BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Kada ste ziveli najbolje?

Ići dole 
+9
kuzman
Greta
Mc.Intosh
mirami
cromodora
buki1234
Mima
Pijacar
Milos86
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Kada ste ziveli najbolje?
od 1990 - 1995
Kada ste ziveli najbolje? Vote_lcap24%Kada ste ziveli najbolje? Vote_rcap
 24% [ 8 ]
od 1995 - 2000
Kada ste ziveli najbolje? Vote_lcap12%Kada ste ziveli najbolje? Vote_rcap
 12% [ 4 ]
od 2000 - 2005
Kada ste ziveli najbolje? Vote_lcap12%Kada ste ziveli najbolje? Vote_rcap
 12% [ 4 ]
od 2005 - danas
Kada ste ziveli najbolje? Vote_lcap52%Kada ste ziveli najbolje? Vote_rcap
 52% [ 17 ]
Ukupno Glasova : 33
 
Zatvoreno sondiranje

AutorPoruka
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 19.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSub 17 Nov - 13:21

Kada ste ziveli najbolje?
Nazad na vrh Ići dole
Pijacar
VIP
VIP



Broj poruka : 231
Points : -246
Datum upisa : 03.08.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSub 17 Nov - 20:28

Pre 1990, :respect:
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 19.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSub 17 Nov - 22:28

Za vreme Kada ste ziveli najbolje? Portre10



:?: :?: :?: :?:
Nazad na vrh Ići dole
Mima
VIP
VIP
Mima


Broj poruka : 218
Points : 90
Datum upisa : 21.10.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeNed 18 Nov - 1:36

Slazem se s tobom, s njim smo najbolje ziveli.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 19.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeNed 18 Nov - 1:54

A stvarno je lik bio, imao smeka stari, nisam ni bio rodjen tada pa ne mogu da komentarisem, ali svi se slazu da se najbolje zivelo, mislim ziveli ste na kredit koji ce i moji praunuci da otplacuju... Ma sta vas briga...


A sta mislite o Kada ste ziveli najbolje? Slobod10 Kada ste ziveli najbolje? Milose10


:?: :?: :?: :?: :?:
Nazad na vrh Ići dole
buki1234
Just looking
Just looking
buki1234


Broj poruka : 33
Localisation : tu negde
Points : -20
Datum upisa : 10.10.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeNed 18 Nov - 7:05

Unistio mi je najbolje godine zivota :drrr: :smeshan: :(
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 19.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeNed 18 Nov - 22:14

Evoneko glasao da je tad ziveo najbolje affraid
Nazad na vrh Ići dole
buki1234
Just looking
Just looking
buki1234


Broj poruka : 33
Localisation : tu negde
Points : -20
Datum upisa : 10.10.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimePon 19 Nov - 11:24

MARKO ti li si glasao ? affraid
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 19.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimePon 19 Nov - 22:33

A sta mislite o? Kada ste ziveli najbolje? Slika_10
Nazad na vrh Ići dole
cromodora
Partner
Partner



Broj poruka : 123
Points : -27
Datum upisa : 22.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimePon 19 Nov - 23:27

Nema opcija pre 1990...molim update opcije za glasanje :D
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSre 5 Dec - 7:32

Najbolje sam ziveo kad sam bio mali . To je bio zivot,nic me nije interesovalo samo da bazam ko muva bez glave.
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 21.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSre 5 Dec - 8:06

1989 a jedna marka sedam dinara,pa para ko sase nisi mogao da ih potrosis,a crveni pasos mmm :cheers:
Nazad na vrh Ići dole
Pijacar
VIP
VIP



Broj poruka : 231
Points : -246
Datum upisa : 03.08.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSre 5 Dec - 8:07

Za vreme Cubice -Slobe, on je "otimao i krao" ,ali pustao je da i osali sitni mogu nesto da zarade-srazmerno sposobnostima.
Danasnji zele samo sebi-i niko drugi ne moze niti sme da se drzne da zaradi-otkine im deo kolaca.
Neko komentarise da mu je uzeo najbolje godine, mozda je u pravu mozda nije, tada ko se kako snalazio, svako je mogao da zaradi vise ili manje!
A danas!?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSre 5 Dec - 8:12

Ma kod nas nikad nije bilo Robin Huda ,cak je i Kraljevic Marko krao i nosio svojoj staroj majci a jok sirotinji raji. :naghty: .
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 21.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSre 5 Dec - 8:14

Dobro ajde,ti imas 35god. i sta si u zivotu video od svoje 20 do 28,verovatno samo kantice sa benzinom,salamu iz
Madjarske i pevaljke sa pocepanim carapama na nekom splavu...ALOOO o cemu pricamo samo onaj ko je bio sposoban da radi sve i svasta(bez obzira na savest i vaspitanje) je nesto i uradio,znam da sam nepopravljivo glupa u svom postenju ali ima nas i takvih
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSre 5 Dec - 8:31

Pa jesi li udata ,mislim posto si postena? :flower1:
Nazad na vrh Ići dole
Mc.Intosh
VIP
VIP



Broj poruka : 54
Points : -20
Datum upisa : 29.10.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSre 5 Dec - 9:04

Pijacar ::
Za vreme Cubice -Slobe, on je "otimao i krao" ,ali pustao je da i osali sitni mogu nesto da zarade-srazmerno sposobnostima.
Danasnji zele samo sebi-i niko drugi ne moze niti sme da se drzne da zaradi-otkine im deo kolaca.
Neko komentarise da mu je uzeo najbolje godine, mozda je u pravu mozda nije, tada ko se kako snalazio, svako je mogao da zaradi vise ili manje!
A danas!?

Neki su stvarno lepo ziveli 90's...sverceri benzina i cigarete...oni koji su drzali "menjacnice"...krug oko SPS-a, SRS-a i JUL-a...i naravno oni koji su opljackali skoro celu teritoriju nekadasnjeg SFRJ-a. Oni su bili "sposobni". Ko je posteno radio nije imao ni za hladnu vodu.
Nazad na vrh Ići dole
Pijacar
VIP
VIP



Broj poruka : 231
Points : -246
Datum upisa : 03.08.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSre 5 Dec - 9:52

@MC.Intosh
prijaelj dragi, ako ti nisi, imas barem jednog priajtelja koji je svercovao benzin ili ga preprodavao ili cigarete. Ako nemas onda ili nisi ziveo u to doba u ovoj zemlji ili si ziveo na viskokoj nozi.
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 21.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSre 5 Dec - 11:02

Majstor ::
Pa jesi li udata ,mislim posto si postena? :flower1:

Srvarno ne razumem kakve veze ima postenje i udaja,mislila sam da si se promenio ali Suspect
Nazad na vrh Ići dole
buki1234
Just looking
Just looking
buki1234


Broj poruka : 33
Localisation : tu negde
Points : -20
Datum upisa : 10.10.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSre 5 Dec - 11:17

Pijacar ::
Za vreme Cubice -Slobe, on je "otimao i krao" ,ali pustao je da i osali sitni mogu nesto da zarade-srazmerno sposobnostima.
Danasnji zele samo sebi-i niko drugi ne moze niti sme da se drzne da zaradi-otkine im deo kolaca.
Neko komentarise da mu je uzeo najbolje godine, mozda je u pravu mozda nije, tada ko se kako snalazio, svako je mogao da zaradi vise ili manje!
A danas!?

Pa danas imam struje 24 h a samim tim imam i grejanje.

Benzin kupujem kao sav normalan svet na pumpi i ne obracam paznju da li je krsten ili je Rumunski zeleni ili Madjarski crveni, da li kanister stoji uz ili niz put (mada je to bilo retko uglavnom su radile flase).

Mogu sebi da priustim belu tehniku ( i obojenu), kupujem garderobu u redovnim prodavnicama a ne na buvljaku.

Mogu da izadjem u provod i popijem 3 piva (npr), a ne da cedim jedno svake trece subote.

Prehrambene prodavnice su pune robe i strane i domace a onda su bile prazne kao da se spremaju za krecenje.

Svake godine odem na more a onda sam ga gledao na TV-u (kad ima struje).


E, sad, verovatno ces reci kako ja nisam snalazljiv i nisam se dobro "plivao" ali ...

Zavrsicu ovde !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeČet 6 Dec - 5:18

mirami ::
Majstor ::
Pa jesi li udata ,mislim posto si postena? :flower1:

Srvarno ne razumem kakve veze ima postenje i udaja,mislila sam da si se promenio ali Suspect

Ma znas ono kako se kaze postena,postena i osta neudata.A ja sam stalno :study: pa nisam stigao :heart: pa :flower1: .

lol!
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 27.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimePon 14 Jan - 23:36

Kuzman,

Mislim da ti fali malo optimizma. :sunny:
Tacno je da i sada ima ljudi koji nemaju struje i koji nemaju shta da jedu, ali takvih ce uvek biti.
Ima ih i u najrazvijenijim zemljama zapada. Pokushaj da budes objektivan i da se setish devedesetih
kada je vecina stanovnishtva zivela kao prosjaci. Da ne pominjem 93 godinu kada je plata bila 2 do 3 marke...to je bilo dno dna i ne ponovilo se. Chak i oni koji su imali para (koje su chuvali po slamaricama i uspeli nekako da ih sachuvaju od Dafine , Jezde i stare devizne shtednje) nisu imali shta da kupe - samoposluge su bile prazne, jezivo prazne - tek po koja kesica bibera i pakovanje savleta. Mozda si ti tada bio suvishe mlad pa ne pamtish to vreme. U odnosu na to vreme sigurno je da svi mi zhivimo mnogo, mnogo bolje.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 27.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeUto 15 Jan - 1:09

kuzman ::
Greta ::
Kuzman,

Mislim da ti fali malo optimizma. :sunny:
Tacno je da i sada ima ljudi koji nemaju struje i koji nemaju shta da jedu, ali takvih ce uvek biti.
Ima ih i u najrazvijenijim zemljama zapada. Pokushaj da budes objektivan i da se setish devedesetih
kada je vecina stanovnishtva zivela kao prosjaci. Da ne pominjem 93 godinu kada je plata bila 2 do 3 marke...to je bilo dno dna i ne ponovilo se. Chak i oni koji su imali para (koje su chuvali po slamaricama i uspeli nekako da ih sachuvaju od Dafine , Jezde i stare devizne shtednje) nisu imali shta da kupe - samoposluge su bile prazne, jezivo prazne - tek po koja kesica bibera i pakovanje savleta. Mozda si ti tada bio suvishe mlad pa ne pamtish to vreme. U odnosu na to vreme sigurno je da svi mi zhivimo mnogo, mnogo bolje.

Pa to i pričam da ih ima i u najrazvijenijim zemljama, pa ne možeš da se ljutiš na vlast što ti ne da pare. Niko ne daje pare, sve moraš da zaradiš. Načini su različiti, a to je individualna stvar. Kako znaš kako živi većina stanovništva, jel poznaješ većinu stanovništva, il je to tvoja većina. Izbori to mere, a oni su uvek negde 50:50, nikad nije bilo 80:20 ili 90:10.
Mislim stvarno nema smisla da pričamo 2-3 marke, niko ne može da preživi mesec sa tim, ma kakve da su cene, a niko nije umro od gladi. Stvarno su bile plate tolike, al glavni tokovi novaca su bili nelegalni, znači nemerljivi. Tako da ne znaš tadašnja prosečna primanja, kad ne možeš da ih izmeriš. Stim u vezi sve si mogao da kupiš, al ne u radnji, jer u radnji si morao da prodaješ po marku, niko normalan nije prodavao svoju robu za tu cenu, zato su i bili rafovi prazni, al si sve mogao da kupiš ispod tezge za drugu cenu. To možda nije lepo, civilizovano, itd. al stavrno ne možeš da kažeš da su ljudi živeli sa 2-3 marke i da ništa nisi mogao da kupiš. E, sad što je bilo ljudi koji nisu mogli sebi da dozvole da vuku kese i torbe jer im je to bilo ponižavanje, pa su loše živeli, to je druga stvar. Znači bilo je mogućnosti ali nije prihvatljivo bilo svima.
Isto je i sad. Imaš npr. nevladine organizacije gde se vrte ogromene pare, al nije prihvatljivo svima da to rade jer im je poniženje kao i nekada nekim drugima.

Poenta je da si sam kriv što loše ili dobro živiš, ma šta pod tim podrazumevao, a ne da te sistem ili vlast ugrožava. Nikome nijedna vlast ne donosi na noge ništa, uvek se prilagođavaš i tražiš sebe u društvu. Neće nikad društvo da se prilagođava tebi, pa ma kakvo da je.

Slazem se da drzava nije ta koja treba da mi bilo shta donese na noge i ja od drzave nishta i ne ochekujem, pogotovu ne ako verujem u liberalnu ekonomiju, a to je ono zashta se svi zalazu (ne samo Cheda nego bash svi, bar deklarativno). Ali, u liberalnoj ekonomiji u kojoj je uloga drzave svedena na minimum, postoji neshto shto se zove zakon trzhista i pravila igre su vrlo jasna...
Postoje i tamo buvljaci, ali i oni moraju uredno da plate porez.
Postoje i tamo banke, ali moraju da daju redovan izveshtaj o svom poslovanju i likvidnosti (znachi za piramidalne shtednje i otimanje para ide se u zatvor odmah!) i talo dalje...
Ako ti sistem ne pruzi tu elementarnu sigurnost u vidu jasnih pravila igre (pravna drzava) onda imash ono o chemu sam pisala. A ti parametri su merljivi, nishta tu nije velika misterija kako ti mislish. Postoje godishnji izveshtaji svetske banke i raznih drugih medjunarodnih institucija koje procenjuju stopu rizika ulaganja u pojedinim zemljama kao i stepen uskladjenosti sa onim shto se zove normalna pravna drzava (pravna regulativa, koliko je zakona doneto u odredjenoj oblasti, koji je stepen korupcije...) sve je to merljivo.
Po tim a i nekim drugim kriterijumima moze se proceniti koliko je neka drzava banana republika i da li vredi u nju bilo shta ulagati. Upravo ti kriterijumi govore da smo mi od 1993 puno napredovali. :sampion:
Nazad na vrh Ići dole
kuzman
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : -5
Datum upisa : 03.01.2008

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeUto 15 Jan - 2:15

.


Poslednji izmenio dana Sre 16 Jan - 20:27, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 27.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeUto 15 Jan - 2:56

Da ti kazem Kuzmane shta je meni ochigledno,

Slobodan Miloshevic kad je 2000-te odlazio sa vlasti, rekao je ovom narodu :titanic: :
Od blata ce te me praviti...
Meni je ta izjava i dan danas smeshna, ali tebi izgleda nije, ti si se izgleda primio na to vreme i na taj nachin zivota. Zalish za sivom ekonomijom i ne mozesh da prebolish sto morash da platish porez.

Zhao mi je Kuzmane, ali ne mogu ti pomoci :tesi:
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 19.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeUto 15 Jan - 3:32

Kuzmo potpuno si u pravu
Nazad na vrh Ići dole
Mima
VIP
VIP
Mima


Broj poruka : 218
Points : 90
Datum upisa : 21.10.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeUto 15 Jan - 10:49

Kuzman nije pesimista, on je samo realan. Potpuno je u pravu sto se tice poreza. Zasto nama drzava ne smanjuje porez na KD? Da bi se prelivao u dzepove onih koji nista ne rade, a primaju ogromne plate, kao, recimo, poslanici, da ne nabrajam dalje...Svi mi radimo za razne parazite i nase pare odlaze njima, a svaka dosadasnja vlast gleda samo da napuni sebi dzepove. Da li se neka stranka protivila povecanju plata poslanicima svojevremeno? Nesto se ne secam, cini mi se da su se svi slozili! To je jedino oko cega se oni slazu. A zakon o smanjenju poreza povukli iz procedure...Zasto? Pa treba im jos para...Korupcija vlada i sada kao i nekada, to je takodje tacno. Greta, mislim da nisi razumela Kuzmana, on se ne zalaze za anarhiju, nego je protiv otimacine para koje je on zaradio i tu je sasvim u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 27.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeUto 15 Jan - 12:21

mima ::
Kuzman nije pesimista, on je samo realan. Potpuno je u pravu sto se tice poreza. Zasto nama drzava ne smanjuje porez na KD? Da bi se prelivao u dzepove onih koji nista ne rade, a primaju ogromne plate, kao, recimo, poslanici, da ne nabrajam dalje...Svi mi radimo za razne parazite i nase pare odlaze njima, a svaka dosadasnja vlast gleda samo da napuni sebi dzepove. Da li se neka stranka protivila povecanju plata poslanicima svojevremeno? Nesto se ne secam, cini mi se da su se svi slozili! To je jedino oko cega se oni slazu. A zakon o smanjenju poreza povukli iz procedure...Zasto? Pa treba im jos para...Korupcija vlada i sada kao i nekada, to je takodje tacno. Greta, mislim da nisi razumela Kuzmana, on se ne zalaze za anarhiju, nego je protiv otimacine para koje je on zaradio i tu je sasvim u pravu.

Mima, kad je rech o porezu na KD i ja mislim isto kao i ti, ali ovde nije bila rech o porezu.
Tema je - Kada se najbolje zivelo?
Naravno da ni danas mnogo toga ne valja, tachno je da ima korupcije, ali za boga nemojte me ubedjivati da nam je devedesetih bilo bolje nego danas! :kanta:
Nazad na vrh Ići dole
pedjamilos
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 0
Datum upisa : 29.12.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeUto 15 Jan - 12:40

Pozdrav svima :wave1: , nisam se do sada javljao.
Rekao bih ovo je tema za nerviranje. Ljudi imaju kratko pamćenje, to je problem Srba.
Ni sad, a ni onda nam nije bilo dobro. Nikada se ovde nije dobro živelo affraid
Greta je u pravu kad za 90te kaže NE PONOVILO SE !!
Nazad na vrh Ići dole
Mima
VIP
VIP
Mima


Broj poruka : 218
Points : 90
Datum upisa : 21.10.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeUto 15 Jan - 20:46

Ma ja nisam ni rekla da se tada zivelo bolje, samo nisam zadovoljna ni sada, mnogo vise sam ocekivala od 5. oktobra, a zdusno sam ucestvovala u protestima, verujuci da ce se sve promeniti. Nesto se jeste promenilo, ali nedovoljno.


Poslednji izmenio dana Sre 16 Jan - 2:12, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeUto 15 Jan - 23:49

Kuzmane,
to ti je život - stalno nešto novo :D , stalni kompromisi, prilagodjavanja - mada je to ovde malo češće nego u uredjenim zemlajam...
I ne zaboravi ONAJ ko može SAM i niko i ništa ga ne zanima - TAJ je ili Bog ili ludak !! :heart:
:heart:

Biće bolje - nesreća je naša što baš MI živimo sada i ovde, al šta ćeš tako mu je...
Ne pomišljaj da i u "dosadnim" zemljama tipa Švajcarska - ljudi nemaju nikakve probleme i da nikada i ni u čemu ne moraju da se prilagode ili naprave neki kompromis.... santa

.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 342
Points : 745
Datum upisa : 19.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSre 16 Jan - 0:56

Ja se ne slažem... mislim da je danas život ako ništa bar svima malo lakši... a i čini mi se da je većini bar malo bolje nego što je to bilo 90-tih... to sudim po svemu što vidim i po ljudima koje sam poznavao i tada i danas...
Jedno ću ti priznati, a čini mi se da ti o tome pričaš: Bilo je veća avantura živeti 90-tih u odnosu na danas i mogao si da radiš skoro šta si hteo, vladalo je potpuno bezakonje, ako ti to nedostaje, onda mi je jasno o čemu pričaš...

P.S. A nije bilo ni Berze... 8)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.aikb.net
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 27.05.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSre 16 Jan - 1:36

Mozda se nekome chini da su ovakve rasprave potpuno besmislene, ne vode nichemu...
Ja mislim da su odlichne, jer pokazuju ko smo i gde smo... i onda ne treba da bude velikih razocharenja kad vidimo kakvi ce biti rezultati posle izbora.
Na ovom forumu su obrazovani ljudi, ljudi koji trguju akcijama (alo, ljudi koji uopshte znaju shta su akcije!- a takvih je u Srbiji jako malo), znaju da koriste kompjuter (u opstoj populaciji oko 1%!), pa opet neki imaju problem da razumeju i procene realnost koja ih okruzuje. Nikakvi racionalni argumenti ne pomazhu.
Kako ce onda u nedelju glasati neki nesrecnik koji zhivi na nekoj planini, bogu iza nogu koji ni za televizor nije nikada chuo? :wall: :wall: :wall:
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 15.12.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSre 16 Jan - 3:54

kuzman ::
Ne znam zašto stalno pokušavate da me spašavate, otvarate oči, provaljujete šta mi nedostaje, za čim žudim. Ja se jedini ni na koga nisam žalio. Možda je to sumnjivo. Stvarno ste neverovatni i netoleranti. Toliko ste se borili protiv Slobinog nasilja, da ste tako nasilni postali. Pustite me da umrem glup. Gledajte sebe. Nemojte da me ursećujete, stalno diskusiju prebacujete na lični nivo. Pričamo u načelu. Stalno ponižavate ljude koji nisu kao i vi i ne misle tako.
Ja Vam stvarno od srca (svim srcem) želim da sa svim Vašim prijateljima odete u Evropu i živite onako kako se nadate. Stvarno. Al dajte malo mogućnosti tome da neće svi ići sa vama ili većina ili manjina i da ti ljudi koji nisu kao vi nisu nepismeni i maloumni ili nisu nepismeniji i maloumniji od Vas. I oni su ljudi i oni treba da žive kako žele a ne kako vi želite, za to ste se valjda borili. Ima ih i koji Vas gledaju kao nepismene. Kako možete da budete tako sigurni da Vaši stavovi treba i jesu svima ili većini uzor. To je stvarno hrabro.
I Staljin i Hitler su bili vrlo hrabri ljudi. Mislite o tome.


Auuuu... :wall:
Bas si ozlojedjen!!!
:drrr:
Nazad na vrh Ići dole
buki1234
Just looking
Just looking
buki1234


Broj poruka : 33
Localisation : tu negde
Points : -20
Datum upisa : 10.10.2007

Kada ste ziveli najbolje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada ste ziveli najbolje?   Kada ste ziveli najbolje? Icon_minitimeSre 16 Jan - 8:20

kuzman ::
Dakle tema je da li se živelo bolje sad ili onda na nivou cele zemlje.
Tvrdnja da je danas mnogo bolje je vrlo klimava.
Bolje je nekima i to nije sporno, al je netačno i bezobrazno pričati kako je svima bolje, ili na nivou države sa argumentima koji su navedeni.
Sasvim je ok da čovek kaže da je njemu lično bolje, a za većinu to tvrditi stvarno nema smisla, a sad su izbori pa ćemo videti.

Kako nije svima bolje ? Pa ako citas ovu poruku znaci da imas struje a imaju je i (skoro ) svi gradjani u Srbiji. Zar to neznaci da je svima bolje?

Nije struja jedini primer .
Nazad na vrh Ići dole
 
Kada ste ziveli najbolje?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Srbija caffe
» Lov i ribolov....najbolje destinacije.
» Tigar,tigric... - TIGR

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: