: Otvoreno akcionarsko društvo
Делатност: 2120-Proizvodnja farmaceutskih preparata
PRIVREDNI SUBJEKT JE OBVEZNIK REVIZIJE
детаљније
1) Пуно пословно име на дан 31.12.2010 године
ТОК ПРИЈЕМА, ОБРАДЕ И РЕГИСТРАЦИЈЕ РЕДОВНОГ ГОДИШЊЕГ ФИНАНСИЈСКОГ ИЗВЕШТАЈА
Пријем редовног годишњег финасијског извештаја
РЕДОВАН ГОДИШЊИ ФИНАНСИЈСКИ ИЗВЕШТАЈ ЗА 2010. ЕВИДЕНТИРАН ПОД БРОЈЕМ: ФИ 92310/2011 ОД 09.03.2011
http://pretraga.apr.gov.rs/PretragaFinansijskihIzvestaja/RegularAnnualFinancialStatementsPage.aspx?mb=08000034&tip=0
Ovo je link, pa ćemo pratiti kad ga objave, nadamo se što pre.
Toliko od mene, sve sam vam saznala, čujemo se 22.-og.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/8/2011, 12:27

Auuuu... brate! cekic

Pa ovo je gore nego što sam mogla i da zamislim u najružnijem snu!
Nije ni čudo što ova zemlja propada i što su nam političari budale.
Bolje nismo ni zaslužili!

Bacate me u očaj!
Dobro bre Master (sad ozbiljno) pa šta ti znaš? Ne umeš ni lepo da pročitaš ni jedan član zakona koji je citirao Limited011 (post od 2011-04-05, 12:41 am).

Svi kukate kako je Deurić bravar, nema školu, ni on ni njegovi ljudi, a vi ste očigledno gori od njega!? On, ili je sam naučio ono što mu treba da vas zajbava ili ima advokata, savetnika koji sve zan!
Vaša ekipa je sad u najopasnijem stadijumu, nešto ste ovde pročitali ali to ništa ne vredi ako ne znate sve o ovoj tematici!

Pazi ga onaj genijalac AAA on "neće" da da nikome punomoć jer misli da može isti da da samo jednoj osobi od one 3 sa spiska!?? cekic

Ti bi da ukradeš završni račun (valjda kao agent 007) da upadneš noću u firmu???
S. T. R. A. Š. N. O. affraid

Sad polako shvatam da vaš dosadašnji "strah" dolazi od NEZNANJA!!
Djaba i diplome i dug jezik, ako se ne zna o čemu se ovde radi i kako se to radi...
Ejjj, jedan brvar (sad mi je jasno kako je bravar Tito vladao tolike godine!) je naučio a vi se plašite da pitate, plašite svog neznanja...

DAKLE: Master (reče da ti muž ima para) lepo da se skupi jedno 100 eur i da se ode do advokata nekog u Zrenjaninu i da mu se objasni šta hoćete i nek on preuzme stvar.

Drugačije neće ići! Mrtva sam ozbiljna... a i tužna!!
Mada sam i ja nešto naučila: niko se ne buni i ne traži svoja prava jer ih ni ne poznaje, a i ne zna ššta bi hteo!

P.S.Master pročitaj (ali pažljivo - nisi valjda plavuša) post od člana Limited011 od 2011-04-05, 12:41 am, još jednom, pa ako ti ne bude jasno, onda se javi da pitaš!
Kradja dokumenata je čista glupost!
Naravno da ne možete pre 22. da podnosite zahtev (jedino da raskinete ugovor sa državom).
Prvo idite na tu jbn skupštinu, sakupite potpise i delegirajte nekoga, a u medjuvremenu angažujte advokata!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Dmitar
Our family
Our  family
Dmitar


Broj poruka : 188
Points : 567
Datum upisa : 19.12.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/8/2011, 14:22

http://www.sdpsrbije.org.rs/srednje-banatski-okrug/
Nazad na vrh Ići dole
AAA
Still learning
Still learning
AAA


Broj poruka : 91
Points : 163
Datum upisa : 10.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/8/2011, 15:00

Maca ::
AAA ::
А поврх свега већ су предложени људи, чији број испред имена треба заокружити (за ово знам да је противно закону).
Grešiš!
Po zakonu je. (kako toliko ništa ne znate, a TVRDITE, kao da stvarno nešto znate???)
rabbit
Sneki ::


Pazi ga onaj genijalac AAA on "neće" da da nikome punomoć jer misli da može isti da da samo jednoj osobi od one 3 sa spiska!?? cekic

Грешиш ти, није по закону да добијеш већ попуњено овлашћење (тиме се ускраћују права даваоца пуномоћја) на коме већ имаш уписане људе којима треба дати пуномоћ. Пуномоћје попуњава сам акционар и не мора да одабере никога од предложених (на другом папиру ,који није саставни део пуномоћја, могу бити предложене било које особе). А на овом достављеном пуномоћју нема могућности да се упише било ко други већ само да се изабере неко од предложених (такође нико није обавезан да пошаље баш тај њихов папир - пуномоћје - може сам да састави пуномоћје овери га у суду и пошаље). Вероватно је ово покушај да се они који нису упознати са својим правима (најблаже речено) зезну. Односно да људи помисле да је то све законски исправно и да се пуномоћ може дати само наведеној тројици људи.

Edit:
Ovo su gluposti neopevane što ti pišeš!
Čak je i nejasno šta si hteo da kažeš!
Nemoj da pišeš o stvarima koje ne poznaješ!
Opomena pred banovanje!
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/8/2011, 15:52

udrimile
AAA čoveče, šta pišeš ti?
Hajde što ne znaš to nije sramota ali što još TVRDIŠ da znaš - tragedija!!
Nije po zakonu, jel? A po kom to zakonu nije ok?
Navedi mi zakon i član koji to zabranjuje!

Mislim da više ne vredi pisati na ovoj temi... ti i takvi treba da se vratite u osnovnu školu, pa sve ispočetka!

Poslednji put:
Prvo pročitaj zakon evo ovde:
https://www.aikb.net/t965-zakon

A onda: punomoćje koje si dobio je OK. Jer ti likovi ti NUDE (samo ti nude!) da jednog od njih ovlastiš za skupštinu.

Takvih punomoćja sam se nadobijala od firmi čije akcije imam. Ništa neobično: ljudi se nude da me zastupaju.
Ponekad dobijem i dva pisma sa različitim imenima. A mogla sam i ja da sastavim punomoćje sa mojim imenom i da ga pošaljem svim akcionarima. Šta tu nije jasno??

To mogu i drugi akcionari da urade - i da na svom punomoćju već napišu svoje ime!
Dakle, teoretski može da se desi da dobiješ poštom ili na drugi način 100 takvih ponuda, pa ti biraj koga ćeš da ovlastiš!
Jel dovde jasno?

E, sad: pošto niko od drugih akcionara (osim ovih oko Deurića) do sada nije ni pokušao da traži ovlašenje od tebe i drugih, tebi nije jasno i tvrdiš da to nije po zakonu??
Ma, daj, molim te! Ti mora da si pao s Marsa!
Samo se sramotiš i brukaš...

P.S. Ja te ne bih banovala, ja bih HAPSILA takve kao što si ti!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/8/2011, 16:02

AAA niste u pravu.Dostavio sam vam gore formu jednog obrazca punomocja kojeg sam preuzeo sa crhov-a i koji je u potpunosti validan i pravljen po zakonu.Nije bitan rospored elemenata po obrazcu punomocja vec je bitno da firma ispostuje osnovne zahteve koji obrazac punomocja treba da ima.

ovaj deo obrazca popunjava firma

за гласање на скупштини акционара (пословно име и седиште друштва) сазваној за: (датум и време одржавања скупштине друштва) године у (место одржавања седнице друштва)

e sad ide uslov AKO sto vam u prevedu znaci da ako je sada dan nije noc sto znaci da je dan a ne noc i obrnuto.

(ако је акционар физичко лице)
(Лично име и пребивалиште акционара), (ЈМБГ или број личне карте)
(број рачуна хартија од вредности и/или место где се води)

Prepostavljam da je vas roditelj fizicko lice i da je dobilo obrazac punomocja sa gore navedenim poljima?

ILI da se umesto fizickog lica trazi pravno lice

ако је акционар правно лице)
као овлашћени заступник (пословно име, седиште и матични број)
(број рачуна хартија од вредности и/или место где се воде акције)

овлашћујем: (име и презиме/пословно име и седиште пуномоћника, (ЈМБГ/МБ) да у моје име врши право гласа садржано у акцијама (пословно име и седиште друштва издаваоца) (број, врста, CFI код и ISIN број акција за које се даје пуномоћје) на скупштини акционара по следећим тачкама дневног реда :
1. ___________________________________________________________________
ЗА ПРОТИВ УЗДРЖАН
2. ___________________________________________________________________
ЗА ПРОТИВ УЗДРЖАН
3. __________________________________________________________________
ЗА ПРОТИВ УЗДРЖАН

Pustite poruku na P.M.nekom od clanova ovog foruma i pitajte ako nesto ne znate ili vam nije jasno ili postavite pitanje u vasim komentarima na temu Jugoremedija u koliko pitanje sadrzi elemente ove teme.Ako vec moramo da komentarisemo na ovoj temi o Jugoremediji onda da pisemo argumentovano a ne rekla-kazala.

Sneki prestanite da degradirate ljude bespotrebno,polako postajete navalentni.Ljudski je gresiti,samo apelujem na ostale koji komentarisu na ovom forumu ukljucujuci i MASTER da iskljucivo argumentovano pisu o temi.

_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
AAA
Still learning
Still learning
AAA


Broj poruka : 91
Points : 163
Datum upisa : 10.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/8/2011, 21:24

"Sneki"
Ваше познавање материје о којој говорите се махом своди на вређање не истомишљеника (не кажем да не познајете материју о којој говоримо - уверен сам да знате добро материју - већ да су вам тврдње поткрепљене махом увредама).
Ви тумачите само онако како вама одговара. Ако сам нешто лоше рекао, схватио, написао... или тврдим нешто што није тачно, не схватам потребу да ме због тога вређате.
Ако вас је моје писање увредило на било који начин, искрено се извињавам, заиста нисам имао намеру.

Пуномоћје које руководство Југоремедије шаље само може да завара људе да се могу овластити само 3 наведене особе (то је поента свега што сам написао у претходном посту). Није мали број оних који ће поверовати да је папир који су добили једини могући, и да не могу да утичу на то коме да дају пуномоћ већ да могу да се определе само између наведених или да не пошаљу пуномоћје. То што нешто знамо (не знамо) не значи да и други људи знају (не знају).
Израз "закон" сам употребио неспретно, и извињавам се што сам тиме подигао полемику (нисам имао намеру да показујем своје познавање - не познавање - истог).

Говорим из искуства, јер ми се једном десило (не са Југоремедијом) да је пропала редовна скупштина баш због оваквих пуномоћја на којима није било могуће да се акционари сами изјасне. Тада је било наведено више од троје људи (већи избор) па се неко на скупштини жалио због тога, и сва пуномоћја (таква као од мене поменуто) су проглашена не важећим. Следећи пут (за поновљену скупштину) су морали да пошаљу нова пуномоћја која нису била већ попуњена именима људи које акционари овлашћују, и уз њих су на другом папиру послали списак предложених кандидата са назнаком да се не мора овластити ниједан од предложених већ да то може бити било ко (ако сакупи довољан број акција -овлашћења од власника акција - да га овласте за заступање).
Могуће да се све ово променило до данас па да се сада ово не сматра злоупотребом односно да смо као друштво правно назадовали (не дао нам Бог).

profesionallac ::
AAA niste u pravu.Dostavio sam vam gore formu jednog obrazca punomocja kojeg sam preuzeo sa crhov-a i koji je u potpunosti validan i pravljen po zakonu.Nije bitan rospored elemenata po obrazcu punomocja vec je bitno da firma ispostuje osnovne zahteve koji obrazac punomocja treba da ima.

ovaj deo obrazca popunjava firma

за гласање на скупштини акционара (пословно име и седиште друштва) сазваној за: (датум и време одржавања скупштине друштва) године у (место одржавања седнице друштва)

Пуномоћје које сам преписао у свом посту нема ни један од података о којима говорите исписан. Исписана су само имена и подаци тројице пуномоћника (да једног од њих заокружимо). Није наведено ништа друго: када се одржава скупштина, време, датум и остали подаци. То је временски не прецизирано пуномоћје јер није наведен ни један од релевантних података о скупштини. А управо то оставља могућност за злоупотребе.
На папиру (пуномоћју) нема ништа друго осим доле написаног, све сам преписао од речи до речи изузимајући личне податке тројице кандидата.
Пуномоћје изгледа апсолутно овако (на папиру је одштампано само ово што сам написао - нема ничега другог):

ДАВАЛАЦ ОВЛАШЋЕЊА


Име________________
Име оца или мајке_________________
Презиме_______________________
Власник сам акција Југоремедије АД (број акција)________________
Улица и број:___________________________
Поштански број и место________________________________
Број телефона___________________________

ОВЛАШЋУЈЕМ

Овим овлашћујем једног од доле предложених кандидата (заокружити једног кандидата):

1. Име и презиме: Здравко Деурић; Адреса: (написали су али мислим да није примерено да постављам те податке на форуму – написан је и ЈМБГ и број личне карте)
2. Име и презиме: Пецикоза Владимир; Адреса: (овде су такође стављени сви горе наведени подаци)
3. Име и презиме: Душан Радаковић; Адреса: (и овде су стављени сви горе наведени подаци)

- Ово овлашћење дајем горе поменутом лицу да у моје име учествује у раду и гласању на ванредној седници скупштине акционара АД Југоремедије.
- У зависности од начина како желите да пуномоћник гласа заокружите ЗА или ПРОТИВ
- Ово овлашћење важи до опозива.



_____ _____________________________
Место (Потпис даваоца овлашћења)
______ __________________________
Датум (ЈМБГ)
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/9/2011, 09:31

Malo skrećem sa teme:
proverena je informacija da je nova skupština akcionara sazvana da bi se od istih tražilo odobrenje da bravar i kompanija da ju Jugoremediju pod hipoteku i podignu novi(!) kredit(!) kojim bi nastavili da grade svoju fabriku tj. da izvlače pare iz Jugoremedije, a pod izgovorom da žele da rekonstruišu ampulno odelenje "da ne bi 100 radnika ostalo bez posla odmah posle prodaje" - ta nemojte kas'ti, a šta je sa viškom koji su zaposlili oni i viškom od bar 100 ljudi u knjigovodstvu/računovodstvu?
Takođe je proverena informacija da je 90% ljudi iz pogona i ostatka fabrike protiv zalaganja fabrike zarad dobijanja kredita tj. stavljanja iste pod hipoteku.
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/9/2011, 12:09

AAA,obrazac punomocja koje je vasa majka dobila nije u potpunosti uskladjen sa obrazcem punomocja koje zakon propisuje(ne sadrzi sve potrebne elemente) mislim da je to sada i vama sasvim jasno i na osnovu slike iz mojih prethodnih komentara.

Recimo,obratite paznju na ovaj deo obrazca punomocja koje je vasa majka dobila:

У зависности од начина како желите да пуномоћник гласа заокружите ЗА или ПРОТИВ

Glasa za sta?Ovaj deo obrazca punomocja ocigledno nije u potpunosti jasno i egzaktno napisan sto otvara mogucnost zloupotrebe samog obrazca od strane onih lica koji si ga napravili.Ne zaboravite,firmi se predaje obrazac punomocja a svi ostali papiri na kraju zavrse tamo gde treba da zavrse.

Punomocje moje majke je odavno zavrsilo tamo gde treba da zavrsi(nepopunjeno u kantu za otpatke) toplo preporucujem i vasoj majci da to isto uradi.

_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
AAA
Still learning
Still learning
AAA


Broj poruka : 91
Points : 163
Datum upisa : 10.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/9/2011, 12:24

profesionallac ::
AAA,obrazac punomocja koje je vasa majka dobila nije u potpunosti uskladjen sa obrazcem punomocja koje zakon propisuje(ne sadrzi sve potrebne elemente) mislim da je to sada i vama sasvim jasno i na osnovu slike iz mojih prethodnih komentara.

Recimo,obratite paznju na ovaj deo obrazca punomocja koje je vasa majka dobila:

У зависности од начина како желите да пуномоћник гласа заокружите ЗА или ПРОТИВ

Glasa za sta?Ovaj deo obrazca punomocja ocigledno nije u potpunosti jasno i egzaktno napisan sto otvara mogucnost zloupotrebe samog obrazca od strane onih lica koji si ga napravili.Ne zaboravite,firmi se predaje obrazac punomocja a svi ostali papiri na kraju zavrse tamo gde treba da zavrse.

Punomocje moje majke je odavno zavrsilo tamo gde treba da zavrsi(nepopunjeno u kantu za otpatke) toplo preporucujem i vasoj majci da to isto uradi.

Да, сасвим сте у праву. То сам током ове полемике упорно истицао, да је пуномоћје које се нуди могуће злоупотребити (не тврдим да ће и бити злоупотребљено, али довољно је лоше што постоји таква могућност).
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/10/2011, 16:09

Zex983@
Ima li nekih vesti? Jeste li se organizovali?
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/10/2011, 20:21

@ronin
post2
Slažem se u potpunosti, ali šta je, tu je, to je neizbežno.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 22 Icon_minitime4/11/2011, 09:10

A sta ako se predstavnik drzavnog kapitala(ako ga ima) stavi u sluzbi postojece

garniture i glasa na skupstini za tacku 3 i 4 ??? od



Eto njima vecine. govor
Nazad na vrh Ići dole
 
JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin
Nazad na vrh 
Strana 22 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Jugoremedija AD Zrenjanin
» JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)
» LUXOL AD ZRENJANIN - LUXL
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: