BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?

Ići dole 
+13
philips1
hund
Gocili
Momir
Fmember
Big Brle
Ceras
FatCat
boban75
Plejade
Maca
Smile
Stane Dolanc
17 posters

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?
- Da, podržavam
Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_lcap55%Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_rcap
 55% [ 22 ]
- Ne
Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_lcap10%Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_rcap
 10% [ 4 ]
- Ne, ovo je bila i ostala diktatura
Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_lcap13%Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_rcap
 13% [ 5 ]
- Nenormalan predsednik, nenormalne mere
Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_lcap5%Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_rcap
 5% [ 2 ]
- Mrzim Vučića
Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_lcap8%Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_rcap
 8% [ 3 ]
- Ne zanima me
Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_lcap0%Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
- Ja sam već umro
Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_lcap3%Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_rcap
 3% [ 1 ]
- Mere treba POOŠTRITI!
Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_lcap8%Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Vote_rcap
 8% [ 3 ]
Ukupno Glasova : 40
 
Zatvoreno sondiranje

AutorPoruka
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 333
Points : 812
Datum upisa : 22.05.2007

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/6/2020, 20:51

U demokratiji svako ima pravo na svoje mišljenje...
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 828
Points : 1938
Datum upisa : 10.01.2008

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/7/2020, 00:30

Apsolutno me ne pogađaju ovi napadi sad. Mi smo imali taj sastanak još u februaru i tu čuvenu konferenciju. Sve što sam rekao, svesno sam rekao.
Trebalo je da smirimo ljude, da ne dođemo u situaciju u kojoj je sada Amerika, tamo je haos. Dobio sam četiri strane u "Nedeljniku" pre neki dan sa naslovom "Stend ap koroničar". Mene je to oduševilo. Ja svaki dan šetam Beogradom i Obrenovcem i ljudi su oduševljeni. Oni jedinu primedbu imaju na to što nije 24 sata policijski čas. Oni se zalažu za to da budemo u karantinu, a onda se pojave tamo neki koji pozivaju da se napusti karantin i da izađemo svi napolje. Ja sam 20 godina redovni profesor. Napisao sam gomilu knjiga i radova, a odjednom sam postao debil i kreten.
Moju stručnost ne mogu da procenjuju na ovome, moja struka se ocenjuje na drugim mestima. Meni ne treba da me hvali bilo ko, ja sam na kraju karijere, finansijski sam zbrinut, nemam nikakvu korist od ovoga, šta, da budem poznat?! Pa ja sam i pre ovoga gostovao 120 puta na ovoj televiziji. Ja sam, da se ne hvalim, popularan doktor, ali ja volim kada drugi ljudi imaju različita mišljenja. Jedini trenutak kada sam bio u iskušenju da reagujem bio je kada mi je ćerka rekla "Tata, znaš li šta sve o tebi pišu na Tviteru"?!
Potom sam izašao na ulicu i 20 ljudi me je pozdravilo i podržalo me - rekao je doktor Nestorović.
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 828
Points : 1938
Datum upisa : 10.01.2008

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/7/2020, 00:37

Kad me neko pljune za to što sam rekla "tajkunski mediji", rekla sam, biću brutalna. Jesu li to mediji u vlasništvu tajkuna? Jesu. E, zato sam to rekla. Kad god nas prozivaju za to kakve su naše privremene bolnice, našli su da je navodno jedan štap za bilijar polomljen...

Koja je to mržnja prema svojoj zemlji, da ti čeprkaš dok ne nađeš nešto. Sajam im je bio logor i u Sajmu ljudi umiru od hladnoće. Na Sajmu je nameštena temperatura od 20 stepeni non-stop. Cela naslovna strana "Danas"-a posvećena je tome, Vučiću, doktorima, Vladi koja skuplja novac...
Šta je tačno problem, što Srbija radi ono što i sve druge zemlje?! Pišu da na Sajmu nema tuševa.
To je lažna vest. Laž. Zašto vi to radite, je l' ne volite svoju državu?! Verujte da je Aleksandar Vučić poludeo što je novinarka Ana Lalić uhapšena.
Ona jeste širila lažne vesti, ali ipak, Vučić je poludeo kada je čuo za privođenje. Sa druge strane, u svim evropskim zemljama za to se hapsi, jer je to širenje lažnih vesti, panike - rekla je Brnabić.

Nikada me nisu vređali komentari da sam "fikus" na čelu Vlade. Nemam problem sa tim, zovite me kako god hoćete, vaše je da me zovete tako, a moje da rezultati stoje iza mene, nisam sujetna u tom smislu. Priroda posla mog je takva, više me boli kada napadaju moju porodicu i stručnjake koji rade danonoćno u vreme koronavirusa. Smeta mi i ta strahota kada vidim kako napadaju predsednika, a vidim kako čovek radi, kako se bori da napredujemo - rekla je Brnabić.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/7/2020, 20:11

Ne podrzavam, ali ih se pridrzavam, premda mislim da su pogresne i preterane.
Posebno mera zabrane izlaska gradjanima starijim od 65 god. kad se zna da najugrozeniji nisu najstariji vec oni sa hronicnim i ozbiljnim bolestima, sto je i statistika dokazala.
Kao i ova najnovija koja se predlaze da svi zarazeni virusom se smestaju u improvizovane bolnice poput sajma i sl. sto je besmisleno kada se zna da su vecina zarazenih asimtomatski.
Znaci ako vlast nastavi sa represivnim merama nije tesko pretpostaviti sta ce se dogoditi...

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/7/2020, 21:26

Nemci testiraju narod, a mi smo stoka u toru.
Nemci su 918460 lica testirali, a odgovorna vlast neodgovoran narod 9626 lica

https://www.worldometers.info/coronavirus/
Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 270
Datum upisa : 25.11.2016

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/7/2020, 21:28

Објаснио.

Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/7/2020, 22:03

Ceras ::
Nemci testiraju narod, a mi smo stoka u toru.
Nemci su 918460 lica testirali, a odgovorna vlast neodgovoran narod 9626 lica

https://www.worldometers.info/coronavirus/

U Nemačkoj živi više od 80 miliona stanovnika 918.460 je nešto preko 1% stanovništva!!

Srbija je 100 x siromašnija od Nemačke i ne možeš da je meriš s njom!
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 319
Points : 1268
Datum upisa : 29.02.2012

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/7/2020, 22:21

Ceras ::
Nemci testiraju narod, a mi smo stoka u toru.
Nemci su 918460 lica testirali, a odgovorna vlast neodgovoran narod 9626 lica

https://www.worldometers.info/coronavirus/
Sajt je odlican, pratim ga poslednjih par nedelja.

Meni je najbitniji parametar broj umrlih na milion stanovnika.
O tome kako je ko prosao ce moci da se prica tek kad broj aktivnih slucajeva padne ispod 1/3 ukupnog broja.
Nama broj novih obolelih jos nije poceo da pada tako da smo takoreci jos u prvoj fazi epidemije.

Ali ono sto vec moze da se nesumnjivo zakljuci je da se u zapadnoj Evropi desava KA-TA-STRO-FA.
Da ne pominjemo Italiju i Spaniju. zaista je tragicno.
Ali Francuska, Britanija, Holandija, Belgija...prava tuga. Cak i Svajcarskka placa skupu cenu. I Svedska.
Jos nije ni poluvreme a brojaci se vrte kao ludi.

Mi smo tu hvala bogu u drugoj ligi. Zasad.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/7/2020, 22:32


Ja ga pratim više od mesec dana. Kada je bio savet rakijia itd. 
Amerikanci će najgore proći imaju budalu.
Ja nosim masku uvek, ali ne iz straha zbog sebe nego zbog porodice i drugih.
Što se tiče testiranja to je poslednja kolona na sajtu.
Na 1/ Milion stanovnika:
Srbija 1102
Hrvatska 3002
Slovenija 14168
Bih 2106
S. Makedonija 2822
Crna Gora 3207
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 828
Points : 1938
Datum upisa : 10.01.2008

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/7/2020, 22:38

Poznati britanski servis BBC napravio je reportažu i otkrio koja zemlja je najbrže odreagovala na početak pandemije
Uprkos tome što se prema oficijelnim podacima da pretpostaviti da je Kina već pobedila virus, nije se našla na prvom mestu BBC-ija, već je to zapravo Slovenija, dok je drugo mesto zauzela naša zemlja.

Naime, Srbija je preduzela mere kontrole i prevencije već posle četvtog slučaja, čime je prestigla bogatije i razvijenije zemlje sa mnogo većim brojem medicinskih kadrova.

Neke zemlje čekale su i pratile razvoj situacije, te su se onda odlučile na blokadu zemlje, odnosno uvođenje restrikrivnih mera. Tako je Italija čekala oko mesec i po dana od prvog slučaja, Franuska više od dva meseca, Nemačka mesec i po, a Španija 21 dan.

Kako bi se sprečilo širenje korona virusa, naša zemlja je zatvorila granice, aerodrome, a takođe je uvela i policijski čas i propisala socijalno distanciranje.

Testiranje je važna stvar, ali nije najvažnija. Važno je raditi na ranom otkrivanju bolesnih.

citat ::
Biće teška borba, već jeste, ne znam gde ćemo izmislimo nove bolnice i respiratore, ali i to ćemo da uradimo - rekao je predsednik.

On je istakao da će sam otići po repsiratore ukoliko bude bilo potrebno.

- Ako bude problem sa respiratorima, sam ću da sednem u avion, odem u magacin i sam ću da donesem respiratore koje smo sami platili, zato ja idem tamo ako ne bude drugog rešenja - naglasio je predsednik.
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/7/2020, 22:49



Pa kako rano otkrivanje bez testiranja?
Kada dođe do respiratora je kasno.
Ovo je već kampanja avioni kamioni a nema maske.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/7/2020, 23:38

Tebe je izgleda baš "udarila" ova korona (histerija), čuvaj nerve, ovo će da potraje i naravno da je rakija odlična, posebno za slučajeve kao što si ti = opušta, smanjuje strah itd.
Može i marihuana ili malo više piva!!
cyclops

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/8/2020, 08:44

Kao ratni veteran, dobrovoljni davalac krvi živ sam se usro.
Samo ukazujem da ne treba kažnjavati ljude koji koji poštuju mere. 95% ljudi poštuju mere i ti ih zatvaraš. Slušaj samo Kineske stručnjake i rešavaš problem. 
Svi moraju da nose maske. Džaba sestrama u bolnicama maske kada ih pacijenti ne nose. Tako od čiste bolnice napraviš Račak. 
Nemoj nas j.... I.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/8/2020, 12:36

Koliko ja shvatam iza sve ove histerije vlasti, stoji namera da Srbija sve pobedi, kako bi moglo da se kaze da je ovo najorganizovanija drzava a ova vlast najsposobnija. Sto je samo po sebi bolesna ideja. Ne treba da budemo najgori ali zasto moramo da budemo najbolji.
I posebno mi je neshvatljiva ideja da se borimo za svaki zivot, jer po onom sto ja znam mi se svi radjamo sa zivotnim ugovorom. I imamo tri tacke izlaska, znaci neko sa zivotnim ugovorom od 70 god. moze da umre sa tacno toliko godina ili 2-3 god. pre ili kasnije.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Plejade
Still learning
Still learning



Broj poruka : 79
Points : 232
Datum upisa : 10.12.2019

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/8/2020, 20:57

Predlaže se da umesto 100 e građani dobiju vučere za domaću robu i usluge. Od početka se znalo da je 500 mil e veliki zalogaj za državu. Korekcije je moralo da bude posle olakog obećanja.
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/8/2020, 21:42

Sin predsednika Aleksandra Vučića, Danilo Vučić, zaražen je korona virusom i zbog kliničke slike je hospitalizovan na Infektivnoj klinici u Beogradu.


_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 782
Localisation : Vojvodina
Points : 2625
Datum upisa : 03.01.2014

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/8/2020, 21:43

Plejade ::
Predlaže se da umesto 100 e građani dobiju vučere za domaću robu i usluge. Od početka se znalo da je 500 mil e veliki zalogaj za državu. Korekcije je moralo da bude posle olakog obećanja.
To je samo Predlog privredne komore nije doneta odluka. Isprobava se reakcija gradjana, pa ako prodje prodje. 

Ovo je samo moje mišljenje.

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/8/2020, 22:24

Međutim, najavljena isplata 100 evra svim punoletnim građanima Srbije koja će koštati budžet skoro 600 miliona evra (kojima budžet ne raspolaže) – višestruko je loša", naveo je Fiskalni savet.

Kako je objašnjeno, "ova mera je ekonomski neefikasna jer ne može da utiče na osetno i održivo ubrzanje domaće privrede, socijalno nefokusirana jer najveći deo sredstava nije usmeren ka objektivno materijalno ugroženim građanima kojima je potrebna finansijska pomoć (što bi jedino imalo smisla u ovom trenutku) i fiskalno neodgovorna jer nameće dodatno i veliko zaduženje zemlje u godini u kojoj će i fiskalni deficit i javni dug imati snažan rast".

"Nejasan je bilo kakav smisao politike koja defakto znači da će država pokloniti građanima po 100 evra tako što će ih pre toga zadužiti za tih istih 100 evra, ali s kamatom", naveo je Fiskalni savet i pozvao Vladu Srbije da odustane od ove mere.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/8/2020, 23:12

U pravu je Fiskalni savet.
Tih 100 eur ili 150 treba da dobiju penzosi koji imaju penziju manju od 30k, primaoci socijalne pomoći i ljudi koji se nalaze na birou za zapošljavanje.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/9/2020, 01:05

Ceras ::


Pa kako rano otkrivanje bez testiranja?
Kada dođe do respiratora je kasno.
Ovo je već kampanja avioni kamioni a nema maske.

Ne može da se testira svako kome to padne na pamet, ima gomila HIPOHONDRI koji bi navalili na testove koji nisu baš jevtini.

Treba uvesti da takvi plate iz svog džepa taj test.
Svuda u Evropi se testiraju samo oni koji imaju neke simptome gripa ili corone.

A videli smo i da su naše laboratorije do skora bile usko grlo, sad su stgle opreme za još dve laboratorije, pa će valjda biti više i brže ti rezultati....

A ti kao "vteran" ti se valjda ne bojiš nekog tamo virusa, ako si bio na primer na košarama? sesir
Ili si veteran, tako što si raznosio pozive za regrutaciju?
I takvi sebe zovu veteranima i imaju pravo na umanjenje infostana, a i vreme provedeno u uniformi (bilo gde) im ulazi u radni staž.... armo

Gde si ti bio? Na Košarama?
TUCA

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/9/2020, 07:46

Da kuvao kafu...
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/9/2020, 10:20

Momir, Južna Koreja je po mom mišljenju dobro rešila testiranje. Mogao je da se testira svako po želji, pod uslovom da plati test, ko je bio zaražen, država mu refundirala iznos testa, dakle taj se testitao besplatno. Mislim da bi tako moglo i u Srbiji pa ko voli nek izvoli....
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/9/2020, 10:42

Big Brle ::
Momir, Južna Koreja je po mom mišljenju dobro rešila testiranje. Mogao je da se testira svako po želji, pod uslovom da plati test, ko je bio zaražen, država mu refundirala iznos testa, dakle taj se testitao besplatno. Mislim da bi tako moglo i u Srbiji pa ko voli nek izvoli....


Moglo bi kad bi imao ko  da obavi tolika testiranja. 

Vidiš li da ne mogu da stignu da obave ni ovo što oni sami odrede da testiraju, a kamo li kada bi se sami javljali svi oni koji žele da se testiraju. 

Nema dovoljno medicinskih radnika koji treba da se staraju o tesko bolesnima, o lakse obolelima se vrlo malo vodi racuna (a i nepotrebno je više od tog jer za virus nema leka već e organizam sam bori) pa ne znam odakle bi sad našli medicinske radnike koji bi obavili "masovno testiranje" medju zdravom populacijom.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/9/2020, 11:01

Američki ambasador u Beogradu Entoni Godfri izjavio je u razgovoru sa šefom srpske diplomatije Ivicom Dačićem da će SAD narednih dana dostaviti Srbiji 6.000 kompleta za testiranje na koronavirus.

Dačić je u telefonskom razgovoru preneo zahvalnost Srbije na najavljenoj pomoći, posebno imajući u vidu da su SAD trenutno jedna od najteže pogodjenih država koronavirusom, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.

Kako se navodi, Dačić je podsetio da je Vlada Srbije danas poslala u SAD avion Er Srbije kojim će biti vraćeni srpski studenti i djaci, i da se u tom avionu nalazi 170 američkih državljana koji će biti vraćeni u domovinu.

Godfri je zahvalio za pomoć u evakuaciji američkih državljana, podsetivši da je Srbija humanitarnim letom 26. marta 2020. godine već prevezla 64 američka državljana u SAD i da je državni sekretar Majk Pompeo zahvalio predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću na tom gestu, navodi se u saopštenju.

TAMTE ZA KUKURIKU!

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/9/2020, 11:38

Citat: ::
U pravu je Fiskalni savet.
Tih 100 eur ili 150 treba da dobiju penzosi koji imaju penziju manju od 30k, primaoci socijalne pomoći i ljudi koji se nalaze na birou za zapošljavanje.
I to je pogresno 100e ali x 2 bi trebalo da dobiju iskljucivo nezaposlena lica, koja nisu korisnici socijalnih davanja i to barem u vidu jednokratne finansijske pomoci dok traje vanredno stanje, jer ni teoretski ne mogu da nadju posao.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 946
Datum upisa : 12.04.2012

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/10/2020, 02:02

ZAŠTO NEMA VIŠE TESTIRANJA
NA KORONU?




ZAŠTO NEMA VIŠE TESTIRANJA
NA KORONU?
Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 270
Datum upisa : 25.11.2016

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/11/2020, 10:10

Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 319
Points : 1268
Datum upisa : 29.02.2012

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/11/2020, 11:58

Policijski cas? Sta je to i za koga vazi?

Evo na Novom Beogradu nigde zive duse na ulicama.
Ali gradiliste za novi stambeni blok radi od rane zore, teske masine treste ko bez duse, kamioni odvoze i dovoze...

Da li je to sto oni rade veoma vasno za suzbijanje epidemije?
Ne nego masina za pranje para vladajuce stranke ne sme da stoji kad su vremenski uslovi kao naruceni.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 828
Points : 1938
Datum upisa : 10.01.2008

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/11/2020, 16:42

Zile, da ne bi tvoja vest bila proizvolja, verujem da stanujes u blizini tog gradilista, pa u ponedeljak pogledaj sta se gradi i ko je investitor pa javi da ih izgooglamo.
Svako gradiliste ima tablu sa tim podacima pa samo treba da prodjes pored nje i procitas sta pise, a verovatno mozes i da pitas nekog od radnika, sta se tu gradi....
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 946
Datum upisa : 12.04.2012

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/13/2020, 19:13

Beograd -- Ministarka građevinarstva Zorana Mihajlović poručila je da uprkos situaciji u kojoj se nalazimo veliki broj gradilišta radi.
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 828
Points : 1938
Datum upisa : 10.01.2008

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/21/2020, 14:15

Zile ::
Policijski cas? Sta je to i za koga vazi?

Evo na Novom Beogradu nigde zive duse na ulicama.
Ali gradiliste za novi stambeni blok radi od rane zore, teske masine treste ko bez duse, kamioni odvoze i dovoze...

Da li je to sto oni rade veoma vasno za suzbijanje epidemije?
Ne nego masina za pranje para vladajuce stranke ne sme da stoji kad su vremenski uslovi kao naruceni.

Branko Miljković, vlasnik građevinske kompanije MBA "Ratko Mitrović", priveden je u ponedeljak zbog napada na komunalnu milicajku na gradilištu na Novom Beogradu.

Kako je u ponedeljak saopštio vršilac dužnosti sekretara za poslove Komunalne milicije Ivan Divac, B.M. je zatečen na gradilištu bez dozvole za kretanje, vređao je komunalne milicajce, a komunalnu milicajku je udario posle čega je priveden u Policijsku stanicu Novi Beograd.

Divac je najavio da će protiv njega biti podneta krivična prijava za napad na ovlašćeno službeno lice.

Miljkovićeva firma MBA "Ratko Mitrović" izvođač je radova na tom gradilištu.

Ta firma je javnosti postala poznata zahvaljujući radovima na platou na Trgu Slavija. Samo četiri meseca posle postavljanja, pločice na Trgu su popucale, a zamenik gradonačelnika Goran Vesić za to je okrivio izvođača radova, MBA Ratko Mitrović itražio da plato poprave o svom trošku.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/22/2020, 16:16

Zile ::
Policijski cas? Sta je to i za koga vazi?

Evo na Novom Beogradu nigde zive duse na ulicama.
Ali gradiliste za novi stambeni blok radi od rane zore, teske masine treste ko bez duse, kamioni odvoze i dovoze...

Da li je to sto oni rade veoma vasno za suzbijanje epidemije?
Ne nego masina za pranje para vladajuce stranke ne sme da stoji kad su vremenski uslovi kao naruceni.

Zile, šta je bilo?
Jel imamo neki rezultat u pogledu tvog pitanja?
Ko to gredi, a nije pogođen Coronom?

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 319
Points : 1268
Datum upisa : 29.02.2012

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/22/2020, 17:49

Moje pitanje je bilo retoricko, vise da iznesem stav i svoju osnovanu pretpostavku.
Naravno da nisam ocekivao da mi neko da logicno objasnjenje na forumu.
Da zovem policiju takodje nisam hteo. Zasto? Zato sto je policijska stanica preko puta gradilista. Bukvalno na trideset metara. A par stotina metara odatle zivi i ministar unutrasnjih poslova.

Meni je sasvim logicno da investitor ima dozvolu za rad gradilista u vreme policijskog sata.
Kako je dobio dozvolu ne znam, gradiliste je radilo i u subotu pred Vaskrs i ponedeljak posle, za vreme zabrane kretanja. Ako nema dozvolu a policija nije intervenisala onda tek nemam sta da kazem.

Druga mogucnost je da covek koristi lep dan, natera radnike da rade, pa ako ka kazne to je prihvatljiv rizik.
To je uradio vlasnik firme koja gradi na drugom gradilistu na NBG. Njega su kaznili pa onda i uhapsili jer je napao policiju.

Dakle, dve mogucnosti - ili je deo vladajuce masine ili prilicno drzak.
U trecu mogucnost - da je stvarno glup, ne zelim da verujem.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/22/2020, 20:41

Ma daj Zile, reci sta se to gradi kod tebe, a pored policijske stanice i pored stana ministra policije.

Da nije kuturni centar Kine ili nesto slicno.
Ne bidi tako tajnovit.

Za sada smo samo saznali da si ti dobro zasticen i nista drugo.

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 319
Points : 1268
Datum upisa : 29.02.2012

Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?   Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM? Icon_minitime4/23/2020, 08:25

Stambeni blok, stanovi za trziste. Bezanijska Kosa preko puta policije.
Nisam rekao da je pored stana ministra policije, ali nije daleko.

Da ponovim/rezimiram:
Gradisilte koje radi punom parom preko puta policije u vreme zabrane kretanja:
- ima izuzece od zabrane (u dogovoru sa vladajucom masinom)
- prihvata rizik da ga kazne
- lud je ili glup

Najlogicnije mi je ovo prvo.

Zasto kazes da sam 'dobro' zasticen?
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
 
Da li podržavate mera vlade u vezi sa KORONOM?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ZAKONI u vezi sa berzom
» INFO - Berza, Ekonomija...
» Da li ste zadovoljni radom vlade ?
» Ekonomska politika

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: