BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Komercijalna banka - KMBN 3. deo

Ići dole 
+64
adamm
Nikolaj3
petronije
Bond
gogloee
Delboj
Greta
FatCat
Ars Vivendi
Deniko
MHE kila(H)WATacina
Al Kapone
cukicezar
Aca kurbla
Kobe Bryant
NewStar
Ceras
Sneki
Dalaj Lama
ristavl
Cicija
Joca
Stane Dolanc
mili61
boban75
Big Brle
philips1
Roman Abramovich
C R A Z Y
Amater u pokušaju
Boranija
Momir
trind
Teletrader
Tom80
MarkoJTD
Smile
starter
Fokus
Maca
Jegulja
Beli
Mojzes
ima nade
Cucla
Limited011
Pera Božić
Ivan00
Plejade
Matthew Greenburgh
pepermint
real_finanza
Gocili
Dragan555
Alonisos
Dragivoje
Huls
Popaj
Vladulns
Von Misha
Friz
Cope
serbiaserbia
bonum.mm
68 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 16 ... 25  Sledeći
AutorPoruka
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 526
Points : 1640
Datum upisa : 28.01.2013

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/12/2020, 12:06

Ovo  sto sam napisao u vezi  cene,  to je moje razmislanje ,  fondovi se  pune jer  znaju  ko stoji  iza NLB,

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/17/2020, 09:18

mili61 ::
Ovo  sto sam napisao u vezi  cene,  to je moje razmislanje ,  fondovi se  pune jer  znaju  ko stoji  iza NLB,

ko stoji iza NLB? ? ?
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2627
Points : 5951
Datum upisa : 05.02.2014

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/17/2020, 09:49

real_finanza ::
mili61 ::
Ovo  sto sam napisao u vezi  cene,  to je moje razmislanje ,  fondovi se  pune jer  znaju  ko stoji  iza NLB,

ko stoji iza NLB? ? ?
https://www.bnymellon.com/
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/17/2020, 09:58

pepermint ::
real_finanza ::


ko stoji iza NLB? ? ?
https://www.bnymellon.com/
bny mellon je sponzor global depository receipts, koji su listirani u Londonu, a koje moze kupiti bilo ko... ili narodskije receno, ako ja kupim taj GDR, jesam li ja Amerikanac?

EBRD je vlasnik nekih 7% tih GDR-ova, a jedan od najvecih je BRITANSKA kompanija za upravljanje fondovima Schroeders... sad ja ne znam, ko stoji iza NLB? Amerikanci, Britanci, Norvezani, Liliputanci?
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/17/2020, 10:18

real_finanza ::
pepermint ::

https://www.bnymellon.com/
bny mellon je sponzor global depository receipts, koji su listirani u Londonu, a koje moze kupiti bilo ko... ili narodskije receno, ako ja kupim taj GDR, jesam li ja Amerikanac?

EBRD je vlasnik nekih 7% tih GDR-ova, a jedan od najvecih je BRITANSKA kompanija za upravljanje fondovima Schroeders... sad ja ne znam, ko stoji iza NLB? Amerikanci, Britanci, Norvezani, Liliputanci?
*Schroders

Izvinite, nisam hteo biti grub, nego tako me nesto uvek razocara na ovom sajtu, svaki put kad navratim... a to je sve redje i redje... steta sto nema nekih strozijih pravila za pisanje postova...
Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 526
Points : 1640
Datum upisa : 28.01.2013

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/17/2020, 10:30

Fondovi i kapital stoji iza NLB , i oni ce uraditi isto kao sto je vec urdjeno  kod privatizacije
BMBI, MLS, IMLK ......

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 268
Points : 996
Datum upisa : 24.11.2009

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/17/2020, 10:34

https://en.wikipedia.org/wiki/BNY_Mellon

boban75 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/17/2020, 10:38

Nikolaj3 ::
https://en.wikipedia.org/wiki/BNY_Mellon
 ne, gospodine, ovo je link koji trazite: https://en.wikipedia.org/wiki/Global_depository_receipt
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/17/2020, 10:45

mili61 ::
Fondovi i kapital stoji iza NLB , i oni ce uraditi isto kao sto je vec urdjeno  kod privatizacije
BMBI, MLS, IMLK ......
sta tacno znaci "fondovi i kapital stoje iza..." ... kapital stoji iza SVAKOG biznisa, a i fondovi - ako je biznis listiran, a ni ne mora cak ni da bude listiran... Mozete li malo konkretnije?

kad pominjete Bambi, Imlek Mlekara SU, mislite na squeeze out? ... To sigurno nece ureaditi "fondovi", nego vecinski vlasnik...

a ako jos uvek govorite o BNY Mellon, onda oni ne mogu "prodati" NLB "strateskom partneru"... Eno dajte takeover na NLB na recimo 12 EUR (GDR se trenutno u londonu trguje na nesto ispod 8), pa cete videti da li ce BNYM prodati ili ce prodati "neko drugi"
Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 526
Points : 1640
Datum upisa : 28.01.2013

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/17/2020, 11:22

Moje  misljenje , NLB priprema teren , doci ce do racinalizacije troskova na svim nivoima i  sam taj proces  traje 5 do 7  godina  a onda prodaja .

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/17/2020, 11:54

mili61 ::
Moje  misljenje , NLB priprema teren , doci ce do racinalizacije troskova na svim nivoima i  sam taj proces  traje 5 do 7  godina  a onda prodaja .
ok
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2627
Points : 5951
Datum upisa : 05.02.2014

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/17/2020, 12:18

Trajace to, sigurno sto kaze mili61, od 5 do 7 godina.
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/17/2020, 12:55

pepermint ::
Trajace to, sigurno sto kaze mili61, od 5 do 7 godina.
zaista zelim da razumem - sta ce trajati 5-7 godina? turnaround KMBN i prodaja iste? ili nesto drugo?
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/17/2020, 13:38

real_finanza ::
pepermint ::
Trajace to, sigurno sto kaze mili61, od 5 do 7 godina.
zaista zelim da razumem - sta ce trajati 5-7 godina? turnaround KMBN i prodaja iste? ili nesto drugo?
Jesi ti stvarno grbav ili se samo tako praviš??? Pa lepo ti lik napisao samo pažljivo procitaj. kafa
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2627
Points : 5951
Datum upisa : 05.02.2014

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime11/17/2020, 15:01

real_finanza ::
pepermint ::
Trajace to, sigurno sto kaze mili61, od 5 do 7 godina.
zaista zelim da razumem - sta ce trajati 5-7 godina? turnaround KMBN i prodaja iste? ili nesto drugo?
Rekonstrukcija i doterivanje KMBN
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/6/2020, 19:13

real_finanza ::
Nikolaj3 ::
https://en.wikipedia.org/wiki/BNY_Mellon
 ne, gospodine, ovo je link koji trazite: https://en.wikipedia.org/wiki/Global_depository_receipt



Haha,...ja mislim da mu je i ovo bitno: https://www.nlb.si/shares

A narocito deo, sitno pisan: "The Bank of New York Mellon holds shares in its capacity as the depositary (the GDR Depositary) for the GDR holders and is not the beneficial owner of such shares. The GDR holders have the right to convert their GDRs into shares. The rights under the deposited shares can be exercised by the GDR holders only through the GDR Depositary and individual GDR holders do not have any direct right to either attend the shareholder's meeting or to exercise any voting rights under the deposited shares."






kafa

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/6/2020, 19:17

pepermint ::
Trajace to, sigurno sto kaze mili61, od 5 do 7 godina.



Mislim da je realan scenario da NLB postane ponovo 100% drzavna banka u Sloveniji, nakon sledeceg finansijskog sloma koji ce se verovatno dogoditi u toku 2021. godine.

Nema srece sa NLB-om...zamenili smo BIA za SOVU, lovu uzeli Pera Matic, Sinisa i jos par njih oko dila koji su zatvorili daleko od ociju zainteresovane javnosti.

Metastaze propasti u Srbiji,..prodaja KBB Slovencima je, za mene licno, najstrasniji pokazatelj u kakvom je banktoru sve u Srbiji: moralnom, ekonomskom, i svakom drugom sto bi rekao Pontifex.


confused

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.

Plejade likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 814
Datum upisa : 22.05.2007

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/7/2020, 13:53

A ovde misle da su svi iz EU pošteni i da je sve rade po zakonu?

U "dilu" su obe strane, da jedna nije pristala da sve bude tako, nebi ni bilo "dila".
Nazad na vrh Ići dole
Plejade
Still learning
Still learning



Broj poruka : 79
Points : 232
Datum upisa : 10.12.2019

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/8/2020, 10:52

Žvalavko i ekipa se raduju parama od NLB a već su to i više sprčakli na fix ideje o podeli svima po 100 evra. Žvalavi je nesposoban koliko je težak da odabere ljude i naprave celokupnu reformu srpske države. Ovo je kriminalan režim koji se bavi samo šibicarenjem i lagarijom.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/8/2020, 11:25

Jel ti uopšte pratiš šta se dešava u svetu i šta rade vlade (bar) u Evropi?
Da li vidiš da će sve da se raspadne ako države ne "dele" pare, kako firmama tako i građanima (na ovaj ili onaj način)?
Zar ne pratiš da sve zemlje imaju uvećan deficit i da se dodatno zadužuju?

BTW: Ako si toliko fokusiran na AV , svoj hejt nemoj da širiš po svim temama foruma, jer em što spamuješ teme, em si već svima objasnijo koliko ga ne voliš i sve što on radi.
ZA TO IMAŠ TEMU na pod forumu Politika pa UDRI BRATE KOLIKO T VOLJA!! bicevanje samuraj
Ali smanji doživljaj na drugim temama...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 526
Points : 1640
Datum upisa : 28.01.2013

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/8/2020, 14:40

Opste je poznato  da se sve zemlje zbog  epidemije  zaduzuju i deficit je veliki , videce se to posle vakcinacije  i epidemije sta nam sledi .

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Plejade
Still learning
Still learning



Broj poruka : 79
Points : 232
Datum upisa : 10.12.2019

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/8/2020, 21:44

ZA TO IMAŠ TEMU na pod forumu Politika pa UDRI BRATE KOLIKO T VOLJA!!  bicevanje  samuraj
Ali smanji doživljaj na drugim temama...[/quote]

Kada napadam prevrtljivca i radikalskog bivšeg đaka to vazi za teme javnih preduzeća i države. Svo zlo je ukorenjeno u toj personi i par ljudi oko njega. U pitanju su ogromni dilovi i pljačke i bespotrebno je pisati o radu države i javne uprave i preduzeća dok je sve okupirano od strane kriminala.
Vi bi hteli da se nešto dobro dešava na Belexu i preduzećima poput KmBn Aerodroma... a država vam ne postoji, uzurpirana i zarobljena je .Doviđenja i Prijatno!

EDIT: Neću ništa da brišem, neka tvoj hejt govori o tebi.
Ali MORAM da te banujem na bar 90 dan ili do izbora 2022. da
malo razmisliš šta bi hteo i za koga ćeš da glasaš!
Razlog: izrazito politički postovi na temama koje to nisu!
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Ivan00
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 158
Datum upisa : 31.08.2010

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/9/2020, 09:59

A moglo bi i da mu se iskljuci i grejanje u stanu do izbora, kao Mile Banja Luci, pa da jos bolje razmisli...

Fmember and hund like this post

Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 834
Points : 1945
Datum upisa : 10.01.2008

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/11/2020, 23:07

Plejade ::
... već su to i više sprčakli na fix ideje o podeli svima po 100 evra.

Šteta što je banovan, baš me zanima dal je uzeo tih 100 e ili ne, možda ih je uzeo a onda donirao nekoj opozicionoj partiji?
Šteta, nikada nećemo to saznati....

Mada mi se javlja da ih je sam potrošio.

KMBN je prodata u pravom trenutku. A o "kriminalu", "mafiji" "krađi", valjalo bi dati neke konkretne dokaze a ne nagađanja...
Tim pojmovima barata tzv. "opozicija" ali su dokazi tanki...

P.S. sve postove (i moj) baciti u odgovarajući podforum sesir
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/12/2020, 13:14

Promene: 31.10. - 12.12.2020. (T-2) ili 28.10. - 09.12.2020.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
petronije
Our family
Our  family



Broj poruka : 197
Points : 498
Datum upisa : 02.10.2019

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/12/2020, 15:37

Ovde su jači igrači počeli da beže
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 814
Datum upisa : 22.05.2007

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/12/2020, 21:22

Ne znam... Tak Kukrika Slavko se svojevremeno proslavio na SojaProtejin kada je spustio cenu pred ponudu o otkupu. Mraćan lik.
Komisija za HOV je reagovala ali se on kleo da nije bio povezan sa menadžmentom Soje?!?
itd---

Sve što sam napisao može da se isprati na temi Soja Protein.
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/15/2020, 13:49

                             Slovenci smijenili kompletnu upravu Komercijalne banke

U završnoj fazi je proces preuzimanja Komercijalne banke Beograd, koju je kupila NLB banka. Slovenački investitori su donijeli odluku da se zahvale dosadašnjem rukovodstvu i razriješe kompletan upravni odbor banke te na njihova mjesta postave svoje ljude.

https://www.capital.ba/slovenci-smijenili-kompletnu-upravu-komercijalne-banke/
Nazad na vrh Ići dole
Pera Božić
VIP
VIP
Pera Božić


Broj poruka : 96
Points : 436
Datum upisa : 01.02.2010

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/17/2020, 09:42

https://www.novosti.rs/vesti/ekonomija/945871/komercijalna-zvanicno-slovenacka-deset-meseci-nakon-sto-domaca-banka-prodata-nlb-transakcija-zavrsena
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/22/2020, 14:21

SAZNAJEMO Slovenci nam 30. decembra UPLAĆUJU 395 MILIONA EVRA za Komercijalnu banku


https://www.blic.rs/biznis/privreda-i-finansije/saznajemo-slovenci-nam-30-decembra-uplacuju-395-miliona-evra-za-komercijalnu-banku/gh0ghte

Jedni pišu o ovome 450 drugi 395 
Za dve godine biće 800 miliona i babe i žabe i tetke i onaj mali. 
387 miliona youra.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime12/27/2020, 11:54

Promene: 12.12. - 26.12.2020. (T-2) ili 09.12. - 23.12.2020.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime1/1/2021, 15:42

Na linkedin za Kukrika Slavko ispada neki racunski consultant iz Slovenije koji je prodavao akcije (valjda). Jel primetio neko insider trading?

Mozda je i nerelevantno jer nikome nije jasno da li ce slovenci utegnuti banku i kako ce se ponasati prema malim akcionarima. Ako otkupe za 3000-3250din, onda jasno onaj sto sad kupuje nece se bas ovajditi. 

Po meni je ovo zajeb za drzavu jer je kreditira Komercijalna kupovinom obveznica, moze im biti skuplje da emituju obveznice. Cini mi se da Kinezi to rade mngoo pametnije sa Bank of China, npr.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime1/2/2021, 20:13

Po meni ovako su slovenci kupili Komercijalnu
https://www.nlb.si/debt-instruments

emitovanjem 285mil EUR 10-godisnjih obveznica po kamatnoj stopi 3.4%, 3.65% i 4.2%.

O vlasnistvu kompanije jos malo informacija ovde:
https://www.marketscreener.com/quote/stock/NLB-DD-51581700/company/

Prakticno ga i dalje vode slovenci, nema clanova upravnog odbora jer kupac (ili kupci) preko Bank of New York Mellon se vodi preko GDR (nesto kao zbirni kastodni racun, kako ja razumem).

U novom upravnom odboru Komercijalne vecina su slovenci:
https://www.kombank.com/sr/o-nama/organizacija/upravni-odbor
Koliko vidim od Srba tu je neki profesor sa Ekonomskog i izvesni Nenad Filipovic.

Pa eto sta znam, skoro sam investirao u Bank of China, banke generalno imaju vece prinose od privrede, verovatno zasto sto su sklonije bankrotu. To cu da proguglam neke statistike sad ako nadjem, bas me interesuje...
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime1/6/2021, 01:24

POZNATO KO JE NOVI DIREKTOR KOMERCIJALNE BANKE

Prethodno je bio direktor marketinga u NLB banci Beograd
Nedavno imenovan Upravni odbor Komercijalne banke sastao se danas na prvoj sednici, nakon što je NLB 30. decembra završila preuzimanje Komercijalne banke, i imenovao Vlastimira Vukovića za novog predsednika Izvršnog odbora.

Upravni odbor imenovao je na današnjoj sednici i Dejana Janjatovića za zamenika predsednika Izvršnog odbora, saopštila je Komercijalna banka.
Vuković je do sada bio direktor marketinga u NLB banci Beograd, a Janjatović dosadašnji šefa za upravljanje rizicima u NLB banci Beograd.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 3. deo   Komercijalna banka - KMBN 3. deo - Page 7 Icon_minitime1/6/2021, 13:07

Poziv za vanrednu sednicu:

https://www.belex.rs/data/2021/01/00118092.pdf
Nazad na vrh Ići dole
 
Komercijalna banka - KMBN 3. deo
Nazad na vrh 
Strana 7 od 25Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 16 ... 25  Sledeći
 Similar topics
-
» Komercijalna banka - KMBN
» Komercijalna banka - KMBN 2. DEO
» Komercijalna banka - KMBN 3. deo
» Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB
» Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: