BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa

Ići dole 
+2
pepermint
s.nikolić
6 posters
AutorPoruka
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/12/2020, 19:01

Na Beogradskoj berzi je pala vrednost gotovo svih hartija kojima se trgovalo, indeks BELEX15 je niži za 1,2 odsto a najveći pojedinačni gubitaš bila je akcija Komercijalne banke, koja je izgubila 3,8 procenata svoje pređašnje cene.
I dok Wall Street i druge velike berzanske destinacije širom sveta beleže rekordne rezultate, na Beogradskoj berzi nikako da se prelije makar deo tog pozitivnog sentimenta investitora.

„Reperni indeks Beogradske berze, Belex15, nalazi se u minusu od početka godine oko 12 odsto, ali što je mnogo važnije u minusu je od istorijskog maksimuma skoro 80 odsto. Ovo je pre svega posledica brojnih strukturnih slabosti domaćeg tržišta, prevarnih korporativnih radnji u prošlosti i slabe zaštite manjinskih akcionara. Kad se sve uzme u obzir, faktički, slabo čime ima da se trguje na našoj berzi pa je pad prometa i veći u odnosu na pad indeksa“,  komentariše za Biznis.rs Nenad Gujaničić, glavni broker u brokerskom odeljenju novosadskog investicionog društva Momentum Securities.

Iako je osnovana još 1894. godine, Beogradska berza je tokom svog postojanja prolazila kroz puno turbulentnih perioda koji su određivali sudbinu njenog poslovanja. U prvim godinama novog milenijuma izgledalo je da je na dobrom putu da konačno zauzme važnu regionalnu poziciju, međutim Svetska finansijska kriza i netransparentno korporativno poslovanje doveli su do novog zastoja i sve manjih zabeleženih prometa u trgovanju.

„Naša berza se nalazi na margini svetskih tokova i prilično zaostaje i za regionalnim pandanima poput Ljubljanske i Zagrebačke berze. Glavni problem jeste neefikasnost institucija i nepostojanje dobre volje od strane kreatora ekonomske politike da se berza stavi u centar finansijskog sistema, što je mesto koje joj pripada. Ovo će se teško desiti sve dok transparentnost i čisti računi u poslovanju ne budu karakteristika naše privrede“, smatra Gujaničić.

U ovom trenutku strani investitori učestvuju u prometu Beogradske berze sa 59,2 odsto u prodaji akcija, dok je u kupovini njihovo učešće zanemarljivo.


„Stranaca na našoj berzi ima sve manje. Nekada su bili dominantni, a sada su marginalni. Na našoj berzi dominiraju dva domaća penziona fonda, za njima je gomila praznih mesta pa sitni, pojedinačni ulagači kojih je iz godine u godinu sve manje. Broj brokerskih kuća je toliko opao da ih ima svega pet-šest koje imaju iole značajniji promet na berzi“, objašnjava Nenad Gujaničić.


Iako ovo svi već verovatno znate, ovaj članak mi deluje alarmantno.

Kakvi su vaši utisci?
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 782
Localisation : Vojvodina
Points : 2625
Datum upisa : 03.01.2014

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/12/2020, 19:26

Floxed ::
Na Beogradskoj berzi je pala vrednost gotovo svih hartija kojima se trgovalo, indeks BELEX15 je niži za 1,2 odsto a najveći pojedinačni gubitaš bila je akcija Komercijalne banke, koja je izgubila 3,8 procenata svoje pređašnje cene.
I dok Wall Street i druge velike berzanske destinacije širom sveta beleže rekordne rezultate, na Beogradskoj berzi nikako da se prelije makar deo tog pozitivnog sentimenta investitora.

...

Iako ovo svi već verovatno znate, ovaj članak mi deluje alarmantno.

Kakvi su vaši utisci?
Imaš ovo pitanje već otvoreno na EDUKACIJA/KAKO DA SPASEMO BERZU.
Tamo ćeš naći odgovore na tvoja pitanja.
sesir

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
s.nikolić
Still learning
Still learning
s.nikolić


Broj poruka : 75
Points : 264
Datum upisa : 25.05.2020

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/12/2020, 23:05

Stranih ulagača je manje, ali ne vidim neki poseban razlog za zabrinutost. Trenutno je tako, jer država ne dozvoljava da Telekom i EPS izađu na berzu. A i berza ne čini ništa da zaštiti investitore ( slučaj  Ikarbus). Zbog toga dosta kolega sa foruma trguje na stranim berzama. Lično mislim da u pogledu rada Beogradske berze nema razloga za pesimizam. Berza će postojati, a država će pre ili kasnije morati da se pozabavi njenom ulogom u ekonomskom razvoju Srbije.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/13/2020, 02:27

s.nikolić ::
Lično mislim da u pogledu rada Beogradske berze nema razloga za pesimizam. Berza će postojati...

Ni ja ne sumnjam u to da li će berza postojati. Postojaće berza verovatno, ali moje pitanje se nije odnosilo na berzu bukvalno, nego na našu robu na njoj, tj. naše akcije.

Na primer, nisam znao da su najaktivniji ova dva fonda, pa onda puno mesta prazno, pa onda sitni jadnici (kao mi), kojih je sve manje.

Sve manje, verovatno dok ne nestanemo zajedno sa našim akcijama, tj. njihovom vrednošću... titanik

s.nikolic ::

Zbog toga dosta kolega sa foruma trguje na stranim berzama.

Po onome šta se priča na forumu nemam ovakav utisak, mislim da je daleko više investitora na domaćoj berzi, možda grešim.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
s.nikolić
Still learning
Still learning
s.nikolić


Broj poruka : 75
Points : 264
Datum upisa : 25.05.2020

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/13/2020, 07:22

Tvoj ptistup je takav. Ne znam šta si kupovao i koje akcije imaš, ali se ove godine samo na NIIS-u i DINPB moglo lepo zaraditi (oko 10% ). Našoj berzi nedostaju Telekom i EPS. Na svim berzama u okruženju trguje se akcijama sličnih preduzeća. Postoji rešenje, koje je lako primenjivo. Kad država "smisli" gde će da smesti svoje poslušnike, BELEX će dobiti još najmanje dva zanimljiva člana.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/13/2020, 15:33

Huh, ne znam kako se moglo zaraditi... Imam nekoliko pozicija, najveća je NIS (od 2014. kada je, jelte, bio hit) koga sam kupovao na preko 900 i za sve ove godine sam u čistom minusu sa njim, i još nekoliko manjih pozicija.

Čuo sam da se moglo zaraditi na DINPB ali mi je nekako van pameti da kupujem cigarete...Prosto ne znam nikog ko puši, mislim da to totalno izumire i ne shvatam kako se tu može zaraditi.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
s.nikolić
Still learning
Still learning
s.nikolić


Broj poruka : 75
Points : 264
Datum upisa : 25.05.2020

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/13/2020, 18:35

Sve je stvar strategije i procene. DIINPB je padao na 4500 dinara, a NIIS je bio 520 dinara. Srećna okolnost je da sam na vreme i bez gibitaka izašao iz (MTLC i ENHL). U radu sa akcijama mora biti dinamike. Čekanje uglavnom ne pomaže.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/13/2020, 20:07

Izašao si iz Metalca i ušao u DIN?

Svaka čast ako ti se to isplatilo, ja to ne bi nikada mogao, mentalno ne kapiram kako da napustim jednu relativno prosperitetnu industraiju i da uđem u drugu kojoj ne vidim budućnost...i da se tu može i zaraditi...
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 05.02.2014

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/13/2020, 20:50

Pa izasao je i iz DIN cim je profitirao :)

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/13/2020, 21:14

Huh, nisam to shvatio...očigledno da grešim u fundamentalnom rezonu...

Ljudi postoji li neka, ili još bolje neke akcije na Belexu (ili šire?) koja se mogla kupiti pre nekoliko godina a da nije bilo potrebe iz nje izlaziti??

Ili još bolje, imate li ideju koja bi sada takva akcija mogla da bude?

Ili za sve, ali baš za sve akcije važi da čim malo skoči da mora da se prodaje da bi se uzela neka kinta jer će u protivnom pasti??
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 922
Points : 1982
Datum upisa : 10.09.2018

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/13/2020, 21:34

Floxed ::

Ili još bolje, imate li ideju koja bi sada takva akcija mogla da bude?
Po meni KMBNPB i AMSOPB ako padnu na ispod 600 din..... Pri tome mislim da će pasti jer je došlo do strahovitog pada kamatnih stopa u Srbiji...... Tu bih parkirao svoj novac na duže i čekao. 

Želim  da prokomentarišem vašu diskusiju u vezi sa DINNPB.

Mislim da grešite, tržište duvana je kartelizovano i bolje je za ulagače u odnosu na slobodno tržište i klasičnu industriju u kojoj posluje radi Metalac..... Samo je pitanje da li kupiti baš sada DIN po trenutnim cenama???? 

Još nešto u vezi Telekoma,

Ne mislim da bi izlazak Telekoma na berzu popravio situaciju jer su investitori izgubili poverenje u tu industriju. Ispostavilo se je da su očekivanja iz Telekoma  iz   90-tih godina u pogledu profita nerealna tako da Telekomi više nikome nisu atraktivni....... Ja sam u koroni prednost dao nemačkim bankama u odnosu na Telekome.  Sada razmišljam da možda kupim neku akciju nekog Telekoma jer su vrlo jeftine ali još nisam odlučio..... Kada bi AMSOPB ili KMBNPB pale ispod nivoa koji sam naveo ne bih se razmišljao ni sekundu.

U vezi NIS-a,

Vreme će pokazati da li ste pogrešili........ Ako Bajden bude ubacio veliki novac u izgradnju infrastrukture u SAD..... NIIS će eksplodirati.

PS:

Naveo sam samo svoje mišljenje, nisam dao investicioni savet.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/13/2020, 22:36

marjanovicgane ::
Ja sam u koroni prednost dao nemačkim bankama u odnosu na Telekome. 

Huh, kakve sad nemačke banke, pa zar banke kao fenomen nisu pred raspadom, kamate nula, preprodaja para slaba i sve slično..


Citat :
Pri tome mislim da će pasti jer je došlo do strahovitog pada kamatnih stopa u Srbiji...... Tu bih parkirao svoj novac na duže i čekao.

Sa ovim se i ja slažem naravno...ali koliko da čekaš?

Šta je vama prihvatljivo koliko da čekate na kakav povrat...? Ili drugim rečima, šta smatrate uspešnom godinom, decenijom..?

Citat :

U vezi NIS-a,

Vreme će pokazati da li ste pogrešili........ Ako Bajden bude ubacio veliki novac u izgradnju infrastrukture u SAD..... NIIS će eksplodirati.

Nema potrebe persirati :)

Ne razumem kakve veze ima Bajden sa NIS, on malo i u USA može da utiče jer ponuda i potražnja čine svoje...btw, nisam još ništa uradio sa NISom, rekoh samo da sam za 6 godina koliko ga imam u minusu sa njim, možda mi ne verujete ali je tako :(
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/13/2020, 23:11

Zato i nema stranih ulaganja kada uporedimo KMBNPB i DINNPB.
Obe bez prava glasa.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 922
Points : 1982
Datum upisa : 10.09.2018

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/14/2020, 09:38

Floxed ::


Huh, kakve sad nemačke banke, pa zar banke kao fenomen nisu pred raspadom, kamate nula, preprodaja para slaba i sve slično..


Sa ovim se i ja slažem naravno...ali koliko da čekaš?

Šta je vama prihvatljivo koliko da čekate na kakav povrat...? Ili drugim rečima, šta smatrate uspešnom godinom, decenijom..? 


Ne razumem kakve veze ima Bajden sa NIS, on malo i u USA može da utiče jer ponuda i potražnja čine svoje...btw, nisam još ništa uradio sa NISom, rekoh samo da sam za 6 godina koliko ga imam u minusu sa njim, možda mi ne verujete ali je tako :(
ZA BANKE.
Kupio sa Commezbank i Rajfajzen (austrijska banka)...... Banke stvaraju novac ni iz čega računovodstvenim trikom. Kamate nisu bitne, niti depoziti jer u trenutku odobravanja kredita banka stvara ujedno i depozit..... Praktično banka ne može bankrotirati osim u slučaju ekonomske krize kada klijent ne bude u stanju da vraća novac.... Strah od finansijske krize je bio veliki i akcije ovih banaka su strahovitol pale... Kada sam ih kupovao imao sam u vidu strahoviti pad i  računao sam na to da Nemačka i Austrija neće dozvoliti njihov bankrot, tj. da će u slučaju finansijske krize intervenisati i spasavati ih...... Da li sam pogrešio ili bio u pravu kao i uvek će pokazati vreme.


ZA KMBNPB I AMSOPB,


Ako padnu ispod 600 din...... kupiću i čekaću koliko god bude bilo potrebno.  Meni je bitno da deo novca zaštitim od buduće inflacije a kupovinom na ovim nivoima mislim da bih to učinio..... U tom slučaju bi se to moglo ostaviti i unucima.


ZA NIIS,


Bajden je obećao 7.000. milijardi USD za izgradnju infrastrukture.... To će oboriti dolar i podići potrošnju nafte.... Profiti naftnih kompanija van SAD će eksplodirati zbog pozitivnih kursnih razlika......

Evo pokušao sam da odgovorim na tvoja pitanja. Drago mi je da se je pojavio neko sa kim je moguće razgovarati o temama na berzi.

Ne razumem zašto su se ljudi ovoliko pasivizirali... Ajde na Belexu i da razumem ali zašto se ljudi ne posavetuju međusobno kod ulaganja na inostrane berze, to ne razumem.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/14/2020, 20:13

Gane hvala na iskrenim odgovorima, i ja se čudim što se ovde više ne priča o akcijama.


Tačno je da su akcija banaka zaista jeftine, ali se plašim da nije ono "value trap"..?!

Gde si kupio te akcije stranih banaka, na kojoj berzi i preko kog brokera? I što si baš te banke kupio, postoji li neki razlog, meni deluje da su sve banke slične pa je skoro svejedno koju kupiš?

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 922
Points : 1982
Datum upisa : 10.09.2018

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/14/2020, 21:30

Floxed ::
Gane hvala na iskrenim odgovorima, i ja se čudim što se ovde više ne priča o akcijama.


Tačno je da su akcija banaka zaista jeftine, ali se plašim da nije ono "value trap"..?!

Gde si kupio te akcije stranih banaka, na kojoj berzi i preko kog brokera? I što si baš te banke kupio, postoji li neki razlog, meni deluje da su sve banke slične pa je skoro svejedno koju kupiš?

Broker Komercijalna banka. Aplikacija Kombanktrejder...... Berze XETRA i Beč.

Razlog zašto baš te dve banke...

ECB je pod kontrolom Nemačke i Francuske. U slučaju krize potpuno sam siguran da neće dozvoliti bankrot Nemačkih i Francuskih banaka, za druge nisam siguran (možda bi spasavala veće Italijanske banke ali samo kažem možda)..... U Francuskoj nisam našao ni jednu koja bi mi odgovarala a u Nemačkoj sam odabrao Commerzbank jer je pala na apsolutni istorijski minimum. Rajfajzen sam odabrao zbog toga što se rezultatski dobro drži u krizi a pri tome je takođe bila na apsolutnom istorijskom minimumu.... Mislim da će profit biti oko 60% prošlogodišnjeg. Na trenutnu cenu bi to bio pristojan dividendni prinos..... Razmišljao sam i o banci Intesa ali već je mnogo skočila za moj ukus. Dojčebank takođe nije dovoljno pala za moj ukus inače da jeste i to bih kupio.

Znam za dubioze ovih banaka ali mislim da su ljudi u zabludi kada veruju da će one bankrotirati u slučaju krize.... Po meni baš su velike banke najsigurnije bez obzira na dubioze. Ne verujem da bi Nemačka dozvolila bankrot bilo koje od svoje 2 najveće banke jer bi njihov bankrot povukao u stečaj celu privredu.....  Eto, tako sam razmišljao i kupio sam ih pre vesti o vakcini.

PS:

Delim vaša zapažanja da se sve banke ponašaju isto ali ako dođe kriza mislim da će ECB pre svih spašavati Nemačke banke tako da mi deluju sigurnije a pri tome bile su  na vrlo niskim nivoima.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/15/2020, 04:12

Huh, verovatno vučem traume od ranije, ali nekako mi je nenormalno da kupim akciju i onda razmišljam da li će firma da bankrotira ili ne...I da li će je u slučaju bankrota država spašavati ili neće...

Ima li normalnih akcija da se kupi, ne mora neke precenjene ali ne baš ni te pred bankrotom...Recimo MTLC kod nas mi se činila kao fina normalna firma ali sam je na žalost propustio, a pitanje je kakva je sada

Ako ima nekoh takvih preko, voleo bih da popričamo?

I da li vi osim na Belex ulažete samo u Evropu ili i na druga mesta, recimo u USA ili drugde?

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 782
Localisation : Vojvodina
Points : 2625
Datum upisa : 03.01.2014

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/15/2020, 11:04

Floxed ::
Huh, verovatno vučem traume od ranije, ali nekako mi je nenormalno da kupim akciju i onda razmišljam da li će firma da bankrotira ili ne...I da li će je u slučaju bankrota država spašavati ili neće...

Ima li normalnih akcija da se kupi, ne mora neke precenjene ali ne baš ni te pred bankrotom...Recimo MTLC kod nas mi se činila kao fina normalna firma ali sam je na žalost propustio, a pitanje je kakva je sada...

Floxed ako ti je bitna sigurnost onda nemoj ulagati u akcije već kupi obveznice ili daj na štednju u banci.
sesir

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.

pepermint and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/15/2020, 18:59

Bitna mi je sigurnost, kao i svima vama verujem, zato i ne želim da ulažem u firme kojima bankrot visi o glavi.
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/16/2020, 01:31

marjanovicgane ::

Broker Komercijalna banka. Aplikacija Kombanktrejder...... Berze XETRA i Beč.

Negde sam pročitao da Kombanktrejder radi samo sa Belexom, moguće da sam pomešao.

Da li možeš i u inostranstvu pomoću te aplikacije da kupuješ?
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 922
Points : 1982
Datum upisa : 10.09.2018

Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa   Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa Icon_minitime12/16/2020, 17:50

Floxed ::


Negde sam pročitao da Kombanktrejder radi samo sa Belexom, moguće da sam pomešao.

Da li možeš i u inostranstvu pomoću te aplikacije da kupuješ?

Može, napisao sam ti da sam kupio.
Nazad na vrh Ići dole
 
Stranih ulagača na Belexu sve manje a pad prometa veći od pada indeksa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Soko zove Orla, Orao pada, Orao pada
» Dolazak stranih investitora
» BG Aerodrom - AERO
» Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: