BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi

Naftna Industrija - NIIS 12. DEO

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20
AutorPoruka
pepermint
VIP
VIP
pepermint

Broj poruka : 2300
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 20 Icon_minitime6/7/2021, 20:01

Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP
Al Kapone

Broj poruka : 743
Datum upisa : 06.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 20 Icon_minitime6/8/2021, 00:08

Ako je benz. stanica Gaspromova, da li pare i profit idu NIIS-u ili?

VIP
VIP
pepermint

Broj poruka : 2300
Datum upisa : 05.02.2014

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 20 Icon_minitime6/8/2021, 08:42

@Al Kapone ::
Pa i NIS je Gaspromov
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

Broj poruka : 522
Datum upisa : 10.09.2018

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 20 Icon_minitime6/8/2021, 09:07

Idu..... Ovo je sigurno.  Sve se evidentira u  bilansima  NIIS i ulazi u rezultat Nis-a. Imaš konsolidovani bilans Nis-a u kome se eliminišu unutrašnji odnosi sa Gaspromom ako te zanima da analiziraš koliki je doprinos Gasproma u bulansu Nisa.

G. Kapone,

Ako može neka preporuka za bitkoin u smislu tekstova, članaka  ili neke emisije na našem jeziku ali da je kredibilno. Može i neka knjiga ali da je kredibilna.
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP
Al Kapone

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 20 Icon_minitime6/8/2021, 11:19

@pepermint Znam da je NIIS Gaspromov, ali me buni to sto je pumpa Gaspromova, a ne NIIS-ova, pa zato pitam. Razmisljanje mi je - ako neko nesto kupi na Gaspromovoj pumpi, onda mi je logicno da pare valjda idu njima, a ne NIIS-u.

@marjanovicgane Hvala za info. Nisam detaljno gledao izvestaje jer se ne razumem toliko u te stvari. Znam samo osnove (da procitam i shvatim), ali to nije dovoljno.

P.S. ZA BTC cu postaiti linkove tamo na temi.

Hvala obojici na odgovorima.

Popaj likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember

Broj poruka : 1583
Datum upisa : 01.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 20 Icon_minitime6/8/2021, 13:42

pumpe su NIS ove a nis placa masnu fansizu za to sto koristi Gaspromove logo. 

a nis nije gaspromov, nis je javna kompanija, gasprom SAMO vecinski vlasnik ali ne i apsolutni vladar

Al Kapone
VIP
VIP
Al Kapone

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 20 Icon_minitime6/8/2021, 14:16

@Fmember ::
nis placa masnu fansizu za to sto koristi Gaspromove logo. 

Da li postoji neka korist od toga?

Member
Member
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 20 Icon_minitime6/8/2021, 16:36

@Fmember ::
nis placa masnu fansizu za to sto koristi Gaspromove logo. 

Da li postoji neka korist od toga?

Trebalo bi da se uradi detaljna analiza Konsolidovanog bilansa Nis-a jer su tu eliminisani unutrašnji ekonomsko-pravni odnosi sa Gaspromom pa da se uporedi sa Godišnjim izveštajem Nisa koji obuhvata sve ekonomsko-pravne odnose uključujući i unutrašnje sa Gaspromom..... Tada bi se mogao dati precizan odgovor na vaše pitanje. Sve ostalo bi bilo nagađanje.

PS:
Nisam radio analizu izveštaja Nis-a. Samo bi letimično pogledao Godišnji izveštaj a Konsolidovani nikad nisam ni gledao...... Tako da ne bi bilo pametno sa moje strane da  nagađam. Više puta na ovom forumu sam se obrukao jer me je mrzelo da detaljno analiziram izveštaje......  scratch
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Still learning
Still learning
Floxed

Broj poruka : 146
Datum upisa : 21.11.2020

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 20 Icon_minitime6/8/2021, 17:14

Da li zaista mislite da ima bilo kakvog smisla čitati NISove izveštaje, saopštenja i slično?
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP
Al Kapone

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 20 Icon_minitime6/8/2021, 17:35

Sustinski me interesuje iz jednog razloga - ako se pojavljuje Gasprom, to moze da znaci da Rusi preko njega mozda mogu da izvlace pare, sto bi moglo da dovede do toga da NIIS ima manje prihode, odnosno da cena akcija pada.

Pa da ne bih bio teoreticar zavere, pitam vas koji se razumete u to.

Member
Member
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 20 Icon_minitime6/8/2021, 18:13

Sustinski me interesuje iz jednog razloga - ako se pojavljuje Gasprom, to moze da znaci da Rusi preko njega mozda mogu da izvlace pare, sto bi moglo da dovede do toga da NIIS ima manje prihode, odnosno da cena akcija pada.

Pa da ne bih bio teoreticar zavere, pitam vas koji se razumete u to.

Najčešće korišćeni mehanizam za izvlačenje profita iz neke države su povezana pravna lica, majke-ćerke firme, konsultantske usluge, razne naknade, transferne cene naročito itd....Kod složenih preduzeća ova opasnost uvek postoji. Mislim da postoji i u ovom slučaju. A šta se tačno radi  u konkretnom to ne znam. Za konkretnu anlaizu trebalo bi pročešljati ne samo Godišni i Konsolidovani izveštaj već i poslovne knjige - naročito analitičku evidenciju..... Ne bi da nagađam.

Dr Mitrović  je jedini ekonomista koga su strani investitori tužili na sudu. On je  objasnio mehanizme izvlačenja novca iz inferiornih država poput Srbije. Na osnovu njegovih veštačenja je nastala Tipologija pranja novca koju koristi Mup u svojim istragama.  Ovo je dobra emisija na tu temu.
https://www.youtube.com/watch?v=MD_Z7Kvw2kM

Bond likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP
Al Kapone

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 20 Icon_minitime6/9/2021, 01:16

Nadam se da cemo saznati, jer moze da bude bitno za bilanse, a samim tim i cenu NIIS-a.

Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
Nazad na vrh 
Strana 20 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: