BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 BIP a.d. Beograd - BIPB

Ići dole 
+122
draggon
Tenerife
MACA23
zbugiyu
zekapeka
gaggii
smele
Kosanica
vladimir1976
dusan79
tandaric
MMcorp
piraterija
Al Kapone
boxxi
lazar1988
Bond
Popaj
Cucla
Pekinis
Mistery 011
Dragan555
Baki. V
Big Mile
Sasuolo
Nenadnenad67
Optimista
Toplica
Pripravnik
Bombica
Gagi
Bidza
philips1
LUMTDZOS
Danx
Momir
Bojjan
Dragot
stock
Taliban
Aleks
Mitar
Nemesis
Ceras
Racunarko
Fmember
Zmark
Metatrader
Rogy
HUACHUMA
Josip
Steve McQueen
Boranija
C R A Z Y
Miladin
Dkolak
Polos
Ppanic
raspolozen
Smile
Greta
ILoveRoses
JMBR
StariHrast
RobinHood
Centurion
Mbojan78
Dax
Mozart
MORNAR
Admin
pakodazna
Atomski mrav
pepsiman
Sasa965
Mozartru
Rasa
Igi-bg
Aritmeticar
Drag_Mlad
Dnenad85
MarkoJTD
Ivan2211
Maca
Non-ProfitOrganization
AdmiralMarkets
Sofke
BIPovac
StefanMR
Bosanac
bonum.mm
gogloee
Petronijevic
iki
Vladulns
GogaAna
nepet
Teletrader
Ars Vivendi
Kupi akcije
Zane
Dusan
Dejansss
Vidovnjak
Mala
Kobe Bryant
milosstojan
Joe
srpski_pacijent
Friz
Kurajber
shema
Raiden
cromodora
Sare
Drasko
Ivona
Dr Zuk
Milos86
Posmatrač
Sneki
tigrovic
126 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
tigrovic
Still learning
Still learning



Broj poruka : 126
Points : -9
Datum upisa : 01.09.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/24/2008, 18:40

Posmatrač ::
srpski_pacijent ::
koliko godina treba da cekam da povratim novac na BIPu usao sam na 400.budite iskreni ali ne i surovi...unapred zahvalan.

Prema onome što sam čuo akcionari BIP-a su ugasili. Tamo gde se Missko pojavi trava ne niče. Odgvoor na pitanje niko Ti ne može dati. Ako prodaju Mostar za 22 mE pokriće dugove, uzeti nešto za sebe većinski vlasnici i to je to. Bip posle prodaje Mostara i Sladare uglavnom malo vredi. A oni ne prodaju već poklanjaju.
Uzgred budi rečeno gubitak bi sada bio 50% što je prava sitnica. Ljudi gube i više a Ti si dobio anginu pektoris na 50%. Šta bi radio da je 70-80%?

Vecinski je u obavezi otkupiti po 4,25 eura po ugovoru. Akcionari nece biti saglasni sa prodajom a ako vecinski potegne sa otkupom po principu nesaglasni akcionar mogao bi se suociti sa krsenjem zakonskih obaveza iz ugovora tako da bi mogao izgubiti ono sto je do sada platio za kupovinu 51% akcija kao i sve ono sto je do sada ulozio.
Akcionari su slozni da ne dozvole da budu prevareni .

PS Kazi Posmatrac koliko si u gubitku na Politici da mnogo ne pametujes.Kupovao si je po 2500 :( :( :( :bangbang: :bangbang:
Nazad na vrh Ići dole
srpski_pacijent
Just looking
Just looking
srpski_pacijent


Broj poruka : 7
Godina : 46
Localisation : Beograd
Points : 0
Datum upisa : 24.03.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/24/2008, 19:34

pa jbt koja je ovo drzava?
pa ovo je gore nego dafina i jezda,znas da razmisljam da glasam za radikale i da pohapse sve te klanove,mislim ja sam ono u tome zaista neiskusan ali sve mi se to cini na vladavinu par ljudi, i sve mi je gore nego za vreme milosevica,jer ovo nije trziste ovo je pljacka i drzave i gradjana.
ma i karic je poceo kao miskovic pa je nestao,ni ovome nece goreti do zore.

NE PRETERUJ !!
Admin

_________________
FIDL(50),ENHL(100),TIGR(70),SMPO(50),VZAS(130),BIP(1000)...da li da se umijem ili da se ubijem?
Nazad na vrh Ići dole
Posmatrač
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : -59
Datum upisa : 02.06.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/24/2008, 20:40

srpski_pacijent ::
pa jbt koja je ovo drzava?
pa ovo je gore nego dafina i jezda,znas da razmisljam da glasam za radikale i da pohapse sve te klanove,mislim ja sam ono u tome zaista neiskusan ali sve mi se to cini na vladavinu par ljudi, i sve mi je gore nego za vreme milosevica,jer ovo nije trziste ovo je pljacka i drzave i gradjana.
ma i karic je poceo kao miskovic pa je nestao,ni ovome nece goreti do zore.

NE PRETERUJ !!
Admin

Ajde ne kukaj, izvućićes se na drugim hartijama. Osim bipa ostale hartije su dobre. Berza je škola praktičnog života! Izgubićeš 100-200.000 dingdži. Prava sitnica.
Nazad na vrh Ići dole
Posmatrač
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : -59
Datum upisa : 02.06.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/24/2008, 20:42

tigrovic ::
Posmatrač ::
srpski_pacijent ::
koliko godina treba da cekam da povratim novac na BIPu usao sam na 400.budite iskreni ali ne i surovi...unapred zahvalan.

Prema onome što sam čuo akcionari BIP-a su ugasili. Tamo gde se Missko pojavi trava ne niče. Odgvoor na pitanje niko Ti ne može dati. Ako prodaju Mostar za 22 mE pokriće dugove, uzeti nešto za sebe većinski vlasnici i to je to. Bip posle prodaje Mostara i Sladare uglavnom malo vredi. A oni ne prodaju već poklanjaju.
Uzgred budi rečeno gubitak bi sada bio 50% što je prava sitnica. Ljudi gube i više a Ti si dobio anginu pektoris na 50%. Šta bi radio da je 70-80%?

Vecinski je u obavezi otkupiti po 4,25 eura po ugovoru. Akcionari nece biti saglasni sa prodajom a ako vecinski potegne sa otkupom po principu nesaglasni akcionar mogao bi se suociti sa krsenjem zakonskih obaveza iz ugovora tako da bi mogao izgubiti ono sto je do sada platio za kupovinu 51% akcija kao i sve ono sto je do sada ulozio.
Akcionari su slozni da ne dozvole da budu prevareni .

PS Kazi Posmatrac koliko si u gubitku na Politici da mnogo ne pametujes.Kupovao si je po 2500 :( :( :( :bangbang: :bangbang:

baš si me potcenio, kad je beg bio cicija. Plaćo sam je 3 tisuće! hej haj! :bounce: :box: :wave1:
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/25/2008, 14:00

Evo kako je sve počelo :cheers: :D

2007-02-20
14:02:40
Alehin
Član
Iz: Peterburg
Registrovan: 2006-12-22
Poruke: 1113 Re: Beogradska industrija piva - BIPB
Da, a ja ušao juče malčice.
Eto šta je alavost i neiskustvo.
Taliće se ovo još dugo po niskim cenama, ima puuuuuuUUUno akcija kod prvih, a malih vlasnika.

:D :D :D
I tako.. malčice, po malčice do 2.000 kom !!
Stvarno je bio alav :drunken: :drunken: Odličan primer pumpanja!!! :twisted:

P.S. Moje mišljenje se od prvog dana nije menjalo... cat


EVO, sve lepo objašnjeno !!! 8) :

Sneki
Banovan
Registrovan: 2006-11-22
Poruke: 615 Re: Beogradska industrija piva - BIPB

Alehin upisano:
Da, a ja ušao juče malčice.
Eto šta je alavost i neiskustvo.
Taliće se ovo još dugo po niskim cenama, ima puuuuuuUUUno akcija kod prvih, a malih vlasnika.

Trotter upisano:
Alal vera na priznanju, nisam primetio ovakve postove na forumu ili ih ima, ali vrlo retko;-)
U to ime ja ću, verovatno, sutra u kotrljajuće ležajeve, takodje alavo:-)
Pa kako mi bude

Sneki upisano:
Cuvaj se, pivo i pilule za lilule ne idu zajedno


--------------------------------------------------------------------------------
Kupite akcije, kupite pilule za spavanje, spavajte i kad se probudite - bicete bogati!



.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
srpski_pacijent
Just looking
Just looking
srpski_pacijent


Broj poruka : 7
Godina : 46
Localisation : Beograd
Points : 0
Datum upisa : 24.03.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: BIP   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/25/2008, 17:11

Izvinjavam se administratoru zaista mi nije zelja to da se bakcem politikom,niti da je petljam u ovo mada je sve to povezano.
Izvinjavam se.
Ma ja sam zapravo besan i voleo bih kada bi se mali akcionari udruzili i nekako sprecili to sa bipom,pa taman 10 godina sve ostalo na istom,iskreno da sam znao da berza i zakon su dve stvari nikada ne bih dinar ulozio ni u jednu hartiju.
Ne volim da se kockam jer nisam tako svoj novac ni zaradio.
U normalnim zemljama berza nije kocka vec trziste,regulisano pravilim,zakonima,sankcijama..ovde je sve pljacka i presipanje novca u dzepove nekolicine.
Smatram da nismo mi ni naivni ni glupi(mi koji smo kupovali hartuju BIP-a) vec prosto prevareni.
Mozda sam opet preterao ali nadam se da ce neko da odgovara jednog dana za ovo.
Pozdrav svima.

_________________
FIDL(50),ENHL(100),TIGR(70),SMPO(50),VZAS(130),BIP(1000)...da li da se umijem ili da se ubijem?
Nazad na vrh Ići dole
srpski_pacijent
Just looking
Just looking
srpski_pacijent


Broj poruka : 7
Godina : 46
Localisation : Beograd
Points : 0
Datum upisa : 24.03.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: primer   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/25/2008, 17:31

Zamislite ovo,banalan primer,ali prosto zamislite...resi drzava da privatizuje narodno pozoriste u Beogradu,svi znamo lokaciju istog,i onda proda svoj paket akcija trljajuci ruke,naravno novi vlasnik ne sme da menja delatnost,ali on lepo uzme izgradi narodno pozoriste u krnjaci fakticki delatnost ista samo na lokaciji koja ne vredi nista.Srusi zgradu narodnog pozorista napravi hotel Hilton ,opet napuni kasu drzavi preko gradskog gradjavinskog zemsljista,napravi 10 puta vise kvadrata.Svi zadovoljno a mali akcionari tj. gradjani prevareni.
Pa ja vas pitam da li je to normalno?A to je situacija sa BIP-om,navedite mi zemlju u kojoj se za to ne robija.
Jos nesto,zamislite(a to ce se desiti),da se izmeni zakon o vlasnistvu nad zemljistem(kao u zemljama EU),gde vlasnik zemljista je lice koje je vlasnik i objekta,ovoga ne bi bilo,i pitam se zasto se uopste citava stvar oko BIP-a ubrzava sa izgradnjom nove fabrike?Jel neko zna uopste uslove koje postavlja EU Srbiji pre ulaska u istu?
Valjda necu biti banovan,ja samo zelim da mi neko objasni kako je ovo sve moguce i da li je to po zakonu.
hvala.

_________________
FIDL(50),ENHL(100),TIGR(70),SMPO(50),VZAS(130),BIP(1000)...da li da se umijem ili da se ubijem?
Nazad na vrh Ići dole
Posmatrač
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : -59
Datum upisa : 02.06.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/25/2008, 21:55

Analiza hartije BIPB.
Faktičko stanje:
1. Podcenjena akcija
2. Firma u gubicima, kupljena od Litvanaca da bi bila nekome preprodata
3. Zainteresovan kupac je godpodin kome tepaju Miško
4. Akcija može još dole ali i da poraste.
5. Budućnost preduzeća, sva je prilika, zapečaćena.
6. Labus ima udeo preko kćerke u BIP-u a možda se vrati politički u igru u maju ove godine. Trenutno lobira kod antimonopolske komisije u korist Delte.

Prognoza:
1. Litvanci i Misko, sva je prilika, neće uspeti na narednoj skupštini da isposluju prodaju Mostara za 22 mE
2. Ostaje im da pokušaju da se zaduže kod banke i plac stave pod hipoteku (napr. Univerzal banka).
3. Ako ne uspeju da uzmu kredit jer postoji otpor, ali i neke formalne prepreke, ulazimo u pat poziciju.
4. U toj situaciji vlasnici BIP-a (pravi) očima gledaju kako se njihov plac topi: 4ha sada, 3 hektara u okotbru, 2 ha na proleće ....
5. Miško oteže da izmori vlasnike ali već narednog proleća tih 2 ha koštaće ga kao sada 3 ha.....

Zaključak
Ako ne dođe do razumnog kompromisa svi će izgubiti, vreme i novac, a vreme je novac. Miško je u svakom slučaju u prednosti jer je sam a protiv sebe ima mnoštvo. Loše je što će pivara biti sahranjena. To je interes svih pivara.
Nazad na vrh Ići dole
srpski_pacijent
Just looking
Just looking
srpski_pacijent


Broj poruka : 7
Godina : 46
Localisation : Beograd
Points : 0
Datum upisa : 24.03.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: hm   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/26/2008, 08:11

Hvala posmatrac,nesto sam znao nesto ne...ja se uzdam u parlamentarne izbore u maju,da me neko pogresno ne shvati ali mislim da od njih zavisi i sudbina moja,tvoja,vasa a i tog miska.
Usput sve pivare u Srbiji odavno se ne okrecu za BIP-om :-),bip ima drugu sansu koja nije pivo.

Predlog...popsto je ovo sve krsenje zakona(kupac krsi obaveze pod kojim je kupio bip,a prodavac tj. drzava zmuri na to,jer je u dilu sa istima)..lepo treba sacekati da se sve zavrsi.Postoji sud koji je u Strazburu,i budite uvereni da ukoliko se mali akcionari udruze dobice vise nevgo sto nude ti Litvanci.
zato ja predlazem nek se saceka,nek oni odrade posao,a onda akcija!
Mislim da misko nema ortake u Strazburu,kao ni labus..

_________________
FIDL(50),ENHL(100),TIGR(70),SMPO(50),VZAS(130),BIP(1000)...da li da se umijem ili da se ubijem?
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/26/2008, 12:44

Teško da će ova stvar doći do Salcburga,
možda sve nije pravicno, ali jeste (ili će biti) po zakonu.
Ne verujem da će bilo kakvi izbori nešto tu izmeniti.
Nazad na vrh Ići dole
srpski_pacijent
Just looking
Just looking
srpski_pacijent


Broj poruka : 7
Godina : 46
Localisation : Beograd
Points : 0
Datum upisa : 24.03.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/26/2008, 12:56

Friz ::
Teško da će ova stvar doći do Salcburga,
možda sve nije pravicno, ali jeste (ili će biti) po zakonu.
Ne verujem da će bilo kakvi izbori nešto tu izmeniti.


Strtazbur bre ne Salcburg ;-)...pa znas kako ne verujem de ce u skupstini se menjati zakon vezan za privatizaciju zbog miska.tako da ipak je to protivzakonito.
ma zivi bili pa videli ali ovo se nece na dobro zavrsiti po miska definitivno..po nas akcionare videcemo...

_________________
FIDL(50),ENHL(100),TIGR(70),SMPO(50),VZAS(130),BIP(1000)...da li da se umijem ili da se ubijem?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/26/2008, 13:22

Jasno mi je za tugu, razocarenost i ozlojedjenost....
ali mi NIKAKO nije jasno na osnovu kojih parametara si
ušao u ovu akciju??
Mislim da bi mnoge zanimalo...


Ili je presudilo pametovanje "guruua" sa Fiasconomija??

2007-03-09 16:39:18
Alehin
Član
Iz: Peterburg
Registrovan: 2006-12-22
Poruke: 1114 Re: Beogradska industrija piva - BIPB
...
Npr. ja ću verovatno delom izaći ako cena pređe 1.200RSD, a vi ćete verovatno ostati ako se cena stabilizuje na 700-800,
Lično, ovde pristupam investitorski jer je akumulacija velika. KKV je potcenjen (masu stvari u Prospektu su zaboravili ili naveli po nefer vrednosti), a sa zdravim gazdom pivara bi morala ubrzo dostići P/B bar 3 (pa Efes ima 4,26 a u odnosu na BIP su mizerija).
A kada se tako targetira profit, nije problem ni ako to potraje godinu dana. Valjda se sličnom logikom i stiglo do cene 20eura.
Ako Vi bar približno toliko možete da ostvarite a sa većom pouzdanošću, onda ovde stvarno gubite vreme/novac. Slažete li se?
Naše neslaganje je virtuelno, a ne suštinsko i smatram ga veoma korisnim.
Pozdrav


Suspect

.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Joe
Just looking
Just looking



Broj poruka : 34
Points : 60
Datum upisa : 11.01.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/26/2008, 15:19

Ja kad vidim da preduzeće posluje s gubitkom, idem dalje. Zašto ulagati baš u gubitaša pored toliko dobrih priča?
Nazad na vrh Ići dole
srpski_pacijent
Just looking
Just looking
srpski_pacijent


Broj poruka : 7
Godina : 46
Localisation : Beograd
Points : 0
Datum upisa : 24.03.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/26/2008, 18:25

ne znam sneki da i se na menie odnosi ovo pitanje?
Ovako..ja se jako malo razumem u ekonomiju,ostale akcije kupovao sam onako laicki poznajuci prilike u tim preduzecima...BIP je potez sasavim druge prirode..ja sam dugo radio sa nekretninama,i jedan od razloga je upravo taj.Znam da zakon o vlasnistvu nad zemljistem mora da se donese kad tad i tada se prica oko BIP-a menja drasticno,ma koliko on isao u gubitke cena te lokacije rasce i pokrivace iste dugove BIP-a.Kupac je kupio pod odredjenim uslovima paket zvan BIP i to mora da ispostuje,precica koju svi trce je upravo ta o kojoj ti ja pricam,vlasnistvo nad zemljistem i sve se vrti oko toga,pa niko nije kupio akciju BIP-a zbog piva vec zemljista,jer obaveze iz ugovora koje je preuzeo kupac garantuju da fabrika tu ipak ostaje,pa kada bude donesen zakon o vracanju zemljista vlasnicima objekata na istom,onda idemo u pricu izmestanja fabrike ali tada plac na mostaru moze dostici i cifru od koje se vrti u glavi.Pogledajte prilike zemalja koje su usle ili se priblizile ulasku u EU cene zemljista skacu,Mostar je najaktuelnija parcela u Beogradu zbog svog polozaja i onoga sto tek treba da se gradi oko njega,cena tog zemljista za 10 godina bice bar duplo veca od ove sada trzisne..primer ako jedan ar zemljista na senjaku u proseku kosta oko 50000 evra izracunajte koliko kosta ovi"par hektara"...Stvar je vise nego jasna treba spreciti preseljenje fabrike dok se ne donese zakon o vlasnistvu nad zemljistem.a sto se tice predratnih vlasnika zemljista oni nemaju veze sa ovom pricom,niti zemljiste moze biti njima vraceno,to je drugi ne donesen zakon,druga prica,i to nema aman bas nikakve veze sa privatizacijom.

_________________
FIDL(50),ENHL(100),TIGR(70),SMPO(50),VZAS(130),BIP(1000)...da li da se umijem ili da se ubijem?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime4/29/2008, 22:59

BIPB

Cena 130
Promena -0,76% -1 Din
Obim 2.000
Promet 260.000
Cena na otvaranju /
Najviša dnevna cena /
Najniža dnevna cena /
Ukupna tražnja 4.056
Ukupna ponuda 3.147


:D

:D Rasprodaja.... :twisted:

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
milosstojan
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 0
Datum upisa : 13.05.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime5/13/2008, 14:53

pozdrav svima


kupio sam bip za 180 (kao i aikb), danas sam poceo da sumljam da ce bip (skorije) vise da raste

sta vi mislite?

mozda sam trebao da kupim lklg, danas (drugi dan posle izbora) i dalje raste
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime5/15/2008, 15:45

Sneki ::

Alehin

...
Npr. ja ću verovatno delom izaći ako cena pređe 1.200RSD, a vi ćete verovatno ostati ako se cena stabilizuje na 700-800,
Lično, ovde pristupam investitorski ....

.

:D :D
Evo, došlo mu iz... u... :joker:

INVESTORS zabeležio da je več prodao 600 kom od 1.600......

.
Nazad na vrh Ići dole
Mala
Just looking
Just looking



Broj poruka : 4
Points : 0
Datum upisa : 15.05.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Da li reskirati?   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime7/21/2008, 19:09

Kobe Bryant ::
Sneki ::

Alehin

...
Npr. ja ću verovatno delom izaći ako cena pređe 1.200RSD, a vi ćete verovatno ostati ako se cena stabilizuje na 700-800,
Lično, ovde pristupam investitorski ....

.

:D :D
Evo, došlo mu iz... u... :joker:

INVESTORS zabeležio da je več prodao 600 kom od 1.600......

.
[b] Sta mislite da li kupiti? Za svaki slucaj obzirom na okolnosti?
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime7/22/2008, 08:56

@ mala os da ti ja prodam,moze i na rate :lol:
:kugla: javlja mi se da ces zaraditi :flower1:

_________________
EPP [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
shema
Just looking
Just looking



Broj poruka : 10
Points : 0
Datum upisa : 17.08.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime7/22/2008, 17:22

Vidovnjak ::
@ mala os da ti ja prodam,moze i na rate :lol:
:kugla: javlja mi se da ces zaraditi :flower1:


Ajde, i šta će zaraditi kad ti se već javlja?

BIlo bi lepo da odgovoriš!!!
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime7/23/2008, 18:27

:kugla: javlja mi se da je u pitanju mlada osoba,bice to dobra investicija u stare dane :D
a i danasnje trgovanje ovom hartijom rekao bih da se nesto ipak desava polako.
:kugla: zamutila mi se kugla,vise ne vidim nista
kupujes ili da trazim drugog kupca?
dajem i na rate bez kamate!
:lol:

_________________
EPP [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime7/23/2008, 21:56

shema ::
Vidovnjak ::
@ mala os da ti ja prodam,moze i na rate :lol:
:kugla: javlja mi se da ces zaraditi :flower1:


Ajde, i šta će zaraditi kad ti se već javlja?

BIlo bi lepo da odgovoriš!!!

Znate da nemam ovo djubre.... ali koliko se sećam, većinski je u obavezi da otkupi akcije po nekoj ceni... valjda nekih 5 EUR !! cat
To i nije loše...


.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime7/24/2008, 09:09

Cao Sneki !
Pa zar ovde da naletim na tebe a ne u Deponiji :lol:
Kazes 5 eura?
hm,pa to mi je malo,mislim mogao bi se izvuci sa tih 5 evra,ali ipak 1,5 godinu pa za iste pare confused

_________________
EPP [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime7/29/2008, 14:20

Danas evo skocio BIP
Dobio sam danas poziv sa skupstinu u avgustu,i nista ja to ne razumem.
Neka nova emisija akcija nominalne vrednosti 600...o cemu se to radi?
Moze neko objasnjenje?Jel to lose po nas boraniju?
scratch

_________________
EPP [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime9/15/2008, 21:06

Otislo danas 10.000 komada za 150 dindzi.
Ko li je ova kamikaza sto je kupila ovo. :icecream:

_________________
EPP [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime10/24/2008, 15:18

Vidovnjak ::
Otislo danas 10.000 komada za 150 dindzi.
Ko li je ova kamikaza sto je kupila ovo. :icecream:


Nervi nisu izdržali :D
Nije više mogao da čeka onih 1.250,- din :bball:
ARLEHIN, prodao... rasprodao, nešto i ispod 100,- din

lol!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 631
Points : 834
Datum upisa : 21.05.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime2/11/2009, 21:58

Zamenik predsednika Upravnog odbora BIP-a Tavi Einaste kazao je da je već sada jasno da će zbog teške ekonomske situacije i globalne finansijske krize, novi vlasnik uspeti da obezbedi novac za izgradnju nove fabrike piva i da je u planu prodaja Fabrike slada u Čačku. Kako je objasnio, za tu odluku im nije potrebno odobrenje Agencije za privatizaciju, već samo saglasnost Skupštine akcionara, koja je zakazana za 17. februar. Einaste je istakao da je konzorcijum “Alita” i “United Nordic Beverages“, koji je pre godinu i po postao većinski vlasnik BIP-a, u prvoj godini ispunio obavezu investiranja od pola miliona evra i da je od oktobra prošle godine počeo drugi investicioni ciklus od 2,6 miliona evra.

Sta li ce biti sa ovom akcijom?

@Vidovnjak

Sta kaze tvoja kugla? lol!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime2/28/2009, 17:08

Novi vlasnici BIP-a planirali su da fabriku piva iz Beograda presele na lokaciju u Krnjači, gde već imaju fabriku za proizvodnju sokova i sirćeta Dunavgrad.
Od izgradnje fabrike piva Dunavgrad nije se u potpunosti odustalo već je zbog nedostatka izvora finansiranja ali i brojnih administrativnih problema oko dobijanja dozvola ta investicija odložena.

:titanic:

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/27/2009, 19:39

Prelaze na kontinuirano alien

[You must be registered and logged in to see this link.]




.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime3/27/2009, 21:57

Dušan ::
Prelaze na kontinuirano alien

[You must be registered and logged in to see this link.]
.


E, sad ovo postaje zabavno !! :D
Ko zna, možda ih prebace i na DeLux listing??
lol!

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime5/22/2009, 14:23

Akcionari BIP-a traže raskid ugovora sa švedsko-litvanskim vlasnikom

lol! lol!

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime5/23/2009, 12:36

Promene - 28.01-23.05.2009. T-3

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 D22c7cf9f3

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 19:44

Još juče mi je jedan naš člamn na PM poslao podužu "reportažu" o BIP uz obaveštenje da mogu delove ili celu poruku da "pustim" na naš forum...!
S obzirom da nikad nisam bila zainteresovana za ovu akciju, ne mogu da ocenim sve njegove tvrdnje, mada mi sve deluje logično!
Suspect

Evo, po mom izboru, ono najvažnije:

Potpisan je tenderski ugovor o prodaji sa Agencijom za privatizaciju-

[You must be registered and logged in to see this link.]

Gomila raznih odredbi, Ugovor i prilozi imaju 98 strana. Date su garancije od 4.6 M Eur od strane Konzorcijuma. Najznacajnije su, vrlo vrlo vrlo zanimljivo, da Kupac ima pravo da odmah proda Mostar i sladaru u Cacku bez prethodnog odobrenja Agencije za privatizaciju/clan 8.2.2. pa dalje.../, tako da svi koji su spekulisali da li smeju ili ne smeju da prodaju Mostar se*u, a vrlo bitno za dalje- Kupac ne moze da otudjuje i prenosi akcije,sto je i trazeno zahtevom Agencije za privatizaciju da se dopuni Ugovor o konzorcijumu sa tom odredbom/pri dnu ugovora, clan 2, strana 78, [You must be registered and logged in to see this link.]
Zasto ta odredba? Zato sto drzava trazi kredibilnu stranu, kompaniju Alitu, koja svojom imovinom moze da odgovara za izvrsenje Ugovora i eventualno placanje kazni, koje su sumanute-100 posto od kupoprodajne cene i slicno-cl. 8.6 Ugovora, str. 35 pa dalje.

Elem,

Moja je teorija sledeca-oni su kupili fabriku sa zemljistem koje je 2007 podosta vredelo, hteli da prave pivo, da prodaju zemljiste koje im stvarno ne treba, ali su zaglavinjali, zasto:
1.Ne mogu da donesu odluku o prodaji zemljista bez 2/3 akcionara, odredba iz Statuta Bip-a
2. Drnda ih neki Dragas sa nekim sumanutim zahtevima-akcija 12.5 eur i slicno, hoce clanove Upravnog odbora, sto je dobio na kraju,ali je to Pirova pobeda.
3.Dosla kriza, pa zemljiste koje vredi od 20M-100M EUR, zavisno od procene, nema ko da kupi.
4.Nemaju nikakvu politicku zastitu.

Znaci,operacije u Srbiji idu jako lose.Probali su da progutaju prevelik zalogaj, a konsolidovani bilansi Alite odrazavaju ove probleme i od uspesne firme u dobitku do 2007 oni postaju gubitasi.

Sta radi Alita?Donosi odluku da uradi spin-off.Sta je spin off:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ukratko, to je izdvajanje aktive/imovine iz bilansa i prenos direktno na akcionare, kao npr ako si akcionar ENHL a recimo ENHL uradi spin off sa akcijama EPVI i svojih 95 posto akcija rasporedi direktno na akcionare ENHL i ti dobijes odredjen broj akcija EPVI, koji se vise ne vidi u konsolidovanim bilanima ENHL-to je spin-off.I to je fakticki prenos akcija, raspolaganje imovinom.

Dakle, Alita zbog gubitaka i katastrofalne slike u bilansima/gubitak u 2008 je preko 20 miliona LTL -skoro 6 miliona EUR i to sve od BIP-a i investicije u taj trulez od firme/ kao i mozda pre svega za izbegavanje raznih nasih kazni/clanovi 8.6 Ugovora/ radi spin off svog vlasnistva -akcija BIP-a i izdvaja ih iz svog vlasnistva i prenosi direktno na akcionare Alite.

Za sporove je odredjena Arbitraza pri Privrednoj Komori Srbije/Uobicajena je praksa je ugovaranje arbitraze pri privrednim komorama, najelitnija je ona u Parizu, mada i ova nasa ima neku pristojnu reputaciju.

Ako je sad na mestu poverioca i odgovornog lica za izvrsenje ugovora umesto firme sa imovinom i delatnoscu neka novoosnovana firma sa 500 eur kapitala, svaka tuzba Republike Srbije je bespredmetna, jer ta firma odgovara do visine osnivackog kapitala. Mislim da Alita pravi neku izlaznu strategiju, sa obezbedjenjem da ih ne zakace nase kazne, sto postizu izdvajanjem BIP-a iz imovine Alite.

Dokaz o ovome sto pricam je odluka skupstine Alite i odluka da uradi spin-off i Appendix uz predlog odluke, obrati paznju to je clan. 8, a u prilogu je linka link na njihov sajt, deo o bitnim dogadjajima:

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Zane
Our family
Our  family



Broj poruka : 179
Localisation : Niš
Points : 294
Datum upisa : 05.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime6/12/2009, 15:34

Sve je to lepo ,nego,da li oni stvarno grade fabriku ili ne postoji ni plac!!!!!!!!!

to mi je vazno;ne zelim da vredjam ali samo dela vrse funkciju,ako grade zainteresovani su za rad,ako ne dosli su po HAOS,mislim za akcionare!?
Oni treba da se izjasne veoma brzo za mesec i po ili dva meseca?;Ako ne ,oduzima im se imovina!!!!!!!!!!!!,a ona brat bratu vredi,(mislim gradjevinsko zemljiste) oko,....... pa mnogo sada :bball:
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 2 Icon_minitime6/14/2009, 12:04

zane ::
Sve je to lepo ,nego,da li oni stvarno grade fabriku ili ne postoji ni plac!!!!!!!!!
:D
A s kojim parama da grade?
Vidiš da su ponudili državi da joj "daju" akcije u zamenu za otpis dugova??
Plac postoji samo u planovima! :D

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
 
BIP a.d. Beograd - BIPB
Nazad na vrh 
Strana 2 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» BIP a.d. Beograd - BIPB 2. deo
» Luka Beograd a.d. Beograd - LBGD
» PZP Beograd

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: