BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Kurs EUR/RSD

Ići dole 
+133
nikolicmiroslav
Ars Vivendi
Boranija
MORNAR
Jegulja
Cicija
pepermint
losmi
Stane Dolanc
Zexx
Aca kurbla
Roman Abramovich
capriolo
ivvan
MHE kila(H)WATacina
Joca
Tenerife
Dragivoje
philips1
Zeljko321
MilanR
Nikola
Jumbo
Firke77
Big Mile
Popaj
Gocili
Bookmaker
Milosss
Boby
Kurajber
Bochek
Aritmeticar
Voiceoflaw
Grom
ivan45
Bojjan
Bopel
Pedjacar
Fast
Smile
Boza Belex
shunjalo
Petar Pan
C R A Z Y
Djavo
Ris
Maca
Zrimi
Al Kapone
powerirish
Steve McQueen
Aleks
Bond
Dalaj Lama
Miladin
Dosije
Dejansss
Ilija
Frenky
Fmember
Lilihip
Drag_Mlad
Slovenac1
Taliano
Sutra
HUACHUMA
JelenaS
Prokuplje
Drag65
Novosadjanin007
mr Bean
Limited011
Kupi akcije
RobinHood
MYSTIC021
BoS
GogaAna
Dnenad85
ILoveRoses
Atomski mrav
Jovan04
Berza011
Gagins
Non-ProfitOrganization
Vladulns
MilanLaki
MarkoJTD
Jovana2009
Bosanac
Milica1
FatCat
KRUSKA
Dinkic
Magi
pepsiman
StefanMR
Centurion
Momir
prevarant
Gargamel011
Zeljko
Teletrader
Dexiv
Greta
Mima
spartanacInvest
Vidovnjak
StefanoProdi
Nebojsa
1jelena
m1k4
Goca
hawk
Dusan
Lurije
gogloee
Friz
pogled
BojanNS
Matthew Greenburgh
Admin
geogsi
Sare
Kobe Bryant
pionirsamtimsedicim
odisej
Pijacar
Guverner
Sneki
yuga
Milos86
Draza
137 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Sledeći
AutorPoruka
Pedjacar
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Localisation : Sirbistan
Points : 3
Datum upisa : 18.05.2012

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeČet 24 Maj - 13:58

nema pravog odgovora na to pitanje.

meni se cini da je ova milijarda skoro potrosena samo kako dinar ne bi "bubnuo'' glavom o patos.
sada kad je na 115, u zavisnosti od politicke i makroekonomske stabilnosti -sasvim je ralno ocekivati da do kraja godine(ili ranije) jednostavno polako sklizne u interval u kom mu je cini se i mesto. po mom sudu, a i sve procene govore da bi to bilo 117-120 RSD.

nema vise love za ovakav intenzitet intervencija armo
Nazad na vrh Ići dole
Bopel
Just looking
Just looking



Broj poruka : 11
Points : 13
Datum upisa : 31.12.2007

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeČet 24 Maj - 18:51

Za mene je misterija šta se to u ovom momentu dešava pa su nekome (kome?) potrebni toliki evri, i za šta, za koju kupovinu/investiciju/dug ? Nije kraj kvartala, još nisu stigle obveznice na naplatu, rate kredita, stara štednja ... sve to tek stiže. Odakle, tačnije iz kojih i kakvih transakcija/priliva potiču dinari koji se koriste za kupovinu deviza ? Da li je moguće da je samo panika u pitanju ? I ako jeste, panika zbog čega tačno ?
Kao da se sve banke istovremeno spremaju na beg, pa sve dinare što imaju pretvaraju u evre. Verovatno ih šalju van pošto nema logike da ih "slažu" na gomilu, mada ... šta se pa ovde (ikad) logično dešava.

Ima li ko kakvo razumno objašnjenje ?
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeČet 24 Maj - 20:23

[quote="Pedjacar"]kupujte evre, ide to na 150 :
dobar post dugorocno gledano ide na mnogo vise
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeČet 24 Maj - 21:54

Bopel@

Nemoj siriti paniku,ne idu banke nigde i ostaju sve ovde,a zasto bi i odlazile kad 90% njih zaradjuje,ali opsta ekonomka situacija je takva, da zapravo tek sad, i nadalje, dinar dolazi na svoju pravu meru...Ziveli smo u jednoj situaciji gde je dinar bio precenjena valuta,i samo zavaravali se sopstvenim stanardom..

Inace mislim da je Gosn ` Kraftcenko bio optimista kad je ciljao 117,valjda je racunao na brzu vladu, sta li...

Sto rece neko pametniji od mene,matematika je neumoljiva,ako nema stampanja dinara(za sada nema)ovo se negde mora zaustaviti samo od sebe, i to ce onda biti realna vrednost RSD

Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeČet 24 Maj - 23:37

Bopel ::
Za mene je misterija šta se to u ovom momentu dešava pa su nekome (kome?) potrebni toliki evri, i za šta, za koju kupovinu/investiciju/dug ? Nije kraj kvartala, još nisu stigle obveznice na naplatu, rate kredita, stara štednja ... sve to tek stiže. Odakle, tačnije iz kojih i kakvih transakcija/priliva potiču dinari koji se koriste za kupovinu deviza
Ima li ko kakvo razumno objašnjenje ?

evo ti nekoliko :
- oročena dinarska štednja. verujem da ima dosta onih koji su procenili da trenutno nije pametno štedeti u dinarima pa su štednju razročili i prešli u evre ili im je period oročenja nedavno istekao (6 meseci od nedelje štednje)
- prošle godine je NBS imala dosta visoku referentnu kamatnu stopu i dosta špekulantskog kapitala je bilo uloženo u dinare, dok je bilo tako dinar je bio i ispod 100 din. sada se taj novac vraća u evre što gura dinar u suprotnom pravcu.
- Država je prošle godine dosta izdavala dinarske obveznice, što je takođe jačalo dinar i dovelo do toga da kurs bude ispod 100 din za evro. sada to radi mnogo manje, skoro zanemarljivo što je dovelo do smanjenja priliva deviza. epilog kurs ide gore. kad obeznice stignu na naplatu biće još gore.
- uskoro će letovanja pa je bolje sada kupiti evro po 113, 114, 115 din nego za mesec dana po 125. ako je 100 000 građana postupili slično i kupilo ove nedelje po samo 100 evra to je oko 10 000 000 evra.
- Ja sam u ponedeljak ušao u minus na tekućem i kupio evrove po 113 din. smoke
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimePet 25 Maj - 0:33

Gost: Dejan Šoškić, guverner NBS
Izmedju dve vatre 24.05.2012.

http://blip.tv/b92/izmedju-dve-vatre-24-05-2012-6163959
http://www.b92.net/video/videos.php?nav_category=1337&yyyy=2012&mm=05&dd=24&nav_id=612522
Nazad na vrh Ići dole
Bopel
Just looking
Just looking



Broj poruka : 11
Points : 13
Datum upisa : 31.12.2007

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimePet 25 Maj - 13:09

ivan45 ::
Bopel@

Nemoj siriti paniku,ne idu banke nigde i ostaju sve ovde,a zasto bi i odlazile kad 90% njih zaradjuje...

Ma nije mi namera uopšte da širim paniku, niti mislim da ima mesta za to, pogotovu što se tiče banaka, nego je situacija zaista blesava - svi znamo da ovo treba da se desi ali ovako naglo i brzo (gotovo) niko nije pretpostavljao. Zato sam se pitao i dalje se pitam (hvala Fmember na predloženim odgovorima) šta je to što je bila baš u ovom momentu inicijalna kapisla. Ako je povećana tražnja EUR zbog GO, to bi značilo i da se povećava kreditna aktivnost banaka ili se depoziti odlivaju, a to se ne dešava. Čak se i konverzija štednje iz din u eur nešto baš ne primećuje jer većina "oročenih" štediša sklapa ugovore u i za nedelju štednje (novembar). Prosto sam stekao utisak da je neko naštampao kamaru dinara i navalio da kupuje devize.
Dakle ok, razumljivo je to što kurs raste i što će biti tu gde će biti, samo sam očekivao da to ide u dužem periodu i sporije (kao što je krenulo od marta). Ovo sad nije klizanje, ovo je survavanje, mada je to možda i bolje, gde se zaustavi zadržaće se neko vreme. Nadam se.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimePet 25 Maj - 13:59

Bopel ::

Dakle ok, razumljivo je to što kurs raste i što će biti tu gde će biti, samo sam očekivao da to ide u dužem periodu i sporije (kao što je krenulo od marta). Ovo sad nije klizanje, ovo je survavanje, mada je to možda i bolje, gde se zaustavi zadržaće se neko vreme. Nadam se.

Kako je gurs spekulativno krajem prosle godine guran na dole ispod ravnoteznog nivoa do 95 din, tako ce verovatno i sad spekulativno biti poguran na gore iznad ravnoteznog nivoa.

recimo, ako je taj ravnotezni nivo 125 din, kurs ce ici na 130-135 pa ce se vratiti na 125.

mada ko moze da zna koji je taj novi ravnotezni nivo, mozda je to i 115 dinara za evro.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimePet 25 Maj - 14:31

Šta je ravnotežni nivo u režimu kontrolisanog plivajućeg kursa? U takvom režimu kursa nema mnogo mesta za kratkoročne spekulacije, a o ravnotežnom nivou se može govoriti samo na kratak rok. Druga je priča o precenjenosti ili potcenjenosti valute.

Kurs se godinu dana kretao od 95 do 105 dinara za euro bez ikakve intervencije NBS! Da jeste, špekulativni kapital, ali plasiran u dinarske zapise, a ne špekulativni kapital koji se kladi za ili protiv dinara. Dakle, tržišni učesnici, pored NBS, nemaju mnogo mogućnosti da manipulišu kursom, naročito ako se ima u vidu činjenica da NBS, kao i mi što gledamo u tablu pa vidimo trgovanje, gleda u svoju tablu i vidi ko šta radi u trgovanju devizama i reaguje. Bilo je i pisanja po novinama o tome.

NBS radi projekcije i na osnovu toga formira politiku kursa i intervencija. Pretpostavka je bila da će pad dinara oslabiti jer se očekivao jasan ishod izbora i brzo formiranje vlade. To se nije dogodilo i kurs ide gde ide, jer postoji granica do koje je pametno trošiti devizne rezerve. NBS sad kalkuliše i sa kratkoročnim i dugoročnim efektima slabljenja dinara. Domaća agregatna tražnja je slaba i ne može da gura inflaciju, tako da jedini okidač za povećanje cena može da bude kurs, ali zbog slabe tražnje i to ima usporen efekat jer proizvodni sektor "prihvata" manje profite i preuzima teret kursa na sebe da ne bi smanjivao fizički obim proizvodnje. Na kratak rok, kurs ne može da pogura inflaciju i to je prihvatljivo za NBS. S druge strane, slaba domaća tražnja i visok kurs imaju pozitivan efekat povećanje izvoza i to je dugoročan efekat koji je mnogo važniji.

Sledeća stanica smirivanja kursa je formiranje vlade pa pregovori sa MMF-om. NBS podstiče formiranje vlade da ne bi došla u situaciju da udari u crvenu liniju visine rezervi, jer bi posle toga kurs bio čisto plivajući i ko zna gde bi završio. I to je realan strah NBS. Efekat na inflaciju trenutno nije veliki i ona se kreće u granicama ciljanih vrednosti, a trenutni kurs povoljno utiče na peglanje deficita u spoljnoj trgovini što na dugi rok obezbeđuje stabilnost valute.

Dakle, nema spekulacija u onom negativnom smislu koji se odnosi na formiranje kursa! Ako neko sad kupuje evre da bih kasnije skuplje prodao ili kupuje dinare da bi kasnije manje plaćao evre nije spekulant nego trgovac.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimePet 25 Maj - 15:25

Fast ::
Da jeste, špekulativni kapital, ali plasiran u dinarske zapise

Na taj sam i mislio sesir

Citat :
dakle, nema spekulacija u onom negativnom smislu koji se odnosi na formiranje kursa! Ako neko sad kupuje evre da bih kasnije skuplje prodao ili kupuje dinare da bi kasnije manje plaćao evre nije spekulant nego trgovac.

100% saglasan piju
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimePet 25 Maj - 16:55

Može li neko da objasni ovaj pad eura koji se dogodio u 15:25?
Do 14h kurs je dostizao i 116,5. Indikativni kurs je bio 116,1344.
I onda, u 15:25, nagli pad eura na 115,5 (skoro 1 dinar). I onda, nakon 15:30, vrti se oko nivoa 115,7. Da nije neki insajd sa sednice glavnog odbora DS? Ili je intervenisala NBS? Ako jeste, gde je bila ceo dan i zašto interveniše tek u 15:30?
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimePet 25 Maj - 17:11

ILoveRoses ::
Može li neko da objasni ovaj pad eura koji se dogodio u 15:25?
Do 14h kurs je dostizao i 116,5. Indikativni kurs je bio 116,1344.
I onda, u 15:25, nagli pad eura na 115,5 (skoro 1 dinar). I onda, nakon 15:30, vrti se oko nivoa 115,7. Da nije neki insajd sa sednice glavnog odbora DS? Ili je intervenisala NBS? Ako jeste, gde je bila ceo dan i zašto interveniše tek u 15:30?

Vlada. Buy the rumor sell the news
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimePet 25 Maj - 18:23

Ja bas mislim da je u pitanju intervencija NBS ,danas su upumpali 53,5 milki
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimePet 25 Maj - 18:51

Drugačije izgleda grafik kad oni intervenišu, ali nije nemoguće. Brzo ćemo saznati
Nazad na vrh Ići dole
Bopel
Just looking
Just looking



Broj poruka : 11
Points : 13
Datum upisa : 31.12.2007

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimePet 25 Maj - 23:47

E pa posle ovog večeras sa Agrobankom, mislim da sam dobio odgovor šta je bio razlog za ovakvo ekspresno survavanje dinara. Hvala svima koji su pokušali da mi objasne da ipak živim u normalnoj zemlji koja se ponaša i gde se posluje po nekim pravilima. Videćemo šta će biti u ponedeljak, ali da ova, i za nas u Srbiji ovoliko velika, banka ode u stečaj a da to prođe bezbolno, samo sa ovom malom histerijom oko evra, nema šanse. Ne pomaže ovde logika, makro i mikroekonomija, bankarstvo... ko zna šta su još ovi "eksperti" planirali da urade.
ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSub 26 Maj - 0:55

Bopel ::
E pa posle ovog večeras sa Agrobankom, mislim da sam dobio odgovor šta je bio razlog za ovakvo ekspresno survavanje dinara. Hvala svima koji su pokušali da mi objasne da ipak živim u normalnoj zemlji koja se ponaša i gde se posluje po nekim pravilima. Videćemo šta će biti u ponedeljak, ali da ova, i za nas u Srbiji ovoliko velika, banka ode u stečaj a da to prođe bezbolno, samo sa ovom malom histerijom oko evra, nema šanse. Ne pomaže ovde logika, makro i mikroekonomija, bankarstvo... ko zna šta su još ovi "eksperti" planirali da urade.
ajkula

ništa ja više ovde ne razumem. slik

Ajd sad ti meni objasni zašto je stečaj agrobanke doveo do rasta kursa cele nedelje pre stečaja a na dan stečaja dinar naglo presane da slabi, maltane ojača.

Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSub 26 Maj - 1:34

@Bopel, mislim da grešiš. Kurs je povezan sa nekim drugim faktorima. Ovo sa AGBN je za ceo sektor pre rasterećenje, nego opterećenje. Platili su akcionari i gradjani, voz ide dalje
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSub 26 Maj - 2:07

Fast ::
Ovo sa AGBN je za ceo sektor pre rasterećenje, nego opterećenje. Platili su akcionari i gradjani, voz ide dalje

a šta ćemo ako pukne još jedna banka? ko će to da plati? i čime? ne bih ja to tako olako...
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSub 26 Maj - 2:21

Fmember ::
Fast ::
Ovo sa AGBN je za ceo sektor pre rasterećenje, nego opterećenje. Platili su akcionari i gradjani, voz ide dalje

a šta ćemo ako pukne još jedna banka? ko će to da plati? i čime? ne bih ja to tako olako...

I ako pukne, bitno je koja bi pukla, u smislu vlasnistva. Najkritičnije bi bilo sa državnima sa velikim depozitima. KMBN - ne brinem jer država ima rezervnu varijantu, ostale državne mogu biti benigni problem. Ozbiljno bi me zabrinulo da neka od banaka gde su stranci vlasnici udje u ovakav problem, jer se tada aktiviraju garancije i može krenuti run, mada iskreno to ne očekujem ni u ovakvoj privrednoj konjukturi u doglednom periodu
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 12:35

Faste, ako krene run u Španiji, na primer, krenuće SVUDA. Tu spasa neće biti. Nadam se, najiskrenije, da se takav scenario još uvek može izbeći. Što se kursa tiče, on je u jasnom trendu.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 16:01

probijen kurs 117.134+0.819(+0.70%)
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 16:04

Dollar Index danas ruši sve pred sobom, EURUSD u slobodnom padu, Američki Trezor na istorijskim nivoima, Bond Market se ponaša kao da je novi Lehman na dva dana od nas, ali ga još nema. Svakakve diskonekcije danas u Njujorku.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 16:08

Dexiv ::
Dollar Index danas ruši sve pred sobom, EURUSD u slobodnom padu, Američki Trezor na istorijskim nivoima, Bond Market se ponaša kao da je novi Lehman na dva dana od nas, ali ga još nema. Svakakve diskonekcije danas u Njujorku.

trejderi se igraju beze iz nafte u usa-dolar
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 16:10

Boza Belex ::
Dexiv ::
Dollar Index danas ruši sve pred sobom, EURUSD u slobodnom padu, Američki Trezor na istorijskim nivoima, Bond Market se ponaša kao da je novi Lehman na dva dana od nas, ali ga još nema. Svakakve diskonekcije danas u Njujorku.

trejderi se igraju beze iz nafte u usa-dolar

Ne igramo se (jer sam i ja trejder tamo). Nešto drugo je u pitanju, i nema trenutno veze s naftom, ni najmanje.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 16:14

kurs dinara je drahmatican
od
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 16:21

Boza Belex ::
kurs dinara je drahmatican
od

Ma jok. drahma jos ima i sanse,a dinaru se drzi opelo, Dexiv hoce da kaze da ce spanija uskoro prdnuti u cabar... confused
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 16:23

ivan45 ::
Boza Belex ::
kurs dinara je drahmatican
od

Ma jok. drahma jos ima i sanse,a dinaru se drzi opelo, Dexiv hoce da kaze da ce spanija uskoro prdnuti u cabar... confused

Španija je u teškoj situaciji, vrlo teškoj, njihov bailout je gotovo nemoguć, a Nemačka nema nameru da preduzima velike mere. Ako je Bond market u pravu danas, i ako credit spred blowout nije lažan, onda....
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 16:39

EURUSD je upravo na elektronskim platformama probio 1.24. Dollar Index u žestokom rastu, Američki trezor takođe.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 19:25

Nazdravlje: Srbija se suočava s dužničkom krizom:

Serbia Faces Threat of Debt Crisis: deficit Jan-May is 7-8% of GDP & current acct deficit as a result: Fiscal Council http://bloom.bg/NdLahS
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 19:27

Zato nemojte da se čudite zašto dinar pada prema vodećim svetskim valutama, padaće još jače, a berza će u krater, zato imam samo jedan savet:

Bežite sa broda koji tone.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 22:03

Dexiv ::
Zato nemojte da se čudite zašto dinar pada prema vodećim svetskim valutama, padaće još jače, a berza će u krater, zato imam samo jedan savet:

Bežite sa broda koji tone.
`

meni ovo izgleda kao priprema terena za strance, za fine dokapitalizacije, koje su vec ugovorene pre izbora!

Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 22:29

Boza Belex ::
Dexiv ::
Zato nemojte da se čudite zašto dinar pada prema vodećim svetskim valutama, padaće još jače, a berza će u krater, zato imam samo jedan savet:

Bežite sa broda koji tone.
`

meni ovo izgleda kao priprema terena za strance, za fine dokapitalizacije, koje su vec ugovorene pre izbora!


Loše ti izgleda. Ko će u Srbiju ulagati, em u recesiji, em u politički nestabilnoj kohabitaciji, em sa bankarskim sektorom koji je 65% grčki+italijanski, em korupcija i nesređena regulativa?

Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 22:39

Neću lagati: trejding na Njujorškoj berzi je (i bukvalno!) krvav posao, ali bar imate ŠANSU. Ovde nemate nikakvu šansu, ova berza je osuđena na propast. Na moju veliku žalost.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeSre 30 Maj - 22:51

Dexiv ::
Neću lagati: trejding na Njujorškoj berzi je (i bukvalno!) krvav posao, ali bar imate ŠANSU. Ovde nemate nikakvu šansu, ova berza je osuđena na propast. Na moju veliku žalost.

trejdovao sam apple na 640 pa je pao na 580, na demo.
trejdovao sam naftu na 92 da ce ici gore, pa je poklekla na 87 isto na demo.
sefe drugo sranje isto pakovanje.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Kurs EUR/RSD - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 13 Icon_minitimeČet 31 Maj - 1:22

Boza Belex ::
Dexiv ::
Neću lagati: trejding na Njujorškoj berzi je (i bukvalno!) krvav posao, ali bar imate ŠANSU. Ovde nemate nikakvu šansu, ova berza je osuđena na propast. Na moju veliku žalost.

trejdovao sam apple na 640 pa je pao na 580, na demo.
trejdovao sam naftu na 92 da ce ici gore, pa je poklekla na 87 isto na demo.
sefe drugo sranje isto pakovanje.

Trejdao si AAPL na 640 u smislu kupovine? Šefe, 642 je bio početak balona, 50% više od 200 SMA, to je definicija. Tad je trebalo da ga šortaš! Došao je na 644 kad je ušao u balon i okrenuo motore. A nafta, pa CRB (Commodities Index ETF) prvi kreće u korekciju. Prvo nešto treba i da naučiš, zato i kažem da je krvav posao.

Na 1423 SP 500 je bio vrh, i to se videlo preko tehničke analize, kao i korišćenjem DeMarkovih Combo sequential indikatora.
Nazad na vrh Ići dole
 
Kurs EUR/RSD
Nazad na vrh 
Strana 13 od 25Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Sledeći
 Similar topics
-
» Predvidi kurs dinara !
» Kako se formira kurs dinara
» BESPLATNI KURS O FOREXU

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: